De Braassem 1952 kreeg ontijdig einde door de storm Fraaie overwinningen van Verduyn bij de Draken, en van v. d. Velde in de Regenboogklasse Langebaanwedstrijd en Betrouwbaar- heidsritten L.W.V. Geminiani won 17e étappe van de Tour de France MAANDAG 14 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Wie de geschiedenis van de zeilfeesten van de vereniging „De Braassemer- meer" de laatste jaren meer van nabij heeft gevolgd, weet zo langzamer hand wel, dat men op die dagen van alles kan verwachten wat het weer betreft. We hebben snikhete, windstille wedstrijddagen gehad en natte, stormachtige. En zo kregen we ditmaal weer eens v/at anders: droge, storm achtige dagen. Zaterdagmiddag ging het best. Er stond een stevige bries, maai' gisteren ging het er danig van langs en af en toe kon het bij die uit schieters uit het Zuid-Westen danig spoken. Reeds in de ochtend stond er een flinke wind, maar het weerkundig bureau van Schiphol had toenemen de wind doorgegeven en dit bleek maar al te juist. Naarmate er meer schepen startten, werd de wind ster ker en rond elf uur konden we de eerste drenkelingen al noteren. Bij de eerste boei kregen de wedstrijd zeilers reeds te maken met de harde Zuid-Wester, die van de kant van Roelofarendsveen in de richting i klasse. Rijnsaterwoude joeg en de schui-1 mende golven met diepe deining voortstuwde, waardoor er heel wat stuurmanskunst voor nodig was, om de ranke scheepjes op koers te hou den. Het overspattende water be zorgde de zeilers mede niet weinig last en waar bemanning aanwezig was, kon deze al spoedig aan het werk met hozen en pompen. 't Was evenwel vechten tegen de bierkaai, want men kon niet leegge- hoosd komen. Daarbij had men alle aandacht nodig voor de zeilen, die in de wind stonden te klapperen. Al spoedig bleek, dat averij niet kon uit blijven en dra moesten motorboten er op uit om drenkelingen op te vis sen, volgelopen boten behouden bin nen te brengen, terwijl de zeilers hun gescheurde en vaneengereten zeilen zo spoedig mogelijk gingen op bergen. Dat er voor velen van het zeilen niets terecht kwam laat zich begrij pen en zo kon het gebeuren, dat er hele klassen niet finishten, wat maar heel zelden voorkomt. Zelfs de gebroeders en neven Kraan konden het met hun sharpies ditmaal niet klaren en ook zij, hoewel door en door bekend op de woelige plas, moesten de strijd ontijdig sta ken. Toen tenslotte het uur voor de middag wedstrijd naderde, terwijl de wind nog in alle hevigheid over het water blies, werd de start een half uur uitgesteld, daarna nog een half uur, maar tenslotte werd toch maar besloten niet meer te zeilen, hetgeen ongetwijfeld goed gezien was van het wedstrijdcomité. In de eerste plaats zouden toch meerderen verstek heb ben laten gaan, maar bovendien werd heel veel nieuwe narigheid van ave rij of erger daarmede voorkomen, zodat de Braassem 1952 tenslotte een ontijdig einde kreeg. De wedstrijden van Zaterdag. De inzet van de Braassem 1952 was hem een verdienstelijke derde plaats bezorgde. J. C. van Staveren die deze mid dag de helmstok van Willem v. Sta veren had overgenomen, zal daarvan zeker geen spijt hebben gehad, want ook hij voerde de Pampus ter over winning. Frech werd eerste in de Vrijheids klasse J. P. van Dijk in de 16 M2 en J. Verkuylen in de Olympiajollen- I 1 Sj. Kraan tenslotte bracht een nieu we zege op zijn naam in de Sharpies met zijn neef Theo op de tweede plaats en Guldemond als derde. De wedstrijd van Zondag. De Valken, die weer het eerst ge start waren, hadden nog het beste weer van deze dag, al ondervonden zij in de tweede ronde vooral even eens de felheid van de Zuid-Wester. Ditmaal triomfeerde vacantieganger Wim Ritman met Groot als tweede en Hoogenboom en Hoppe op de vol gende plaatsen. Driekwart van de Valken moesten de strijd evenwel staken, omdat zij het tegen de storm moesten afleggen. Onder hen was ir. Zuiderbaan, die lange tijd de leiding had gehad, doch een scheur in zijn zeil kreeg, waardoor hij het maar be ter vond te stoppen. In de Drakenklasse werden Bak ker en Gerrit van Wijk bij de start reeds uitgeschakeld, zodat Verduyn al twee concurrenten kwijt was. In derdaad gelukte het hem ook nu zijn „Kortenaer" door de storm te bren gen, waardoor hij er de zege en de hoofdprijs in de wacht kon slepen. Een interessant duel werd ditmaal geleverd in de Regenboogklasse A, waar Frans Bos na een niet zo goede start aan de staart toch reeds op de derde piaats lag bij de eerste boei. Geleidelijk kwam hij meer naar voren en veroverde de leiding. Het kruis- rak naar het Paddegat ditmaal werd de B-baan gevaren -, bracht hem evenmin nadeel, al zou spoedig blij ken, dat hij terdege rekening moest houden met Hans v .d. Velde, vooral toen deze er in het vcor-de-windse- rak nog een fokkezei) als halfwin- der bijzette. Dit c-ecd hem s'ee is meer inlopen en toen in de tweede ronde opnieuw het kruisrak ir.oeir worden genomen, bleek hij dt geroutineerd- ste en snelste te zi;n. Hij veoverde de leiding en won tenslotte onbedreigd. In de B-klasse was Couwenberg de die de strijd tot het einde vol- zeker niet slecht te noemen. De D- hield. Een voor een vielen zijn con- baan, van de start naar Molenpad en currenten af in de strijd «egen de •vandaar naar de Turfschuur te Roe lofarendsveen en via de boei b'ij Rijn saterwoude naar de 2e ronde en fi nish, gaf een paar aardige kruisrak- ken, waarop de zeilers eikaars krach ten en kundigheid konden toetsen. In de Valkenklasse A ging de strijd ditmaal geheel tussen van Tienho ven, Hoogenboom en Hoppe. In deze volgorde werd de tweede ronde inge gaan, maar toen begon de strijd eerst goed. Hoogenboom kreeg tenslotte de leiding en hij zou de race gewon nen hebben, indien hij de laatste boei niet te ruim had genomen, waarvan Hoppe handig profteerde door de kop over te nemen en als eerste te fi nishen. In de Drakenklasse stak Verduyn ditmaal ver boven de anderen uit. Hij had spoedig de leiding en stond deze niet meer af. Hetzelfde deed Leen de Wit in de Regenboogklasse A, terwijl de vijf deelnemers in de B-afdeling veel hef tiger streden met Leen Tol tenslotte als winnaar vóór Couwenberg. Ook Krijn Tol was na zijn ziekte weer pre sent en waagde een kansje, hetgeen storm, maar Couwenberg verdedigde zijn eerste plaats manhaftig en hield die strijd vol tn het bhte-e. maar ditmaal goede einde: de zege en de eerste plaats in het algemeen klasse ment. Van de wedstrijden in de overige klassen is met veel terecht gekomen, zoals wij hierboven reeds uiteenge zel hebben en wa-u var. mer de resul taten terugvindt in De uitslagen. Deze zijn als volgt: Valkenklassc A: Zaterdag: 1. E. J. Hoppe, 2. H. J. Hoogenboom, 3. J. C. v. Tienhoven: Zondag: 1. W. Ritman, 2. C. Groot. 3. H. J. Hoogenboom. Idem B. Zaterdag: 1. mej. A. E. v. d. Mandele, 2. Alb. Hertog, 3. J. Kruyer; Zondag: 1. H. Nagel. 2. L. Hartman. Drakenklasse: Zaterdag: 1. H. Ver duyn, 2. G. van Wijk. 3. ir. J. C. P. Hofkes: Zondag: 1. H. Verduyn, 2. H. W. v. d. Steen. 3. F. J. Buys. Regenboogklasse A: Zaterdag. 1. L. de Wit. 2. C. v. Staveren, 3. J. C. v. d. Velde; Zondag: 1. J. C. v. d. Velde, 2. F P. Bos. 3. L. de Wit. Idem B: Zaterdag: 1. Leen Tol Jr., 2. W. Qouwenberg, 3. K. J. Tol; Zon dag: 1. W. Couwenberg. Pampusklasse: Zaterdag: 1. J. C. v. Staveren, 2. B. Ouwerkerk, 3. A. J. Duykers; Zondag: 1. W. v. Staveren. Vrijheidsklasse: Zaterdag: 1. E. D. R. Frech, 2. Jan Stenhufs, 3. J. van Dijk; Zondag: 1. E. Frech. 2. A. H. Kauffman. 16 M2 klasse A: Zaterdag: 1. J. P. van Dijk, 2. Jan Bakker Dzn.. 3. M. Tournier; Zondag: 1. M. Tournier, 2. S. v. d. Steeg. 3. Jan Bakker Dzn. Idem B: Zaterdag: 1. E. W. v. d. Veen, 2 F. Engelbert van Bevervoorde. 3. F. Kamerling; Zondag: 1. F. Kamerling, 2. J. P. v. Leusden. Olympiajollenklasse A: Zaterdag: 1. J. Verkuylen, 2. Joh. Dijkers, 3. H. Le- sage; Zondag: alle opgeg. Idem B: Zaterdag: 1. P. Ouwehand, 2. H. J. de Ruyter, 3. J. van Eek Jr.; Zondag: alle opgeg. 12 M2 Sharpieklasse: Zaterdag: 1. Sj. Kraan, 2. Th. D. Kraan, 3. W. Gulde mond; Zondag: alle opgeg. 12 Voetsjollenklasse A: Zaterdag: 1. P. Hellema, 2. F. Brinkmann, 3. F. v. Eek; Zondag: 1. E. J. Holtrop, 2. F. van Eek. 3. F. Brinkmann. Idem B: Zaterdag: 1. A. J. Blom 2. T. Mudde. 3. L. Maarse; Zondag: 1. L. Maarse, 2. P. Frech Jr., 3. mej. M. Maarse. Jeugdklasse:: Zaterdag: 1. Jac. Albers, 2. Nico-Jan Jonker. 3. P. Hooftman; Zondag: 1. F. van Aalst. De prijswinnaars Valkenklasse A: 1. E. J. Hoppe 55 p., 2. H. J. Hoogenboom 52 p., 3. W. Rit man 51 p. Valkcnklasse B: 1. H. Nagel 21 p., 2. mej. A. E. van der Mandele 19 p Drakenklasse: 1. H. Verduyn 47 p., 2. H. W. v. d. Steen 26 p., 3. G. van Wijk 21 p. Regenboogklasse A: 1. J. C. van der Velde 36 p., 2. L. de Wit 36 p., 3. C. van Staveren 26 p. Regenboogklasse B: 1. W. Couwen berg 29 p., 2. Leen Tol Jr. 21 p. Pampusklasse: 1. W. M. van Staveren 40 p., 2. B. Ouwerkerk 17 p. Vrijheidsklasse: 1. E. Frech 48 p., 2. A. H. Kauffman 29 p., 3. Jan Stenhuis 21 p. 16 M2 klasse A: 1. M. Tournier 33 p.. 2. Jan Bakker Dzn. 27 p., 3. J. P. van Dijk 25 p. 16 M2 klasse B: 1. F. Kamerling 43*p„ 2. J. P. van Leusden 30 p.,'3. E. W. van der Veen 29- p. Olympiajollenklasse A: 1. J. Verkuy len 24 p.. 2. Joh. Dijkers 18 p., 3. H. Le- sage 14 p. Idem B: 1. P. Ouwehand 25 p.. 2. H. J. de Ruyter 19 p., 3. J. van Eek Jr. 15 p. 12 M2 Sharpieklasse: 1. Sjaak Kraan 33 p., 2. Th. D. Kraan 27 p., 3. W. Gul demond 23 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. P. Helle- ma 32 p., 2. E. J. Holtrop 30 p., 3. F. van Eek 29 p. 12 Voetsjollenklasse B: 1. L. Maaree 40 p., 2. A. J. Blom 29 p., 3. P. Frech Jr. 26 p. Jeugdklasse: 1. F. van Aalst 27 p., 2. Jac. Albers 25 p., 3. Nico-Jan Jonker 16 p. GESLAAGD MSV-TOURNOOI Ondanks de straffe wind van gis teren is het tournooi van MSV in alle opzichten geslaagd, waarbij ge bleken is, dat de training bij MSV goede dingen tot stand heeft ge bracht. Als de handballers de zaken zo goed blijven aanpakken zullen de resultaten in een eventuele compe titie zeker niet uitblijven. Het eerste samentreffen was tus sen MSV IIIWIK. In een matige wedstrijd won WIK met 10; NIO v. Nispen werd een 31 overwinning voor v. Nispen. Met een klinkende overwinning van 61 tegen Jong Ade toonde MSV overduidelijk haar kracht en MSV 2 deed hiervoor niet onder en versloeg Concordia uit Hillegom met 70. In de halve fi nale won WIK in een prettige wed strijd met 20 van v. Nispen. ter wijl MSV I het tweede van MSV met 30 in bedwang hield, zodat de finale plaats had tussen MSV I WIK. Dit was een spannende en veelal gelijk opgaande wedstrijd. WIK wist na 5 min. de leiding te ne men, doch direct.hierop bracht MSV de stand weer op gelijke voet. Aan spanning ontbrak het niet in deze ontmoeting, wf.arbij MSV iets do mineerde en met een 41 overwin ning beslag wist te leggen op de le prijs in dit tournooi. CRICKET AJAX WON VAN KIEVITEN. Ajax behaalde gisteren op haar ter rein het de Kempenaerstraat 'n grote overwinning op een van haar naaste concurrenten Kieviten uit Wassenaar. Kieviten begon met 76 runs, waar van P. Lambers 16, D. Nap 16, R. v. Gennep 12. Bowlingcijfers Ajax: mr. J. J. de Jongh 8 voor 24, A. de Goederen 3 voor 15. Ajax begon niet al te best en was voor 8 runs reeds 2 wickets kwijt. Daarna zetten J. de Jongh en Ch. van Goor voor het 3e wicket echter een mooie stand op van bijna 100 runs. J. de Jongh was toscorer met een fraaie 64, gevolgd door Ch. van Goor met 39 runst waaronder vele snelle. Het Ajax totaal bracht de hoogste stand, dit seizoen tot nu toe bereikt, n.l. 205. I. Dozy 25, A. van Heteren 25, A. Wolterink 20 en A. de Goede ren 13 runs leverden hiervoor hun bijdrage. Wicketkeeper Woltering was we derom in- goede vorm. Dinsdag a.s. speelt Ajax op haar terrein aan de Kempenaerstraat haar jaarlijkse wedstrijd tegen Hill Going Strong. Aanvang 11 uur. QUICK (H.)—LCC. De cricket wedstrijd Quick OH.) II LCC voor de tweede klasse B ein digde in een draw. Quick II scoorde 201 voor 9, LCC scoorde 131 voor 5. Jndane&iaxHe diymp. deelnemen* Mevr. A. Saleh, zich prettig voelend in de hete zon, een der leidsters van het Indonesische team op de Olympische Spelen, tezamen met leden van het Indonesisch team tijdens de plechtigheid van het vlag hijsen in het Olympische dorp in Helsinki. De langebaanwedstrijd en betrouw- baarheidstochten in het Rijn- en Schiekanaal, Zaterdagmiddag door de Leidse Watervrienden georganiseerd werden een groot succes! Dank zij de medewerking van het' weer, de talrijke toeschouwers en 't steeds groter aantal deelnemers, za gen wij een prima zwemfeest en een prachtige strijd bij de heren speciaal tussen de zwemmers R. Ingenluyff (H.Z. en P.C.) en Dikstaal ('t U), in de laatste 1520 m. door eerstge noemde gewonnen. Na de 500 en 1000 m. betrouwbaar- ■heidstochten waren de uitslagen bij Nolten werd zesde en staat voor van Est in het algemeen klassement De strijd ontbrandde gisteren pas na de passage van Luchon, aan de voet van de grimmige Peyresourde, en het was Dotto, die de lont in het kruit wierp. Onmiddellijk werd het peloton lang uiteengerekt, en bij degenen die het eerste contact met de vluchteling verloren waren Soler, Molineris, Ros- sinelli, Vitetta. Faanhof, Lapebie en Deledaa. Daarna zakten Magni, Van Est, Goldschmidt, Laureri, Rosseel, Nolten, Neyt, Vivier, Rolland, Close en Serra, om alleen de cracks te noemen, successievelijk af. Vervolgens was het de beurt van Bartali om terrein prijs te geven. Samen met Bauvin zwoegde hij achter de Gribaldy, Carrea, Ruiz, Lazarides, Decaux en Van Ende. Voor dit groepje reed Le Guilly, die een kleine achterstand had op Geminiani. En aan kop vormde Dotto, dié op een gegeven moment 50 secon den voorsprong had gehad, een quintet met de bergspecialisten Robic, Coppi, Ockers en Gelabert. Gelabert ging, uit alle macht spur tend, als eerste over de top, maar bij de afdaling zette Geminiani de gas kraan wijd open en stoof al zijn con currenten voorbij, waarbij opgemerkt moet worden, dat Robic en Dotto, toen de Clermontees eenmaal ver voor lag, hun best deden om het tempo te drukken de geest in de Franse nationale ploeg was kenne lijk weer in orde. Overigens heeft Coppi zich zeker niet ingespannen tot aan de grens van zijn krachten om Geminiani te achterhalen. Hij wist, dat Bartali gevaar liep zijn der de plaats in het algemeen klassement te verliezen, en dat ook Magni in moeilijkheden verkeerde, en deed niets om hun achterstand te ver groten. Hoe het zij, Geminiani kreeg een flinke voorsprong en behield die tot aan Bagnères, alhoewel hij bij de £en tentenótad aaon de g.aaten ueweeö in Metöinfii Overzicht van een enorm tentenkamp, dat in Helsinki werd opgericht. Dit kamp dient om onderdak te ver schaffen aan hen, die tijdens de Olympische Spelen naar Helsinki komen en geen hotelruimte kunnen vinden. bestijging van de Aspin en tijdens de afdaling van die Col toch nog een tegenaanval moest afslaan waarbij Nolten onbetwistbaar onze beste bergspecialist, gelegenheid kreeg zich op te werken naar de zesde plaats in het klassement van deze étappe. Lang voordat de strijd een beslis sende fase inging, namelijk op veer tig kilometer van het beginpunt, had zich een valpartij voorgedaan, waar bij speciaal onze Nederlandse ploeg getroffen werd. Van Est werd aan zijn rechterarm gewond en kreeg een snee boven zijn rechterwenkbrauw, terwijl Roks zijn linkerarm bezeerde en die arm bijna niet meer gebruiken kon bij het sturen. Dit gaf een grote vertraging omdat ook de fietsen da nig geleden hadden, en het getuigt van het beleid van de ploegleider Pellenaars zowel als van de goede geest in het team, dat ons achttal toch weer compleet was, en zonder achterstand, toen aan de klim naar de pasovergang van de Peyresourde be gonnen moest worden. Het was ove rigens niet bij die collectieve valpar tij gebleven. Telkens moesten dok ters en verpleegsters in actie komen, omdat renners aan de kant stonden of lagen met ontvellingen aan armen of benen. Magni, Molineris, van Est, Roks en Wagtmans waren wel de grootste pechvogels. Bij aankomst te Bagneres zagern ze eruit alosf ze aan een veldslag hadden deelgenomen. Ook Faanhof maakte een lelijke smak bij de afdeling van de Peryre- sourde. Hij vloog een bocht uit en kwam op een vijf meter lager gele gen stuk grond terecht. Maar ook hij reeds de étappe uit en kwam voor de sluiting van de controle binnen, zij het dan als laatste. We hebben nog vergeten te melden, dat ook wat het aantal lekke bandjes aangaat on ze ploeg overvloedig bedeeld werd, en als men dit alles in aanmerking neemt moet men meer dan tevreden zijn over de prestaties, die indivi dueel en gezamenlijk zijn verricht. Een lichtpunt bij de vele sombere wederwaardigheden was de ontmoe ting, halverwege de Col van de Ares, met een gezelschap charmante Neder landse meisjes, die met vlaggen zwaaiden en spandoeken droegen waarop geschreven stond „Hup Hol land". Een kleinigheid, maar die on ze jongens goed heeft gedaan, en voor hen aanleiding is geweest om er nog een extra schepje bovenop te gooien. UITSLAG EN KLASSEMENTEN Het klassement van de 17e etappe ToulouseBagnères de Bigorre (204 km) luidt: 1. Geminiani (Fr.) 6.43.16; 2. Rolland (Fr.) 6.44.30; 3. Ockers (b.) z. t; 4. Bartali (It.) z. t.; 5. Coppi (It.' z. t.; 6. Nolten (Ned.) z. t.; 7. Robic (Fr.) z. t.; 8. ex aequo in dezelfde tijd als Rolland, een groep renners bij wie Lazarides (Fr.), Decaux (Parijs), Car rea (It.), Close (B.); Ruiz (Sp.), van Ende (B.), Dotto (Fr.), de Gribaldy (N.O.C., Fr.), de Hertog (B.), Gelabert (Sp.). le Guilly (W.Z.W. Fr.) en Lau- redi (Fr.); 38. Van Est (Ned.) 6.50.25; 47. Voorting (Ned.) z. t.; 63. Dekkers (Ned.) 6.58.15; 68. van Breenen (Ned.) 7.05.46; 77. Wagtmans (Ned.) 7.1134; 78. Roks (Ned.) 7.11.37; 80. Faanhof (Ned.) 7.26.56. Na Faanhof kwam Lapebie van W.Z. W.-Frankrijk binnen. De controle 1 toen echter reeds gesloten. Alp. klassement: 1. Coppi 112.31 2 Ockers 112.56.53; 3. Bartali 112.57.42; 4. Close 112.57. 8; 5. Dotto 112.59.03; 6. Ruiz 112.59.48; 7. Robic 113.00.00; 8 Magni 113.02.30; 9. Carrea 113.08.22 10. de Hertog 113.10.43; 18. Nolten (Ned.) 113.54.21; 19. Van Est (Ned.) 113.55.25; 23. Voorting 114.07.08; 27. Wagtmans 114.17.07; 41. Roks 114.47.38; 69. Dekekrs 115.51.52; 71. van Breenen 115.54.29; 78. Faanhof 116.44.43. bic 40 pnt.; 5. Ockers 39 pnt.; 6. Bar tali 28 pnt. en 7. Dotto 27 pnt. Ploegenklassement: 1. Italië 337.36.33; 2. Frankrijk 337.40.26; 3. België 338.26.31; 4 Spanje 339.49.02; 5. Nederland 340.04.007; 6. Z.O. Frankrijk; 7. W.Z.W. Frankrijk: 8. N.O.C. Frankrijk: 9. Pa rijs; 10. Zwitserland; 11. N. Afrika. NEDERLANDSE OLYMPISCHE RENNERS NAAR ROCOURT. Zondag 20 Juli a.s. zullen Hij zelen- doom (A'dam) en Plauter (Eind- heven), Van 't Hof 'Sassenheim), Aari Voorting (Haarlem) en De Groot (A'dam), die deel uitmaken van de Nederlandse olympische wielerploeg voor resp. de sprint en de ploeg en- achtervolging op deze nummers op de baan te Rocourt uitkomen tegen de Belgische renners, die bun land te Helsinki zullen vertegenwoordigen. Op 23 Juli a.s. vertrekt de Neder landse ploeg per vliegtuig van Schip hol naar de Finse hoofdstad. GELISSEN WON RONDE VAN LIMBURG VOOR AMATEURS. De ronde van Limburg voor ama teurs over een afstand van 191 km. is met ruim verschil gewonnen door Gelissen uit Beek in 4 uur 55 min. 42 sec. de wedstrijden als volgt: 1 km. wedstrijd dames: 1. L. Bins- bergen (LZC) 16.52.8; 2. W. v. Sta veren (LZC) 17.44.0; 3. C. v. Grieken (Swift) Den Haag 17.47.8; 4. C. van Iterson (De Zijl); 5. E. Laarman (Vi tesse) Den Haag; 6. L. M. v. d. Tas (DVZ) Den Haag; 7. E. Oet (LZC); 8. W. C. Matthey (NIZA) Rotterdam; 9. A. Oostrom (LGB); 10. H. Hanse laar (DVZ (Den Haag). 1 km. wedstrijd heren: 1. R. Ingen luyff (H.Z. en P.C.) Den Haag 14.56.4; 2. G. Dikstaal ('t IJ) Amsterdam 15.02.1; 3. J. F. van Rijk (DJK) Am sterdam 15.42; 4. P. Bekkering (Sleu telstad); 5. J. Smit (LZC); 6. L. Zit man (LZC); 7. N. v. Berkel (Sl.stad); 8. L. Stokhuijzen (De Zijl); 9. W. van Zijl (Sl.stad); 10. A. P. de Graaff (De Gouwe) Waddinxveen. Voorzitter J. J. de Kruis sprak woorden van dank tot de Leidse Red dingsbrigade, EHBO en de talrijke „medewerkers", waarna de prijzen werden uitgereikt, t.w. alle eerstaan- komenden een wisselwimpel en me daille, de wisselbeker voor het grootst aantal deelnemers per school, na lo ting, aan de school Aalmarkt, terwijl de Leidse Golfbrekers de wisselwim pel ontvingen voor het grootst aantal deelnemers per vereniging. Golfbrekers zwommen 48000 m. Aan de Zaterdag gehouden pres- j tatietochten hebben ook de Golfbre- I kers deelgenomen. Hierbij is weer eens duidelijk gebleken, dat de Leid- j se jonge Katholieke zwemvereniging over een groot aantal jeugdige zwemmers en zwemsters beschikt. Met niet minder dan 53 deelnemers werd zij winnaar van de wisselprijs, die uitgeloofd was voor de vereni ging die met het hoogste aantal le den de tocht volibrach.t Een tiental zeer jeugdige jongens en meisjes zwommen mee in de tocht van 500 m., terwijl 43 meer ge- j vorderden, waaronder ook „oudjes" in goede conditie hun kilometer zwommen. De stemming in de ploeg r was als. steeds zeer prettig. WATERPOLO DWT-DE ZIJL 4—4. Het eerste verliespuntje voor onze stadgenoten in een wedstrijd, die voor beide ploegen van zeer groot belang was voor de bezetting van de eerste plaats. Na een korte periode van zenuw- achtig spel komt de Zijl er beter in j en vrij s.poedig weet Steehouer de 1 stand op 01 te brengen. Na een overtreding door de mid- achter van DWT mist v. d. Kwaak de strafworp, vangt de bal echter op en sohiet nu beter (02). Bij een tegenaanval krijgt de thuis club een goede kans en onhoudbaar vliegt de bal langs Dragt (12). Direct na het uitzwemmen weet Pre- voor zijn solorush met een goed schot j te besluiten (13). Nog voor rust wordt het echter uit een strafworp i 23. Direct in de tweede helft komt j> de thuisclub fel opzetten en spoedig is de stand gelijk (33). Wanneer dan een DWT-speler het water moet verlaten, mist Prevoo de strafworp, maar maakt zijn fout goed door met een achterwaarts schot zijn club nog maals de leiding te geven (34). Een seconde voor tijd (volgens veler me- ning over tijd) maakt DWT nogmaal* °eDWT~ïl—De Zijl III 4—2.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6