RIJNSTREEK DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Legatum Prijsvraag Visserianum DE KABINETSFORMATIE MAANDAG 14 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Maandag 14 Juli. En de leden van de R.K. Gym. ver „Groen Wit", althans de dames en meisjes van de Dinsdagavond, dienen te weten, dat de lessen op de gewone tijden plaats vinden aan de Oude Vest. .Hedenmorgen vernamen wij, dat de winkelcombnatie „De Spar'' a.s. Woensdag het 20-jarig bestaan fees telijk gaat vieren. De afd Zuid-Hol land-Noord wordt 's morgens om 10 uur verwacht in de grote Stadsge hoorzaal te Leiden, vaar o.a. bestuur en oprichters gehuldigd worden. Om half een vertrekken zij per salonboot naar de meren. Daarna is er een feestdiner, dat om 'zeven uur beslo ten wordt met een feestavond in de Gehoorzaal tijdehs welke de Spar- jubileumrevue „In 't Kapittelstocks- ken van Candy" wordt opgevoerd, o.a. met medewerking van Willy Ver voort en Herman Tholen. De leden van Docos, afd. Tafelten nis, worden er aan herinnerd dat er gedurende de periode van 15 Juli tot en met 15 Aug. geen training is. Als we tenslotte nog iets over de storm van gisteren mogen vertellen, kunnen we slechts melden, dat er in de Van der Waalsstraat een jong boompje is omgewaaid. Eerst knapte de paal af, toen het boompje zelf. De Plantsoendienst heeft de stoffe lijke overschotten onmiddellijk opge ruimd. Vedere schade in de stad is ons niet ter ore gel omen. Weer terug van onze fiets-i willen wij beginnen een aantal lukwensen uit te delen. Vooreerst aan de heer F. de Haas, die slaagde voor het examen M.O. Handelswe tenschappen te Amsterdam. Vervol gens aan de heer W. Verboog, die in Den Haag slaagde voor het examen V.T.H. practijkleraar Engels (Ver. voor Taalkundig Handelsonderwijs). En tenslotte aan de heer A. C. Louw- rier, die slaagde voor het eindexa men werktuigbouwkunde aan de M. T.S. te Rotterdam. Even hartelijk zijn onze gelukwen sen voor de 11-jarige Leidenaar Hen- nie Langeveld, die op net landelijke Accowk-on-solistenconcours in Hil versum, dat Zaterdag en Zondag werd gehouden, in de derde afdeling amateurs de eerste prijs behaalde met 31 punten! We hebben de knaap di verse malen in Leiden gehoord er. gezien en bewonderd. Daarom ver heugt het ons des te meer, dat hij nu zo'n fraaie prestatie geleverd heeft. Nu we toch in de muziek zitten, kan het volgende bericht ook even onder uw aandacht gebracht worden. De Harmonie-kapel T. en D. geeft а.s. Donderdagavond om 8 uur een openluchtconcert in het Morskwar- tier, om precies te zijn: in de Van Baerlestraat. Het publiek v/ordt vriendelijk verzocht zich rustig te gedragen of anders thuis te blijven. Laat men toch beseffen, dat de mu zikanten dit concert geven uit lief hebberij uit liefde /oer de muziek. Stille aandacht is al het minste, dat het publiek hiertegenover kan stel len. Hoewel het vandaag mooi weer is, moet toch het treurige nieuws z'n plaats vinden in deze Hutspot. Voor eerst het bericht, dat het 14-jarige meisje G. v. d. V. uit de Voorstraat Zaterdagmiddag om één uur wed aangereden op de Lage Rijndijk. Zonder op het verkeer te letten stak zij plotseling schuin de rijweg over. Een passerende motorrijder reed haaf in de flank. Be'den kwamen r.e val len. De motorrijder had geen letsei bekomen, het meisje echt?r wel. Mei eer. hersenschudding en schaafv/on- den werd zij door ie E H.D. naar het Acod Ziekenhuis gebracht. Fiet; en motor werden flink beschadigd. Nog een ongeval. Zaterdagmiddag om half zes viel het 10-jarig meisje A. T., wonend aan de Zoeterwoudse Singel/ van haar fiets* toen zij slip te in de tramrails op de Prinsesse- kade. Zij liep een hersenschudding op en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd En nu het hengelnieuws! Eerst even de stand in de hengelcompetitie. Klasse A: VIOS 11 punten. Onder Ons 9, DVS 8 DW 7, De Bliek 6, Zaalberg 6, Hengensport 6, KNG 6, De Voorn 6, De Ruisvoorn 3, De Fo rel 2, De Leede 3. Klasse B: Hengel sport 10 punten, DVV 8, DVS 8, KNG De Ruisvoorn 4, Wassenaar 0. Vervolgens de uitslag van de vis wedstrijd KNG, Zaterdagmiddag in het Nieuwe Kanaal. Alle 78 deelne mers gingen na afloop met een prijs je naar huis. Maar eerst werden door voorzitter Van der Voort de prijzen uitgereikt in caf Cronesteyn: 1. D. Hocgstraten (tevens de Groffie-wis- selbeker), 2. P. de Vos, 3. J. Pardon, 4. B. Cramer 5. J. Uljee, 6 P. Marijt, 7. P. Neuteboom. Rijnsb. weg 10: A. Thomassen en fam.. J De leden van de R.K. Athl. ver. directeur N.V. Lchem. bedrijf). O. Sin-' „Dc Bataven" moeten weten, dat de J gel 248a: A. Thomassen en fam.. werk-, o ui ten training niet a.s. Woensdag. tuigbouwk.. Van 't Hoffstr. 54; T. E.^ c. j reeds a.s. Dinsdagavond wordt AMSTERDAMSE UNIVERSITEIT. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het cand. exa men wis. en natuurkunde de heer D. E. Knibbe uit Leiden. Als aanvulling op de prijsvraag Legatum Visserianum 1948 worden nog de volgende antwoorden gemeld: I. ,.Een kritische beschrijving van de interna tionaal-privaatrechtelijke wetgeving en rechtspraak der twin tigste eeuw betreffende de confisca tie (inbegrepen de nationalisatie) van eigendom". Prijswinnaar inzending „Austria- cus" en „Nunquan retrorsum", dr. Ignaz ScidlHohenveldern, Schau- flergasse 2, Wien I, Oosténrijk. Toe gekende prijs 5000. De inzending „Het nest is goed, maar het heelal is ruimer" is van de hand van mr. P. Adriaanse, Rem- brandtlaan 49, Naarden N.-H. De auteur onder het motto: „Suum cui- que" is dr. Milio von Hofmannsthal 69-09 108th Street, Forest Hills, N. Y. Beide personen ontvangen een eervolle vermelding. II. Het werk „Je Maintiendrai", dat een beantwoording omvat van de door het Legatum Visserianum ge stelde vraag een kritisch overzicht te geven van de inrichting en pro cedure van de grote politieke inter nationale conferenties van de 17e tot en met de 19e eeuw (Westfalen, Nijmegen, Rijswijk, Utrecht, Wenen, Parijs (1856), Berlijn (1878), werd beloond met een bedrag van 2000. en geschreven, door Preben V. Ask- gaard, Studienrat cand. mag. Sten- krogen 14, Kgs. Lyngby, Denemar ken en Finn Askgaard, Museumin- spektor, cand. mag., Kanalbuen 26, STADSKOK. Soborg, Denemarken. Gevestigd in de week van 7 tot en met 12 Juli: H. G. H. Alsem en fam., hotel houder, Breestr. 16; J. H. de Boer, apo theker, Hooigracht 48; G. Bosnia, ver pleegster, Fr. v. Mierisstr. 5; H. Buur man, adj. hoofd comm. v. politic, Plant soen 105; C. S. van Doesburg, adsp. po litie, Borneostr. 39: J. A. L. BoonVan Duiven en fam.. Morssingel la; W. F. van Dijk, kalkbrander. Zijlstr. 9; E. C. Eigeman, Noordeindeplein 2b; C. van Es fam., sergeant telegrafist. Lammen- schansweg 171: A. H. M. Eijmael. schrij ver II KM, Noordeinde 2a: P. Fofid, timmerman. Ter Haarkade IE; W. H. Foks, Rapenburg 43; J. H. C. Geuse broek, W. Singel 95: J. E. RiekertDe Groot, Jac. Catslaan 40: J. de Groot, Roomb.weg 20; A. Hazewinkel, ass. inst. praev. geneesk., Merelstr. 7; J. C. Hei- dema, techn. ambtenaar, Zonneveldstr. 7 Hertz, med. analyste, Warmonderweg J. G-. Hogeling, dienstbode, Nieuwe Rijn 23 a; M. v. 't Hoofd, religieuse, Pe likaanstraat 1; J. C. Hüber, Groenesteeg 60; W. Kammenga, smid-bankwerker, Kersenstr. 5: W. van Kempen. Garen- markt 30; Wed. S. P. Löwenheim Koorenhof. Zoeterw. Singel 40a; C. M. Kreuger, religieuse. St. Jacobsgracht 1; H. Martens, religieuse, St. Jacobs gracht 1; H. Nanninga. verpleegster, Rijnsb.weg 38; J. M. Nijhuis, echtg. van d. Laan, ambt. ac. Octrooiraad. P. de la Courtstr. 13; W. C. van Paridon, ver pleegster, Hooigracht 15: I. J. Reichen- feld, kinderverzorgster, Mariënpoelstraat 2 b; G. H. Roem, commies NS, M. Treub- laan 9; C. W. J. Ruijs. verpleegster, Rijnsb.weg 10; T. M. van Schaik, salger, L. Rijndijk 10; J. Schepers, adsp. agent van politie. Morsvveg 111; C. Schelsburg, landarbeider, Haarl.weg 42a; W. P. Schollen en famadf. chef wolfabr., Lammenschansweg 100; A. G. B. Simons. v. A.. Plantsoen 29; Wed. J CornelisseSloos en fam., Groenesteeg 60; G. E. Stoffels, arts. Rijnsb.weg 70; A. M. Stouten, hulp in de huish., Zijlstr. 9; C. G. W. Themen, arts. ALPHEN AAN DEN RIJN BRAZILIAANSE AVOND VOOR HET MISSIEGEBIED VAN PATER POUW Zondagavond werd in de St. Josephzpal 'n aanvang gemaakt met een serie van drie avonden, waarme de de parochianen van Alphen aan den Rijn zich willen inspannen, om pater C. Pouw, letterlijk in de boot te helpen en dat wil pater Pouw zelf heel graag. Hij heeft een boot nodig voor zijn arbeid in de uitgestrekte missiegebieden in Brazilië, waar prac- tisch geen begaanbare weg is, doch honderden kilometers wel via de ri vieren moeten worden afgelegd. De jeugd van katholiek Alpnen, heeft zich o.l.v, een comité, met o.a emeritus pastoor Schiphorst, vroeger voorzitter van de Miva (Misoic ver keersmiddelen-actie) in de kledij van het Braziliaanse volk gestokexi en zong op voortreffelijke wijze de lie deren van dat land. Het toneel ver toonde een van de vele schone land schappen en een simpele woonhut. De muziek, die door de heren Chr. A. van der Mark en J- M. van Leeu wen Szn., in een piano-duet werd vertolkt, gaf enkele grepen te genie ten van de Braziliaanse muziekcul tuur. De heer A. F. Ruijssenaars opende met een welkomstwoord tot de vele aanwezigen, nadat pater Pouw, zijn ouders en familieleden, voorafgegaan door bruidjes, de St. Josephzaal wa ren binnengeleid. Vervolgens werd het Braziliaanse volkslied gespeeld. Nadat enkele lie deren waren gezongen door een sa mengesteld koortje, merendeel leden van St. Bonifacius, blies pastoor Schiphorst de loftrompet over dc prachtige missiearbeid, die reeds door pater Pouw was verzet, en hij ver telde, hoe het gemis van een boot voor de pater bijna dagelijks een handicap betekent. Een viertal jongelieden maakten zich vervolgens verdienstelijk door het uitvoeren van Braziliaanse volks dansen. Daarna sprak pater Pouw zelf over zijn nvissie onder hen, die het katho licisme nog in het geheel niet kennen of het de rug hebben toegekeerd. De heer Ruijssenaars overhandigde hierna als, voorz. van de KAB, een enveloppe met een flink bedrag. La De middenstandstentoonstelling/ verkoopbeurs behoort tot het verle den. Zaterdagavond sprak de voorz. van de betreffende commissie, heer J. v. Brummen een slotiwoord, waarin hij alle medewerkers dank bracht. De resultaten drukken zich nog moeilijk in cijfers uit. Wel kan worden gemeld, dat er ruim 10.000 bezoekers zijn geweest. Maar aange zien aan deze tentoonstelling ook 'n verkoopbeurs was verbonden, zal het financieel resultaat individueel ver schillend zijn. Bovendien zal men moeilijk kunnen becijferen de afzet mogelijkheden, welke zich in vele gevallen pas maanden na de ten toonstelling zullen openbaren. In elk geval is het zo dat men over het al gemeen voldaan kan zijn. Verdienstelijke medewerking ver leenden o.a. de pl. afd. van de EHBO en de brandwacht. Gelukkig behoef den zij niet actief op te treden. Door het oog van de naald. Het 3-jarig dochtertje van de heer Ver duin uit de Piet Heinstraat ontkwam ter nauwernood in de Prins Hendrik straat aan een ernstig ongeval. Het meisje stak onvoorzichtig de rijweg over. Een juist passerende automo bilist remde krachtig af. Door de schrik struikelde het kind en rolde net voor de voorwielen weg, toen de wagen doorschoot. Door de val liep het meisje gelukkig slechts lichte schaafwonden op. Aanbesteding De bouw van 16 woningen en 2 winkelhuizen te Woerden, voor rekening van de ge meente Woerden en onder architec tuur van de heer W. Brouwer alhier, werd opgedragen aan het aannemers bedrijf Joh. Westmaas te Alphen aan den Rijn. AARLANDERVEEN Herbouw Oude Raadhuis gegund De verbouwing van het oude raad huis aan de Raadhuisstraat in de voormalige gemeente Aarlanderveen, dat in gebruik zal worden genomen door het Algemeen Ziekenfonds Al phen en Omstreken, is opgedragen aan het aannemersbedrijf van Joh. West maas alhier, architect is de heer W. Brouwer. HAZERSWOUDE (H. R.) 'Holl. Mij. v. Landbouw. De jon gere organisatie van de Holl. Mij. van de Landbouw „Kring Rijnlarjd" hield Zaterdagmiddag op het terrein van de heer A. Kastelijn aan de Rijn dijk een ontspanningsmiddag. Te 1.30 uur opende de heer A. Doe- leman uit Leidschendam de middag, waarna ringsteken per motorfiets plaats vond. De prijzen werden ge wonnen door de dames A. Kwaker- naak uit Alphen a. d. Rijn, C. Jansen uit Sassenheim en L. v. d. Leede uit Nieuwveen. De groepen Sassenheim, Hazers- woude en Alphen a. d. Rijn waren de snelste lopers bij de estafette. Leidschendam bleek de sterkste te zijn in hét touwtrekken. De groepen Hazerswoudc en Al phen a. d. Rijn kwamen in een ge- costumeerde voetbalmatch uit te gen de groepen Sassenheim, Leid schendam en Nieuwveen. De laatste wonnen de wedstrijd met 20. LEIDERDORP Geboren: Willem Hendrik, z. van J. de Jong en C. H. Schuller; Gerry, d. van S. J. van der Stoel en M. M. Treur; Neeltje Jacoba, d. van S. J. Braat en J. G. Spies; Gerda Cathari- na, d. van T. Hogewoning en J. Ramp; Gerrie Willemina, d. van P. Taal en A. W. van 't Veer; Hendrika Maria, d. van A. B. van Winkel en M. Pijnnaken; Gijsbert, z. van W. Jansen en A. H. van der Sluis; Mar- garetha Johgnna Maria, d. van W. Roest en J. H. G. van Winkel; Fre- derik, z. van» C. de Koning en W. J. Webber. Ondertrouwd: N. C. Balkenende jm. 26 j. en N. J. van der Sterre jd. 28 j. Gehuwd: I. Hiensch en J. Siera; J. J. van Stockum en G. Koster; C. Moeliker en J. Balkenende. Overleden: P. Wallaard 57 j.; S. P. Ouwerkerk 73 j.; A. Kijk in de Vegt wed. van S. Zwanenburg 69 j.; G. Schouten man 62 j. HAMEA Zonnefilter voorkomt en HAMEA Brandlotlon geneest zonnebrand (Advertentie). Ouwehand en fam., Utr. Jaagpad 60, Rot terdam. Bovenstr. 101; L. W. H. van Oijen en fam.. Gerecht 11, Bussuni, Wal- therlaan 9; M. Polak, Herengracht 100, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 98; E. v. d. Polder. Rijnsb.weg 29a, Bloemendaal, Or. Nassaulaan 109; J. N. van der Reij- den, Nieuwsteeg 4a, Indonesië; S. A. v. ^rstraatd34~indonesië^kC. Sanders^en env&l°PPe met een flink bedrag. La- De arbeid van de kabinetsformateur heeft zich gedurende het weckend fam v. 't Hoffstr. 54. Oegstgeest. Louise ter °P de avond volgde de heer H. bevonden in het eerste stadium van het polsen van personen, die eventueel de Colignylaan 14j. A. Schrijer, Tas-! van Deuren, als voorz. van de Kath.voor een ministerszetel in aanmerking komen. In dit stadium is dr. Drecs manstraat 70. 's Gravenhage. Gev. Dey-Middenstandsvereniging, terwijl te- J thans nog. Hij heeft zowel met zittende ministers als naar buiten contacten, nootweg 128: H. Schrijver en fam.. De j voren de vele aanwezigen in de ge- maar slechts in één geval een definitief antwoord gekregen. Dit antwoord Sitterlaan nootweg 39; Goyenkacle 29, Indonesië: A. Snaaijer en fam,. Houtlaan 19, Vlissingen, C. Bus- kenstraat 32; L. Snaijer. Kastanjekade 12, Vlaardingen, Orelioplantsoen 29; J. A. A. A. Stoop en fam., ,T. v. Goyen- kade 33, Zuid-Afrika; P. Th. Straathof en fam., Haarl.str. 142. Rotterdam. Zw.- Janstraat 70a: H. H. Stroo, v. Oldenb.- veldtetraat 36. Verenigde Staten van Noord Amerika; T. Taconis. H. Ründiik 21. Heerenveen. Nieuweschoot 60b; T. W. Terluin, Rapenburg 131. Wonseradeel. Witmarsum. Arumerweg 83: E. P. S. Veldhuis. Pieterskerkhof 38, Nederlandse Antillen; F. J. Verbruggen, Maarsman- steeg 25. Wassenaar. Schouwlaan 2: E. Verroef, Koninginnelaan 70. Leerdam. Or. Nassaulaan 52; M. C. Verhoef, Rijns- burgerweg 10, Amsterdam. Linnaeusstr. 89; A. Visser, Resedastr. 19, Leeuwar den, Koekoekstr. 5; C. M. de Vries, Rijnsb.weg 58, Indonesië; N. Waringa, v. Bemmelenstr. 26, Indonesië; A. de Water, Gasslr. 6, Nederlands Nieuw Guinea; F. G. A. Wesseling, Lorentz- kade 52, Frankrijk; X. L. G. Wolf. Ge recht 14-14a, Nederlandse Antillen; J. van der Zeeuw, Rijndijkstr. 26, Canada: H. van Rosse. Ketelboetersteeg 3, En schede, Pluimstraat 176. I 1hC«enhe^. .W"den- ^d, -- - - hunne bij te dragen. Een film over Brazilië, opgenomen door pater van Doorn, van de congregatie van de H. Geest, bracht een prettige afwisse ling, nadat in de pauze de Cupido's uit Aarlanderveen, in de sfeer van Brazilië, muziek en liederen ten ge hore hadden gebracht. Kapelaan L. Biemans huldigde pa ter Pouw namens de parochie. HU zeide, dat pater Pouw de oerwouden van het Alphense Rietveld had verla ten om zich naar een veel uitge strekter en werkelijker oerwoud te begeven in Brazilië, gehoor gevend aan Gods opdracht: Gaat en onder wijst alle volkeren. Tot slot werden nog enkele liede ren van Braziliaanse oorsprong ten gehore gebracht en speelden de he ren v. d. Mark en v. Leeuwen een aantal muzieknummers op de piano. Zij die van een van de volgende avonden (Maandag en Dinsdag) wil len genieten, moeten niet tot de laat ste avond wachten. gehouden, op d? normale uren. Zaterdagmiddag vond onder zeer grote belangstelling op de begraaf plaats bij het Groene kerkje te Oegst- geest de teraardebestelling plaats van de heer R Heering, stadsbeiaardier van Leiden en organist van de Re monstrantse kerk, die de vorige week na een vrij langdurige ziekte op 45-jarige leeftijd in het Diaconessen- huis overleed. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de heren S. Menken, wet- houder-loco-burgemeester, mr. J. Bool gemeente-secretaris, ir. D. Boogerd, air. gemeentewerken, vele hooglera ren en vrienden van de overledene. De heer Fred. Timmermans uit Rotterdam, destijds leraar van de thans overledene, bespeelde bij het binnendragen van de kist in de kerk het orgel. Toen trad naar voren ds. H. J. Heering uit Rotterdam, Rem. pred., broeder van de overledene, die voorging in gebed. Hierna las spr. enkele gedeelten voor uit het Oude en Nieuwe Testament, waarna gezamenlijk werd gezongen. Hierna werd het stoffelijk overschot onder orgelspel uitgedragen en in het fa miliegraf ter ruste gelegd, waarna ds. Heering het Onze Vader bad. Vervolgens werden bloemen in het graf gestrooid, waarna dr. M. J. Heering uit Haarlem allen hartelijk dank zegde, namens de familie, voor Tienen, religieuse. St. Jacobs gracht 1: M. OssevoortTijsen. Bloemis tenlaan 5; H. W. J. Verheij en fam.. arts, was negatief en gold een der contacten van de laatstgenoemde categorie. Vanochtend heeft dr. Drees departementaal werk gedaan en vanmiddag zou hij de ministerraad presideren. Morgenmiddag wordt H. M. de Koningin in Den Haag verwacht. Dr. Drees zal dan een bespreking met de Koningin hebben. Prof. Rommc zal als fractievoorzitter der K. V. P. Dinsdagochtend een bezoek aan de formateur brengen. Men mag wel aannemen dat één der voornaamste onderwerpen van bespreking zal zijn de zetelverdeling in de nieuwe regering. OEGSTGEEST Geboren: Frans. z. van T. Lek- kerkerker en F. C. de Vries. Arie, van A. Stierman en W. van Gende- ren; Adriana O. M., d. van G. C van Leijden en M. J. van der Ploeg; Jo hannes. z. van P. P. van den Broek en M. E. Veldhuijzen. Ondertrouwd: j. C. van Impelen 27 jaar te Haarlem en A. A. Lubbe oud 24 jaar; W. Kea, oud 31 jaar te Weesperkarspel en C. C. M. van Eg- mond 29 jaar. Getrouwd: C H. Elberse en S. C. E. Arnoldi; M A. H. J. v. Loenen en N. Westerling. Overleden: F. C. dc Vries, e. van T. Lekkerkerkcn oud 43 jaat'. I1SSE DE KWAKEL pest uitgebroken. De nodige maatre gelen- zijn getroffen. Papengracht 6; A A. Vermeulen, de M. Varkenspest. Bij drie Iandbou- V. Streefkerkstr. 46; H. C. M. de Vilder, wer» is de gevreesde ziekte varkens- Boerhaavelaan 2l; straat 81P; A. Warmonderweg 49. Vertrokken In de week van 7 Juli tot en met 12 Juli: Wed. A. B. O. Vis—Ag- terberg en tam.. Rijnsb.weg 50. Nieuwer FEESTPROGRAMMA BIJ 100 JAAR Amstel. W. v. Borsselenweg 21: A. Ber- HAARLEMMERMEER HAARLEMMERMEER. tram. Schelpenkade 46. Rotterdam. Sta- tenweg 156c; H. N. Bouwman. Rapen burg 56. Heemstede, Heemst. Dreef 190; N. Dekker. L. Schoolsteeg 13a. Surina- van de Haarlemmermeer op naar Op 16 Juli a.s. trekken de bewoners J A. den Dikken. Rijnsb.weg 10. Kat wijk. Zeeweg 64; J. van Duuren. Water- steeg 4. 's Gravenhage. Huygensstr. 13; P. L. Elberg, Hogewoerd 158. Bloemen daal. Zulder Stationsweg 21: G. van Erkel. Potgieterlaan 29a. Delft. Kruistr. 46; Wed. Ch. PietersGill, Rijnsb.weg 58, Indonesië; H. C. NieuwdorpGros- jean, W. Rozenstr. 57. Delft, Korenmarkt 24a: G. P. A. Gussenhoven en fam.. Lo- rentzkade 3 Indonesië; W. Honneveld. Oude Singel 120, Hilversum. Susanna- park 2; S. Hettinga en fam.. W. Singel 33. Groot Brittannië; V. S. L. M. van Hinsbergh. Mezenstr. 2. Maarn. Noor- damweg 15; H. R. F. van der Horst. L. Rijndijk 19. Brazilië: A. C. Jansen. Pe likaanstraat 1. Gennep. Kerkstr. 2; M. J. Jansen. Terweepark 3. Oeis'.geest, De Kempenaerstr. 50; R. V. B. Janssens. Herensingel 46. België; B. Ch. de Jong. P J. Blokstr. 34. Bloemendaal, Harten- lustlaan 11; H. Kahn. De Sitterlaan 96, 's Gravenhage. Gev. Deynootweg 39; J. A. Kapteijn cn fam., Leliestr. 33a, Ca nada; W. Klein Wassink, Kloksteeg 12, Alkmaar. Kennemer Park 33; W. rif Ko ning. Zijlsingel 72a. Indonesië; Wed. G. R. van SonKoppel. De Sitterlaan 96. 's Gravenhage. Gev. Deynootweg 39; F. H. Kriek, Hoogl. Kerkgracht 11. Indo nesië: J. D. Lakatoea. Rijnsb.weg 50. het medeleven. Enige bloemstukkenOegstgeest. Juffermansstr. 56; B. dé dekten de kist. Burgerlijke Stand Geboren: Willy Hendrica, d. van J. H. Oudshoorn en W. F. Cebol; Pieter Marinus, z. van W. Koole en C. Jan sen: Cornelia Antonia Maria, d. van F. J. Aartman en C. C. van Elderen; Willem, z. van L. van der Plas en P. Hus en Elisabeth, d. van L. van dei' Plas en P. Hus. Man. Meerbufgcrkade 33. Den Helder, Buitenhaven 5: A. van den Hoven Mantel. Nwe Riin 105, SDrang ca. Eiken- dijk 3: H. J. W. Marcella, Breestr. 109 Verenigde Staten van Noord Amerika: L. Mastenbroek. Nwe Rijn 26. Voorbuig. Parkweg 231; M. J. Meilink. Rapenb-rg 131, Borculo. ^'iraltplein A 25; M. C. SteensVan - ws, Meidoornstr. 40. Rotterdam. T -;ft 125b; F. van der Meijden, Rr- <-g 57, Bloemendaal. Jozef Israëlsweg 7; II. F. MÖller. Zee manlaan 4a. Oegstgeest. Leidsestr.weg 11; H. G. W. VollemansMontanus cn fam., 3 Octoberstr. 37a, Indonesië; K. Hoofdorp om het honderdjarig be staan van de polder te vieren. Op die dag zal plechtig het monurrient wor den onthuld ter nagedachtenis van de grote burgemeester en voorman mr. Amersfordt. Dan zullen er allerhande sportspelen zijn, voor kinderen en ouderen, en dan ontbreken vanzelf sprekend de landelijke rijverenigin- gen niet, die met (zegge en schrijve) 64 ruiters en paarden een caroussel voor het voetlicht zullen brengen. Dan spreken voormannen uit het or ganisatieleven ir. Royackers en de heer Ruppert werden ons genoemd over de economische en sociale ontwikkeling van de polder en dan is er tot besluit een spel, waarin de his torie van de Meer ten toneel zal wor den gevoerd. HIM EGOM DE EERSTE BEURSDAG. Het aantal bezoekers op de eerste beursdag, die in het nieuwe gebouw werd gehouden, bedroeg meer dan KATWIJK AAN ZEE Reddingsbrigaden demonstreerden. Begunstigd door goed weer hield de Ned. Bond tot redding van Dren kelingen Zaterdagmiddag een Bonds- stranddag. Voor deze schitterend ge slaagde demonstratie waren veel be langstellenden aanwezig. Het wel komstwoord werd gesproken door de heer D. C. A. Boekhoven voorz. van de Katw. Reddingsbrigade. Hierna had de afwerking van het program- AFSCHEID BIJ DE GASFABRIEK De heren A. Faas en A. Augustinus, ma plaats dat bestond o.m. uit een werkzaam bij het gemeentelijk gas- redding uit zee met behiulp van de bedrijf te Lisse, hebben aan het eind z.g. flotteur met toepassing van j van de vorige w*eek afscheid geno- kunstmatige ademhaling, een num mer verricht door de Haagse Vrij willige Brigade. Dan een redding uit zee met behulp van tuigjes door de Noordwijkse Reddingsbrigade. Eien redding door middel van de ketting- greep door de Rotterdamse Reddings brigade. Een redding uit zee met be hulp van een haspel door dezelfde brigade. Een redding uit zee met be hulp van de redstok door de Kat- wijkse Reddingsbrigade. Vervoer van een patiënt met behulp van een schep-draagbaar door de Katw. Red dingsbrigade. Een redding uit zee door middel van een vlot door de Egmonder Reddingsbrigade. En als slotnummer: Een sea-otter van het vliegveld werpt een drenkeling na enig zoeken ver in zee een rubber boot toe. Nadat de heer J. v. Geeme een propagandistisch woord had ge sproken sprak de heer Boekhoven een slotwoord waarna men samen kwam in het „Uni-gebouw" waar aan de deelnemers een maaltijd werd aangeboden. Nieuwe veiligheidspost. Bij wijze van proef zal door de Katwijkse Reddingsbrigade op het Zuiderstrand een derde veiligheidspost betrokken worden, die in gebruik zal zijn op Zaterdagmiddagen en op Zondag. Er zal voldoende reddingsmateriaal voor radig zijn. Strandfeesten. WV organiseer de voor de tweede maal in dit sei zoen kinderstrandfeesten, ditmaal voor kinderen van 3 tot 6 jaar. De leiding was bij de heren E. Wouda en J. van Rijn in goede handen. Er was flinke belangstelling. Over pl.m. twee weken komen de grote jaar lijkse strandfeesten van VVV voor oudere kinderen. KATWHK AAN DEN RIJN Te D cniHaag slaagde voor acte j (gymnastiek) de heer H. J. de Groot, onderwijzer aan de school voor Bui tengewoon Lager Onderwijs, Kerk straat. men van de fabriek, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het afscheid vond plaats ten kan tore van het bedrijf, waarbij de commissie van het gas- en waterbe drijf tegenwoordig was. De directeur de heer J. Zonneveld, sprak de schei dende stokers toe en roemde hun bij zondere kwaliteiten, grote plichtsge trouwheid en hun verantwoordelijk heidsgevoel. De wethouder, voorz. der bedrij ven, de heer A. Tibboel, zeide: „Gij beiden hebt uw pensioengerechtigde leeftijd bereikt, een leeftijd, waarop de arbeid wordt beëindigd. Spr. be sloot met beide scheidenden toe te wensen een welverdiende rust. De heer Augustinus sprak namens de scheidenden woorden van dank. Hierna werd nog enige tyd ver toefd onder elkaar in een gezellige sfeer. Eersto Bloembollenveiling. Vrijdagmiddag werd de eerste vei ling van bolgewassen gehouden. De aanvoer voor deze eerste vei ling was nog niet groot. De catalo gus omvatten 217 nummers. De volgende prijzen werden be sleed: Darwim Tulp Le Notre z. 12 3.45; idem z. 11 3.80; idem z. 10 1.90. Kendel Tulp Krelage's Triumph z. 12 3.55. Enkele vroege Tulp Wit te Due Max z. 12 3.85; idem z. 11 2.80; idem z. 10 2.—. Triumph Tulp Rhcinland z. 12 ƒ3.65; idem z. 11 3.40; Triumph Tulp Kansas z. 12 4.55; Triumph Tulp Alberic z. 11 6.idem z. 11 7 5.10. Darwin Tulp Changeant z. 12 4.40; idem z. 11 3.50; Darwin Tulp Farncombe San ders z. 11 ƒ2.75; Darwin Tulp Wm. Pitt z. 12 ƒ3.90; idem z. 11 ƒ3.50; Mendel Tulp Hillogarda z. 12 7 5.10; idem z. 11 ƒ3.70. Dubbele vroege Tulpen Murillo z. 10 ƒ4.10. Narcissen: Monique I ƒ5.45; idem dn. II 7 4.45; idem dn. III 3.05. Narcis Quirir/s III ƒ3.05; Scarlet Elegance dn. H 7 3.85: idem III ƒ2.55; Actea dn. II 7 4.55; Colchicum I 45.idem II 7 43.—; idem III 7 35.—; idem z. 24 45.30; idem 18/24 40.Muscari z. 10 71.idem z 9 7 1.idem z. 0.80, idem b. 7 0.50, Lilium Crown Imperial z. 20 ƒ79.70. VOORHOUT JEUGDSPORTDAGt Door dc NKJB tc Voorhout was een Jeugdsportdag georganiseerd, welke bijzonder goed geslaagd is, al was het weer spelbreker. Niet minder dan 150 jongens cn meisjes namen aan de wedstrijden deel. Als wedstrijdleider fungeerde de heer Kampman uit Warmond. Gebleken is dat er ook in Voorhout goede athleten te vinden zijn, zelfs door de jongens van 1014 jaar wer den prestaties geleverd, die voor de toekomst beloften inhouden. Zo b.v. de 13-jarige A. Heerings. Hij liep in prachtige stijl de 300 m. en de 50 m. (Jcwam als eerste door de finish) en sprong 4.24 m. Dus 3 eerste prijzen.. En zo waren er meer. Ook in Voor hout zou zeer zeker een flinke athle- tiekivereniging opgericht kunnen wor den. De handbalclub moet nog veel le ren. Hier was werkelijk elk verband zoek. Kapelaan Koenekoop dankte na af loop allen, die aan het slagen van deze sportmiddag hadden medege werkt, speciaal de heer Kampman, die hij nog een kleine attentie aan bood in verband met zijn huwelijk. Daarna reikte hij met enige toepas selijke woorden de prijzen uit. RIJNSBURG De heer Willem Noort slaagde voor de 4-jarige cursus in het let terzetten aan de Eerste Techn. School van de ver. „De Ambachtsschool" te 's-Gravenhage. LEIDSCHENDAM Voor het praktijkleraar-exa men handelscorrespondentie Engels gehouden door de vereniging voor taalkundig handelsonderwijs slaagde te Den Haag mej. M. W. Hooijmans. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 14 Juli. Vee. Aanvoer 1310 stuks totaal, waarvan 837 vette koeien en 473 car kens. Prij zen: vette koeien 2.752.90, 2.55 2.75, 2.20—2.40, varkens 2.19, 2.17 en 2.15 per kg. levend ge wicht. vette koeien aanvoer iets gro ter. handel slepend, prijzen le en 2e kwaliteit onveranderd, 3e iets minder prima's boven notering; varkens aan voer even ruimer, handel kalm, pre zen niet geheeel prijshoudend, enkele prima's boven notering, zware moei- lyk te plaatsen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3