De eerste Lauradag onder ideale weersomstandigheden verreden Vijfde Alphense Rijwiel-vierdaagse ZONDER ONGELUKKEN, PECH EN MUZIEK Zingende opa Algehele zege voor de Fransen in 13e etappe van de Tour Veel controles Braassem 1952 met bijna WOENSDAG 9 JULI 1952 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Alphen, Dinsdagavond. (Van onze „fietsende redacteur"). XTEEN, dit is geen echte Lauradag geweest! Laurianen zijn minstens één regenbui per dag gewend, maar daar was vandaag niets van te be speuren. Er gaan geruchten maar wij willen het niet gezegd hebben dat er omstreeks twaalf uur twee grote druppels gevallen zijn, doch zelfs de grootste pessimist kan die niet als een regenbui beschouwen. Zodat er voor ons niets anders opzit, dan te vermelden, dat het vandaag niet geregend heeft. Misschien zijn er lezers, die deze opmerking niet zo belangrijk vinden. Voor ons, echte Laura-rotten, is zij meer, is zij zelfs pijnlijk. Want wat hebben wij van daag weer een figuur geslagen ten opzichte van de groentjes, die dit jaar voor het eerst meerijden en die van ons zulke afschrikwekkende verhalen gehoord hebben! Vanavond zagen we er een paar in de tent. Ze keken ons ietwat spottend aan en in hun zwij gende blik lag opgesloten: „Tsjonge, sjonge, moesten jullie door nu zo'n drukte over maken?" En om te bewij zen, dat hun benen nog even fit zijn als gisteravond, begonnen ze een fox trot te dansen. We konden het niet langer aanzien, met van schaamrood blozende kaken zijn we afgedropen.... Voelt u, lezers, dat wij en met ons alle Laura-rotten nog slechts één wens hebben? Dat het morgen zal regenen als tijdens de zondvloed! O, we zouden De Bilt wel op willen bel len: Stuur morgen de zwaarste don derbui, die jullie in voorraad hebben. Ha, ha, we zouden ze willen zien, die lachende groentjesz Ideale weersomstandigheden. Hiermede is al gezegd, dat we van daag prachtig weer gehad hebben. We herinneren ons uit de afgelopen vier jaar slechts één Laura-dag zonder're- gen. Dat was de eerste dag van ver leden jaar. Vandaag was het zeldzaam mooi: weinig wind en een heerlijke zon, die om 12 uur iets te lastig dreigde te worden, juist toen er een wolkendek voorgeschoven werd, dat ons een te grote namiddaghitte be spaarde. Ojider ideale omstandigheden startten vanmorgen 493 deelnemers. Het aantal aanmeldingen had Maandag (voor het eerst in de Laura-geschiedenis!) de 500 over schreden (509), maar om onbekende redenen kv/amen er vanmorgen 16 niet opdagen, zodat ook deze lustrum- rit nog beneden de zo vurig begeer de 500 rijders blijft. Geen snelle groei. Deze kwestie heeft vandaag een der onderwerpen van gesprek uitge maakt. Hoe komt het toch, dat de Laura niet sneller groeit? Er is nie mand, die het antwoord geven kan. Misschien is de datum te vroeg, om dat veel middelbare scholen nog geen vacantie hebben. Anderen zeggen, dat de kranten te veel aandacht besteden aan de oudste deelnemers, zodat de Laura voor bui- Opa Dijkstra heeft de eerste rit uitstekend volbracht! Men vond hem practisch de hele dag in de voorste gelederen en hij trapte er lustig op los. Dat de 77-jarige Leidenaar (de oudste Lauriaan!) niet kort-ademig is bewees hij voortdurend door het ene lied na het andere uit te galmen, tot groot vermaak van mederijders en voorbijgangers. Toen het schone lied „Aan het strand, stil en verlaten" werd aangeheven raakte hij in extase, zeker terug denkend aan zijn schippersjaren. De tranen biggelden Opa over de wangen Links: Hoe warm het was! Op het Kopje van Bloemendaal werd de fontein bestormd door dorstige Laura- rijders, die al of niet behendig de wa terstralen in hun mond lieten spui ten. Rechts: Nog een plaatje van de warmte. Bij het paviljoen „De Bra sem" moesten vele rijders wachten op het „stempeluur". Zij vermaakten zich i ondertussen met pootjebaden in het meer. Op de achtergrond de „Suc ces" uit Leiden. Onder: Prachtig was de tocht door de duinen. Hier zien we een der poli- tie-ploegen aan het einde van het duinpad in Noord wijk aan Zee. (Foto's: „De Leidse Courant' tenstaanders op een tocht voor ouden van dagen gaat lijken. Hetgeen beslist niet waar is! Het tegendeel wordt be wezen door de jongste deelneemster, de 14-jarige Aad. van Dijk uit Al- plien aan den Rijn (Raadhuisstraat). Er zijn trouwens veel jongelui bij; hun luidruchtigheid vooral geeft een vrolijke noot aan deze rit. Liever dan zich te verdiepen in deze kwestie, zei de leider van de Amsterdamse Politie-ploeg spontaan: ,7Als het een beetje wil, komen we volgend jaar niet met 10, maar met 50 man.'' Politie-agenten hebben dienst. De politie-agenten! Ook dit jaar be heersen zij de Laura-rit. Er rijden ploegen mee uit Amsterdam, Den Haag, Zaandam en Schiedam, de laat ste voor het eerst, de andere reeds voor de vijfde keer. Het prettige is, dat deze vierdaagse voor hen niet als vacantie geldt, maar als dienst, als training! De politie-mannen rijden dan ook model, netjes naast en ach ter elkaar. Zij doen het bovendien zeer economisch, want iedere ploeg heeft een eigen fourage- en repara tiewagen bij zich, zodat eten en pech slechts weinig geld kosten. De Haag se jeep heeft steeds een geweldige voorraad melk bij zich, reden waar om de wageni door iedereen „Melle- kie-mellekie" genoemd wordt. Van de Rotterdamse politie rijden enige manschappen individueel mee. Tocht met veel afwisseling. We hebben nog steeds niets ve teld over de tocht van vandaag; er valt ook niet veel te vertellen. Het was een prachtige tocht, vol afwisse ling: weiland tussen Alphen en Lei den, duinen tussen Wassenaar en Noordwijk (prachtig mooi met een blauwe zee en een frisse, verkoelen de wind) bossen in Aerdenhout, Bloemendaal en Bennebroek, bouw land in de Haarlemmermeer en ten slotte weer grasland met vredig gra zende koeien, die met intens domme ogen aan de slootkant stonden te sta ren naar het vreemde schouwspel in bonte kleuren, dat Laura heet. Dag zonder ongelukken. Er is niets bijzonders gebeurd. De E.H.B.O. behoefde practisch n-iets te doen en de reparatiewagen kori vol staan met het monteren van een nieuw stuur, ergens in Hillegom. Dat een jongeman bij de stempelplaats De Brasem een dame van de sokken reed, die zittend op haar achterste, midden op de weg, uitbarstte in een stortvloed van scheldwoorden en ver. vensingen, is een incident waaraan wij verder stilzwijgend voorbij gaan. Opmerkelijk, dat er dit jaar minder gerend werd dan vorige jaren. Op de eerste plaats was het iets te warm voor een al te intensieve inspanning. Bovendien was de afstand niet groot (vorig jaar reden velen 150 km.) zo dat men geen haast behoefde te ni - ken. En tenslotte waren de stempel posten op tijd gesteld, zodat rennen geen zin had. Om twee uur kwamen grote groepen reeds bij de Brasem aan, maar er mocht voor half drie niet gestempeld worden, zodat de rij ders een half uur moesten wachten, welke tijd gedood werd met pootje baden. Het resultaat van dit rustige ritje was dan ook, dat er geen enkele uit valler gemeld werd. Wel moest de strafcommissie in het veld komen om te oordelen of er sprake was van opzet of van een vergissing, toen eni ge rijders te Wassenaar een controle post misten. Bij opzet wordt onver biddelijk opgetreden: de volgende dag niet starten! Zover is het Vandaag ge lukkig niet gekomen. Overigens is de instelling van deze nieuwe commis sie een waarschuwing om extra goed op te letten! Verdwaald in Haarlem. Dat laatste heeft echter niet altijd j succes. We zagen het in Haarlem, 1 waar hele groepen in het warnet van straten dwaalden, ondpnks de uit voerige beschrijving in het route boekje. Dit geeft ons aanleiding te vra gen of het niet beter is de steden buiten de route te houden en er om heen te rijden, zoals b.v. in Lei den gebeurt (langs de singels). De Laura is tenslotte geen puzzel-rit. Bovendien genieten de rijders he lemaal niet van zo'n stadsrit, om dat zij hun volle aandacht moetep verdelen tussen het drukke ver keer en de hun onbekende route, Tijd om rustig de stad te bewon deren, is er niet. Grappig is steeds het commentaar van de mensen, die we voorbij rij den. Zoals van de gemeente-werk man in Bloemendaal, die een hek stond te teren en die ons toeriep: „Als jullie soms bruin willen wor den, dan zal ik wel even helpen". En zoals van die dame ir. Rijnsaterwou- de, die ons toeriep: „Jullie lijken wel gek!. Och, misschien wel Telegram naar de oprichter. Dat er op de eerste avond geen sprake van vermoeidheid is, wordt wel bewezen door het grote aantal dansende deelnemers in de grote tent, op de muziek van „The Home Players". Onder luid applaus deelde de voorz. er mede, dat het bestuur een telegram verzonden had aan de oprichter en oud-secretaris, de heer H. F. A. Gastelaars," die op vacantie in Groenlo verblijft. Poedel van Dam, die dit jaar erg kalm rjjdt, omdat hij de 17 deelne mende Ambonnezen uit het kamp Woerden aanvoert, sprong op het po dium en liet een vers van tien cou pletten over de Laura horen, op de wijze van „Over vijf en twintig jaar". S.v.p. meer muziek! De tweede rit (126 km.) staat voor de deur ,iets langer dan vandaag (120). We geloven, dat alle Laurianen er weer goed zin in hebben, regen of geen regen. Als.... er maar een stukje muziek bij is. Dat hebben we vandaag gemist, al waren er twee auto's met loudspeakers op de weg. Blijkbaar een verkeerde afspraak. Slechts één keer hebben we muziek gehoord, toen een der wagens in zicht kwam en vier Laurianen naast elkaar gingen rijden om niet op zij te gaan voordat de plaat „Shang hai" van Doris Day (blijkbaar een top-hit) gedraaid was! De route van Donderdag. Donderdag is de route 122 km, lang over Alphen, Koudekerk, Ha- zerswoude (dorp), Bleiswijk, Berg- schenhoek, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen. Maassluis, Maasdijk, Hoek van Holland, 's Gravenzande, Monster, Loosduinen, Den Haag, Leidschendam, Voorschoten, Leiden (Kanaalweg), Zoeterwoude, Hazers- woude (Rijndijk), Koudekerk, Al phen. Het weer is vanmorgen aanmerke lijk somberder. Dat zal de reden zijn, waarom er vandaag direct een flink tempo werd ingezet. Met een vrij gunstige wind werd in de richting Amsterdam gereden en reeds vóór 9 uur meldden zich de eer6te deel nemers bij het „Kalfje". Zy hadden toen een afstand van 36 km. afgelegd, wat een gemiddelde van 20 km. per uur betekent. Nederland nog steeds vierde in ploegenkiassement Aan een vastberaden aanval, in de buurt van Le Luc op ongeveer 130 kilo- nieteer van de start ingezet door Vivier, en overgenomen door Remy, Dotto en Quentin ook Van Breenen en Serra waren met hen meegegaan maar alleen het trio van de Franse nationale ploeg kon de vluchtelingen achter halen was het te danken, dat er in deze etappe nog iets viel te beleven. Tot aan Le Luc was de rit meer een toeristisch evenement dan een wed strijd geweest. Aangezien ook de Laura men sen-werk is, kleven er fouten aan. Daarom is het prettig voor het bestuur, dat de rijders hun goed bedoelde critiek kenbaar maken aan de betrokkenen. Zo werd vanavond de klacht ge hoord, dat er teveel controles waren, maar liefst elf, zodat de rijders ongeveer na iedere tien kilometer moesten afstappen. Voorzitter Lam gaf dit toe. De route van vandaag maakte dit echter noodzakelijk, omdat er nu en dan een eindje omgereden moest worden. Zonder controle posten zouden de rijders in de verleiding kunnen komen een eindje af te snijden Het spreekt vanzelf, dat de Fran sen, toen ze eensklaps zo hard van leer trokken en daarna hun inspan ning volhielden, het niet op de gele trui van Coppi gemunt hadden. De beroemde Italiaan was voor hen on bereikbaar, gezien hun grote achter stand in de algemene rangschikking. Was dit trouwens niet het geval ge weest en zouden ze Coppi hebben kunnen bedreigen dan zou eên hef tige Italiaanse reactie niet achtèr- wege zijn gebleven. Maar de Fran sen streefden naar een ander aan lokkelijk doel, de eerste plaats in het ploegenkiassement, en dit doel hebben ze ook bereikt zodat in deze etappe zonder historie toch van een succes van de Tricolores gesproken kon worden. De groene Squadra achtte de vlucht van Dotto en de zijnen van te wei nig belang om er zich druk over te maken. Ze had het overigens veel te druk met een andere aangelegen heid van importantie, de jacht op verkwikkende drank. Met uitzonde ring echter van Coppi zelf, die her haaldelijk getracht heeft zich bij de koplopers te voegen. Hij probeerde het eerst in gezelschap van Rolland, Robic, Fernandez, Kebaili, van Bree nen en Serra, en toen dit niet geluk te nog enkele malen met steun van andere renners. Aangezien echter niemand van zijn ploegmaats met hem mee ging zag hij tenslotte defi nitief van verdere pogingen af. Het verloop en de uitslag van deze etappe brachten slechts geringe wij zigingen in de bovenste helft van de algemene rangschikking- Nog steeds heeft Coppi 24 minuten voorsprong op nummer twee de Belg Close, die gevolgd wordt door Ruiz. Ockers, Magni en Bartali. De vijf best ge plaatste Nederlanders van Est, Voor- ting, Nolten, Wagtmans en Roks handhaafden zich en staan respec tievelijk 20e, 21e, 22e, 23e en 26e. Ook de vierde plaats in het ploegen klassement bleef behouden ofschoon de Spanjaarden ons dicht op de hie len zitten. Van Breenen, die zich bij de eerste schermutselingen in de buurt van Le Luc kranig geweerd had, raakte daarna v.ermoeid en zak te elf plaatsen op de ranglijst. Ook Dekkers moest terrein prijs geven, Maandag 59e stond hij gisteren 71e in het klassement. Maar hij had gro te vertraging gekregen door een mankement aan zijn fiets en kon op eigen krachten, vrijwel zonder steun, slechts weinig van zijn achterstand goed maken toen het euvel eenmaal verholpen was. De veertiende etappe gaat van Aix naar Avignon, met slechts één berg in de route, maar een respec tabele, de Mont Ventoux, en dan kunnen de klimspecialisten weer aan het woord komen, nadat ze het gis teren kalmpjes aan hebben gedaan, UITSLAG EN KLASSEMENTEN De uitslag van de dertiende etappe tytonacoAix en Provence (214 km) luidt: 1. Remy (F.) 7.06.39 (met bo nificatie 7.05.39); 2. Dotto (Fr.) 7-06.39 (met bonificatie 7.06.09); 3. Quentin (Fr.) 7.06,09; 4. Vivier (W. Z.W. Fr.) 7.10.42; 5. Sabbadini (W. Z.W. Fr.) 7-14.05; 6. Lapebie (W.Z.W. Fr.) z. t.; 7. Ockers (B.) z. t.; 8 tot 61 ex aequo een groep renners waar onder Wagtmans, Faanhof, Voorting. Roks, Van Est, Nolten; Coppi, Magni en Carrea; Robic, Lauredi en Gemi- niani, en de Belgen Close en De Her tog, allen in 714.05; 78. Van Breenen 7.33.40; 79. Dekkers 7-33.53. Het algemeen klassement luidt: 1. Coppi (It.) 85.00.57; 2. Close (B.) 85.24.59; 3. Ruiz (Sp.) 85.26.23; 4. Ockers (B.) 85.26 24; 5. Magni (It.) 85.26.59; 6. Bartali (It.) 8527.45; 7. Dotto (Fr.) 85.28.34; 8. Carrea (It.) 85.31.13; 9. Robic (Fr.) 85.32.47; 10- Molineris (Z.O. Fr.) 85.34.45; 11. De Hertog (B.) 85.35.21; 12- Weilenmann (Zw.) 85.41.29; 13. Gelabert (Sp.) 85.47.45; 14. Géminiani (Fr.) 85.52.59; 15. Lauredi (Fr-) 86.02.19; 20. Van Est 86.13.06; 21. Voorting 86.15. 22. Nolten 86.17.16; 23. Wagtmans 86.19.34; 26. Roks 86.23.18; 64. Van Breenen 87.32.08; 71. Dekkers 87.40.04 78 Faanhof 88.12.19. Het ploegenkiassement luidt: 1. Frankrijk 255 18.22; 2. Italië 255.21.57; 3. België 255.51.07; 4. Nederland 257.09.21; 5. Spanje 257.10.17; 6. Z.O. Fr. 257.20.40; 7- W.Z.W. Fr. 258.36.42; 8. Zwitserland 258.55.28; 9. N.O.C Fr. 258.59.57; 10. Luxemburg 259.40.22; 11. Parijs 260.00.22; 12. N. Afrika 260.24.06. POSTDUIVEN „De BlauwbandSassenheim-Lisse. Wedvlucht met oude duiven vanaf Pont S. Maxense (Fr.) Afstand 350 km. Aankomst eerste 5.35,5; laatste 7.37,24. Uitslag: G B. Roodenburg 1, 10, 11; Th. van der Ploeg 2; G. van Egmond 3. 5; W. Buurman 4; L. J. Drost 6; H. T. Krom 7; H. van Niekerk 8; A. P. Eist 9. De Duinklievers" (N'hou). Wedvlucht met oude duiven vanaf Limoges, afstand 753 km. In con cours 24 duiven, gelost 6 uur met N.O. wind, eerste 19.44.37 uur, snel heid 913.19 m. Uitslag: 1. Pav. St. Jan; 2. Pav. St. Pieter; 3, 7, 8 J. Duijndam; 4. G. Rotteveel; 5, 6 K. Nulkes. Wedvlucht met oude duiven vanaf Pt. St. Maxcence, afstand 355 km. In concours 66 duiven-, gelost te 5.30 uur met O.N.O. wind, eerste 10.45.49 uur, snelheid 1124.18 m. Uit slag: 1, 5, 7 Pav. Sint Jan; 2, 9, Br. Kok; 2, 12, G. Rotteveel; 4 J. van Denzen; 6, 10 J. Duijndam; 8, 16 K. Nulkes. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Dordrecht, afstand 51 km. In concours 182 duiven,' gelost te 8 uur met O. wind, eerste 8.48.32 uur, snel heid 1073,10 m. Uitslag: 1, 9 St. Jan: 2, 4 P. Duivenvoorde Az.; 3 J. Duijndam, 5 P. de Kan; 6 P. Heshof; 7, 8 A. v. d. Burg; 10 C. P. v. d. Berg. „De Zaterdagvliegers", Zoetermeer. Wedvlucht uit Pont St. Maxense en Breda. De uitslag van Pont St. Max ense, afstand 333 km.: Veldhuizen 1, 5; F- van Staalduinen 2, 4; Van Ar- denne 3, 6; A. van Holst 7. Gelost om 9.30 uur, aankomst eer ste 17.5. Laatste 18.48. De jonge dui ven vlogen vanaf Breda. Uitslag: A. van Holst 1. 2. 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20; C. Veld huizen 5, 11; Op 12 en 13 Juli Wanneer a.s. Zaterdagmiddag de eerste schoten vanaf de starttoren de Braassem 1952 zullen inluiden, bete kent dit, dat enkele honderden zei lers stuurlieden en bemanningen, gereed zijn om gedurende twee da gen weer een felle strijd te gaan le veren op de mooie plas, die Braas- semermeer heet. De Braassem 1952 belooft een groots zeilersfeest te worden, want niet minder dan 181 inschrijvingen zijn binnengekomen voor de 15 klas sen of klasse-indelingen verdeeld als volgt: Valkenklasse A 21, idem B 9, Dra- kenklasse 11, Regenboogklasse A 11, Regenboogklasse B 5, Pampusklasse 9, Vrijheidsklasse 16, 16 M2 klasse A 11, idem B 16, Olympiajollenklasse A 10, idem B 11, 12 M2 Sharpieklasse 18, 12 Voetjollenklasse A 10, idem B 14, Jeugdklasse 9. Een respectabel aantal inschrij vingen, steeds in stijgende lijn. het geen een waarborg is voor opnieuw felle strijd, waarbij het gemis van de Olympische zeilploeg zelfs niet ge merkt zal worden, want het aantal concurrenten in de diverse klassen is zo groot, dat er heus nog wel strijd genoeg leverd kan worden. Dat begint al in de Valkenklasse, waar het totaal van 30 inschrijvin gen, waarvan 21 in de A-afdeling er op wijst, dat de animo hier nog geenszins afneemt. En we zien ze weer: Wim Ritman, Hoppe, van Tienhoven, van Helvert, Rolf v. d. Baumen, Zuiderbaan, Laawater, Goudriaan, mevr. Metelerkamp Kap penberg-van Gooi.... we hebben er al te veel voor de prijzen, maar deze namen zal men in de uitslagen zeker als winnaars aantreffen. Dan de Drakenklasse weer, altijd met een grote kern van oude getrou wen: Pfeiffer, Blickman, v. d. Bèrg, Verduyn, Hofkes, Klomp, Buys, Bakker, van Wijk, v. d. Steen en Duer Men kiezc maar uit, ieder bijna in staat tot in de voorste gele deren door te dringen, In de Regenboogklasse zien wc ditmaal een nieuweling in mr Walig van de Zaanlandse, clubgenoot van Leen de Wit, maar verder weer ver scheidene oude gezichten: Bos, v. d. Velde, Bergsma, Hofland, Sieverts, v. Staveren, Theuwissenalle na men, die strijd en felle strijd bete kenen, beloven en.... zullen leve ren. We zouden zo door kunnen gaan, van elke klasse een besohrijving ge vend, maar het zou teveel plaats ruimte vergen. De lijst van inschrij vingen trouwens zegt overduidelijk, dat de Braassem 1952 inderdaad le vendig belooft te worden, indien men maar op de medewerking van Aeolus kan rekenen, d.w.z. niet te weinig wind, maar ook geen storm weer zoals we de laatste weken bij herhaling kregen. Het wordt een rpooi zeilersfeest, wat een goede be loning zal zijn voor het ijverige „Braassem"-bestuur. „De Luchtklievers", Lisse Wed vlucht vanaf Limoges, afstand 768 km. Gelost om 6 uur met N. O. wind, bij heet weer. Bij de heer P. Wijnhout arriveerden de vogels 1 en 2 reeds om 20.20 uur, terwijl de laatste puntenvogel eerst Zondag morgen om 9.43 arriveerde. Uitslag: P. Wijnhout 1. 2, 7„ 12, 17? G. Paardekoper 3, 13; Jac. van der Poel 4, 5; J. A. van Diest 6; N. de Kuyper 8; J. Visser 9; A. de Wit 10, 11, 14 Met nog één fondsvlucht voor de boeg is de stand: 1. J. Paardekooper, 176 pnt.; 2. Jac. v. d. Poel 168 pnt.; 3. A. de Wit 165 pnt.; 4 H. 't Hart 161 pnt.; 5. J. Visser 158 pnt.: 6. N. de Kuyper 158 pnt. De stand in de Vitesse-vluc'ht luidt: 1. A. de Wit 267 pnt.; 2. P, Wijnhout 263 pnt.; 3. B. Reigersberg 261 pnt.; 4. G. Paardekooper 239 pnt.; 5. J A. van Diest 185 pnt. „Vooruitgang", Nieuwkoop Wed vlucht vanaf St. Quentin. Afstand 278 km., gelost om 7.30 uur, eerste om 11.58 uur. Uitslag: J. W. Wierde 1, 5, 7; P. Oosterman 2, 3, 4; A. C. van Koert 6 en 8. „De Witpen", Nicuwveen Wed vlucht vanaf St. Vincent, afstand 1057 km. Gelost Zaterdagochtend 11 uur, eerste Zondagavond 18.40 uur. Uitslag: A. Bijl 1; M. Lenting 2; J .Spring in 't veld 3, 5; C. v. Leeu wen 4.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5