DUINSTREEK RIJNSTREEK Ziekentriduum in Leidse dekenale kerk vanmorgen met grote deelname begonnen 234 zieken kregen vlot hun plaats toegewezen Voorschotens zomerfeest is uite-me-tuit Eindexamens Gem. H. B. S. WOENSDAG 9 JULI 1952 DE LE1DSE C.OURANY EERSTE BLAD PAGINA'2 ALPHEN AAN DEN RIJN Chr. Lyceum Voor het diploma HJ3.S.-B slaagden aan het Chr. Ly ceum: J. Anker, H. Bannier, B. Deur- loo, Riet Grotendorst (B'graven), A Kanis, R. Mijs, M. Spreij, P. Vink (B'graven), H. v. d. Wagt, J. v. Wijk, H. Bos, P. Bourquiqunon (Nieuw koop, J. Doelman, D. de Feyter, J. Kapteijn (Reeuwijk), D. Koelewijn (Boskoop), A. van Noort, A. Peters (Woubrugge), J. van Reenen (Wou- brugge), C. Rijnsburger (Boskoop), W. Struik (Delft), G. Versluis (Woer den), C. v. d. Vis, A. Voets (Hazers- woude), A. van Wijk (Gouda), B. v. Wijk Bzn., H. Quist (Z'dam). Vier candidaten werden afgewezen. Ook in Juni nog ontsparing Ook in de afgelopen maand Juni heeft zich de ontsparing aan het postkan toor te Alphen aan den Rijn en het daaronder behorende ambtsgebied, voortgezet. Ingelegd werden 24.308,57 en te rug betaald werd een bedrag van 27.514,68. Alzo een ontsparing in deze maand van 3.212,11. Het laatst in Juni uitgegeven boekje draagt het nummer 25157. Geslaagd welpentournooi He„ door de plaatselijke voetbalvereni gingen georganiseerde z.g. welpen tournooi behoort nu weer tot het verleden. Ongetwijfeld is dit tour- nooi voor de jongste voetballers een groot succes geworden. Er is steeds met zeer veel animo gespeeld, terwijl ook de leiding gaarne zich voor dit werk beschikbaar stelde. De heer Offringa reikte Dinsdag avond onder toepasselijke woorden aan de respectievelijke aanvoerders de behaalde prijzen uit. Spr. dankte als jeugdleider van de afd. Leiden van de K.N.V.B. de verenigingen voor hun medewerking, alsmede de scheidsrechters en hoopt het volgend jaar opnieuw een dergelijk tournooi te kunnen organiseren. De eindstand A.R.C. M.S.V. Alphen Alph. Boys Alphia 0 8 1 11-2 10-3 7-11 9-5 1-17 J. B. E. Jonker te Lunteren; A. Pe ters te Opheusden; W. M. A. Willc- kens (F) te Reusel (N.-Br.); P. H. N. Ament te Roermond: F. Bodegom (F, D, E); C. Pouman, L. D. Kramer te Rotterdam. F. J. Brons (E) te Rijs- wijk (Z.-H.); R. Boswijk (F, D, E) te Ssppermeer; C. R. Vonk te Schic dam; M. Boezewinkel (F, D, E) te De Steeg; H. J. Riddering (E) te Utrecht W. J. Diepenbroek (E) te Voorburg; H. E. Bussink (F, E). P. Mesdag (E), H. Witte te Zeist. Geslaagd 50 leer lingen. Afgewezen 1 leerling. Bevorderd naar het 2e cursusjaar van de Middelbare Cursus in Tuin architectuur werden de volgende leerlingen: A. Dekens te Annen; mej. J. M. H. H. Vreeling te Boskoop; J. Panhuysen te Maastricht. Bevorderd naar het 3e cursusjaar werden de volgende leerlingen: F. Hettema te Amsterdam; R. J. C. J. Sonnen te 'Echt; Mej. E. de Lestrieux Hendrichs te Overveen. Het diploma voor de Middelbare Cursus in Tuinarchitectuur te Bos koop behaalden: Mej. A. G. Brandes te Amsterdam; Joh. d'Huyvetter te Antwerpen. P. J, Brouwer te Hoog land, en A. P. van Loon te Rotter dam EINDFUIF „ARBORI" Zoals gebruikelijk werd ook dit jaar weer, door de leerlingen-vereni ging Arboricultura, na de examens van de Rijkstuinbouwschool alhier, de z.g. eindfuif gegeven. Ditmaal was er een apart tintje aan deze feest avond, aangezien tevens door dt R.T.S.'ers, afscheid werd genomen van de directeur van de RTS, dr. E F Jacobi, die binnenkort Boskoop gaat verlaten, om in Amsterdam, dr. Sunier als directeur van Artis op te volgen. Dit vertrek werd door de waarne mend voorzitter van „Arbori", de heer C. van Groos, na de begroe ting en na het woord tot de geslaag den, naar voren gebracht. Spr. merk te hierbij op. dat dr. Jacobi naar A'dam ging om daar te onderzoeken Gered In de omgeving van de overzetveer van de heer J. Tromp in de Prins Hendrikstraat viel Dinsdag middag omstreeks half zes, de 6-ja- rige T van Leeuwen, wonende sta tionsstraat, in de Rijn. De heer Tromp slaagde erin de knaap, behulp van een haak, boven water te halen, doch de drenkeling had reeds het bewustzijn verloren. Het mocht dr. A. J. Zwartendijk, na toepassing van kunstmatige ademhaling geluk ken, de levensgeesten weer op te wekken. „Alpheuse Vriendenclub" Con coursvlueht vanaf Pont St. Maxense, afstand 346 km. Gelost 7.30 met N. N-0 wind; eerste duif 18.18 uur. Uitslag: A. Groenendijk 1; D. G. Vaartjes 2: J. Rooda 3; D. v. Eijk 4 J. Vernes 5; Jac. Verkade 6; L. Star- reveld 8; G. v. d. Ham 7. Juniorenafd. vanaf Breda: A. Blom 1.4; N. v. Wilgen 2, 6; Th. A. v. d. Elshout 3. 5. BODEGRAVEN Geslaagd te 's-Gravenhage H. M. A. van der Meer, voor het Pa troonsexamen van vakbekwaamheid voor het Automobiel- en Garagebe drijf. BOSKOOP Voor het overgangsexamen aan de Rijkstuinbouwschool tc Boskoop slaagden de volgende leerlingen: G. P. H. Dohé, te Amstelveen; M. G. Clement en J. Diesbergen te Am sterdam; K. van Bergen te Annen; W. H. Kooiman te De Bilt; T. Athar, M. Booy. P. B. M. Roukens. J. G. Spek en A. G. Vermeulen, te Boskoop; S. F. v. d. Werf te Breda P v. d. Most te Bussum; A. Kleinbussink te Eindhoven; T. Loot te Ermelo; H. v. d. Laar te Gemert. J. W. P. van Well Groeneveld te Gouda; A. Elgers- ma, J. Jobsen, H. M. Mennes en D Voormolen te 's-Gravenhage; P. J. Albers en Th. F. Schneiders te Hen gelo; A. van Hezel en J. A. Mulder te Hilversum; A. Gerritsma te Hol ten; H. Nederlof tc Leersum; K Meyer en N. Zonneveld te Leiden; J. Rahder te Nieuweroord; H. A. J. Jakops te Nunspeet; G. J. Davidse, A. A. de Goede, Mej. M. M. v. d. Knaap en K. Roodzant tc Rotterdam; G. W. de Lange te Schiedam. J. N. L. Faassen te Tegelen; F. Kuiper te Veendam; L. H. M. Urlings en R. E. Waardenburg te Voorburg; J. G. Bouw te Voorschoten; J. K. Smits te Zaandam. Bevorderd 41 leerlingen. Niet bevorderd 8 leerlingen. Het diploma met aantekening voor de achter hun namen aangegeven Franse-, Engelse-, Duitse handelscor respondentie behaalden: J. Haverkamp te Aalten: N. W. v. d. Baan, K. Blok (F, D. E), Sj. S. Gaastra (E.), J. White te Amsterdam; A. P. Oerlemans (F, D. E) te Bergen op Zoom; C. Hoogland (E) te Ber- gum; R. H. Buurman (E) te Blari- cum; C. G. Bulk (F. D, E), W. L. de Frankrijker (F. D, E), J. Kort- mann, A. A. van Vliet (F, D, E) te Boskoop: J. Th. C. de Grecf (D. E.) te Boxtel. G. Klijn (F, D, E.) te Brur.fsum: C. Winters (F. E) te Delft; H. H Mentink (D, E) te Deventer; J. dt Jager (F, D, E) te Dinxperlo; E. G. Licht (F. D. E) tc Dordrecht; J. H. M. Hoobroeckx (E) tc Drumpt; P. Baas (E), J. E. A. Caron, R. A. S. van Deursen: J. Ch. Enderman, N. J. Kortekaas (F, D, E), A. J. van Kuyk (E). C. J. Pfijffer, R. E. Vorster (E), te VGravenhage; J. Lceflang (F. D, E) 1Groenekan; J. Stulen te Haar lem: E. R Leffelaar te Heemstede. G. H. Nieuwenkamp te Hilversum; Th. J. H. Weerdenburg (E) te Leid- schendam: E. J. Q. L. Beens (E) te hoe het met de intelligentie van de „geiten" (Boskoöpse benaming voor de leerlingen der RTS) ten opzichte van die, van de „apen" gesteld was. Spr. zeide, dat de heer en mevr. Ja cobi „Arbori" altijd een goed hart heben toegedragen. Door de heer P. J. E. Albers, voor-' zitter van het leerlingen-bestuur van „Arbori" werden eveneens nog en kele afscheidswoorden gesproken, welke gepaard gingen van de aan bieding van een boekwerk, en een fraai bouquet anjelieren voor mevr. Jacobi. Tijdens het bal heeft dr. Jacobi in een geestige speech mede namens zijn echtgenote, dank gebracht voor de aangeboden geschenken, waarbij zich inmiddels nog een bouquet men. Na afloop werden speelsters en spelers, benevens regisseur en souf- fleuse, mevr. FrisselKromhout, ge huldigd. Zij mochten stoffelijke blij ken van erkentelijkheid in ontvangst nemen. HAZERSWOUDE (H. R.) MOTOR-ONGELUK Gistermiddag is ter hoogte van de Gemcneweg een motorongeluk ge beurd. Een motorrijder kwam uit de richting Leiden. Doordat de duo-pas- sagierc niet meegaf in de bocht, ver loor de bestuurder de macht over 't stuur. Hierbij kwam de duo-passa- giere met haar voet tegen een langs de weg staand paaltje, met het ge volg, dat de motorrijder kwam te vallen. Spoedig waren dr. Meist en dr. Molendijk ter plaatse. Zij achtten overbrenging van de bestuurder naar het ziekenhuis noodzakelijk. De duo- passagiere kwam met de schrik vrij. Voetbal Dinsdagavond is de voetbalwedstrijd tussen de K.A.B. en het R.K. Zangkoor van het Zwaantje gespeeld. Deze wedstrijd zou eerst op 3 Juli plaats hebben gehad, maar is toen wegens het slechte weer af gelast. De opkomst van de parochi anen was geweldig, zodat de op brengst ruim 70 bedroeg, welke be stemd zijn voor de aankoop van een groen kasuifel. De aftrap werd gege ven door pastoor C. Koene. Al spoe dig bleek het overwicht van de KAB. Met de rust was de stand 41 voor de KAB. Doordat het zangkoor ver sterking kreeg, was de eindstand 43 voor de KAB. KA7ERSWOUDE Geboren: Wilhelmina Cornelia, dr van S. J. van der Werf en N. S. B. Hcman; Aleta, dr van A. Bremmer en A. Marchand; Hendrik, zn van F. A. Deemoed en van J. Vos. Getrouwd: N. van Maanen en F. Slappcndel; J. Cok en J. P. v. Dijke. Overleden: Helmus, Martha, echtg. van G. van der Haven 78 jaar. NIEUWKOOP Zeilwedstrijd. Op de Noordpias werd door de watersportvereniging bloemen van de cursus „tuinaanleg" had gevoegd. Sprekende over zijn vertrek uit Boskoop, kon dit, als het tragisch genoemd moest worden, slechts alleen voor hem gelden. Voor de leerlingen van de school beteken de zijn heengaan niets anders, dan, nooit meer les van dr. Jacobi, nooit meer proefwerk, enz. enz. Wanneer zij echter mochten denken dat zijn vertrek ook zou betekenen dat hij nooit meer op een „Arbori"-fuif zou komen, dan hadden ze het lelijk mis, zo besloot dr. Jacobi zijn dankbetui ging. Het feestprogramma bestond zoals gewoonlijk uit de opvoering van een toneelstuk door de leerlingen, dit maal aangevuld met muziek en een sketch. Van dit programma hebben de aanwezigen, onder wie zich met de directie en het lerarencorps van de school, ook burgemeester en me vrouw Verkerk bevond, zeer genoten. De vertolking van ..Het Gouden Kalf" onder regie van de heer A. Krom hout, was weer zeer goed te noe- Vesstur. Noord-Zuid" een zeilwedstrijd ge organiseerd. De 16 m2 BM startte in twee groepen: A. geregistreerde 16 m2 cn B. ongereg. 16 m2. Winnaar in groep A werd de heer Rondee en in groep B. de heer P. Hoogendoorn met „Witte". De 12 m2 Sharpey's .waren beter bezet dan gewoonlijk, omdat de heer S Kraan (kampioen van Nederland) cn zijn broer de heer D. Kraan tot ieders verrassing aan de start ver schenen. Reeds na de eerste ronde hadden de gebroeders een ruime voorsprong op hun tegenstanders; deze voorsprong werd in de tweede ronde enorm vergroot en groeide in do derde ronde uit tot een pias- lengte, waarmede de gebroeders Kraan wel bewezen op alle water heer en meester te zijn. Uitslag' 12 m2 Sharpey's: 1. S. Kraan met „Mustang"; 2. D. Kraan met „Mosquito" en 3. J. Bodegraven met „Senang". ZOETER WOUDE Tennis. Zaterdagavond vond de laatste thuiswedstrijd van de tennis club Zoeterwoude plaats. Zoeter- woude moest uitkomen in vier ga mes tegen Avanti om de wisselbe ker. De wedstrijd eindigde in een overwinning voor Zoeterwoude en wel 2515. Zoeterwoude heeft alle wedstrijden gewonnen en kwam in het bezit van de wisselbeker. Zaterdagavond worden de laatste wedstrijden gespeeld om het kam pioenschap van Zoeterwoude. ZWAMMERDAM Voor het propaedeutisch examen thcol V >e is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd de heer G. Voor de zieken van Leiden e.o., die in de lange dagen, dat zij aan hun bed gekluisterd liggen zo vaak de behoefte en het verlangen voelen, om in de rustige sfeer van een kerk met God over hun zorgen en moeilijkheden te praten, zijn de heerlijke dagen van het ziekentri duum weer aangebroken. Het zijn dagen van bezinning en bevrijding, waarin dc zieken met de priesters over hun lijden nadenken. Waar de somberte over het leven gekomen was, valt nu weer de licht straal van het begrip, waarom dit alles geschiedt. Het lijden immers heeft in het licht van ons H. Geloof een zeer grote betekenis. Het kan een bron van genade zijn en daar om om dit besef zo dicht bij het altaar te kunnen verlevendigen zijn» de dagen van het ziekentriduum altijd weer onvergetelijk voor de zieken. Vlotte regeling. Orr. half negen vanmorgen, een uur voor de aanvang van de openings plechtigheid, heerste in de Alexan- derstraat weer die bekende bedrij vigheid. Het leger van stille werkers, dat nodig is om het ziekentriduum te doen slagen, was in volle actie. De auto's van» het Roode Kruis en van vele particulieren reden af en aan om zieken te brengen en weer andere te gaan halen, religieuze en leken- verpleegsters assisteerden bij het ver voer en waren in de kerk aanwezig om de zieken op hun rustbanken en bedden te leggen. Onvermoeibare verkenners droegen de draagstoelen met de deelnemers van de auto's naar de kerk. De comitéleden voerden in tussen een complete administratie organisatie was weer perfect. Niemand behoefde te wachten en de toeloop werd op vlotte wijze ver werkt. Om even over half tien waren 234 zieken aanwezig, waarvan 3/4 uit Pastoor kreeg een molen Gisteravond was wel een top avond van het Voorschotens zomer feest. Het bezoek aan het terrein was groot en de stemming was prima. Hoe later hoe beter! Op dc eerste plaats was daar de grote sensatie: de verkoop van de molen. De ver koop ging echter niet door, want de voorzitter van het zomerfeestcomité had wel eens verteld, dat hij de mo len één van de mooiste attracties van het zomerfeest vond. Daarom deelde de heer G. Knijnenburg me de, dat het plan om de molen Ame rikaans te verkopen geen doorgang zou vinden, maar dat de molen aan geboden zou worden aan de voorzitter van het comité, pastoor J. Th. van Bemmelen. Pastoor was door deze geste zeer getroffen. Hij vond het een schoon cadeau, en de molen, het succes van het Zomerfeest 1952, blijft nu in dc onmiddellijke omgeving van de plek, waar het feest gegeven werd. Een tweede grote sensatie was, de onthulling van het geheim van de grote kist. Wat zat er in de kist? De inhoud was te raden voor een kwartje, doch het moest precies ge raden worden. Van al degenen, die- geraden hadden, was er slechts 1 persoon, die het precies geraden had ,.een groen emaille keukenuitzet". Het was de heer C. Rovers. Hij werd de winnaar van de grote 23-delige keukenuitzet. Het cabaret „De Grabbelton" gaf gisteravond haar laatste voorstellin gen! Het cabaret was ook een van de grootste attracties van het feest. Ruim 600 bezoekers hebben het in tieme zaaltje van „Het Eigen Huis" bevolkt om te kunnen lachen en ge- Lisse; A. F. A. Keiren te Lottum (L.); nieten van het kluchtige program ma. Het rad van avontuur ging daar na op volle toeren draaien, want al les moest weg. Doch alles kon on mogelijk weg. Eerst gingen er en kele grote stukken op het rad, zo als tuinstoelen, koffiemolens, brood trommels en verdere huishoudelijke artikelen. De prijzen werden op het laatst steeds sensationeler. Do heer J. Niersman heeft deze avond zijn reputatie van de „grote prijswinnaar" van Voorschoten hoog gehouden. Driemaal achter elkaar was vrouwe Fortuna hem weer gun stig gezind. Zijn handen waren te klein om de presentjes in ontvangst te nemen. Het publiek kreeg er schik in. De wagen van „Warmerdam" werd gehaald, de zaal binnen gereden en dc cadeaux erop geladen. Wij moe ten echter ook bekennen, dat de heer Niersman een royale hand heeft, want heel vee] aardige snuis terijen en eetbare waren verdwenen naar de omstanders. En toen kwam toch werkelijk het einde van de stemmingsvolle avond. De heren achter het rad van avon tuur hebben hun sporen op verkoop- gebied wel verdiend. Voor het goede doel wisten zij heel wat bij elkaar te praten en de stemming erin te hou den! Geboren: Arie z. van J. H. Feij- nenbuik en C. H. Schmaltz; Jacobus Hermanus z. van J. H. Feijnenbuik en C. H. Schmaltz; Maartje Cornelia Adrians d. van P. J. Verhoog en D. Boesveld. Gehuwd: Jan Reedijk en Johanna Korpelshoek: Pieter Jozef Maria Keijser en Petronella Hendrica Ma ria Hooijmans; Jacob Hendrik Blan ken en Cornelia Gerarda Polane. Overleden: Albertus Planje 54 j., echtg. van P. J. van Leeuwen. KATWIJK Geboren: Theo z. v. H. van der Plas en T. van der Plas. Cornelis z. v. H. N. Hoek en M. van Dijk. Inge- tje d. van D. van Duyn en I. Knip. Cornelis z. v. A. B. Varkevisser en J. Guit. Huibert z. v. J. Noppen en G. Ouwehand. Arie z. v. F. Schaap en N. Dijkdrenth. Leendert z. v. J. van Beelen en C. J. Kuyt. Johanna J. d. v. P. van den Oever en J. Mole naar. Maria d. v. D. Kruyt en M. Hoek. Anna d. v. M. Vooys en A. J. Guyt. Ondertrouwd: L. C. Schaap en H. M. M. van der Veer. H. Graafmans en I. Kuyt. C. van Duyn en C. A. Vooys. N. J. M. van Hulst en W. van der Bent. Getrouwd: H. Smid en J. Berkheïj. W. de Mol en A. de Mol. P. G. 't Man netje en J. de Jong. Overleden: G. P. Berkheij 6.3 j. C. A. van Beelen 9 jaar. J. C. de Vreugd 77 jaar. A. Kleinhout 78 jaar. Leidenaars bestond en 1/4 uit Lei- dens naaste omgeving afkomstig bleek te zijn. Deken Homulle, die zich reeds lan ge tijd met zieken had onderhouden en hier en daar oude bekenden had begroet, sprak van het priesterkoor af het welkomstwoord. Spr. deed een beroep op het grote percentage deel nemers uit de buitengemeenten om in eigen omgeving propaganda*te maken voor het ziekentriduum en speciaal om ook daar financiële steun los te werken. De zeer hoge kosten voor het triduum worden momenteel practisch geheel door Leiden gedra gen en een ontlasting in dit opzicht achtte de deken niet alleen wense lijk, maar gezien de vele niet-Leide- naars ook alleszins redelijk. Spr. herinnerde voorts aan het 25- jarig bestaan van het Eucharistisch Triduum voor Zieken te Leiden en herdacht de vele personen, die ge ijverd hadden om deze thans jaar lijks weerkerende gebeurtenis moge lijk te maken. Gij hebt zo zeide de deken tot de aanwezigen aan deze personen veel te danken. Daarom wordt de H. Mis van vandaag opgedragen voor de overleden comitéleden: pastoor Ant. Leusen, de heren H. Simonis en Wilh. Bergers, de eerw. moeder Se- bastiana, de heer Bern. Boucher, de dames mevr. Kampenhout-Ruhe, mevr. v. Deene-Smulders, mevr. Jongmans-Wijtenburg, mevr. J. Wit- te-Hessels en mevr. SandersPlatz. Met een beroep op allen, om deze ijveraars speciaal in de gebeden» te gedenken, besloot de deken zijn toe spraak. De openingsplechtigheid begon met het zingen van het Veni Creator, ge volgd door de zegening der zieken en de uitstelling van het Allerhei ligste. Hierna werd een gezongen H. Mis opgedragen door pastoor Klaverweij- den uit Zoeterwoude. geassisteerd door kapelaan Biemans uit Alphen a. d. Rijn als diaken en kapelaan Stoe- linga uit Leiden als subdiaken. Het altaar was voor deze gelegen heid fraai versierd en gevat in een boog van palmen, waartussen toeven van witte en gele bloemen. Tussen de kandelaars stonden bouquetten rode anjers. Aan de zijkanten van» het altaar, op de communiebank en langs de wanden in de kerk waren eveneens rijkelijk bloemen aange bracht. Tijdens de H. Mis ontvingen alle deelnemers de H. Communie. Het zangkoor van de parochie, ver sterkt met andere zangers, zong on der leiding van de heer W. Verburg rissE Op terdagavond 19 Juli a.s. te half acht zal er een Zomeravondfeest worden gehouden bij kasteel „Keukenhof", onder auspiciën van V.V.V. Lisse met medewerking van diverse plaat selijke verenigingen, o.a. Canite Tu ba. D.O.K., Kunst en Volharding, Klimop, Olympia, St. Gregorius, Trou moet Blycken, Warejoca's, Ka- jotters en Padvinderij. De deelnemende verenigingen zul len die avond om 7 uur met volle muziek afmarcheren van diverse punten in het dorp, n.l. H.B.G.-ter rein, Jannetjesbrug en Oranjelaan hoek Heroweg. Het kasteel en diverse boomgroe pen in de onmiddellijke omgeving zullen voor deze gelegenheid in ..floodlight" gezet worden, hetgeen een feëerieke aanblik zal opleveren. Gezien de bijkans overweldigende belangstelling van het vorige jaar voor dit evenement heeft men be sloten dit keer een veel groter aan tal zitplaatsen aan te brengen, zodat elke bezoeker, zonder gehinderd te worden, ten volle van het geboden programma kan genieten. Het aan tal zitplaatsen wordt thans uitge breid tot ruim 2000 stoelen. Het programma voor deze avond is zeer gevarieerd en bestaat uit mu ziek, rhythmische dansen, zang, tur nen, enz. NOORD WIJKERHOUT Voor het diploma archiefver zorging B. slaagde te Utrecht de heer J. C. A, Bensohop, adjunct commies ter secretarie alhier. ZOETERMEER De zangers zongen onder dc ker sen. Zoals elk jaar zijn de zangers weer uit geweest en dit jaar ging de tocht weer naar de Betuwe, met als voornaamste plaats Eist aan welke plaats onze zangers nog leuke her inneringen van voor dc oorlog heb ben aangezien men aldaar destijds wegens een defectie autobus tot ge noegen van de inwoners dier plaats heeft gezongen. Ook dit jaar heeft het zingende koor aldaar het beste beentje voorgezet en wederom met veel succes- De jonge tenor heeft er weer naam gemaakt. Trouwens, de hele tocht is een succes geworden. Na eerst in de Betuwe kersen gege ten te hebben en na het bezoek aan Eist werd de tocht vervolgd naar Nijmegen en via Brabant door de steden Den Bosch en Tilburg naar Breda, alwaar het diner werd ge bruikt. Vanaf Breda ging men weer naar huis. Al bij al was het een ge slaagde dag. Jammer was het, dat de organist wegens ziekte niet aan de tocht kon deelnemen. Bedevaart. Zondag 27 Juli ver trekt een bedevaart naar „Den Briel- le". Kaarten voor deze reis zijn ver krijgbaar bij de heer A. v. Well, ho tel „De Gouden Leeuw". De kosten zijn 2,50. Ook a.s. Zondag na de H. Missen zijn nog kaarten verkrijg baar. (Foto N. v. d. Hors). een driestemmige Missa van Perosi. Het orgel werd bespeeld door de heer A. Martijn, die voor de plech tigheden een aanvang namen het concert in bes van Handel ten ge hore bracht. Kapelaan Biemans hield de predi cate naar aanleiding van de tekst: ,Komt allen tot Mij die belast en be laden zijt en Ik zal u verkwikken". hoogtijdagen, zo zeide spr.. waar naar U een jaar hebt uitgeke ken, zijn weer aangebroken. In deze week komt U in de kerk en misschien denkt U terug aan de tijd, dat U hier op eigen gelegenheid kon ko men en God beloofde de offers te zul len brengen, die Hij vam U vroeg. Ge hebt toen waarschijnlijk niet kun nen vermoeden, dat deze offers uit een physiek en moreel lijden zouden bestaan. Bedenkt echter, dat de straffe hand van God slechts door de liefde bewogen wordt. Het dienen vindt zijn vervolmaking in het offer. Christus heeft ons zelf het voorbeeld hiervan gegeven. Daarom kunmen we ook bij Hem aan kloppen om troost en berusting te vragen. Twee mogelijkheden. Er zijn twee mogelijkheden, zo zeide kapelaan Biemans: Het lijden zonder God en het lijden met God. Het eerste is zinloos en het tweede is een aanvulling van wat aan het lijden van het mystieke Lichaam van Christus ontbreekt. Wij kunnen aan ons lijden de be tekenis geven, die Christus aan Zijn lijden gaf. De misdrijven en de zon den, die in de wereld bedreven wor den, zijn niet gering. Door berusting kunnen wij het tegenwicht vormen voor deze beledigingen, die God wor den aangedaan. En als de strijd ons soms moeilijk valt en wij het idee hebben door niemand begrepen te worden, als wij ons plotseling een zaam voelen door het ontberen van de liefde, dan is er altijd één waar we troost kunnen vinden», namelijk bij Hem, die zelf het zwaarste lijden heeft doorgemaakt, Jezus Christus. Plechtige handoplegging. Na de H. Mis, die om 11.15 uur was geëindigd, werd er een pauze van ongeveer drie kwartier gehou den, waarin de verzorgers en ver zorgsters koffie en broodjes uitdeel den. Om twaalf uur begon de plech tigheid der handoplegging met de uitstelling van het Allerheiligste en het zingen van Pange Lingua. Na het Kruisgebed met volle af laat gingen 8 priesters onder wie de ken Nieuwenhuizen uit Alphen aan den Rijn langs de bedden en rust stoelen om de zieken de hand op te leggen onder het bidden van het ge bed: Zieken zullen zij de handen op leggen en dezen zullen zich wel be vinden; Jezus, de Zoon van Maria, de Heiland en de Heer der wereld, zij U om de verdiensten en voor spraak van de H. H. Apostelen Pe trus en Paulus en van alle Heiligen goedertieren en genadig. Met deze handoplegging eindig den de ochtendplechtigheden en ging de middagrust is. Tot slot zij nog vermeld, dat de heer A. Schlatmann in de ochtend uren namens het comité Euch. Zie kentriduum de graven bezocht van de initiatiefnemers om er bloemen neer te leggen i.v.m. het zilveren feest, dat dit jaar gevierd wordt. Aan de Gem. Hogere Burgerschool met 5-j. c. zijn geslaagd voor het eindexamen afd. A 1952: G. Busch, Diemen, mej. Willy de la Bije, Lei den, mej. Annet Fischer, Leidschen- dam, F. J. de Jong, Leiden, W. J. Kleyn, Leiden. A. van der Kwaak, Leiden, F. W. W. Lakemeier. Wasse naar, mej. Annie Lucas, Leidschen- dam, D. de Marcas, Leiden, P. C. Ro sier, Leiden, mej. Addy van de Scheur. Leiden, R. Sloos, Noordwijk aan Zee, J. de Vries, Leiden, A. A. Vriezen, Leiden. Afgewezen: 1.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2