De sociale verzekeringen en het loon P. C. Priester uit Den Haag benoemd tot directeur gemeentewerken £ied aan deze tijd Garage voor ambtswoning verwekte weer eens rumoer ZATERDAG 5 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 HET VASTSTELLEN VAN EEN WEEKLOON VERGDE 25 MINUTEN Nu die Wet op de Werkloosheids verzekering op 1 Juli in werking is getreden zijn er in de afgelopen we ken verschillende mededelingen ge publiceerd omtrent de wiïjze van be rekening van de premies. Voor de gemiddelde burger, die met deze becijferingen nooit in aanraking ikomt, behalve in de vorm van een afrekening op "het loonzakje, ofpgave van deze percentages weinig zeggend. Het „Vaderland" heeft zich moeite getroost eens -Voor te reke nen, hoe ingewikkeld het wel is. Vooraf memoreren wij de punten, die bijde berekening van het loon een rol spelen. Deze zijn de volgende: 1. de loonbelasting; 2. de bijdrage voor de Ziektewet. De premie varieei't naar gelang de werk gever zijn premies betaalt aan de Raad van Arbeid, dan wel bij een Be drijf svereniging is aangesloten. Dit laatste is in onderstaan voorbeeld het geval. De premie bedraagt 4^ waarvan de helft of 2.25 ten laste van de werknemer komt; 3. de bijdrage Ziekenfonds. De pre mie bedraagt 3.8 waarvan de helft of 1.9 ten laste van de werk nemer komt; 4. de bijdrage Werkloosheids- en wachtgeldverzekering. De premie be draagt 3.4 waarvan de helft of 1.7 ten laste van de werknemer komt. Voor dit bedrag wordt loon compensatie toegestaan; 5. evt. kinderbijslag; 6. evt. pensioenbijdragen. Men 'lette alvast op al deze ge broken percentages, die de bereke- ning bepaald niet bespoedigen! Het voorbeeld, dat nu volgt, is uit de practijk genomen. Het betreft de werknemer Jacobus L., die expedi teur is in een grafische onderneming. L. is gehuwd en heeft één kind. Hij is aangesloten bij een pensioenfonds, waaraan hij 1,-per week 'betalen moet. In de week, waaraan dit voor beeld is ontleend, was L. twee dagen ziek, terwijl hij ook nog twee uur overwerk maakte. De overuren wor den -betaald met 26 extra. Volgens een langzamerhand algemene ge woonte betaalt zijn werkgever de loonbelasting, die op het overwerk valt, anders viel de stimulans tot het maken van enige extra-productie in overwerk voor een deel weg. L. verdient per week van 48 uur ƒ59,27. Dit kromme bedrag is een gevolg van twee loonronden ad 5 Zijn oorspronkelijke loon van 1-00 bedraagt nu 110.25 Tot goed begrip van ons voorbeeld zij voor de argeloze lezer nog ver meld, dat de bijdrage voor Ziekte wet, Werkloosheidsverzekering pensioen van het loon mogen wor den afgetrokken, vóórdat de loonbe lasting berekend wordt. Over de bij drage Ziekenfonds wordt wél loon belasting betaald. Voor de berekening van de loonbelasting telt ook mee de te ontvangen kinderbijslag. Tevens telt mee het voordeel, dat ontstaat omdat de werkgever de loonbelasting over het overwerk voor zijn reke ning neemt. Het uurloon van L. bedraagt f 1,234. Er zijn nog enige andere finesses, die voor een goed begrip van onder staande berekening nodig zijn. We izullen maar aannemen, dat het bo venstaande de grenzen van een nor maal begrip al aardig bereikt. Hier volgt het voorbeeld: Weekloon S 59,27. Huurloon 1,234. Looncompensatie wegens Werk loosheidspremie 1-7 1.01. Nieuw weekloon f 60,28. Nieuw uurloon f 1,255. Ziek: twee dagen of 16 uur. Uit te betalen ziekengeld f 20,90. Hiervan gaat af: Ziektewet 2.25 f 0,45 Ziekenfonds 1.9 0,38 Werkloosheidswet 1.7 0,34 ƒ1,17. Resteert werkelijk uitgekeerd zie kengeld 18,92. L. gaat nu bruto ontvangen: 2 dagen Ziekengeld f 18,92 4 dagen loon„40,19 2 uur overwerk 2,51 25 toeslag 0,63 3,14 Totaal bruto f 62,25 Van 40,19 -f 3,14 ƒ43,33 gaan de volgende bedragen af: Ziektewet 2.25 f 0,97 a) Ziekenfonds 1.9 0,82 b) Werkloosheidswet 1.7 0,74 c) Pensioenbijdrage 1,d) De posten a), c) en d), tezamen groot 2,71 mogen voor de bereke ning van loonbelasting worden af getrokken. Er blijft dus over f 43,33 ƒ2,71 40,62. Het inkomen bedraagt dus nu: Ziekengeld 18,92* Loon 40,62 Totaal 59,54 Bij dit bedrag van 59,54 wordt opgeteld kinderbijslag voor één kind ad 2,76 per week. Over het totaal ad 62,30 bedraagt de loonbelasting 2,90. Nu was L. beloofd, dat zijn patroon de loonbelasting over het verrichte overwerk voor zijn rekening zou ne men. Deze moet nu eerst worden be rekend. We keren daarom naar ons uitgangspunt terug. Men zie het be gin van het voorbeeld. Nieuw weekloon 60,28 Af: Ziektewet 2.25% 1,35 Werkloosheids wet 1.7 1,02 Pensioen 1,— Bij: Kinderbijslag 1 kind 2,76 Totaal 59,67 Loonbelasting f 2,56. Het verschil in loonbelasting is dus 2,90 minus f 2,55 f 0,36. Het bo- genoemde loon ad 62,30 moet dus met /0,35 worden verhoogd en be draagt thans 62,65. Op f 62,65 is de loonbelasting f 2,98 oftewel 0\43 meer dan L. betaald zou hebben zonder overwerk. Het loon van L. wordt nu mbt de volgende opstelling berekend: loon 62,30 af: kinderbijslag af: loonbelasting af: ziekenfonds 2,7i Netto loon ƒ56,17 De berekening van dit loon heeft 28 minuten in beslag genomen. Het is interessant om hiernaast nog even te plaatsen, wat de werkgever ieder geval (dat is behoudens verdere bijzondere verplichtingen) betaalt over dit loon. Basisloon 59,27 Looncompensatie werk- loosheidswet 1,01 Ziektwet 2.25 1,35 Ziekenfonds 1.9 1,14 Werkloosheidsw. 1.7% 1,02 Kinderbijslag 5 y 3,32 V er e veningsbelast. 4% van 57,85 2,32 Pensioenbijdrage 1,— Ongevallenwet Rentezegel 0,60 12,36 ONTSLAG VAN W. VOGT Het algemeen bestuur Van de AVRO heeft, naar het aan het ANP heeft medegedeeld, gisterenavond in zijn vergadering in Tivoli te Utrecht, besloten, aan de heer W. Vogt direc teur van de AVRO, ingevolge zijn verzoek met ingang van heden op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen, onder toekenning van pen sioen. Het ligt in het voornemen van de Katholieke Nationale Partij (Weiter) om in 1953 deel te nemen aan de Ge meenteraadsverkiezingen, meldt „De Telegraaf." Men neemt aan, dat Weiter ook van andere zijden steun zal krijgen, nu verscheidene kleine partijtjes bij de verkiezingen hebben EDELAMBACHTSHUIS IN SCHOONHOVEN GEOPEND Mr. L. A. Kesper, commissaris dei- koningin in Zuid Holland, heeft in Schoonhoven het „Edelambachtshuis" geopend. Deze permanente tentoon stelling, georganiseerd door 'n Stich ting waarvan twaalf zilverfabrikan ten, één plateel- en één glasfabrikant alsmede een vijftal winkeliers lid zijn, geefLeen overzicht van de am bachtsproducten, die door de Schoon- hovense ambachtslieden vervaardigd worden. Op de tentoonstelling kan men zien hoe het zilverwerk tot stand komt. MEISJE VERDRONKEN. Gisteravond te 7 uur is te Olst het 17-jarige meisje Dini C. dat niet kon zwemmen, bij het baden in de IJssel verdronken. Haar twee zusjes die met haar waren gaan baden, konden geen hulp bieden. DEN BOSCH BREIDT MARKTWEZEN UIT De Bossche gemeenteraad heeft, behoudens goedkeuring van Ged, Staten en Den Haag, besloten de veemarkt tweemaal per week te doen plaats vinden cn aan de Woens dag ook de Maandag toe te voegen. De elf paardenmarkten, die per jaar in Den Bosch worden gehouden, zul len met één worden uitgebreid wel in de maand Januari. Dood door schuld De Oldenzaalse bakker T. W. D. die in dronkenschap zijn auto be stuurde na afloop van een bruiloft, en met de motorrijder G. J. K., in botsing kwam, is veroordeeld tot een half jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf en intrekking van het rijbe wijs voor de duur van twee jaar. De motorrijder K. was vader van zeven kinderen. Hij kwam tengevolge van de botsing om het leven. DOOR JEEP OVERREDEN Een 25-jarige landarbeider, Otten, uit Hardenberg. werd Donderdag avond, omstreeks half elf, toen hij huiswaarts keerde van de feestelijk heden in Eimmeloord, op het kruis punt MarknesserwegLuttelgeester- weg, door een jeep, bestuurd door v. d. Z., uit Emmeloord, aangereden. Een uur later is hij aan de beko- m'en verwondingen overleden. NEDERLANDER VERMOORD De Nederlandse employé A. H. Brand van de door Francis Peek and Company Ltd beheerde rubberon derneming Tjikadu ih Bantam is in de nacht van 2 op 3 Juli door een bende vermoord. Mevrouw Brand werd gewond. Gemeenteraad Katwijk - Zou er hier geen plaats zijn voor vereenvoudiging Eigenlijk moet bij dit bedrag nog 0,38 bijdrage Ziekenfonds voor de «berekening van de loonbelasting worden opgeteld. Dit bedrag is even wel verwaarloosd. SOCIAAL-ECONOMISCHE RAAD De Sociaal-Economische Raad, zal Dinsdag 15 Juli in het gebouw der Eerste Kamer, zijn elfde openbare vergadering houden. Onder meer zul len hier aan de orde komen de vast stelling van verordeningen ter uit voering der wet op de ondernemings raden, betreffende de schoen- de leder-, de textiel-, de vleeswarenin- dustx-ie en het slagersbedrijf. KATH. JEUGDRAAD EN „PLAATSELIJK CONTACT" De Katholieke Jeugdraad heeft richtlijnen vastgesteld voor plaatse lijke samenwerking van katholieke jeugdorganisaties met andere groe peringen. Vastgesteld wordt dat deze jeugdgemeenschappen en contact commissies slechts federatief geor ganiseerd-dienen te zijn. Elke deelne mende groep moet volkomen zelf standig blijven en meerderheidsbe sluiten zijn in dit verband niet aan vaardbaar. Uitvoering van gezamen lijke activiteiten mag slechts bij uit zondering plaats vinden. In het desbetreffend rapport wordt er op gewezen dat de ..plaatselijke jeugdraden nogal eens vervallen in de kwaal dat zij de juiste verhou dingen tussen gemeentelijke over heid en de vrije jeugdvorming ver troebelen". Er dient voor gewaakt te worden dat de jeugdraden semi- overheidsorganen worden en dat de overheidsbemoeiing overspannen wordt. Een model-reglement De raad v. Katwijk kwam Donderdag avond in openbare vergadering bij een. Na lezing van ingekomen stuk ken, was aan de orde de installatie van 't raadslid, de heer Grimbergen Na de eedsaflegging feliciteerde de voorzitter de heer Grimbergen Ver volgens werd als lid van de commis sie voor de bedrijven benoemd, de heer H, J. Grimbérgen. Tot lid van de strandcommissie benoemde de raad dan de heer Pronk, nadat de heer mi\ v. d. Plas dit lid heeft aan bevolen in deze functie. En tot lid van de belastingcommissie werd de heer H. J. Grimbergen benoemd. Door B en W is een voordracht op gemaakt voor de benoeming van directeur van Gemeentewerken. Nr. 1 is P. C. Priester, technisch hoofd ambtenaar le kl. bij het ministerie van wederopbouw en volkshuisves ting te 's-Gravenhage; nr. 2 G. Schram, directeur van Gemeente werken te Sassenheim en nr. 3 Chr. C. F. de Jong, adjunct-directeur van gemeentewerken te Nieuwer-Amstel. De raad ging dan in comité. Door de raad werd benoemd de heer P. C. Priester, met 16 van de 19 stemm'en. B en W stelden voor, een stuk grond nabij de Cantineweg, groot 2.94,35 ha voor de duur van 1 jaar te verpach ten aan gebr. D. en J. van der Marei, die de grond reeds in pacht hadden en wel voor 450 gulden per jaar. Het voorstel werd goedgekeurd. De verordening tot regeling van de jaarwedde van de ambtenaren in dienst der g^meene, wordt op voor stel van B en W gewijzigd. Het be trof de jaarwedde van de directeur van gemeentewerken, de technisch ambtenaar bij de dienst van de ge meente bedrijven en de bode-con- cierge van het raadhuis, op wie, we gens het genot van emolumenten als vrij wonen, vuur licht water, een Wilt U iets weten vacantie Vraag inzake recht m een dienstbode. Antwoord: Of een dienstbode recht met op vacantie heeft en hoeveel dagen kanttekeningen is ontworpen, dathangt geheel af van de onderlinge kan dienen als richtsnoer voor de afspraak. Heeft men bij de aanvang plaatselijke jeugdraden. 3,37 Resteert 56,91 Hollandse nieuwe in de West Op de Antillen kan men nu ook Hollandse nieuwe eten. Het zeeban ket wordt door de KLM naar de An tillen gevlogen. Voor Hollandse be grippen is de haring wel wat prijzig, want in het restaurant van het vlieg veld Hato kost een simpele nieuwe haring twee Curagaose kwartjes, hetgeen gelijk staat met een Neder landse gulden. Wat de prijs betreft wenst men zich daar best weer eens eventjes terug bij een karretje in Nederland! AAN EEN RAMP ONTSNAPT De buurt om het gemeentehuis te Haren, is ternauwernood aan een ramp ontsnapt, In een cel, achter het gemeentehuis, ligt soms tijdelijk ou de, in beslag genomen munitie opge slagen. Dit was ook nu het geval. Er lagen ook enkele fosforgranaten. De zer dagen zag men rook naar buiten komen. .Bij onderzoek bleek, dat een der fosforgranaten door de hitte tot ontbranding was gekomen. Onmid dellijk werd de smeulende granaat geblust. De tijdige ontdekking voor kwam, dat alle in de dorpskom opge slagen munitie in de lucht is ge- I vloizerv (Als1. TV/W.) der dienstbetrekking geen afspraak gemaakt, dan kan men alsnog tot overeenstemming zien te komen, doch van een „recht" is dan geen sprake. Vraag: Wanneer zijn de ronde zilveren stuivertjes van 1850 uit de circulatie genomen? Antwoord: Deze muntjes verloren hun geldigheid met ingang van 1 Januari 1908. Vraag: Hoe oud moet men zijn om op een motorfiets te mogen rijden? Heeft men een vergunning nodig om op de weg te leren rijden? Antwoord: Voor het rijbewijs A (normaal rijbewijs) moet men 18 jaar oud zijn. De burgemeester (hoofd van de politie) verstrekt ver gunningen om te leren motorrijden. Deze zijn 30 dagen geldig en op de dag van het rij-examen. Daarbij worden speciale wegen aangegeven, waarop men mag leren rijden. Vraag: Is de Leidse wielrenner Jac. de Groot prof of onafhanke lijke? Antwoord: Jac. de Groot is prof. Vraag: Wanneer komt de boot Samaria uit Canada aan? Antwoord: De Samaria is geen Ned. schip, komt dus vermoedelijk in Engeland aan. Vraag: Hoe laat komen de Har- wich-boten aan? Antwoord: Nachtboot 's morgéns omstreeks 7 uur, waarop aansluit de trein 6 uur uit Rotterdam; dagboot 's avonds omstreeks 6 uur, waarop aansluit de trein 8.10 uur uit Rot terdam. korting werd toegepast. Verder nog een tweetal onbelangrijke wijzigin gen. Werd ook z.h.s. aangenomen. Verkeerssituatie bij Rijnbrug De opmerking van het raadslid v. Beelen iij de vergadering van Febr. 1.1. is voor B en W aanleiding ge weest, de verkeerssituatie in de om geving van de Rijnbrug te Katwijk aan den Rijn nadef te bezien. De situatie van thans, waarbij de weg gedurende het ophalen der brug slechts aan de open zijde door mid del van een ketting en een rode vlag is afgesloten, kan niet langer ge handhaafd blijven. Om aan het ver keersreglement te voldoen is nodig, dat de volgende werkzaamheden worden verricht: 2 afsluitbomen, ge heel compleet 2275, betonwerk, verkeersborden, verkeersm'astjes met lichtarjnpjes, bevestigingsbeugels, en aansluiting lichtnet enz,, met het be drag der afsluitbomen totaal f 3000. B enW ontveinzen zich niet dat het bedrag hoog is, maar de mogelijk heid van verkeersongevallen eist, dat deze veranderingen worden aange bracht en mitsdien gaven B en W' de raad in overweging dit bedrag toe te staan. Verschillende leden vonden 't een dure geschiedenis, die ten over vloede niet voldoende werd geacht. Gewezen werd op meerdere toe komstplannen, die echter zover in het verschiet liggen, dat hierop niet gewacht kan worden. De gemeente droeg de verantwoordelijkheid. Het plan van Hijnstraat-Noordw.weg- Aohterkerkweg is er ook nog. T>'e plannen kunnen weer eens voor de dag gehaald worden, zegt de voor zitter. Het voorstel van B en W werd met alg. stemmen aangenomen. Het bestuur der Openluchtschool van het Rotterdams Zeehospitum vroeg aan het gemeentebestuur me dewerking voor de verandering van inrichting, t.w. het geschikt maken DE MARE Daar was krakeel in d' oude stad ik heb het wél gelezen Of nu een oude gracht of wat gedempt zou moeten wezen. Als 'k vroeger met een meisje ging al bleek zij nooit de ware dan zocht mijn hart de Breestraat niet, maar 't duister van de Mare. Die meisjes, ach die ben ik nu al lang voorgoed vergeten, maar zie: de Mare ken ik nog hoe of zij ook mag heten. Ik ken de stille Mare nog, haar zuster ook „de lange", en nu wil men in'Leiden hier de bordjes gaan verhangen^ Weet wel, dit doet mij wee aan 't hart, ik houd zo van dat oude? daar ging mijn jeugdig jongenshart ter Mare, dat vertrouwde! Dat water in die stille gracht, die bomen en dat brugje een oude stoep: als dat verdwijnt, dan breekt er iets en zucht je. Vindt U het Levendaal zo mooi? 'k Herinner mij de ruzie, toen men ook dat zou dempen gaan en al myn desillusie. Nu snellen daar de auto's langs, waar eerst matrassen dreven. Geen brug, geen water en geen wal, waar is het al gebleven? Och let niet op myn dwaas gevoel van lang voorbije jaren. Gooi vol die sloot en slecht die brug en heet het dan nog Mare! Sloop één kant van de Haarlem's straat, die 's ook te smal mijnheren! als ik nog maar in Leiden was, ik dempte alle grachten ras en 'k zou 'm daarna smeren. TROUBADOUR. voor het opbergen van de schoolbi bliotheek. Kosten 245, waartoe de raad z.h.s, besloot. Beantwoording vragen N.a.v. een desbetreffende vraag in een vorige vergadering, deelde de voorzitter mede, dat de gevaarlijke lichtmasten langs 't rijwielpad van af Katwijk aan den Rijn verplaatst zullen worden naar de kant van- de weg. Betreffende de stand van dc woningbouw, waarover mr. van der Plas vragen stelde, deelde de voorz. mede, dat de 42 woningen zijn aan besteed. De bouw van 60 woningen bij het veel besproken en becritiseerde ga rage. Het lid v. d. Ploeg was fel in zijn critiek, en zeide dat dit punt ook in de fractie geen prettig onthaal had. Hij had de indruk verkeerd voorge licht te zijn. In de raadzaal is ons een schets getoond, terwijl het hoofd v. O.W. hem een geheel andere te kening heeft laten zien, die volgens deze functionaris aan de raadsleden getoond moet zijn. Dit is echter niet waar! Volgens dc voorz. is gebouwd vol gens de aan de raadsleden getoonde tekening. Een andere tekening be staat niet. Hij constateerde echter, dat een ambtenaar gegevens had verstrekt aan een raadslid zonder Witte Hek zal spoedig doorgang vin- toeëtemming ian de targïmeïïter den en tenopzichte van de 2o5 wo-1 Voigen3 heer y d de totale post gefingeerd. Loonpos- ningen te bouwen op het „Molen- blok" te Katwijk aan den Rijn zijn er goede verwachtingen. De heer Wassenaar vroeg, of het juist is wat men" zegt, n.l. dat de woningen langs de Nieuwe Molentuinwog geen kopers kunnen vinden, omdat de al daar gebouwde fabriek van brillen- monturen zo'n groot brandgevaar oplevert. Weth. Bloot zei, dat zulks wel overdreven is. Celluloid is brandgevaarlijk, maar de kleine voorraad van dit materiaal is steeds zoveel mogelijk in brandvrije ruim te geborgen. De heer Nasveld vroeg of het kledingreglement nog niet ge reed is. De voorz. antwoordde, dat dit spoe dig het geval zal zijn. Verder wees de heer Nasveld op het gevaar van het fietsen in de dennenbosjes bij de Cantineweg. De voorz. zal hier aan dacht aan besteden. De heer Vooys vroeg, of het Sociaal-Economisch rap port nog niet gereed is Kan spoedig van een muurkast in de schoolgang verwacht worden, zei de voorz. Gemeenteraad Voorhout i De raad van Voorhout kwam gis teravond in vergadering bijeen. Al leen het lid Lindeboom was niet aan wezig. Irv verband met de geprojecteerde bebouwing der gronden, gelegen ten Westen van de spoorlijn Haarlem Leiden tot aan de Dinsdagsche Wete ring heeft het Hoogheemraadschap van Rijnland aan Ged. St. voorge steld tot ontpoldering van dit deel van de Luizenmarktpolder over te gaan. Het te ontpoldereni gedeelte om vat de gronden, welke begrensd wor den door een lijn lopende langs de Herenstraat vanaf het Kerkplein tot aan de Dinsdagsche Wetering, van daar langs de Dinsdagsche Wetering en langs het perceel bollenland van de Gebr. Ruigrok tot het midden van de spoorbaan HaarlemLeiden, van daar in noordelijke richting tot de poldergrens en vervolgens langs de poldergrens achter het bos van de pastorie der Hervormde Gemeente, langs de westgevel van perceel Kerk- weg 17 (P. Ruigrok) tot aan de tuin van Huize St. Agnes en daarna langs deze tuin tot aan de Herenstraat. Bij de wijziging legesverordening maakte het lid Nijssen de opmerking dat er door niet-Voorhouters 's avonds dikwijls nog laat wordt ge vist. Hier zal door de politie op worden De Flora 1953 kreeg van de ge meente een bijdrage van 50. Subsidie R.K. E.H.B.O. Een voorstel om de R.K. E.H.B.O. een subsidieverhoging te geven tot 75.vond bij het lid'v. d. Ploeg geen voorstander. Hij wilde verder gaan en het voor één jaar brengen op 150.Dit werd ondersteund door de leden Nijssen en v. d. Pol. Het lid v. d. Lans vond 75.vol doende, De vereniging moet maar zien om met eigen middelen en baten rond te komen. Ook weth. Deutekom van 75.genoeg. Dit voorstel werd dan ook aange nomen. Punt 10 der agenda luidde: Diverse comptabiliteitsbesluiten. Nadat de voorz. gevraagd had, of iemand het woord hierover wilde of stemming, op een moment dat het at rumoerig was, en niemand ant woordde, ging dit punt onder de ha mer door. Daarmede was de raad het niet eens. De voorz. wilde het punt niet meer in behandeling nemen, dan moet men maar opletten. De wethouders waren het met de voorz. eens. Rumoer om garage ambtswoning. ten ontbreken, .sociale lasteni zijn niet te vinden. Men zegt zelfs, dat mate rialen van dc gemeentewerf naar dat pand zijn gesleept enz. „Als u zo door gaat, ontneem ik u het woord", aldus de voorz. „Mij goed, als u dan maar aan toont, dat van dit alles niets waar is", antwoordde de heer v. d. Ploeg. Het lid v. d. Ploeg wilde, dat de voorz. het gebouwtje liet taxeren door het Bureau documentatie Nieuwbouw in Amsterdam. Dat zou, volgens spr., bevrediging geven aan alle gemeentenaren. Het lid Prins was ook heel slecht te spreken over de gang van zaken. Hij kan ook in dc stukken geen loon- posten vinden, ƒ2719.— was uitge trokken. Nu komt alles bij elkaar op 5000.Dus de aannemers wa ren, aldus spr., toch niet zo ver mis. Daarom zag het lid Jansze gaarne, dat het woord „woekeraars" in/der- i tijd aan hun adres gericht werd te rug genomen. Nadat weth. v. d. Nouland nog me dedeelde nooit de tekening gezien te hebben, waarvanaf gebouwd is, werd deze onverkwikkelijke discus sie gesloten, met de mededeling: „Na der antwoord volgt". Rest van agenda- Het Wit-Gele Kruis afd. Lisse Beekbrug krijgt een jaarlijkse sub sidie van 36.65 en dezelfde instantie in Sassenheim f 37.57. In de instructie van de gemeente geneesheer komt een wijziging. Arti kel 1 van dc instructie van de plaat selijke geneesheer der gemeente Voorhout, vastgesteld bij raadsbesluit d.d. 27 Jan. 1910 wordt in die zin aangevuld, dat aan de taak-omsohrij- ving wordt toegevoegd: „Kosteloze inenting en herinenting tegen rood vonk en diphterie". Hoewel dc leden Nijssen, Eigen brood, v. d. Ploeg en Prins door tegen het voorstel van B. cn W. te stemmen hun best deden om het mannelijk Jeugdwerk, alhoewel de Raad van Bestuur, niet geheel volgens de voor schriften had gehandeld, ter wille zijn, hadden zij hiermede geen succes, want het bezwaar van de Raad van Bestuur tegen een aanslag in de vermakelijkheidsbelasting werd ongegrond verklaard. Bij de rondvraag zeide het lid v. d. Ploeg, dat hij zijdelings vernomen had van het Provinciaal Bureau van Wederopbouw voor Z.-H., dat voor 1952 't bouwvolumen voor 1952 op is. Dit is voor een gedupeerde wel erg, temeer daar als oorzaak wordt op gegeven dat de Mij. Demavo er mee is gaan slepen. Dit is volgens de voorz. niet waar. Hij wil wel gaarne de naam van <Ue gedupeerde weten. De heer v. cL Ploeg 1 r)^7e mcdrrtnlpn.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9