Fausto Coppi won 10e étappe van de Tour de France Ned. Bondselftal tegen Rapid 3lennei& in de fTauteeetuit! Sinds 19 jaar Met' Hep. neg geed af UIT DE OLYMPISCHE HOEK Leidse Sportweek S).e dame ZATERDAG 5 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT DERDE BI.AP PAGINA 1 Italianen sloegen hun slag, Nolten was de beste Nederlander Een blik op het algemeen klassement is voldoende om te beseffen wie als de grote winnaars van de dag moeten worden beschouwd. Dat zijn de Italia nen. die thans de eerste drie plaatsen bezetten; afgezien dan nog van Coppi's etappezege. Een ietwat nauwkeuriger beschouwing leert echter dat de grote verliezer eveneens in de Squadra moet worden gezocht. Want Bax-tali staat thans op de zevende plaats met rond veertien minuten achterstand op Coppi, wat zeggen wil, dat „II Vecchio" voorlopig hand en spandiensten ten bate van zijn grote rivaal zal moeten verrichten of zich althans zal moeten onthouden van elke actie, die de kansen van Coppi op de eindzege in ge vaar zou kunnen brengen. Hij heeft vóór de start te Brest ge zegd dat hij zijn belangen, wanneer de omstandigheden ertoe zouden leiden, ondergeschikt zou maken aan die van de ploeg en van de best ge plaatste man in die ploeg. De tijd zal spoedig leren of hij zijn woord gestand zal doen. De instelling van de finish op een berg van zo iets als 1800 meter hoog te is, als we ons niet vergissen, een noviteit in de Tour. We betwijfelen het echter of de organisatoren deze nieuwigheid zullen bestendigen. Want deze etappe van 266 kilometer is gedurende 250 kilometer niet meer geweest dan een Promenade de San té. waarin de grote cracks alle pogin gen van de mindere goden om de rit te verlevendigen onverbiddelijk fnuikten, een voorgerecht voor het pièce de resistance van de wie- Ierdis: de bestijging van de zeer stei le Col vlak voor de finish. Er is hef tige strijd geleverd, maar slechts over de laatste veertien of vijftien kilometer, waarin Coppi overtuigend toonde, dat hij nog niets van zijn klimmerscapaciteiten heeft ingeboet. Hij koos zelf het moment van de aanval, en toen hij die eindelijk in zette was er niemand, die zijn wiel kon houden, waarbij nochtans op gemerkt moet worden, dat Carrea niets gedaan heeft om de gele trui te behouden, men kan gerust zeggen integendeel. Robic heeft getracht de campionissimo strijd te leveren, maar het bleef bij een poging, want hij had te m3kcn met een renner, die nu eenmaal sterker is dan hij. De tweede plaats kwam hem echter in alle opzichten toe. Achter Coppi en Robic deden negen of tien andere renners, bij wie ook de prachtig en gedurfd rijdende Jan Nolten, die op de laatste kilometer o.m. Lauredi voorbij ging, hun best de schade zo veel mogelijk te beperkeit Ze slaag den daar ook in, en Nolten, die acht ste werd, verloor tenslotte slechts vier minuten op de Italiaanse berg- specialist, als we diens bonificaties niet meetellen. Wagtmans, Dekker cn Voorting moesten wat rreer ver lies nemen. Roks en van Est ver speelden ruim tien minuten, Faan- hof kwam nog weer zes minuten la ter aan en van Breenen maakte van onze ploeg de slechtste tijd door als 80e binnen te komen, 21 minuten na de overwinnaar. De etappe bracht, wat de klassering aangaat, een klei nere of grotere winst voor Roks, Wagtmans, Dekkers, Faanhof vooral Nolten, verlies voor van Est en vooral voor van Breenen, en liet de positie van Voorting onveran derd. In het ploegenklassement be hielden de onzen hun vierde plaats. Vandaag is het rustdag, een rust, die de renners wel nodig hebben, want morgen wacht hun een zware etappe, met de Cols van de Glandon en de Galibier. Uitslag en klassementen. De uit slag van de tiende étappe, Lausanne Alpe d'Huez (266 km) luidt: 1. Coppi (It.) 8.51.40 (met bonificatie 8.50.40); 2. Robic (F.) 8.53.30 (met bonificatie) 8.53.00); 3. Ockers (B.) to (F.) 8.55.07; 6. Carrea (It.) 8.55.09; ALPHIA WON VAN 7. Molineris (Z.O. Fr.) 8.55.41; 8._ AMBONEES ELFTAL 8.55.42; 9. Magni (It.) 8.55.53; 10. Close (B.) 8.55.55; 11. Ruiz (Sp.) 8.55.57; 12. Bartali (It.) 8.57.01; 13, Geminiani (F.) 8.57.38; 14. Weilen-» mann (Zw.) 8.57.49; 15. De Hertog Wagtmans 8.58.44; 28. Dekkers 9.0045; 29. Voorting 9.00.52; 38. Roks 9.02.24: 40. Van Est 9.02.26; 63. Faan: hof 9.08.45; 80. Van Breenen 9.12.25. Het algemeen klassement luidt: 1. Coppi (It.) 62.52.15; 2. Carrea (It.) 62.52.20; 3. Magni (It.) 62.54.05; 4. Lauredi (Fr.) 62.57.16; 5. Close (B.) 62.59.21; 6. Ockers (B.) 63.05.50 Bartali (It.) 63.06.12; 8. De Hertog (B.) 63.08.27; 9. Ruiz (Sp.) 63.08.40; 10. Robic (Fr.) 63.10.32; 11. Geminia ni (Fr.) 63.11.27; 12. Molineris (Z.O. Fr.) 63.11.54; 13. Weilenmann (Zw.) 63.13.14; 14. Dotto (Fr.) 63.13.14; 15. Gelabert (Sp.) 63.16.50; 16. Van Est 63.17.55; 17. Voorting 63.19.42; 23. Roks 63.31.34; 27. Wagtmans 63.37.27; 40. Nolten 63.49.12; 53. Dekkers 64.02.38; 55. Van Breenen 64.03.41; 78. Faanhof 64.40.08. Het ploegenklassement luidt: 1 Italië 188.21.55; 2. Frankrijk 188.28.16; 3. België 188.37.51; 4. Nederland 189.23.22; 5. Spanje 189.34.17; 6. Z.O. Fr. 189.45.37; 7. Zwitserland 190.03.14 8. Luxemburg 190.31.18; 9. W.Z.W. Fr. 190.32.08; 10. N.O.C. Fr. 190.42.41 11. Parijs 190.47.19; 12. N. Afrika 191.11.03. Het bergklassement luidt: 1. Gela bert (Sp.) 19 pnt.; 2. Geminiani (F.) 18 pnt.; 3. Coppi (It.) 14 pnt.; 4. Bar tali (It.) 10 pnt.; 5. Robic (F.) 9 pnt.; 6. Ockers (B.) 8 pnt.; 78. Le Guilly (W.Z.W. Fr.) en Carrea (It.) 7 pnt.; 9. Dotto (F.) 6 pnt.; 10. Molineris (Z.O. Fr.) 4 pnt.; 1112 Remy (F.) en Nolten (N.) 3 pnt.; 13. Magni (It.) 2 pnt.; 14. Lauredi (Fr.), Serra (Sp.) De Gribaldy (N.O.C. Fr.). De Hertog Gisteravond speelde het eerste elf tal van Alphia een wedstrijd tegen een' elftal samengesteld uit in de Rijristreek vertoevende Ambonne- (B.) 8.57.52; 16. Massip (Sp.) 8.58.137 zem^Het is over het geheel een ma- 8.55.02; 4. Gelabert (Sp.) z.t.; 5. Dot- (B.) en Close (B.) 1 pnt. Van Roessel heeft Voor de wedstrijd tegenRapid, Dinsdagavond 8 u. in het Olympisch stadion te Amsterdam, is het Neder lands olympisch elftal als volgt sa mengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vi tesse); midden: Wiertz (DWS), Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (RCH), aanvoerder, voor: Van der Kuil (VSV); Bennaars (Dosko); Van Me lis (Eindhoven); Mommers (Willem II) en Clavan (ADO). Reserves: Landman (Sparta); De Jong (ADO); Van Schijndel (SVV); Hendriks (Vitesse) en Van der Tuyn (Hermes DVS). De ploeg van Rapid speelt in de volgende opstelling: doel: Zeman; achter: Merkel en Happel; midden: Kaffka, Hanappi en Müller; voor: Riegler, Gernhardt, Dienst, Probst en Golobic. Scheidsrechter is de heer K. L. v. d. Meer. De wedstrijd begint om 7.15 en I uur. iloewel de routes van de Ronde van Frankrijk door de mooiste plekjes van liet Franse landschap voeren, hebben de renners geen tijd om van de hen omringende schoonheid te genieten; hun devies is: vooruit! De fotograaf echter wist „nieuws" en schoonheid te combineren, en zocht het voor zijn opname iets hoger op. Zo ontstond dit fraaie sportplaatje. afgedaan Wij lezen in het Alg. Dagblad; Het niet opstellen van Van Roessel in het bondselftal tegen Rapid, noch zijn opneming bij de reserves, heeft op nieuw de aandacht op deze speler gevestigd. Maandag is Van Roessel per vliegtuig, zonder medeweten van de KNVB, in gezelschap van een in Den Haag wonende Italiaanse scout, naar Milaan gevlogen. Diezelfde avond nog had hij een bespreking met de voorzitter van Sampdoria, de heer Parodi, te Ge nua, en vervolgens met het bestuur van deze vereniging. Het was niet mogelijk ir/et de spelers van de club kennis te maken, omdat deze met vacantie waren. Te Genua waren, naar Van Roessel ons meedeelde, 20 persfotografen aanwezig en de vol gende dag stond groot opgemaakt in de bladen dat „Van Russel Olandese" voor Sampdoria kwam spelen als middenvoor. Na kennismaking met het bestuur werd hij gemeten (1,88 m) en gewogen (85 kg). Tegen dit gewicht werd. aldus Van Roessel ons meedeelde, door de kranten bezwaar gemaakt, omdat dit gewicht erg hoog lag. Ofschoon onze zegsman niet heeft meegedeeld welk transferbe drag voor hen? zou worden vastge legd, kwamen wij toch te weten, dat dit bijna 11/2 ton bedraagt. Een contract is nog niet getekend; evenmin heeft men een compromis contract getekend. Wel werd men 't ééns over het bedrag en de datum, waarop het contract zal ingaan. Een concept-contract is thans onderweg naar de KNVB en zodra de papieren van de bond te Genua terug zijn. zal de heer Parodi naar Tilburg trekken, om ten huize van Van Roessel het contract te laten tekenen. Direct daarna gaat van Roessel in onder trouw. want zijn aanstaande vrouw gaat mee naar Genua, waar een huis voor hem is gereserveerd. Vrijdag, in de vroege ochtend, kwam Van Roessel uit Italië terug. De heer Van der Leek, bondscoach, was reeds om elf uur bij hem thuis om over een en ander te komen pra ten. Daarbij heeft de heer Van der Leek hem te verstaan gegeven, dat hij maar niet rekenen moet od een Olynroisohe trip naar Helsinki. Merk waardig is, dat Van Roessel in het ceheel niet technisch is getoetst. Willem II heeft Van Roessel'te ver staan gegeven, dat op zijn aanwezig heid op de receptie van hedenmiddag geen prijs zal worden gesteld. tige wedstrijd geworden, met Al phia steeds sterker. Bij de rust was de stand 21. In de tweede helft werd Alphia nog sterker en werd de stand opgevoerd tot 41. waarna de gasten nogmaals tegen scoorden 42 en Alphia nogmaals de roos wist te treffen. DE ENGELSE KALENDER VOOR 1953—54 Op 2 Mei 1953 zal de Cupfinal in haar geheel door de radio en de te levisie worden uitgezonden. Dit be sluit is genomen in een gisteren ge houden vergadering van de F.A., doch tevens werd medegedeeld, dat de voorwaarden voor de uitzending nog nader moeten worden vastge steld. Voorts werd bepaald, dat van de wedstrijden EngelandWales en EngelandBelgië, die respectieve lijk op 12 en 26 November worden gespeeld, de tweede helft per radio en televisie wordt uitgezonden, mits alle kaartjes voor deze wedstrijden zijn verkocht. Voorts werd besloten, dat Enge land in 1954 in Belgrado tegen Zuid- Slavië zal spelen en in principe werd vastgesteld, dat men in het seizoen 1953-'54 zowel uit en thuis zal spelen tegen Spanje. Verder werd in beginsel bepaald, dat Enge land in het volgend jaar een tournee zal maken naar Zuid-Amerika, en tegen Argentinië, Uruguay en Chili, en waarschijnlijk op de terugreis te gen de Ver. Staten te New York zal spelen. Ten slotte werden op het program ma voor het aanstaand seizoen wed strijden geplaatst tussen Engeland B en Luxemburg en Engeland B en de Saar. LAWNTENNIS Australiër Sedgman won Wimbledon-kampioenschap De Australiër Sedgman heeft het heren enkelspel gewonnen door een overwinning in vier sets op de Egyp tenaar Drobny in de finale. De cijfers waren 46, 62, 63, 6—2. De finale werd gespeeld voor een uitverkocht huis en 17.000 toeschou wers, van wie sommigen Donderdag avond toen het regende in de queue waren gaan staan, zaten saamgepakt op de tribunes. Sedgman speelde aanvallend van het begin tot het einde, oplopend naar het net wanneer hij er maar even kans voor kreeg, en Drobny, die alle slagen beheerst, deed wat hij kon om hem terug te dringen. De rallies waren kort, en fouten wer den zelden gemaakt. Drobny had enkele schitterende passeerslagen langs de lijnen en maakte listig ge bruik van de lob, maar hiermee kon hij de Australiër niet in bedwang houden, want steeds kwam Sedgman terug. In de vierde set was Drobny niet meer opgewassen tegen deze meedogenloze, stormachtige front- aanval. Hij verloor zijn service twee maal achter elkaar, kwam met 04 achter te staan en spande toen nog eens alle krachten in om de neder laag af te wenden. Hij won zijn service in de vijfde game met twee grootse passing shots en een prach tig brekende stop-volley, 'en ser veerde een love game in de zevende. Maar Sedgman was onweerstaanbaar in de achtste game en nadat Drobny op matchpunt een service bal in het net sloeg, wierp Sedgman zijn racket hoog in de lucht en sprong over het net, terwijl hel publiek hem een da verende ovatie bracht: voor de eer ste maal sinds Crawford 19 jaar ge leden Ellsworth Vines sloeg, had - een Australiër het enkelspel te Wim- LZC, Leiden 0 p- bledon gewonnen. In de halve finales van het dames enkelspel won Louise Brough (V. S.) met 63, 36, 61 van haar landgenote Patricia Todd en Mau reen Connolly (V. S.) van haar land genote Shirley Fry: 64, 63. Louise Brough, titelhoudster in 1948, 1949 en 1950 en Maureen Con nolly, de Amerikaanse kampioene, die voor de eerste maal aan het Wimbledon tournooi deelneemt, zul len elkaar Zaterdag in de finale da mes enkelspel ontmoeten. Dit is een opname van een „auto-ongeluk" tijdens de Peach Bowl Speedway- rennen te Atlanta in de V. S. De linker auto vloog onderste boven na een hotsing met de andere wagen. De bestuurders van beide wagens kwamen er zonder ernstige verwondingen af. HET OLYMPISCH VUUR Tijdens olympische selectiewed strijden in het stadion te Stockholm heeft de athleet Eriksson, die te Lon den in 1948 de 1500 meter won, voor één avond een olympisch vuur ont stoken. Dit vuur brandde in een urn op een Jonische zuil, en was aangesto ken door middel van de fakkel, die uit Griekenland naar Zweden was gebracht op weg naar Helsinki. De urn zou de hele nacht bewaakt worden door een erewaoht van acht sportlieden. Zaterdagmorgen zou een nieuwe fakkel worden aangestoken, die door wielrenners naar de Finse grensstad Tornio zou worden ge bracht. Savitt en de Egyptenaar Drobny morgen op de banen varu de Noord- wijkse tennisclub te Noordwijk zul len spelen, is thans vastgesteld. Drobny komt in twee enkelspelen uit, en wel tegen Patty en tegen Savitt. Voorts zullen van Swol en Rinkel dubbelen tégen Savitt en Patty, in dien Rinkel althans tijdig aanwezig kani zijn. Is dit niet het geval dan zal Drobny hem in het dubbelspel ver vangen als partner van van Swol. DE GYMNASTIEK- DEMONSTRATIES Op het Stadhuisplein werden gis teravond de laatste gymnastiekde- monstraties van de Leidse Sport week gehouden. Hieraan werkten thans mede de christelijke gymnas tiekverenigingen DOS 'en Jahn en de Katholieke verenigingen Groen Wit, Sportief en Victorie. De belangstelling voor dit optre den was buitengewoon groot. Zelfs in aanmerking genomen, dat er weer veel klein goed onder de toeschou wers was, zullen deze demonstraties haar nut zeker wel gehad hebben, want er werd goed werk te zien ge geven in rhythmische gymnastiek, knotsoefeningen, oefeningen op de brug er waren zelfs vijf bruggen opgesteld, zodat men een massale uitvoering te zien kreeg. Ongetwijfeld zullen de gymnas- ~y A7c tPUPn hPt i tiekdemons'traties zeker niet de «rate fnVdneïde van Bergambacht minst ^slaagde van deze sportweek gespeeld en in beide gevallen ein digden deze ontmoetingen voor de ROLHOCKEY OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP De verdere uitslagen luiden: Ne derlandDenemarken 90; België Frankrijk 52. WATERPOLO AZC VERLOOR BIJ BERGAMBACHT Gisteravond heeft het eerste en HET PROGRAMMA VOOR NOORDWIJK. Het programma voor de wedstrij Alphenaren in een nederlaag. Het eerste zevental speelde in het Bergambachtse zwembad een goede wedstrijd en het was Wim Kamper, die de rust met een 10 voorsprong de Alphenaren deed ingaan. In tweede helft werd achter een tweetal grove dekkingsfouten ge maakt, die de gastheren evenveel doelpunten opleverden, zodat de stand 21 werd, waarbij het ook bleef. Het derde zevental van AZC ver loor van BZC 3 met maar liefst 80. De stand in de tweede klasse is i als volgt: Bergambacht 7 p-, Gouwe, Waddinxveen 5 p., AZC, Alphen 2 p., Pinguins, Woerden 2 p., POSTDUIVEN Stormvogels (Noordwijk). Uit slag van de wedstrijd S. Maxence, af stand 350 km. Gelost te 10 Uur met Westenwind en buien: 1. M. v. d. Niet, 2. C. v. Duijn, 3. en 9. W. Knop- pert, 4, 7. en 8. J. Plug, 5. A. v. d. Niet. Vitesekamp: 1- G. v. Duijn, 2. M. v. d. Niet, 3. J. Plug. den, welke de Amerikanen Patty en d. Berg 9. W. van Leeuwen 8. De Luchtbode. (Boskoop). Wed vlucht vanaf Limoges738 km. Ge lost Zaterdag 6 uur. Aankomst le duif Zondag 5.51.12, laatste 8.14.52. Uit slag: A. Verhoef 1, 4, 6, A. Sytzema 2, I meenteraadsleden tegen Leidse jour- G. Lamoree 3, J. Degenkamp 5, M. v. nalisten ten bate van de kankerbe- genoemd kunnen worden. KORFBAL IN DE LEIDSE HOUT Te half zeven was het reeds aan treden geblazen in de Leidse Hout, waar ditmaal de korfballers in actie kwamen. Vanwege het vroege aan- vangsuur was er bij de wedstrijd tussen K.N.S. (kampioen van Lei den) en het Leids Junioren twaalf tal maar heel weinig publiek aan wezig, maar ook later, bij de steden- wedstrijd Leiden—Den Haag, viel de belangstelling tegen. De wedstrijden zelf hadden een geanimeerd verloop. De eerste ein digde in een gelijk spel: 11, het geen wel de juiste verhouding weer gaf en waarbij verschillende spelers en speelsters aardige techniek en behendigheid lieten zien. De steden wedstrijd gaf een groot overwicht van de Leidse ploeg te aanschouwen. Reeds bij de rust had den de Leidenaars een 30 voor sprong en na de hervatting, werden daaraan nog drie doelpunten toege voegd. De gasten hadden echter wel een tegen puntje verdiend. HET PROGRAMMA. Zaterdag 5 Juli: Burggravenlaan 4.30 uur: wielrennen voor amateurs over 100 kin. Maandag 7 Juli: Leidse Hout 7.30 uur: voetbalwedstrijd Leidse IN HET GRIJS door GEORGETTE MACMILLAN vertaling: HERMAN ANTONSEN 35) Hij volgde zijn beide voorgangers en kwam terecht op 'n stenen vloer. Bij het zwakke licht zagen ze toch, dat ze zich in een gewelfde tunnel bevonden, die eerst omlaag en daar na weer omhoog liep. Toen het drie tal ongeveer 'halverwege de tunnel gekomen was, klonk plotseling uit het duister voor hen, een schorre waarschuwingskreet. „Blijven staan, anders schiet ik!" Over de schouders van zijn beide voorgangers turend zag Franklin niets anders dan een zwarte diepte voor zich. Ze waren in de val gelokt, heel handig in een hinderlaag ge voerd door hun beide gewetenloze tegenstanders. Het volgend ogenblik zei Fiske echter rustig en beslist: „Hoor eens, kolonel Sohumaker. het spel is nu uit. Ik herken uw stem, al doet u nog zo uw best haar te veran deren. Het huis is omsingeld. Er be staat niet de minste kans voor u om te ontsnappen. Al zoudt u een ons doden of wonden dan krijgen de anderen u toch te pakken." Een nijdige kreet was het enige antwoord. Uit de duisternis schoot 'n straal vuur en daverde een schot. Fiske knipte onmiddellijk zijn lan taarntje uit en trok Franklin met zich mee tegen de grond. De inspec teur volgde dit voorbeeld. Weer klonk een schot met oorverdovend lawaai. Fiske en de inspecteur scho ten tegelijkertijd naar de plek, waar ze de vuurstraal gezien hadden. Ach ter uit de onderaardse gang volgde een derde schot en tegelijkertijd voelde Franklin een vreemde schok en een doffe, verdovende pijn in zijn hoofd. Het begon in zijn oren te sui zen en zijn slapen bonsden. Het ge donder der schoten stierf plotseling weg. Hij wist niets meer. Toen hij weer wat tot bewustzijn kwam', voelde hij een akelige, weeë zwakte, die zijn gehele lichaam scheen te doordringen. Hij had bar stende hoofdpijn. Zijn mond was koortsachtig droog en heet. Hij lag niet meer in de duistere tunnel, maar in een heldere, witte kamer onder smetteloze witte lakens. Naast hem stond een tafeltje met een bel en een vaas anjers. Een scherm aan het voeteneinde belette hem het uitzicht, maar hij kon wel zien, dat de deur half open stond. Hij- nam de bel op en schelde. "Terstond kwam 'n verpleegster met 'n vriendelijk glim lachje op haar blozend gelaat, naar binnen. „Eindelijk bijgekomen?" vroeg ze. „Hoe gaat het er mee?" Franklin kreunde. „Is' het zo erg?" vroeg de verpleeg ster. „Ja, dan zult u wel te ziek zijn om bezoek te ontvangen." Hij keek met zekere belangstelling op. De nieuwsgierigheid naar wat er gebeurd was, overwon zijn gevoel van traagheid. „Is er dan bezoek?" De verpleegster glimlachte om zijn plotselinge belangstelling. „Er zit al een uur een heer op u te wachten." „Wie dan?" „Mijnheer Fiske," antwoordde ze. „En mag ik hem nu meteen spre ken?" „Ja, als u uzelf sterk genoeg voelt. Is dat zo?" Voor het eerst kwam er een glim lach op het bleke gezicht van Frank lin. „Natuurlijk," zei hij dapper. „Laat u hem maar dadelijk binnen." De grote gestalte van Fiske ver scheen op de drempel. Hij kwam vlug naar het bed en greep Frank lin's hand beet. Zijn stem beefde en zijn ogen waren vochtig, toen hij zei: „Gelukkig, dat je er doorheen bent, ouwe jongen. Dat was op het randje af. Die twee zaten in de val en voch ten als razenden." „Enzijn ze allebei gedood?" vroeg Franklin. „Welnee, het zag er een poosje naar uit, dat zij of wij er aan zouden gaan" antwoordde de detective. „Ze waren er nog pas een paar minuten in, voordat wij kwamen en vonden de uitgang geblokkeerd. De bewoners van het pas verhuurde nevengelegen huis hadden een aantal zware meu bels in hun kelder voor de doorgang opgeslagen. Zodoende konden ze niet ontsnappen. Ze moesten het uitvech ten, of zich overgeven." FYanklin huiverde en bedekte zijn ogen met beide handen. In zijn zwakke toestand was de gedachte aan zulk een bloedbad voor hem nog te veel. r- „Vermoedelijk is de kolonel het ernstigste gewond," zei Fiske. „In elk al was George in staat ons een 'edig relaas te doen en alles te vertellen, wat we wilden weten, en hij scheen eigenlijk blij te zijn, ein delijk eens geheel schoon schip te te maken. Ik geloof, dat hij het zaak je beu werd, en er het liefst tussen uit wilde." Even bleef het stil. „Zeg, weet je, dat hij naar Miss Hendrick geïnformeerd heeft?" vroeg Fiske na een poosje. Hij hoopte, naar hij zei, dat ze in veiligheid was en zei. dat ze eigenlijk niet in zo'n vuil zaakje verwikkeld had mogen wor den.' En daarna vervolgde hij met wat hij van George gehoord had. „Ze hadden geen ^in nog langer op Williams te wachten om de formules voor hen te stelen. Ze hadden ge hoord, dat Blair die avond uit zou zijn. De kolonel begon een schijnge- sprek te voeren, daarbij gebruik ma kend van zijn kunstjes als buikspre ker, om Esther in de waan te bren gen, dat George Schumaker al die tijd thuis geweest was. Ondertussen was George langs de muur omlaag geklommen, en was juist op het ogenblik, dat Blair Williams tegen de grond sloeg bij het hem betrap pen op de diefstal, in diens woning aangekomen. George raakte zijn be zinning kwijt, greep de kris van de muur en stak daarmee in het wilde weg naar Blair. Dit geschiedde ech ter, nadat Blair Williams reeds be wusteloos had geslagen. Vol ontzet ting over wat er gebeurd was, vluchtte George Schumaker naar zijn eigen woning terug. De liftjongen had hy tevoren met een sohijnboodschap ergens heen gestuurd. Later kwam William's bij de Schumakers met de portefeuille, waarin die papieren moesten zitten Nadat de kolonel en George naar bed waren gegaan, stal Esther die papieren weer weg en trachtte ze aan hun eigenaar terug te bezorgen. Ze vond Blair echter, zoals je'weet, vermoord. Ik denk, dat Blair nog net lang genoeg geleefd heeft, om die stoel, waarin je hem gevonden hebt te bereiken. George Schumaker moet achter Blair gestaan hebben en dat is de verklaring hier van, dat Williams hem niet gezien heeft." „Zijn die formules nog niet terug gevonden?" „Voor zover we weten, niet. Wil liams zegt, dat hij ze bij een vriend van hem verborgen heeft. Hij heeft de kolonel bedrogen door blanco pa pier in de omslag te steken, ten minste, dat zegt hij. Hij wist, dat die panieren van veel waarde waren en wilde ze terug bezorgen, om er zelf een beloning voor te krijgen. Zo'n schurk." (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6