RIJNSTREEK DUINSTREEK Middenstandsbeurs te Alphen a. d. Rijn werd gisteren officieel geopend Wachtgeld- en werkloosheidwet voor het agrarisch bedrijf J. H. Ponsioen te Oud Ade 25 jaar bij het onderwijs ZATERDAG 5 JULI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 5 Bij de officiële opening Vrijdag middag van de Middenstandsbeurs, waren o.m. aanwezig burg. Ed. C. Witschey. de weth. A. J. Dekker en C. M. Deerenberg. (weth. Van der Berg is met vacantie), De gemeente- secr., de heer A. Veenhuijsen, vele raadsleden, deputaties van organisa ties, alsmede de voorz. van de K. v. K. voor Rijnland, mr. Knibbe. De heer J. van Brommen, voorz. van de tentoonstellingscommissie, hield een korte inleiding. De Alphen- se Middenstand wil met deze ten toonstelling laten zien, op een niet alledaagse wijze, dat hij er zijn mag. Nadat spr. had verklaard, dat dit tijdstip mede is gekozen i.v.m. de ko mende Laura-week en allen dank had gebracht voor de medewerking, verleende de heer Van Brommen het woord aan burg. Witschey, Het moge zijn, dat niet de gehele middenstand, maar dan toch eeh be langrijk deel daarvan hier vertegen woordigd is. Deze beurs geeft toch een goed beeld van deze groep, die spr. een belangrijk draagvlak van de bevol king noemde. De burg. bracht.de di verse bouwwerken, zoals bruggen, wegen, verbreding van de Pieter Doelm'anstraat e.d. welke onder han den zijn of in de naaste toekomst een beurt zulllen krijgen, objecten, die de gemeente de weg zullen openen naar een gelukkiger toekomst. In dit verband kon spr. niet nalaten ook de voorgenomen vestiging van de „Ba ronie" te releveren in het kader van werkgelegenheid. Dit eerste schaap, dat over de dam is, als nieuwe indu strie in deze gemeente, noemde spr. een grote aanwinst. Spr. besloot met de wens, dat bij de ontwikkeling van deze gemeente tot centrum van de Rijnstreek, ook de middenstand zyn aandeel zal weten bij te dragen in nauwe samenwerking met gemeente bestuur en andere instanties. Nadat het orkest het Wilhelmus had gespeeld, waarvan het eerste couplet door de aanwezigen werd meegezongen, sprak de heer A. Bos', voorz. van de Alphense Midden stands vereniging, zijn genoegen uit over het keurige interieur van de tentoonstelling. Mr. Knibbe, voorz. van de K. v. K. en fabrieken ..Rijnland" te Leiden, constateerde met genoegen- de ont wikkeling van Alphen aan den Pijn in haar gebied. Deze plaats heeft het voorrecht van haar centrale ligging en het geluk een bloeiende gemeente te zijn, met een gestadig toenemend zielental. Wat hier tot stand gebracht is en wordt, mag er zijn. Zulk een actieve middenstand te bezitten, be looft voor de gemeente veel en on getwijfeld zal een dergelijke onder nemingsgeest zeer veel vruchten af werpen. Als laatste spr. dankte de heer W. A. Lam, voorz. van de Stichting Alphense Rij wiel vierdaagse, De Lau ra. voor de medewerking, door deze middenstandsweek samen te doen vallen met de Laura. Nadat de genodigden van verver singen waren voorzien, tijdens welk verpozen het Amsterdams salonor kest van Jan Hodde voor de gezel lige muziek zorgde, stelde mevr. Witschey-van Uncn, door het luiden van de bel, dc tentoonstelling open. Voor deze daad van medeleven wer den mevr. Witschey bloemen aange boden. De tentoonstelling/verkoopbeurs mocht zich weldra in een ruime be- langstelling verheugen. Er is naast het zakelijke op deze tentoonstelling, de ondergrond waarop een dergelijke onderneming vanzelfsprekend is ge baseerd, ook een ruim deel inge ruimd voor een gezellige sfeer. Er zijn demonstraties, die leerzaam ge noemd kunnen worden. Er is een muziek-ensemble, televisie demon stratie en het electronen-wonder van Philips. ALPHENSE AANNEMER ONTVANGT BOUWOPDRACHT VAN BIJNA ANDERHALF MILLIOEN GULDEN. Door de arohitect Lou Peters werd namens de R.K. Bouwvereniging „Het Oosten" te Amsterdam aan de gebr. A. en W. J. Bergshoeff alhier opgedragen het bouwen van 127 wo ningen, 3 winkels en 10 garages in het Tuindorp Slotermeer voor de to taalsom van 1,433,000, Openlucht uitvoering. De Chr. Gem. Zangvei'. „Ons Genoegen" geeft Dinsdagavond om 8 uur o.l.v. haar directeur, de heer W. Hesse- ling, in de muziektent achter het raadhuis een openluchtuitvoering. Examens Veilig Verkeer. Aan het vanwege de Ver. voor Veilig Verkeer onder toezicht van de poli tie afgenomen verkeersexamens werd in totaal door 303 leerlingen deelgenomen. De cijfers achter de diverse scholen geven achtereenvol gens aan het aantal deelnemers, af gewezenen en geslaagden. Oranje- school 38, 15, 23; Openb. School Ja- vastraat 37, 10, 27; Muloschool met de Bijbel, St. Jorisplein 43, 8, 35: Openb. school Oudshoorn 24, 8, 16; Chr. school, Julianastraat 25, 9, 16: School Gouwsluis van de heer G. H. Franken 23, 8, 15; School Hooftstr. 22, 11, 11. R.K. Schooi. Aarlander- veen 8, 2, 6; School van de heer Tol lenaar 28. 1, 27; Landbouwschool 23, 22, 1; R.K. School van de heer J. M. v. Gils 23. 3, 20; School van de heer Lodder 9, 2, 7. In totaal zijn er leerlingen afgewezen, waarvan 54 wegens teveel fouten. 40 leerlingen konden niet deelnemen aan het praktische examen en 5 niet aan het schriftelijke. In totaal zijn 204 leer lingen geslaagd. Gelbroren; Hilda J., d. v. D. J. van Brummen en E. van Geen; Jacob, z. v. J. van Arkel en L. M. Stuiven- bei^g; Frederik G., z. v. N. Ruijsse- naars en M. C. Verkfeij; Marinus, z. v. M... v. Hemert en F. C. L. Beeik; Teuntje W., d. v. G. de Wit en M. de •Vos. Ondertr.: Johannes J. de Jeu, 26 j., en Antonia den Brave, 20 j. Getr.; Nicolaas van 't Wout, 22 j., en Cornelia Geerlof, 24 j. Overl.: Maria S. Dahmen, 77 j., eohtg. van A. Reumerman; Francisca van Yperen, 80 j., wed. van C. de Bruin; Fijtje Vijfhuizen, 68 j., wed. van A. van Beijeren; Jan van Velde, 89 jaar. BOSKOOP Geb. Margriet H., d. v. O. van Wie ren J. Boer; Joseph S. M., z. v. P. M. de Rooij en N. A. Falke; Gerdina W., d. v. N. van Wijk en J. Domburg; Wilhelmina M., d. v. P. L. Pouw en A. J. Beers; Barbara M., d. v. T. Spijker en D. Hoogeveen; Jeannette H., d. v. T. Spijker en D. Hoogeveen; Jan W., z. v. J. Spruijtenburg en A. Smith; Martians H., z. v. C. 'ï'elle- kooren en J. M. Klerks; Joseph, z. v. T. M. den Toom en J. Marinus; Marina J., d. v. J. Schouten en S. van der Horst. Ondertr.: Huig Benschop en Anlje Noorlander. Huw.: A. Ringcnier, 25 j., en A. H'imink, 23 j.; Th. B. Dijkman, 24 j., en J. Th. Verleun, 23 j.; H. Peters, 35 j., en A. G. van Tol, 26 j. HAZËRSWOUDE In de sloot. Toen de zoon van de veehouder G. v. Z. in het Rietveld met paard en wagen een voer hooi uit het land ging halen, moest hij over een brug. Inplaats dat hij over de brug reed, ging hy met de twee rechterwielen van de wagen naast de brug. Het gevolg was. dat de wagen kantelde en in de sloot terecht kwarn. Paard en koetsier kwamen er goed df doch de wagen brak op enkele plaaj- sen stuk. Schade door onweer. Tijdens het zware onweder, dat boven het dorp woedde, en dat gepaard ging met zware slagregens, sloeg de bliksem op de electrische klok van de gemeente toren, waardoor deze van slag ge raakte. Ook werd een in de wei lo- j pende koe van de veehouder J. van W. door de bliksem gedood. Het te velde staande koren heeft van de zware regen en wind veel geleden. Verschillende hectaren tarwe, gerst en haver liggen plat tegen de grond. Geboren: Petrus Cornells Marti- nus z. van P. Toor en J. M. Louwers. Trijntje Aaltje Taetske d. v. M. Vel- dema en T. A. Lust. Wilhelmina d. v. G. Bij de Vate en M. J. Slootweg. Ondertrouwd: Frans de Jong 29 j. te Lekkerkerk en Klasine van den Bosch 27 j. Theodorus van Son 32 j. en Maria Theresia van Gerven 25 j. KOUDEKERK Geboren: Hermanus Franciscus z. v. M. J. Bezuyen en E. J. Akker mans. Johannes Gerardus z. v. Th. Koot en van W. M. de Groot. Overleden: Teunis Lekkerkerker 83 j. ongehuwd. DE KWAKEL Geboren: Theodorus Maria Corne lls, z. van T. J. Verkerk en J. A. M. Burgers; Maria Petronella Hermana Godelieve, d. van P. J. van Bunnin- gen en W. J. M. Graven; Adrianus Maria, z. van J. G. Markwat en J. M. van Tol; Eleonora Siske, d. van H. J. Kroeze en D. Beaumont; Chris tina Leonarda Cornelia, d. van J. C. Plasmeijer en C. L. Meijer; Mathilde Francisca, d. van M. J. van Zaal en A. A. Kerkhoff. Ondertrouwd: G. J. Koppers en J. M. V/. Wentink. Gehuwd: A. G. M. de Hoop en R. H. Beumer. LEIMUIDEN Tocht ouden van dagen. Don derdagmiddag te ongeveer kwart voor één vertrokken de bejaarden van Leimuiden en Rijnsaterwoude voor hun jaarlijkse pleziertocht. In drie grote bussen van M. K. en een zestal auto's ging het via Hoofd dorp naar Heemstede. Van Heemste de ging het via Aerdenhout en Over- veen in de richting Santpoort. De overtocht met de Velserpont ging vry snel in zijn werk en op tijd was men in Beverwijk, vandaar ging het via Castricum naar Limmen, waar halt gehouden werd en de thee w?rd gebruikt. De bejaarden werden hier getracteerd op gebak en een hartig hapje. Via het prachtige Heiloo en Alkmaar reed men naar Bergen en Bergen aan Zee. In de uitspanning Duinvermaak in Bergen Binnen ge noot men zeer. Door het hete weer had de muziek, die de bejaarden in Leimuiden en Rijnsaterwoude een muzikale ontvangst zou bereiden, verstek laten gaan. Van de tocht is een film gemaakt, vele komische momenten in en buiten de speeltuin zijn op de film vastgelegd. A.s. na jaar zal de film in het publiek ver toond worden. OUDE-WETERING DODELIJK ONGEVAL De heer A. Bakker, firmant van de fa. D. van Schagen te Rijnsaterwou de, is door een ongeval, tijdens zijn werkzaamheden, om' het leven geko men. De heer Bakker moest op het vliegveld Valkenbui'g zijn. Kort na dat hij het terrein van dit vliegveld was opgereden, werd zijn volkswa gen gegrepen door een zware vracht auto. De aanrijding was zo ernstig, dat de heer Bakker vrijwel op slag werd gedood. RIJP VTT?,TERING EHBO-exame»..s. Woensdagavond werden in de school de examens EHBO afgenomen van de cursisten der eerste EHBO-cursus voo Rijp- wetering en Oud-Ade, die o.l.v. dok ter H. B. Hupkes stond. Dokter A. van der Bijl uit Oude Wetering was daarbij als mede-examinator behulp zaam. Van de 16 candidaten slaagden er 12 n.l. Jac. N. Borst, M. v. Hoge- veen, J. v. d. Geest, Rie Duivenvoor den, G. G. Tersteeg, C. v. d. Ploeg, Anny de Haas, Anny Hartog, J. v. d. Poel, A.- Borst, Frans v. d. Ploeg en mevr. O. A. Ver-laan. ZOETERWOUDE Geb.: Johanna A. M., d. v. N. Veld- huijzen en S. M. v. d. Salm; Francis cus A. C., z. v. A. C. Elderhorst en M. P. M. Dongelmans; Berendina, d. v. A. Zaal en F. Doldersum; Chris tina W. F., d. v. J. van Hoven en L. Harkes; Helena M., d. v. J. A. Straat hof en J. M. van der Hulst; Maria B., d. v. J. G. van der Krogt en H. M. van Velsen; Jacoba A. M., d. v. J. J. Turk en C. J. Borst; Hyacinhhus B. H. A. M., z. v. J. Platenkamp en C. A. M. van Dort; Willem, z. v. P. J. Schildwacht en G. de Jong; Alberta G., d. v. G. P. Burggraaff en E. M. van Tok. Ondertr.: J. D. Hulsbos, 0 j., en C. van der Loo, 26 j.; C. Boekei en J. H. Th. M. Bazelmans, 28 j. Geh.: H. C. L. Capel, 27 j., en T. P. D. Wissel, 27 j.; S. B. van Leeu wen, 24 j., en P. J. Zwanenburg, 23 j. Overl.: T. Rasser, 77 j., echtg. v. J. de Roode. Waar men zich moet melden Zoals bekend, is op 1 Juli 1952 de Wachtgeld- en Werkloosheidswet in werking getreden. In de uitvoering van deze wet woi'dt voor degenen, die in het land- en tuinbouwbedrijf werkzaam zijn voorzien door de Be drijfsvereniging voor het Agrarisch Bedrijf, welke deze uitvoering o.m. heeft opgedragen aan de Boeren en Tuinders Onderlinge, Rijnsburger- weg 193 te Leiden. Bij aanmelding dienen de volgen de bescheiden te worden medege bracht. a. Bewijs van inschrijving bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. b. Ontslagbewijs- of vergunning. c. Trouwboekje. d. Rcntekaart. c. Kinderbijslaglijst. f. Loonbelastingboekje (dit geldt voor losse arbeiders). g. Indien vermindering van loon belasting is verleend, het door de Inspecteur der Belastingen hiervoor afgegeven bewijs. In vervolg op onze mededeling van gisteren geven wij onderstaand r.og een opgave van enkele nageko men adressen, waar landarbeiders zich moeten melden. Alphen aan den Rijn: Gebouw Concordia. Concordiastraat te Al phen aan den Rijn, Maandag en Za terdag om 9 uur ingaande 14 Juli 1952. Hazcrswoude: Café „De Post hoorn", Hazcrswoude-Rijndijk op Dinsdag en Vrijdag om 4 uur, in gaande 14 Juli 1952. Koudekerk: Café „Dc Posthoorn", Hazerswoudc-Rijndijk op Dinsdag en Vrijdag om 4 uur, ingaande 14 Juli 1952. Leiderdorp: Cafc Dolle, Weipoort 60, te Zoeterwoude op Dinsdag en Vrijdag om 2 uur, ingaande 14 Juli 1952. Nieuwveen: dc heer P. dc Boer, Noordeinde 6 te Zevenhoven, op Maandagnamiddag en Zaterdagoch tend. Nieuwkoop: de heer P. de Boer, Noordeinde 6 te Zevenhoven, op Maandagnamiddag en Zaterdagoch tend. Ter Aar: de heer P. dc Boer, Noordeinde 6 te Zevenhoven, op Maandagnamiddag en Zaterdagoch tend. Zevenhoven: dc heer P dc Boer. Noordeinde G te Zevenhoven, op Maandagnamiddag en Zaterdagoch tend. Zoeterwoude: Café Dolle, Wei poort GO, te Zoeterwoude op Dinsdag en Vrijdag om 2 uur, ingaande 14 Juli 1952. LEIDSCHENDAM Op Woensdag 9 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. H. Ponsioen te Oud-Ade zijn onder wijzersakte behaalde. Van deze 25 jaar is de jubilaris ruim 13V* jaar als hoofd der school werkzaam aan de R.K. Parochiale school te Oud-Ade. Gedurende deze tijd heeft de heer Ponsioen zich doen kennen als een zeer actief en plichtsgetrouw hoofd onderwijzer, die steeds alles deed, wat in zijn vermogen lag, om de schooljeugd een degelijke katholie ke opvoeding te geven en het onder wijs aan zijn school op steeds hoger peil te brengen. Zijn belangstelling gaat uit naar iedere leerling afzon derlijk en de leerlingen der hogere leerjaren, die speciaal aan zijn zor gen zijn toevertrouwd, vinden in hem een goede raadsman, die hen met raad en daad bijstaat bij het zoeken naar een geschikte levens positie. Ook na het verlaten der school blijft de heer Ponsioen zijn oud-leerlingen met grote belang stelling volgen en leeft hij met hun wel en wee mee. Menig oud-leerling klopte daarom bij hem aan om over zijn moeilijkheden te spreken en vond steeds een gewillig oor bij hem. Ook in het verenigingsleven is de heer Ponsioen geen onbekende fi guur. Als regisseur van de toneel club der K.A.B. heeft hij er reeds veel toe bijgedragen om het culturele le ven in Oud-Ade op een hoger plan te brengen. De K.V.P., afd. Oud- Ade, heeft in hem een bekwaam af gevaardigde naar de Kringvergade ring en zijn verslagen en uiteenzet tingen zijn 't beluisteren steeds ten volle waard. Geen wonder dus, dat er behoefte wordt gevoeld ohi op zijn zilveren feest aan de heer Ponsioen waardering voor zyn veelzijdige ac- gende week plaats vindt. tiviteit en stipte plichtsvervulling te doen gevoelen. Op Woensdag, 9 Juli, zal er een gezongen H. Mis tot intentie van de jubilaris worden opgedragen. Daar na zal 't personeel en de school jeugd zich verzamelen om aan de jubilaris een welverdiende hulde te brengen. 's Middags van 34 uur zal de ju bilaris ten zijne huize recipiëren. Wij twijfelen er niet aan, dat vele ouders, oud-leerlingen en vrienden van deze gelegenheid gebruik zullen maken om de feesteling van hun waardering en belangstelling te doen blijken, Oranje-Comité. In de vergade ring van het Oranje-Comité is beslo ten de Oranjefeesten te houden op 29 en 30 Juli a.s. Het feestprogram ma is op deze verg. vastgesteld. Inge zetenen worden eraan herinnerd, dat de gebruikelijke inzameling dc 'vol- Enige tijd geleden hebben wy uit voerig bericht, dat een groot aantal personen, die geld in voorschot had den gegeven aan een bouwonderne mer, bedrogen zijni uitgekomen. Toen de bouw niet naar verwachting vor derde, gingen de kopers, die inmid dels een bedrag van 225.000had den bijeengebracht, op onderzoek uit. Het bleek toen dat de bouwer niet bij machte was de huizen verder af te bouwen. Verder werd bekend, dat de bouwer bij de N.V. Rentekas een hypotheek groot ƒ220.000.had op genomen met als onderpand de grond, waarop de huizen gebouwd waren. Volgens de contracten welke de ko pers hadden gesloten, hadden zij al leen dan recht op de huizen nadat de huizen en ook de grond op hun naam waren overgeschreven. Dit laatste was nog steeds achterwege geble ven, zodat de kopers per slot van re kening geen aanspraak op de huizen konden doen gelden. Door een civiele actie is toen de bouwer failliet verklaard en de niet afgebouv/de huizen werden verkocht. Koper was de heer Fehling voor j 220.000.het bedrag dat de Rente- I kas kon opvorderen. De heer Fehling heeft toen aan dc i gedupeerde kopei's voorgesteld de huizen te doen afbouwen en deze daarna te verkopen aan de aspirant kopers voor 18.000.de hoekhui zen, en voor 17.000.de tussenhui- zen. Van de 3'2 aspirant-kopex*s gin«- gen er 25 met dit voorstel accoord. Zeven kopers konden de benodigde gelden niet meer byeenbrengen, zodat voor deze 7 aspirant-kopeirs dc gehele affaire een verlies betekende van 7.000.het bedrag dat de 32 as pirant-kopers gemiddeld hadden ge stort. Het gevolg hiervan is dat de 25 overgebleven aspirant-kopers ge middeld 4.500.terug ontvangen van de 7.000.welke zij verloren hadden. De huizen zullen nu in de kortst mogelijke tijd worden opgele verd. Bij monde van de heer mr. Vcr- heyen hebben de kopers hun waar dering uitgesproken voor de geheel belangeloze wijze, waarop de heer Fehling deze penibele kwestie heeft geregeld. Ook min. In 't Veld heeft per brief zijn voldoening uitgespro ken over deze onverwacht gunstige afloop van dit huizendrama. Vermel denswaard is nog, dat een van de ko- pers zijn huis dat in het veld ligt, met goedvinden van de minister, de naam heeft gegeven van villa „In 't Veld". KATWIJK Voor het eindexamen Gymna sium slaagde de heer G. Calsbeek. Voor examen Mulo B slaagde A. Kranenburg en voor Mulo A. de heer D. Calsbeek. De Rhijnmonders hielden een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand 510 km. 43 dnjiven waren in dit concours. Ze werden om half acht gelost met Noord-Oos tenwind. Uitslag: L. Noort 1, 2, 4, 5; N. J. Verkaik 3; W. van Rijn 6; J. Heemskerk 7 en A. J. Degens 8. De doktersdiensten voor a.s. Zon dag zullen voor wat betreft de pa tiënten van de heren doktoren Berg man, Hueting en E. van der Laan worden waargenomen door dokter Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. Geboren: Arend z- van A. Hoek en W. Guyt; Wilhelmina P. d. van T. Ouwehand en W. van den Oever; Neeltje A W. G. d. van C. D. Kloos en C. Hazenoot; Jan z. van J. Guyt cn L. Vlieland; Ali d. van D. Schaap en K. Vlieland; Cornelis z. van M. van der Gugten en A. H. Vermaas; Theodora B. d. van B. M. Theunisz en G. A. Huisman; Cornelia d. van K. dc Langen en G. Hogewoning; Johannes z- van W. H. Ouwehand en J. Guyt. Ondertrouwd: A. Vos en H. Berk- heij; K. van dc Bent en J. G. van Duyn; F. D. Schonenberg en J. Nijgh; M. J. Boting en M. A. Nijgh. IISSE Geboren: Martinus Theodorus, z. van N. C. Berbee en G. M. Dames; Alida Theodora Allegonda, d. van F. van Veen en A. M. Snaar; Petrus Theodorus Nicolaas, z. van Th. P. v. d. Ploeg en H. W. A. Koelewijn; Nicolaas Cornelis, z. van N. H. Kor- tekaas en H. Klijn; Johan Gerrit, z. van T. v. d. Beek en L. Schut; Petrus Cornelis Maria, z. van C. v. d. Poll en J. M. v. Dam; Maria Johanna Lamberdina, d. van C. J. J. Sloot- beek en J. M. Meijer; Mijntje, d. van J. Kamerman cn G. W. Smits; Jacoba Cornelia Cato, d. van J. Kaak en C. Nederpelt; Maria Helena Petronella Simon, d. van L. G. M. v. Grieken cn P. C. M. Siemons; Petrus Adria nus Theodorus, z. van R. P. Korte- kaas en J. A. v. Oeffelen; Johannes Gregorius, z. van Th. Mesman cn G. J. v. d. Meij. Getrouwd: J. C. v. d. Zwet en P. M. Opdam; W. G. v. Kesteren en C. G. Heokstra; K. v. Kooten te Haar lemmermeer en E. C. v. d. Hust; J. L. van Diemen te Noordwijkerhout en M. M. Schoone; J. A. Vreeken te Haarlemmermeer en G. Scheepma ker; W. H. van Hage en J. C. Zwet sloot te Haarlemmermeer; P. Willem- stcin met M. Kordal; W. J. Welling te Noordwijk en A. Kardol. Overleden: C. Hoogkamer, weduwe van J. Langeveld, 90 j.; J. D. van Tintelen, 71 j., echtgenoot van T. J. Wollenstein; F. W. Arrachart 81 j., weduwnaar van M. v. Riel; M. C. v. d. Linden 43 j., echtgenote van J. de Kooker; M. Hofkes 62 j., echtge note van A. van Drunen; J. de Jonc 82 j., weduwnaar van T. Zoeter. NOORDWIJK Voorrangskruising. De gevaar lijke kruising van Huis ter Duinstr. Oude Zeeweg is door B. en W. aan gewezen als voorrangskruising, met verlening van voorrang voor het verkeer op de Oude Zeeweg. Te 's-Gravenhage slaagde de heer J. H. Vink voor het examen Gemeente Financiën en voor het examen gemeente administratie I, de heer C. F. v. d. Weyden, beiden alhier. Geboren: Anna M. M. dr van W. Roelandse cn M. D. v. Oort; Maria J. C. dr van A. Geerlings en J. Zonne veld; Theodora A. M. dr van P. v. d. Graaf en A. C. v. d. Geest; Dirk zn van A. Clement en J. Bouwmeester; Petrus J. zn van J. G. Onderwater en J. Salman; Catharina dr van A. A. Varkevisser en T. v. Duin, Elisa beth J. M. dr van H. J. van Teijlin- gen en E. M. M. v. Eeden; Elly dr van C. Versteegt en M. Smit; Geer- truida J., dr van P. Barnhoorn en A. Arnoldus; Cornelis zn van P. Kra nenburg en G. Korbee; Johanna C., dr van P. W. Kapel en J. J. M. van Dijk; Joseph J. J. zn van A. H. Beu- gelsdijk en M. Broeders; Jacobus M., zn van P. J. H. Koelewijn en J. A. Salman; Nicolaas G. J. zn van N. J. Duindam en A. M. v. Dam. Ondertrouwd: J. C. Hoogkamer 22 jr en J. C. Caspers 22 jr. Getrouwd: P. M. Bosman en J. G. Corstjens, J. de Haas cn G. v. Bec- len; L. Hazenoot en H. Busink. Overleden: Antonius G. v. Asten 63 jr; Simon de Roos 65 jr. NOORDWIJKERHOUT De wachtmeester der Rijks politie, de heer F. Weber, is bevor derd tot wachtmeester le klasse. De heer J. v. Noort slaagde te Haarlem voor het diploma HBS A. Haj was leerling van het Triniteits- lyceum te Haarlem. SASSENHEIM Geboren: Antonia Jacoba Johanna, d. van C. Kortekaas en J. de Rid der. Ondertrouwd: W. J. Giele 29 j. en M. J. M. Granneman 20 j. Getrouwd: N. A. J. Berg 26 j. en M. M. van der Zwet 26 j.;B. H. Lin deman 30 j. te Steenbergen en Kruisland cn M. E. A. de Groot 25 j.; J. A. J. M. Hoes 28 j. te Lisse en C. M. van der Vlugt 25 j. WASSENAAR Om het Wassenaars damkampioen schap. In de vijfde ronde van de wedstrijden om het pl. damkampioen schap, georganiseerd door het Was senaars Damgenootschap werden de volgende resultaten bereikt: In de hoofdklasse won C. Waar denburg van P. Kleute Jr., C. van Dijk van J. van Doorn, N. Noort van P. Grashof en J. Vermeulen van J. Lodewijks. In de 2c klasse zegevierde A. v. d. Berg over O. Th. Rijsdijk, W. Rot teveel over Th. Orie, C. Knijnenburg over H. Oudshoorn, J. Mulder over N. Knijnenburg, W. C. van Laar over C. Knijnenburg en speelden W. C. van Laar en H. van Boxcel remise. In de derde klasse won J. C. Turk van W. de Jong, C. van Kuycn van D, de Kievit. H. Bronkhorst van A. Schutte en T. Freriks van W. Steff- haan. Uitgaansdag voor ouden van dagen. De volgende week Woensdag 9 Juli zullen de ouden van dagen van Wassenaar hun jfaarlyksc uitstapje maken. Het vertrekuur is bepaald op 9 uur 's morgens, de plaats waar de stoet zich opstelt is evenals in vorige jaren dc Lange Kerkdain. Het aantal automobilisten, dat zich voor deze uitgaansdag heeft aange meld is op het ogenblik nog niet groot genoeg om alle ouden van da gen mee te kunnen laten gaan. Daar om wordt een laatste dringend be roep gedaan op autobezitters, die in dc gelegenheid zijn- zich op de 9e Juli a.s. vrij te maken voor een pret tig en dankbaar werk: enkele ouden van dagen een onvergetelijke dag te bezorgen. Men kan zich melden bij de heer A. v. d. Lee, van Zuylen van Nijeveltstraat 17, tel. 3508. Hedenavond en morgen wende men zich voor spoedgevallen tot de artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en J. C. de Neef, vani Hee- ckerenstraat 7, tel 4018. Van hedenavond tot de volgende week Zaterdag heeft Apotheek de Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806 doorlopend dienst. Geboren: Sjoerd A., z. van D. de Jong en A. van der Wal; Ellen F., d. van G. van Dijke en M. A. Griep; Elisabeth J. C. M., d. van C. Korte kaas en J. M. van der Zwet; Derrick F., z. van G. P. Kortenhorst en S. H. T. M. Barge; Catharina W., d. van W. P. Spring in 't Veld en C. M. Par- levliet; Petrus J. M., z. van P. C. Remmerswaal en W. de Vries; Adria-, Gemeenteraad Voorschoten Afwerking agenda was kwestie van minuten Gisteravond kwam dc raad van Voorschoten voor oen spoedeisende raadsvergadering bijeen. De raad was niet voltallig. In be handeling kwam het voorstel van B. en W. inzake straat-aanleg Kosmos- Fanametaal aan dc Donklaan. Dc voorz. deelde mede, dat hij het bij zonder op prijs zou stellen, indien het voorstel werd aangenomen. Het voorstel weird in zijn geheel, zoals wij het gisteravond bij do vermel ding van de agenda uitvoerig be schreven z. h. st. aangenomen. Het volgende voorstel was de onder handse gunning van het ten behoeve van de heer v. d. Werf te bouwen pand aan de Rijndijk no. 30 aan de firma Gebr G. cn P. Niersman. al hier. Ook dit voorstel werd z. h. st. aangenomen. Van de gegeven gele genheid voor de rondvraag werd door dc raadsleden geen gebruik gemaakt, zodat de spoedeisende raad al spoedig ten einde was. Zomerfeest. Hedenavond om 19.30 zal het Zomerfeest van dc St. Laurcntiusparochie officieel door pastoor J. Th. van Bemmelen wor den geopend. Enige bijzonder attrac tieve dagen staan dan voor de boeg en te oordelen naar dc bijzondere zorg. die aan dc voorbereiding is be steed, is welslagen wel zo goed als verzekerd. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. F- J. M. Tonino, Voorstraat 23, Tel. 493. nus J. L., z. van C. J. Rimmelzwaan en C. T. Hoogeveen; Emercntia C., d. van C. J. Krijbolder-cn T. van Stra len; Johanna C. M., d. van A. P. van Schie en J. A. P. van der Laar; In- grid M. A., d. van P. Zoutewelle en H. G. K. Knijnenburg. Ondertrouwd: T. J. Teundsse en J. M. M. van der Holst; P. W. Hoogen- doorn en T. Bos. Getrouwd: F. L. L. M. Merckelbach en M. H. C. van Beek; B. van dc Griend,en C. M. J. van der Plas; H. van Duijkcrcn en G. van der Velden; D. Burger en G. Ilanneman; E. Com mandeur en C. M. Zuiderduin. Overleden: J. J. Boers 47 j., man van E. J. Erberveld; J. C. den Baars 54 j., man vani A. de Wit. ZOETERMEER Zondag 6 Juli wordt de dokters- dienst waargenomen door dr. J. H. N- de Bruijn, terwijl zr. A. Rooy voor beide Kruisverenigingen de wijkverpleging zal verzorgen. N. Lamboo slaagde tc 's-Gra- venhage voor het M.U.L.O. B-exa men. Scheepsberichten ALDABI, B. AiresR'dam, 8 Juli te Antwerpen vcrw. ALHENA, verm. 10 Juli v. B. Aires—R'dam. ALNA- TI, R'damB. Aire 7 Juli te Rio dc Janeiro verw. FAIRSEA, A'dam— Sydney. 16 Juli te Fremantle verw. GROOTE BEER, New YorkR'dam, alwaar 7 Aug. verw. INDRAPOERA, verm. 7 Juli v. MakassarR'dam. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Sydney—A'dam, 15 Juli te Aden verw. NELLY, verm. 11 Juli v. Rot terdam—Sydney. NIEUW AMSTER DAM, 5 Juli v. New York te R'dam vertr. 11 Juli v. R'dam—New York via Le Havre en Southampton. NOORDAM, New YorkR'dam, al waar 12 Juli verw. ORANJE, A'dam- Priok, 9 Juli te Port Said verw. RIJNDAM, 5 Juli v. New York te R'dam verw. SIBAJAK, R'dam— Wellington, 15 Juli te Papeete verw. SOMERSETSHIRE, 10 Juli te Sura- baja verw. vertr. 11 Juli v. Sura- baja n. A'dam. VEENDAM, R'dam New York, alwaar 8 Juli verw. WA TERMAN, vertr. 6 Juli v. New York- R'dam. WESTERDAM. vertr. 5 Juli v. R'damNew York. WILLEM RUYS, priokR'dam, vertr. 5 Juli v. Colombo-Port Said. ZUIDER KRUIS, R'damHalifax, alwaar 10 Juli verw.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3