Mufyjet Waaggebouw thans officieel de centrale kaasweegplaats Voor Film en Foto Overgangsexamens Chr. Lyceum Bevorderingen Gem. Meisjes H.B.S. De Kabinetsformatie Bakkers Autobedrijf VRIJDAG 4 JULI 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 5 Leiden leeft! Burgemeester woog 434 kilo kaas Met enige plechtigheid en veel terecht. De fa. Meeuws verzorgde tram-tam is hedenmorgen het Waag gebouw officieel in gebruik genomen als de centrale weegplaats van kaas, die op de Leidse Kaasmarkt wordt aangevoerd. Burgemeester van Kin schot verrichtte de plechtigheid met het wegen van een partij kaas. Met grote nauwkeurigheid zocht de bur gemeester de kleinere gewichten uit en zette deze op de historische weegschaal. Langzaam steeg de pin naar boven en stond eindelijk pre cies „in het huisje", waarna de heer LagerbeTg jr. „vierhonderd vier en dertig kilo" riep. Daarmee was de partij gewogen. Er werd geklapt, er werden handen geschud en onder tussen gingen de in witte overalls geklede kaaswegers verder met hun werk. Het begin van dit feestelijk ge beuren greep reeds om negen uur plaats, toen een groot aantal geno digden bij het V-V.V.-kantoor aan de Steenstraat het Glippertje besteeg, om eerst een rondrit over de Kaas markt te maken en vervolgens naar het Waaggebouw te rijden. Onder de genodigden bevonden zich de burge meesters Smeets en Hoogenboorri. ïesp. van Zoeterwoude cn Ter Aar, de commissaris van Politie, de heer R. J. Meyer, mr. dr. P. G. Kibbe, secr. van de Kamer van Koophan del, ir. D. Boogerd, directeur van Ge meentewei-ken, een aantal raadsle den, waaronder de Commissie voor de Markt en Havendienst, de heren M. Weima en D. R- Kooiman, direc teur en adj. dir. van de Markt- en Havendienst, het V.V.V.-bestuur en zijn directeur, de heer J. Visser. Op de Kaasmarkt was er iets nieuws te zien. Langs de kant ston den kleurige schilden, waarop de wa pens waren afgebeeld van de dorpen rondom Leiden, waar de kaas van daan komt. Alle kaasbrikken schaar den zich om hun eigen wapen. Bij het Waaggebouw aangekomen, was het wegen reeds in volle gang. Er is dezer dagen een Van Berkel- weegschaal in de Waag geplaatst, ■waarep het wegen der kaas (die op handige wagentjes gestapeld wordt) vlot geschieden kan. Slechts zo nu en dan wordt er een partij gewogen op de echte oude weegschaal, die voor de ingang hangt. Het was een alleraardigst gezicht de witte mannen zo druk bezig te zien. Snel vlogen de goudgele kazen van hand tot hand, uit de brik, op het wagentje, op de weegschaal, weer op het wagentje cn tenslotte weer in de brik of naar het achter de Waag gelegen boterhuis. Inmiddels was burgemeester van Kinschot gearriveerd en kon de of ficiële wegerij plaats vinden. Onder tussen werd de genodigden een hapje kaas gepresenteerd en wie iets mee wilde nemen naar huis, kon er ook Foto Ciné JAN WOLFSLAG BREESTRAAT 123 - TEL. 21851 CAMERA's in diverse prijzen vanaf f 10.65 FILMS 11.50.11.90. f2.20 (Advertentie) het Boterhuis een stand, waar ver schillende soorten te koop waren. Tegen tien uur stapten de geno digden weer in het Glippertje en reden zij naar het Veemarktterrein, dwars tussen de handenklappende boeren door. Tenslotte bereikten zij de Steenstraat weer, om in het Pan- nekoekenhuisjje een kopje koffie te drinken. Ongetwijfeld zal deze attractieve rit langs beide markten en het Waag gebouw (iedere Vrijdagmorgen om negen uur) straks veel belangstelling van de touristen trekken. Vooral voor vreemdelingen is dit tochtje een prettig en interssant tijdver drijf. Zij zien er de kaashandel en het kaaswegen, echt zoals het hoort, dus geen loze show! GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Eurgenxeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang vqn 7 Juli a.s., gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeente secretarie, afdeling Openbare Wer ken (kamer no 111), ter inzage zal liggen: a) een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente van 6 November 1933, zoals dit nader is ge wijzigd, in dier voege, dat het ge deelte, dat betrekking heeft op gronden, gelegen ten Noord-Oosten van de Lorentzkade, ten Oosten van de trambaan LeidenVoorburg, ten Zuiden van de Zoeterwoudsesingel en ten Noord-Westen van de Crcne- steinkade, wordt ingetrokken; b. een partieel-uitbreidingsplan „LeidenPhilosophenpad" met be trekking tot de sub a bedoelde gron den, met bijbehorende bebouwings voorschriften; een en ander vastgesteld door de Ge meenteraad in zijn vergadering van 30 Juni 1952. 6716 Leiden, 4 Juli 1952. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Bevorderd tot de tweede klasse: H. J. B. Arentshorst, S. Barnhoorn, J. Boersema. J. H. C. de Bruyne, F. Chaudron, C. v. Duin, D. J Fi- lippo, W. G. Gussekloo, L. Guyt, G. Haasnoot, H. K. 's Jacob, H. J. Kleer, G. H. v- Maanen, J. A. Maaskant, D. Marbus, N. A. v. d. Nagel, A. v. d. Tempel, J. Vogelenzang, W. Wasse naar, M. J. P. C. Berkhout, W- L. Hartog, H. v. d. Hoeven, P. Olivier, II. Otten, L. Oudshoorn, A. v. Rijn, H. J. J. Roelofs, H- R. Roodenburg, P. J. Rosenberg, P. H. Schram, Tj. Segaar, W. A. Siere, J. Smit, P. M. Tibboel, J. E. Toornvliet, P. J. G. Verhoef, J. G. Waka, C. Anderson, E. C. de Boer, A. T. E. Blonk, F. A. de Bruyn, M. T. J. v- Droel, G. H. Groenewoud, C. de Groot, M. Hek sier, D. Jansen, W. Jansen, W. Loo- huizen, J. A. Pierhagen, M. Pluim graaf, J. J. M. Scheele, C. Smit, C. Vogelaar; afgewezen 18. Bevorderd tot de derde klasse (afd. HBS): W. G. H. Bassie, J. G. Binnekamp, I. J. G. Bleichrodt, H. Blok, J. Boter, J. J. F. de Cier. J. W. Filippo, N. Haasnoot. H. ten Have, C. Hollander, H. v. d. Horst, A. H. J. Houwing, E. Jansen, C. Oppelaar, W. R. Schelke. H. C. Verra, P- Vis, L. Boter, R. N, J. Cupedo, C. A. Groe- r.ewegen, J. Holtrust, H. F. Jager man, W. v. Kempen, H. v. Klaveren, T- Korbee, K. W. v. Leeuwen, W. Linschoten, G. A. Minnee, J. J. v. d. Nagel, D. M. Passchier, M. v. d. Plas, J. A. Renes, R. C. Trommel, G. Ver- wey, H. H. J. Zwart, H. Maks, L. Huurman; afgewezen 23. Bevorderd tot de derde klasse (afd. gymn.): G. H. Bardelmeyer, D. v. d. Berg, W. C. Eggink. R. K. Fok- kema, O. Groenewoud, E. R. C. den Heeten, F. J. Kedde, H. v. d. Kwaak, C. Oosterom, E. Pierhagen, W. G. v. Pijpen, Tj. Plomp, A. C. Puister, M. Roos, C. Stokman, D. P. v. d. Voort, M. v. Vreedendaal, G. S. Westerink, J. Wiegel, A. v. d. Bos. Afgewezen 4. Bevorderd tot de vierde klasse 'afd. H.3.S.): A. S. Alting, Anker, J. W. Bakker. M. Bavelaar, Mameren, J. v. d. Mark, N. Mol, M. Noordenbos, M. Paats, L. Parlevliet, L. v. d. Sijs, C. M. Storm, F. C. van Tilburg, E. J. Veldhuyzen, J. J. Ver haar. P. de Vries, C. H. Westerink, C. Wolff, D. Zwart. Afgewezen 14, Bevorderd tot de vijfde klasse afd. ITES A (Lit. Ec. afd.): A. W. C. Buis, J. Dirkse, E. A. Gijsman, J. ten Ha ve, S. P. de Hollander*, I. Kesaulija, J. de Klerk Wolters, M. v. Leeuwen, R. J, Moolenaar, G. M. M. Segaar, K. v d. Spijk, W. F. H. Timan, H. W. Verrips, A. H. M. Vogelaar, L. S. v. Wijk. Afgewezen 1. Bevorderd tot de vijfde klasse afd. HBS B (meth. phys. afd.): G. A. de 3ruyne, H. v. Heurn, A. C. Jöbsis, Bouwer, M. J. van Breda, C. Favier, N. G Minnaard, C. J. den Otter P. Piers, Tj. Struik, W. H. J. Tieleman, H. N. Wolleswinkel, P. Verra. Afge wezen 13., Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej. N. Nust, Leiden, idem de heren W. E. Witte- veen. Leiden, P. J. Theusen, Den Haag; J. G. Wigman, Den Haag; voor het candidaatsexamen Neder lands recht de heren E. Boelmans, Enschede, K. H. van der Linden, Rot terdam; L. C. v. d. Plas, Oegstgeest en J. C. J. Stal, Leiden. DIAMANTEN EN GOUDEN DOCTORANTEN. Op Maandag 7 Juli a.s. zal hpt vijftig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap de heer mr, J. Th. Goossens, oud-vice president van 't Bijzonder Gerechts hof, geboren te Amersfoort en thans wonende -te 's-Gravenhage. Eveneens op Maandag 7 Juli zal het zestig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap de J. Th. Bouma, G. C. Ciggaar, M. G. i heer mr. L. H. W. van Kruyne, oud Feenstra, J. P. de Groot, W. F. Ha jer, W. M. Harinck, S. de Hoog, N. Landaal, B. C. Mekking, G. Moret. H. H. v. Oosten, J. den Ouden, J. Oudwater, A. v. Tol, C. M. Varkc- •visser, E. G. de Vries, W. D. H. Zwart, A. Buitelaar, D. H. Wesira J. Eruinsma, Ph. v. d. Does, K. M. de Groot, R. F. Guicherit, G. den Heeten, E. Hennipman, D. v. d. ambtenaar O.M. te A'dam en te 's-Gravenhage, geboren te Zeist en thans wonende te 's-Gravenhage. Op Dinsdag 8 Juli a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap de h er mr, K. K. Douw van der Krap, advocaat en procureur, geboren cn Kwaak, J. J. v. d. Maas, F. A. van wonende te Dordrecht. Bevorderd tot klasse II: A. M. Bal dal, Oegstgeest; E. van den Berg, Leiden; H. H. van Beusichem, Was senaar; L. J. Bey, Leiden; T. C. van Boetzelaer, Wassenaar; M. de Bruijne, Leiderdorp; E. Drees, Leiden; A. L. Gordon Hasselbach, Wassenaar; E. M. H. de Haan, N. G. de Jong, J. W. J. Kat, W. G. Kooreman, E. G. D. de Liagre Böhl, Leiden; W. van der Linden, Leiderdorp; M. Lourens, W. Marck, H. A. de Meijer, B. J. Sira, Leiden; A. H. Veer, Leiderdorp; J. Veerman, Oegstgeest; N. A. Ver hoorn, Zoeterwoude; S. M. R. van der Werf, Leiden, P. A. Wernink, Was senaar; M. J. C. Blind, Oegstgeest; B. W. Demenint, Oegstgeest; J. Dul- lemond, Noordiwij'k a. Zee; J. Flippo, C. H. S. E. Hofstede, M. Kleibrink, H. Kwaadgras, Leiden; J. Laurentius, Voorschoten; E. van Meurs, Voor burg; J. H. Punselie, J. H. Rovers, Leiden; A. M. Smeets, Oegstgeest; M. J. G. Smit, A. M. W. ven der Ster, Leiden; A. T. Toren, Voorschoten; G. S. A. Veltman, A. A. Verwer, Leiden; M. Zeldenrust, Oegstgeest; T. Boersma, E. van Deventer, Leiden; A. G. Duyster, Noord wijk; C. Hoo- gendoorn, Zoeterwoude; L. Janssen, I. R. Janzen, C. D. van der Kamp, J. H. de Koningh, Leiden; J. M. G. van Kuik, I. W. van Leeuwen, Oegst geest; L. Meyer, Leiden; C. de Rijke, Sassenheim; W. A. Rijnhart, W. L. Stapel, Leiden; M. van Sijll, War mond; I. Verhoeven, Leiden, C. Zuur deeg, I. M. Hilarius, Noordwijk. Af gewezen 10. Bevorderd tot klasse III: M. Altö- na, Alphen a. d. Rijn; J. M. Baalber- gen, Katwijk a. Zee; I. N. Bakx, M. 'van den Berg, Leiden; A. Boeré, H. Brandts Buys, Oegstgeest; A. van Ees, E. C. Hermsen, Leiden; D. Ho- gendoorn, Noordwijk a. Zee; A. H. Horikx. Leiden; I. Kool, Wassenaar; A. Landeweer, Voofburg; D. Monasch (Debora) Wassenaar; A. Niemeijer, Noordwijk; Y. L. Samsom, Alphen a. i. Rijn; L. P. Silver, Wassenaar; A. 5. Sölner, Oegstgeest; I. Verbeek, G. f. Zweers, E. van Baaren, E. Battel- ee, A. M. Bot, C. E. Brandt, G. Brou wer, T. S. J. Dronkers, Leiden; M. E. Engels, Wassenaar; B. E. M. Gra- vesteyn, Leidschendam; R. L. Haan stra, Voorschoten; J. C. Hageman, Leiden; E. L. Janse, Wassenaar; H. E. N. Kamsteeg, Oegstgeest; Y. L. Kletter, I. de Kruis, Leiden; J. B. van der Lecq, I. A. C. Moerman, Voor schoten; J. P. Post, geiden;' F. Roos, Oegstgeest; P. Stigter, Leiden; P. Vigeleyn Nikijuluw, Wassenaar; N. J. Bruin, Oegstgeest; M. J. Ch. van Burink, Leiderdorp; R. Dubbeldcman, W. Gesink, N. Kaay, E. van Kerkhof, C. de Kier, W. A. Kole, C. M. W. Mannot, Leiden; P. A. van der Ma- rel, Valkenburg; J. Meertens, Leiden; A. M. Mensing, C. M. S. van Regte- ren Altena, Oegstgeest; E. van Rhijn, Leiden; G. W. Schouten, Alphen a. d. Rijn; G. S. de Vries, Leiden; J. D. Young (Dinny), M. K. Young (Ma rianne), Voorschoten, Th. de Witte, Wassenaar; A. H. Katsma, Leiden, W. M. Kluit, Leiden, Afgewezen 11. Bevorderd tot klasse 4 A (afd. M.M.S.): J. H. J. van Ander, Leid schendam; E. M. Boersema, Leiden; F. A. Bruin, Voorburg; H. Hidding, Leiden; E. van der Linden, Leider dorp; A. P. Meertens, A. M. van Roijen, E. J. Schophuizen, Leiden; G. H. Somer, Zoeterwoude; T. Tijm- stra, Leiden; G. J. van Veen, Oegst geest; E. J. H. van Venetiën, L. M. Waringa, Leiden; M. H. Wertheim, Voorburg; J. E. F. G. Willems, Was senaar; C. H. Tuite, Noordwijk aan Zee, Afgewezen 1. Bevorderd tot klasse 4B: J. van Diest, Sassenheim; C. Guley, Leiden; S. Knapper, Voorburg; T. Laurentius, Oegstgeest; H. Maas, Leidschendam; V. F. Ooms, Leiden; E. van Rhijn, Voorschoten; E. C. Schnück, Wasse naar; A. J. Westra, Leiden, Afge wezen 1. Bevorderd tot klasse 4C (afd. M.M^S.): C. Bot, Wassenaar; R. Dre- jer, Oegstgeest; A. J. Drost, Voor burg; J. D .van Duijn, Leiden; F. C. L. Gerth van Wijk, Oegstgeest; P. M. Harteveld, Leiden; E. T. Hekster, Oegstgeest: A. M. F. van der Hoek, Voorburg; M. de Jong, Leiden; C. Vrijdag 4 Juli. Moorgen wordt er weer een collecte gehouden in Leiden, deze keer voor een doel. dat Stadskok wel bijzonder sympathiek is, namelijk voor de vacantiebezigheden. Zorls U weet zijn er in de stad verschillende verenigingen (o.a. het R. K. Comité Vacantiebezigheden, dat reeds vele plannen aan het uitwerken is) die ge durende de vacanties enige weken met de kinderen er op uit trekken. De kinderen, die anders niet op va- cantie zouden gaan, genieten dan toch van tochten, spelen, e. d. Bovendien zitten de ouders niet wekenlang on afgebroken opgescheept met de lieve jeugd, die met haar vacantietijd in zo'n stad toch geen raad weet. Drie weken achter elkaar, van 28 Juli tot 16 Augustus zullen de Vacantiebe zigheden functionneren. Tenminste. wanneer daarvoor geld in het laadjc Vandaar dat de Leidse Jeugd Actie deze collecte organiseert. Weest mild en geeft! Wie als collectant- (trice) zijn/haar medewerking wil verlenen, kan zich vandaag nog aan melden bij mevr. Neuwahl, Hoge Rijndijk 33, Zoeterwoude tel. Leiden 30624. Hier zijn ook alle inlichtin gen over de Vacantie-bezigheden te verkrijggen. Tussen de etalages van V. en D. aan de Aalmarkt is gisteren een pro paganda-stand verrezen, waar men allé mogelijke inlichtingen kan ver krijgen over de Mytyl-stichting voor Leiden cn Omstreken. Deze stichting stelt zich ten doel in Leiden een My tylschool op te richten voor kinderen, die lichamelijk gebrekkig, maar gees telijk geheel normaal zijn. Slacht offertjes van kinderverlamming, kin deren met aangeboren misvormingen, W. Knoltnenus, Oude Wetering; A. C. M. Meerpoel, Leiden; A. A. Men sing, Oegstgeest; J. A. M. Nagtegaal, Leiden; M. Rövekamp, Leidschen dam; E. Snater, Wassenaar; G. Troost, Oegstgeest; A. Tijmstra, Leiden; S. de Weerd, Wassenaar. Afgewezen geen. Bevorderd tot klasse 5 A (afd. M.M.S.): M. L. van Boetzelaer, Was senaar; J. W. M. Dros, Leiden; G. J. R. Dijk, Leiderdorp; M. P. den Haan, DE MINISTER ANTWOORDT OVER DE ZAAK I. S. Wettelijke regeling toezicht particu liere onderwijs-instelUngen. De Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer mevrouw Fortanier- de Wit (V.V.D.), in verband met de arrestatie van de directeur van de N.V. Maatschappij tot Bevordering der Leidse Onderwijsinstelling, de heer I. S. te Oeg'stgeest, het volgen de geantwoord: De Minister heeft kennis genomen van de op grond van vermoedens van malversaties gedane arrestatie door de Leidse Politie van de direc teur van de N.V. Maatschappij tot Bevordering der Leidse Onderwijs instellingen. De Minister kan thans niet beoordelen of de boven aange duidc gebeurtenis de noodzakelijk heid in het licht stelt van een wet telijke regeling betreffende het toe zicht op particuliere onderwijsin stellingen, daar hem over deze mal versaties daartoe niet voldoende ge gevens bekend zijn. Gebeurtenissen als vermeld in de eerste vraag, zul len ook bij een regeling van het toe zicht niet kunnen worden vermeden. Aan de samenstelling van een wets ontwerp wordt gewerkt. De termijn, waarbinnen de indiening van een dergelijk ontwerp kan worden tege moet gezien, kan minister op dit mo ment nog niet bepalen. R.K. Vakschool telt 1035 leerlingen Dozer dagen verscheen het jaar verslag 1951 van de R.K. Vakschool voor Meisjes (Afdeling van de Zita- vereniging). Galgewater 1, Leiden. Hieraan ontlenen we, dat de school op 31 Dec. 1951 werd bezocht door 1035 leerlingen, n.l. 627 voor de op oorlogsgewonden, enz. Op een gewo ne school kunnen zij niet met de an dere kinderen meedoen, omdat hun gebrek hen vaak in hun bewegingen belemmert. Alleen op een speciale school kan gewerkt worden aan hun ontwikkeling tot volwaardige bur gers. Om dit doel te bereiken, een Mytyl-schooi in Leiden voor stad cn omgeving, is deze Stichting opgericht. Zij wordt aanbevolen (dus ook de verkoopactie van steunzegels) door een aantal vooraanstaande Leide- naars, waarin o.a. zitting hebben dok ter M. A. van Dongen, de heer A. van Dijk en kapelaan C. W. Thomas. Het secretariaat is gevestigd op Tiboel Siegenbeekstraat 6, Leiden. Voor de R.K. Tafeltennisver. „B.A. T." hebben we alweer een treurige mededeling. Er kan morgenavond niet getraind worden, omdat de zaal van het R.K. Lyceum Mariënpoel- straat niet beschikbaar is. Gisteravond waaide door de hevige wind een ijswagentje nabij de Karnc- melksbrug in het water van de Nieu we Rijn. Met hulp van enige jongens haalde de fcsrnan"met-Pech zUn ^ar" retje weer op het droge. STADSKOK. EINDEXAMEN AAN HET STED. GYMNASIUM LEIDEN. Voor het eindexamen van het Sted. Gymnasium slaagden nog na verlengd examen: voor diploma B. de heren R. F. J. Noordhoek Hegt cn P. v. d. Kwaak te Leiden, de heer Th. Sprey te Oegstgeest en de heer R. A. Timmer te Noordwijk; voor diploma A: mej. Vera Sprey en de heer P. Kuivcnhovcn, beiden te Oegstgeest. De eindexamens zijn thans afge lopen. Van de 43 candidaten zijn in totaal 39 geslaagd; 4 candidaten wer den afgewezen. ZOETERWOUDE DISTRICTSDAG VAN DE L.T.J. Zondag a.s. wordt in Zoeterwoude een districtsdag van dc L.T.J. gehou den; vele honderden jonge boeren en tuinders zullen die dag van de vroe ge morgen tot de late avond een groots opgezet programma afwerken. Tussen de gewone Diensten is om 8.35 een gezongen H. Mis in de pa rochiekerk H. Kruisverheffing, waar na in een bijeenkomst in het Paro chiehuis met ernst en luim wordt begonnen, waarbij ook het dagpro gramma uiteengezet zal worden. Om 11.30 uur is de lunch, waarna om 12.30 de finale vani de voetbal competitie Rijpwctering en Voor schoten, aanvangt. Gelijktijdig hebben de athletiek- wedstrijden plaats, o.m. 1500 m., 4 x 100 en 400 m. hardlopen, kogel stoten enz. Te 2.15 vangt de demonstratie var de Landelijke Ruitersport aan, waar aan drie afdelingen deelnemen, be staande uit vrije dressuur, hindernis sen enz. Zelfs aan de volksspelen is plaats gegeven, want er zal een boegspriet over de korte Miening gelegd wor ücn, dus sprietlopen, touwtrekken enz. Dan zal om 18.00 de avondmaaltijd welkom zijn. Te 19 uur is in de Sint Janskerk Lof en om 20 uur volgt een gezellige avond in het Parochiehuis, die te half elf zal sluiten De sportfeesten zijn tegen entrée voor iedereen toegankelijk gesteld op het terrein vani S.J.Z. GEMEENTEBODE VIERDE KOPER JUBILEUM. Hoewel het geen gewoonte is kope Hiervan waren 496 leerlingen af komstig uit andere gemeenten. In dc loop van het jaar verlieten Rijnsburg; E. J. Havers, J. G. E. v. I school met getuigschrift: 15 leer- Hoeken, Leiden; A. A. H. Hoog werf f Kroon. Voorschoten; C. H. Koopmans, Den Haag: I. Lewin, M. Meuleman, Oegstgeest: T. Neuteboom, Leiden; T. Ollengrcn, Oegstgeest; S. C. Ouwerkerk, M. J. Reitsma, J. M. Rummenie, J. A. Sloos, Leiden; A. W. G. Tenpstra, Noordwijk; J. E. Teyn, Leiden; A. J. Tieleman, Kat wijk; L. J. Vermeulen, Leiderdorp; E. de Winter, Leiden; M. Schild, Voorburg, Afgewezen 2. Bevorderd tot klasse 5 B: T. A. J. M. Brongersma, Leiden; W. Fasseur, Oegstgeest; E. Guley, I. A. G. Sa- veur, Leiden; J. Veenviiet, Voorburg; G. van de Weterink (Grada), C. van de Weterink (Carla), J. Ykema, E. Ch. M. Walenkamp, Leiden. Afge wezen 2. Bevorderd tot klasse 5 C (afd. M.M.S.): C. R. Boer, Leiden; N. van Diest, Sassenheim; M. A. van Dijk (Marianne), Oegstgeest; Y. F. van Dijk (Yvonne), Leiden; W. v. Ent hoven, Nieuw Vennep; P. D. J. Fluyt, Leiden; J. F. van der Hoeven, Voor schoten; A. P. Ike, Noordwijk (B.); D. H. Jonkers, Oegstgeest. C. Kam- ma, L. W. Kletter, Leiden; S. E. F. v. Linden v. d. Heuvell, Oegstgeest; S. J. C. Meertens, J. Meyer, Leiden; J. H. Noordanus, Zoetermeer; J. T. Rehling Leiden; J. Slagmolen, Kat wijk a. Zee; E. M. Stofkoper, Wasse naar; M. van Sijll, Warmond; W. Va- vier, Leiden; A. H. Warmoltz, Kat wijk a. Zee; L. M. van der-Werf, Lei den. Afgewezen 1. Bevorderd tot 6c klasse B: J. B. W. Erlee, Voorburg; D. M. Haasnoot, Katwijk a. Zee; A. Hakkenberg, E. A. Ooms, Leiden; S. de Rooij, Wasse naar; N. Splinter, Leiderdorp; G. M. Zeelen, Leiden. Afgewezen 1. leidingen en 408 voor de cursussen iubil<!a 'e viaren v°°r - 12 Y, -jarige dienstvervulling van de heer Th. C. Berg een uitzondering gemaakt. Deze> functionaris is eerst op hoge leeftijd benoemd en kan vóór de pensioengerechtigde leeftijd het zilveren jubileum niet bereiken Op 2 Juli kwamen de burgemeester, de ambtenaren ter secretarie, de opper wachtmeester van de rijkspolitie, de gemeente-opzichter en de keurmees ter ten huize van de jubilaris bijeen om hulde te brengen aan de gemcen- tebode voor de correcte vervulling van zijn veelzijdige taak en de vrien delijke behulpzaamheid waarmede hij steeds op het Raadhuis ieder ten dien ste staat. Er werden mooie geschen ken aangeboden. lingen v. d- 2-jarige opleiding huishoudkundige, 6 opleiding tot ko lonieleidster, 3 opleiding tot kinder verzorgster, 51 2-jarige opleiding tot hulp in de huishouding. 7 opleiding tot akte V. 13 opleiding tot costuum- naaistcr, 19 opleiding tot huisnaai ster, 71 primaire dagopleiding, 15 primaire middagopleiding, 17 4-jari ge middagopleiding. Voor de Rijksexamens slaagden in 1951: akte N. VIII (lerares koken cn oedingsleer) 7 leerlingen. 2-jarige leraresopleiding 6 leerlingen. Burgerlijke Stand Geboren: Rudolphus Leo Maria, zn van S. L. N. A. van der Meel cn J. E. M. van Loon; Fredevike Arno, dr van J. Gerretscn c;i J. J. Emmcn IJicdel; Klaas Lecndert, zn van L. Vonk en A. Klo*\; Cornells Dirk, zn van C. van OostrUm cn M. Gübeli; Helga Johanna, dr. van J. A. M. Hartmans cn H. C. M. Oomens; Jo hanna Wilhclmina dr v. R. Th. Heg- naucr cn W. C. Vogelenzang; Cor nelia Johanna dr van A. Bijl en C. J. Abspoel; Maria dr van L. Kuij- per en A. S. Crania; Cornelia dr van G. Star en B. Wassing; Peter Cor nells zn van C. A. Imthorn cn P. E. Ruggenberg: Adriana Willcmina di van W. Roos en G. Kardol; Eduard. an Ch. Th. Rombaut en T. K. M. Hoogevecn. Ondertrouwd: P. Rijsbergcn cn M. C. Huisman; B. M. dr Haas en C. J. M. van den Berg; M. Wassenaar en L. C. van Veggel; D. W. v. Leeu wen cn E. Cebol: P. Lagas en E. Zwetsloot; J. Petiet en L. Lasschuyt; M. van der Velden en J. Visser; A. Janssen cn S. Mizee; H. J. van Noort cn W, A. Hoogevecn; N. M. Hugenholtz en A. Vogelenzang; J. Lainmertsma en J, M. F. Brugman; E. D. H. van Leeuwen en T. A. do Waard; D. Paauw cn I. Overdorp; J. van Putten en G. Ossevoort. Gehuwd: J. de Zeeuw cn M. H. v. Doorn. Overleden: H. Bakker, man 60 jr; S. M. van Tol, huisvr. van Fransen jr; K. Opdam, huisvr. van van der Wereld 64 jr; P. Arnoldus, wedn 90 jr; A. N. Korenhoff, man 56 jr; W. Keijzer, man 76 jr; A. Neuteboom, huisvr. van Krassenburg 72 jr; L. Lagendijk, wedn 89 jr; G. Crama, huisvr. van Buis 57 jr. Laatste Berichten Vanmiddag zouden vergaderingen worden gehouden door de C.H.U., de A.R. cn de K.V.P.-fracties uit de Tweede Kamer, ter bespreking van het door de kabinetsformateur ont worpen concept-regeringsprogram. De P. v. d. A.-fractie zal morgen ver gaderen. De formateur wacht nu verder af, wat het resultaat dier bijeenkomsten zal zijn. Dc woordvoerder van do formateur zeide nog, dat het wel duidelijk is. dat gestreefd wordt naar een kabinet op zo breed mogelijke basis. Hoe breed hij die basis op 't ogenblik mogelijk echt is voor ieder waarneembaar. Op de vraag of gedurende de be sprekingen met de vier fractievoor zitters ook over de verdeling der mi- nisterszetcls gesproken is, bleef hij het antwoord schuldig. Op een verdere vraag, of het con- eopt-program ook is toegezonden aan de heer Oud, antwoordde do woord voerder, dat hem niet bekend was, dat zulk- is geschied. DE TRAMBOTISNG TE STOCKHOLM. Nader wordt gemeld, dat veertig mensen gewond zijn, van wie sommi ge zeer ernstig. De ene tram bestond uit drie, de andere uit twee wagens. Ze zijn met zo'n grote snelheid op el kaar gebotst, dat alle wagens in el kaar werden geschoven. Een be stuurder heefte zoals gemeld, beide benen verloren, de andere een voet. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Juli. Vee. 'Aanvoer: 7 stieren, 50 melkkoeien, 103 vette koeien, 133 vare e. a. koeien, 1 gras- kalf, 49 vette kalveren, 147 nuchtere kalveren. 286 weideschapen. 085 lam meren, 25 varkens, 163 schrammen, 469 biggen, 1 paard, 7 veulens cn 22 geiten. Totaal 2448 stuks Prijzen: Stieren f 500—10000, 2.55—2.80 per kg. levend gewicht; melkkoeien f 750 —1125 per stuk, vette koeien 825 1150 per stuk, 2.402.90 per kg. levend gewicht, vare e.a. koeien 550 850, vette kalveren 200400 per stuk, 1.802.40 per kg levend ge wicht, nuchtere kalveren 4562 per stuk, 1.151.25 per kg. levend ge wicht; vette schapen 85135. lam meren 7085. varkens 180 —400, schrammen 60105. biggen 42-«- 55, paarden 600—900, veulens 250 —350 geiten 1540 per stuk. Han del: stieren, melkkoeien, vaarkocien, vette kalveren, slepend; nuchtere kal veren, schapen, lammeren stug; var- lens, schrammen, biggen kalm; paar den. veulens, geiten, matig; 500 Texelse lammeren 5070 per stuk handel stug. Kaas. Aanvoer 68 partijen Goudse en 8 partijen Leidse kaas Prijzen: Goudse: extra kwal. 2.31, le soort 2.19—2.25, 2o 2.14-2.13 en Leidse: lc soort 2.302.35, 2c soort 2.252.29 per kg. Handel flauw Aankomend gevraagd, tevens voor kan toorwerkzaamheden. SASSENHEIM. "Z Gevraagd: Meisje of Werkster voor dag per week of voor de ochtend uren. Groot Haesebroek- scheweg 17A, Wassenaar Tel. 9201. 4119 3? Dames morgen markt dag grote partij le keus in terlock voor de allerlaagste prijs, sportbroeken, singlets fantasie hemdjes, broekjes, zijdeslips. zwembroeken, Tinoshirts, directoirs, ook grote maten. Let op bord: Textielkoning voor Hol- lants. 4121 Te koop: beste ijzeren tuindersschuit 5 ton met ingebouwde Bedwien, Doot- motor 2500. Nieuwe luxe eiken roeiboot 475. twee nieuwe Am. grenen zwaar den 140 lang 35 gulden. Nic. Verhaar. Electrische Scheepmakerii, Roelof- arendsveen Teil. K 1713 469. 4126 Waarom trapt U nog? Koop ook eeen motor of hulpmotor d. m. v. het A. V. V. motorspaarsysteem Vraagt de A. V. V.-brochu re aan: Motorhandel Valk, H. Schouw 296300 Voor schoten Tel. 1710-25191. Schilderstukken, dres- soirmaat. compleet met prima lijst 14.50, leuke schilderstukjes vanaf 4.90 Enorme sortering fotolijs- ten en fotostandaards reeds vanaf 0.95. Ook los glas verkrijgbaar voor foto standaards enz. bij „Rem brandt", Haarlemmerstr, 208—223, Leiden. 4053 3T Te koop: rondbreima- chine (Zama) met 2 cylin ders, piijs 55.Adres: Frambozenstraat 13, Den Haag. tel. 339007. 6714 *2T Rijwielen: Damessport- rüwiel en een Herer.rij- wiel. meisjes cn jongens rijwiel. leetijd 610 jaar, alle in staat van nieuw. Le vendaal 47„ hoek Oranje boomstraat, Leiden. 4129 "g Gezocht: Kamcr(s) door echtpaar. Evt. gen. verz. huisn. op zich te nemen. Br. onder no 4120 bureau van dit blad. *2* Aangeboden Kinderbed lang 169. breed 73 Adres: Rijnsburger weg 31B. 4128 *2* Plastic Zecpdoos 19 ct. in diverse mooie kleuren. Prachtig groot model. Al leen met inleveriitg van deze advertentie voor 19- cent. Geldig tot 12 Juli. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova. Noordeindc 43. Leiden. 4117 TT Porseleinen Theepotten 98 cent. Porseleinen kop en schotels 39 cent, Plate len melkkan 1 V, liter f 1.10 2 liter 1.29, Porseleinen melkkannetjes 69 cent, suikerpotten 98 cent. Losse kopjes met oor 29 cent. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 4117 Morgen op dc markt: pracht wol 0.94. 0.98, 1.39, koordwol le kwali teit 1.98, directoir en camisole te zamen 1.50. Nylons 2.75, Dameskou sen met nylon versterkt vanaf 1.10. bij de goedko- 3T Broodtrommel 7.95. Prachtig model, zware kwa liteit emaille. Kleur licht groen met wit van binnen. Heden zeer grote zending j ontvangen, ook in diverse I andere kleuren. I. V. A I Haarlemmerstraat 48, Nova pe wolkraam van H. van Noordeinde 43, Leiden. den Bosch.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3