RIJNSTREEK DUINSTREEK Sport- en muziekfeesten te Langeraar ZATERDAG 28 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN AANSCHAFFING LEERMIDDELEN VOOR GODSDIENSTONDERRICHT. B. en W. stellen de raad voor me dewerking te verlenen aan het R.K. Schoolbestuur van Alphen a. d. Rijn voor de aanschaffing van leermid delen voor het vak godsdienstonder wijs ten behoeve van de bijz. school voor g.l.o. en v.g.l.o. (jongensschool), met uitzondering van 56 ex. „Pren tenboek" voor de Kindercommunie" en 56 ex. „Prentenboek voor de Kin- derbiecht", waarvan de aanschaffing blijkens het K.B. van 26 Oct. 1951 de normale eisen te boven gaat. De aanvrage is noodzakelijk i.vjn. vernieuwing van het godsdienston derwijs en de inrichting van een afd. voor v.g.l.o. N.a.v. een soortgelijke aanvrage voor de meisjesschool adviseren B. en W. eveneens afwijzend te beschik ken voor wat betreft de aanschaffing (voor het eerste leerjaar) van 25 ex. „Prentenboek van Jezus' leven" en 25 ex. „Prentenboek vani de Kinder - biecht" en (voor het 2e leerjaar) 25 ex. „Luistert naar Hem", 1 ex. Tekst boekje bij Luistert naar Hem en 25 ex. „Prentenboek van de Kindercom munie", omdat bij K.B. d.d. 26 Oct. 1951 is beslist, dat het godsdienston derwijs volgens de methode „Met Brandend Hart", welke methode thans op deze scholen zal worden in- Aantal werklozen in Leiden bleef constant Op 21 Juni stoijden bij het Arbeids bureau Leiden ingeschreven 1748 werkloze mannen, waarvan 261 op DUW-objecten waren tewerk ge steld en 23 wachtgeld ontvingen. Hoewel in vergelijking met de vorige week het totaal gelijk bleef, deden zich wel enige verschuivingen voor. Tegenover een daling in de bedrijfsklasse voedings- en genot middelenindustrie, v/aar een zestig tal arbeiders tijdelijk werk vond in groenten- en vleesconservenindus- trie, stond een stijging in de metaal nijverheid tengevolge van voortdu rende afzetmoeilijkheden in een aantal bedrijven behorende tot de. lichte metaalindustrie. Het aantal werkloos ingeschreven vrouwen daalde tot 126; hier bestaat een vrij aanzienlijke vraag naar se cretaressen en huishoudkundigen voor inrichtingen. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Marinus Antonius z. van A. A. Schouwenaars en M. van der Kaaij. Martinus Jacobus z. van J. P. van Haastrecht en C. K. van Egmond. Geertruida Jacoba d. van P. Barnhoorn en A. Arnoldus. Sonja d. van W. F. van der Blom en L. J. M. den Dunne. Mouring z. van P. Hors man en W. van 't Wout. Wilhelmina Maria d. van H. W. Hermsen en F. Ligtvoet. Ronnie Pieter Dirk z. van J. L. Buijn en A. J. C. Bij, Jannetjes d. van M. Blok en J. Hartevelt. Overleden: C. Hakkenberg vrouw 78 j. Th. C. F. van Kamp man 70 j. W. A. Marles man 77 j. G. Koning hsvr. van: Buis. 80 j. J. C. J. den Hol der vrouw 77 j. H. O. Geertsema zoon 3 weken. J. J. Laman man 59 j. Gehuwd: J. Rijkeboer en G. Sweris. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan vara Notaris B. H. Stumpel te Leiden: Huis Middelste Gracht 69 in bod 2.450.koper de heer J. C. v. d. Graaf q.q. te Voorschoten voor 2.450.—. Huis Borgerstraat 1 in bod 1.800, koper de heer N. J. Moonen q.q. te Leiden voor 1.930. Ten overstaan van Notaris A. A. van Haaften te Leiden: Huizen Musschenbroekstraat 4/4a, 6/6a resp. in bod 2.600.en ƒ2.750.koper de heer B. de Kier q.q. te Voorschoten resp. voor ƒ2.600.— en ƒ2.750.—. Huis De Wetstraat 31, in bod ƒ3300.koper de heer A. J. M. Hartwijk q.q. te Leiden voor 3300. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden: Huizen met tuinen Boerhaavelaan 23 en 29, in bod resp. 8.900.en 5.700.koper de heer J. W. God- dijn q.q. te Leiden resp. voor ƒ8.900.— en ƒ5.700.—. Huis Steenschuur 10, in bod 6,500.koopster mevrouw E. J. M. van Haasteren q.q. te Leiden voor 6.700.—. Huis Maresingel 26/26a, in bod ƒ5.200.koper de heer L. Candido q.q. te Leiden voor ƒ5.650. Winkelhuis Hogewoerd 78, in bod 38.00.—, koper de heer E. Mekel q.q te Leiden voor 3.803. Huis Herengracht 53 en Pakhuis Langestraat 24 na afmijning tezamen in bod 9.225.koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 9.450. Huizen Willemstraat 11, 13, 15, 17, 19, 21 en 23, na afmijning tezamen in bod ƒ20.340.koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor ƒ20.341. Winkelhuis St. Jorissteeg 9 is uit de hand verkocht. Doktersdienst. A.s. Zondag 29 Juni zal de dienst worden waarge nomen door de doktoren: Jansen, Langezaal, Nieuwzwaag, Postel, Veld huizen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 28 Juni 13 uur tot Zaterdag 5 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammenschans- weg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminaperk 8, Tel. 26274. gevoerd, zonder deze boekjes zeer wel kan plaats vinden, redenen waar om deze aanschaffing de normale eisen te boven gaat. Subsidie „Alphens Zwembad". B. en W. stellen de raad voor het subsidie van de vereniging „Alphens Zwembad" over 1951 te bepalen op 1932.17, zijnde het nadelig saldo. Uitgaven voor electriciteitsvooriie- ning. B. en W. geven de raad in overweging te besluiten: a. tot be schikbaarstelling op de begroting 1952 van het electriciteitsbedrijf van le. een bedrag van ƒ76.100, wegens de bouw en inrichting van een voe dingsstation aan de Gaslaan 2e. een bedrag van 15.930 wegens de inrich ting van een hoogspanningsstation bij het raadhuis; b. tot beschikbaarstel ling van een crediet van16.630 voor aandeel der gemeente in de kosten voor de bouw en inrichting van een hoogspanningsstation bij het Raad huis. GYMNASTIEKWEDSTRIJD ALPHEN—OLDENZAAL. Zondag om 3 uur wordt op de speel plaats van de R.K. scholen een uit wisselingswedstrijd gespeeld tussen de R.K.S.V. „Wilskracht" te Alphen aan den Rijn en „Quick 1920" uit 01- denzaal. Aan deze krachtmeting tussen de beide gymnastiekverenigingen zullen wederzijds zowel dames als heren deelnemen. Beide ver, komen met twee ploegen uit. De wedstrijden staan onder leiding van de heer P. Zuidam, dir. van de ontvangende ver. Wilskracht te Alphen aan den Rijn. De bezoekende ver. wordt Zater dagavond omstreeks 6 uur ontvangen in het patronaatsgebouw, het oefen lokaal van Wilskracht. De leden van Quick zijn te gast van Wilskracht- leden. Na de officiële ontvangst wordt de Oldenzalers een gezellige avond aangeboden in Avifauna. Zondagmorgen om 7 uur H. His in de parochiekerk, waarna in de St. Josephzaal een gezamenlijk ont bijt volgt. Daarna zal het gezelschap een rondvaart maken over de Brasemer en Kagermeren. Tenniswedstrijden. Maandag be ginnen op de Alphense Tennisba nen aan de Dr. Lovinklaan de open parkwedstrijden. Dan beginnen ook de wedstrijden om de N.V. Samson- beker. De deelnemers hieraan mogen niet deelnemen aan de open park wedstrijden. De kosten hiervan be dragen 0.25 per persoon. Voor de park wedstrijden kan men inschrijven op de baan voor de senio ren en junioren-klasse, resp. a 1,- dag 30 Juni te 8 uur nm. v{>or de behandeling van het voorstal om over te gaan tot reconstructie van het Westeinde en de Hoogmadeseweg. Voorstel om over te gaan tot de bouw van 52 arbeiderswoningen. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ter financiering van deze bouw. Voorstel tot het maken van straat- en rioleringswerken te Oude- Wetering. Voetbaltournooi Stichting 1940— 1945. De halve eindstrijd in dit tournooi wordt Zaterdag 28 Juni ge speeld op het terrein van Rypwete- ring tussen de voetbalverenigingen Kagia en Weteringse Boys. Aanvang 7 uur. HAZERSWOUDE (H. R.) Door auto gegrepen. Ter hoogte van de bakkerij Uljee had gistermor gen een verkeersongeval plaats. Mej. R. v. B. werd aan de bagagedrager van haar fiets gegrepen door een passerende veevervoerwagen. Zij werd hierdoor in de berm van de weg geslingerd, maar liep geen ver wondingen op. De schade aan haar fiets en de gescheurde regenmantel werd onderling geregeld. Gemeenteraad Leiderdorp Noodlijdende E.H.B.O. krijgt subsidie De raad van Leiderdorp vergader de gisteravond o.l.v. de voorz. de heer K. v. Diepeningen, die de raad mededeelde, dat de heer Diseraad wegens zeer ernstige ziekte niet aan wezig kon zijn. Namens de raad sprak hij de beste wensen uit en hoopte op een spoedig herstel. Aan de heer Meerburg werd een bouwterrein verkocht gelegen aan het plein aan de zijde van de Berke kade voor de bouiw van zes wonin gen tegen de prijs van 7 14.000, De afdeling Leiderdorp van de EHBO had een verzoek ingediend voor een subsidie van 75,voor dekking van het tekort van de vo rige cursus, zomede een subsidie ter tegemoetkoming in het tekort van de eerstkomende cursus. Voorts werd een gratis les- en oefenlokaal ge vraagd. B. en W. stelden voor deze verzoeken in „e willigen en te bekos tigen uit de post „kosten bescher ming burgerbevolking", omdat de EHïBO nu bij laatstgenoemde orga nisatie is ingeschakeld. De heer Los (AR) vroeg, of het niet beter zou zijn een maximum be drag vast te stellen, omdat er nu on gelimiteerd gevraagd kan worden. De voorz. antwoordde dat de afd. Leiderdorp van de EHBO er niet zo rooskleurig voorzit en er nu een spe ciale cursus wordt gehouden. Het is van het grootste belang, dat er men en ƒ0.25 per persoon. In de junioren- sen worden opgeleid, die dan straks afd. worden uitsluitend enkelspelen ,iAI 1 1 J gehouden. Voor de parkwedstrijden zijn medailles beschikbaar. De wedstrijden worden georgani seerd door de Stichting Alphens Ten nispark. Deelgenomen wordt door de R.K. A.T.C., door R.A.P., T.E.A.N. en door de Tennisclub Ter Aar. De wedstrijden worden geleid door de heren W. Allart, I'. Langeveld, A. den Ouden Jr. en W. J. Verwegen. De belangrijkste wedstrijden wor den gespeeld Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, in de avond uren. Been gebroken. Mevr. Schram de Jong is gisteren in de v. Manders- loostraat van het trottoir gegleden en heeft daarbij haar been gebro ken. Zij is door dokter Pilon behan deld en daarna naar de Anna-kli- niek te Leiden overgebracht. Met ingang van 1 Juli is tot agent van politie benoemd de heer J. Venema te Den Haag. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. van Eek, Ju- linanastraat. ALKEMADE Spoedeisende Raadsvergadering. De burgemeester heeft de gemeente raad voor een spoedeisende raads zitting bijeen geroepen tegen Maan- met de politie cn brandweer worden ingeschakeld in de dienst „bescher ming burgerbevolking". Daar voor genoemde dienst nog niets door dc raad is verstrekt, vond hij, dat, waar nu gelegenheid is, deze dienst zoveel mogeltfk moet worden geholpen. Bo vendien zal voor elk geslaagd lid ƒ9,50 worden terugontvangen. Gaat het om grotere bedragen, dan bijv. 500,— dan kan dit altijd nog in de raad besproken worden. Spr. stelde tenslotte voor, om de gemaakte kos ten voor rekening van de gemeente te nemen, waarmee de raad accoord ging. Aan de speeltuinvereniging „Zon en Jeugd" zal, overeenkomstig een eerder genomen besluit, een subsidie over het jaar 1951 verleend worden van 69,60, zijnde 25 der geïnde contribution. Na goedkeuring van een tweetal reclame's inzake hondenbe lasting werd de vergadering gesloten. NIEUWE ONDERDIRECTEUR BIJ VER. TOUWFABRIEKEN. In de gisteren te Rotterdam ge houden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Verenigde Touwfabrie- ken is met ingang van heden benoemd tot onder-directeur van de Touwfa- brieken te Leiderdorp, de heer J. v. Deventer, voorheen bedrijfsleider aan genoemde fabriek. Deelname van verenigingen uit Duin- en Rijnstreek Grote gebeurtenissen werpen hun i groepspringen en zwaar springcon- schaduwen vooruit. Zo zien we over-f^cours (handicap) met nog een num- al reeds sprekende affiches, welke een of ander onderdeel aankondigen van de grote sport- en muziekfees ten, welke in Langeraar op de ter reinen van de R.K. Sportvereniging „Altior" worden gehouden op 5, 6, 12 en 13 Juli a.s. Deze feesten wor- mer wat een verrassing moet blijven. In de pauze spéélt „St. Franciscus" en met 'n concert door deze Harmo niekapel wordt deze eerste dag beslo ten. Zondag 6 Juli om 2 uur handbal wedstrijd Altior 1HSV 1( Stomp den georganiseerd door „Altior" en wijk). Om 3 uur voetbalwedstrijd Al- „Arti et Religioni". Het comité belast «„-i. «j m. met de organisatie van deze feesten heeft er naar gestreefd een program ma samen te stellen, waarin ver schillende takken van sport gedemon streerd zullen worden. Voor de mu zikale verzorging werden muziek corpsen geëngageerd van grette naam. Dezer dagen is de keurig verzorgde feestgids verschenen. In deze gids werden enkele artikeltjes geschreven door de pastoor, de burgemeester, de geest. adv. der verenigingen en de voorzitters van Altior en Arti. Voorts bevat hef boekje de volledige pro gramma's van de sportgebeurtenissen en de concerten. Begin van de feesten. Het feest begint op 5 Juli om half 5 met pen feestelijke intocht der Ven- neperruiters. Deze intocht wordt op geluisterd door muziek van de R.K. Muz.ver. „Arti et Religioni" en de R.K. Harmoniekapel „St. Francis cus" uit Delft. Op het Altior-terrein geeft deze bekende ruitervereniging verschillen de demonstraties van 5 tot 8 uur, o.a. carousselrijden door 8 ruiters en 8 amazones en instructeur, demonstra tie individuele dressuur, behendig heidswedstrijden, demonstratie afde- lingsdressuur en licht springconcours, tior 1Foreholte 1 (Voorhout). Te 6 uur muzikale rondgang door het dorp door de R.K. Harmonie „St. Matthias" uit Warmond en „Arti". Daarna om 7 uur concert door de R.K. Harmonie „St. Matthias" op de muziektent op het Altior-terrein. Zaterdag 12 Juli voetbalwedstryd: UVS 1 (Leiden)—V.V.A. 1 uit Am sterdam, 2e klasse KNVB. Daarna concert door de R.K. mu- ziekver. „Arti et Religioni". Tweede weekend. Zondag 13 Juli om half drie grote gymnastiek en turndemonstraties door „Wilskracht" uit Alphen a. d. Rijn. o.l.v. de heer Zuidam. Te ongeveer 6 uur muzikale rond gang door het dorp door de RJC. muziekver. „Canite Tuba" tc Lisse, met marsen, trommen en klaroenen. Daarna om ongeveer 7 uur groot concert door „Canite Tuba", waarna dan de feesten worden besloten met een grote taptoe van pl.m. een uur met circa 70 medewerkende leden. De intensieve voorbereidingen aldus de burgemeester in zijn voor woord die door de organisatoren getroffen zijn, verdienen een massale belangstelling. Dat ieder die moge tonen. Het feest zal dan volledig aan zijn doel beantwoorden. BODEGRAVEN De heer T. Goot slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het ker kelijk examen. De heer S. M. Vonk slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen rechten. DE KWAKEL Aanrijding. Vrijdagmiddag moes ten twee vrachtauto's elkaar passe ren op de smalle Boterdijk. De auto bestuurd door A. O. reed hierbij met flinke snelheid tegen de groente-auto van G. B. uit Zevenhoven. Beide wa gen liepen flinke schade op. E. werd nog aan de kin verwond. De Rijkspo litie maakte proces-verbaal van het geval op. De wachtmeester der rijkspoli tie T T. Zumbrink slaagde voor het politiediploma met aantekening. LEIMUIDEN Raadsagenda. De raad van Lei avonds om 8 uur. Op de agenda avonds om 8 nuur. Op de agenda staat o.a.: voorotel kasgeldlening ad ƒ100.000, voor een jaar èi 2 pet.; vaststelling begroting woningbedrijf 1951—52; wijziging begrotingen 1951 —1952. RIJNSATERWOUDE Voetbal voor ouden van dagen. Ondanks de Burgerveense feesten trok de voetbalmatch ten bate van de reis voor ouden van dagen veel belangstelling. De bezoekers hebben niet alleen een liefdadig doel ge steund, maar bovendien een verma kelijke avond gehad. Oude vrouw tjes, jonge dames, deftige en minder deftige heren, jockies, bakkers en zelfs nog een verpleegster, die bij een bewusteloosheid goed van pas kwam, bonden om kwart voor acht de strijd aan, die bovendien nog het cachet droeg van een strijd Rijnsa- terwoudeLeimuiden. Het waren allen oud-militairen die deze verto ning verzorgden. Ondanks de vele humoristische vertoningen, met zelfs een waterballet, werd er toch nog flink gevoetbald. De thuisclub loerde al op een overwinning voor de Wou wenaars toen haar club de leiding nam en zelfs doorging tot 2—0. Lei muiden liet het er echter niet bij zitten en bracht spoedig de stand weer gelijk. Voor de rust scoorde ieder nog eenmaal zodat de eerste helft afsloot met 3—3. Na de rust was het eerste succes voor Leimui den, waarna het spel wat afzakte. Toch werden er nog drie goals ge maakt en het einde kwam met een overwinning van, 64 voor Leimui den. Burgemeestér Bakhuizen en de aanwezige comitéleden dankten de spelers voor deze mooie bedrage voor de reis voor de ouden van da gen, die op 3 Juli zal gehouden wor den. ZOETERWOUDE BRAND WERD MET VEREENDE KRACHTEN GEBLUST. Hedenmorgen te zeven uur ont stond brand bij het stoken van een waterfornuis in een schuur achter het woonhuis van J. Hulsbos op het Watertje. De brand liet zich ernstig aanzien, maar met vereende krachten werd het vuur spoedig met emmers water bedwongen. Zelfs de Leidse brandweer, die zeer spoedig ter plaatste was, be hoefde niet meer in actie te komen. De schade is vrij aanzienlijk. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Patroonsfeest Kath. Vrouwenbewe ging. Op indrukwekkende w(jze is het feest van O.L. Vr. van Altijddu rende Bijstand, de patrones der Kath. Vr. Beweging van de parochie Meer burg gevierd. Dc gewoonte getrouiw ving de viering aan met des morgens een H. Mis, opgedragen tot intentie van de levenden en overleden leden der afdeling. De avondviering werd verzorgd door de eigen toneelcliib, die, onder leiding van de regisseur, de heer v. Basten, een voor deze avond zeer toepasselijk toneelstuk op voerde n.l. „Maria's macht te Lour- des" van Frans Heggelman. Dit stuk voert ons terug naar de tijd, waarin de verschijningen van de H. Maagd aan Bernadette plaats vonden. In een viertal bedrijven is hierom een verhaal gesponnen, waarin we zien, dat niet allen daarmee ingenomen zijn. Doch door de voorspraak van Bernadette en de bijzondere bescher ming van Maria vindt het blinde meisje Tonny genezing in Lourdes en keert haar nicht Nora, die trachtte te verhinderen, dat Tonny naar Lourdes ging en daarbij door een verlamming getroffen werd, op haar ziekbed tot de H. Kerk terug. Er werd vlot en met overtuiging gespeeld. Een volle zaal toonde door de aandacht waarmede het spel ge volgd werd en het dankbaar applaus, dat deze avond uitstekend geslaagd is. De Pastoor vertolkte zeer zeker de gevoelens van de aanwezigen, toen hij in zijn slotwoord dank bracht aan de speelsters en regisseur waarin hij ook liet delen de stille medewerkers die gewoonlijk achter de schermen blijven. BURGERVEEN ORANJEFEESTEN. Dank zij de activiteit van de Oranje vereniging „Juliana" is in Burger veen de eerste dag van dc oranjefeesten (bij een stralende zon) weer gunstig verlopen. In de middag werden dc kinderspelen gehouden en 's avonds een wielerwedstrijd, die zeer veel belangstelling trok. Aan deze wed strijd op gowone tourfietsen werd door 19 sportieve rijders deelgeno men, zelfs reden ze nog een rondje extra. De uitslagen van de kinderspelen waren als volgt: Jongens van 6—7 jaar Turfrapen: 1. Leo Speelman 7 2,2. Cor Wes- selius 1,50; 3. Arie van der Voet /l,—. Meisjes van 67 jaar Turfrapen: 1. Tea Baak 2,—; 2. Nelly Munster man 1,50; 3. Henny Heemrood f 1,—. Jongens van 89 jaar Koektrap- pen: 1. Driekus Betjes 2,50; 2. Bart van der Blom 2,—; 3. Wim van Bu- rik 1,50. Meisjes van 89 jaar Balletje dra gen uit teil water: 1. Theo Heiligen berg ƒ2,50; 2. Cob a Hoogendoorn 2,—; 3. Dikkie de Marei 7 1,50. Jongens van 1011 Jaar Balletje trappen: 1. Joh. Munsterman 7 3, 2. Hans van Andel f 2,50; 3. Piet Vis ƒ2,—. De uitslagen van de wielerwedstrijd waren als volgt: 1. Braat uit Aals meer 40,— met 2 premies van f 5,— en 1 premie van 7 2,50'; 2. J. Buys uit Sloten 20,—; 3. H. Wesselius uit Halfweg 710,— met 2 premies van ƒ5,en 1 premie van 7 2,50; 4. W. Boogaarts uit Nieuiw Vennep 7 5, 5. C. Slingerland uit Warmond 7 2,50. Als extra attractie reden er nog twee clowns van de Tour de France een paar rondjes mee op kinderfiet sen tot grote hilariteit van de vele belangstellenden. Zowel voor de eer ste als de laatst aankomende clown werd door het Oranjecomdté een premie van 7 1,beschikbaar gesteld. ÏVa deze wedstrijden waren er nog .erschillende vermakelijkheden eu ,ot zeer laat heerste er een gezellige stemming. KATWIJK Gemeenteraad. De raad van de ze gemeente komt Donderdagavond a.s. om half 8 in openb. vergadering bijeen. Van de 13 punten der agen da zijn de meest belangrijke: In stallatie van de heer H. J. Grimber gen als nieuw lid van de raad. Be noeming van een lid in de commis sie voor de bedrijven, in de strand- commissie en in de Belastingcom- missie, vacature Ouwerling. Benoe ming van een directeur van gemeen tewerken wegens overlijden van de heer Reus. Voorstel tot het verhuren van land aan Gebr, van der Marei. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het nemen van beveili gingsmaatregelen ten behoeve van het verkeer over dé Rijnbrug (Brug- gestraatOverrijn). Voorstel tot het verlenen van medewerking ex. art. 72 l.o.wet 1920 t.b.v. de school van het Rotterd. Zeehospitium. KATWIJK AAN DEN RIJN De doktersdiensten voor Kat wijk aan den Rijn en Rijnsburg wor den, voor zover het betreft de pa tiënten van de doktoren van der Laan, H. Hueting en J. Bergman Zondag waargenomen door dokter J. Bergman, Valkenburgseweg 1, Tel. 2921. NOORDWIJK Polder het Vinkeveld. Donder dag vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van de polder Het Vin keveld in hotel Royal te Noordwijk. De voorz. opende te ruim kwart over acht de vergadering en heette de aanwezigen van harte welkom. Jam mer dat nog steeds zo weinig inge landen belangstelling toonden voor de gang van zaken in de polder. Toch zijn er wel belangen te bespreken over de afvoer van het water, ter wijl op sommige percelen ook de aanvoer van water van groot belang is. De rekening van het jaar 1951 sluit met een batig saldo van 2334.97. De begroting voor het jaar 1952 sluit in ontvangst en uitgaaf op 3235.59. Bij de uitgaven staat we derom een flinke post voor onder houd van de Vinkelaan en bouw en vernieuwing van „verlaten" in de Boekersloot. De omslag voor het iaar 1952 wordt wederom vastgesteld op 7 6.25 per HA. met een minimum van 1.00 per Ingeland als vastge steld bij Besluit van Ged. Staten van de Prov. Zuid Holland van 5 Juli 1949 K.B. September 1949 no. 7. OEGSTGEEST De heer C. J. Derksen slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het candidaatsexamcn theologie. De Zondagsdienst wordt waar genomen door dr. v. Walcheren en dr. v. d. Vliet-Dc Vries. SASSENHEIM Expositie fröbelonderwijs. Mor- Sen zal in de schoollokalen van de l.K. Meisjesschool de jaarlijkse ex positie met demonstratie door de kleuters worden gehouden. Onnodig de ouders hiervoor op te wekken. Na de Hoogmis kunt U terecht tot 1 uur. 's Middags van 35 uur. Scheepsberichten ALDABI, Buenos Aires-R'dam, 9 Juli Antwerpen verw. via Las Pal- mas. ALHENA, verm. 5 Juli v. Bue nos Aires-R'dam. ALNAT, R'dam- Buenos Aires, 7 Juli Rio de Janeiro verw. FAIRSEA, Adam-Sydney, 28 Juni Port Said verw. GROTE BEER, 28 Juni te New'York en verm. 30 Juni v. New York-R'dam. INDRA- POERA, 27 Juni n.m. v. Surabaja te Panarukan. JOHAN VAN OLDEN- BARNEVELT, 29 Juni Surabaja verw., daarna Tj. Priok. NELLY, verm. 11 Juli v. R'dam-Sydney. NIEUW AMSTERDAM, 27 Juni 18 u. v. New York-R'dam. NOORDAM, 1 Juli v. R'dam te New York verw. ORANJE, vertr. 2 Juli v. A'dam-TJ. Priok. ORANJESTAD, A'dam-Cris- tobal, 27 Juni Lagualra en 28 Juni Curasao verw. RIJNDAM, New York n. R'dam, 4 Juli Southampton-Le- havre, 5 Juli R'dam verw. SIBAJAK, R'dam-Wellington, 29 Juni Curacao verw. SOMERSETSHIRE, 10 Juli v. Sydney te Surabaja verw. VEEN- DAM, R'dam-New York, 28 Lehavre- Southampton, 8 Juli New York verw. weer; (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). WARM ZOMERWEER Zonnig en warm tot zeer warm weer met in het Zuiden van het land later op de dag een kleine kans op enkele verspreide on weersbuien. Weinig wind. 29 Juni: zon op 4.23 en onder 21.04 maan op 11.53 en onder 23.49 trur. 30 Juni: zon op 4.24 en onder 21.03; Zomers weekeinde Het K.N.M.I. deelt mede: Na alle depressies, die vooral ge durende do vorige weekends slecht weer gebracht hebben, is het weer nu onder invloed gekomen van een rug van hoge luchtdruk. Deze vormt een uitloper van het hogedrukgebied bij de Azoren, vanwaar hij zich via Zuid-Engeland naar West-Rusland uitstrekt. De rug brengt in West- en Midden-Europa fraai zomerweer. In Zuid-Frankrijk komt het 's avonds plaatselijk tot onweersbuien. De rug van hoge luchtdruk vertoont een vrij grote stabiliteit en wordt nau welijks aangetast door het koufront van een diepe depressie bij IJsland. Dit koufront lag vanmorgen voor de Westkust van Ierland cn Schotland. Het is niet waarschijnlijk, dat het front gedurende dit weekend ons land zal bereiken. In verband hier mee kan op aanhouden van het fraaie zomerweer gerekend worden, waarbij de temperaturen nog lang zaam stijgen. De kans op onweer neemt geleidelijk toe maar is morgen nog gering. Het utceA. in Ewiafia De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: max, temp. weer gisteren OSLO zwaar bcw. 15 C. STOCKHOLM zwaar bew. 25 HELSINKI onbewolkt 22 EDINGURGH zwaar bcw. 20 LONDEN licht bcw. 27 KOPENHAGEN half bcw. 16 AMSTERDAM onbewolkt 22 GENèVE onbewolkt 27 PARIJS onbewolkt 27 BORDEAUX zwaar bew. 30 NICE onbewolkt 27 BERLIJN half bcw. 22 FRANKFURT onbewolkt 25 MüNCHEN onbewolkt 20 WENEN onbewolkt 21 LOCARNO geheel bcw. 27 MARKTBERIpHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 27 'juni. Groente. Bospcen 10—22, bloem kool I 1835, idem II 7 821, grote aardappelen 2.703.90, idem Drie lingen 7 2.70—3.40, idem kriel 1.30 2.70, waspeen 814, tuinbonen 7 25—30, peulen 6090 cent, aard beien per kg. 0.94—1.14, postelein 7 913, rode kool 7 1213, princes- sebonen 1.201.30, uien 919, sla 7 4.7010.50, komkommers 7 17 18, selderie 7 5.107.20, peteiaelie 912, bonekruid 2.80, zilveruiei 7 23.10, kervel 5.106.70, spina zie 7 21—23. ROELOFARENDSVEEN, 27 Juni. Groente. Aardbeien 2440 cent, Framboosaardbeien 3247 cent per half pond, kropsla 3.509.60, an dijvie 7 718, bospeen 7 813, was peen 814, bloemkool 837, aard appelen 1013, bosuien 9—11, rabarber 1013 per 100, peulen I 7 4.20—9.80, idem II 2.40—3.20, dop erwten 3.204.10, capucijners 4.40 5.30, blauwschokkers 7 6.40—7.20, tuinbonen 2.152.55, kassnijbonen 7 13.5016.50, snijbonen volle grond 7 1215.50, D. Stamboncn 7 1213.50 snijbonen stek 6,50'8.50 per 10 kg. Augurken D 7 2020.25, idem E 7 11.50—14, idem CD f 12.50—13.25 per 25 kg. Bloemen. Esther Read 9—23 cent Chab. Anjers 517 cent, Colvil- lie 1424 cent, idem Nimph 2436 cent, .«>lstromeria 1328 cent, La thyrus 516 cent, Ixia's 7—14 cent, Leeuwenbekken 1115 cent, Wirals Suprème 2845 cent, Scabiosa 25 27 eert, Irissen 1517 cent, Asp. Plu- movis 1517 cent, Lelies 0.141.10, Violieren 816 cent, Gladiolen 50 65 cent. Zinnia's 1433 cent, Gouds bloemen 610 cent. Dahlia's 18—52 cent, Spirea's 1852 cent, Duizend schoon 1016 cent, Flox 2527 cent, Am. Anjers 58 cent, Eremurus 6 10 cent. TER AAR, 27 Juni. Groente. Peulen 7 4.60—9.20, idem B 2.20— 3.20, doppers 3.704.10, cap dop pers 7 5.50—6.30, witte capucijners 7 4.505.70, blauwschokkers 6.40 6.80, krombekdoppers 5.105.30, tuinbonen 2.102.50, alles per 10 kg.; kassnijbonen f 1.051.45, idem stek 6085 cent, stambonen 0.95 —1.35, snijbonen (natuur) 1.20 1.35, tomaten A 0575 cent, idem B 65 cent, idem C 4565 cent, idem CC 35—40 cent, Augurken 4657 cent, aardappelen 1013 cent, andijvie 15 20 cent, rabarber 47 cent. Poste lein 218 cent, waspeen 814 cent, zilveruien 39 cent. sjalotten 13 cent, kroten 1920 cent alles per kg., sla 27 cent, bloemkool I 1730 cent, idem II 10—15 cent, idem III 8—10 cent, komkommers 1826 cent alles per kg. bosuien 119 cent, bospeen 816 cent, boskroten 6—7 cent, sel derij 6 cent alles per bos, zwarte bes sen 92 cent per kg. Aardbeien 1740 cent per doosje, idem 1.80—2.10 per slof.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3