De Tour de France brengt tweede Belgische zege 'S^iv2 Nederlandse ploeg - thans derde in het klassement De Leidse Sportweek Aan de vooravond van de grote TT-RACES VRIJDAG 27 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Rik van Steenbergen die de eerste etappe van de Tour de France won. Het is voor de Belgen weer een goede dag geweest. Van. Steenbergen heeft zelfs een prachtige kans gehad zijn tweede etappe-zege te behalen, maar bij Iheeft zijn na veel moeite verworven positie in de kopgroep niet kunnen uitbuiten om wederom als eerste over de eindstreep te gaan. Het Belgische succes is echter ontegenzeggelijk groot en.... verdiend. Het zal een heel zware taak zijn om hen vóór Namen van d£ leiding te verdringen en zelfs wordt het door de insiders als waarschijnlijk geacht, dat de gele trui tot de tijdrit om de schouders van Van Steenbergen zal blijven hangen. De Fransen hebben succes en te leurstelling gedeeld. Succes voor Ge miniani, Robic, Rolland en Quentin, die zich bij de leidende groep wis ten te voegen en zich daarna hand haafden, teleurstelling voor Teiseire, Bonnaventure en vooral Muller, die met de Parijzenaar Carle te laat bin nenkwam en uit de course werd ge nomen. Bij de Italianen is het gemeenlijk nog al rustig in de eerste etappes van de tour. De grote keien als Cop- pi en Bartali slaan hun slag meest al pas in de bergen en dit zullen zij ook nu wel weer gaan proberen, maar van Magni, die juist op de vlakte het beste draait, had men meer verwacht. Vergeet men daarbij niet, dat Magni ook een jaartje ouder wordt en dat niet elke renner zo on verslijtbaar is als de met zijn 38 len tes nog vier jaar oudere Bartali? De Nederlandse ploeg heeft het ei goed afgebracht. De debutanten van Breenen en Roks lieten zich bij en kele offensieven van hun beste zij de zien en van Est draaide als oude rot in het vak zijn wieltje aan de kop mee. Van Est was ditmaal de beste Nederlander met zijn 10e plaats. Van Breenen en Roks plaats ten zich in een groep op de 12e plaats. Voor de Nederlandse ploeg bete kende dit een plaats hoger in de ploegenrangschikking en zo staat Nederland thans derde met 3-minu ten voorsprong op Italië en Frank rijk. Het verloop van de strijd Ook de tweede etappe van de Ron de van Frankrijk van Rennes naar Le Mans, is er een geworden met veel strijd. Het is waar, het parcours met zijn lange rechte en brede ma- cadamwegen en de niet zeer grote afstand (181 km) leende zich uitste kend tot het ontplooien van activi teit by de 121 renners, die te Ren nes waren gestart, maar zonder de opmerkelijke vechtlust, die zich in de karavaan openbaarde, en waarop de brandende zon geen enkele in vloed had, had de'rit zeker niet die levendigheid getoond. Het ging er voor velen om het in de eerste etap pe verloren terrein te herwinnen. Voor de Belgen was het zaak zich in de leidende posities te handhaven. De mannen van Sylvère Maes zijn hierin goed geslaagd. Niet alleen zorgde van Steenbergen er voor, dat hij ook heden in de gele leiders trui kon starten, maar bovendien kwam de zege weer bij een Belg te recht. De vijandelijkheden werden dadelijk na de start geopend, maar de vlucht van Diederich, die een hal ve minuut voorsprong had genomen, liep op niets uit. Bij kilometerpaal 30 werd het offensief ontketend, dat zijn stempel op de etappe van deze tweede dag zou drukken. Lajoie, Close en Pardoen trokken er tussen uit met een groepje renners er ach ter aan. Hierbij waren Coppi, Baro ni, Geminiani, Robic, Rosseel, van Kerkhoven, Decock, Lapebie en onze landgenoot Thijs Roks. Van Steen bergen mankeerde in dit gezelschap, hij had zich kennelijke laten verras sen door zijn grote rivalen zoals Coppi, Robic en „Gem". Geslaagde uitlooppoging. Nog voor van Steenbergen de tijd had gehad zijn troepen te reorgani seren, hadden de weglopers zich al van een voorsprong van ongeveer 44 seconden verzekerd. 25 Kilome ter verder was deze voorsprong al groter dan 2 minuten. Het was dui delijk, dat de Belgen in het grote peloton geen enkele steun onder vonden bij hun pogingen zich los te maken teneinde de vluchtelingen achterna te gaan. De Italianen en de Fransen en ook de anderen voelden er vanzelfsprekend maar heel wei nig voor om de Belgen gelegenheid te geven zich bij de koplopers te voegen. Bij Force (na 75 km) was de achterstand van de geletrui-dra ger op de kopgroep zelfs tot 4 min. aangegroeid. Intussen had zich een tweede groep gevormd, die met Gil, Liorca, Rolland en Quentin ruim 2)6 minuut op het grote peloton voorlag. Tenslotte kon de hoofdgroep niet voorkomen, dat de Belgen het tem po zo hoog mogelijk opvoerden. Van Steenbergen slaagde er in met zijn landgenoten van der Stock, de Her tog, Neyt en Ockerse, de Italianen Bartali en Carrea en de Nederlan ders van Breenen en van Est los te komen uit de compacte kluwen en by Meslay du Maine (na 90 km) was de voorsprong van het vijftien tal aan de kop tot 2 minuten ver kleind. Bij Sable, een ravitailleringspost op 111 km., was Quentin alweer in gehaald. Marcel Bidot zowel als Bin- da zetten hun troepen nog eens tot een extra krachtsinspanning aan en na 118 km was de kopgroep inge haald door de groep van Steenber genVan Est, die onderweg de „commando's" Rolland, Gil en Lior ca had opgeslokt. Het peloton lag toen op 5 min. 30 sec. 20 km. voor de eindstreep voegde zich nog een acht tal renners bij de koplopers. Inmid dels had Mallejac, die, begrijpelijk overigens, niet veel lust had het op een massale sprint aan te laten ko men, een poging gedaan zich uit de kopgroep naar voren te werken, maar de Hertog en Neyt, werden er als knechtjes van „Rik" op uit ge stuurd en beide malen werd de man van de Franse West Zuid West-ploeg tot de orde geroepen. Canavese en Rosseel hadden meer veine. Voor het circuit van Le Mans was bereikt, hadden zij een voor sprong, die toch weer niet groot ge noeg bleek. In de eerste van de 11 kilometers, die op het beroemde cuit van Le Mans moesten worden afgelegd, kon een viertal renners zich onder aanvoering van de actie ve Bernardo Ruiz bij hen voegen. Het waren behalve Ruiz, Molineris, Close en Gil. Canavese en Gil moes ten echter lossen, toen het tempo steeds moordender werd in de sprint tassen de vier anderen bleek Ros seel tenslotte de snelste. Uitslag en klassementen. De uitslag van de tweede etappe, van Rennes naar Le Mans (181 km) luidt: 1. Rosseel (B) 4.51.02; 2. Ruiz (Sp) 4.51.32; 3. Molineris (O.Z.O. Fr) 4.52.02; 4. Close (B) z.t.; 5. Ca navese (O.Z.O. Fr.) 4.52.28; 6. Gil (Sp) 4.52.56; 7. v. Steenbergen (B) 4.53.12; 8. Baroni (It.) z.t; 9. Lape bie (W.Z.W. Frankr.); 10. Van Est (Ned.); 11. Ockers (Belg.) allen in dezelfde tijd als van Steenbergen; 12. Ex aequo een groep renners even eens in dezelfde tijd als van Steen bergen waarbij Decock (Belg) de Hertog (Belg), Neyt (Belg), van der Stock (Belg) van Kerkhoven (Belg), Bartali, Carrea, Coppi, allen Italië, Geminiani, Robic, Rolland (allen Frankr.), van Breenen (Ned.), Roks (Ned.), Pardoen (N.O. Fr.) en Fach- leitner (Z.O. Fr.)), Wagtmann werd 42 in 4.55.54 en Nólten 53e in 4.56.31 52e ex aequo een groep met Nolten, Voorting in 11.30.23; Faanhof neemt de 85e plaats in met 11.37.39. Het algemeen klassement na de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk luidt: 1. van Steenbergen (Belg) 11.19.43; 2. Pardoen N.O. Fr.) 11.20.43; 3. Close (Belg) 11.22.41; 4. van der Stockt (Belg) 11.23.37; 5. Cieliczka (N.O.Fr.) 11.23.51; 6. Car rea (It.) 11.23.51; 7. Rosseel (Belg) 11.24.54 8. Ruiz (Sp.) 11.25.24; Molineris (Z.O.Fr.) 11.25.54. Het officieel algemeen klassement luidt thans: 1. van Steenbergen (Belg.) 11.19.43; 2. Pardoen (N.O. Frankr.) 11.20.43); 3. Close (Belg.), 11.22.41; 4. Blomme (Belg.) 11.23.32; 5. van der Stock (Belg.) 11.23.37; 6. Carrea (It.) en Cieliczka (N.O. Fr.) 11.23.51; 8. Rosseel (Belg) 11.24.54; 9. Ruiz (Spanje) 11.25.24; 10. Moli neris (Z.O. Fr.) 11.25.54; 11. Cana vese (Z.O. Fr.) 11.26.20; 12. Renaud (Parijs) 11.26.33; 13. Wagtmans (Ned.) z.t.; 14. Decaux (Parijs) 11.26.39; 15. Ex aequo: van Est (Ned), Rok (Ned.), van Breenen (Ned.), Coppi (It.), Bartali (It.) Ockers (Belg.), Geminiani (Fr.); Robic (Fr.), allen 11.27.04. Op de. 40e plaats ex aequo een groepje van vier man, bij wie Dek kers in 11.27.10. Hierna werd als 54e een groep ex aequo geklasseerd eveneens in dezelfde tijd als La- franchi (4.56.31). In deze groep za ten Dekkers en Voorting. Faanhof werd 85e in 5.03.47. Vidauretta (Sp) en Beaesley (Austr.) staakten de strijd, zodat de LuxemburgsAustralische equipe nog alleen maar uit Luxemburgers bestaat. He ptloegen klassement luidt na de tweede etappe: 1. België (Rosseel, Close, van Steenbergen) 34.00.13; 2. Noord Oost Frankrijk (Cieliczka, Pardoen, Lajoie) 34.11.38; 3. Neder land (van Est, Roks en van Breénen) 34.14.46; 4. Italië en Frankrijk bei de 34.17.59; 6. West Zuid West Frank rijk 34.19.10; 7. Spanje 34.19.12; 8. Zuid Oost Fr. 34.19.18; 9. Parijs 34.20.12; 10. Noord Afrika 34.27.50; 11. Luxemburg 34.29.37; 12. Zwitser land 34.31.09. Het programma \Zonavond begint de Leidse Sport week, een week van aardige, attrac tieve wedstrijden en demonstraties, waarvoor we de belangstelling der ingezetenen van Leiden en naaste omgeving vragen. Het programma der festiviteiten in de komende dagen laten we hier onder ten gerieve van onze lezers volgen: Hedenavond 8 uur: Sportdefilé vanaf NBLO-terrein aan de Zoeter- woudsesingel met Pijpercorps K. en G., het L.C. Harmonie Orkest en de Drumband der L.C.G.V. „Jahn". De Sportraad stelt twee prijzen voor de beste en origineelste groe pen ter beschikking. De jury hier voor wordt gevormd door de heren W. Caro, L. Kwestroo en J. C. F. Ooers. Zaterdag, Leidse Hout, 2.30 uur: handbal, athletiek en voetbal met muzikale show van het Pijpercorps van K. en G. Maandag 30 Juni, Stadhuisplein 's avonds 7 uur: brandweerdemon straties; Stadsgehoorzaal 8 uur: boks en worstelwedstrijden. Dinsdag 1 Juli, Stadhuisplein, 7 •uur: gymnastiekdemonstratie neu trale verenigingen; zweminrichting „De Zijl", 7.30 uur: Leidse jeugdkam pioenschappen. Woensdag 2 Juli, Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: volleybal, tafeltennis, judo, schermen. Donderdag 3 Juli, Leidse Hout, 7.30 uur: voetbalwedstrijd Leidse ge meenteraadsleden tegen Leidse jour nalisten ten bate van de kankerbe strijding. Vrijdag 4 Juli, Stadhuisplein 7 u.: gymnastiekdemonstratie confessionele verenigingen; Leidse .Hout 6.30 uur: korfbal Leiden—Den Haag. Zaterdag 5 Juli, Burggraven laan 4.30 uur: wielrennen voor amateurs over 100 km. DE LAMBRETTA'S NOG NIET PRESENT Men begint er in Assen nu aan te twijfelen of de Lambretta's nog zullen verschynen, ook gisteren, toen bijna alle aanwezige rijders van de gelegen heid gebruik maakten het circuit te verkennen, waren deze nieuwelingen ir de 250 c.c. klasse nog niet gearriveerd. De anderen trokken zich daar natuurlijk niets van aan en verwezen alle snelheden, die Woensdagavond werden genoteerd naar het tweede p lan. In de 125 cc klasse was weer Men dogni op Morini de snelste, maar nu in een tijd van 7. min. 51 sec., het geen een gemiddelde snelheid bete kent van bijna 126 km. per uur. Zijn landgenoot Copeta bleef met zijn MV het dichtst achter hem met 8 min. 3 sec. De Mondials vertoonden zich nog niet op het circuit, maar zorgden voor een verrassing door een van de ze snelle machines ter beschikking te stellen van onze landgenoot, Lo Simons. Bij de Nederlanders was Heineman met Eysink de snelste met 9. min. 7 sec. In deze klasse is de Italiaan Degli in het MV:team ver vangen door zijn landgenoot Sala. Ruffo op Guzzi was bij de kwart liters weer de snelste met 7 min. sec., gemiddeld ruim 140 km. Dicht achter hem kwam zijn team genoot Lorenzetti met 7 min. 3 sec. De Benelli's konden nog niet tot grootse prestaties komen. Hun beste man was de Brit Lomas met 7 min. 16 sec. In de 350 cc klasse is het gedrang groter. Hier noteerde Amrn uit Rho desia, die in het Norton-team is op genomen, de beste tyd met 6 min. 32 sec., dat is een snelheid van bijna 152 km. Duke deed het met 6 min. 39 sec. kalm aan. De Nieuw-Zeelan- der Coleman zorgde ervoor, dat AJS niet te ver achter raakte en noteerde 6 min. 43 sec. Zijn stalgenoot Doran, Woensdag de snelsté, liet nu 6 min. 48 sec. afdrukken. Van de Nederlan ders kwam Lous van Rijswijk op zijn Velocette uitstekend mee met een tijd van 7 min. 14 sec. In de zware klasse is nu al een hevige strijd ontbrand om de ere plaats, straks bij de start. Woensdag avond ging Masetti met een snelheid van 152 km. rond, maar toen was Duke nog niet aan bod geweest. Gistermiddag liet de tweevoudige wereldkampioen zien, dat de Nor- tons voor een dergelijke snelheid niet uit de weg gaan. In 6 min. 12 sec., een gemiddelde snelheid van onge veer 160 km., bracht Duke zijn ma chine over de streep en toen ièder- een dacht, dat hij hiermee voorlopig de snelste zou zyn, draaide Masetti alle kranen van zijn Gilera open en ging nog 5 sec. sneller dan Duke met een gemiddelde snelheid van ruim 162 km wat deze heren Zaterdag van plan zijn. Dat de anderen ver achter ble ven, is niet te verwonderen. Cole man, die een pas verworven reputa tie heeft hoog te houden, was de beste van het AJS-team met 6 min. 18 sec. Er is hier nog een gevaarlijke vierde, nl. de MV, Les Graham. Hij bleef niet al te ver achter en liet 6 min. 22 sec. afdrukken. Hedenoch tend kregen de rijders de laatste kans om hun posities te verbeteren. 7E INT. RALLYE MADONNINA DEI CENTAURI. Op 20 Juli a.s. zal de jaarlijkse in ternationale rallye voor motorrijwie len „Madonna dei Centauri" naar Castellazzo Bormida, provincie Ales sandria in Italië plaats vinden, gele gen tussen Turijn en Genua, van Leiden uit 1140 km. Deze rallye is een zuiver touris- tisch element, waaraan iedere rijder individueel en motorclubs collectief kunnen deelnemen. Inschrijfgeld slechts 1,75; geen visums te betalen (Duitsland doorgangsvisum krijgt men gratis). Inlichtingen bij de heer Corn. J. van Remmen, Ce derstraat 23, Den Haag. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Gisteravond werd de tweede ron de gespeeld van de wedstrijden om het damkampioenschap van Leiden. De resultaten waren: - Hoofdklasse: v. d. ZwanSlinger land 11; SladekKleijn jr 02; v. d. VeldeZaalberg; W. Huisman J. Mertens 11; I. LaterveerW. Leeuwenburg 02; KruiderTeleng 02 (regl.); W. HeemskerkJ. Huis man 2—0. le Klasse: W. v. d. HeijdenDege- naars 11; v. DrimmelenRijsdam 1I; Kleijn sr.—A. v. d. Reijden 0 2; VinkBrinks 20; Dreef Schild 20; HakemulderBrouwer 0—2. VOLLEYBAL Cycloon. Alle herenleden wor den hedenavond om 9.30 uur in de zaal verwacht, voor het spelen van onderlinge wedstrijden. Dit gebeurt nadat eerst het 4de en 5de dames- CattuuniA uaox de Med&tland&e deeCnemetA aan de CICympiade WATERPOLO WEDSTRIJDEN SLEUTELSTAD. In de zweminrichting „de Zijl' speelde Donderdagavond de Sleutel stad drie waterpolo wedstrijden en eerlijk gezegd zijn deze ontmoetin gen ons bar tegen gevallen. Door wat geluk werden drie punten be haald en met wat meer overleg van de tegenpartijen had het ook veel minder kunnen zijn. De Sleutelstad UZwip II 31. Binnen de minuut werd een Zwip- speler het water uitgezonden en toen even later een 2e speler definitief het water werd uitgezonden bleef de strijd met zeven tegen zes onbelang rijk. Toch kwam nog een keerpunt, toen ook een Sl.stadspeler zich een paar maal „vergat" en met wat meer overleg had Zwip toch nog een be ter resultaat kunnen bedwingen. Nu bleef het tot rust 10 en alhoe wel Zwip de stand uit een strafworp gelijk wist te maken (11) en even later een zelfde worp miste, was het geluk voor de thuisclub. Het werd zelfs 21 en door een ver schot van v. d. Berg 31, maar toch bleef het een onbevredigende wedstrijd. De SleutelstadDVZ II (dames) 22. Een wedstrijd, die met water polo weinig gemeen had en door het herhaaldelijk uit 't water zenden wei nig aantrekkelijks bood. Rust 11. Ook in de tweede helft weinig fraais en met een gelijke stand 22 w: beide ploegen dubbel beloond. De Sleutelstadde Zijl 04. Het werd dè wedstrijd van deze avond met de SLstad een invaller voor P. Erades. Direct trok de Zijl fel van leer en spoedig na het begin besloot J. Blansjaar zijn opzwemmen met een goed doelpunt (01). Dool was de. kracht in de Sl.stad-voorhoede en ondanks zijn goed spel, een schot te gen de paal en vlak erop juist over, wist keeper Dragt alle onheil te voor komen. Nadat J. Blansjaar naar de kant werd verwezen, vloog de straf worp tegen de staander, waarna Pre- voo toch wist te doelpunten (02). Nog voor rust onderging een Sl.stad speler eenzelfde lot en ook nu werd de strafworp gekeerd. In de tweede helft speelde de Zijl met zeven tegen zes rustig verder en na goed combineren tussen Ste houwer en Prevoo schoot laatstge noemde fraai in (03). Toch gaf de thuisclub zich niet gewonnen en vele malen moest keeper Dragt redding brengen, totdat Stehouwer de stand op 04 wist te brengen. Ondanks goed volhouden van de thuisclub bleef de stand ongewijzigd en be haalde de Zijl zijn 5e overwinning in successie. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. In de derde ronde van het heren enkelspel heeft Drobny (Eg.) in drie sets Van Swol (Ned.) uitgeschakeld. De score was 6—0 61 64. In deze partij speelde Drobny vrij wel in topvorm. Onze landgenoot le verde goede tegenstand, maar hij kon de sterk gevarieerde aanval van zijn tegenstander toch niet weer staan. Goed smashen en serveren in dé derde set bracht Van Swol menig punt en tot 44 ging de score gelijk op. Toen brak Drobny door Van Swol's tegenstand heen en met zeven punten achtereen kwam hy op matohpunt. Met een prachtige ser- vice-ace stelde Van Swol het einde nog even uit, maar het volgende punt bracht Drobny de overwinning. De 16 overgebleven spelers in het herenenkelspel zy'ni: Sedgman, Can dy, Sturgess, Golden, Savitt, Brichant, Rose, Clark, Mulloy, Flam, Patty, Seixas, Vieira, Mc Gregor, Hoad en Drobny. In het dames dubbelspel sloegen mej. C. Hoahing en mej. G. Woodga- te (G.-B.) Nel Hermsen en mevr. J. Hjoos-van der Wal 97 75. 'Het Nederlandse dubbel gaf zich net costuum, dat de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen te Helsinki zullen dragen bestaat voor de dames uit een korenblauw jasje zonder revers met een grijze rok en een witte blouse. En een gebreid oranje mutsje. De heren dragen een korenblauw jasje met overslag, grijze pan talon, wit overhemd met grijze das en een witte pet. Op de linker borst zakken van de dames- en herenjassen is een oranje embleem aangebracht met het symbool van de Olympische Spelen. Bovenaan daarin staat het woord Nederland in het midden de Nederlandse leeuw en daaronder het jaartal 1952. Men begint zich nu af te vragen, team tegen elkaar gespeeld hebben, jnïet gewonnen alvorens voor elk punt te hebben gevochten. Vooral-in de le set werd in langdurige rallies fel gestreden. Veel krachtsverschil was er niiet geweest in deze le set, maar daarna raakte mevr. Roos de controle over haar slagen kwijt en dank zij de talrijke fouten, die nu aan Nederlandse zijde werden ge maakt, kon het Engelse paar de baan tenslotte met een overwinning ver laten. PAARDENSPORT. COURSES TE DUIMDIGT. De uitslagen van de gistermiddag te Duindigt gehouden draverijen luiden: Marufprys, afstand 1900 m., prij- zendraverij voor paarden, die nog 1000 hebben gewonnen: 1. Omessa (A. C. Groenewegen) tijd 2.50.6, km. tijid 1.28.9; 2. Patrick Duluth Z (J. N. Brouwer) 2.52.8, km. tijd 1.31.9 3. Pirette (T. A. v. d. Veen) 2.55, 1.34.1. Totalisator winnend 3,30, plaats 1,30, 3,80, f 2,70, gekoppeld 20,70, covercal 10,30. Bandolaprijs, afstand 2100 m., prij zendraverij voor paarden, die f 3000 doch nog geen 9000 hebben gewon nen, voor leerling pikeurs: 1. Menno Dynamic (J. W. Runhaar) tijd 2 km. tijd 1.24.4; 2. Our Bonni B (Th. Kooyman) tijd 2.59.1, km. tijd 1.25.3; 3. Oviedo A (S. J. van Leeuiwen) tijd 2.59.1, km. tijd 1.25.3. Totalisator: win nend 6,50, plaats 1,90, 1,70, 1,50, gekoppeld f 9,90, covercal 6,40. Don Joséprijs, afstand 2500 km, prij zendraverij voor paarden, die 1000, doch nog geen 3000 hebben gewonnen: 1. Prof. Heny (J. Hof) tijd 3.45, km. tijd 1.29.3; 2. Pelikaan S (W. H. Geersen) tijd 3.45.9, km. tijd 1.28.3; 3. Nannie Gregor (G. L. Post) tijd 3.47.2, km. tijd 1.3-0.2. Totalisator: winnend f 3,90, plaats f 2,f 1,70, covercal 6,40, gekoppeld 3,20. Yvetteprijs, afstand 2120 m., prij zendraverij internationaal voor paar den, die 7000 of meer hebben ge wonnen: 1. Madame B (J. van Leeu wen jr.) tijd 2.55.4, km. tyd 1.22.7; 2. Miss A (S. J. van Leeuwen) tijd 2.57.2, km. tijd 1.25.2; 3. Lord Heny (J. de Vlieger) tijd 2.57.8, km. tijd I.25.5. Totalisator: winnend 14,10, plaats 1,60, 1,90, 1,50, gekoppeld 8,covercal 4,90. Toscaniaprijs, afstand 2120 m., prij- zendraverij voor paarden, die 2500, doch nog geen f 7000 hébben gewon nen: 1. Omar Spencer (W. H. Geer sen) tijd 3.01, km. tijd 1.25.4; 2. Otella (J. de Vlieger) tijd 3.01, km. tijd 1.25.4; 3. Notre Dame (J. Wage naar) tijd 3.02.6, km. tijd 1.25.3. To talisator: winnend f 3,90, plaats II,30, ƒ1,30, ƒ1,20, gekoppeld f 5,50, covercal ƒ3,50. De uitslagen van de gehouden ren nen luiden: Mandia-prijs, afstand 1800 m, han dicap B voor paarden van 3 jaar en ouder, le afdeling: 1. Spring Feeling (J. Ciaes) tijd 1.59; 2. Brandal (F. Delbrassinne); 3. Dicky (H. J. v. d. Kraats). Totalisator: winnend ƒ14,10, plaats ƒ2,10, ƒ1,20, f 1,30, gekoppeld 13,30, covercal 4,20. Landorprijs, afstand 1000 m., ge mengde ren voor Nederlandse mai dens van 2 jaar: 1. Silver Slipper (J. C. Pex) tijd 1.04.2; 2. Hermione (F. Delbrassinne); 3. Thalia (H. J. v. d. Kraats). Totalisator: winnend f 1,90, plaats 1,40, f 2,10, gekoppeld 9,30, covercal 5,40. Mandiaprijs, afstand 1800 m., 2e afdeling: 1. Filou (F. Delbrassinne) tijd 1.59.4; 2. Aquavit (J. van Ype- ren); 3. Nuit Blanche (M. Morain). Totalisator: winnend f 3,10, plaats ƒ1,50, ƒ1,50, ƒ2,90, gekoppeld ƒ3,80, covercal ƒ4,Totale omzet tota lisator ƒ53.188,50. Begroet door tienduizenden Grie ken is de fakkel m'et het olympisch vuur Donderdagavond het marmeren stadion van Athene binnengedragen. Op het ogenblik dat de athleet, die het vuur droeg, het stadion binnen kwam klonk trompetgeschal en werd de indrukwekkende verlichting ont stoken. Koning Paul van Grieken land, liet een boodschap verkondigen waarin hij de hoop uitsprak, dat het olympisch vuur alom vrede zou brengen en de volkeren elkaar de broederhand zouden reiken. „Het is mijn wens, dat de fakkel op zijn weg van Olympia naar Helsinki, de hu mane geest van de vrede in een ge lukkige wereld zal verkondigen." In de nacht van Donderdag op Vrijdag brandde de fakkel op het vliegveld van Athene, vanwaar het vuur hedenmorgen per vliegtuig ver der gébracht werd. ZWEMMEN. NIEUW EUROPEES RECORD 400 m. vrije slag (heren). Jean Boiteux heeft gistermiddag te Toulouse de 400 meter vrije slag ge zwommen in 4 min. 32.6 sec. Dit is een nieuw Europees record. Het oude stond sinds 10 Juli 1951 (Marseille) op zijn naam met 4 min. 33.3 sec. De zwemkampioenschappen van de kring Den Haag zullen a.s. Zondag middag te 2 uur in de zweminrichting „De Zijl" worden gehouden. De wed strijden worden georganiseerd door de Leidse Contactcommissie voor zwemmen en waterpolo. De beste zwemmers uit de kring Den Haag zullen aan deze wedstrij den deelnemen. Behalve diverse zwemnummers staat ook waterpolo op het programma. TAFELTENNIS WILSKRACHT SPEELDE ERE-WEDSTRIJD De wekelijkse trainingsavond van Wilskracht is ditmaal wel een zeer bijzondere geweest, HBC van Heem stede was naar Noordwijkerhout ge komen, om het pas gepromoveerde le team van Wilskracht een ere-wed- strijd te berijden. HBC, dat zelf in de overgangsklasse speelt, was een zware tegenstander, doch, afgaande op de resultaten van het le in de af gelopen maanden, werd verwacht, dat HBC flink partij gegeven zou worden .Sportief is de wedstrijd een succes geworden. De gespeelde par tijen waren stuk voor stuk het aan zien waard. Wilskracht beschouwde het blijkbaar als een ere-zaak, de HBC-ers te dwingen hun beste spel te geven en zij speelden uiterst ge concentreerd. Het mocht Puyk ge lukken om alle drie de partijen te winnen. Een geweldige prestatie. Ook J. van der Ploeg wist een game in de wacht te slepen. De gasten ga ven een stijlvol en een tactisch be heerst spel te zien. Zij leverden een krampachtig gevecht om de punten, maar ontplooiden hun spel ten volle, zodat er prachtige staaltjes van tac tisch wisselend spel te zien waren. De uitslag werd 64 voor de gasten. Dit is zeker een voor Wilskracht enigszins geflatteerd resultaat, maar we kunnen toch niet zeggen, dat zij hun gewonnen partijen niet op spor tieve wijze gewonnen zouden hebben. Een avond als deze is voor Wils kracht meer waard dan een maand trainen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6