DUINSTREEK Met gepantserde onderbroek in Canada HET SUCCES VAN DE WEEK J. A. v. Herwaarden weer directeur van de steenfabriek te Hillegom Een rokend huis op een sleetje VRIJDAG 27 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Besluit van aandeelhouders nietig verklaard In de toestand bij de Kalkzand steenfabriek te Hillegom is thans een belangrijke wijziging gekomen. Naar aanleiding van een uitspraak van de eerste kamer van het Amsterdams Gerechtshof zal de heer J. A. van Herwaarden zijn functie van direc teur en lid van de raad van beheer weer innemen, evenals de geschorste medeleden van de raad van beheer, de heren E. van Romunde, D. J. van Herwaarden, K. L. van Herwaarden en L. Thurkow. Met deze uitspraak, die het Am sterdamse Hof gisterochtend deed, is het vonnis in kort geding van de Haarlemse rechtbank vernietigd, waarbij de heer Van Herwaarden, die over het merendeel der aandelen beschikt, op straffe van verbeurd verklaring van een dwangsom van 100-000 verboden werd, de buiten gewone algemene vergadering van aandeelhouders op 12 Mei j.l. te Haarlem gehouden, bij te wonen. Zodoende kon op een minderheid van aandelen het schorsingsbesluit genomen, worden, waarna een nieu we directeur en een nieuwe raad /van beheer werd benoemd. De aandelen van de heer Van Herwaarden 1156 van de 2000 berustten onder beslag van de Justi tie, wegens een strafvervolging, die tegen hem gaande is. In het kort ge ding had de president van de Haar lemse rechtbank beslist, dat deze aandelen niet gedeponeerd konden, doch als zodanig mochten worden beschouwd. De procedure was aan hangig gemaakt door de minder heidsgroep der aandeelhouders. Het Amsterdamse Hof besliste gis teren, dat het regu van de inbeslag neming der aandelen als bewijs van deponering had moeten gelden, zo dat de heer Van Herwaarden of zijn gemachtigde het recht had op de vergadering aanwezig te zijn. Het is de strekking der statuten dc aan deelhouders zoveel mogelijk gelegen heid te geven hun stem uit te. bren gen en aangezien er zulke belang rijke beslissingen genomen moesten worden, had men de heer Van Her waarden zijn stemrecht niet mogen onthouden. Het Hof vernietigde derhalve het vonnis van de Haarlemse Rechtbank en verklaarde de besluiten, genomen op de aandeelhoudersvergadering van 12 Mei j.l. niet rechtsgeldig. Aanleiding tot het conflict De aanleiding tot het conflict is "thans duidelijk geworden. Dank zij de hulp van enkele aan nemers en een lening van een assu rantiemaatschappij, kreeg de heer Van Herwaarden in 1947 het meren deel van de aandelen van de kalk zandsteenfabrieken teHillegom in zijn bezit. De lening werd door de assurantiemaatschappij verstrekt te gen onderpand van de aandelen. De toenmalige Raad van Beheer besloot twee jaar later anderhalf millioen op te nemen ter lening aan de heer Van Herwaarden om zo het grootste deel der aandelen uit de verpanding aan de assurantiemaatschappij vrij te maken. Men was namelijk van mening, dat dc N.V. financieel onaf hankelijk diende te zijn. De heer Van Herwaarden vond het beter deze le ning te betrekken uit liquide midde len van de N.V. en uit het Pensioen fonds. De Raad van Beheer keurde een besluit daartoe in 1949 met al gemene stemmen goed. In Juli 1949 trad evenwel een van de leden van de Raad af en beschuldigde de heer Van Herwaarden er van, dat hij zijn medeleden had misleid en dat hij gelden van de- vennootschap en het Pensioenfonds had verduisterd. Zoals bekend werd de heer Van Herwaarden daarna gearresteerd. Zijn boeken en aandelen nam de po litie in beslag. Kort daarna werd de gearresteerde directeur vrij gelaten, maar daarna werd hij nog tweemaal aangehouden. Een uitspraak in zake deze be schuldiging is nog niet gedaan. HILLEGOM De kinderhoofdjejs verdwijnen. Men is ook hier vanwege de Water staat begonnen met het opruimen der keien. Ofschoon het „keienvlak" hier beduidend kleiner is dan te Lisse en te Sassenheim zal de nieu we bestrating de veiligheid ten goe de komen, omdat veel wielrijders door „keienvrees" zich met hun fiets te veel op het midden van de weg wagen. LISSE Aan de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam slaagde de heer L. F. Haase voor het semi-arts- examen. NOORDWIJK Ziekentriduum in Juvenaat In de keurig versierde zaal van het Juvenaat is deze week voor een 30- tal zieken, die weinig of nooit de ker kelijke diensten kunnen bijwonen, het jaarlijkse Ziekentriduum gehou den. Dat dit een drietal gelukkige da gen voor hen is geweest, die een diepe indruk hebben achtergelaten, was gemakkelijk vast te stellen. Gistermiddag te 2 uur had de slui ting plaats, waarbij deken Brinkman, geassisteerd door de kapelaans v. d. Spek en Hartog een plechtig Lof ce lebreerde met zegening der zieken. In een korte toespraak sprak deken Brinkman de hoop uit, dat de afge lopen dagen, de zieken goed hadden gedaan. Gaarne wilde spr. de zieken de wens voor een spoedig herstel meegeven. Mocht deze wens echter niet ini vervulling gaan, dan hoopte spr. dat zij hun kruis in het licht van het geloof zouden weten te dra gen. Dank bracht spr. aan hen, die het mogelijk hebben gemaakt, om deze heerlijke dagen te doen slagen en het deed hem goed te mogen con stateren, dat er voor dit doel nog zoveel goede mensen te vinden zijn. Nadat aan alle zieken nog een kleine bloemenhulde was gebracht, keerden zij huiswaarts. Sportmiddag. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Priris Bernhard zal uitgaande door de Oranje-Vereniging een Sportmiddag worden gegeven, waarvan het pro gramma is als volgt: 2.002.30 Se ries 60, 80 en 100 m. hardlopen; 2.30 3.00 Scholen estafette; 2.00—3.10 600 m. jongens; 3.103.30 Halve finales 60 en 80 m.; Finale 100 m. heren; 3.30 4.15 le Helft Voetbalwedstrijd Noordwij kse Ambtenaren-elftal tegen combinatie Noordwijk-S.J.S; 4.15 4.20 Finales 80100 m. dames; 4.20 4.30 Verenigings-estafette Heren 10 x 250 m.; 4.30—5.15 2e Helft Voetbal wedstrijd; 5.155.25 Finales 60 en 80 m. (meisjes en jongens); Vereni- g'ings-estafette Dames 4 x 80 m.; 5.25 5.30 1500 m. heren; 5.40 Prijsuit reiking. Uit het SJC-kamp. Deze week heeft SJC een zeer belangrijk pro gramma af te werken. Zaterdag speelt zij in het Zilveren-doel-tour- Macfiineó met ftetatmueik GEMEENTEBEDRIJVEN KATWIJK. In verband met de werkzaamheden aan het hoogspanningskabelnet is het noodzakelijk de electriciteits voorzie ning te onderbreken op Zondag 29 Juni 1952 van 12 uur 's middags tot 6 uur 's middags of zoveel langer of korter als het werk vraagt. 6492 De Directeur, J.' A. BLOM. (Advertentie) Bloemencorso ,het vak" en li1 In de Bollenstreek is momenteel een streven merkbaar om het bloe mencorso te maken tot een gebeur tenis, die op de eerste plaats verzorgd dient te worden door de beoefenaren van „het vak". Het aantal echte bollenmensen, die aan het corso deelneemt is in verhou ding tot de reclame-wagens van gro te Nederlandse zaken vrij gering. Men ziet dit als een verkeerde ont wikkeling. Ongetwijfeld mag niet uit het oog worden verloren, dat het ma ken van een goede corsowagen veel geld kost, maar daarnaast staat toch direct de vakreclame, die deze kosten waard is. Bij onderling overleg kan het overigens zó, dat de grote zaken mensen slechts een keer in de drie jaar voor de kosten van een wagen moeten opkomen. Er wordt momenteel hard voor ge werkt om deze gedachte ingang te doeni vinden. Door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof. dr. F. J. Th. Rutten, is Zaterdagmorgen het nieuwe gebouw van het Mathematisch centrum aan de tweede Boerhaavestraat te Amsterdam officieel geopend. Tevens stelde de Minister dc Arra-rekenmachine, welke zich in het gebouw bevindt in gebruik. Een afbeelding van de Arra (automatische clais-reken- machine Amsterdam), welke een vol-automatische lialf-electronische relais machine is. Zij kan eenvoudige bewerkingen als optellen en aftrekken uit voeren in gemiddeld 1/8 seconde, meer gecompliceerde als vermenigvuldi gen en delen in y seconde. Het geheugen kan ruim tweeduizend (grote) getallen bevatten. De gang van zaken is de volgende. Een probleem wordt eerst door wiskundige analyse op een voor dc berekening geschikte vorm gebracht en in een zekere code op een papierband geponst. Deze band wordt door de machine „ingelezen". De machine verricht daarbij automatisch alle nodige omvormingen als overgang van tientallig op tweetallig stelsel en dergelijke en bergt het programma in zijn geheugen op. Zodra dit gebeurd is begint de machine automatisch het programma af te werken en alle be haalde resultaten met behulp van 'n door de machine zelf electr. bediende schrijfmachine uit te schrijven. Als het programma is uitgevoerd stopt de machine automatisch. De ARRA is de eerste rekenmachine van dit soort, welke in Nederland is voltooid. mooi van „Noordwijk" tegen SVV. Zondagmiddag te half drie een ze ker niet minder belangrijke wedstrijd op het Sportpark aan de Schiestraat te 2.30 uur tegen de nieuwe le klas- ser Excelsior uit Rotterdam, welke met een zeer sterk elftal zal uitko men. Zowel voor spelers als voor de toeschouwers belooft dit een in teressante ontmoeting te worden. Kunstzinnige tuinman. De heer P. E. Hegemans behaalde bij de Keu kenhof-tentoonstelling de 4e prijs voor de best aangelegde tuin. Tevens behaalde hij de 2e prijs op de ten toonstelling van de Middenstand te Oegstgeest voor de origineelste stand. Openluchtconcert. Het fanfare corps „Excelsior" geeft morgenavond om half negen een openlucht-concert op het pleintje voor de Ned. Herv. kerk te Noordwijk aan Zee. Zondag a.s. zal het corps deelne men aan het concours te Kwintsheul, waar het uitkomt in de afd. uitmun tendheid. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: N. J. Caspers 97 p. le klasse; N. L. v. d. Berg 97 p. 2e klasse; J. N. Baalbergen 94 p. 3e klasse. De laatste schietavond in dit seizoen zal gehouden worden op 4 Juli a.s. De heer Paul Batterau is ge slaagd voor het toelatingsexamen Gem. Middelbare Handelsschool te 's Gravenhage. OEGSTGEEST Tweemaal muziek. De Tram harmonie maakt vanavond een mu zikale rondgang door de gemeente om de Anjercollecte in te leiden. Morgenavond geeft de harmonie Triumph een concert bij het Witte Huis ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Bernhard. STOMP WIJK R.K. E.H.B.O. De afd. Stomp- wijk van de R.K. E.H.B.O. hield een buitendemonstratie bij de kerk. Een negental slachtoffers hadden letsel opgelopen bij een denkbeeldig auto- bus-ongeval. De EHBO'ers rukten uit in 3 ploegen onder leiding van de dames v. d. Bosch, Vogelaar en v. Maren. Met een glimlach om dc lippen lieten de slachtoffers hun ernstige verwondingen verbinden, spuitende bloedingen en gecompli ceerde beenbreuken, verzorgen. De schijndoden werden weer bijgebracht. In het leslokaal waar de slachtoffers netjes op een rijtje lagen gaf in structeur Den Boef uit Voorschoten een overzicht van de juiste behan delingsmethode voor deze slachtof fers en besprak de eemaakte fouten. Tot slot demonstreerde hij nog enige grepen. Het was een leerzame oefe ning. VOORHOUT Zou dit het kleinste eitje zijn? Het record van het kleinste ei is al weer gebroken. Onze correspondent aan het citjesfront te Voorhout meldt: Wij kunnen thans mededelen, dat in het kippenhok van de fam. v. d. Nouland aan de Prinsenweg een der mate klein ei is gevonden, dat alle be staande records o.i. slaat. —Dit ei(tje) had een lengte van 2.2 Cim., een breedte van 1.5 c.m. en het gewicht was 5 gram. Als bijzonderheid moet hierby worden vermeld, dat de kip wel zijn best heeft willen doen het record te verbeteren, want een twee de ei(tje) v/as ook aanwezig, maar dit was iets groter. Men zou bijna gaan denken dat de kippen oolc couranten lezen. Het be wuste ei is voor iedere belangstellen de te bezichtigen. Kippenmoordenaar aan het werk. Een kip bij de Gebrs. Langeveld had een aantal kinderen, maar opmer kelijk werd „de koppel" steeds maar kleiner. Allereerst werd aan vreem de katten gedacht. Dat zijn meestal de daders. Toen alle kuikens echter spoorloos en geruisloos verdwenen waren, werd de moederkip bijna het slachtoffer van de dader. Het bleek een nachtuil te zijn. In de volks mond ook wel katuil genoemd. De kip was natuurlijk te zwaar, om zo maar mede te nemen. Had men even wel niet kunnen ingrijpen, dan had de uil de kip zeker gedood. PLEZIERIG VERHAAL VAN IJSKOUDE EMIGRANT Mensen die het weten konden, had den in de zomer oud-kapitein Jan Küp, onderwijzer in Manitoba, aller lei sombere voorspellingen gedaan over de Canadese winter. Ja, de post bode had durven beweren: „de win ter hier zal u wel klein krijgen!" Wat er allemaal van waar is? Wel, laat ons deze oud-Bredanaar zelf maar aan hat woord laten, aldus De Stem. Ik had eens gelachen» en geant woord, dat Spencer Lake ook wel uit gestorven zou zijn, eer ik het opgaf. Maar al hebben ze dan zwaar over dreven, het was toch bar genoeg. In October begon de winter hier al met zware sneeuwstormen zonder ons zelfs de traditionele „Indiaanse zomer" te gunnen. Tot mijn genoe gen bemerkte ik, dat het de lui hier ook te bar was. Hectaren! graan ston den nog onder de sneeuw. De meesten hadden hun brandhout nog niet bin nen, laat staan gezaagd. Eind October, enkele dagen voor Allerheiligen, vroor het al 30 graden en het ging met frisse moed verder totdat het nu reeds 40 graden onder nul is met nog een graad of 7 voor dat we hier de minimum-temperatuur hebben, zegge en schrijve kort bij de 50 onder nul! Wie zich de winter van 1928'29 nog herinnert zal zich een beetje kunnen indenken, wat dit bete kent. Een geluk bij een ongeluk is nog, dat we geen extra zware sneeuw stormen hebben gehad met een paar meter hoog sneeuw. Je moet tenslotte altijd de goede kant ervani zien. Aardig verpakt. Nu zal iedereen zich afvragen, hoe kan een mens nu bij dergelijke tem peraturen nog iets doen en, als hij wat doet, hoe kan hij dat? Een ant woord hierop is, dat, hoe kouder het is, hoe beter. Hoe gek het ook lijkt, maar op een dag dat de temperatuur bij de 40 is, is 't windstil en schijnt de zon, dat het een lust is. Het is ge zond weer, ook al bevriezen de neus gaten en blijven de emmers aan je handschoenen hangen. En vergeet niet, dat we hier op de kou gekleed zijn met gepantserde onderbroeken, schoenen met twee paar sokken er in en nog een paar gevoerde overschoe nen er over. Alleen je neus en je oren steken er uit maar van de rest is niets te zien. Al is het fris, kou lijden doen we niet. Maar de hemel sta je bij, wanneer een blizzard of zware sneeuwstorm woedt. Dan helpt dat alles geen*zier en is de enige keu ze: thuis blijven of doodvriezen. Dat dit geen onzin is heb ik hier opge merkt aan het aantal slachtoffers dat enkele gezinnen hier in de buurt in de afgelopen jaren te betreuren heb ben. Overmoed of onvoorzichtigheid brengt in die gevallen een zekere dood. Wij wonen in een huis met twee kamers en een zoldertje. Dag en nacht brandt de kachel in iedere ka mer. Ik heb alles met papier dicht afgeschermd, maar nog is dit niet vol doende. Het is een goede les, hoe ik mijn nieuwe huis dat. half afge bouwd een meter of 20 verderop staat, moet afbouwen. In de vroege morgen stap ik naar het meer met ijsbijter en hak een gat in het ijs van een centimeter of 30 doorsnee bij een meter diep. Met een ijsbijter gaat dat vlug. In het begin deed ik het met een bijl, maar toen het ijs dikker werd, werd dat onmo gelijk. Als het water gehaald is, wordt vlug een stel blokken gespleten voor de kachels en kunnen we dc dag be ginnen. Een eigen gemaakt sleetje doet dienst als transportmiddel. Cabooze-ple2ier. Weet u, wat een „cabooze" is? Toen ik voor het eerst een cabooze zag, kan ik mijn ogen niet geloven. Stel je voor: een sleetje, met daarop een huisje gebouwd van een kubieke me ter met inhoud. Voor dat sleetje staat een paard. De leidsels door een klein gaatje naar binnen, boven dat gaatje een raampje en daar heb je de ca booze. Om het geheel nog vermakelij ker te maken staat boven op dit mi niatuurhuisje een stuk schoorsteen pijp en daar gaat het geheel, grote rookwolken uitbrekend, over de prai rie of door het bosch. Binnen in zit de bestuurder op een kistje en prac- tisch onder zijn zitvalk of vlak on der zijn neus branddt het kacheltje, terwijl de ruimte achter hem is ge vuld met brandhout. Als je eens een ritje hebt gemaakt, dan bemerk je, dat het zweet je over je gezicht druipt, terwijl het buiten ijskoud is. Hoe groter de familie, hoe groter de cabooze. Soms puilen ze uit als ze passagiers onderweg opgepikt heb ben, die ook wel eens bij een 'oneffen heid verdwijnen in een sneeuwhoop. Niet zo lang geleden was een half bloed-echtpaar op weg naar Winni- pegosis, beiden zwaar onder de in vloed. Na een paar uur kwam de echtgenoot tot de ontdekking, dat zijn vrouw verdwenen was. Na een paar uur terugrijden, zag hy een paar be nen uit een sneeuwhoop steken. Toen het geheel weer ingeladen was, bleek de betere helft practisch onbescha digd te zijn. Alleen de tenen, die bui ten de sneeuwhoop staken, waren be vroren. Ik heb het zelf niet gezien, maar geloof het graag als ik mijn eigen tenen voel wanneer ik te lang stil sta. Slaeht-genot. Van de vorst beleef je ook een hoop plezier. Vorige week Zaterdag slacht te ik mijn eerste varken. Als men weet, dat ik niet eens kon zien hoe een konijn doodgemaakt werd in vroeger jaren, dani kan men zich voorstellen, hoe ik me voelde, toen ik met mijn geweer op het beest af stapte. Nu had ik al wel heel wat er varing opgedaan bij het jagen, maar het is toch een verschil of je op een beest jaagt of het in koele bloede vast bindt en dan doodschiet. Ik had het al een tijd uitgesteld, maar er liepen twee van die knapen en mijn huisgenoten wilden ook wel eens wat anders zien. Trouwens alle maal waren ze vol van balkebrei ma ken, bloedworst, metworst, hammen roken enz. Maar het geheel liep nog steeds rond en ik voelde er niets voor om uitgelachen te worden. Met mes en geweer erop af en het drama was in enkele minuten over terwijl het zweet me van het gezicht liep. We moesten met zijn allen vech ten om alles klaar te krijgen, krab ben, opensnijden en hakken, want de hele zaak bevroor je onder je handen. Toen ik hem aan de ladder had han gen kon ik er met de bijl niet meer aankomen zo hard was hij bevroren. De volgende dag heb ik mijn zaag er bijna op vernield om hem in stukken te krijgen en toen naar binnen om te ontdooien. Iedere slager die me ge zien had, was er bij gaan staan hui len. Het leek nergens op, maar op het eind hingen de hammen en de zijen netjes klaar in dc schuur steenhard maar eerste klas diepvries. Nu doen we het op ons dooie gemak en wer ken wat af als we er zin in hebben. Het bederft toch niet. Maar je moet er aan wennen en dat betekent evenals de hele emigra tie enkele harde jaren. Gezond is het wel want verkoudheid is hier prac tise uitgesloten met dit constante weer. (Zojuist deelde men ons mede, dat enkele Bredase vrienden van de heer Küp dezen op advies van de di recteur van het gem. slachthuis een handleiding hadden toegestuurd voor het slachten. Gezien de inhoud van 's heren Küps correspondentie vrezen wij, dat het geschenk hem te laat heeft bereikt. Redactie). Ontslag dienstplichtigen per 1 Juli in werking Ingevolge de dienstplichtwet ein digt de dienstplicht: a. Voor dienstplichtigen zonder rang met ingang van 1 October van het jaar, waarin rij 35 Jaar worden; b. Voor dienstplichtige onder officieren (korporaals daaronder begrepen) met ingang van 1 Oc tober van het jaar, waarin zij 40 jaar oud worden; c. Voor uit de dienstplicht voortgekomen reserve-officieren met ingang van 1 October van het jaar, waarin zij 45 jaar oud wor den. Dit ontslag is echter na 1 October 1938 in verband met de buitengewone omstandigheden niet mer verleend geworden. Bij Koninklijk Besluit is thans be paald, dat de opschorting van ontslag met ingang van 1 Juli 1952 eindigt, behalve voor reserve-officieren en overig reserve-personeel van de ko ninklijke landmacht cn enkele groe pen van vrijwillig dienenden, die geen beroeps-militair zijn. Als gevolg hiervan worden de des betreffende dienstplichtigen met In gang van 1 Juli 1952 uit dc dienst ontslagen, zodat na deze datum op hen geen dienstplicht meer rust. Ter voorkoming van een enorm® administratieve arbeid zal slechts in de gevallen, waarin een belangheb bende dienstplichtige er bijzonder prijs op stelt een schriftelijk bewijs van ontslag te ontvangen (bijv. In verband met emigratie), een zodanig bewijs op zijn schriftelijke aanvraag worden toegezonden. Om te welen tc komen tot welke autoriteit een zodanige aanvraag moet worden gericht, moet dc dienst plichtige eerste inlichtingen vragen ter gemeente-secretarie van zijn woonplaats. Dc Z. P. M. I tot op heden het grootste niet bestuurbare luchtschip van de wereld is behouden uit Akron in Ohio, waar het gebouwd werd in het lucht havenstation van Lakehurst aangekomen. Het zal daar nog op verschillende kwaliteiten worden onderzocht. Het luchtschip werd door de Amerikaanse marine speciaal voor dc strijd tegen de duikboot-oorlogvoering gecon strueerd. De Z. P. M. I is 108 meter lang, elf meter hoog en van de aller nieuwste uitrusting voorzien. Het schip kan tijdens de vlucht van brandstof worden voorzien. Het luchtschip kan een snelheid van 138 km. per uur be reiken en urenlang in rust boven eenzelfde doel blijven zweven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Juni. Vee. Aan voer: 10 stieren. 65 melkkoeien, 130 vette koeien, 200 vare e.a. koeien, 33 vette kalveren, 154 nuchtere kalveren 240 weideschapen, 936 lammeren, 22 varkens, 140 schrammen, 551 biggen, 5 paarden, 1 veulen en 18 geiten. Totaal 2510 stuks. Prijzen: stieren 460—1050 per stuk, 2,60—2.80 per kg. levend gewicht; melkkoeien 700 1100 per stuk, vette koeien 800 1150 per stuk 2.452.95 per kg le vend gewicht; vare e. a. koeien 650 900 per stuk, vette kalveren 190 420 per stuk. 2.002.20 per kg. le vend gewicht, nuchtere kalveren 45 —60 per stuk, 1.201.35 per kg. le vend gewicht; weideschapen 90 135, lammeren f 70—85, varkens 210 410, schrammen 70110, biggen 50—60, paarden 600950, en gei ten 1035 per stuk. Handel: stieren, melkkoeien, vaarkoeien, vette kalve ren, nuchtere kalveren levendig, vette koeien stroef; schapen en lam meren vlug; varkens, schrammen, biggen, paarden en geiten matig; 750 Texelse lammeren 5070 per stuk. Kaas. Aanvoer 69 partijen Goudse en 7 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse: extra kwal. 2.35, le soort 2.232.28 en 2e soort 2.18 2.22 per kg., Leidse le soort 2.30 2.36 per kg. Handel matig. TER AAR, 26 Juni. Groente. Peulen 4.90—9.60, idem B. 2.20—3.20, Doppers 2.803.80, Capdoppers 4.90 5.40, Witte Capcijncrs 5.30, Blauw schokkers 6.60, Tuinbonen 2.152.45, alles per 10 kg.; Kassnijboncn 1.05 1.70, idem stek 0.55—0,70, Waspeen 0.080.13, Aardappelen 0.10, idem kriel 0.06, alles per kg; Komkom mers 0.080.11, Bloemkool 0.11, Augiurkcn 0.06, alles por stuk; Aard beien 0.18 per doosje. Op aanvraag van onze cliënten gaan wij door met onze Jubileum-Reclame. Bij aankoop van 100.— krijgt iedere koper een 6517 POLSHORLOGE CADEAU (met 1 jaar schriftelijke garantie). Bij aankoop van mantel of mantelcostuum een paar KRISTAL NYLONS Onze unieke Jubileum-collectie Kamgaren cn Tropical Costuums, Sportcolberts, Pantalons, Plusfourcostuums, Dames- en Heren Gabardine Mantels, Fingertips. MANTELCOSTUUMS in 12 modetinten C7 OA zuiver kamgaren, vanaf Dames- en Heren Egyptisch l»nnen Regenjassen .oor dc prils van'5£50°r 2975 Windjacks voor de x/2 prijs, 1 A CA van 59.50 voor Meisjes- en Jongens Egypt, linnen 1 7 CA Regenjassen (geheel dubbel) 11 *UV BIJ NI Al SON -SPIER KOOPT U MET PLEZIER Haarlemmerstraat toe (ichuin ov.r d. H.rt.brugk.rk) - Lelden

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3