Bborden KALFSSOEP 35 cent aé&s 0 HONIG'S Katholiek Thuisfront houdt er de moed in Provincie Gelderland leent geld voor haar kleine gemeenten Jos.A.vanSeggelenf Daders van roofmoord hoorden 20 jaar gevangenisstraf eisen Hoe een paard de brug bezag Trein Den Haag-Scheveningen maakt kans te verdwijnen WOENSDAG 25 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA t REEDS 30.000 VAN DE BENODIGDE 300.000 GEBOEKT. De ledenactie, welke het Nationaal Katholiek Thuisfront het vorig jaar heeft ingezet, wordt doorlopend met succes bekroond. Deze dagen werd het 30.000ste lid geboekt: de heer Th. Caris uit Roggel. Nu ons leger zich zo snel uitbreidt, heeft het Nationaal Katholiek Thuisfront vele zorgen om het grotere aantal soldaten op te vangen in militaire tehuizen en tijdens herha lingsoefeningen en buitenlandse manoeuvres. Het is daarom verblijdend, dat reeds zovele begunstigers zich achter deze instelling hebben geschaard. Wil het Thuisfront echter aan alle behoeften op volkomen bevredigende wijze voldoen, dan zijn er ca. 300.000 contribuerende leden nodig. Met het aldus verkregen bedrag zouden meer militaire tehuizen en kapelletjes bij de legerplaatsen kunnen worden gebouwd en ingericht. Tevens zou het Nationaal Katholiek Thuisfront dan in staat zijn het soldatenblad ..Salvo" uit te breiden. De hoofdlegeraalmoezenier vertrouwt echter op de belang stelling, die Katholiek Nederland immer voor de geestelijke verzorging van zijn soldaten heeft getoond. En dus: op naar de driehonderdduizend. Minister Lieftinck: „Na 1 Juli ben ik weg" „Of het constitutioneel mogelijk zou zijn dat ik nog voor 12 Juli in de Kamer verschijn, zou staatsrech telijk niet geheel onmogelijk zijn, maar physiek wel", aldus zeide gis termiddag minister Lieftinck in ant woord op een vraag van de heer Tjalma (AR) of het constitutioneel mogelijk zou zijn, dat de minister nog vóór 12 Juli in de Kamer zou verschijnen. „Ik zal er op 12 Juli niet meer zijn", vertelde minister Lieftinck verder. „Ik kan dat niet nader con cretiseren, maar na 1 Juli ben ik weg". Prof. Lieftinck had het gisteren niet gemakkelijk in de Eerste Kamer met de wijziging van de Wet op de materiële oorlogsschade. Hij had die nog willen afwerken, maar het voor stel van prof. Molenaar (VVD) om de Kamer gelegenheid te geven deze ingewikkelde materie nauwkeurig te bestuderen, kreeg de steun van de meerderheid der Kamer. Het voor stel werd met 2015 stemmen aan genomen. Tegen stemden P. v. d. en CPN en de heren Regout (KVP) en Vixseboxse (OH). De minister pakte hierop, zeer verstoord, zijn portefeuille op en verliet de Kamer. Dit wetsontwerp en de wijziging van de wet financiering wederop bouw publiekrechtelijke lichamen zullen dius niet meer door minister Lieftinck verdedigd worden. Dat kan de senaat opmaken uit 's minis ters antwoord aan de heer Tjalma (AIR). Prinses Beatrix in het Prinsenhof Prinses Betrix heeft met haar klas, die onder leiding van ds. Braakman en mej. Bühring Boekhoudt een uit stapje maakte, een bezoek aan Delft gebracht en daar het Prinsenhof be zocht alsmede de tentoonstelling Pris ma der Bijbelse kunst. Van de voren meldt het „Alg. Dgbl." werd de meegebrachte lunch gebruikt op de binnenplaats naast dc Prinsenkelder. Op de Delftse markt, waar juist de kermis aan de gang was, brachten de prinses en haar vriendinnetjes vrolij ke ogenblikken door. Daarna is de reis voortgezet naar Gouda, waar de Goudse glazen zijn bezichtigd. Voor de tentoonstelling Prisma der Bijbelse kunst zal binnenkort een nieuwe catalogus worden uitge geven. De oude is, zoals gemeld, door B en W. uit de circulatie genomen. Op 17 Mei van dit jaar waren, be houdens de vele boerderijen, als bij voorbeeld in Friesland, Drente en op Rozenburg, die reeds meer dan een jaar geleden tbc-vrij waren, 15925 bedrijven vrij van besmetting of 5667 meer dan het plan was. Mien is dus een derde vooruit op het oor spronkelijke schema. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo foonmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.0 Nieulws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuz. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Gramofoonmuz. NQRV: 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gramofoonmuziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmededelin- gen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Pianoduo. 13.35 Zangrecital. NCRV: 14.00 Pro menade orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuz. 15.30 Sopraan, bas, cembalo en cello. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Harpensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Viool en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Zangver eniging. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Gramofoonmuziek. 19.05 „Levens vragen van allerlei aard en een pas toraal antwoord". 19.20 Bariton en orgel. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Amusements muziek. 20.50 Reportage. 21.10 Gra mofoonmuziek. Opl.m. 21.35 „Het Wespennest"). 21.55 Buitenlands overzicht. 22.15 Twee piano's. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.1524.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmuz. 9.25 Voor dc huisvrouw. 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerde muz. 11.55 Pianotrio. 12.25 „In 't spion netje". 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Hawaiianmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Bij het eeuw feest van de Nederlandse postzegel". 13.25 Lichte muziek. 14.05 „Majoor Frans", hoorspel. 14.55 Gramofoon muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Amateursprogramma. 16.50 Gramo foonmuziek. 17.00 Militaire causerie. 17.40 Marinekapel. 17.45 Regerings uitzending: Mr. H. van Andel: „Hol- landia, Nieuw-Guinea's hoofdstad". 18.00 Nieuws. 18.15 De Ronde van Frankrijk en tenniskampioenschap pen. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 Ronde Tafel Parlement. 19.25 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch orkest en solist. 21.15 „De man die Harry TVuman was", hoorspel. 22.05 Surinaamse volks muziek. 22.20 Gevarieerd program ma. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30 24.00 Lichte muziek. Op Dinsdag 1 Juli staat bij de fa. Th. Gillissen de inschrijving open op 4 millioen 4 yK pet. 1600 a pari ten laste van de provincie Gelderland. De lening dient niet ter financiering van zuiver provinciale uitgaven, maar wordt gesloten in het belang van de kleine Gelderse gemeenten, die zelf moeilijk met een obligatielening op de kapitaalmarkt kunnen komen. In vele van die gemeenten kunnen dringende werken niet worden uitge voerd, omdat de definitieve financie ring niet is verzekerd, zoals scholen bouw, wegenaanleg, riolering en wo ningbouw. De provincie wil nu een bemiddelende taak vervullen en stelt crediet en aanzien, die zij op de ka pitaalmarkt geniet ten dienste van de gemeenten in haar gewest. Voor de meer dan zestig gemeen ten, die op deze wijze zullen worden geholpen, gelden dezelfde voorwaar den als voor de lening, welke de pro vincie aangaat. De dienst van de le ning wordt geschraagd door provin cie en gemeenten, aldus het prospec tus. In de ouderdom van 69 jaar is, na een langdurig ziekbed, in zijn wo oing aan de Marktweg te Den Haag overleden de heer Jos. A. van Segge- len. een der pioniers van de Katho lieke Arbeidersbeweging in het alge meen en van de katholieke vakorga nisatie van Overheidspersoneel in het bijzonder. De begrafenis is bepaald op Vrijdag aanstaande op de katholieke begraaf plaats „Sint Barbara" aan de Binck- horstlaan in Den Haag. Tevoren wordt om half elf in de kerk van de H. Martha aan de Hoefkade een plechtige Mis van Requiem opgedra gen. Met Jos van Seggelen schrijft dc „Volkskr." ontvalt de Katholie ke Arbeidersbeweging in het bijzon der de katholieke bond van overheids personeel, een welbekende en sympa thieke figuur. Van Seggelen met zijn merkwaardige dichtader was de „bard van de beweging". Een man die zich gemoedelijk liet aanleunen het compliment van zijn vrienden, dat in zijn verzen de voormalige Haarlemse „vuurwerker" zich niet verloochende. Als vuurwerker bij de Haarlemse gemeentebedrijven is Van Seggelen namelijk zijn werkzaam leven begonnen. Al spoedig zette hij mede zijn schouders onder de oprich ting van een eigen katholieke vak bond van gemeentepesoneel. Later werd hij de mede-oprichter van de katholieke bond van overheidsperso- De provincie Gelderland zal voor eigen behoefte naar verwachting geen beroep op de kapitaalmarkt be hoeven te doen, daar door voortgaan de stortingen in een speciaal fonds voor Waterstaatswerken tegen einde 1952 een bedrag van 4.6 millioen voor de provincie beschikbaar zal zijn. Kinderuitzending heeft geld nodig Tijdens de jaarvergadering van de Katholieke Kinderuitzending in het bisdom Haarlem, besteedde men grote aandacht aan de financiële sta tus van deze charitatieve organisa tie. Hoewel er in ons land een groot gebrek aan kleuterhuisruimte be staat, kan men nog niet beginnen met de bouw van een voor een ge heel katholiek Nederland geprojec teerd kleuterhuis te Dieren. De ur gentieverklaring van rijkswege is reeds verleend, maar het hoofdbe stuur van de kinderuitzending wil eerst de financiële basis verbreden. De bouwkosten van het nieuwe huis, die dank zij ook de medewerking van het Bouwcentrum Rotterdam, zo laag mogelijk zijn gehouden, zijn be groot op 425.000. Tevens heeft men daarenboven nog een bedrag van 100.000 nodig als werkkapitaal en voor de inrichting van het huis. Ten einde de nodige gelden bijeen te brengen, heeft het hoofdbestuur reeds een grote loterij op stapel staan. De heer Auten uit Velsen, die in zijn openingsrede, de financiële moei lijkheden uiteenzette, deed een be roep op de provinciale overheden, om de subsidies te verhogen. Dit leek hem in het belang van de volksge zondheid gewettigd. Met name wees hij er op, dat de provincie Zuid-Hol land toch zeker de vrij povere sub sidie diende te verhogen tot min stens het bedrag dat het Noordhol landse provinciale bestuur verstrekt. Laten de overheidslichamen beden ken aldus sprak de voorzitter dat alles wat aan verbetering van de gezondheid onzer jeugd wordt uitgegeven, later aan verschillende ziekekosten ruimschoots, wellicht veelvoudig, wordt bespaard. De heer Auten deelde op de ver gadering nog mede, dat het nieuwe Prinses Marijke-kleuterhuis te Zeist, na een grootscheepse verbouwing, vermoedelijk in het najaar openge steld zal worden. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN GOUDA. Zoals bekend zal Koningin Juliana op 18 Juli het herbouwde stadhuis in Gouda officieel openen. Tevens zal H.M. bij deze gelegenheid de Heksen- waag in Dudewater, het patriciërs huis van de stichting Bisdom van Vliet te Haastrecht en de N.V. Ko ninklijke Verenigde Tapijtfabrieken te Moordrecht bezoeken. Het bezoek begint te Oudewater om 10 uur en eindigt uiterlijk 18 uur te Moos- drecht. In Gouda wordt de koninklijke auto om half twaalf verwacht. Na het stadhuis geopend te hebben zal H.M. de Kon. Stearine Kaarsenfa briek bezichtigen. Daarna zal zij een historisch spel op de Markt bijwo nen. Op 28 Februari j.l. deed een dame tijdens haar wandeling langs de Drieneseweg. tussen Hengelo en En schede een lugubere vondst. Zij ont dekte namelijk in een sloot het lijk van een man. De Hengelose politie identificeerde het als het stoffelijk overschot van de 61-jarige heer J. A. B. uit Zutphen, die sinds 18 Februari vermist werd. De Hengelose recherche leverde snel werk en kon nog in de loop van de avond de toedracht van de moord in grote lijnen reconstrueren. Zelfs wist zij de daders aan te wij zen, van wie er zich een 'in Apel doorn in arrest bevond wegens het verkopen van een gehuurde auto. Een meisje, dat van medeplichtigheid werd beschuldigd, kon daags daarna worden aangehouden. Uit het verdere onderzoek bleek, dat hier sprake was van een roof moord. Een van de mannen wist na melijk, dat de heer 'B. uit een hy potheek een bedrag aan geld had ontvangen. De buit was echter ge ring: een gouden horloge, een porte monnaie met enig geld, namelijk 8.a 9.een potlood, een pijp en een tabaksdoos. De ware toedracht van de zaak werd gisteren uitvoerig voor de Al Met maaimachine door feestende menigte De pleohtige opening van de nieu- boer en hoe de stedeling de nieuwe we Gysbert Japicxbrug nabij Bols- ward begon gisteren zo veelbelo vend! De Commissaris van de Ko ningin in Friesland, benevens vele autoriteiten, stonden in vol ornaat gereed om de brug te betreden en een ieder was in een feestelijke stemming, zoals men nu eenmaal pleegt te zijn, wanneer een nieuwe brug tot passende overgang wordt verklaard. Voordat de brug geopend werd lieten enige Bolswardse ingezetenen in een klein schetsje zien, hoe de Het buurttreintje Den HaagSche- veningen schijnt ten dode opgeschre ven wegens gebrek aan reizigers. Deze knusse verbinding tusen station Hollandse Spoor in Den Haag via het viaduct over de Wassenaarseweg en het landelijk station te Scheveningen achter het Gevers Deynootplein le vert de Nederlandse Spoorwegen ver lies op en daar de lijn bovendien geen _r___ functie meer heeft nu er zoveel ver- neel „Sint Paulus", waarvan hij de bindingen met trams en bussen be- 25-jarige geschiedenis vastlegde in j staan, heeft het ministerie van ver- het voorbeeldig gedenkboek „Sintkeer en waterstaat de opheffing er Paulus' worden en werken". Jaren- J van in studie. Niet de directie van de lang ook was hij redacteur van het j Nederlandse Spoorwegen, maar de bondsorgaan „Onze Strijder". Van j minister van verkeer en waterstaat Segigelen's vlotte pen en zijn grote in- beslist namelyk over het voortbe- teresse voor de geschiedenis der or- i staan of het opheffen van spoorlij- ganisatie waren voor het hoofdbe-1 nen. stuur van de Katholieke Volksbond I Wanneer de lijn verdwijnt, raken in het bisdom Haarlem aanleiding j wij meldt het „Alg. Dgbl." een hem bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van deze standsorganisatie het schrijven van een gedenkboek op le dragen. Dit werd het in 1948 ver schenen „Wat er groeide uit de daad". Eveneens een voortreffelijk boek, na de oorlog geschreven en in de oorlog moeizaam voorbereid door een man, deel van de oudste electrische ver binding van ons land kwyt. In 1908 reed daar de eerste electrische trein, in aansluiting op he z.g. Hofplein- treinje. Tegen het eind van de oorlog braken de Duitsers de lijn op en ver wijderden de bovenleiding. Na de oorlog is de verbinding echter geheel die enkele jaren Duitse gijzeling in' hersteld. Eerst met enkel spoor en Sint-Michielsgestel en een honger- j later in 1948 met dubbel spoor, winter in Den Haag doorstond. Van en ook weer geëlectrificeerd. Seggelen was drager van het pause- I De spoorwegen hebben vastgesteld, lijk erekruis „Pro ecclesia et ponti- dat er slechts een handjevol forenzen, fice". die tussen Wassenaar en Rotterdam op en neer reizen, enig nadeel zal on dervinden tengevolge van de ophef fing. Daar komen dan natuurlijk bij de liefhebbers van de paardensport, die van het treintje gebruik maken wanneer er op Duindigt rennen zijn. Rokende rietdekker voor de rechtbank Boete en voorw. straf geëist De rietdekker J. M. uit Bergen, die op 13 Mei- even buiten Alkmaar bezig was met werkzaamheden aan een rieten dak van een boerderij, waarin twee gezinnen woonden, moest zich voor de Alkmaarse recht bank verantwoorden voor onvoor zichtigheid, tengevolge waarvan brand zou zijn uitgebroken. Het dak van de boerdery is namelijk in brand geraakt tijdens de werkzaamheden van de rietdekker, van wie gezegd wordt, dat hij onder het werk siga retten rookte. De brand heeft twee gezinnen dakloos gemaakt en grote schade aangericht, die niet door ver zekering gedekt was. Een boete van 500, of 100 dagen en een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar werd tegen de rietdekker geëist. brug bezagen. Daarop volgde programmapunt, dat niet op de of ficiële lijst van feestelijkheden ver meld stond. Een paard, dat tot dan toe rustig achter de maaimachine gelopen had en zich buiten de fees telijkheden gehouden had, meende plotseling ook zyn visie op de brug te moeten geven. Nu, die was niet onverdeeld gun stig. In volle vaart rende het op de feestelijke stoet brugopeners in en met de maaimachine achter zich, was dit niet direct een gewaardeerde ont moeting der feestelijkheden. Een chauffeur in de feestelijke stoet red de de situatie, door met zijn wagen vrybaan te maken voor het demon strerende paard en voorkwam zo doende ernstige ongelukken. De landbouwersknecht, die tot dan toe zich op de wagen had kunnen hand haven, werd van de wagen afgesme ten, de machine brak en eerst na 1000 meter wist men het paard mees ter te worden. De bestuurder van de maaimachine kwam er met enkele schaafwonden af, de heren trokken hun boordjes recht, trachtten weer wat kleur op hun verschoten konen te krijgen en de brug werd geopend. MILITAIREN SCHONKEN BREDA MEUBILAIR VOOR GEMEENTE HUIS. Ter gelegenheid van de eeuwfees ten in Breda heeft het garnizoen al daar aan het gemeentebestuur een tweetal antieke notenhouten banken aangeboden, benevens een oorkonde. Het geschenk werd op het gemeente huis overgereikt door de garnizoens commandant, kolonel J. B. Lagaune. Het geld voor dit geschenk heeft het gehele garnizoen, van soldaat tot op- per-officier, bijeengebracht. De gouverneur der Kon. Militaire Academie, brigade-generaal K. Puf- fius, heeft 'n geschenk namens de K. M.A. aangeboden. Dit bestond uit een zestal antieke stoelen voor de kamer van B. en W. De voorzitter van de cadetten-senaat, cadet-sergeant Ma- melose rechtbank behandeld, waar de drie verdachten terecht stonden, t.w. de 30-jarige J. C. van S., kok te Zutphen, de 23-jarige K. F. Sp., ver tegenwoordiger te Zutphen en het 23- jarige meisje C. C. M., serveerster, eveneens te Zutphen. Van S. bleetc het slachtoffer te hebben leren ken nen in een logement te Zutphen, waar beiden verblijf hadden gehou den. Hij verkeerde in financiële moei lijkheden. Toen rijpte het plan bij van S. om B. te beroven, waartoe later ook besloten werd, nadat S. met een oude kennis, de 23-jarige Sp., een en ander besproken had. Beslo ten werd de moord te Zutphen te plegen, tijdens een autotochtje, waarvoor B. wel genegen zou zijn, indien het vriendinnetje van Sp. de serveerster M. mee zou gaan. Toen B. onige dagen bij familie te En schede vertoefde, werd besloten het plan uit te voeren. De verdachten huurden een auto in Apeldoorn en vertrokken naar Enschede, waar zij B. inderdaad bereid vonden het tochtje mee te maken. Zij reden naar Hengelo, waar logies werd gezocht voor het meisje en voor B. Het meis je bleef daar en de drie mannen gin gen daarna naar Almelo om te kij ken ,of er nog wat te doen was. Tij dens deze tocht zou het plan worden uitgevoerd door Sp. Wegens inwen dige overwegingen kon Sp, er echter piet toe komen, zoals hij verklaarde voor de rechtbank. Daarop werd naar Enschede gereden en vandaar weer naar Hengelo, waar het meisje zou worden afgehaald^ Tussen Enschede en Hengelo, ter hoogte van het via duct, heeft V. S., die achter in de auto zat, B. gewurgd. Het lijk werd daarop naar de Drieneseweg gebracht en daar onder takken verborgen. Na dat in Hengelo het meisje was ge haald vertrok men weer naar Zut phen. Het meisje bleef hier en V. S. en Sp. gingen naar Arnhem, waar zij de huurauto ruilden, bij welke transactie zy 700.overhielden. Dit bedrag werd verbrast in Am sterdam. Langdurig hield de rechtbank zich bezig met de vraag, in hoeverre het meisje medeplichtig was. Zij ver- verklaarde niet geweten te hebben dat Sp. en van S. het plan hadden B. te vermoorden. De verklaringen echter van de beide mannen luidden tegenovergesteld. De officier van justitie was van oordeel, dat zij wel degelijk met de plannen van beide mannen op de hoogte moet zijni geweest. De eis te gen van S. en Sp. luidde tenslotte twintig jaren gevangenisstraf. Het meisje hoorde anderhalf jaar gevan genisstraf tegen zich eisen. Uitspraak over veertien dagen. Debiele jongen stak kameraad in brand In de smederij van de Rudolfstich- ting te Achterveld heeft zich gisteren een tragisch drama afgespeeld. Drie jongens, die in de stichting vóór gees telijk onvolwaardigen verpleegd wor den, waren in de smederij aan het stoeien, toen een van hen, een 17-ja- rige jongen, een bakje met benzine naar zijn kameraad van 20 jaar gooi de. Hierna ging hij naar de jongen toe en hield een ansteker bij de ben zine. In een ogenblik stond de onge lukkige jongen in lichter laaie» Ijlings toegeschoten hulp mocht niet meer baten. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is de jongen overle den. Een anti-melksaneerder in Dor drecht, die meende de sanering te hieu overhandigde de loco-burge- kunnen doorbreken door Maandag jl. meester bovendien een grote foto van op de straat aan ieder die dat wenste, de cadetten-vaandelwacht voor de in- melk te verkopen, is voorlopig van gang van de academie. I melklevering uitgesloten. <2? Agentschap van Week bladen te koop aangebo den. Brieven onder no. 4040 bur. van dit blad. <2? Muziekschool Zwaag. Les op alle instrumenten, welke eventueel in huur verstrekt worden. Gitaren 5per maand uw eigen dom. Accordeons 10. per maand uw eigendom. Prospectus gratis. Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. ■S1 Aangeboden; kinder wagen, wieg, kinderstoel, box met toebehoren. 50 weckglazen. Br. onder let ter W. aan R. Paauw, Kan toorboekhandel, Roelof- arendsveen. 4036 Een zachte, gebonden Honig's soep, die bij velen reeds jaren op tafel komt. 3? Biedt zich aan net R. K. Meisje voor 3 dagen per week. Br. onder letter B. aan R. Paauw, Kantoor boekhandel, Roelofarends- veen. 4036 3? Jongen gevraagd. Spoed, leeftyd 1517 jaar. H. A. Hoogervorst, aard appelen, groenten en fruit, v. Wijttenbachweg no. 27, Oegstgeest, tel. 22139. 4034 'S Bromfietsenverhuur c.v.. 50 stuks. Solex, Avros. Tandem. (Voor Zondag, Zaterdagavond halen van 911 uur). Zondags ge sloten. Gratis verzekerd T. v. d. Sluis, Zeemanlaan 39. Tel. 26281 (Halte Pro fessor en wijk).

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6