f 58.500 extra voor uitbreiding Gemeentelijke Reinigingsdienst Diploma leerlingenstelsel behaald door 52 candidaten Ontgroening van studenten is nodig en verantwoord RIJNSTREEK Oh, die voorschriften! WOENSDAG 25 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Voorstellen aan de Leiclse Raad In de zitting van 26 Juni 1950 be sloot de Raad tot het beschikbaar stellen van een bedrag vaa 353.008 ten behoeve van de uitbreiding van de gebouwen van de Gemeentelijke Reinigingsdienst, omvattende het uit breiden van de garage, het verbou wen van de oude autoreparatiewerk- plaats tot was-, kleed- en schaft lokaal, het bouwen van een nieuwe autoreparatiewerkplaats en de aan leg van een centrale verwarmings installatie. In genoemd bedrag was mede begrepen een bedrag van ƒ12.308,wegens het inbrengen van grond en woningen bij de dienst in verband met de uitbreiding. Het werk wordt in twee gedeelten uitgevoerd, waarvan het eerste ge deelte, bestaande uit het uitbreiden RAADSAOENDA In aanvulling op de agenda-punten, die wij gisteren publiceerden, volgen hieronder de overige punten, die de Gemeenteraad van Leiden op de ver gadering van a.s. Maandagmiddag te behandelen krijgt. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mejfrouw M. C. Marks als onderwijzeres aan de o.l. school aan d^ Medusastraat. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van scholen met de Bijbel te Oegstgeest om me dewerking te verlenen tot het aan schaffen van leermiddelen voor de school voor uitgebreid lager onder wijs aan de Antonie Duycklaan, voor 631.80. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking te verlenen tot het uitbreiden van de rijwielbergplaats van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandse Kerkgracht no. 20a. voor 140,—. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking te verlenen tot het vernieuwen van de vloeren van de gymnastiekloka len der scholen voor g.l.o. aan de Lusthoflaan en aan de Stadhouders- laan voor 4.900. Voorstel inzake het aangaan van een transactie met de heer G. W. Zandvoort en van een overeenkomst met de N.V. Aannemingsmaatschap pij voorheen Hillen en Roosen met betrekking tot het perceel Maars- manssteeg no. 12. Voorstel inzake het verhuren aan de Sociale Raad (Armenraad) van het bovenhuis gelegen aan de Nieuw - steeg no. 6 voor 460,per jaar. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst mei. de eigenaar van het perceel Tomatenstraat no. 22 22a, waarbij de gemeente dc mede eigendom verkrijgt van de oostelijke zijgevel van dat perceel en inzake het aankopen van de oostelijke helft van de ondergrond van deze zijgevel voor 700. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1951 en de begroting voor dat dienstjaar van de Gemeentelijke Werkplaats, van de Dienst voor So ciale Zaken en van het Gemeentelijk Financieringsfonds. van de garage en het bouwen van een autoreparatiewerkplaats, bijna voltooid is. Reeds thans is gebleken, dat het toegestane crediet, na het gereed komen van.het eerste gedeelte, vol gens raming met een bedrag van 58.500,zal worden overschreden. Dit is een gevolg van de omstandig heid, dat de materiaalprijzen en de lonen sedert het opmaken van de begroting voor het werk (1 April 1950) sterk zijn gestegen en dat enige tegenvallers bij de uitvoering van het werk werden ondervonden, waar onder het op enige meters dieper aanleggen van de funderingsgedeel ten ter plaatse van de gedempte Bin- nenvestgraoht, het maken van een brandleiding, aangesloten op de duin waterleiding in plaats van op de grachtwaterleiding, zulks op nader advies van de Commandant van de Brandweer, en het vervangen van een groot gedeetle van de bestaande bimsbetondakplaten, welke in zo'n slechte staat verkeerden, dat ver nieuwing absoluut noodzakelijk was. Ook de kosten van voorbereiding en toezicht ondergingen een verhoging door de stijging van de lonen. Ver der werden ten laste van het crediet gébracht de kosten van voorzienin gen ten behoeve van de woningen, gelegen in het noordelijke zijstraatje van de Suzanna Klinkerstraat, welke nog niet volledig zijn uitgevoerd en werden geraamd op 2650,Het be treft hier het in verbinding brengen van die woningen met het Huighof en het afsluiten van de Suzanna Klinkertstraat, alsmede het dicht- metselen van de toegangspoort tot die straat aan de zijde van de Lan- gegraoht, een en ander ter afsluiting van het aan de nieuwe garage gren zende binnenplein, dat is ontstaan door sloping van woningen aan de Suzanna Klinkertstraat en van het Bethlehemhofje, zulks teneinde ver nieling door de jeugd tegen te gaan. Het tweede gedeelte van het werk omvat het verbouwen van de be staande werkplaats tot was-, kleed- schaftlokalen met douches en toiletten. Dit onderdeel is besteks- klaar, doch kan eerst "worden opge dragen, wanneer het daarvoor nodige crediet is toegestaan. De verwarming van de was-, kleed- en schaftlokalen, welke in hoofdzaak zou bestaan uit een hete luchtver- warming, is, ter besparing van kos ten, gewijzigd in een normale radia torenverwarming. De kosten van het tweede gedeelte worden, met inbegrip van de kosten van de centrale verwarmingsinstalla tie, electrische verlichtingsinstallatie, gascomfoor in de buffetruimte, warm watervoorziening voor de douches door middel van een boiler welke des zomers met gas kan worden ver warmd stalen kleedkastjes in het kleedlokaal, tafels en stoelen in het ZAALBURG 11 De N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van wollen dekens, voorheen J. C. Zaalberg Zoon te Leiden deelt ons mede, dat de winst der N.V. over het boekjaaï 1951 de winst van 1950 belangrijk overtrof. Op de a.s. alge mene vergadering van aandeelhou ders zal worden voorgesteld het divi dend te bepalen op 11 (v. j. 10 Hiervan is als interim-dividend 6 vanaf heden betaalbaar. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlandse recht de heer L. C, H. Veger, Rotterdam; voor het voor bereidend kerkelijk examen de he ren J. Kuipers, Rotterdam, H. K. Stauttener, Den Haag, G. J. F. Ver- steegh. Voorburg en W. A. Bos, Mid delburg. Voor de cursus afd. M.M.S. slaag den: J. A. van Davelaar, Wassenaar; E. A. Dil, Zoeterwoude; M. E. van der Graaf, Voorburg; A. ,J. Heykoop, Leiderdorp; M. van der Kaaden, E. A. Kallenborn, H. Kühler, A. Kuiper, Leiden; H. M. Ledeboer, Oegstgeest; M. A. J. G. de Laagre Böhl, E. I. van Looy, F. J. Schneider, A. Snellen, P F. M. Sormani, Leiden; J. J. A. Veer man, Ncordwijk a. Zee; G. A. Ver- hey van Wijk, M. J. Verwer, Leiden; T. C. Voorn, Wassenaar; M. N. de Vries, E. B. Cannoo, Leiden; E. Cui- per, Leiderdorp; I. van Deventer, C. G. van Ewijk, A. B. de Graaff, Lei den; J. R. Helfrich, Oegstgeest; I. S, Hooftman, Boskoop; L. L. van der Kaaden, J. W. Kanbier, Leiden Knapper, Voorburg; D. Kollewijn, J. Kooreman, J. B. Kraneveld, Lei den; K. Kwak, Haarlem; P. H. La gendijk, E. Lourens, M. Molijn, C. M. Overdiep, Leiden; A. H. M. Schef- fer, Voorburg; A. J. Schipper, Lei den; M. E. de Tombe, Oegstgeest: A. W. Verschoor, Wassenaar; J. P. Warringa, E. E. van Weerlee, H, S. van der Wiel, Leiden. Afgewe zen 4. Burgerlijke Stand Geboren: Helena Frederika, d. B. Schroef en H. F. Bleiji; Piet, z. J. van Hooven en C. J. Teegelaar: Mildred Alice, d .v. G. H. Huizing en C. V. Westhoff; Willem, z. v. J. de Vreugd en J. de Mol; Pieter, z. v. J. C. van der Meij en L. T. van der Neut; £rend Jan, z. v. H. Troost en C. Broekhuizen; Jacob Jan, z. van Aalst en G. Hassefras; Harmen Jan, z. v. J. Kosto en J. M. van der Kaai; Willemijntje Neeltje, d. v. B van Ees en P. J. Noort. Gehuwd: G. Laman en J. Parmen- tier. Overleden: M. C. van der Linden, huisvr. van De Kooker, 43 j.; G. C. Maan, man, 28 j.; J. J. M. Derks, zoon, 6 dagen. schaftlokaal, advieskosten van het bureau Deerns en de algemene kos ten voor de Dienst der Gemeente werken worden geraamd op f 57.500. Zoals uit het vorenstaande blijkt, .1 de totale credietoverschrijding derhalve bedragen f 58.009,-f- /57.500,116.000,waarin be grepen een bedrag van f 35.500, voor de verwarmingsinstallatie. Nieuwe timmerwinkel op Stadstimmerwerf Op de Stadstimmerwerf bestaat dringend behoefte aan meer werk ruimte en betere outillage. Een be hoorlijke wasgelegenheid is aldaar niet aanwezig en een schaftlokaal evenmin. De schilderswerkplaats en de timmerwinkel zijn veel te klein, wat de te verrichten werkzaamheden uiteraard niet ten goede komt. In de timmerwinkel kan b.v. geen vlak en van diktebank worden geplaatst, terwijl daaraan juist zeer grote be hoefte bestaat. Het is niet mogelijk deze beide werkplaatsen uit te brei den, in verband waarmede het hier bij overgelegde plan is opgemaakt voor de bouw van een nieuwe tim merwinkel op het binnenterrein, zonder tussenkolommen, van 12 j m. grondoppervlak. Teneinde deze werkplaats goed te doen aanpassen aan de omringende bebouwing, is daarop gedeeltelijk een pannendak ontworpen en overigens een plat dak, waarin een groot daklicht zal wor den aangebracht. Voorts zijn in de gevel drie d/ulbbele schuifdeuren ont worpen en boven één der deuren een hijsluik, daar het zoldertje kan wor den gebruikt voor de berging van stoelen, verkeersborden enz. In de tegenwoordige timmerwin kel zullen, na het aanbrengen van een tussenwand, de schilderswerk plaats en de schaftgelegenheid wor den ondergebracht. In het gedeelte, dat als schaftlokaal zal worden ge bezigd, zal in de buitenmuur een tweede raam worden gemaakt. De huidige schilderswerkplaats, welke is gelegen naast de smederij, zal worden ingericht tot waslokaal, terwijl daarbij zijn ontworpen een w.c. en een uninoir, hoofdzakelijk ten gebruike van het personeel, dat in deze vleugel van de Stadstimmer werf werkzaam is. De kosten van vorenbedoelde wer ken, met inbegrip van het reviseren, opnieuw opstellen en aansluiten van oude machines en het aanschaffen het opstellen ö.a. van een vlak- er van diktebank, worden in totaal ge raamd op 76.500, Woensdag 25 Juni. I U komt toch ook vanavond kijken I op de Papengracht bij onze verkie- J zingsuitslagen? Gezellig, zeg! De een I weet dit, de ander dat, het bord ver-1 toont steeds nieuwe cijfers en de om roeper houdt u per luidspreker van I het laatste verkiezingsnieuws op de1 hoogte. U komt toch ook? En heeft u ook op straat bemerkt, dat er van daag iets bijzonder aan de hand is? I Vol spanning zien we uit naar Zon-1 dag 6 Juli. Nu moet u weten, dat „Herwonnen Levenskracht" ons hart gestolen heeft! Wij vinden dat een van de sympathiekste K.A.B.-instel- lingen, omdat wij weten hoeveel goed zij doet voor K.A.B.'ers en hun ge zinsleden, die door de T.B.C. zijn aan getast. Telkens wanneer wij het prachtige sanatorium „Berg en Bosch" zien, een der grootste, mo dernste en beste van heel Europa, nemen wij in gedachte ons petje af voor hetgeen met dubbeltjes en centen van de leden en donateurs is bereikt! Prachtig! Welnu, de Leidse afdeling van „Herwonnen Levenskracht", U weet het reeds lang, bestaat op Zon dag 6 Juli 35 jaar. Vandaar die span ning. Het zevende lustrum, waar aan een intensieve en succesvolle propaganda-actie voorafgegaan is, die veel nieuwe donateurs opleverde, wordt gevierd met een H. Mis, een ochtendbijeenkomst en een receptie (Zondag 6 Juli van 3 uur tot half vijf in „De Harmonie" aan de Breestraat). 's Avonds is er feest in de grote j Stadsgehoorzaal. De R.K. Torieel-1 groep „De Sleutelstadspelers" voeren het blijspel in drie bedrijven „Om een half millioen" op, onder regie van Ad. van Leeuwen. Het volgende nieuws is bestemd voor de R.K. Gym.ver. „Victorie", waarvan alle leden, groot en klein, a.s. Vrijdagavpnd om kwart voor acht netjes in uniform verwacht worden op de Kaasmarkt. Vandaar vertrekken zij met muziek voorop naar het sportterrein aan de Zoeter- woudsesingel, waar om acht uur het défilé begint ter opening van de Leidse Sportweek. Gisteren heeft de N.V. Crans Co. te Leiden een Passage-bureau ge- Leidse Ambachtschool Het was met bijzonder veel genoe gen, dat mr. P. Herfst, vice-voorzit- ter van het bestuur van de Leidse Ambachtsschool, gisteravond in het schoolgebouw aan de Haagweg 52 di ploma's uitreikte aan geslaagden van het leerlingenstelsel, leerlingen dus, die na het behalen van het schooldi ploma hun verdere vakopleiding ge noten in een Leids bedrijf en ter aan vulling een avondcursus aan de school volgden. Het aantal deelne mers, dat gedurende de twee-jarige vakopleiding afviel, was vrij gering en de resultaten van deze „nazorg" mogen over het algemeen bevredi gend genoemd worden, aldus de heer Herfst, die de aanwezigheid van wet houder Van Schaik, werkgevers, werkmeesters, directeur, leraren, ouders en geslaagden zeer op prijs stelde. De heer Herfst, die de in het bui tenland vertoevende voorzitter, ir. J. J. G. Hoek, verving, wees op het juist inzicht, da? deze oud-leerlingen ge toond hebben. Om zich in deze maat schappij staande te kunnen houden, is een zo groot mogelijke kennis en vakontwikkeling nodig. Wethouder J. C. van Schaik wees op de natuurlijke drang in de mens om verder vooruit te komen. Men kan echter ook insluimeren! Het is nodig, dat men zich inspant voor zijn toekomst, indachtig de spreuk, die men op de Afsluitdijk aantreft: Een volk, dat leeft, bouwt aan zijn toe komst! Nadat de heer H. v. d. Wildt na mens de examencommissie de jongens op het hart gebonden had niet te rus ten voordat zij werkelijk vakman zijn, sprak de directeur, de heer C. Brilman, nog een opwekkend woord om de jongens aan te sporen nog verder te gaan. „Je bent er nog niet; je staat nu op de tweede sport," maar je kunt nog verder klimmen". Spr. zegde mede namens de leraren alle mogelijke hulp toe bij het zoeken naar een richting om verder te leren. Tenslotte dankte de heer Van Bre da, namens ouders en werkgevers, de directeur en leraren voor hun werkzaamheden ten behoeve van dit leerlingenstelsel, dat zowel door ouders als patroons zeer gewaardeerd wordt. De geslaagden, die uit handen van de heer Herfst een diploma ontvin gen. zijn: Timmeren: G. v. Breda, A. Dries- sen, G. den Dubbelden, H. Elfering. J. v. Goozen, C. Hendriksen, M. Hiensch, D. Kroon, A. Langeveld, C. luk, T. v. Manen, Th. Neyenhuis, A. v. d. Poel, T. v. Velzen, H. Wijs man-. Mcubelmaken: J. Hilliger, A. Koe- lewijn, P. Loogman, L. J. de Jeu, J. de Jong. Schilderen: N. v. d. Meer. Machinebankwerken: G. ter Beek, L. v. d. Berg, A. Boer, W. de Bruin, H. Buitendijk, D. Guyt, A. Lagendijk, P. Leune, C. Ligtvoet, W. Montanus, N. v. Oosterom, J. Ouwehand, M. C. Pet, J. v. Rooyen, C. Rijsbergen, H. Schalk, H. J. Tuinhof de Moed, F. Vink, J. Waal, P. Waar, Th. de Wit, J. Zwanenburg, P. Bardelmeijer tekenaar (machine), J. de Groot te kenaar (constructie), J. van Leeuwen draaier, J. Teljeur draaier, J. v. Dijk electrotechniek, H. Varkevisser, electrotechniek, H. v. Ginkel fijn- bankwerken. opend in het pand Nieuwe Rijn 7. De heer E. W. Wichers Rollandet is met de leiding van dit bureau belast. Ter gelegenheid van de opening werd er gistermiddag een druk bezochte re ceptie gehouden. En de Leidse K.JaM.V. „Peter Ka nis" hield gisteravond vergadering met bestuursverkiezing. De heer Dolf van Tienen trad af als voorzitter en ken zich niet herkiesbaar stellen. In zijn plaats werd de heer M. van der Klugt tot voozitter gekozen. Ook twee andere bestuursleden traden af. In hun plaats werden gekozen de heer B Rijsbergen als secretaris (Rijn en Schiekade 86) en de heer Th. Haan als 2e penningmeester. Leden, die gisteravond niet aanwezig waren, kunnen inlichtingen over het zomer- programma verkrijgen bij de secreta ris. De Salesiaanse medewerkers var Lefden en omgeving (Stichting Don Bosoc, Uchelen) worden a.s. Maan dagavond om 8 uur verwacht in het St. LkVvixfchjuis, IZoeterwoudsesin- gel 33. STADSKOK. BRIDGE CLUB „DE SLEUTELS". Hoofdklasse: In de vierde beker wedstrijd wist het paar Smelt- Oudshoorn met 23 m.p. beslag op de bekers tc leggen; 2. v. Wingen Gans met 22 m.p.; 3. v. d. Star Oudshoorn 21 m.p.; 4. Echtp. v. Win gen 2012 m.p.; 5. Kuitv. Egmond met 18H m.p. Eerste klasse A: Ook de dames Sierv. Zijl wilde het naet gelukken voor de derde achtereenvolgende keer de bekers te winnen. Deze keer moesten zij de bekers afstaan aan Leidse propaganda- dienst van de K.V.P. Gisteravond werd in een gezellige bijeenkomst van ruim zestig propa gandisten het slot van de verkiezings actie ingeluid. Alvorens aan de laat ste werkzaamheden werd begonnen, heeft dc afdelingsvoorzitter van de K.V.P. hartelijke dankwoorden ge sproken aan de ouderen en de jon geren, die gezorgd hebben voor dc verspreiding van raambiljetten, fol ders. modelstembiljetten etc. Hij wees er op hoe fel de K.V.P. aange vallen is door Communisten en Wel- terianen, die als in een soort monster verbond aanstormden om te breken en te vernielen. Het was elf uur, toen dc bel voor de laatste ronde luidde.... Langs deze weg hartelijk dank aan: De Leidse Courant, de auto rijders, de helpsters van dc zie- kendienst, dc timmerman en de vele stille helpers en helpsters. Er is in Leiden een goede, een zeer goede propaganda gevoerd. Dat was Uw werk. Dank, har telijk dank! S. MENKEN, Voorz. K.V.P. het echtpaar den Dekker welk paar 40H m-P- scoorde; 2. dam. Sier—v. Zijl 37j4 m.p.; 3. en 4. Walraad— Schouten" en RobbersPlanjer elk met 34 m.p.; 5. UphofKukler 311/$ m.p. Eerste klasse B: In afdeling B was het echtpaar de Bruin dat met de bekers huiswaarts kéèrde. 2. dam. GoddijnStichter met 37Vj; 3. Was senaarKlinkenberg 34ti m.p.; 4. dam. VrüenhoekTielkemeijer 34 m.p.; 5. MarcelisGoutier 33 m.p. De sluitingsdrive zal gehouden worden gelijk met de vijfde cn laat ste ontmoeting voor de bekers. Im- dien het echtpaar den Dekker we derom mocht winnen, zullen de be kers definitief eigendom worden. Het voorbeèld van de ouders In deze week wordt in de di verse parochies het feèst ge vierd van de plechtige geloofs belijdenis en van de plechtige hernieuwing van de doopbelof ten. En we denken aan de vraag, die de buren van Joannes de Do per stelden bij zijn geboorte: „Wat zal er van dit kind wor den?" Menig vader en moeder droomt over een schone toe komst voor zijn kind. Grote of fers worden gebracht, om het kind tot een behoorlijke levens positie te brengen. Niets is daar voor te veel. 't Is hun trots, hun geluk. Maar mogen zij daarbij niet vergeten, dat Christus om hun kinderen in de eeuwigheid gelukkig te maken het offer van Zijn leven heeft gebracht; dat Hij dat offer dagelijks op onbloe dige wijze vernieuwt; dat nutti gen van Zijn Offerspijs betekent: onderpand van de eeuwige zalig heid. Ouders, gaat Uw kinderen voor. Leert ze door Uw voor beeld de weg naar de Commu niebank te blijven gaan, ook en juist als ze van de lagere school zijn afgegaan, 't Is nodig voor hun eeuwig geluk! Leden van de Vriendenkring blijft denken aan de Donderdag actie. Een prachtig voorbeeld voor de kinderen, als vader trouw iedere Donderdag gaat! Hoogleraar en Senaten verklaren: Hoewel dc jaarlijkse ontgroening van aankomende eerstejaarsstudenten door de Nederlandse studenten-cor- pora een strikt interne aangelegen heid is, die binnen de beslotenheid van de sociëteitsmuren blijft en waar aan geen buitenstaander te pas komt, zit het de Algemene Senaten Verga dering, gevormd door de erkende cor pora, toch een tikje dwars, dat er bij tijd en wijle publicaties in de pers verschijnen, die ha. geen juiste weer gave geven van de feitelijke toestand inzake het ontgroenen. Bovendien acht zij de publieke opinie over de ontgroening niet overeenkomstig de werkelijkheid. Beide redenen hebben de Algemene Senaten Vergadering, evenals verleden jaar, genoopt een persconferentie te beleggen. Deze vond gistermorgen plaats in ,de socië teit Nos Iungit Amicitia te Amster dam. De rectores van de Senaten van Leiden, Utrecht, Groningen, Delft, Amsterdam en Wageningen ontvingen er de vertegenwoordigers van de pers. Eerst gaf prof. dr. II. R. Kruyt, cu rator van de Stedelijke Universiteit van Amsterdam, een uiteenzetting over het nut van de groentijd. Spre ker vond een verplichte kennisma king vanzelfsprekend om de aanko mende eerstejaars op de hoogte te stellen van het milieu waarin het stu dentenleven zich beweegt. Ook het zeer critische karakter van de groen tijd vond prof. Kruyt begrijpelijk, omdat de groenen zich met hun HBS- of Gymnasium-diploma op zak een „hele Piet" voelen, terwijl zij van vele zaken nog niets weten. Het is van groot belang, dat zij onmiddellijk worden blootgesteld aan de critiek van ouderen. De Corpora willen op bouwen door critiek; dc groentijd is hiervan een symptoom, aldus prof. Kruyt, die concludeerde, dat het kli maat van de Corpora noodzakelijk de groentijd meebrengt. Verantwoordelijk toezicht. De heer H. L. J. Roclvink, praeses van de A.S.V.. wees er op hoe de groentijd in de loop der jaren sterk gereglementeerd is en dat de Senaat cerantwoordelijk is, eventueel samen met een ontgroeningscommissie, voor de goede gang van zaken. De ont groening verloopt volgens een nauw keurig geregeld programma en onder voortdurend toezicht. De medische keuring door 'n groen-arts waakt er voor, dat jongens met kwalen of ge breken niet worden blootgesteld aan ALPHEN AAN DEN RIJN De bewoners van de Karei Door manstraat, wonende in de huizen van de bouwvereniging „Alphensch Be lang", ontvingen dezer dagen het hun reeds lang toegezegd reglement voor de bewoning van de woningen dezer vereniging. In een keurig gestencild boekje wordt in een 18-tal artikelen aan de bewoners een aantal bepalingen op gelegd, waarvan er enkele nog al in grijpen in de persoonlijke vrijheden van de huurders. Zo is het bijv. verboden middels artikel 2 om een kostganger in huis te nemen. Het personeel van Avi fauna, dat nu bij enkele bewoners onderdak heeft, komt hierdoor wel in het gedrang. In artikel 6 wordt het te drogen hangen van goed buiten de ramen aan de voorgevel verbo den. Bij artikel 7 loopt elke bewoner, die wel eens aan een glaasje nipt en daarbij ook wel eens te ver gaat het risico, met zijn gezin uit zijn wo ning te worden verwijderd. Wij kun nen ons voorstellen, dat, zonder te willen beweren dat de bewoners vaak misbruik maken van sterke drank, zij hier toch tegen in opstand komen. Wordt artikel 8 consequent toege past, dan zijn de bewoners praktisch voor elk onderhoud aansprakelijk. Het bestuur wil middels art. 10 op de hoogte blijven, welke fcowoner een poes of een hond, duiven of kip pen heeft. Bedriegen de voortekenen niet, dan is over dit reglement het laat ste woord nog niet geschreven of ge zegd, daar er al nog al ontstemming over heerst. Aanbesteding. Hedenmorgen werd ten Raadhuize aanbesteed de bouw van een hoogspanningsruimte aan de J. v. Nieuwenhuyzenstraat. 12 Firma's schreven in. Hoogste was Frans Donker, Alphen a. d. Rijn met 9800; laagste fa. A. Strijk, Rijpwe- tering met 6200.—. Begroting was 9500.Gunning is aangehouden. De heer F. W. M. v. Leeuwen is geslaagd voor het examen gem. a dm. I. HAZERSWOUDE Gisteravond te kwart voor zeven kreeg een Solex, komende uit dc richting Leiden, op de Rijndijk na bij de Gemeneweg een lekke band. De berijder verloor de macht over het stuur en begon over de weg te slingeren. Ten slotte sloeg het rij wiel tegen de grond, wat voor de duo-passagier minder prettige gevol gen had, daar hij een bloedende wonde aan het been en schaafwon den aan de arm opliep. De E.H.B.Ó. verleende eerste hulp. voor hen nadelige activiteiten. Er wordt bovendien gezorgd voor vol doende nachtrust en voor ruim schootse gelegenheid om te eten, ter wijl het patronaat-systeem bij enige corpora de groenen beschermt. Het grote voordeel van de ontgroe ning zag de heer Roelvink in het ont bolsteren van wat hij noemde de H.B.S.-mentaliteit, de kennismaking van sub-vereniginger en disputen, het smeden van een sterke band tus sen studenten van eenzelfde jaar en de voorlichting die op verschillende terreinen wordt gegeven. Tenslotte werd medegedeeld, dat de ontgroening in Leiden en Utrecht be gint op 9 Sept., in Groningen, Am sterdam, Delft en Wageningen resp. 5, 12, 2 en 16 Sept. HAZERSWOUDE Hazerswoudse Boys. Gister avond hield de Hazerswoudse Voet bal vereniging „Hazerswoudse Boys", in hotel „Het oude Raadhuis" haar ledenvergadering. Dc vereniging telt op het moment 80 leden. De penn., de heer C. Boevé, bracht ver uit van zijn gehouden financieel beheer. In de kas was een batig sal do van 13.63. Hierna kwam de be stuursverkiezing; aftredend wareni de heren C. Boevé en Abr. Dorcman, die met meerderheid van stemmen werden herkozen. In de vacature van de heer S. van der Molen wei'd geko zen dc heer Jac. Harkcs Jz. Ouderavond-gidsen. Gisteravond was er een ouderavond voor de ouders van de oud-gidsen in dc R.K. school. De aalmoezenier opende deze avond, heette alle ouders, gidsen en verdere aanwezigen vani harte wel kom, in het bijzonder guido Els en guido Emmi van het districtsbestuur. Hij hoopte dat deze avond een gezel lige en prettige avond mocht zijn. Daarna richtte hij het woord tot mej. N. Jacobs, die gedurende vijf jarc*.i gids was geweest cn al haar krachten aan dit mooie werk had ge geven. Met een paar toepasselijke woorden overhandigde hij haar een totum. Hierna werden door enkele gidsen een aantal rijdansjes gedaan, die zeer in de smaak vielen*. Daarna werd een toneelstuk opgevoerd in twee bedrijven getiteld „Maaike". Na het eerste bedrijf werd er een Maria- Hulde gebracht, waarna pauze volg de. In de pauze werd er een verloting gehouden ten bate van de gidsen. LEIMUIDEN Voetbal t.b.v. bejaarden. Voor de reis van ouden van dagen zal a.s. Vrijdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen de oud-mili tairen uit Indië cn wel Leimuiden tegen Rijnsaterwoude. De wedstrijd, die bovendien nog gecostumeerd zal zyn, begint om half 8 op het terrein achter de timmermanswerkplaats van de heer Overdevest. De jaarlijkse voetbalmatch Maar- se en KroonOdi voor hetzelfde doel was aanvankelijk bepaald op a.s. Za terdag 28 Jund. Door verschillende omstandigheden achtte men het ech ter beter dez uit tc stellen tot Za terdag 5 Juli. Laatste Berichten WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. Hedenmorgen om 10 uur zijn 122 renners gestart voor de eerste étappe van de Ronde van Frankrijk, van Brest naar Rennes (246 km.). Dc Luxemburger Biever cn dc Australiër Smith hebben verstek laten gaan, zo dat de LuxemburgrAustralische ploeg slechts* uit zes man bestaat, vijf Luxemburgers en één Australiër. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 25 Juli. Kaas. Aan voer 288 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.21—2.27, 2de soort 2.15—2.20, zware tot f 2.35 per kg. Handel matig TER AAR, 24 Juni. Groente. Peulen 4.10—8.60, idem B. 2.40—3.80, Doppers 4.204.70, Capdoppr r 4.50 5.50, Witte. Capucijncrs 5.005.60, Blauwschokkers 6.206.30, Tuin bonen 2.452.60, alles per 10 kg. Snijbonen natuur 0.95, Kassnijbonen 1.001.35, idem stek 0.600.70, Stam- bonen 1.20—1.25, Augurken 0.37, Was- peen 0.110.19. Nieuw aardappelen 0.11, idem kriel 0.08, alles per kg. Bospeen 0.11 per bos.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3