R IJ N STREEK DUINSTREEK Piloot in nood Verpachting standplaatsen is een moeilijke kwestie ffataufe&t! Foto Ciné Jan Wolfslag Leidse Universiteit STADSNIEUWS Opa werd scheidsrechter VRIJDAG 13 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN DRUKKERIJ VOOR MARTHA- STICHTING Naar wij vernemen krijgt het pand Julianastraat 62, waarin laat stelijk de familie G. van Staaldui nen heeft gewoond, en dat thans door de gemeente is aangekocht, na vele maanden leeggestaan te heb ben, een nieuw doel. Behoudens goedkeuring van de gemeenteraad zal daarin gevestigd worden een ofsetdrukkerij ten dien ste van de Marthastichting. Een en ander zal worden geëxploiteerd samenwerking met de Heldringge stichten te Zetten en de Sichting Valkenheide. Alle drie inrichtingen streven een gemeenschappelijk doel na en zo wordt getracht om ook het drukwerk voor intern gebruik zo veel mogelijk door eigen krachten te verzorgen. Er wordt gepoogd om een voor lopig huurcontract aan te gaan voor vijf jaren. Museumbezit groeit. Goed voor beeld- doet goed volgen Gisteren schonk een Alphenaar een schilderij van oud-Alphen aan het onlangs •angekocht museum de Rijnstreek. De heer D. volgde met de aanbieding van 2e en 14e eeuws Romeins en inheems aardewerk, terwijl een an dere plaatsgenoot, de heer v. Z. de keuken bedacht met een schenking van een oude Oud-Hollandse keu kenstoel. Van de heer v. d. Z. ont ving de Historische Vereniging voor Alpnen a. d. Rijn en omstreken een inhuldigingsprent. zoals deze in 1898 ran de schoolkinderen ter plaatse werd uitgereikt. Aanrijding. De 60-jarige aan nemer, de heer W. v. d. H. werd Donderdagmorgen, toen hij van het trottoir afstapte in de Julianastraat, ter hoogte van het kapsalon Basie, door de motorrijder H. A. G. aange reden. Dr. v. Eek constateerde niet ernstige wonden aan hoofd en han den. Het motorrijwiel werd licht be schadigd. ALKEMADE Voetbaltournooi Stichting 1940 1945. Zaterdag 14 Juni des avonds te 7 uur wordt voor de eerste ronde gespeeld de voetbalwedstrijd DOSR SVOW. De exploitanten van de na bij het terrein gelegen rijwielstalling hebben de opbrengst van de stalling- gelden eveneens aan de Stichting aangeboden. BOSKOOP Geboren: Lconardus Franciscus z. van J. C. Nieuwesteeg en C. M. van den Bosch; Willempje d. van C. Tuitel en H. van Eeuwen; Maria Ca- tharina d. van J. W. Overes en P. Touw; Anna Margaretha d. van. T. Bier en J. Ravensberg. Ondertrouwd: Th. B. Dijkman en J. Th. Verleun. Overleden: Metje Zoet, echtg. van N. W. de Leen, 68 j. HAZERSWOUDE De zoveelste. Dat de Gerelaan niet geschikt is voor het zware ver keer, bleek gisterenmiddag weer eens. Een zware vrachtauto beladen met stenen, bestemd voor de in aan bouw zijnde woningen, reed te veel langs de berm van de weg met het gevolg, dat de auto tot aan de assen wegzakte. Nadat de auto eerst was gelost, kon men deze weer op de weg trekken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet vpor; de assen van de auto werden verwrongen. Varkenspest. In deze gemeente doen zich weer bij een tweetal vee houders gevallen van varkenspest voor. Thans is de gevreesde ziekte bij de veehouder R. aan de Rijndijk en bij veehouder De K. op het Dorp uitgebroken. NIEUWKOOP Geboren: Jantina d. van A. de Groot en N. N. Roodbergen; Jozef Jacobus z. van J. Hoogerwerf en B. H. A. Pouw. Ondertrouwd: G. A. Vossenberg 28 j., te Leeuwarden, en J. T. Bode graven 32 j.; M. G. van Koert 26 j. en W. M. Jë. Jansen 24 j.; H. J. van den Helder 29 j. en A. Verlaan 27 j., te Zevenhoven. Gehuwd: A. de Wit 28 j., te Val kenburg, en H. M. F. Verkuil 26 j. R. J. Hilhorst 27 j., te Hilversum en A. A. Kwakkenbos 28 j. HAZERSWOUDE (H. R.) Rode Kruis oefende Gisteravond hield de pl. afd. van het Roode Kruis een oefening. Op de spoorlijn Leiden Alphen aan den Rijn werd, om streeks 8 uur, ter hoogte van de Gemeneweg, een trein door vlieg tuigen beschoten. Direct werd de afd. E.H.B.O. ge alarmeerd. Deze afdeling bereikte per auto van Haastregt, om kwart over acht de plaats van het ongeval. Te gelijker tijd werd in de Christe lijke school aan de Rijndijk begonnen met het inrichten van een noodzie kenhuis. Onder leiding van sergeant Van Velscn werden de E.H.B.O.-ers in verschillende groepen verdeeld, ten einde de gewonden, 14 vrijwilligers, zo snel mogelijk te verbinden. Ondertussen werd het Rode Kruis colonne-transport opgehaald. Dit ar riveerde om 8.35 uur ter plaatse. Het transport stond onder commando van de heer Van der Horst. De slachtof fers werden op snelle en voorzich tige wijze in de wagen gedragen. Spoedig vertrok men met de eerste 8 slachtoffers naar het noodzieken huis, waar de verpleegsters voor een nadere behandeling zorgden, onder leiding van mej. Houthof en mej. Ieterson van de afd. Leiden. Om 9.32 was er voor de tweede keer geladen en om 9.53 waren alle slachtoffers in het ziekenhuis ondergebracht. De gehele oefening stond onder leiding van sergeant Van Velzen. RIJNSATERWOUDE Melkcursus. De tweejarige melkcursus, die georganiseerd was door de L.T.B. werd deze week beslo ten met het afnemen van het exa men, dat ondanks de hooibouw door alle cursisten meegemaakt werd op het bedrijf van de heer J. E. Hart veld. Met goed gevolg werd het exa men afgelegd door de navolgende personen: Arie Straathof Mz 18414 p.;Arie Hartveld 182'/. p: Corrie Hartveld 181J4 P-i Nelly Hartveld 181 p. Jan Hartveld 181 p. Toos Straathof 18014 p. Kees Visser 180 p. Tom Visser 179 p. Tinus Kerkvliet 176 p. en Martien V. Bruggen 171 p. De examinator, ir. Schroder, reikte na afloop aan de geslaagde de diplo ma's uit. OUDE-WETERING Uitgaansdag voor bejaarden. De uitgaansdag voor de ouden van da gen is thans bepaald op Woensdag 18 Juni. De route blijft nog een ge heim. Belangrijke verbetering Op het verzoek van de Googerpolder aan Ged. Staten van Zuid Holland om toestemming te verlenen tot ophef fing en afbraak van de Sluis te Oude Wetering, is thans bij Kon. besluit, gunstig beslist. Door deze beslissing kan de be staande Sluisbrug eveneens worden gesloopt, de doorvaart naar de sluis worden gedempt, de bestaande schoeiing langs de Wetering worden doorgetrokken en een aansluitende bestrating worden gemaakt. Voor 't wegverkeer zal dit in de toekomst een belangrijke verbetering worden. "V" YOKT|L| 10 vin9er sy*t. r tH blind rhythm. CTfTMfï 4 talen (130 letter- grepen p. minuut) Gegarandeerd in 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks Ken. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie.) HILLEGOM Te Sassenheim slaagde voor het diploma kraamverzorgster mej. J. Broekhof. DE ZILK De heer W. A. van der Wal, oud- hoofd der school te Hillegom en thans wonende te Heemstede, heeft een in de loop der jaren door hem verzamelde collectie archaeologische vondsten ter determinering aan de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort op gezonden. Van deze collectie, die o.a. bestaat uit zeer interessante stukken uit het stenen- en bronzen tijdperk, is vooral vermeldenswaard een hou ten, 1.60 m. lange, oudtijds in tweeën gebroken handboog. Het voorwerp, dat reeds vele jaren bezit van de eigenaar is, werd gevonden in de Zilk, gem. Noordwijkerhout. Van de vondsomstandigheid is weinig be kend. Een dergelijke boog bevindt zich in het nationaal museum te Kopenhagen. Het stuk uit Noordwijkerhout be hoort tot de zeldzame praehistori- sche vondsten in ons land. Mej. R. Fompe slaagde te Sas senheim voor het diploma kraamver zorgster. Zilveren medaille. Bij de te Be verwijk gehouden national hard loopwedstrijden won J. van Haaster van de Regenvlietweg in de afd. Jeugd op de 800 M., de eerste prijs, 'n zilveren medaille. Hij liep de 800 M. in 2 min. 59 seconden. LISSE Mej. G. Knaven slaagde te Sas senheim voor het diploma kraam verzorgster. NOORDWIJKERHOUT Zilveren priesterfeest van rector Lanipe Donderdag vierde rector Lampe, van de psychiatrische inrichting „Sancta Maria, zijn 25-jarig priester feest. Om 9 uur droeg de zilveren jubilaris, in de kapel van de inrich ting, een Plechtige H. Mis op uit dankbaarheid. Presbyter assistens was een broer van de rector, de Zeer eerw. heer P. Lampe ;diaken, rector Van de Gendt, van de St. Bavo Stichting,en subdiaken kapelaan Van Kesteren. Ceremoniarus was kape laan De Koning. Van kwart over twaalf tot half twee was er een druk bezochte re ceptie voor belangstellenden buiten 't gesticht. Orr? drie uur celebreerde rector Lampe een Plechtig Lof, hier bij geassisteerd door de kapelaans Van Kesteren en de Koning. Na het Lof volgde het feest voor de inwo ners van de Stichting en het uitwo nend personeel. Conrector Van Gein opende de bijeenkomst en dankte in een korte toespraak de feesteling namens de patiënten en 't personeel, voor alles, wat hij in de afgelopen jaren in het belang van hun godsdienstige ver zorging had gedaan. Enige verpleeg sters deden hierna een samenspraak, betrekking hebbende op het H. Mis offer. Zowel een aantal verpleegsters als enige mannelijke leden van het personeel, zongen hierna 5-stemmig de bekende Priestercantate van Haagh. Na afloon dankte de rector alle medewerkenden en bedankte ook hartelijk voor alle mooie cadeaux. Jubileum tocht ouden van dagen. Voor de 20e maal werd Donder dagmiddag de autotocht voor de ouden van dagen gehouden. Deze dag was uitgekozen, omdat op 12 Juni 1932 de eerste tocht werd ge houden met 13 auto's en een portc- monnaie met ƒ60,waaruit alles betaald moest worden. Om één uur vertrok een stoet van 59 auto's vanaf de Koninginneweg. In een rustig tempo werd gereden via Sassenheim de Haarlemmermeer in, vervolgens over Aalsmeer, Uithoorn en Vinke- veen naar Hilversum. In de prachtig gelegen uitspanning „De St. Anna's Hoeve", werd volop genoten. Om 4 uur verzamelden allen zich aan de gedekte tafels in de grote restauratie zaal om van een flinke koffiemaal tijd te genieten. Aan tafel sprak al lereerst de voorz. van het comité, de heer C. Geerlings. Deze verwel komde speciaal de oud-burgemeester, de heer Van Iersel, die hij nog dank bracht voor de grote medewerking, welke het comité altijd van hem als burgemeester heeft ondervonden. Spr. feliciteerde het echtpaar War- menhoven, dat de vorige week zijn gouden bruiloft vierde en de echt paren Meeuwenoord en Van Gijls- wijk, die zeer binnenkort ditzelfde hopen te doen. De gouden paren overhandigde spreker namens alle tochtgenoten een mooi cadeau als blijvend aandenken aan de tocht. Vervolgens spraken nog de oud-bur gemeester, de heer Van Iersel en ds. De Jong. Hierna droeg de heer B. Verschoor een groot gedicht voor en zongen mejuffrouw Smit en Engel Broekhof een aardig liedje. Na de maaltijd trokken allen weer de speeltuin in. Om 7 uur werd terug naar huis gereden over Weesp en Amstelveen langs Schiphol de Haar lemmermeer in om tenslotte via Sas senheim het dorp weer te bereiken. Bij Piet Gijzenbrug stonden de beide muziekverenigingen de stoet weer op te wachten voor de feestelijke in tocht in het dorp. Op het St. Jozef kerkplein aangekomen sprak nog pastoor Van der Waarden, die het comité (bedankte. SASSENHEIM Te Sassenheim slaagden voor het diploma kraamverzorgster de da mes: R. Regter en C. Zwetsloot. VALKENBURG Woensdagmorgen heeft er gewel dige spanning geheerst op het vlieg veld Valkenburg. Korporaal-vlieger Bombeek bemerkte namelijk tijdens do vlucht in een Firefly, dat een van de banden van het landingsgestel was gesprongen. Omdat hij bang was, dat het toestel bij de landing over de kop zou slaan, bleef hij om het brandgevaar tot een mini mum te beperken in de lucht tot de laatste druppel benzine was ver stookt. Twee en een half uur cir kelde de Firefly boven het vliegveld en toen waagde de piloot de landing. Er gebeurde niets ernstigs. Het toe stel werd zonder schade aan de grond gezet en de piloot mankeerde niets. VOORSCHOTEN J. Braggaar t Gisteravond is op 75-jarige leeftijd overleden de heer J. Braggaar. De thans ontslapene was van 1919 tot 1941 lid van de ge meenteraad als afgevaardigde van de SJD.A.P. In 1948 ontving hij de erepenning van de gemeente Voor schoten. De heer Braggaar vervulde vele functies o.a. voorz. van de wo- ningbouwver. Onze Woning, voorz. van de Metaalbewerkersbond van het N.V.V. afd. Leiden en bestuurslid van Het Groene Kruis. De Roode Kruis-collecte heeft opgebracht 742,19. Uitstapje naar Ulft. Gisteren maakten de leden van de R.K. Vrou wenbeweging haar jaarlijkse uit stapje. Er stond deze keer een verre trip op het programma, zodat al vroeg 's morgens om 6.30 uur met de bus vertrokken werd. De tocht voerde over LeidenAlphen Utrecht naar de Leusderheide, waar even werd gestopt voor een kopje koffie, daarna ging het non stop naar de Gelderse Achterhoek naar het plaatsje Ulft, waar zich de „DRU"- fabrieken bevinden. Het bezoek aan deze fabriek was zeer interessant. In 'sHeerenberg werd van de koffie tafel genoten en er werd een wan deling gemaakt naar het kasteel. Vandaar ging de tocht naar Doeti- chem, waar een rit door de stad werd gemaakt. Velen dames maak ten hier haar lippen rood aan de kersen! Van nu af ging het weer in de richting Voorschoten over de Ve- luwe via het mooi gelegen Zeist, waar de reis werd onderbroken voor het diner. Tegen half twaalf was men in Voorschoten terug. WARMOND Ouden van dagen. Zoals de laatste jaren gebruikelijk zal ook dit jaar de ouden van dagen in deze ge meente een prettige dag worden be zorgd. Als uitgaansdag is vastgesteld Dinsdag 17 Juni a.s. Om dit uitstap je mogelijk te maken organiseerde o.a. de visvereniging „De Leede" viswedstrijd waaraan niet minder dan 300 personen deelnamen. Het resultaat was, dat aan het comité voor ouden van dagen een bedrag kon worden afgedragen van 330. Geboren: Nicolaas Petrus Maria zn van J. Kivits en G. Schuvema- ker; Elly dr van E. Broekstra en M. C. Vreeken; Robertus Maria zn van A. G. M. van Noord en C. Verhaar; Johanna Maartje dr van J. Zandee en E. Zwaan; Metje Geertruida Aga tha dr van W. Schraal en A. Bever sluis; Catharina Johanna Maria dr van M. Groenenboom en L. W. van Winsen; Maria Petronella Theresia, Gemeenteraad Katwijk De raad van Katwijk kwam giste renavond in vergadering bijeen. Na opening wordt door de voorz. het overleden lid G. A. Ouwerling her dacht. B. en W. stellen voor een request van de Groenteveilinigver- eniging K. en O. voor kennisgeving aan tc nemen. De heren Wassenaar en mr. v. d. Plas zijn het hiermede niet eens, wel echter na de toezeg ging van de voorz., dat dit schrijven bij de behandeling van de uitbrei dingsplannen in behandeling zal ko men. Punt 4 is een voorstel tot het aan gaan van een geldlening met de N.V. Bank van Nederlandsche Gemeenten, groot 536.378.ter financiering van de bouw van 50 woningen aan de Randweg plus 50.978.voor de bouwkosten van 4 montagewoningen aan de Molenweg. B. en W. vragen nog de goedkeuring van een nieuw voorstel tot het aangaani van een geldlening groot ƒ200.000.looptijd 40 jaar, rentende 4J4% voor een 12- klassige MULO-school. Goedgekeurd. Besloten wordt het huisje hoek ZuidstraatDwarsstraat af te breken. Kostfen 1250.—. Verpachting standplaatsen. Dan een voorstel tot het verlenen van delegatie van bevoegdheid met betrekking tot de openbare verpach ting van standplaatsen voor de ver koop van vis en fruit. Er is steeds naar gestreefd dit aantal standplaat sen zo laag mogelijk te houden, zulks mede in» het belang van de openbare orde en het verkeer. Maar het tot heden gevolgde systeem kan moeilijk gehandhaafd blijven en een open bare inschrijving is volgens B. en W. de juiste. B. en W. vragen nu teg: lijk hen te machtigen tot bedoelde openbare verpachting en aangezien dit ieder jaar aan de orde komt, hen te machtigen voor vijf jaar. Met de verpachting blijken verschillende leden het ndet eens te zijn. Na enige bespreking trekken B. en W. dit voor stel in. Besloten wordt het gemeenteperso- neel een vacantietoeslag te verlenen. Besloten wordt nog de aangekochte gronden van G. de Best en Cons, te Katwijk aan Zee, en van A. W. C. Verhees en Joh. Th. van Paridon te Katwijk aan den Rijn in het Grond bedrijf te brengen. Goedgekeurd. In verband met de bouw van het botenhuis van de N. Z. Holl. Red dingmij, welk huis vanaf Rijnmond bereikbaar moet zijn, hetgeen in de huidige omstandigheden onvoldoen de hpt geval is, komt het B. en W. noodzakelijk voor over te gaan tot het doen aanleggen van het gedeelte van de verbindingsweg Zeeweg- Noordboulevard, meer bepaaldelijk dat gedeelte tussen de Sluisweg en de toekomstige brug aan .het einde van hef P. H.-kanaal. Zolang de te maken brug over het P. H.-kanaal nog niet gereed is kan met een voorlopige bewerking wor den voldaan. De aanleg van het rij wielpad kan zelfs voorlopig nog ach terwege blijven. Geraamd wordt dat de uitvoering van deze werken in totaal een uitgaaf zullen vorderen van rond 36.000 waarvan 32.400 ten laste der wederopbouw en 3600 voor de gemeente. Enkele leden voe ren hierover het woord en het voor stel wordt hierna aangenomen. Het bestuur van de Ds. R. P. A. Rutorschool vraagt medewerking voor de aanschaffing van een nieuwe leesmethode ten behoeve der lst.e klas. Kosten 812.40. Toegestaan. Schoolkwesties. Het bestuur der Openluchtschool van het Rotterdams Zeehospitium vraagt medewerking voor de verbe tering der verwarmingsinstallatie in Breestraat 123 Tel. 21851 (Advertentie) dr. van J. C. v. Rijn en C. v. d. Salm; Anna Maria Petronella dr van C. N. Zoet en C. E. van Kan; Petronella Anna Maria dr van P. J. v. d. Geest en A. v. Rijn; Henricus Gijsbert Phi lip zn van W. J. Koenes en C. de Jong; Gerard Peter Frans zn van J. Vollebregt en J. F. Tonnon. Getrouwd: P. M. C. Koot en J. J. v. d. Geest; J. H. Welsink en A. Weijers; M. J. Witsenburg en G. J. Duijnhoven; H. S. Mathiesen en Jkvr C. M. E. van Lennep; W. B. v. Schie en A. J. M. Heemskerk. Overleden: Alida Tilbaard echtg. van A. den Hartigh 69 jaar. ZOETERMEER Voor het eindexamen Gymna sium B slaagde aan het Chr. Ly ceum te 's-Gravenhage de heer J. Sonneveld. STOMPWIJK Stompwijkse Boys. De in 't club blad van deze week aangekondigde nederlaagwedstrijd tegen Nic. Boys 1 en 2 gaat niet door, daar 12-6-'52 be richt ontvangen werd dat door ker kelijke plechtigheden Nic. Boys niet kan spelen. Nadere aankondiging volgt. Dameshandbal HVS. Voor de derde ronde van de lauwertak-wed- strijden speelt HVS Zondag 14 Juni tegen HVL uit Leidschendam. 4 lokalen der school. In één lokaal is deze verbetering vorig jaar reeds aangebracht. Aangezien in hoger be roep is beslist, dat de bestaande ver warmingsinstallatie niet voldoende capaciteit bezit om de lokalen onder alle weersomstandigheden op de ver eiste temperatuur te brengen, stellen B. en W. voor het gevraagde toe te staan. Totaal kosten 8140.waar van 4680.ten laste der gemeente komen en ƒ3460.voor rekening van het bestuur dezer school. Aange nomen'. Het bestuur der Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een Chr. School voor lager- en meer uit gebreid onderwijs aan de Bestevaers- weg vraagt een bedrag van 350. voor de aanschaffing van nieuwe overgordijnen. Het verzoekschrift voldoet aan de bij de wet gestelde eisen, waarom B. en W. voorstellen hieraan te voldoen. Besloten. Bij de rondvraag wijst de heer Wassenaar nogmaals op de gevaar lijke lichtmasten langs het rijwiel pad langs de Zeeweg te Katwijk a. d. Rijn. B. en W. en meerdere leden blijken het hiermee eens te zijn, doch er is alleen in te voorzien met hoge kosten. Eén der palen is omgereden en deze is tegelijk verplaatst. Deze aangelegenheid zal de aandacht van B. en W. hebben. Op een vraag van de heer G. van der Plas hoe het staat met de bouw der nöeuwe woningen antwoordt de voorzitter, dat 42 woningen eerst daags zullen worden aanbesteed. Een heftige discussie ontstond nog tussen de voorz. en mr. van der Plas over de mogelijke bouw der Geref. School aan de Raqdweg, maar "bei den geven hun standpunt niet prijs. De heren Pronk en Nasveld vragen nogmaals om opruiming vani het vuil bij „Waterlust" wat een rattenkweek- plaats is. Mej. P., onderwijzeres aan de Frö belschool, kwam in de Kerkstraat te Katwijk a. d. Rijn met haar rijwiel in een moeilijke situatie toen een zandauto naderde. Zij kon haar rij wiel niet in bedwang houden en kwam voor de auto te vallen en brak haar been. Na voorlopige ge neeskundige behandeling werd zij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De bestuurder der auto trof geen schuld. „De Rhijnmonders". Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin, 275 km. Met Z.O. wind werden de duiven gelost te 11 uur; eerste 15.46.32, laatste 16.27.40 uur. Uitslag: D. J. Kleen 1, 5, 22; Th. van Essen 2, 8; A. Grimbergen 3, 12, 13; N. J. Verkaik 4, 5, 7, 11, 20; H. Hoek 6; J. Heemskerk 9, 17; H. Tjebbes 10, 16. HAAGSCHE SCHOUW DRIE MAAL IS SCHEEPSRECHT? Vanmorgen om 8 uur sloeg er bij het Haagsche Schouw een auto over ae kop. Zo op het oog zonder enige aanwijsbare oorzaak. Bij nader on derzoek bleek de bestuurder, mr. B. uit Amsterdam, die van een bezoek aan Den Haag huiswaarts keerde, ender de invloed van sterke drank te zijn. Hij werd ter ontnuchtering op het politiebureau ingesloten. De auto was zwaar beschadigd. Naar wij vernemen is dit reeds de tweede auto, die mr. B. deze maand in een toestand van verwrongen me taal bracht. NOORDWIJK Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: D. A. Lüschen 98 p. Ie klasse; L. Wassing 98 p. 2e klasse; J. v. d. Hoonaard 95 p. 3e klasse. Van de dames behaalde mevr. Heus met 91 het hoogst aantal pun ten. Deze week behaalde de heer H. v. 't Wout te Leiden een eerste prijs (wisselbeker) bij de kam pioenschappen voor kappers voor Leiden en omstreken. NOORDWIJKERHOUT POLITIE OP RETRAITE Vanuit Den Haag, Wassenaar, Rijswijk, Delft en Leiden kwamen bijna 100 leden van de R.K. Politie bond St. Michael naar Noordkijker- hout. Dit was zelfs voor 't Retrai tehuis, waar toch mensen uit alle rangen en standen regelmatig ko- men, een ongewoon schouwspel. Po litieagenten, rechercheurs en briga diers van politie ontmoeten we over al en meestal juist daar waar we 't nu niet zo op prijs stellen. Maar zij hebben behalve de officiële Neder landse wet, waar zij de handhavers van dienen te zijn, nog een andere Wet waaraan zij zich met heel hun persoonlijkheid weten te onderwer pen. Uiteraard is 't leven van een politieman ook zorgen en moeilijk heden op allerlei terrein. Maar de katholiek weet de bron nen te vinden voor hernieuwde gees telijke vitaliteit. ST. CLEMENS RETRAITEHUIS Juni: Zaterdag 1417 heren amb tenaren; Dinsdag 1720 gehuwde dames 11.Zaterdag 2124 he ren 11.Zaterdag 281 Juli he ren werkmeesters 12.50. Juli: Dinsdag 14 gehuwde dames 11.Zaterdag 58 weekend re traite meisjes 11.Dinsdag 811 gehuwde dames 14.50; Zaterdag 1215 dienstplichtigen 11. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren M. Polak, Oegstgeest, R. v. d. Koppel, Velp, idem mevr. R. E. Mulock Houwer—Hofstee, Leiden; voor het candidaatsexamen Nederlands recht mej. W. A. Blank, Leiden. AANRIJDING BIJ DE WILHELMINABRUG Gistermorgen om kwart over acht heeft zich een ernstige aanrijding voorgedaan op de Hoge Rijndijk, ter hoogte van perceel 107. Uit de rich ting stad naderde een auto, bestuurd door de directeur van de G.E.B. uit Den Haag. terwijl van de andere kant de 51-jarige heer G. v. d. K., hoofdassistent van de directe belas tingen uit Zoeterwoude, naderde, die het rijwielpad verliet en de rijweg overstak, om de Wilhelminabrug te passeren. Hij werd door de auto ge grepen en tegen de straat geslingerd. Met een ernstige schedelbasisfractuur werd de wielrijder in zorgwekkende toestand door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Heden morgen was zijn toestand iets beter. VERFWERKEN AAN BRUGGEN AANBESTEED Hedenmorgen werd op het Leidse Stadhuis aanbesteed het verrichten van verfwerken aan bruggen, waar voor elf inschrijvingen waren bin nengekomen, van hoogste tot laag ste: NV. Schildersbedrijf De Prins, Dordrecht, 9.050; J. G. Verlaat, Kamerik, 8.380; Sj. C. Burgy en Chr. Rietkerken, Leiden, 8.350; Gebr. Ladan, Leiden 8.000; J. A. Verver, Leiden, 7.950: Q. W. A. Bleijs, Leiden, 7.950; W. P. Mens, Noordwijkerhout. 7.950; P. F. Smit, Leiden 7.900; M. Schoneveld, Kat wijk, 7.850; Joh. Koet en Zn, Lei den 7.000; H. P. Jansen, Leiden 6.925. Opa's ster is steeds stijgende. Nadat Opa wereldkampioen pijp roker werd, door een zekere meneer Slof werd bedreigd en toch weer als onbedreigd over winnaar uit de bus is gekomen, is Opa een nationale figuur ge worden. Zei onlangs de heer Weiter niet in een van zijn toe spraken, dat de enige figuur, waarop Nederland trots kan zijn Opa Klijzing is? Welnu, Opa is gisteren voor de tweede maal van zijn leven in de trein ge stapt en na een zeer avontuur lijke tocht in Eindhoven aange komen, waar hij uitgenodigd was, om als scheidsrechter te fungeren in een pijprokerswed strijd, uitgeschreven door de Philipsfabrieken. Als deskun dige van de edelste soort heeft Opa het dampend genot gade geslagen en zijn uitspraken wa ren onherroepelijk. We wachten er nu nog op, dat Opa eindelijk eens met zijn ont werpprogramma uit de bus komt, want een figuur van der mate nationale vermaardheid, zal het toch .moeilijk zonder po litieke partij kunnen stellen. „Meer recht en tabak voor alle Nederlandse pijprokers en weg met alle sigaret- en sigarenzui- gers" zal een waardige leuze voor Opa zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Jufti. Vee. Aange voerd: 6 stieren, 55 melkkoeien, 90 vette koeien, 182 vare e. a. koeien, 34 vette kalveren, 216 nuchtere kal veren, 171 weideschapen, 1900 lam meren, 32 varkens, 159 schrammen, 457 biggen, 4 paarden, 1 veulen, 34 geiten, totaal 3321 stuks. Prijzen: stieren 450700, melkkoeien 700 1125, yette koeien 8001200, vare e.a. koeien 625875, vette kalveren 200425, nuchtere kalveren 50 65, weideschajpen 100125, lamme- 5070, varkens 200450, schrammen 70—110, biggen 50—65 paarden 7001100, geiten 15—40, Handel, melkkoeien, vette koeien, vaarkoeien, vette kalveren, nuchtere kalveren, flauw; schapen, lammeren, varkens, schrammen, biggen,, paar den, kalm; paarden en geiten matig. Kaas. Aangevoerd 70 partijen Goudse en 8 partijen Leidse kaas. Prijzen Goude zware 2.35, le soort 2.23—2.28, 2e soort 2.18—2.22 en le soort Leidse 2.342.37 per kg. Handel goed. TER AAR, 11 Juni. Groente. Peulen 3.508.60, idem B 2.20 3.20, doppers 3.304.10, capdoppers 3.704.50, tuinbonen 2.002.70, alles per 10 kg., kassnij bonen 1.25 1.50 idem stek 7090 cent, stamprin- cessen 1.40—1.5C, postelein 15—27 cent, spinazie 3441 cent, waspeen 1729 cent, idem stek 5 cent, rabar ber 610 cent, tomaten A 0.90 1.20, idem B 0.90, idem C 0.70— 1.00, ideem CC 5060 cent, andijvie 518 cent, nieuwe aardappelen 13 17 cent, idem kriel 12 cent, uien 8 cent spitskool 811 cent, Augurken: 32 cent, sjalotten 1621 cent alles per kg., sla 27 cent, bloemkool I 1520 cent, idem II 1013 cent, idem III 49 cent, komkommers 924 ct., alles per stuk, bospeen 1224 cent, idem B 4—10 cent, boskroten 213 cent, selderij 6 cent, bosrabarber 8 cent, bosprei 2 cent alles per bos. Aardbeien 941 cent per doosje, per ziken 2125 cent per doosje, idem 58 cent per stuk. TER AAR, 12 Juni. Groente. peulen 48.60, idem B 2.603.70, doppers f 3.604.10, capdoppers 4.10 4.20, tuinbonen 2.102.50, allés per kg., kassnijbonen 1.151.25, id. stek 7075 cent, waspeen 23 cent, alles per kg., bospeen 10 cent p. bos ROELOFARENDSVEEN, 12 Juni. Groente. Aardbeien 1731 cent, idem afw. 1119 cent per half pond, bloemkool 817, bospeen 10—15, nieuwe aardappelen 1315 per 100, peulen I 3.607.20, idem II 2.20 3.40, doperwten f 3.303,90, Capucij- ners 3.404.00, tuinbonen 2.30 2.50, kassnijbonen 11.5012.50, id. stek 78.50 per 10 kg.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2