Belgische aanvallen geweerd, Hans Dekkers winnaar vijfde étappe Wilt U iet» weten? I.V. „TRIO" UIT DE OLYMPISCHE HOEK Training en spelers voor het voetbaltournooi ZATERDAG 7 JUNI 1952 Dg LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA i LUSTRUMRONDE VAN NEDERLAND Van Dormael en Van Kerkhoven uit de strijd Bij de aanvang van de vijfde étappe stelde zich het probleem wat de Belgen zouden doen: óf de grotere kracht van de Nederlandse nationale ploeg er kennen en de situatie aanvaarden, wel te verstaan toch paraat blijvend om van mogelijke gunstige omstanigdheden te profiteren, óf een welbewuste aanval in te zetten met het doel de stoere Van Est van de leidersplaats te verdringen. Met nog slechts twee etappes voor de boeg plus een tijdrit, waarin de man uit St. Willebrord menselijkerwijs gesproken onaantastbaar zal blijken, was het wel zaak niet lang te wachten met de 'keus. Mislukte Belgische uitlooppogingen In het eerste geval, dus als de Belgen afwachtend zouden rijden, was er niet veel kans op een leven dige strijd, maar kozen zij het twee de alternatief dan zou er tussen de Lichtstad en Veendam het een en ander kunnen gebeuren. Al bij St. Oedenrode (14 km) kreeg men de indruk, dat de Belgen besloten had den er een koers van te maken. Kwik van Kerkhoven koos het ha zenpad, maar de tegenzet volgue dadelijk, want Hans Dekkers, aan wie ditmaal de taak van waaKhona was opgedragen, schoot dadelijk achter hem aan en volgde- de Belg als een schaduw, uiteraard zonder ook maar een meter kop te doen. De attaque was uitgegaan van de Belgen en de Nederlanders verde digden. Bij Veghel had het duo 400 meter voorsprong en het tempo was ongeveer 40 km per uur. Van Kerk hoven, die geen hulp kreeg uit zijn p'oeg en er niets voor voelde zich al in het begin van de rit leeg te fietsen, handhaafde deze gang, waarop een renner in bruin-geel shirt zich na de passage van Veghel uit de hoofdgroep losmaakte en nog voor Uden (29 km) contact kreeg met de twee leiders. Het was de Hoog van de Nederlandse A-ploeg, maar hij had het peloton aangetrok ken en bij Zeeland, (36 km) lag alles samen. De eerste Belgische aanval was mislukt. Na de gefnuikte Belgische uitloop- poging bleven de geelhemden actief. Bij Grave (46 km) zag men weer een voorpostengevecht. Van Stayen en Desmedt, eveneens van de Belgi sche B-ploeg, namen nu het initia tief voor een aanval, maar dé re pliek was prompt, want 3 man van de nationale ploeg, Wagtmans, van Breenen en Voorting, vergezeld van Harm Smits van de B-ploeg, scho ven mee naar voren. Tegen do op positie van 4 Nederlanders waren de twee Belgen niet bestand. En enkele kilometers verderop kreeg h.-t pe loton, dat straf reed (men had voort durend een vrij krachtige wind in de rug) aansluiting. Daarmee was ook deze tweede Belgische onderne ming al in de kiem verijdeld. Maar onze zuiderburen zijn koppige lie den. Gelukkig maar ook voor de aantrekkelijkheid van (ie wedstrijd. In Nijmegen (61 km) ging Serin er in de bebouwde kom tussenuit, we derom dus een mannetje van de gele Belgische B-ploeg. De reactie ble- nu wat langer uit en toen Dekkers er. Joris de tegenstoot lanceerden, was de rappe Belg al uit het gezient verdwenen. Iets voorbij Lent aan de noordelijke Waaloever naar de afrit van de brug had Serin ruim een mi nuut voorsprong op Joris en Dek kers. Het peloton kwam daar weer 800 meter achteraan. Zo was de po sitie op een punt, 65 km van Eind hoven, met nog ruim 190 km te rij den. Bij Huissen (76 km) was de si tuatie als volgt: aan kop Serin, op 1 min. 15 sec. Joris en Dekkers, op 5 min. het grote peloton. Belgen uit de strijd Bij Huissen werd de Belgiscfte B-ploeg bij een valpartij betrok ken, waarbij van Dormael een van zijn vingers brak. Hij staak te de strijd. Van Kerkhoven was eveneens bij de valpartij be trokken. Hij brak zijn wiel, maar zette de strijd voort. In de buurt van Loenen gaf hij echter op. Dekkers en Joris kregen de Belg Serin te pakken tijdens de klim van Arnhem naar Moskowa, het hoger gelegen kerkhof ten noorden van de stad (84 km). En toen liet het 2ich aanzien, dat ook dit Belgische offensief op niets zou uitdraaien, want de twee Nederlanders, wier taak het niet kon zijn de voorsprong steeds maar- op te voeren, lieten de Belg het zware werk opknappen. En zo kwam het peloton steeds dichter bij. Op de heuvel van Teriet (89 km) bedroeg zijn achterstand nog 3]/2 minuut. Bij Loenen op de Velu- we (104 km) was dc achterstand maar 2 min. en te Deventer (143 km) was het laatste restje van het hiaat opgevuld. Intussen had zich nog Voor Arnhem een klein drama afgespeeld, dat invloed zou hebben op het verdere verloop van de ron de. In de buurt van Huissen werd een aantal renners bij een valpartij betrokken, onder wie van Dormael en Kwik van Kerkhoven. Zij werden beiden geblesseerd, maar terwijl Kwik de strijd nog kon voortzetten DE BELGEN DOOR PECH GETROFFEN. de bochtige weg bij Huissen, toen het peloton met een snelheid reed, welke tussen de 35 en de 40 km. lag en drie man een voorsprong had den genomen (Serin, Dekkers en Joe- ris) gleed voor de tweede maal de ketting van de fiets van Kwik van Kerkhoven van de tanden. Hij maak te een buiteling, met het ongelukki ge gevolg, dat ook van» Dormael en Henk Faanhof op de weg terecht kwamen. Van Kerkhoven was enkele minuten daarvoor, bij het noodbrug- getje over de Linge, al ten val ge komen en nu gebeurde hem dit voor de tweede keer. Totaal ontmoedigd stapte hij na zijn tweede val weer op zijn fiets, maar gaf niet lang daarna op. Van Dormael was er erger aan toe dan zijn landgenoot. Een van de vingers van zijn rechter hand was ontwricht en hij klaagde over pijn in de schouder. Faanhof kon doorrijden. De Belgen, die hun gevallen landge noten te hulp waren gekomen, moes ten van Dormael en van Kerkhoven tenslotte achterlaten. De verwondin gen van van Kerkhoven waren niet van ernstige aard; hij zal als gast van de organisatoren van de Ronde van Nederland de beide laatste etappes in de auto volgen. In een ziekenhuis werd van Dormael onderzocht en ge röntgend, waarbij bleek, dat hij het onderste gedeelte van zijn rechter sleutelbeen had gebroken. Na enkele weken zal hij in zoverre hersteld zijn, dat hij weer aan wedstrijden kan deelnemen. Van een tegenoffensief van de Bel agen konden deze 100 kilometer niets meer komen. Aanvankelijk had het daar nog naar. uitgezien, want van Kerkhoven, van Stayen, Desmedt en Serin waren actief geweest en heb ben verscheidene malen getracht weg te komen. Maar voortdurend werden „waakhonden", behorend bij de Nederlands nationale ploeg, er achter aan gestuurd. Eerst Dekkers, later Voorting en opnieuw Dekkers. Toen Dekkers voor de laatste maal een achtervolging inzette op van Stayen en Hendriks, in de omgeving van Gietèn, ging hij meteen tot de aanval over en slaagde erin op royale wfjze de sprint in Veendam te win nen. Een nieuwe etappe-overwinning van de Nederlandse nationale ploeg werd dus aan de reeks toegevoegd. Om de beurt hebben de leden van de nationale ploeg reeds geschitterd en wij kunnen ons voorstellen, dat zij hun uiterste best doen, immers zij al len doen een goede gooi naar het lid maatschap van de Tour de France ploeg. Twaalf van de 42 renners zijn na vijf etappes uitgevallen. UITSLAG EN KLASSEMENTEN De uitslag van de vijfde etappe EindhovenVeendam (258 km) luidt: 1. Dekkers (Ned. nat.) 6.49.40 met bonificatie 6.48.40. 2. van Stayen (Belg B.) 6.49.44 met bonificatie 6.49.14; 3. Hendriks (Belg. A) 6.49.44; 4. Faanhof (Ned. nat.) 6.51.39; 5. Bo- gaerts (Belgi. A); 6. Smits (Ned. B); 7. Vinken (Ned. A); 8. van Bree nen (Ned. nat.); 9. Pfannenmüller (Did); 10. Smets (Belg. A). 1. Hor- mann (Intern.); 12. Van Est (Ned. nat.); 13. Janssen (Ned. A) allen in dezelfde tijd als Faanhof; 14. ex aequo: Suykerbuyk (Ned. B), van Elderen (Ned. B). Roks (Ned. B) Lambrichs (Ned. A), Gielen (Belg. A), Wagtmans (Ned. nat.), Desmedt (Belg. B), Serin (Belg. B), de Hoog (Ned. A), Neyt (Belg. B), Joris (Ned. A), Kemp (Intern.), Diede- rich (Intern.) en Loos (Ned. B) al len zelfde tijd als Faanhof 6.51.39 28. Sorgeloos (Belg. B) 6.52.16; 29. Voorting (Ned. nat.) 6.52.23; Schaecken (Belg. A) 6.52.55. Het algemeen klassement luidt na de vijfde etappe: 1. van Est (Ned. nat.) 28.32.20; 2. Gielen (Belg. A) 28.35.01. 3. Desmedt (Belg. B) 28.35.06; 4. Wagtmans (Ned. nat.) 23.36.00; 5. Voorting (Ned. nat.) 28.36.06; 6. Kemp (Intern.) 28.38.00; 7. van Breenen (Ned. nat.) 28.38.55 8. Janssen (Ned. A) 28.39.37; 9. Sor geloos (Belg. B) 28.41.56; 10. Smits (Ned. B) 28.42.04; 11. Dekkers (Ned. nat.) 28.42.47; 12. Neyt (Belg! B) 28.42.48; 13. Bogaerts (Belg. A) 28.42.53; 14. Schaecken (Belg. A) 28.43.07; 15. de Hoog (Ned. A) 28.43.45; 16. Suykerbuyk (Ned. B) 28.43.58; 17. Lambrichs (Ned. A) 28.44.59; 18. Roks (Ned. B) 28.45.23; 19. Serin (Belg. B) 28.46.28; 20. Die aerich (Intern.) 28.47.33; 21. Joris (Ned. A) 28.48.02; 22. Hormann (In tern.) 28.54.52; 23. Vinken (Ned. A) 28.55.00; 24. Hendriks (Belg. A) 29.00.00; 25. van Elderen (Ned. B) 29.04.18 26. Loos (Ned. B) 29.11.49; 27. van Stayen (Belg. B) 29.28.16; 28. Pfannenmüller (Did.) 29.41.04; 29. Faanhof (Ned. nat.) 29.54.08; 30. Smets (Belg. A) 30.23.44. Het ploegenklassement luidt: 1. Nederland nationaal 85.33.44; 2. Bel gië A 85.46.21; 3- België B 85.46.41; Nederland B 86.00.06; 5. Neder land A 86.04.11; 6. Internationale ploeg 86.21.07. Swift-Combinatie. Als eerste rit in de Juni-competite rijden A- en B-klas morgen 100 K.M. Voor de C- klas is de afstand 40 K.M. Start 9.30 uur. VOETBAL HET ASC-JUBILEUM. Engelse jeugdplocg won van ASC-junioren met 1—0. Het is ongetwijfeld goed gezien van de jubileumcommissie van het zestigjarige ASC om in het feestpro gramma ook een jeugdwedstrijd in te lassen, en nogal een internationale. De ASC-jeugd speelde nl.. tegen de „Highfield Youth Club Blackpool uit Engeland, een elftal van over het al gemeen stevige,lenige en vooral strijdvaardige knapen, die bovendien hun aanhang hadden meegebracht, welke er wel voor zorgde, dat er le ven op de tribune was. Het is een frisse, vlotte, levendige strijd geworden en de ASC-jeugd heeft inderdaad getoond tot goede dingen in staat te zijni. Gedurende een groot deel van de wedstrijd had ASC een veldmeerderheid, doch de afwerking was niet effectief genoeg; mede overigens door het feit, dat de verdediging van de Engelse jeugd- ploeg haar taak uitnemend verstond.. De Engelse keeper had daarom niet zoveel werk te verzetten als zijn col lega aan de overkant. Inderdaad kan gezegd worderu, dat Vijgenboom in het ASC-doel zijn club voor een gro tere nederlaag heeft behoed. Aan het enige doelpunt in deze-strijd, na rust gescoord, had hij geen schuld. Het was een fout van linksachter Van Heuven, die op 'n gegeven ogen blik treuzelde met wegwerken, waar door de bal voor het doel kwam in een kluwen van spelers, waarbij een der gasten het geluk had de bal in het doel te werken. Bij dit enige doel punt bleef het overigens en het re sultaat doet tenslotte weindg terzake. Het werd een sportieve wedstrijd, wat stevig van Engelse zijde, maar dat is het kenmerk van hun spel. Voor de jeugd was het een goede oefening om sportief te zijn tegen over de tegenstander en dat was iedereen in alle opzichten. Tenslotte nog de samenstelling het ASC-elftal: Doel: Vijgeboom; achter Van Heu ven en Arens; midden: Janssen Schoonhoven, Vreeken en Schalks; voor: Schoonwater, De Wit, Dubbe laar, Roosen en v. Leeuwen. Om de VNL-beker. Morgen wordt het programma om de VNL- beker voortgezet met de volgende wedstrijden: VNL 1St. Bern. 1, 12 uur; KRV 1Docos 2, 2 uur. De ju nioren A nemen deel aan het tour- nooi van DHL te Delft. Vertrek 11 uur Stationsplein. Docos. De voor hedenmiddag vastgestelde wedstrijd DocosSas- senheimse Boys is door omstandig heden ter elfder ure afgelast. Het aspirantentournooi, aanvang 2.30 u, vindt normaal doorgang op het Do- costerrein. Morgen, Zondag, speelt Docos 2 tegen KRV 1 om 2 uur op het VNL terrein. Een Docos-gezel- schap gaat morgen een tocht per touringcar maken en zal om. bezoe ken de wedstrijd om het landskam pioenschap Hermes DVSWillem 2 in het Feijenoord stadion te Rotter dam. Vertrek om 11 uur vanaf het Stadhuisplein. Eventuele liefheb bers, die zich hierbij willen aanslui ten, moeten, zover er nog ruimte is in de bus, zich ter plaatse vervoe gen. Stompw. Boys. Morgenmiddag 2-30 uur speelt Stompw. Boys I thuis tegen SJZ om de St. B. wisselbeker. Stompw. Boys 3SJZ 3, één uur. Stompw. Boys BLisse D gaat niet door. TOURNOOI „LISSER BOYS" Donderdagavond speelde „Lisser Boys" I zijn tweede wedstrijd voor het tournooi tegen „Sizo" I uit Hil- legom. Op wel zeer onverwachte wijze verloor de organiserende ver eniging deze ontmoeting met 62. De stand is thans: Lisse I Antwoord: Boskoop, Gouda, Schoonhoven, Goudriaan, Gorinchem, Woudrichem, Den Bosch, Helmond, Nederweert, Keipen, Baexem, Gra- them, Wessem, Echt, Susteren, Sit- tard. Krawinkel, Beek, Meerssen; af stand 240 Km. Vraag: Route SassenheimMaas tricht; hoeveel Km.? Antwoord: Sassenheim, Rijnsater- woude, Alphen a. d. Rijn, Bodegra ven, Woerden, IJsselstein, Vreeswijk, Viancn, Culemborg, Geldermalsen, Zalt Bommel, Den Bosch, Helmond, Nederweert, en verder als boven via Meerssen naar Maastricht; afstand 255 Km. Vraag: Route LeidenMaastricht LuikDinantLuxemburg. Zijn er ook Jeugdherbergen ter plaatse? Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, IJsselstein, Vreeswijk, Vianen, Culemborg, Geldermalsen, Zalt Bom mel, Den Bosch, Helmond, Maas tricht, Eysden, Visé, Luik, Coudroz, Pailhe, Dinant, Beauraing, Halma, Libin, Recorgne, Neufchateau, Légli- se, Habay, Arlon, Capellen, Luxem- bur. In Nederland vindt u Katholieke Jeugdherbergen o.a. tc Utrecht, Vught, Maasbracht, Maastricht. Voor België en Luxemburg zijn ons geen adressen bekend. Wend u daarvoor tot het secretariaat van de Katholie ke Vacantiehuizen Centrale, Nachte gaalstraat 60 te Utrecht. Vraag: Route LeidenMeerssen, MeerssenGrave en GraveDoetin- chem; hoeveel Km.? Antwoord: Route LeidenMeers sen vindt u in bovenstaande vragen beantwoord; afstand 240 Km. Meerssen, Sittard, Roermond, Ven- lo, Arcen, Broekhuizen, Wansum, Vierlingsbeek, Boxmeer, Beugen, Cuyk, Beers, Gasselt, Grave; afstand 130 Km. Grave, Wychen, Nijmegen, Bem- mel, Doorenburg, Zevenaar, Di- dam, Wehl, Doetinchem; afstand 55 Km. Antwoord: In 1950 ging de route van de Ronde van Nederland via Noordwijk, in 1951 niet; toen werd via Haagse Schouw naar Wassenaar gereden. Vraag: Mijn kippen hebben de luis. Het hok is met chloor schoongemaakt en flink uitgerookt. Weet U een beter middel, want het heeft niet gehol pen? Antwoord: Bij een drogist kimt u verschillende bestrijdingsmiddelen kopen in poeder en vloeibare vorm. BET0NK0LEN-H0KKEN onverwoestbaar inhoud ca. 8 Hl. met. separatie IDIN - T1LKP. 2I747-2I74» (Advertentie) Vraag: Route LeidenNunspcet; hoeveel Km.? Antwoord: Leiden. Alphen Bode graven, Woerden, Utrecht, Soester- berg, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Harderwijk, Nunspeet; afstand 120 Km. Antwoord: Voorschoten, Ypcnburg, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Ze venbergen, Oudenbosch, Roosen daal, Wouw: afstand pl.m. 75 km. Ponten behoeft u niet te passeren. Vraag: 1. Route van Voorschoten naar Kevelaer; 2. Van Kevelaer naar Neuss; hoeveel km? 3. Van Neuss naar Voorschoten; hoeveel km?; 4. Welke papieren heb ik voor Duitsland nodig? Antwoord: 1. Voorschoten, Zoeter- woude H.R., Alphen, Bodegraven, Woerden. Zeist, Ede, Arnhem, Bem- mel, Ubbergen, Beek. Kranenburg, Kleef, Goch, Weeze, Kevelaer; af stand 175 km. 2. Kevelaer, Geldcrn, Aldekerk, Hessenpen, Krefeld, Wil- lich, Büttgen, Neuss; afstand 75 km. 3. Neuss, Viersen, Süchteln, Kalden- kirchen, Vcnlo, Gennep, Mook. Nij megen, Slijk Ewijk, Zetten, Rhenen, Amerongen, Utrecht, Woerden, Al phen, Voorschoten; afstand 240 km. Voor Duitsland heeft u een pas poort nodig. Vraag: Route UtrechtEpc. Antwoord: Utrecht, de Bildt, Soes- terberg, Amersfoort, Voorthuizen, Oud Milligen, Nieuw Milligen, Het Loo. Wessum, Vaassen, Ernst, Epe. Vraag: Route VoorhoutOssenis- se; hoeveel km? Antwoord; Voorhout, Leiden, Zoe- terwoude, Zoctermeer, Hillcgersberg, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Ze venbergen, Oudenbosch, Roosen daal, Wouw, Bergen op Zoom, Krab- bendijke, Kruiningcn, Hansweert, evervaren naar Walsoorden, Knopaf. Ossenisse; afstand 145 km zonder overvaren. Vraag: Route LeidenSittard; hoe veel km? Antwoord; Leiden, Alphen, Bode graven, Woerden, IJsselstein, Vrees wijk, Vianen, Culemborg, Zaltbom- mel. Den Bosch, Helmond, Neder weert, Keipen, Baexem, Grathem, Wessem, Maasbracht, Echt, Susteren, Sittard; afstand 235 km. Teylingen I Sizo I Lisser Boys I 1 3 j 2 Onrustig, gejaagd? Mijnhardt i Zen u wtablctteo sterken en kalmeren Uw zenuwen. (Advertentie) was dit niet het geval met van Dor' mael, die een vinger brak en niet meer opstapte. Van Kerkhoven kreeg echter last van zijn dij en gaf even eens op. Zo raakten onze buren door jamerlijke pech met één slag twee van hun beste renners kwijt: Van Dormael, die tweede en van Kerkho ven die zevende stond in de alge mene rangschikking. Na de val waren zes of zeven man van de beide Bel gische ploegen gestopt. Zij kregen daardoor achterstand, die op een ge geven moment bijna vier minuten bedroeg. Dank zij stug achtervolgen en ook al omdat het peloton in een matige gang reed, konden zij zich in de buurt van Raalte (143 km) weel bij de hoofdgroep voegen. Het strijd- vuur was begrijpelijkerwijs door deze tegenslag gedoofd in de Belgi sche gelederen. En de Nederlanders, vooralsnog door niemand meer ver ontrust, bleven een eigen course rij den. In gesloten gelederen passeer de het peloton Ommen (166 km) en Balkbrug (175 km) ongeveer over eenkomstig het tijdschema. Na Hoogeveen op 192 km voerde het peloton het tempo op tot over de 40 km, een voorzorgsmaatregel van Pellenaars, die zijn mannen een seintje had gegeven omdat hij ken nelijk niet het minste risico wilde lopen. De Nederlandse nationale ploeg verkeerde na het uitvallen van de beide Belgische cracks in een be nijdenswaardige positie, dat zij prac- tisch haar wil kon decreteren. Maar hoe pittig de vaart ook was, bij Rol de (228 km) gingen toch nog twee Belgen Hendriks van de A-ploeg en van Stayen van de B-ploeg en één Nederlander, Hans Dekkers van de nationale ploeg, uit de rangen weg. De bochtige straten van het Drent se dorpje begunstigde hun vlucht, maar zij moesten boven de 45 km komen en dit tempo een tijdje vol houden om te kunnen slagen. Te Gieten (236 km) lagen zij 25 secon den voor en dit verschil groeide snel aan tot VA minuut. Tot goed begrip van de zaak diene, dat Dekkers na de vierde etappe van Donderdag 20e stond in het algemeen klassement, Hendriks 26e en van Stayen 29e. Voor de eerste plaats en de indivi duele rangschikking had deze vlucht dus vrijwel geen betekenis, op voor waarde, dat de cracks in het peloton de achterstand niet al te groot zou den laten worden. Dit geschiedde dan ook niet, maar het trio aan de kop werd evenmin achterhaald. En de zege viel ten deel aan Hans Dek kers, met 20 tot 30 meter voorsprong op van Stayen. De heer Verlegh over de voorbereidingen Berichten uit alle delen van de -we reld maken melding van de voorbe reidende maatregelen, welke worden getroffen voor het deelnemen aan het olympisch voetbaltournooi te Helsinki, waarin bijna 30 landen uit komen. Over ongeveer 5 weken zal het tournooi, ongetwijfeld met voor- wedstrijden aanvangen. Wat ons land aan de voorbereiding doet, vertelde de heer A. W. Verlegh, voorzitter van de Keuze Commissie van de KNVB, aan een redacteur van het ANP. Op Dinsdag 10 Juni komen 17 spe lers voor een speciale training voor de eerste maal bijeen. Het centrum zal weer het olympisch stadion te Amsterdam zijn. In plaats van één keer per week zal de training twee maal worden gehouden, Dinsdags en Vrijdags. Dat men reeds zo spoedig na de ontmoeting tegen Oostenrijk B de gezamenlijke training hervat, heeft een reden. De ervaring van de Olym pische Spelen van 1948 heeft geleerd, dat men geen rustperiode van een maand of langer kan inlassen, omdat daardoor de vorm en de lichamelijke conditie bijzonder sterk, maar dan in ongunstige zin, worden beïnvloed. Na zo'n rustperiode is het heel moei lijk in korte tijd de spelers weer in conditie te brengen. Op de Dinsdagavonden komen alle spelers bijeen, op de Vrijdagen blij ven degenen, die in de kampioens competitie deelnemen weg. De trai ning zal niet zwaar en hoofdzakelijk afgestemd zijn op het behoud van de conditie, aldus vervolgde de heer Verlegh. Op Dinsdag veldtraining, sauna en bespreking of film, Vrijdag alleen veldtraining. Voorts zal er speciaal aandacht geschonken wor den aan bepaalde tactische oefenin gen om het stopper-systeem zo effec tief en doelbewust toe te passen, daar er op dit gebied zowel indivi dueel als in ploegverband nog wel het een en ander voor verbetering vatbaar is. De mogelijkheid is ook niet uitgesloten, dat deze training nog doorkruist wordt door een of twee oefenwedstrijden, waardoor in dat geval een paar trainingsdagen komen te vervallen. De spelers. Deze nieuwe centrale training zal duren tot aan het vertrek per vlieg- zal weggaan is nog niet -bekend, aan gezien een en ander voor een be langrijk deel afhankelijk is van de loting, welke 16 Juni zal plaats vin den. De heer Verlegh bracht vervol gens een belangrijk onderwerp ter sprake. Hij wees er met nadruk op, dat het spelen van ontmoetingen in het olympisch voetbaltournooi op ge heel ander niveau ligt dan een ge wone landen wedstrijd. Olympisch voetbal is, laten wij het maar pre- cier zeggen zoals het is, cup-voetbal. Voor elke wedstrijd zal er „geknokt" moeten worden om er doorheen tc komen. Spelers, die in uitstekende physieke conditie zijn en beschikken over een harde mentaliteit komen in cup-voetbal het verst. Alleen een ploeg, welke er op is voobbereid om te vechten, om zich voor elke wed strijd opnieuw te geven t.ot het uiterste, kan succes hebben. Elk land, dat heeft ingeschreven, kan regle mentair met 20 spelers komen. Ne derland gaat echter met 17 spelers, voldoende all round om alle mogelijk heden, dit in verband met verwon dingen, niet fit zijn, of vermoeidheid, op te vangen. Indien noodzakelijk be staat altijd nog de mogelijkheid om een of meer spelers na te laten ko men. De keuze is voorlopig de defi nitieve keuze volgt nog later ge vallen op de volgende spelers: Twee doelverdedigers: Kraak (Storm vogels) en Landman (Sparta). Drie achterspelers: Alberts (Vites se), Odenthal (Haarlem) en De Jong (ADO). Twee stoppers: Terlouw (Sparta) en Hendriks (Vitesse). Drie vleugelhalf spelersWiertz (DWS), Biesbrouok (RCH) en Van Schijndel (SVV). - Zeven voorhoedespelers: Clavan (ADO), Bennaars (Dosko), Van Me lis (Eindhoven), Van Roessel (Wil lem II), Mommers (Willem II), Van der Kuil (VSV) en Van der Tuyn (Hermes DVS). De heer Verlegh gaat als voorzit ter van de Keuze Commissie mee naar Helsinki, als coach treedt Jaap van der Leek op. Oef e n wedstrijd De keuze commissie en de tech nische commissie, aldus ging de heer Verlegh verder, zijn er grote voor tuig naar Helsinki. Wanneer de ploeg standers van om nog een goede oefen wedstrijd te spelen, op een dag, liefst niet te ver verwijderd van het ver trek. Er is sprake van Rapid, wel licht Austria. Ook hier treedt weer de moeilijkheid op, dat wij op dit ogenblik nog niet weten of Neder land in een voorwedstrijd zal moeten spelen of direct in het eindtournooi uitkomt. Zijn de spelers, die, naar wel dui delijk is gebleken, uitsluitend geko zen zijn voor het olympisch tournooi bij de aanvang van het nieuwe internationale seizoen zal de samen stelling van de Nederlandse elftal- club opnieuw onder het oog worden gezien, zo voegde de heer Verlegh er aan toe eenmaal in Helsinki, dan zal het onze gezamenlijke taak zijn, zo besloot de KC-voorzitter het onderhoud, om lichamelijk en vooral niet te vergeten geestelijk volkomen fris te blijven. Daarvoor zullen de spelers zich wat moeten ontzeggen en zich b.v. dienen te beperken in het zien van andere wedstrijden. Vele moeilijkheden zullen overwonnen moeten worden. Het klimaat stelt zijn eisen, de vreemde omgeving heeft invloed, de samenstelling van de maaltijden is van groot belang en rust, vooral voldoende slaap, daf is belangrijk! NEDERLAND BRIDGET VOOR OLYMPIADE Zoals reeds eerder gemeld, orga niseert het comité „Nederland Brid get voor Olympiade", bridge-drives, waarvan de baten zijn bestemd voor het Nederlands Olympisch Comité, voor de uizending naar Helsinki. Uit de laatste mededelingen van 't N.O.C. blijkt, dat nog een bedrag van 35 duizend nodig ;s. Daarom is als laat ste actie georganiseert een „Radio Bridge-drive in de huiskamer" welke gehouden wordt op Dinsdag 17 Juni a.s. des avonds om 8 uur. Aan deze drive kan een ieder mee doen, want er wordt gespeeld in drie klassen, nl.: beginners, gevorderden en sterke spelers. Voor iedere klasse zijn vele fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De winnaars van iedere klasse hebben recht op deelname in de Conbrio-finale, te houden in Juli te Scheveningen. De kosten van deel name zijn 1 per persoon 4 per team). Wat men te doen heeft is 4 stor ten op postrekening 57400 ten name van Conbrio, Den Haag, met opgave van de klasse en de naam van de teamleider. Men ontvangt dan uitge breide instructies met de kaarverde ling van 20 spellen. Om 20.00 uur worden via de A.V.R.O.-zender de laatste gegevens bekend gemaakt en de wedstrijd kan aanvangen. Het bijzondere in deze drive is dus, dat men in eigen huiskamer een dri ve speelt met het gehele land, en de mededspelers dus zowel in Groningen als in Limburg en Zeeland kunnen zitten. AUTOMOBILISME. FAGIOLI NIET DOOD. Het bericht, waarin melding werd gemaakt van de dood van de Ita liaanse coureur Luigi Fagioli, blijkt van een betreurenswaardige voorba righeid te zijn geweest. Thans wordt gemeld, dat Fagioli, die Zaterdag 31 Mei tijdens de training voor de grote prijzen van Monaco met zijn Lancia verongelukte en daarbij verwondin gen opliep, herstellende is cn dat alle levensgevaar is geweken. VOLLEYBAL. Cycloon. Het 1ste heren team komt Maandag a.s. uit in het tour nooi van Zuidwijck te Wassenaar. De wedstrijd begint om 7.15 uur en wordt gespeeld in het sportpark van Zuidwijck te Wassenaar, tegenover het oude terrein. In de afdelingstournooicn om de Leidse Wimpels speelt Dinsdagavond het 1ste damesteam en Woensdag avond het 1ste herenteam. Speel sters en spelers om 7 uur aanwezig in de zaal aan Oosterstraat. LAWNTENN1S. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TEGEN BELGIë EN FRANKRIJK. De jaarlijkse tenniswedstrijd tus sen Nederland en België zal op Za terdag 26 en Zondag 27 Juli a.s. te Noordwijk worden gehouden Za terdag 19 en Zondag 20 Juli a.s. vindt te Hilversum de dameslanden- ontmoetingNederland-Frankrijk ATHLETIEK. DE LEIDSE ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN. Morgen om twee uur vangt een in teressant athletiek programma aan in het kader van de Leidse Athletiek Kampioenschappen, die door de Leidse Athletiek Commissie worden georganiseerd. Nadat hec^en het eer ste deel hiervan wordt verwerkt, komt het zwaartepunt op het pro gramma van morgen te liggen, als de meeste finales plaats vinden, die stuk voor stuk een vinnige strijd zullen opleveren. De Leidse Atletiekverenigingen De Bataven, Holland, Nieuw Brun- hilde, Sportief en Z.L.C. alsmede de verenigingen uit de buitengemeen ten W.I.K., Warmunda, Blauw Zw. en N.A.C. brengen hun beste mate riaal in het veld, om in deze altijd geanimeerde strijd, te trachten zo veel mogelijk kampioensmedailles te veroveren. Ook thans is het euvel van een langdradig programma vermeden. Vlot worden tal van attractieve nummers achter elkaar verwerkt in een programma, dat ca. 2 uur in be slag neemt. Dit slot van de Leidse Kampioenschappen belooft 'n hoog tepunt van het athletic kleven in Leiden en Omstreken te worden; éen festijn, dat ook voor de toe schouwers zeer attractief zal zijn. Ook thans is de Sintelbaan De Leid- sche Hout plaats der handeling.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9