Het gordijn is neergelaten Cycloon teisterde Boekei en Biesthoek Min. Mulderije toont belangstelling voor gegijzelde Zaanse journalist Het stormachtige weekend eiste op de Ned. plassen drie doden Gen. Eisenhower terug in Amerika Rode demonstraties in Frankrijk verwacht Zaak-Van Herwaarden door zijn raadsman toegelicht Mutnpa C Verliest een penseel DINSDAG 3 JUNI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Het „mysterie van de speciale passen" Twee dagen nu al is Oost-Duitsland verboden gebied voor de West-Duitsers en West-Berlijners, nadat Zaterdag te middernacht de communisten het „veiligheidsgordijn" hadden laten vallen, dat nu 18 millioen Oost-Duitsers heeft afgesneden van het Westen. Dit is een onderdeel van de communisti- fcche maatregelen tegen Westelijke „spionnen en saboteurs" als een gevolg van de ondertekening door West-Duitsland van het verdrag van Bonn met de geallieerden. West-Berlijn is nu geheel omringd lijk deel van de stad te worden toe door een gordel gelijk aan die, wel- gelaten, maar niemand weet, waar ke ligt langs de 1000 km lange grens men deze passen kan verkrijgen, tussen Oost- en West-Duitsland. Op sommige posten werden de Op de eerste dag van de isolatie West-Duitsers dan ook in de Ooste van Oost-Duitsland bracht 't „my- lyke zóne gelaten op dezelfde pas- sterie van de passen" velen in ver- sen als voorheen, daar de mannen warring. De Oostduitse regering van de Volkspolitie er ook geen raad heeft namelijk te kennen gegeven, mee wisten. dat speciale passen noodzakelyk zyn Het West-Berlünse vervoer naar voor Westberlyners. om in t Ooste- West-Duitsland vindt nog ongestoord voortgang langs drie hoofdwegen en ook het geallieerde vervoer werd niet gestoord. Gezagscrisis in Z.-Korea Een ernstige gezagscrisis in Zuid- Korea waar president Syngman Rhee, gebruik makend van de staat van beleg, successievelijk al zijn po litieke tegenstanders in het parlement en de regering heeft laten gevangen nemen dreigt zich uit te breiden tot een conflict tussen de president en de Ver. Naties. In een brief aan de UNO-commis- sie voor Korea heeft Syngman Rhee nl. gedreigd alle UNO-instanties uit Euid-Korea te zullen laten verwijde ren, wanneer zij niet ophouden zich met „interne Koreaanse aangelegen heden" te bemoeien. De UNO-commissie had nl. gepro testeerd tegen de arrestatie van 12 leden van de Nationale Vergadering, die tot de oppositie behoren. Een veertigtal andere parlementsleden eveneens tegenstanders v. Rhee is ondergedoken. Aanleiding tot dit con flict zijn de komende presidentsver kiezingen. Volgens de grondwet moet de president door het parlement wor den gekozen, maar Syngman Rhee heeft daar geen meerderheid en wenst nu, dat de president door al gemene verkiezingen zal worden Aangewezen. Gisteren heeft Syngman Rhee ge tracht steun te krijgen in het parle ment voor zijn dreigement aan de UNO, maar de regering kreeg slechts 53 stemmen, terwijl 69 leden zich van stemming onthielden. Het Australische lid van de UNO- commissie voor Korea heeft inmid dels medegedeeld, dat de UNO te New York de politiek van de commis sie die tegen het dictatoriale op treden van de Zuidkoreaanse rege ring gericht is ten volle steunt. Bus met supporters verongelukt Drie-en-dertig doden Een autobus met voetbalsupporters uit Gent is Zondag in de omgeving van Gravelines (Grevelingen) tussen Duinkerken en Calais in Noord- Frankrijk, in een kanaal gereden. 33 Inzittenden kwamen om het leven, vijftien personen, onder wie twee kinderen, konden worden gered. De supporters keerden terug van een Pinksteruitstapje naar Yperen en kaap Gris Nez. Het ongeluk gebeurde, toen de bus een brug passeerde. Het voertuig ge raakte om nog onbekende redenen uit de koers, reed door de brugleu ning en verdween in het kanaal. Met hulp van een duiker heeft men tot dusver 31 lijken kunnen bergen. Men gelooft, dat nog twee lijken door dc stroom zijn meegesleurd. GEVALLEN HELD. Antoiroe dc Recy, de één-armige held van het Franse verzet en voor malig Kamerlid, is Zaterdag veroor deeld tot 10 jaar dwangarbeid we gens diefstal van 100 millioen francs aan staatsobligaties. Bovendien bepaalde de rechtbank, dat de 39-jarige De Recy uit de lijs ten geschrapt zal.worden als offi cier van het Legioen van Eer. Jehova's Getuigen met stinkbommen bekogeld RELLETJES TE VENLO Een congres van „Jehova-getui gen" zou Zaterdagmiddag worden besloten met een openbare bijeen komst in een tent op het terrein der gemeente Venlo. De katholieke in woners van Venlo waren zeer ge kant tegen deze vergadering. In de nacht was reeds sabotage gepleegd met het doorsnijden van lichtleidin- gen en tegen 3 uur Zaterdagmiddag, toen de openbare vergadering zou beginnen, verzamelden zich onge veer 200 personen, veelal leden van „Katholiek Venlo", met de bedoe ling de vergadering met stinkbom men enz. te verstoren. De politie heeft dit onder leiding van de bur gemeester van Venlo verijdeld, maar het resultaat was niettemin, dat de vergadering een besloten karakter verkreeg. GROTE SCHADE, EEN GEWONDE Zaterdagavond heeft een cycloon de twee Brabantse dorpjes Boekei en Biesthoek geteisterd. De cycloon bewoog zich in Noord-Oostelijke richting, was 15 meter breed en ontlastte zich omstreeks 7 uur in de avond boven de beide Brabantse dorpjes. Dc schade, die aangericht werd, is aanzienlijk, Een boerderij werd op een klein gedeelte van het woonhuis na geheel vernield, andere boerderijen liepen grote schade op en een groot aantal, bomen en telegraafpalen werd uit de grond gerukt. De heer Timmer, wonende op een boerderij te Biesthoek was omstreeks de tyd van de cycloon in zijn schuur, toen dit gebouwtje tegen dc grond geworpen werd. Hij werd getroffen door een vallende niuur, brak enkele ribben, maar is niet ernstig gewond. Zijn gezin, dat zich in het gespaarde gedeelte van het woonhuis ophield, Het ongeval bij Roosendaal Marechaussee heden begraven Hedenochtend heeft in Orthen na bij 's-Hertogenbosch de teraardebe stelling plaats gehad van het stoffe lijk overschot van de marechaussee Jonker gouw, die Vrijdagavond te Roosendaal het leven liet bij het ernstige auto-ongeval, toen een auto op een colonne inreed. De zeven leden van de Nationale Reserve, die bij het ongeval werden gewond en die in het ziekenhuis Charitas worden verpleegd, maken het naar omstandigheden wel. Nie mand verkeert in levensgevaar en de behandelende geneesheren zijn van mening, dat zij geen blijvende nadelige gevolgen van hun verwon dingen zullen overhouden. bekwam geen letsel. Onmiddellijk na de ramp waren brandweer en Roode Kruis van het vliegveld Volkert op de plaats der onheils aanwezig. Ook de burgemeesters van Boekei en Uden waren spoedig ter plaatse. In het geheel werden vijf boerde rijen in ernstig mate beschadigd. Het verkeer, de electriciteitsvoorzie- ning en de telefoonverbindingen zijn geruime tijd gestoord geweest. Verschoningsrecht voor journalisten op komst? De minister van Justitie, mr. Mul derije heeft Zaterdagmiddag met twee Zaanse journalisten, die hij daartoe uitgenodigd had, gesproken over de gijzeling van hun vakgenoot A. H. Hommerson. De bewindsman liet zich uitvoerig, inlichten over de opvattingen, die ten deze onder de journalisten leven, inzichten die bot sen met het arrest van de Hoge Raad, dat de zwijgplicht van de journalist, anders dan bij overmacht, niet erkent. Gevraagd naar de practijk in an dere landen, deelden de bezoekers mede, dat in België sedert 1870 nim mer meer een journalist is gegijzeld. Ook daar vraagt de Justitie in de loop van een instructie bij voorko mende gelegenheden inlichtingen aan journalisten. Nooit echter wor den dezen uit hoofde van een wei gerend antwoord in gijzeling gezet. Waarschijnlijk oordelen de magistra ten dat de te verkrijgen inlichting geen conflict waard is tussen het ge recht en de beroepstucht van een achtenswaardige corporatie. Het ver schoningsrecht bestaat er dus in theo rie niet, in de practyk wel. (In Noor wegen daarentegen is dit recht ook voor journalisten bij de wet gere geld). Tijdens het onderhoud, dat een uur duurde, ontmoetten de journalisten by mr. Mulderije begrip voor de ka raktervaste houding van gijzelaar Hommerson, alsook voor de beroeps moraal van de journalisten in het al gemeen. De minister in bereid naar aan leiding van de gijzeling-Hommerson' te bevorderen dat het vraagstuk van het verschoningsrecht van de jour nalisten op korte termijn nader wordt bezien. De minister deelde voorts aan de twee journalisten mede, dat hij on verwijld met veel belangstelling ken nis zou nemen van de overwegingen van het hof, dat deze gijzeling heeft gesanctionneerd. Dit wilde echter niet zeggen, dat het in zijn voorne- Sloep in nood op de Noordzee Zoals ieder jaai", heeft Pinkster weekend ook nu weer haar tol ge- eist. Daar het koude, stormachtige weer de vacantiegangers uit zee hield, zijn de reddingsbrigades op onze stranden niet voor roekeloze zwemmers in de weer geweest, maar door de vooral op tweede Pinkster dag felle wind, zyn vele lichte scheepjes in nood geraakt. In onze zeilcentra heeft dit zware weer een zware tol geëist. Drie doden, waar van twee op de Loosdrechtse plas- Politieke strijd begint Een gigantisch welkom werd gene raal Eisenhower bereid, toen hij Zon dag in Washington aankwam en daar op het vliegveld werd begroet door militaire autoriteiten, politeke aan hangers en juichende mensen. Na aankomst in Washington reed Eisenhower terstond naar het Witte Huis, waar hij werd ontvangen door president Truman. Anderhalf uur confereerden beide mannen en onder hielden zich daarna met de minister voor het Leger, Frank Pace, minister Lovett (Defensie) en generaal Brad ley. Eisenhower is teruggekeerd naar de politieke arena der V.S., waar de strijd tussen zijn aanhangers en die van se nator Taft naar een climax stijgt. Vijf weken nog slechts is Amerika na- Tege n arrestatie van Duclos AH verloven van de Franse politie zijn ingetrokken, daar men Woens dag nieuwe communistische demon straties verwacht. Het communisti sche vakverbond CGT heeft tegen die dag een 24-uurs-staking afge kondigd als protest tegen het optre den van de regering na dc „anti- Ridgway"-demonstraties en de daar op gevolgde airestatic van de com munistenleider Duclos. De regering-Pinay acht dit optre den echter volkomen gerechtvaar digd, nu bij een grootscheepse huis- zoekingsactic in het communistische partijbureau te Parijs en in dc pro vincie behalve grote hoeveelheden papieren en documenten ook hand wapenen, knuppels, enkele revol vers. kisten met munitie en stempels voor 't vervaardigen van valse pa pieren zijn gevonden. Toen de politic het Parijse hoofd kwartier van de partij naderde, rookten de schoorstenen: in allerijl waren de communisten bezig papie ren te verbranden. Het duurde een uur alvorens de technici van de po litie de zware poorten van het ge bouw geopend hadden en toen ble ken de electrische leidingen te zijn doorgesneden. Het merendeel van de Franse mijnwerkers heeft Zaterdag geen gehoor gegeven aan een stakingsop- roep van hun communistische vak organisatie. melijk verwijderd van de dag, dat de republikeinse party haar candidaat zal kiezen voor de presidentverkiezin gen in November. Vandaag heeft Eisenhower zijn uni form uitgetrokken en zal hij zich in de strijd storten. In de strijd met de aanhangers van Taft, die de senator ge kozen willen zien tot republikeins candidaat. Op het ogenblik heeft Taft een voorsprong van 420 tegen 387 kies mannen, die op de republikeinse con ventie hun stem op hem zullen uit brengen, maar in de loop van deze week moeten er weer 124 worden ge kozen. Dinsdag ontmoeten de oppo nenten elkaar in Zuid-Dakota, dat een onevenredig grote invloed zal hebben op de loop der verkiezingen in verband met zijn omvang. Deze staat stuurt namelijk slechts 14 afgevaar digden, die hun stem nog moeten uit brengen. Zuid-Dakota wordt name lijk gezien als sterk pro-Taft, maar „Ike" heeft het voordeel van zijn re cente terugkeer uit Europa, waarvoor veel publiciteit is gemaakt. Inmiddels heeft generaal Mac-Ar- thus zich voor het eerst openlijk tegen Eisenhower gekeerd door een tele gram te sturen aan de voormalige gouverneur van Zuid-Dakota, waarin hij hem oproept Taft alle steun te geven. Taft op zijn beurt heeft in een rede MacArthur hulde gezracht door hem „de grootste soldaat aller tij den" te noemen. Deze foto toont de ravage, welk aan de boerderij van de heer Timmers werd aangericht. sen en een op het Sneekermeer zijn de droeve balans van het afgelopen weekend. Twee doden op Loosdrechtse plassen. Een kort onweer, gepaard gaande met zeer zware regenval en krachti ge rukwinden, die soms het karak ter van een windhoos aannamen, is er in de late middag van eerste Pink sterdag de oorzaak van geweest dat een vader en een zoontje in de Loos drechtse plassen zijn verdronken. Een kajuitboot van de familie W. uit Utrecht voer omstreeks kwart voor zes op de zgn. vijfde plas onder Breukelen, Aan boord bevonden zich de ongeveer 30 jarige heer W., zijn echtgenote en hun twee kinderen, een jongetje van circa vijf en een meisje van twee of drie jaar. Het schijnt dat het jongetje door 'n ruk wind van de boot is geslagen. De va der sprong zijn kind na, schijnt er in te zijn geslaagd de knaap te pakken, maar heeft vermoedelijk door de he vige golfslag de boot niet meer kun nen bereiken. De moeder en haar dochtertje werden door in de nabij heid varende jongens van boord ge haald. Verscheidene schepen op de plas sen sloegen om, masten knapten, zielen scheurden. Het zicht was door de dichte regen nog geen tien meter. Gistermorgen dreven nog vele om geslagen boten in het water van de plassen; verscheidene ervan werden in de loop van de morgen van Twee de Pinksterdag binnengesleept. Dezelfde middag om ongeveer drie uur is op het Sneekermeer een zeil boot met aanhangmoter omgeslagen. De beide inzittenden geraakten te water. De 24-jarige G. B. werd later gered, dodh zijn vriend, de 24-jarige W. B. is verdronken. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Bei den zijn ongehuwd en woonachtig te Sneek. Twee jongens in een sloep. Op de morgen van tweede Pink sterdag zijn alle reddingsposten tus sen Scheveningen en IJmuiden inge schakeld geweest in de pogingen om een sloep met twee jongens aan boord op te sporen. Ook op de zee reddingsdienst van de marine lucht vaartdienst op Valkenburg is nog men lag het beleid van de justitie ten deze te beïnvloeden of te door kruisen. De rechtspraak, die hier te lande door volkomen deskundigen wordt beoefend, dient onafhanke lijk te zijn. Een bestelwagen uit Hengelo is Zaterdag op een onbewaakte overweg bij Delden door een trein gegrepen. De chauffeur werd op slag gedood. Een tachtigjarige man te Am sterdam is Zaterdagmiddag op de Hoofdweg aangereden en gedood. Een 81-jarige dame is gisteren op de Scheveningseweg te Den Kaag onder de tram geraakt en gedood. Het tweede esperantistencongres van de Ned. Ver. voor Esperantisten is tijdens het Pinksterweekend te Rotterdam gehouden. Vrijdag hebben voor het Gerechts hof te Amsterdam de pleidooien plaatsgevonden in het hoger beroep tegen de uitspraak van de President van de Rechtbank te Haarlem, waar bij de Raad van Beheer van Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrie ken N.V. op verzoek van de minder heidsgroep der aandeelhouders, werd verboden om de heer Van Herwaar den tot de op 12 Mei 1952 gehouden algemene vergadviring toe te laten en aldaar op zijn eigen aandelen stemrecht uit te oefenen. Voor de Raad van Beheer trad op mr. v. d. Giessen en voor genoemde minder heidsgroep mr. Scholten, beiden uit Den Haag. De behandeling nam circa 4 uur in beslag, waarna het Hof de uitspraak bepaalde op 26 Juni a.s. Intussen heeft ook de heer Van Herwaarden zelf, door middel vani zijn raadsman, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, bij de Rechtbank te Haar lem op verkorte termijn de nietig heid ingeroepen van de op de verga dering van 12 Mei genomen beslui ten. Bij de behandeling voor het Hof beperkte mr. v. d. Giessen, die het eerst aan het woord kwam, zich tot de juridische aspecten van de zaak, bezien vanuit het standpunt der N.V., doch mr. Scholten ging ook uitvoe rig in op hetgeen hij noemde de voorgeschiedenis. Hierdoor werd voor het eerst aan de openbaarheid prijs gegeven waarom het in feite gaat, Aangezien mr. Scholten daarbij van zelfsprekend uitsluitend het stand punt van de minderheidsgroep ver tolkte, heeft de raadsman van de heer Van Herwaarden, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, ons zijn lezing over het geval willen geven: In 1947 bood wijlen Baron van Hardenbroek zijn meerderheidspak ket van ruim 1000 aandelen in de N.V. Van Herwaarden's Kalkzand steenfabrieken, toen nog geheten „Ar- noud", te koop aan voor een mil lioen gulden. Een groep aannemers wist daarop gedurende een beperkte tijd een optie te verwerven, doch slaagde er niet in het benodigde geld voor de koop binnen de gestelde ter mijn bij elkaar te krijgen. Deze aan nemers boden daarop die aandelen aan de heer Van Herwaarden te koop aan, die directeur en enig eigenaar was en ruog is van de N.V. Katwijk- se Kalkzandsteenfabriek en wel voor de somma van V/2 millioen gulden. Door middel van een geldlening, hem tegen onderpand van de betreffende aandelen verstrekt door de Nederlan den van 1845, wist de heer Van Her waarden in de korte tijd, welke nog over was voor het verstrijken van bovengenoemde optietermijn, die aandelen op derhalve volkomen re gelmatige wijze in eigendom te ver krijgen. In de loop van het jaar 1949 was de gehele toenmalige Raad van Be heer van de Arnoud unaniem van oordeel, dat het belang van de N.V. Arnoud meebracht los te komen van de Nederlanden van 1845, aan wie immers het meerderheidspakket in onderpand was gegeven. Op een in een beroep gedaan en de redding boot „Arthur" uit Scheveningen is ongeveer zes uur achtereen, tot Maandagmiddag één uur, op zoek geweest. Toen uit IJmuiden om streeks elf uur 's morgens bericht binnenkwam dat de sloep met de jongens daar was binnengekomen konden de velen die waren gealar meerd op de hoogte worden gesteld dat het zoeken kon worden gestaakt. Twee jongens van een gezin dat Zondag in een tot woonschip omge bouwde logger in de haven van Scheveningen binnenkwam, zijn Zondagavond met de bij de logger behorende sloep de haven uitgegaan om op de zee voor Scheveningen te gaan zeilen. Kenners van weer en zee wezen op de gevaren van zulk een tocht. Op die waarschuwingen is geen adht geslagen. In de nacht van de eerste op de tweede Pinksterdag waren de jon gens niet teruggekomen en werd men ongerust. De reddingsboot „Ar thur" heeft daarop onder schipper den Heijer zee gekozen om te trach ten de sloep te vinden. De vader van de jongens bevond zich even eens aan boord van de „Arthur". April 1949 gehouden vergadering van de Raad van Beheer werd derhalve met algemene stemmen besloten ten laste van de Arnoud een bedrag van V/2 millioen gulden op te nemen, welk bedrag dan door de vennoot schap zou worden geleend aan de heer Van Herwaarden ter aflossing van diens schuld aan de Nederlanden van 1845 en ter vrijmaking van diens aandelen. In het belang der vennootschap heeft de heer Van Herwaarden ech ter gemeend geen geldlening ten las te van de vennootschap te moeten aangaan, doch heeft hij de benodigde gelden gevonden uit de aanwezige liquide middelen der N.V., en voor het restant uit het aanwezige pen sioenfonds, dat op uit moment nog uitsluitend bestond uit stortingen van de vennootschap zelf en niet van de werknemers. In een daarop in October 1949 ge houden vergadering van de Raad van Beheer, waarbij de leden tevoren schriftelijk geheel op de hoogte wa ren gesteld van hetgeen was ge schied, werd een cn ander met alge mene stemmen goedgekeurd. Als meerdere zekerheid werden daarbij niet alleen de aldus van de Nederlanden van 1845 vrij gekregen aandelen aan de Arnoud in onder pand gegeven, doch trad in feite de Katwijkse Kalkzandsteenfabriek, wier totaal onbelaste bezittingen een aanzienlijke waarde vertegenwoor digen, mede als schuldenaar op en werden bovendien diverse aan de heer van Herwaarden in eigendom toebehorende onroerende goederen hypothecair ten behoeve van het pensioenfonds belast. In Juli 1951 ti'ad één van de leden van de Raad van Beheer, die thans de minderheidsgroep vertegenwoor digt om geheel persoonlijke redenen, welke met deze zaak niets te maken hebben, uit de Raad van Beheer en diende toen tegen de heer van Her waarden een klacht in bij de Justitie, wegens verduistering, in 1949 ge pleegd ten nadele van de vennoot schap en ten nadele van het pen sioenfonds. Hierbij werd door hem aangevoerd, dat bij het aangaan van de bedoelde geldleningen hij en de overige leden van de Raad van Be heer zouden zijn misleid en dat naar hem achteraf zou zijn gebleken de executie waarde der hypothecair verbonden onroerende goederen minder zou bedragen dan de daar op geleende som. Mr De Ruyter de Wildt wees ons er in dit verband op, dat deze hypo theken slechts golden als meerdere zekerheid en dat zowel de vennoot schap als het pensioenfonds volko men volwaardige debiteuren hadden en hebben, hetgeen ook hieruit moge blijken, dat terwijl de Nederlanden van 1845 het bedrag van VA millioen in 1947 aan de heer van Herwaarden had geleend, uitsluitend tegen onder pand van diens meerderheidspak ket aandelen in de N.V. Arnoud, voor de onderwerpelijke geldlening ten behoeve van de Arnoud en het pensioenfonds daarnaast nog gebo den is de Katwijkse Kalkzandsteen fabriek en bovendien de voormelde hypothecaire zekerheid werd ver strekt. De overige leden van de Raad van Beheer stonden dan ook geheel ach ter de heer Van Herwaarden en dat was dan ook de reden, waarom ook zij op de vergadering van 12 Mei j.l. door de minderheidsgroep werden geschorst. Het verdere verloop is bekend: op grond van bedoelde klacht werd door de Justitie op 10 Maart 1952 een inval gedaan en alles, w.o. de aandelen, in beslag genomen. Ter- wyl het onderzoek in de strafzaak nog in volle gang was, werd door be- dQelde minderheidsgroep de verga dering van 12 Mei 1952 doorgedre ven, nadat eerst nog de uitspraak in kort geding van de President van de Rechtbank te Haarlem was uitgelokt, waarbij het de heer van Herwaarden onmogelijk werd gemaakt als aan deelhouder op die vergadering te verschijnen en op zijn aandelen stemrecht uit te oefenen. De heer van Herwaarden werd geschorst en met hem alle overige leden van de Raad van Beheer, waarna vijf nieu we leden werden benoemd, aldus mr. de Ruyter de Wildt. 3. „Ik geloof niet, dat er iemand aanwezig iszei Humpo tegen zichzelf. ,.Ik zal dus maar zo vrij zijn, hier mijn intrek te nemen tot het heeft opgehouden met regenen Hij zette zijn schildersgereedschap in *en zy-vertrekje, dat er uitzag als keuken en ging aan de tafel, die in het midden van de kamer stond, zit ten wachten tot het beter weer werd. En ik denk, dat Humpo toen in slaap gesukkeld is, want toen hij opkeek, stond de zon al weer stralend aan de hemel. Maar net. toen Humpo wilde opstappen, en hij door de half ge opende deur naar buiten keek, zag hij twee mannen recht op de hut af komen. „O, heden!" zei Humpo zacht jes, „daar zijn vast en zeker de be woners! En wie weet, willen ze wel helemaal niet, dat ik hier binnen ben.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2