Europese democratie en de jongeren Provincie met vele mogelijkheden en toekomstige moeilijkheden RIJNSTREEK Koudekerk ziet burg. Verheul slechts node vertrekken Nieuwe vruchtbare polders zullen Nederland vergroten Grote plannen voor de toekomst HOE Nog voor Pinksteren Blouses voor 4.95 DINSDAG 27 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De Nederlandse jongerenwereld wordt momenteel beheerst door <fe ge dachte van het Verenigde Europa. Zelfs de Jeugdweek 1952 was1 er aan gewijd. De federalisten hebben goed gezien: de jongeren zijn immers de toekomstige Europese burgers. Ook het apparaat van de' Jongeren-Organisatie in de K.V.P. staat in vuur en vlam voor deze „Europese Campagne". Dit kwam o.m. tot uiting in een studiedag die Zondag j.l. in het „Prinsenhof" te Delft plaats vond. Voor een gehoor bestaande uit K.V.P.-jongeren uit de Kringen Den Haag, Leiden, Rotterdam cn Dordrecht sprak Bernard Verhoeven de edelsmid van het woord over „De Europese Democratie en de Jongeren". Bernard Verhoeven voor K.V.P. Jongeren Bernard Verhoeven betoogde, dat naast de sociaal-economische zijde en de rechtsgemeenschap tussen de volken van Europa ook nog een geestverwantschap bestaat, de cul tuur. De belangengemeenschap (Schumanplan etc.) vormt in het Verenigde Europa momenteel nog de belangrijkste basis voor samenwer king. Spr. waarschuwde tegen te ho ge verwachtingen van de gemeen schap, die geen persoonlijkheid en geen ziel bezit, hoewel er wel inci dentele bindingen bestaan. Demo cratie is de staatsvorm voor volwas senen, de rest is voor onvolwasse- nen. Het valt niet mee om volwas sen te zijn ook in de staat. De drang om weer kind te zijn treedt veelvul dig op. De kern der democratie is het eigen geweten, dat men echter als een particuliere onhebbelijkkheid beschouwt en liever ontvlucht. In tegenstelling met andere staatsvormen waar men volgens een collectief geweten kan leven vond spr. de persoonlijke verant woordelijkheid het meest bemoe digende in de democratie, men kan niet per procuratie leven en moet kunnen zeggen: ik heb mijn plicht gedaan. Ingaande op de verhouding tussen democratie en maatschappelijke ver houdingen kwam spr. bij de demo cratisering van het gezag. Hier ziet men de invloed der standsorganisa ties groeien. Bij één van de loonronde-debatten voerden niet de fractie-leiders het woord maar de exponenten der maatschappelijke groeperingen, de vertegenwoordigers der standsorga nisaties. Spr. vond dit een gevaar lijk element en was van mening dat deze organisatie vorm op sociaal ge bied juist is maar dat de democratie de grenzen moet afbakenen en wa ken moet voor de menging van machten. Verder een parlement op hoog niveau met als enig doel: het algemeen welzijn. De Europese samenwerking is momenteel nog gebaseerd op een belangen gemeenschap en dat is de laagste trap. Hierbij gevoegd de niet bepaald soepele verhouding tussen "het „sterke" comité van Ministers en de „zwakke" Raad gevende vergadering voorzag spr. dat het nog wel enige tijd zal du ren voordat Straatsburg een plaats onder de zon zal krijgen. Met de woorden „laat U niet ont moedigen idealen vinden him vol doening reeds in het gevecht en het „onderwegzijn" besloot Bernard Ver hoeven zijn hooggestemde inleiding op deze prettige studiedag. Ik hoef mij niet lang te bedenken, De ober vliegt op mijn wenken, Hij hoeft niets te vragen, |Q£EEEX£| Inz. Hr. H. K. M., Noordwijk a. Zee ontv. 1 II. Tip 1 Lfl. Bootz' Oude Genever (Advertentie.) De prins bezoekt Limburg Gistermorgen om halftien landdelijks op de arbeidsmarkt verschijnen Prins Bernhard met zijn Dakota op aan werk kunnen helpen. De reste- De raad van Europa Politici van 15 landen, vertegen wooraigd in de consultatieve verga dering van de Raad van Europa, zijn Maandag te Straatsburg in openbare zitting bijeengekomen ter bespreking van de plannen tot vereniging van Europa. Besloten werd niet Dinsdag het de bat ever de Europese Verdedigings- gemeenschap te beginnen, zoals aan vankelijk was vastgesteld, doch Woensdag deze kwestie in behande ling te nemen, tezamen met het Brit se plan voor koppeling van de Euro pese legerorganisatie en het apparaat voor de kolen, en staalgemeenschap aan de organisatie van de Raad van Europa. De Belgische minister van buiten landse zaken, van Zeeland, bracht verslag uit over het werk van het ministercomité. Daarna hoorde de vergadering een verslag aan van mi nister Stikker over het werk van de O.E.E.S. Noodlanding in Fra ns W. Afrika Gebleken is, dat een viermotorig Brits vliegtuig, waarvan sinds Maan dagmiddag jl. niets meer was verno men, een noodlanding heeft gemaakt in Mauretanië, een gebied van Frans West-Afrika. Aan boord van het toe stel bevond zich, behalve de beman ning, een twintigtal passagiers. Daar de radio van het vliegtuig niet meer werkt, weet men niet of zich persoon lijke ongevallen onder de inzittenden hebben voorgedaan. De reddingspo gingen moesten Maandag, bij het in vallen der duisternis, worden ge staakt; zij zouden vandaag bij het aanbreken van de dag worden voort gezet. Aan valschermen zijn flessen water en levensmiddelen voor de inzitten den uitgeworpen. Het toestel is een „B-45". Het schijnt, dat de noodlanding moest worden gemaakt, nadat zich aan boord van het vliegtuig een ontplof fing had voorgedaan. het vliegveld bij Maastricht en begon daarmede zijn tweedaags bezoek aan Limburg, dat vergeleken zou kunnen worden met een oriëntatie-bezoek. De Prins werd ontvangen in de Staten zaal te Maastricht, nadat hij op het vliegveld door verschillende Limburg se autoriteiten ontvangen was. In de Statenzaal hield mr. F. Houben, Com missaris der Koningin in Limburg, een redevoering, waarin hij zich ver diepte in de mogelijkheden, die Lim burg biedt en de moeilijkheden, die in de toekomst te verwachten zijn. Limburg, dat momenteel kan wor den aangemerkt als de meest geïndus trialiseerde provincie van Nederland, zal in de toekomst niet voldoende werkgelegenheid aan zijn snel uit groeiende bevolking kunnen bieden. Verschillende maatregelen zullen echter genomen kunnen worden, om deze moeilijkheid kleiner te maken. Een van deze maatregelen noemde mr. Houben, het herziert van het technisch lager onderwijs, dat mo menteel teveel commercieel en te weinig technisch gericht is. Wanneer de industriële mogelijkheden, Limburg momenteel nog biedt, uitge buit worden, zal men 4000 van 6400 nieuwe arbeidskrachten, die jaar- rende 2400 zullen elders hun bestaan moeten vinden, waarbij dan natuur lijk op de eerste plaats aan emigratie gedacht wordt. Tijdens en na deze causerie werden er vele vragen ge steld, waaraan ook de Prins deelnam. In de middaguren werden verschil lende Zuid-Limburgse industrieën door de Prins bezocht. Het eiland Voorne maakt zich op om de vacantiegangers te ontvangen. Brielle vegeteert voorlopig nog op het nabijgelegen Oostvoorne, welks gasten altijd nog wel een kijkje ko men nemen, maar dat zal vermoe delijk wel anders worden, wanneer de plannen verwezenlijkt zijn om aan het Brielse Maasmeer een recreatie oord te scheppen. Toch verwacht men er al zeilers, omdat in het seizoen toch al op de Brasemer- en Kager- meren een groot gedrang is en de af gedamde Brielse Maas een plas is gaan vormen, zo groot als die twee genoemde meren samen. Overigens heeft Brielle ook regelmatig bezoek te verwachten van grote groepen bedevaartgangers, die naar de kapel van de martelaren van Gorcum trek ken. Verwacht mag worden, dat de Oos terpolder eind 1955 droog zal komen te liggen, dan zal weer 54.000 hectare nieuw land gereed liggen voor be werking. Het plan van het bureau voor de Zuiderzeewerken is, om dan te begin nen met de drooglegging van wat la ter de Westerpolder zal zijn en eerst daarna met de Zuiderpolder. De re gering zal echtér dit plan nog moeten goedkeuren, aldus ir. K. A. Bazlen in zijn dezer dagen -voor de Ven van Nooid-Hollandse Waterschappen te Amsterdam gehouden causerie over de Zuiderzeewerken. Geheel ander beeld. De Oosterpolder zal weer een ge heel ander beeld geven dan de Noord- Oostpolder. die er weer anders uit ziet dan de Wieringermeerpolder. In df Noord-Oostpolder, die voor 96 pet. zeer vruchtbare grond bevat, zijn de kavels groter dan in de Wieringer meerpolder. In de Oosterpolder, die als gevolg van de bemoeiingen van de planologische dienst bovendien een minder-strak karakter zal krijgen dan de vorige polders, zullen de ka vels 300 bij 1000 M2 groot worden. Een net van kanalen, spoorlijnen en wegen. De hoofdstad van de nieuwe pol ders en de tweede kern, die meer Oostelijk komt te liggen, zullen door een kanaal verbonden worden, dat door schepen tot 600 ton bevaren kan worden. Verder komt er een kanaal len, een dieselgemaal bij de hoofdstad en twee electrische gemalen, een bij Harderwijk, gevoed van Nijmegen uit en een aan de oostkant, gevoer van Zwolle uit, zullen de poldex doorma len. Besloten de Spoorwegen definitief geen spoorlijnen over de afsluitduik aan te leggen, door de nieuwe polders zullen wel spoorlijnen komen, die Amsterdam met het Noorden en Oos ten zullen verbinden. Ook verkeerswegen zullen het oude land met de nieuwe polders verbin den. Geen kanaal door W.-Friesland. Hoorn zal als stad aan het water blijven liggen. Waar de wegen hier aansluiting zullen krijgen, is nog niet bekend. Evenmin is bekend, of het kanaal Hoorn-Enkhuizen binnendijks of buitendijks zal worden aangelegd, doch ir. Bazlens persoonlijke visie was, dat dit wel een buitendijks ka naal zal worden, gezien de moeilijk heden verbonden aan de doorsnij ding van het Wesl-Friese land met een nieuw kanaal. Ir. Bazlen betwijfelde het, of het IJsselmeer in de toekomst als zoet waterbekken in het centrum van ons 'and voldoende capaciteit zal bieden. Er zal dan ook naar andere zoetwa terbronnen worden uitgezien. Spr. doelde hierbij op de kanalisatie van de lek en op de vorming van een zoetwaterbekken in de Waddenzee. Een en ander zal nodig zijn, om de verzilting van de Nederlandse bodem tegen te gaan en de wateronttrekking aan de duingebieden te verminde voor schepen tot 300 ton. Drie gema- ren- 3\tumpa Moiflató verslaat.... een mug"^ Wij mochten, naar aanleiding van het bericht van zijn benoeming tot burgemeester van Rhoon, bij Rotter dam, in zijn werkkamer ten gemeen tehuize, een kort onderhoud hebben, met burgemeester G. Verheul, tot 31 Mei a.s. nog te Koudekerk a. d, Rijn. Burgemeester Verheul werd 7 Jan. 1894 te Brandwijk geboren. Na zijn opleiding voltooid te hebben, ging hij de gemeente-administratie in, waar toe hij zich bijzonder aangetrokken voelde. Achtereenvolgens werkte hij op de secretarieën der gemeenten Oud-Alblas, Werkendam, Voorhout en Oostzaan en behaalde in die tijd de nodige diploma's voor de Ge meente-administratie. Hierna w.erd 41. De negers liet het er echter niet bij zitten. Als zij dan geen drie banke hapjes hadden, dan maar één. En een van de wilden greep een speer, mik te zorgvuldig en,AuU" riep Humpo Hotsflots met een pijnlijk ge zicht. „Een speer in mijn arm! Wat doet dat zeer! Ik zal proberen, of ik hem eruit kan trekken...." Nu is het al een hele kunst, haast met een grote K., om je met twee handen aan het staartstuk van een vliegtuig vast te houden. Tenminste, als het vlieg tuig aan het vliegen is. Tiet één hand valt het helemaal niet mee, dat ver zeker ik je! Zelfs Humpo Hotsflots die toch nogal bedreven is in Kunst, moest erkennen, dat zelfs hij het niet kon. Hij greep met zijn rechter hand naar zijn linkerarm, maar moest toen tegelijkertijd zijn linkerhand ook loslaten. Hij had toen heel geen hou vast meer en viel naar beneden.. wordt het weer? hij benoemd tot gemeente-secretaris te Nederhorst den Berg, waar hij tot October 1936 werkzaam was. Tot 1 Maart 1940 was de heer Ver heul burgemeester van de Marken, waarna hij als burgemeester en ge meente-secretaris te Koudekerk aan den Rijn werkzaam was. Hier ont popte hü ziph als een zeer werkzaam man, die graag zelf de handen uit de mouwen stak. Helaas brak spoedig de tweede wereldoorlog uit en werd Koudekerk zwaar getroffen door het bombardement op 14 Mei 1940. Meer dere malen bleek, dat de burgerva der uit het goede hout gesneden was, en hij deed, wat hij kon, om mensen en materiaal voor zijn gemeente te behouden. Op het einde van de oor log moest hij onderduiken. Koudekerk zal ongetwijfeld veel in hem verliezen, daar hij steeds op de bres stond voor allerlei verbete ringen. Wij denken aan zijn be moeiingen op het gebied van de wo ningbouw en de volkshuisvesting, zijn werk voor de volksgezondheid en zijn liefde voor het onderwijs. En wie dezer dagen in Koudekerk een kijkje neemt, zal opmerken, dat stra ten en wegen op 'n geweldige manier worden opgeknapt en vernieuwd. Natuurlijk wensen wij burgemees ter Verheul van harte geluk met de ze benoeming: Zij betekent voor hem een vooruitgang in meer dan een op zicht. Dit neemt echter niet weg, dat velen hem node zullen zien vertrek ken. Hij zal in de herinnering van de Koudekerkers voortleven als een vriendelijk, werkzaam mens, op wie velen niet tevergeefs een beroep hebben gedaan, NIEUWKOOP Officiéél afscheid van burgemeester De raad van Nieuwkoop komt Za terdag a.s. in vergadering bijeen om officieel afscheid te nemen van bur gemeester P. M. M. v. d. Weijden, die naar Noord wij kerhout vertrekt. Op deze bijeenkomst zullen tevens aanwezig zijn burgemeesters uit an dere plaatsen van de Rijnstreek en besturen van stichtingen en ver enigingen, waarin burgemeester v. d. Weijden een functie bekleedde. De assistent van de belasting dienst P. Zekveld, tc Nieuwkoop, is bevorderd tot hoofd-assistent-titulair is met ingang van 1 Juni a.s. ver plaatst naar dé inspectie der belas tingen Alphen a. d. Rijn. De assistent G. W. Broekhuis is met ingang van 1 Juni 1952 ver plaatst van Annen naar Nieuwkoop en belast met de functie van dienst- geleider. ROELOFARENDSVEEN Kath. Jeugdbeweging. Voor de leden van de Maria-garde van de Kath. Jeugdbeweging was het Zondag weer de jaarlijkse feestdag, waarbij de jongens, die een jaar lid waren, hun toewijding aan Maria deden. On der de H. Mis van 8.30 was een Al gemene H. Communie voor alle le den der Maria-Garde. Hierna kwa men de jongens, die hun toewijding móesten doen, in de Pancratiuszaal voor het gemeenschappelijk ontbijt bijeen. Om 5 uur had de toèwijding van de nieuwe leden aan Maria plaats en voor de overige leden hernieuwing der toewijding. Na het Lof te 8 uur kwamen de leden met hun ouders en genodigden in de Pancratiuszaal bij een voor de feestavond. Hoofd jeugd leider Th. van Haestregt sprak een welkomstwoord, waarna de eigen to neelclub onder regie van Jaap Pouw het toneelstuk in 4 bedrijven „Een jongen van karakter" door P. Joachim, een afwisselend spel van ernst en luim, ten tonele bracht. Chrysanthententoonstelling. In een tweetal bijeenkomsten van de Kernclub van L.T.B. en Veiling werd besloten dit najaar weer een onder linge chrysanthententoonstelling te houden. Als definitieve datum werd vastgesteld Zaterdag 4 en Zondag 5 Oct. a.s. Iedere plaatsgenoot kan deelnemen. Voor inlichtingen en op gave, tot deelname kan men zich wen- den tot het bestuur van de Kernclub. Er wordt een prijsvraag uitgeschre ven voor de beste inzending, bestaan de uit 1 vaas Blanche du Poitou (grootbloemig), 1 vaas Micholi (mid delgroot geplozen), 1 vaas Bronse Precose, 1 vaas Rose Precose, en 1 vaas Precose Supreme. Verder wor den voor de vrije inzendingen vele prijzen uitgeloofd. Over eventuele deelname van buiten Roelofarends- veen zal het bestuur zich nader be raden. ZOETERWOUDE K.V.P. BESPREEKT M3DDENSTANDSPOLITIEK. Gisteravond was er in café Land zicht een tamelijk druk bezochte K.V. P.-vergadering. Een rede van de heer A. Deerenberg, lid van de Prov. Sta ten, over de middenstandspolitiek vormde de hoofdschotel. De huidige wijziging in de K.V.P. kwam, volgens de heer Deerenberg, hoofdzakelijk door een gebrek aan contact tussen het K.V.P.-fcestuur en de middengroeperingen. Óm een in tenser gedachtenwisseling tussen ver tegenwoordigers van beide partijen mogelijk te maken, werd een midden standscomité opgericht, om fiscale- en vervoersaangelegenheden onder de loupe te nemen. Aangezien in de oorlog de consump tie groter was dan de productie en in de eerste na-oorlogse jaren de nodige investeringen haa t nog niet mogelijk Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOUDE WIND. Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen en een matige tot vrij krachtige Westelijke wind. Mor gen overdag wisselende bewol king met enkele buien. Krachti ge en in de middag mogelijk nu en dan harde wind tussen West en Noord-West. Vrij koud. 28 Mei: zon op 4.29 en onder 20.46; maan op 8.09 en onder 0.20 uur. Uei uytth. in SuAo-fia De weerrappoi-ten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. temp. gisteren OSLO licht bew. 13 c. STOCKHOLM licht bew. 14 c. HELSINKI motregen 18 c. EDINBURG regen 21 c. LONDEN zwaar bew. 21 c. KOPENHAGEN onbew. 19 c. AMSTERDAM regen 15 c. GENèVE onbew. PARIJS half bew. 23 c. BORDEAUX onbew. 24 c. NICE onbew. 20 c. EERLIJN geh. bew. 14 c. FRANKFURT zw. bew. 15 c. MÜNCHEN regen 13 c. WENEN zw. bew. 13 c. Priesterwijding J. Romijn Op 31 Mei a.s. op het feest van Maria, Middelares van alle Genaden, zal J. Romijn, Witte Pater, de Hei lige Priesterwijding ontvangen, uit de handen van Mgr. Gordon Gray in de Parochiekerk St. Mary's ant St. Andrew's te Galashiels (Schotland). De wijdeling werd geboren te Bos koop 25 Maart 1924. Na de lagere en Ulo-school te Boskoop te hebben doorlopen, studeerde hij gedurende 6 jaren te Sterksel (N.B.). Vervolgens was hij 2 jaar te Boxtel in het stu diehuis van de Witte Paters, door liep 1 jaar het noviciaat te 's-Heren- berg en studeerde daar 3 jaren theo logie. Het laatste jaar voltooide hij zijn studie te Jedburg Rox in Schot land. Op Zondag 20 Juli a.s. zal de neo mist zijn Eerste Plechtige Heilige Mis opdragen in de Parochiekerk van de H. Johannes te Boskoop. Ver. oud-leerlingen tuinbouwcur- sus De Mei-vergadering mocht zich weer in veler belangstelling verheugen. Betreffende de excursie deeiae de voorz. mede, dat er weinig animo bestond voor het voorgestelde programma, waarom besloten werd dit te wijzigen. Het ligt nu in de be doeling bij genoegzame deelname 'n bezoek te brengen aan Gent. De kos ten hiervoor zijn echteï wat hoger terwijl het tijdstip niet zo vroeg in het jaar zal vallen, waarschijrlijk eind Augustus of begin September. Hierha werd overgegaan tot de be oordeling van het materiaal. De heer N. Geers kreeg 9 pnt; de heer C. G. Boer 3; dc heer B. G. Koetsier 6, de heer C. Verboom Jz. 8; de heer A. Schuemaker 9; de heer Stellaart 1; de heer A. v. d. Heiden 8. de heer de Vogel 7. Hierna werd overgegaan tot bespreking van het speciaal voor deze avond gevraagde materiaal. Desgevraagd deelde de voorz nog mede dat de feestcommissie bijna met haar plannen gereed is. OUDE-WETERING Dronken chauffeur zig-zagde door het dorp. Zondagavond werd de politie door inwoners van Oude-Wete- ring gealarmeerd, omdat een bestuur der van een personenauto op een zeer gevaarlijke wijze door de be bouwde kom reed. De politie ging op onderzoek uit. Het bleek, dat bedoel de bestuurder in staat van dronken schap verkeerde. De bestuurder, afkomstig uit Ze venhoven, werd met zijn auto naar het bureau overgebracht, waar hij ter ontnuchtering werd opgesloten. Comité ouden van dagen. Het comité ouden van dagen voor Oude en Nieuwe-Wetering heeft de route uitgestippeld en het reisplan vastge steld voor de zesde autotocht. Het comité komt na de gehouden attracties nog wat geld te kort. Deze week zal door- enkele dames huis aan 0 w huis een bijdrage worden opgehaald, waren, beschikte de middenstand in Ja, voor Pinksteren kunt U ook nog wel iets gebruiken, maar U heeft zoveel aan te schaffen, dat naast de kwaliteit ook de prijs een belangrijke rol speelt. Wij hebben by een grote fabriek Damesblouses laten vervaardigen, die naast bovengenoemde kwaliteit ook nog modieus en zeer apart zijn. Deze BLOUSES, vervaardigd van doupion in fraaie pasteltinten, o.a. in bleu, fraise en linde, zouden normaal f 6,95 moeten kosten, doch wij maken hier een speciale Pinkster-Aanbieding van en ver kopen VANAF MORGEN deze bijzonder fraaie Wollen Rokken in diverse modellen en kleuren brengen wij U reeds vaüaf f 6.75 Beter en toch goedkoper HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG Midza-bonnen (Advertentie) die jaren wel over tamelijk veel liquide middelen, maar was er een groot gebrek aan goederen. Bij de belastingpolitiek werd geen rekening gehouden met de noodzake lijke investeringen. Deze politiek was daarom noodlottig voor de kleine za kenman. Na de heffingen ontstond een te kort aan middelen en om nu te grote investeringen met geleende gelden tegen te gaan, kwam de wet op de cr^dietbeperking. Het concurrerende grootbedrijf kon door het uitschrijven van aandelen toch nog aan middelen komen en was door die investeringen de middenstand zo een slag voor. Het welvaartspeil van de meeste middenstanders daalde dus. De stij ging van het niveau bij de arbeiders klasse deed nog meer aan bezitsni- vellering denken. Na de bespreking van de vereve ningsheffing en de te geringe kinder bijslag voor kleine zelfstandigen be handelde spr. de kwestie van de wo ningbouw. Hier hebben we de typi sche situatie, dat ondanks een groot gebrek aan woningen door het gebrek aan middelen toch nog een slapte optreedt in die branche. Bovendien is het bouwvolume slecht verdeeld: de trek naar de grote stad wordt, omdat daar de meeste woningen ge bouwd worden, gestimuleerd. Aan het einde van zijn betoog con cludeerde spr., dat de enige methode voor de middenstander om zowel aan het staatssocialisme als aan de greep van het grote concern te ontkomen is, zich hecht te scharen achter de K.V .P.-leiding, die de belangen van de Katholieke middengroepering het beste behartigt. Na de pauze kwamen verschillen de vragen ter sprake. Spr. gaf als voornaamste motief voor de samen werking tussen de K.V.P. en de Par tij van de Arbeid aan de sociale rust die zo verkregen wordt. Polderverkiezing. Bij de gister avond gehouden verkiezing van een lid van het bestuur van de Zwet en Grooten Blankaart Polder in de va cature ontstaan door de benoeming van de heer W. M. van der Salm tot voorzitter, werden uitgebracht op Jac. Overdevest 49, A. L. v. Wijk 31 stemmen. Gekozen werd dus de heer Jac. Overdevest.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2