Zusters van St. Agatha klooster te Lisse vierden gouden feest Kleinkind na twaalf jaar teruggevonden Geslaagd nationaal zangconcours op „De Hartenkamp" Wassënaar VRIJDAG 23 MEI 1952 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Hemelvaartsdag had de viering plaats van het gouden jubileum van het St. Agatha-klooster en meisjes school te Lisse. Des morgens om half tien werden de zusters door een grote stoet bruid jes van het klooster afgehaald en de schitterend versierde kerk van St. Agatha binnengeleid om de plechtige Hoogmis by te wonen. Deze H. Mis .werd gecelebreerd door pastoor G P. A. van Zuylen met assistentie van pastoor Staadegaard en kapelaan van Wel. In zijn predicatie liet pastoor v. Zuylen duidelijk uitkomen de grote betekenis van de vestiging der zus ters in Lisse. Officiële receptie. Na de Hoogmis had in de feeste lijk versierde kleuterschool St. Lucia een officiële -eceptie plaats. Hierbij merkten wij op het feestcomité, het gemeentebestuur, het schoolbestuur, rector Van Gent, de bisschoppelijk in specteur van het onderwijs e.v.a. De zusters werden allereerst toege zongen door de leerlingen van de school o.l.v. de heer Van Huiten. De heer D. W. Lefeber sprak na mens de gehele parochie de zusters toe en be-dankte voor het vele werk op onderwijsgebied verricht. De burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, wierp een terugblik in de ge schiedenis van de zusters en maakte gewag van de grote inspanning en moeite, die de zusters zich getroost moeten hebben om vooral in de eer ste jaren het lager onderwijs, het be waarschool onderwijs en het naai- onderwijs te doen slagen. Hierbij is onlangs nog bij gekomen het huis- houdonderwijs. Al dit werk is verzet met een grote en bezielende kracht. De samenwerking tussen u en de gemeente is steeds voortreffelijk ge weest en nimmer heeft het gemeente bestuur tevergeefs een beroep op u gedaan. Het gemeentebestuur heeft ge meend de erkenning van de weldaden van dit voortreffelijke streven en haar dank te moeten omzetten in een klein blijk van waardering voor uw klooster-gemeenschap en heeft hier voor de toestemming verkregen van uw algemeen-overste Spr. bood hier na een radio-toestel aan. De pastoor sprak namens het school bestuur en brhcht in herinnering de voortreffelijke samenwerking tussen de zusters en het schoolbestuur. Namens het onderwijzend perso neel aan de schc ol verbonden sprak mej. van Schooten. De heer van der Eist bracht in wel gekozen woorden de dank van de ouders en oud-leerlingen der school over en wees op de verheven taak, welke de zusters hier ook brengen. Alg. overste dankte. De algemeen overste van de con gregatie sprak een dankwoord, waar in zij mededeelde, dat de zusters Franciscanessen to* stelregel hebben eenvoud en orde en dat zij deze re gel tot grondslag hebben genomen voor hun piici tsve-vulling. Uit de spontane hulde hebben de zusters kunnen constateren, dat hun arbeid op prijs wordt gcs'eld door geeste lijkheid, overheid en de bur°enj. Pe grootste dank evenwel zijn wij ver schuldigd aan God, die dit alles heef* willen toestaan. Notaris Pinxterei., deelde namens het comité mede, dat nog enkele per sonen voornemens waren de jubile rende zusters toe te soreken. doe'- dat dit wegens tijdsggebrek achter wege bleef. Nadat allen de zusters hadden ®e- complimenteord, ving de algemene receptie aan en hiervan werd een zeer druk gebruik gemaakt. Hedenochtend warden de leerlingen van de school gefêteerd, terwül z'i wederwerig hun bliids^han en vreim de tot uiting brachten ir liedjes, voor- drprhtjes enz. Het medeleven van de bev^k'n" der gemeente Lisse bij dit goud°n ju- bleum van de zusters Franciscanes sen is zeer groot geweest. KATWITK AAN ZEE Badseizoen geopend. Het bad seizoen is gisteren weer geooend. Het weer werkte er niet toe mee. om het strand vol bezoekers te trekken. Het was in het algemeen nog wat fris langs de kust. BODEGRAVEN GOUDEN BRUIDSPAAR. Pihksterdinsdag zullen de heer B. Ranke en mevr. A. RankeKaptein hun gouden bruiloft vieren. En dit goud wordt nog verdubbeld, doordat de heer Ranke ook het feit herden ken zal, dat hij voor 50 jaren zich vestigde als schilder in Bodegraven. Vermeldenswaard is ook, dat de 79- jarige bruidegom nog steeds met zijn zoon de kwast hanteert en zelfs dezer dagen kon men hem nog min of meer aan een dakgoot zien hangen om die te schilderen. Pinksterdrie zal ongetwijfeld voor het echtpaar Ranke en hun grote ge zin een feestdag worden. de wielen. Plotseling liep haar fiets vast en zij viel over het stuur heen. Zij liep hierdoor aan haar ge zicht, benen en armen zodanige ver wondingen op, dat zij zich onder dok tersbehandeling moest stellen. Vrachtauto in het water. Een vrachtauto van de firma W. Slootweg Zonen, beladen met groenten, reed gistermorgen in de Westerner Vaart ter hoogte van de landbouwer N. P. Kaptein. Hierdoor verloor de chauf feur de macht over zijn stuur. De auto kwam schuin te liggen, zodat een aantal kisten met sla en spinazie in het water terecht kwam en ver loren gingen. Met behulD van een andere zware vrachtauto van ge noemde firma werd de auto oo het droge gehaald. De chauffeur kwam Staat van dienst van A. de Vos. De heer A. de Vos zal binnenkort j me* een nat pak en de schrik vrij aftreden als bestuurslid van de pol- der Reeuwijk. Veertig jaar lang had ZOETERWOUDE hij zitting in het bestuur. De laatste! LEÏDERDOR1 12 jaren als voorzitter. Voor talloze j ^v.,t tv,UVv boeren is de heer De Vos in de loop i Grote Polder In de vergadering voor ledenwerving. Hiervoor hadden DE ZILK Wit-Gele Kruis. De afd. Zilk hield haar jaarvergadering in het pa rochiehuis. Gememoreerd werd, dat de vereniging feitelijk haar eerste lustrum viert, waarvan 4 jaar als on deraf d. van Hillegom en één jaar zelfstandig. Besloten werd aan te sluiten bij 't Kraamcentrum Bloem bollenstreek. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer H. Vreeburg Mz. De penn. sloot z'rv boeken met een nadelig saldo van 300.12. Om de be groting voor 1952 sluitend te maken werd met alg. st. besloten de contri butie met gemiddeld 1 per lid te verhogen. De heren L. Verdegaal en J. v. d. Berg werden als bestuursle den herkozen. Uit een dakraam gevallen. Ter wijl de moeder niet thuis was, viel het 7-jarig zoontje van Van C. uit het dakraam aan de achterzijde van het woonhuis aan de Vogelenzangse weg. Dr. Ie Cocq d'Armandville consta- eerde behalve verwondingen een hersenschudding. KATWITK De Rhijnmonders. Wedvlucht van Roermond, 159 km. 100 duiven de den aan de wedvlucht mee, eerstaan komende 14.52.24, laatste 15.11.20. Uitslag: A. Grimbergen 1, 3, 18. Ver- kaik 2, P. Varkevisser 4, 8, 23. J. Star 5. 19. Kr. Schaap 6, 9, 15. L. Noort 7, 24, 25. H. Hoek 10, 14, 21. NOORDW1ÏK Noord wijkSJC 20. In de gis teravond gespeelde wedstrijd om de KAB-beker in het Sportpark Diploma-uitreiking Godsdienstcur- su.s In het parochiehuis had op feestelijke .wijze de diploma-uitrei king plaats aan de jongens en meis jes, die de Godsdienstcursus voor de 18-jarigen hadden gevolgd. De avond werd omlijst met het op treden van Henk Zoutendijk met zijn poppentheater. Het spel „Marike van Nimweghen" viel zeer in de smaak. Nadat kapelaan Kerstholt de bij eenkomst had geopend kreeg Henk Zoutendijk het woord, die een korte uitleg gaf van hetgeen geboden zou worden. Hij zette uiteen dat de strek king van het stuk was, de strijd tus sen goed en kwaad. In de pauze werden door pastoor Bresser de diploma's uitgereikt. Hij zeide buitengewoon tevreden te zijn over het resultaat der cursus. Kapelaan Koenekoop nam de ge legenheid waar nog wat propaganda te maken voor zijn stoelen-actie. Dat zal wel weer wat kwartjes in laatje gebracht hebben. Hierna voerde Henk Zoutendijk nog een blijspel op met zijn poppen theater. VOORSCHOTEN m. BLOM NEEMT ONTSLAG UIT PROV. STATEN. (WD) heeft ontslag genomen als lid van de Provinciale Staten van Zuid- IIolland. De voorzitter van het cen- traal stembureau heeft in zijn plaats Panhuysstraat, heeft Noordwijk op j benoemd verklaard mevrouw J. B. C. verdiende wijze deze wedstrijd met' Sjollema'sJacob te Rotterdam. 20 weten te winnen, zodat thans deze beker een jaar in het bezit van Noordwijk komt. Schietvereniging. De wisselme dailles zijn deze week gewonnen door: J. V.nk 99 p., 1ste klasse; J. v. Egmond, 98 p., 2de klasse; J. v. d. Hoonaart, 97 p., 3de klasse. Van de dames behaalde mej. N. v. Oosten met 90 p. het hoogste aantal. Geb.: Johannes A. O., z. v. S. J. Zandvoort en E. M. E. Hahn; Cor nells B. M., z. P. Th. Alders en H. M. H. ter Veen; Floris, z. v. J. N. Baai- bergen en J. Poortier; Johannes W. P. M., z. v. G. P. Vink en M. J. Vink; Luc-a M. M., d. v. P. H. M. v. Leeu wen en M. C. Alders; Maria J. Chr., d. v. Chr. W. de Zwart en M. A. v. d. Voet: Hendrica F., d. v. J. W. v. Woersem en C. vi d. Niet. Ondertr.: G. M. Wassing, 20 j., en M. P. Timmers, 21 j. Getr.: W. J. G. v. Be veren en N. Vink; KI. v. d. Meulen en M. Nop pen; P. v. Duin en J. Hoekstra. Overl.: Leonardus J. Beuk, 71 j.; J. Brederode, 80 j. NOORD W1JKERHOUT Zangvereniging „Concordia". De zangvereniging „Concordia" behaal de gisteren op het concours te Bus- sum een 2e prijs in de 2e afdeling met 299 punten. Juist één punt te weinig om een le prijs in de wacht te slepen. Het juiste bod. „Het juiste bod" speelde in café „de Zwaan" een bridgewedstrijd om een beker tegen de Oegstgeester bridgeclub. De strijd werd gewonnen door „Het juiste bod" met 5 punten. VOORHOUT Een gratis vacantie. Door de KAB was een actie op touw gezet Grootvaders zoeken eindelijk beloond De familie van Loo-Maney uit Kesselloo nabij Leuven behoorde tot de vele duizenden Belgen, die na de Duitse invasie in Mei 1940 langs de door de Stuka's bedreigde landwegen een veiliger heenkomen naar Frank rijk zochten. De familie, die bestond uit grootvader van Loo, diens schoon dochter Yvonne van Loo-Mahey en haar beide kinderen Denis.en Geor gette, werden bij Abbeville in Noord- Frankrijk gebombardeerd, waarbij de moeder en haar vierjarig zoontjè Denis om het leven kwamen. Het meisje van twee jaar, Georgette, werd aan de linkerhand gewond en door de grootvader toevertrouwd aan een soldaat, die verklaarde haar te zullen laten verzorgen bij een hulppost van het Rode Kruis.. Toen de grijsaard zich van de droe ve taak had gekweten een laatste rustplaats te graven voor zijn schoondochter en kleinkind en hij voor Georgette wilde zorgen, kwam plotseling het bericht dat Abbeville i ontruimd moest worden, omdat voor InF.^W.^C. Blom te Voorschoten njeuwe bombardementen gevreesd r,»T-.v i ar werd. Ondanks zijn protest werd de oude man op een militaire auto ge laden en naar het Zuiden geëvacu eerd. Nadat de strijd in België en Frank rijk was geëindigd, keerde de man iTr«ii terug naar de plaats waaraan zoveel r£r-i" T 1 dr°e™ herinneringen voor hem wa- van de Water r Jilul ren verbonden en hu stelde bij alle AS™ R«ie Kru.spoaten in de omgeving een oude man, afkomstig uit België, nog bijna ieder jaar naar Abbeville kwam om hier opsporingen te doen naar zijn kleinkind. Hieruit meende de Doornikse politie te mogen con cluderen, dat de in 1940 spoorloos verdwenen baby Georgette van Loo dezelfde is als de thans 14-jarige Nadine Lefebvre, een gevolgtrekking die nog bevestigd werd door het feit, dat het meisje een groot lidteken heeft aan de linkerhand. De gerech telijke instanties zullen zich echter pas definitief uitspreken nadat ge tuigen zijn gevonden van het drama, dat zich in 1940 te Abbeville heeft afgespeeld. De vader van Georgette, die in 1940 elders zijn militaire plichten vervulde, is intussen her trouwd hij heeft weer een zoon die Denis heet en meent met ze kerheid in de foto van de 14-jarige Nadine zijn Georgette te herkennen. In Kesselloo heeft zich inmiddels on der voorzitterschap van de gelukkige grootvader van Loo een feestcomité gevormd, dat ziah opmaakt Geor gette een hartelijke ontvangst te be reiden, wanneer zy dezer dagen een bezoek gaat brengen aan haar vader en grootvader. De droefenL in de harten der pleegouders Lefebvre is echter zeer groot en wordt slechts getemperd door de hoop, dat de va der van Georgette er in zal toestem men, dat het meisje zy spreekt slechts Frans bij hen zal mogen blijven, een verwachting, die door haar wel zal worden gedeeld. Johannes Gijsbertus Valentijn Wi'helmina Martina van Wijngaar den. ZOE I ERMEER INBRAAK IN R. K JONGENS SCHOOL. Maandagmorgen kwam het hoofd der R.K. Jongensschool, de heer van Velzen, tot de ontdekking dat een ruit van de le klas was ingeslagen en het kantoor en zijn klas door in brekers waren bezocht. De lessenaar was geforceerd en een bedrag van ongeveer 40 is meegenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. De heer D. v. d. Mark, hoofd- comr 'es ter secretarie is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd totom de ouders op te sporen vergeefs hoofdcommies-chef van de afd. fi- waren, adopteerden de heer en me vrouw Lefebvre, die kinderloos wa ren, de baby, die zij de naam gaven van Nadina Abbeville. Later, toen aangenomen werd dat de ouders dood waren, schonken zy het kind hun eigen naam. Toen het meisje 14 jaar werd, moest evenwel de in Bel- verplichte identiteitskaart wor- van Abbeville een onderzoek in naar de verblijfplaats van zijn kleinkind. Al zijn moeite was echter vergeefs en niemand herinnerde zich iets van het meisje. Grootvader van Loo zette zijn nasporingen onverdroter voort en thans, 12 jaar later, is het kind, mede door zijn toedoen ontdekt bij een familie te Doornik (België). Het blijkt nu, dat de tweejarige Georgette door de soldaat in kwestie werd toevertrouwd aan de heer en mevrouw Lefebvre uit die plaats, die eveneens door het oorlogsgeweld van huis en haard waren verdreven. Het kind droeg geen enkel kleding stuk, waaruit misschien de identi teit had vastgesteld kunnen worden en daar de aanvankelijke pogingen nanciën ter secretarie der gemeente Wisch (Gld.). ERNSTIG ONGEVAL. Tijdens het spelen op een boeren wagen kwam het dochtertje van G K. aan de Rokkeveense weg zodanig STADSNIEUWS N.V DE LEIDSCHE COURANT. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. „De Leidsche Courant", is de balans- en winst, en verliesrekening goedge keurd en het dividend bepaald op 7 procent. der jaren een vraagbaak geweest.1 van stemgerechtigde ingeianuen van Tevens is hij reeds 26 jaar bestuurs lid van de Zuid-Zijderpolder. Gedu rende 45 jaren bekleedt hij de func tie van secretaris van de Coöp. Boe renleenbank te Bodegraven. Voorts is hij mede-oprichter van de pl. afd. van de Land- en Tuinbouwschool, waarvan vele jaren voorz., thans ere- voorz. Ook trad hij in de loop der jaren op de voorgrond in het poli tieke leven, en was hiij gedurende 2 perioden raadslid. Ook op kerkelijk terrein heeft de heer De Vos zijn sporen verdiend. Ruim dertig jaar is hij secretaris van het Kerkbestuur en hij is lid van het kerkkoor. Veer tig jaar maakt hij deel uit van de St. V<incentiusvereniging, en reeds lange tijd is hij voorzitter van het „Wit-Gele Kruis". Al 30 jaar is hij lid van de woningbouwvereniging. Reglementair zal de heer De Vos nu het polderbestuur Van Reeuwijk ver laten, maar rusten ligt deze 76-jar. niet, en daarom zullen de andere verenigingen of instellingen hun functionaris nog zien aanblijven. Wel licht heeft zo'n staat van dienst de jongeren iets te zeggen. BOSKOOP NIEUWE WEG BOSKOOP—GOUWSLUIS Dank zij de in Mei j.l. uitgegeven emissie van de Prov. Zuid-Holland van 2.500.000.kunnen alle voor dit jaar geraamde kapitaalwerken, die op 1 Mei door de Investerings commissie voor de lagere publiek rechtelijke lichamen waren goedge keurd, en waarvan de voorbereiding zover is gevorderd, dat in 1952 met de uitvoering kan worden begonnen, worden gefinancierd. Dit is een be langrijke mededeling van Gedepu teerden waaraan werd toegevoegd, dat aan de begroting 1952 nu ook wordt toegevoegd het gedeelte weg Boskoop—Gouwsluis langs de Oost zijde van de Gouwe. Raming voor 1952 200.000.—. Gunning. Het bestuur van de polder Laag-Boskoop heeft het repa reren van de schutsluis Laag-Bos- koop-Otweg-wetering, gegund aan het aannemersbedrijf Groen en Breg- man te Benthuizen voor de som van 67.600.—. HAZERSWOUDE Over het stuur geslagen. De ze ventien-jarige dochter van de boom kweker J. H. aan de Voorweg moest voor haar moeder op het Dorp een boodschap doen. Zij nam de bromfiets en reed weg. Nauwelijks was zij op weg of er schoot een stuk touw tus de Grote Polder, werd de rexening 1951 vastgesteld aan inkomsten op 7011,06, de uitgaven op 4bol,3i, batig saldo 2329.75. De begrot.ng voor 1952 werd vastgesteld aan in komsten en uitgaven op 7524,44 en de omslag op 10,per ha. (v. j. 11,Naar aanleiding van de uit gaven voor het uitdiepen van de Molenboezem tussen de sluis en de Rijn, werd de vreeó uitgesproken, dat dit water weer spoedig ondiep zal zijn, omdat de bewoners van de z.g. kruisbuurt er allerlei huisvuil in werpen. Om dit te voorkomen, zal het bestuur aan het gemeentebe stuur verzoetten, de vuilnisdienst ook in deze buurt het vuil op te la ten halen en de politie verzoeken, door toezicht en bestraffing bij over treding, het werpen van vuil in de boezem te voorkomen. Op een informatie van de ingelan den, deelde de voorz. mede, dat de plannen voor de verbetering van de bemaling, door verschillende instan ties opgehouden worden, waarbij het behoud van de molen de hoofdoor zaak is. Daar voor de verschillende mogelijkheden subsidies nodig zijn, kan het bestuur de zaak niet force ren. De heer A. Berg, vertegenwoor diger van het R.K. Armbestuur, meent een eenvoudig middel te kun nen geven om tot verbetering te ko men, n.l. mogelijkheid maken, dat het scheprad bij windstilte door een tractor wordt aangedreven. De cul tuurtechnische dienst heeft nu plan nen samengesteld in samenwerking met de Provinciale Molencommissie, waarvan het belangrijkste plan is, het scheprad door een vijzel te ver vangen welke-bij windstilte aange dreven wordt door een 40 p.k. diesel motor. Voor dit plan kom't waar schijnlijk een subsidie van 40 pet. in de stichtingskosten. De ontwerpcom- missie, bestaande uit de Laaglanders de heren Jac. C. van der Salm en L. C. Poel en de Hooglanders de heren W. C .de Groot en G. W. van der Poel, zal met het bestuur een advies voor de Ingelandenvergadering op deze plannen samenstellen. In dit jaar is de uitvoering niet meer mo gelijk. Het ligt nu in de bedoeling, na de hooibouw de beslissende ver- gader'ne te houden. Ruiterfeest. De R.K. Landelijke Rij vereniging „Jeanne d'Arc" organi seert op Zaterdag 24 Mei een grote streekwedstrijd. Hieraan zullen de vele afdelingen van de LTB in Zuid- Holland deelnemen. In afwijking met de advertentie van Woensdag zij meegedeeld, dat de aanvang 2 uur is. vele propagandisten zich ingezet met als resultaat, dat wel duizend nieuwe leden zijn ingeschreven. Diegenen welke zich verdienstelijk hadden ge maakt voor deze actie kregen een lot toegestuurd voor een loterij waar van de trekking was op 14 Mei. Ook de heer A. Beelen was in het bezit van zo'n lot. Groot was zijn vedbazing, toen hem telegrafisch werd medeeeld, dat op zijn lot de prijs was gevallen. Deze bestond uit het doorbrengen i den voor deze bouw. Wijzigingen van een week vacantie met zijn ge- I gemeentebegroting 1951 en 1952. te vallen, dat zü met een schedel- den gemaakt Het parket van Door- basisfractuur in een ziekenhuis werd nik sle]de bij die geIegenheid n0„ opgenomen. eens een uitgebreid onderzoek in bij Raadsvergadering. De raad van de gehuchfen in_ de omgeving van Zoetermeer komt op Vrijdag 30 Mei Abbeville. Hierbij kwam ter ore, dat a.s. in vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.m. het volgende: wij ziging bezoldigingsregeling 1949; aankoop van grond achter de wo ning en eigendom van A.'C. Arken- steijn; aankoop grond achter post kantoor van de P.T.T. en verkoop grond aan deze dienst; inrichting parkeerterrein op de aan te kopen gronden en het leggen van een par keerverbod in de Dorpsstraat vanaf het Raadhuis tot dt hoek van de Delftse- en Leidse wallen; verpach ting grond aan de Broekweg; voeren van een rechtsgeding met de N.V. Poot's bedrijven; instellen van be roep tegen het besluit van de Bin- nenwegse polder tot het niet verlen gen van de termijn, waarbinnen een bezinkingsbassin voor de riolering gereed moet zijn gekomen. Aangaan van een nieuw electriciteitscontract met de gemeente Delft. Bouwen van woningen en verkrijging van Gisteren is op het tussen de Rijks straatweg en de Backershageniaan geitegen landgoed „De Hartenkamp" uet eerste geueelte van een nationaal zangconcours genouaen, georgani seerd door de Chr. Zangvereniging Wassenaars Mannenkoor ter gele genheid van haar 30-jarig bestaan. De burgemeester van Wassenaar, dr. S F. A. C. M. Baron van Wijnber gen, die toegezegd had het concours te zullen openen, had laten weten, dat hij tot zijn spijt plotseling ver hinderd was. Namens hem en namens het gemeentebestuur sprak wethou der K. Huibregts een openingswoord. Nadat de voorz. van de jubilerende vereniging, de heer J. M. Koenen, de aanwezigen had welkom geheten. Na deze openingswoorden werd be gonnen aan het afwerken van het programma. Een 18-tal koren had voor deze eerste concoursdag inge schreven. Hun prestaties wei-den be oordeeld door de heren Leo Smeets, te 's-Gravenhage, Herman de Wolff, te Rotterdam en P. Brouwer Cznte Slikkerveer. Kort na vijf uur hadden alle koren hun verplichte en vrije werken ten gehore gebracht en kon de heet- Leo Smeets namens de jury mededelen, dat de prestaties op deze eerste dag over het algemeen uitstekend ge noemd mogen worden. Er werd door de jury een eerste ->rijs met lof toegekend, n.l. aan het Dameskoor van de „Volkszang .Som melsdijkMiddelharnis" te Sommels- dijk. dat in de superieure afdeling 364 punten verwierf, de hoogste pres' tatie van deze eerste dag. Van de ovetige 17 koren kregen er i3 een eerste prijs en 4 een 2e prijs, i De volledige uitslagen luiden: 3e Afdeling Gemengde Koren: Chr Zangvereniging „Hart en Stem" te Ouddorp, 326 pt., le prijs; Chr. Gem. Zangver. „Kunst na Arbeid" te Oos terhuizen-Beekbergen 311 pt. le prijs; Zang en. Vriendschap" te Hippoli- tushoef 308 pt., le pi-ijs. 3e Afdeling Dubbel Kwartetten: „Musica" te Leiden 351 pt. le prijs; 2e Afdeling Gemengde Koren: R.K. Zangvereniging „Eendracht" te Standaardbuiten 282 pt., 2e prijs; „Vrede zij ons doel" te Zoelmond 280 pt 2e prijs; „Oefening cn Uitspan ning" te Bergambacht 275 pt. 2e prijs 2e Afdeling Mannenkoren; chr Mannenkoor Immanuel" te Hilver sum 311 ptle prijs. le Afdeling Gemengde Koren: Kon. Zangvereniging „Sappho" te Hoorn 359 pt., le prijs; „Con Amote" te Melissant 327 pt. le prijs; „Croos- wijks Gemengd Koor" te Rotterdam 302 pt., le prijs. le Afdeling Mannenkoren: Chr Mannenkoor „Sursum Corda" te Naaldwijk 344 pt., le prijs. Afd. Uitmuntendheid Gemengde Koren: R. K. Gem.*Zangver. „Aurora" te Culemborg, 348 pt. le prijs. Chr. Gem. Zangvereniging ..Advendo" te Beuningen 342 pt.. le prys. Ere-af deling Gemengde Koren: „Excelsior" te Dirksland 291 pt2e prijs. Ere-afdeling Mannenkoren: „Kunst kweekt genoegen" te Geldermalsen, 320 pt., le prijs. Superieure afdeling Gemengde Ko ren: „Volkszang Sommelsdijk-Middel- harnis" te Sommelsdijk 300 pt., le pr. Superieure afdeling Dameskoren; .Volkszang SommelsdijkMiddel- haras" te Sommelsdijk 364 pt.. le prijs met lof der jury en hoogste pres tatie van de dag. Wilt U iets wefen Vraag: 1. Inzake trein naar Roo sendaal op Zondag en het meenemen van rijwielen. 2. Route naar Ger.t per rijwiel, hoeveel km? Antwoord: 1. De eerste trein op Zondag volgens de nieuiwe zomer dienstregeling vertrekt naar Roosen daal te 8.20 uur, aankomst Roosen daal 9.58 uur. Met deze trein kunnen voorlopig fietsen worden mee gegeven, in het drukke seizoen niet meer. U dient echter wel een kwar tier voor de vertrekijd de rijwielen aan te bieden. 2. Leiden, Zoeterwoude, Zoetermeer, Hillcgcrsberg, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Standdaard- buiten, Oudenbosch, Roosendaal, Nis pen, Es/ hen, Calmthout, Antwer pen, St. Niklaas, Lokeren, Gent; af stand 190 km. Vraag: Route LeidenSint Wille- j brord; hoeveel km.? I Antwoord: Leiden, Zoeterwoude, Zoetermeer, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Leur, Etten, Sint Willebrord; afstand 90 km. Vraag: Hoeveel km. is het van Bo degraven naar Haarzuilens. Wanneer het kasteel voor het publiek ge opend? Antwoord: Afstand pl.m. 25 km. Het kasteel Haarzuilens is op Maan dag-, Woensdag- en Vrijdagmorgen kosteloos te bezichtigen, waarvoor u een kaart kunt aanvragen. Wan neer u op andere tijden komt, be draagt de toegangsprijs f 1, Vraag: Route WassenaarBussum; hoeveel km? Antwoord: Wassenaar, H. Schouw, Sassenheim, Leimuiden, Kudelstaart, Uithoorn, Abcoude, Nigtevecht, An keveen, Bussum; afstand 85 km. Vraag: Route van Sassenheim naar Anna Paulowna, via Afsluitdijk door Friesland naar Onstwedde; vandaar terug via Drente, Overijssel, Gelder land en Utrecht naar Sassenheim; hoeveel km? Antwoord: Sassenheim, Lisse, Hil legom, Haarlem, Schoten, Velsen, Beverwijk, Castricum, Alkmaar, Schoorldam, Maartensbrug, Oude- sluis, Anna Paulowna; afstand 90 km; Anna Paulowna, Hippolytushoef, Den Oever, Afsluitdijk, Kornwerd, Har- lingen, Franeker, Leeuwarden Qua- trebras, Twijzel, Buitenpost, Lutje- koude, Grijpskerk, Niezijl, Zuidhorn, Groningen, Hoogezand, Zuidbroek, Muntendam, Vecndam, Onstwedde; afstand 180 km. Onstwedde, Zand berg, Valthermond, Nieuwweerdingen, Emmen, Noordburge, Coevorden, Slagharen, Dedemsvaart, Balkbrug, Zwolle, Wezeip, Elburg, Nunspeet, Harderwijk, Amersfoort, Utrecht, Woerden, Bodegraven, Alphen, Lei muiden, Sassenheim; afstand 260 km. Een waardig geschenk Sedert Zaterdagmiddag is het mgr. Jac. Buis-fonds gestegen met 229,38, bijeengebracht door G. F. D., 5,St. Lodewijksver- kenners 63,38, N.N. 2.50, B. S. 10,—, N.N. 1,—, A. F. A. /25, v. V. ƒ2.50, N. V. ƒ10,—, B. S. 10,—, t. B. 100,—. Het totaal bedraagt thans 1.578.88. We zijn clus over de helft van de tweede duizend. Het gaat goed, maar nog niet snel genoeg! Op Zondag 8 Juni, dus over ruim twee weken reeds, zal het stede lijk huldiging^comité op de hul digingsavond in de Stadsgehoor zaal het fees'gcschenk van geheel katholiek Leiden aan mgr. Jac. Buis aanbieden Dat moet een waardig geschenk zijn, zó groot dat de medewerking van de ge hele katolieke bevolking er uit blykt! Zover zijn we nog niet. Het re sultaat tot op heden wekt sterk de indruk, dat een aantal katho lieken er nog niet toe gekomen is een prachtig voornemen tot uit voering te brengen: even een bij drage te bezorgen bij de penning meester, de heer F. C. de Hos- son, Gangetje 6, Leiden, of een bedrag over te schrijven op zijn girorekening 294033 (met ver melding „voor mgr. Buis"). Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren H. G. Wodrada, Rotterdam, E. Monte te Leiden; voor het doctoraal examen Indonesisch Recht mej. Th J. Rinsc- ma, Amsterdam; voor het doctoraal examen Indologie (Economisch) de heer R. J. L. Kloppenburg, Wasse naar. Burgerlijke Stand Geboren: Petronella Cornelia Li- duina, dr van J, Bevaart en A. van der Ploeg; Johannes zn van Th. H. R. van der Leek en A. L. Guldemond Maria Louise dr van C. C. Struijck en H. Westerkamp; Jacobus Johan nes, 'zn van P. Mocnen en C. J. de Beer; Cornelis, zn van P. Moenen en C. J. de Beer; Gomt Johannes zn van W. J. van Leeuwen en J. Cor- nelisse; Hendrikus Johannes zn van J. J. Kloek en C. Duivenvoorden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Mei. Vee. Aanvoer: 15 stieren, l(/5 melkkoeien, 150 vette koeien, 283 vare e. a. koeien; 2 gras kalveren, 29 vette kalveren, 323 nuch tere kalveren, 50 vette schapen 108 weideschapcn, 3094 lammeren. 38 varkens, 175 schrammen, 525 biggen, 7 paarden, cn 29 geiten. Totaal 4833 stuks. Prijzen: stieren 4501200, melkkoeien 8251240, vette koeien 800—1300, vare a. a. koeien 600 950, vette kalveren 140—325, nuch tere kalveren f 4065; vette schapen 10C145, weideschapen 110160, lammeren 6585, varkens 170 350, schrammen 60105, biggen ƒ40 50, paarden 7501250, geiten 15 45. Handel: stieren, melkvee, vette koeien, vaarkocien slepend; vette kal veren, nuchtere kalveren vlot; scha pen, lammeren, varkens, schrammen, biggen, paarden, geiten matig; 2000 Texelse lammeren 6580, handel matig, Kaas. Aanvoer 56 partijen. Prijzen: Goudse: zware 2.32; 1ste soort 2.232.28 en 2e soort 2.17 2.22; Leidse le soort 2.322.34 per kgr. Handel matig.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3