I Grootse intocht van mgr. Huibers in feestend Korteraar en Langeraar Langeraarse kerk in 't goud De parochie was een zee van vlaggen en bloemen PUROL Mumpa Matflató verslaat een mug VRIJDAG 23 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 DREEF, Burgsteeg 3-5-12 nressoirs Tel. 20657 «ïmvhi a f»n Mn f. 92.tot f. 301 MEUBELEN - KARPETTEN ho.dt u TO. Wij tonen U de meest denkbare modellen in prij* i.Onae speciale r rouwkoop. Advertentie) (.Foto: N. J. v. d Horst) den 'n kleurenspel op zo fantastisch dat het zich nauwelijks laat be schrijven. De auto waarin de bis schop was gezeten, werd voorafge gaan door bruidjes, die allen bloe men droegen, en ter zijde van de auto gingen de verkenners. De mu- Gclijk de lente de aarde siert met' ties gedragen door meisjes en jon-! ziek vervulde de lucht met blijde een kleurenpracht van bloimen en gemannen. Door geheel Langeraar tonen en uit de hoge toren van de stelden deze vlaggendragers zich op, op een onderlinge afstand van onge veer 10 meter ter weerszijden van de rijweg. jeugdig groen, en alles wat in de na tuur weer tot leven komt, vreugde geeft en blijdschap, zo was het ook in Langeraar toen een feeststoet met talrijke vlaggen en banieren uittrok om de bisschop in te halen, die het gouden feest van de kerk kwam mee vieren. Het was alles kleur en fleur en vreugde wat er straalde en echte Roomse blijdschap heerste er, om dat het feest, aan welks voorberei ding reeds maanden gewerkt was, nu haar hoogtepunt ging bereiken op de avond voor de dag van 's Heren Hemelvaart. De vlaggen gingen uit. Woensdagmiddag reeds bijtijds zag men zo hier en daar de eerste vlaggen verschijnen en voorberei dingen treffen, die er op wezen, dat er iets bijzonders aan de hand was. En hoe meer de tijd vorderde, hoe meer de parochie gestoken werd in feesttooi. Volop voorbereidingen werden getroffen aan de opstelling van de stoet, die de bisschop zou be geleiden bij zijn tocht door Lange raar naar de pastorie. Te omstreeks zeven uur zette de stoet zich in be weging. Voorop „Arti" met haar pas opgerichte tambourcorps. De tam- bourmaitre zwaaide de staf, trom men roffelden en klaroenen schal den. Terwijl de tonen van vrolijke marsmuziek klonken, bewoog de stoet zich voorwaarts, die gevormd werd door verkenners, gilde en wel pen, gidsen, N.K.J.B., K.A.J. en Ma- riacongregatie van jongens en meis jes. Vertegenwoordigers van Altior, zowel voetbal als handbal en een af vaardiging van K.A.B. namen even eens deel. En dan een paar honderd vlaggen in allerlei kleuren en varia- gouden kerk" zongen de klokken met bronzen stem hun vleugdelied. In deze lenteavond klonk het ge beier over water en landschap, het Te"circa 7 uur arriveerde mgr. aanwas alles vreugde, het was feest. _e Kattenbrug en begon de tocht i ,B«, d<= kerk aangekomen werd de door de parochie. De route ging langs bisschop opgewacht door kleine de West-Kanaalweg tot Aardam enbruidjes, die een welkomstlied zon- vandaar naar Korteraar. Hier wacht te mgr. nog een extra verrassing door de hartelijkheid waarmede de bevolking hem ontving. Ere-poor- ten waren opgericht, waarop de bis schop bij de komst „Welkom" en bij vertrek „Dank U" las. Bij de bewaarschool nog een hul de door de kleinen; een meisje bood mgr. bloemen aan. Te ongeveer half acht arriveerde de bisschop aan de Grote brug te Langeraar, vanwaar de plechtige feestelijke intocht een aanvang nam. Mgr. werd hier opgewacht door ver schillende geestelijken en de burge meester, die, nadat de bisschop de auto verlaten had, een welkomst woord sprak. De parochie, aldus de burgemees ter, is in feeststemming om het 50- jarig bestaan van de kerk. Groot is vooral ook de vreugde, omdat u mgr. in ons midden hebt willen komen. De bisschop dankte met een kort toespraakje voor dit welkom hier en ook in Korteraar. Gaarne is hij naar dit mooie dorp gekomen, om dit ju belfeest mee te maken. De bisschop nam daarna plaats in een open auto met de pastoor van de parochie en de secr. van het bisdom. De stoet zette zich weer in beweging. Het was een intocht om nooit te ver geten. De wapperende vlaggen lever gen. Zij gingen mgr. voor en bege leiden hem naar de pastorie, gevolgd door de parochie geestelijken, pries terzonen der parochie, oud pastoors en kapelaans, de leden van het kerk bestuur en dagelijks bestuur van het jubileumcomité. Toen was het feest der intocht ten einde, die een over weldigende belangstelling genoot. De versiering van de kerk werd verzorgd door de plaatselijke bloem kwekers. Het altaar was versierd met witte anjers en palmen. In de bogen en vanuit de koepel hingen manden met roze hortensia's en groen, voorin een grote mand met witte hortensia's en van het koor hing een prachtig bloemstuk van witte anjers. Prachtige rosetten van witte Irissen en rose anjers waren aangebracht aan de pilaren en het leek alsof uit de steenmassa groen en bloemen waren ontsproten. Het was een stijlvolle versiering dit feest waardig. Pontificale Hoogmis. Hemelvaartsdag 9 uur. Het urn- waarop mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, de Pontificale Hoogmis ging opdragen om God te danken voor alle weldaden, welke de paro chianen in vijftig jaren in hun pa rochiekerk hebben ontvangen. Bij het binnentreden achter in de kerk zegende de bisschop eerst de gelo vigen. Onder bogen van groen en bloemen voorafgegaan door bruid jes ging de bisschop naar voren en Fries weigert eed in Nederlands De rechtbank te Leeuwarden heeft Woensdag geweigerd, de Friese eed toe te laten. Toen in een verkeers overtredingszaakje de 22-jarige gar denier M. N. te Berlikum, die als ge tuige optrad, de eed aflegde met de woorden ,.Sa wierlik helpe my God almachtigh", maakte de president, mr. H. J. van Maanen, dan ook on middellijk bezwaar en verzocht de getuige, de woorden in het Neder lands te herhalen. Deze weigerde. De president merkte op, dat in de rechtszaal de strijd voor de Friese eed niet kan worden gestreden. Men moet dat recht via een wetswijziging zien te bereiken. Spr. vond het ook wat oneerbiedig tegenover God, om deze eedskwestie als hefboom voor de Friese beweging te gebruiken en achtte 't misplaatst, dat de religieuze zijde van de Friese strijd in de rechtszaal naar voren komt, terwijl men tientallen jaren er genoegen mee heeft genomen, dat in de Friese kerken in het Nederlands wordt gepreekt en gebeden. De rechtbank zag van de getui genis af, daar het voor de bewijs levering niet noodzakelijk was. Was dit wél het geval geweest, dan had men misschien tot gijzeling van de getuige moeten besluiten, zei de pre sident. Op de scheepswerf vani P. Smit aan de Stadionweg te Rotterdam is Dins dagmiddag de 33-jarige hulparbeider M. J. de Jong uit de Ranonkelstraat om het leven gekomen. Hij was be last met het toezicht achter de rijden de kraan. Door onbekende redenen is hij naast de kraan gekomen. Toen dit apparaat door de machinist ge draaid werd op de wagen, waarop het gemonteerd was, is De Jong bekneld geraakt. Met een ernstige wond aan de hals werd hij naar het havenzie kenhuis gebracht, waar bij aankomst bleek, dat hy was overleden. Malversaties in gevangenis Uitspraken in Leeuwarden Woensdagmorgen heeft de Leeu warder rechtbank uitspraak gedaan in de zaken met betrekking tot de malversaties in de bijzondere straf gevangenis te Leeuwarden. De directeur, de heer A. J., tegen wie drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk was geëist, werd ver oordeeld tot een voorwaardelijke geldboete van 1000 of 50 dagen hechtenis met een proeftijd van een jaar. Enige verdere uitspraken waren: F. W. A. V., adjunct-directeur f 1000 boete of 50 dagen hechtenis, waarvan ƒ600 of 30 dagen voorwaardelijk (eis drie maanden gevangenisstraf voor waardelijk en ƒ250 boete); E. v. K., opzichter rijksgebouwendienst (lood diefstallen) een jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek met een proeftijd van 3 jaar (eis was gelijkluidend); M. S., werkmeester (looddiefstallen) een jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek, met een proeftijd van 3 jaar (eis was gelijkluidend). OPENBAAR DEBAT MANS HOLT—DE RUITER OVER LANDBOUWPOLITIEK Tijdens een eind April te Balkbrug gehouden openbare vergadering van de Partij van de Arbeid, heeft de minister van landbouw, S. L. Mans- holt, het Christelijk Historisch twee de Kamerlid, J. de Ruiter, te Balk, uitgenodigd tot een openbaar debat over de landbouwpolitiek. De heer De Ruiter had de bewindsman in een artikel op zodanige wijze over zijn beleid aangevallen, dat de heer Mansholt dit als een onredelijke ver- kiezingpropaganda kenmerkte. De heer De Ruiter heeft de handschoen opgenomen, welke minister Mansholt hem heeft toegeworpen, en de uitno diging aanvaard. De debatvergade ring zal op Donderdag 12 Juni te Sneek gehouden worden. ARM ONDER PAPIERCYLINDER. In de N.V. Verenigde Papierfabrie ken te Eerbeek heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. De bedrijfslei der, de heer M. van Delden, geraakte met zijn rechterarm tussen de papier- cylinder en het viltdoek. Hij werd onmiddellijk naar het Ju- liana-ziekenhuis te Apeldoorn ver voerd, waar hij aan zijni verwondin gen is overleden. KatieGOLF In het gezin K. Ketelaar te Borne' deed zich een geval van kinderver lamming voor. Het patiëntje, een 4-jarig meigje, is in het Algemeen Ziekenhuis te Hengelo opgenomen. Een hoteldievegge, die in hotel „De la Bourse" te Maastricht bedde- lakens, sieraden en kledingstukken gestolen had en ook te Amsterdam, Haarlem, Eindhoven, Tilburg en Breda ongerechtigheden had gepleegd is te Valkenburg gearresteerd. De boerderij van de fam. Oos- terwolde is gisteren geheel afgebrand. Slechts het vee kon gered worden. De inboedel was niet verzekerd en de schade wordt geschat op ongeveer 15.000,—. De 27-jarige bankwerker J. S. uit Hoensbroek werd in een steen gang op de 546-meterverdieping van staatsmijn „Emma" door een los ge raakt gedeelte van een kolentrein aangereden en op slag gedood. Een nieuw bejaardenhuis te Utrecht zal binnen niet al te lange tijd verrijzen, althans B. en W. heb ben het college opdracht gegeven de mogelijkheden te onderzoeken. Het huidige bejaardenhuis a. d. Doelen straat zal omgebouwd worden tot verpleeghuis. terwijl zongen de gelovigen als een machtig koor Sacerdos et Pontifex. Bij de Pontificale Hoogmis was de volgende assistentie: Deken Nieu- wenhuizen, presbytei assistens, de pastoors Wils en Bijl, troondiakens, pater dr Y. Snabel, diaken, rector Kraakman, subdiaken, kapelaan Tweehuisen, ad baculum, pater Zeijerveld, ad librum, pater v. d. Hoorn, ad candelam, weleerw. zeer- gel. heer v. Reijsen, ad mitram, kap. Jac. Hoogervorst, thuriferarius, kap. G. Hoogervorst, ad gremiale. Na het evangelie beklom de bis schop de preekstoel voor het houden van een korte predicatie naar aan leiding van de tekst uit 't Evangelie van deze feestdag. „Wat staat gij naar de hemel op te zien." Met de Apostelen staren wij vandaag op naar de hemel, waar Chris us voor ons een plaats is gaan bereiden bij zijn hemelvaart. Zijn heengaan was echter niet zonder troost, want in Zijn laatste rede zeide Jezus: ,.Ik zal U niet als wezen achterlaten, maar ik blijf bij U tot aan de vol einding der eeuwen". En deze belof te is vervuld, Christus woont hier in deze kerk onder ons, hier is een stuk van de hemel, hier woont God met de mensen. De bisschop ging vervol gens in op de betekenis van een Godshuis. Met uw priesters viert gij feest, en gaarne ben ik ook hier gekomen on der u om dit mee te vieren. Gij moogt uitstellen uwe schone sieraden en prachtige kunstwerken, maar voor God blijft gij en uwe kinderen de schoonste sieraden. Voor ons vandaag de hemel open en we zien Gods heerlijkheid en de heerlijkheid van onze ouders en van zo velen die we gekend hebben. Zij hebben hier de genade ontvangen die hen bracht naar deze heerlijkheid. Na de H. Mis gaf de bisschop vanaf de troon aan de gelovigen de pause lijke zegen met volle aflaat. Tijdens de H. Mis zong het zangkoor „Soli Deo" de wisselende gezangen van het feest van 's Heren Hemelvaart en de vaste gezangen de Missa Sanc- ti Servatii voor 4 stemmig mannen koor, met orgelbegeleiding. Na de H, Mis werd gezongen Jubilate Deo van Simon Kroon eveneens voor vier stemmig mannenkoor en orgel. Als een machtige geloofsbelijdenis werd door het volk het IHe Gregoriaanse Credo gezongen. De gezangen werden allen uitgevoerd onder leiding van de directeur van het zangkoor, de heer C. ,van Dam Sr. Het orgel werd be speeld door de heer C. v. Dam Jr. Défilé voor de Bisschop. Nog eenmaal zou de kleurenschitte ring, welke aan dit feest zo n bijzon der cachet gaf aan onze ogen voorbij gaan. Tijdens het défilé van heel de jeugd der parochie trokken ook de vlaggen weer mee en beschenen door de middagzoii was de indruk overwel digend. Voorop in het défilé trok „Arti" onder leiding van haar diri gent op en stelde zich op bij de pasto rie en onder het spelen van marsmu ziek trok heel de jeugd, schooljeugd en anderen, alsmede verenigingsaf vaardigingen voorbij de bisschop, die voor de pastorie gezeten met vol doening dit défilé gadesloeg. Na af loop hiervan stelde de vlaggenstoet zich weer op ter weerszijden van de rijweg in het Noordeinde van Lange raar om de bisschop uitgeleide te doen. De auto waarin mgr. had plaats genomen werd voorafgegaan door „Arti" en begeleid door de vlaggen stoet en zo uitgeleide gedaan tot aan de grens van het dorp. Een vertrek indrukwekkend ge1 ijk de inkomst. De dag is besloten met een plechtig danklof gecelebreerd door deken Hosman, oud-pastoor van Langeraar. Hij werd geassisteerd door pastoor Lan gedijk en past. v. Houten, beide oud- kap. der par. Pastoor Halkes, de her der der jubilerende parochie, sprak tot besluit een dankwoord. Naast God aan wien op de eerste plaats dank werd gebracht, dankte de pastoor voor het prachtige geschenk der pa rochie, de nieuwe tegelvloer, en ver volgens allen die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt om dit feest op zo grootse wiize te vieren. Ook na mens de bisschop moest de pastoor de parochianen nog eens hartelijk danken voor de prachtige intocht en gehele viering. Toen hief de feestvie rende menigte het Te Deum Lauda- mus aan om God te danken voor deze schitterende dagen. ALPHEN AAN DEN RIJN Dochter van burgemeester brak haar been De val, die de 16-jarige dochter M. van burgemeester Witschey maak te bij het afspringen van het „feest- schip" ter gelegenheid van de ope ning van het AZC-zwemfestijn, blijkt achteraf ernstiger te zijn dan men aanvankelijk vermoedde. Het meisje is n.l. in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden opgenomen, waar een beenbreuk is geconstateerd. Het vogelpark Avifauna heeft een nieuwe verlichting, gedeeltelijk met zacht gekleurde schijnwerpers, ge kregen. De klapbruggetjes, poorten en parkietenlaan zijn met duizenden kleine lampjes gesierd. De grote wa tervogels koesteren zich na een avondlijk zwempartijtje gaarne in de warmte van grote schijnwerpers. Niet alleen uit het buitenland ont vangt Avifauna geregeld nieuwe vogels. In het eigen broedbedrijf zijn reeds vele tientallen jonge vogels geboren, zowel in de broedmachines als met kippen als kunstmoeders. Verhuurdersbond. De Alphense Verhuurdersbond hield Woensdag avond in hotel Centraal zijn jaarver gadering. De heer E. v. d. Neut, voorz., schetste de noodtoestand,, waarin de verhuurders zijn gekomen door de gevoerde woningpolitiek. Weliswaar kan als lichtpuntje wor den genoemd, dat deze regering in ziet, dat maatregelen nodig zijn, maar men zal moeten wachten op de da den van het volgend kabinet. De heer J. Gesman, penn., meldde een klein batig saldo. De rekenin gen over 1951 werden in orde be vonden door de commissie, namens welke de heer A. v. d. Hoek rapport uitbracht. In de controlecommissie voor 1952 werden benoemd de heren J. H. D. v. Hemsbergen en S. Visser. De aftredende bestuursleden de heren E. J. v. d. Neut en J. v. Wie- ringen werden herkozen. Op voorstel van de heer G. Ges man werd de contributie voor 1952 verhoogd met 10 ct per huis. (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). DROOG WEER. Droog weer met overdrijven de wolkenvelden, voornamelijk in het Noorden van het land. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot ma tige wind tussen Noordoost en Noordwest. 24 Mei: zon op 4.34 en onder 20.40; maan op 4.14 en onder 22.14 uur. Het cueefc in £uïo-pa De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: weer max. temp. OSLO regenbui C. STOCKHOLM regen 17 HELSINKI zwaar .bew. EDINBURGH zwaar bew. 18 LONDEN onbewolkt 21 KOPENHAGEN regen 18 AMSTERDAM zwaar bew. 16 GENEVE onbewolkt 18 PARIJS licht bew. 20 BORDEAUX onbewolkt 23 NICE zwaar bew. 19 BERLIJN zwaar bew. 16 FRANKFURT zwaar bew. 18 MUNCHEN nevel 13 WENEN half bew. 15 BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Parasieten van Londen" 18 jaar. Lido: „Uw man behoort ons", al le leeftijden. Luxor: „M.", 18 jaar. Trianon: „Iwo Jima", 18 jaar. Rex: „Peking Express", 18 jaar. (Donderdag: „De onsterf lijke wals", 14 jaar). Doorgereden op de liet»? verzacht geneest Onder voorzitterschap van de heer W. A. Lam hield de Wilhelmina-ver- eniging Woensdagavond in Hotel „Centraal" haar jaarvergadering. De secr., de heer B. Knaapen, las het antwoord voor op het telegram, dat de WV. op 30 April aan H M de Ko ningin had verzonden De heer P. Groenhart, penn., gaf een heel overzichtelijk verslag van de financiën. Hierbij bleek, dat de ver. met een tekort van ruim 500 te kampen heeft en wel veroorzaakt dooi* de drie-daagse winterfeesten in Avifauna. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feit, dat het afgelopen jaar slechts ruim 1600 personen deze avonden hadden be zocht, integenstelling tot 1950, toen er ruim 2200 personen deelnamen. De heer H v. d. Linde bracht het verslag uit van de financiële com missie en verzocht de penn. voor zijn keurig beheer te dechargeren. Voor 1952 hebben zitting in deze commis sie de heren Bruijnje, P. Zuidam en P. G. Tuyn. De heer Lam deelde me, dat er zich moeilijkheden hebben voorge daan over de levering van electrici- teit aan het ijsclubterrein. De capa citeit van de kabel is niet voldoende en het gevaar voor uitvallen van de stroom daar en mede daardoor in andere delen der gemeente, is zó groot, dat het gemeentebestuur dit risico niet wil dragen. Om deze moeilijkheden te voorkomen zou er een transformatorhuisje moeten ko men op of nabij het terrein. Dit brengt een uitgaaf van duizenden guldens met zich, welke uitgave voor de vereniging ijsbaan en de W.V. te zwaar valt. Als er geen op lossing in goedkopere vorm gevon den wordt, dan zal het avondfeest op het terrein dit jaar niet kunnen doorgaan. Er is momenteeel nog een kleine hoop i.vm. de verkoopbeurs van de middenstandsvereniging. Weet men van die zijde de moeilijk heid tot een oplossing te brengen, dan zal waarschijnlijk ook het W.V.- avond-terrein-feest doorgaan. Ook de vermakelijkheidsbelasting die als een zware last op de feestelijkheden wordt gevoeld, kwam ter sprake. De voorz. had goede hoop, dat deze bij de volgende begroting drastisch ver langd zal worden. Merkbaar was het verlangen naar een richtlijn van hogerhand i.v.m. de viering van Nationale feestdagen, waarop dan iedereen verlof moet hebben. Dan kan er een feest wor den georganiseerd. Voor 30 April koestert men nog steeds angst i v.m. de grotere kans op slecht weer. Het enige aanwezige vrouwelijke lid. mevr. Aarleman, roerde sterk de trom om wat meer vertier op die da gen door b.v. eenvoudige gecostum- meerde optochten onder muzikale bege'ciding met taptoe van vereni gingen en schoolkinderen. Dan komt er stemming in. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. v. Brummen, P. Koren, W. A. Lam, J. Ottens en R. Vis werden bij acclamatie herkozen De heer Karsemeijer sprak waarde rende woorden jegens de voorz., de heer W. A. Lam, die op zo'n uitste kende wijze de W.V. leidt en in zijn herverkiezing het vertrouwen der leden ziet onderstreept. LEIMUIDEN AANBESTEDING WONINGBOUW TE NIEUWVEEN, RIJNSATER- WOUD E EN LEIMUIDEN. Woensdag had de aanbesteding plaats voor de bouw van A 7 en B 2 woninge te Nieuwveen; C. 4 wo ningen te Rijnsaterwoude; D. 4 wo ningen te Leimuiden; E. In massa. Hoogste inschrijver A: J. Kwakken- bos, Nieuwveen ƒ93.000; B: idem ƒ26.370; C: S. Tromp, Alphen a. d. Rijn ƒ48.700; D: J. v. Vliet, Aarlan- derveen ƒ47.100; E: J. C. van Berkel 205.675. Laagste inschrijver A: Bot en Lustrig, Castricum ƒ76.713; B: idem ƒ21.918; C: Chr. Overdevest, R'woude 42.724; D. idem f 41.524; E: Bot en Lustrig, Castricum 181.526. ZOETER WOUDE Feest van de arbeid. Zondag a.s. wordt door de K.A.B. het feest van de arbeid gevierd. De Hoogmis om 9 uur zal worden opgedragen voor de levende en overledene leden van de K.A.B. Des avonds om 7 uur onder het Lof zal de zegening van de werk tuigen plaats hebben. Na het Lof wordt er in het parochiehuis een cul turele avond gegeven, waarbij de Leidse Harmonie-kapel, de Riwa's on der leiding van mevr. Wand en de heldem-tenor S. v. Trirum een avond zullen bieden, welke op hoog muzi kaal peil zal staan. 38. In het midden van een open vlakte in het bos stond een grote kook pot opgesteld en de negers stonden er tevreden omheen, zich vast ver lustigend in het lekkere maal, dat ze zo dadelijk zouden genieten. Ze brab belden allerlei onverstaanbare woor den, maar je kon duidelijk merken dat ze best in hun schik waren. Maar daa? kwam plotseling verandering in. Als een machtige grote vogel kwam daar opeens de „Evelientje" recht op de kookpot af. Met donderende mo toren en de hoogste snelheid, die Jimmy er mee bereiken kon, vloog het toestel zó rakelings over de hoof den van de wilden heen, dat ze ont daan van schrik alle kanten opvlo genZodra ze weg waren, rende Humpo Hotsflots, die op dit moment had gewacht, op de boom af, waar Evelientje aan vastgeboden was.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2