Katholieke middenstanders uit Bollenstreek hadden contactavond Winkelsluiting en verkoopavond afstemmen op omliggende steden Herziening uitbreidingsplan aangevuld met wensen van Gedeputeerde Staten De haringvloot blijft binnen Gouden jubileum van zusters St. Agathagesticht HOE DINSDAG 20 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De afdelingsbesturen der R.K. Middenstand in de Bollenstreek heb ben gisteravond in café ,,de Oude Post" te Sassenheim een contact avond gehouden. Uitgezonderd Kat wijk en Hillegom waren alle afde lingen vertegenwoordigd. Namens het hoofdbestuur leidde de heer Borsten de vergadering. Van de voorz. van de afd. De Zilk was een schrijven binnen gekomen, waarin deze moest constateren dat er van de fin. federatie (om nog bij de»/ oude naam te blijven) lang niet genoeg uitgaat. Voor vanavond waren de voor naamste punten van bespreking: de winkelsluitingswet; het winterpro- gramma en de ledenwerving. Men was van mening dat men voor het winterprogramma meer tot uit wisseling van gedachten moet ko men tussen de afdelingen onderling. Tevens achtte men het noodzake lijk, dat er in rayonverband naar ge streefd moet worden een rechtskun dig adviseur te krijgen, terwijl het Vaoide HAAGSE POLITIERECHTER Lompen Een opkoper uit Leiden was tot drie boeten van 20 veroor deeld, omdat hy onbevoegd op een schoolterrein in Zoetermeer Stond, geen inkoopregister had en inkocht van kinderen. Deze kinderen kregen speelgoed in ruil voor lompen, In hoger beroep veroordeelde de Haagse rechtbank thans tot drie maal 10 boete of drie maal vier dagen. Biljartliefhebber Diefstal van koper was tenlaste gelegd aan een 20-jar. meubelmaker uit Leiden. De Haagse politierechter las uit de stukken, dat de verdachte zelf ver klaard had, niet uit geldgebrek te hebben gehandeld. Het geld, dat hij voor het koper kreeg, verdeed hij in cafe's met biljarten. Drie weken ge vangenisstraf leek de officier de juiste straf. In verband met de leef tijd en met het feit, dat verdachte nimmer veroordeeld was, legde de politierechter twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijk op. De zinken bak Een grondwerker uit Leiden, was niet voor de Haagse politierechter verschenen, om zijn belangen te bepleiten, hoewel hij voor de politie ontkend had, zich aan diefstal van een zinken bak te heb ben schuldig gemaakt. De officier van justitie vond de getuigenverkla ringen echter overtuigend genoeg en eiste zes weken gevangenisstraf. Het werd vier weken. Graszoden Een bloemist uit Katwijk aan Zee, wilde een mooie tuin aanleggen en had hiervoor gras zoden nodig. Deze stal hij van de ge meente en thans was hij wegens stroperij gedagvaard voor de Haagse politierechter. De verdachte was niet verschenen en conform de eis werd hij bij verstek tot 30 boete of 20 dagen veroordeeld. Steunfraude Onder de vele ge vallen van steunfraude, welke giste ren door de Haagse politierechter werden behandeld, bevond zich ook het geval van een 44-jarige landar beider uit Rijnsaterwoude. Deze be weerde, er niet bij nagedacht te heb ben, maar de officier van justitie geloofde hier niets van. Inmiddels had hij het teveel ontvangen bedrag weer terugbetaald. Hij was nog nim mer met de politie in aanraking geweest. De officier van justitie eiste voor valsheid in geschrifte V 75 boete of 50 dagen en een maand voorwaar delijk. Het bezwaarlijke vond de offi cier, dat verdachte de steun bedroog terwijl hij al een inkomen van 100 per week had. Het werd f 40 en een maand voorwaardelijk. Winkelsluiting Over de winkelsluitingswet werd een uitvoerige discussie gevoerd. De vertegenwoordiger van de afd. Lisse achtte het noodzakelijk, dat men met het bepalen van een sluitings middag zich dient te richten naar de steden in de omgeving. Immers zijn de sluitingsmiddagen op het platteland anders vastgesteld dan in de steden, dan zal veel publiek naar de stad gaan, wat uiteindelijk niet de bedoeling is van de middenstand op het platteland. De voorzitter was van mening, dat men in staat moet zijn, om colle giaal tot overeenstemming te komen wat betreft de winkelsluiting. Het is niet iets wat moet behandeld wor den op een vergadering van een vak groep, doch juist op een contact avond waar alle branches zijn ver tegenwoordigd. De afd. Bennebroek achtte de koopavond voor het platteland niet van betekenis. Zij achtte de animo om 's avonds inkopen te doen bij het publiek zeer gering. Reden waar om zij adviseerde bij de Kamer van Koophandel geen koopavond aan te vragen. De afd. Sassenheim daarentegen was van mening, dat een koopavond in de seizoentijd zeer wel was aan te bevelen. Thans wordt in iedere afdeling nagegaan, hoe de meningen omtrent sluitingsmiddag en koop avond zijn. De adviezen, welke hier omtrent naar de K. v. K. en het col lege van B. en W. worden bestuurd moeten zo zijn opgesteld, dat zij pa rallel zijn aan de adviezen der ste den in de omgeving. Hiermede kon men zich volkomen verenigen. langen van de afdeling zal beharti gen bij het hoofdbestuur. Besloten werd deze functie aan de secretaris sen op te dragen. De afd. Sassen heim was het hier niet mee eens, doch zou zo spoedig mogelijk mede deling doen van de door haar be noemde contactman. Vervolgens kwam men op het punt hoeveel maal per jaar vergaderen. Uiteindelijk was men het er over eens dat dit tweemaal per jaar moet zijn. Wie de kosten van deze ver gaderingen moet dragen, was wel het meest tere punt van deze verga dering, De afd. Oegstgeest was van mening, dat deze kosten niet door de afdelingen behoeven te worden gedragen. Een voorstel om een om- te bepalen naar het aantal leden was volgens Oegstgeest in de prak tijk niet mogelijk. Deze vergaderin gen zijn tevens belangrijk voor het hoofdbestuur. Men was dan ook in eerste instantie van mening, dat het hoofdbestuur de kosten zou moeten dragen. Een ander voorstel om per afde ling een begroting op te stellen en het hoofdbestuur eveneens, kon geen goedkeuring vinden, evenmin als het voorstel om het hoofdbestuur het eerste jaar de kosten te laten dragen en wanneer de plaatselijke afdelingen voldoende georganiseerd zijn deze mede in de kosten te be trekken. De afd. Noordwijk vond, dat men over een contributie, die heus niet te hoog zal zijn, niet eens moet pra ten. Na al deze gedachtenwisselingen sloot de voorz. de vergadering. Omtrent de financiële moeilijkhe den zou men met het hoofdbestuur in onderhandeling treden. Even werd nog de bedevaart naar Heiloo aangeroerd. De afd. Sassen heim zal evenals het vorige jaar een bus huren. Hiervan kunnen de zus- terafdelingen natuurlijk ook gebruik maken. Om een nauwer contact te hebben De 28-jarige echtgenote van de heer C. V .te Reusel is vanmorgen met het hoofdbestuur werd beslo-1 gedood ten gevolge van kortsluiting ten, om uit ieder afd. bestuur een in de electrische wasmachine. De contactman te benoemen die de be-1 vrouw was bezig met de was. Qemeenteraad Warmond De raad van Warmond kwam gis- den gelegen aan de Poelweg uit het teravond in openbare vergadering bijeen. Wegens verblijf in het bui tenland van de burgemeester werd de bijeenkomst gepresideerd door de weth. J. Dekker. Aan de heer van Dam werd ver gunning verleend tot gebruikma king van de door de gemeente ge kochte grond, zolang de gemeente zelf deze grond niet nodig heeft. Mededeling werd gedaan dat de Bouwcombinatie „Wassenaar" afziet van de aankoop van het stuk bouw- frond aan de Dorpsstraat, voorheen eel uitmakende van de tuin van de buitenplaats „Klein Leerust", waar mede deze Mij het gestorte bedrag als waarborgsom verbeurde. Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en W. tot intrekking van de op 13 Augustus j.l. vastgestel de partiële herziening van het uit breidingsplan in hoofdzaak en tot vaststelling ener nieuwe partiële herziening. Geen bezwaar legen herziening. In de vergadering van 13 Augus tus werd een partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak vastgesteld met het doel vestiging van een industrieel bedrijf in de om geving van de fabriek Rhenania aan de Warmonderdamsenweg mogelijk te maken. Tevens werd bij deze her ziening een gedeelte van de gron- Eén trawler gaat uit op de „Hollandse nieuwe" Dc looncommissic van de Stichting kan de vloot dus niet uitvaren, wat anders vandaag het geval geweest zou zyn. Tijdens de besprekingen van de Arbeid heeft gistermiddag een oriënterende bespreking ge voerd met vertegenwoordigers van reders en vissers. De vertegenwoor digers van de redersvereniging heb ben tijdens deze bespreking ver klaard, dat de reders niet bereid zijn een bemiddelingspoging van dé Stich ting van de Arbeid te aanvaarden. De vertegenwoordigers van het Unie- verkeer, de organisatie waarin de bonden van de vissers samenwerken, hebben zich daartoe wel bereid ver klaard. Dit deelde de heer C. v. d. Wal gisteravond mede in een vergadering met de Scheveningse leden van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale. Hoewel er van de zijde van de Stichting op gewezen werd, dat, in dien een der partijen de kwestie aan het College van Rijksbemidde laars zou voorleggen,dit college toch het advies van de Stichting zou gen, hebben de reders de Stichting niet in staat willen stellen, zelf een poging te wagen om bemiddelend op te treden. Zolang de onderhandelin gen over de loonlegeling niet geëin digd zijn, kunnen de bemanningen van. de schepen niet monsteren en hebben de organisaties van de werk nemers er op gewezen, dat de ver antwoordelijkheid hiervoor geheel bij de reders ligt. Eén gaat er op uit. Het bedrijfschap voor visserijpro ducten in Den Haag heeft enige tijd geleden dispensatie verleend voor in totaal vijf trawlers, die haring mo gen vangen met de trawlnetten. Als gevolg daarvan zouden vier IJmui- dense en één Rotterdamse trawler met de trawl achter de Hollandse nieuwe aan mogen trekken. Het staat nu vast, dat van de vier IJmuidense trawlers de „Abraham" in elk geval heden vertrekt onaf hankelijk van de uitslag van het loongeschil tussen reders en werk nemers in het haringvisserijbedrijf. De andere drie liggen of in repara tie of zijn nog op zee. Van de Rot terdamse trawler is het vertrek even min zeker. Een en ander is een gevolg van het feit, dat de trawlvissers in IJmui- den bij het thans aan de orde zijnde geschil niet betrokken zijn, aange zien voor de trawlvissers een andere C.A.O. geldt dan voor de loggervis- I sers. plan in hoofdzaak gelicht in verband met de bestemming dezer gronden tot bebouwing met inrichtingen voor land en tuinbouwonderwijs. G«1 St. hebben medegedeeld in principe geen bezwaar tegen bedoeld herzie ningsplan te hebben, doch zij wen sen, dat het betreffende industrie terrein wordt omgeven met een gor del van opgaand hout en struikge was ter breedte van ten minste 7 meter. B. en W. menen, dat er geen reden is, om zich tegen deze voor waarden te moeten verzetten. Het gevolg hiervan is, dat de voor het in dit herzieningsplan begrepen in dustrie terrein aangegeven rooilijn in plaats van op een afstand van 25 meter uit het hart van de Warmon- derweg, op een afstand van 40 meter uit de as van deze weg wordt be paald. Nog een wijziging. Bovendien achtten Ged. St. de in het bedoelde herzieningsplar. begre pen onttrekking aan het uitbreidings plan in hoofdzaak van grond gelegen nabij de Poelweg praematuur zolang voor die grond geen partieel uitbrei dingsplan in onderdelen is vastge steld, weshalve zy verzoeken deze wijziging ongedaan te maken. Ook hiertegen hebben B. en W. geen overwegende bezwaren. Na een kor te discussie die geen bijzonderheden naar voren bracht werd het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aan genomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Elburg nogmaals de aandacht van B. en W. voor de slechte toestand van de Kerpsdam. De voorz. zegde toe deze aangelegenheid in de verga dering van Z. en W. te zullen bezien. De heer Weyers informeerde naar de stand van zaken met betrekking tot de bouw van arbeiderswoningen. De voorz. antwoordde, dat vanwege het gemeentebestuur alles wordt ge daan om deze zaak te bespoedigen. De laatste informaties ter zake zijn echter niet hoopgevend. De heer Vergeer vroeg, of reeds maatregelen genomen zijn met betrekking tot de regeling van het verkeer op de He renweg daar het in de bedoeling ligt de harddraverij voor paarden dit jaar weer te houden op de Heren weg. De voorz. zei, dat dit een aan gelegenheid is, die behoort tot de competentie van de politie. Hij zal de burgemeester van een en ander op de hoogte stellen. veren jubileum van de brandweer. Spr. zei, dat het corps wisselende tijden heeft meegemaakt, maar was er trots op, dat het corps thans tot in de puntjes is uitgerust, zo zelfs, dat menig corps in de omgeving er ja loers op zou kunnen zijn. Spr. sprak woorden van dank voor alles wat de Vrijwillige Brandweer in die 25 jaar voor Hillegom heeft gedaan, maar wilde niet nalaten om ook de oude Brandweer dank te zeggen voor het initiatief door haar vele jaren geleden genomen. Vervolgens ontvingen de brand weerlieden Bultinck, Jos. de Groot, van den Berg en D. Sistermans, die 25 jaar aan het corps waren verbon den, de zilveren medaille, terwijl de commandant en de onder-comman dant, de heren Fluks en Kuitems, die 12)4 jaar deze functie hebben vervuld, de koperen medaille ont vingen. Na deze officiële plechtig heid werd een receptie gehouden ge houden in de raadszaal van het ge meentehuis. Hierbij waren tegen woordig de beide wethouders, de he ren van Dam en Fijma, en verschil lende raadsleden, de gemeente se cretaris en de hoofden van de ge meentebedrijven. Vele oud-brand weerlieden, de heer Roelofs, Dis tricts Inspecteur van Zuid-Holland, met diens assistent, de heer Hage- doorn, commandant van de beroeps brandweer te Leiden, de heer van Houten, commandant van de beroeps brandweer te Den Haag en de com mandanten van Haarlemmermeer, Lisse, Leidschendam en Bennebroek. Telegramman waren binnen geko men van de hoofdinspecteur van het Brandweerwezen de heer P. C. van Boven en de commandant van Sas senheim. Door de firma Kronenberg werd een pracht bloemstuk met "een echte straalpijp aangeboden. Ver volgens werden nog gelukwensen aangeboden door de commandant van het Politiecorps en de secr. van het C. C. N. F. de heer van Veen. Examen R.K. Lagere Tuinbouw school Geslaagd voor het eind examen: P. Daoïen, W. van de Eist, A. Heemskerk, G. van der Laus, J. Meskers en G. Weijers te Hillegom; Th. van Dijk, M. Meskers, J. van Stein en F. van der Voet te Lisse; J. Clemens, J. van der Klauw en H. Tulen te Lisserbroek, Abenes; Th. v. Haaster te Vogelenzang; A. Rutgrink te Voorhout en P, Koomen te Noord- wijkerhout. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: 19 leerlingen. Niet bevorderd: 1 leerling. De lessen van de 2 laagste klassen eindigen omstreeks half Juni, zodat dan de bevordering van deze klassen plaats heeft. Geb. d. van D. Kemp en T. van Leeuwen; zn van S. A. Korbee en J. B. van Beek; zn van L. H. Lijten en C. M. Weijts; dr van D. Sikkes en A. M. J. van Eenk. Getrouwd: L. van Loon en J. J. van Deursen; C. J. Leiten en L, J. M. Meijer; P. Kaptein en W. C. Hout zager; P. W. van der Poel en H. C. Lommerse. KATWIJK AAN ZEE Nieuw bankgebouw in gebruik genomen Een groots gebeuren was gister middag de officiële opening van het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Raiffeisenbank. Hierbij waren o.m. tegenwoordig B. en W. van Katwijk, de heer Hendriksen, vertegenwoordi ger van de Centr. Bank de heer Tj. Kuypers, vertegenwoordigend de Ring van Boerenleenbanken in de Bloembollenstreek, Besturen en Kas siers van Boerenleenbanken te Kat wijk a. d. Rijn, Rijnsburg, Oegstgeest, Valkenburg, Noordwijk, Leiden, ar chitecten en aannemers, en vele an deren. De voorz. van het bestuur de heer Kleen, sprak het openingswoord om vervolgens het woord te geven de heer Hendriksen. Verder voer den nog het woord burgemeester Woldringh van der Hoop, de secr. van het bestuur, de heer van Rhee. die gedurende ruim 40 jaar het secretariaat had waargenomen en als zodanig gehuldigd werd, de kassier, de heer J. van Rijn, die een overzicht gaf van de gang van zaken in deze ruim 40 jaren, de heer van Rijn als oud-lid van de Raad van Toezicht ,de heer Van der Voet uit Oegstgeest. de heer J. v. d. Perk secr. van de B L. Bank te Katwijk aan den Rijn. de heer Chr. Minnee, kassier van de Ge meentespaarbank, de architect de heer W. Verloop uit Katwijk, de heer C. van Tongeren namens de Chr Middenstandsvereniging. Allen feli citeerden het bestuur met de totstand konr'ng van dit prachtig gebouw dat tevens een verfraaiing van de gemeen te genoemd mag worden en spraken de beste wensen uit voor de Raiffei senbank. Hierna werd de thee aangeboden, waarna deze plechtigheid weer tot het verleden behoorde. Katwijk kan trots zijn op deze instelling die vooral de laatste jaren van zeer grote bete kenis is geworden in het Katwijkse bedrijfsleven. Begrijpelijk dat het interieur bij deze gelegenheid door bloemstukken in een lusthof was her schapen. IISSE Op Vrijdag 30 Mei as. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat de zusters Franciscanessen van Bennebroek zich in Lisse kwamen vestigen in het St. Agatha-gesticht, om de zorg voor de bewaarschool en de meisjesschool op zich te nemen. Voor vele ouders zal dit een gele genheid zijn om hun dankbaarheid te tonen voor het vele werk, dat de zusters in de afgelopen vijftig jaar voor de jeugd van Lisse hebben ver richt. Voor degenen, die zich de tijd nog kunnen herinneren, dat de zus ters zich in het St. Agatha-gesticht vestigden, zijn ongetwijfeld de tal loze moeilijkheden nog bekend, die destijds overwonnen moesten wor den. Zowel van de zijde van de zus ters als van kerkbestuur en paro chie-geestelijkheid is er gezwoegd en na vijftig jaren kan men dankbaar zijn voor het doorzettingsvermogen, dat men toen toonde. KATWIJK Nieuw afslaggebouw Vanmorgen is het nieuwe afslag gebouw te Katwijk geopend. Bij het nieuwe gebouw is tevens het kantoor van de rederij-vereniging „Vuur baak" gebouwd. Onder de zeer vele aanwezigen waren onder meer de directeur en de secretaris van bedrijfschap voor visserij-producten drs. D. J. van Dijk en de heer Grün- demann, mr. J. H. Kiewit de Jonge, voorz. van de stichting voor de Ned. visserij; mr. dr. P. G. Knibbe namens de Kamer van Koophandel, de heer Tuntler van de visserij-inspectie in IJmuiden, de heer P. de Bruin uit Schiedam van de stichtingscommissie zeehaven Katwijk, de heer J. Kolk man hoofd van het voorlichtings bureau van de Voedingsraad, afde ling vis, het voltallig college van B. en W. der gemeente Katwijk, ver schillende plaatselijke predikanten en het volledige bestuur van de rederij- vereniging „Vuurbaak". Door vele aanwezigen werd het woord gevoerd, onder meer door de voorzitter van „Vuurbaak", de heer D. F. E. Meer burg. de burgemeester van Katwijk, mr. W. J. Woldringh van der Hoop, en drs. D. J van Dijk. De laatste spreker drukte als eerste de klok in het afslaggebouw af. Het bedrag, dat de klok aanwees, nl. 139.50, werd geschonken voor het bouwfonds van het hospitaalkerkschip „De Hoop" (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). NACHTVORST Droog weer met vannacht op vele plaatsen nachtvorst. Mor gen overdag zonnig en ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. Zwakke tot metige wind tussen Zuidoost en Noordoost. 21 Mei: zon op 4.38 en onder 20.36; maan op 3.03 en onder 18.26 uur. Het w-e&i in EuAapa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer max. temp. OSLO licht bew. 11 C. STOCKHOLM licht bew. 7 HELSINKI onbewolkt 6 EDINBURG geheel bew. 13 LONDEN zwaar bew. 27 KOPENHAGEN onbewolkt 10 AMSTERDAM half bew. 19 GENèVE PARIJS licht bew. 26 BORDEAUX geheel bew. 24 NICE onbewolkt 21 BERLIJN onbewolkt 12 FRANKFURT onbewolkt 22 MüNCHEN zwaar bew. 17 WENEN zwaar bew. 18 SASSKNHETM Geboren: Nicolaas Petrus Maria, zn van A. N. Slijkerman en C. van Gerven; Maria Francisca, dr van M. H. van Ruiten en D. H. van Noort. Ondertrouwd: Wilhelmus Theodo- rus van Saase, 28 jr te Noordwijker- hout en Elizabeth Magdalena Maria Koot, 24 jr; Franciscus Jacobus An- tonius Spierings 24 jr te Wcrmond en Lena Maria Janssen 23 jr; Jaco bus Zuilhof 27 jr en Teuntje Schef- fers 24 jr: Johannes Petrus Antonius Kiebert 29 jr ön Elisabeth Maria Jo hanna Stokman 24 jr te Amsterdam. Overleden: Martein Lion Heiman Salomon Menko, 86 jr; Petronella Helena van der Vooren, wed. van Petrus van Dijk, 85 jr, STOMP WIJK Sportmiddag. De Haarlemse voetbal- en handbalvereniging S'HS bracht met 3 touringcars een bezoek aan Stompwijk, waardoor het con tact gelegd was door de oud-plaats genoot, die nu aan SHS zijn hart ver pand heeft. Het werd een gezellige middag. Ondanks het feit, dat de elf tallen van SHS het niet tot een over winning konden brengen, was de stemming van het gezelschap uitste kend. Om 12 uur kwamen de 2e elf tallen van SHS en Stompw. Boys tegen elkaar in het veld. Het resul taat was een 31 overwinning van Gemeenteraad Valkenburg Noodbrug over Zijlwetering niet geschikt voor zwaar verkeer HILLEGOM Zilveren bestaan Hillegomse brandweer Maandagmiddag om half vier trad het volledige brandweercorps van Hillegom met motorspuit en mate- rialenwagen aan voor het gemeente huis. Het corps was in het keurige uniform, dat onlangs door de burgerij is aangeboden. Nadat de burgemeester, jhr. mr. dr. van Nispen tot Pannerden het corps had geïuspecteerd, sprak hij woorden van gelukwens met het zil- Voor de vergadering van de raad van Valkenburg gisteren begon, reikte de voorz. met een korte toe spraak aan de heer J. Hoekstra het ereteken voor Orde en Vrede uit. Spreker besloot met te zeggen: Weest trots op deze onderscheiding en weet, dat hier in Nederland een Koninklij ke onderscheiding niet aan devalua tie onderhevig is. Een commissie, bestaande uit de heren H. v. d. Mey, T. v, d. Mey en J. Postmus werd gevormd voor on derzoek der geloofsbrieven van het nieuw te benoemen raadslid R. Ouds hoorn. Hierna werd hij als raadslid toegelaten. Een aanvraag van de ver. Simavi om een jaarlijkse subsidie, moest wegens de financiële toestand der gemeente worden afgewezen, Besloten werd Ged. St, te verzoe ken, de noodbrug over de Zijlwate ring te sluiten voor verkeer zwaar der dan 10.000 kg en tevens voor de kruising VoorschoterwegZonne- baan op het vliegveld. De heer P. v. d. Perk werd benoemd in de com missie tot wering van schoolverzuim. Een aanvraag van de ver. v. Chr. Onderwijs om een bedrag van 509.50 beschikbaar te willen stel len voor aanschaffing van leermid delen, wegens uitbreiding van het leerlingen-aantal werd goedgekeurd. Vervolgens werd de heffing van Ha vengeld benevens van opslag- en overslagrecht vastgesteld. De heer K. Postmus vond de heffing wel hoog, en vroeg of er wel voldoende aandacht besteed werd aan de los plaats. De burgemeester zeide hierin zijn medewerking toe. Tot havenmeester werd benoemd, de heer H. Ouwersloot. Wegens de grote verkeersdrukte zullen er op de Hoofdstraat borden worden geplaatst met de aanduiding v. inhaalverbod. Na nog enige zaken afgehandeld St Boys 2. Om 2 uur kwamen de dames het veld op om elkaar met handbal te bekampen. Het werd een grote over winning voor de Stompwijkse jonge dames. Met 62 moest S'HS het on derspit delven. Even 3 uur werd een aanvang ge maakt met de wedstrijd St. Boys 1 SHS. St. Boys had voor deze wed1- strijd enkele jongere spelers opge steld. Een proef, die voor een deel geslaagd mag worden genoemd en een herhaling rechtvaardigt. Deze pret tige wedstrijd eindigde met een 43 overwinning voor Stompwijk. Na nog enige tijd gezellig bij elkaar te zijn geweest vertrok het gezelschap vrolyik en opgewekt naar Haarlem. De vastgestelde wedstrijd op Woens dag 21 Mei, Stompw. BoysOranje Groen, is op verzoek van laatstge noemde vereniging uitgesteld tot Zondag 25 Mei a.s. 's middags 2 uur. De voor Zondag 25 Mei vastgestelde bekerwedstrijd tegen SJZ wordt daardoor verschoven en zal waar schijnlijk op Zondag 8 Juni a.s. ge speeld worden. VOORSCHOTEN De pl. Woningcoanmissie heeft haar zitting voor het publiek verzet van Woensdagavond naar Dinsdag (he den) avond. De brigadeavond der R.K.E.H.B.O. van Woensdagavond a.s. komt te ver vallen. Schoolsportdag. Hoewel de da tum voor de jaarlijkse schoolsportdag nog niet is vastgesteld, worden de voorbereidingen al weer getroffen De algehele leiding berust weer bij de heer C. Scheepmaker, die geassisteerd zal worden door mej. Jansen. De voorwedstrijden zijn gistermid dag begonnen. Er wordt nl. weeï een voetbal- en een korfbalcompetitie gespeeld. De voetbalwedstrijden worden ge speeld op het Rouwkoopterrein o. 1. v. de heren E. v. d. Blom en Ph. Hak ker, terwijl de meisjes hun korfbal wedstrijden spelen op een terrein aan de Prins Bernliardlaan tussen de Neutrale Kleuterschool en de Ds. Fortgensschool. Deze wedstrijden staan o. 1. v. Mevr. KeizerVarken visser De wedstrijden beginnen resp. om 3.45 en 4 uur. De indeling van deze wedstrijden is: Voetbal: Dinsdag 20 Mei H. S te gen O. L. S. (E. v. d. Blom); Vrijdag 23 Mei J. S. tegen G. S. (Ph. Hak ker); Dinsdag 27 Mei O. L. S. tegen J. S. (E. v. d. Blom); Vrijdag 30 Mei H. S. tegen G S. (Ph. Hakker); Don derdag 5 Juni J. S. tegen H. S. (J. van Bemmelen); Vrijdag 6 Juni O. L. S. tegen G. S. (Ph. Hakker). Korfbal: Dinsdag 20 Mei H. S te gen O. L. S.; Vrijdag 23 Mei M. S. tegen G. S.; Dinsdag 27 Mei O. L S. tegen M. S.; Vrijdag 30 Mei H. S. te gen G. S., Donderdag 5 Juni M. S. tegen H. S.; Vrijdag 6 Juni O. L. S. tegen G. S. De speeltijd van elke wedstrijd i$ 2 x 20 min. met 5 min. rust. (De afkortingen betekenen: H S. Hervormde School. O. L. S Openbare Lagere School; J. S. R. K. Jongensschol; M. S. R. K. Meisjesschool; G. S. Gereformeer de School). veldslaan een stopgebod in te stel- te hebben kwam de rondvraag, wel len, in verband met het drukke ver- ke niet veel belangrijks opleverde, keer voor de aanleg van een start-1 Hierna volgde sluiting. ZOETERMEER Geboren: Adriana Dina d. v. M. v. Eeden Petersman en A. Konijn. Cor- nelis z. v. C. Slootweg en N. Blijle- ven. Ondertrouwd: F. J. Willems 26 j. en J. A. de Wit 24 j. H. v. Heukelingen 28 j. en A. Blom 23 j. Getrouwd: J. Snoep 23 j. en A. J. v. d. Dool 23 j. S. Wiersma 30 j. en A. L Timmerman 28 j. J C. van Dorp 24 j. en A. v. d. Tos 33 j. Overleden: W. v. Elleswijk 25 j., echtg. van C. Lefèvre. S. Blijleven 7 mnd. J. H. Teunissen 4 mnd. I JUtte GOLF Nog vóór dc afloop van deze parlementaire periode is de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp tot instelling van 'n Raad voor de Jeugdvorming.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2