«wasr Bezoekende clubs, Hermes DVS en WillemII wonnenvan Ajax en Haarlem De kampioenswedstrijden 2-3 AKKERTJES W Nog geen beslissing Blauw Zwart-Wassenaar Motorraces te Zandvoort werden een succes voor de K.N.M.V. MAANDAG 19 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 OM HET VOETBAL-LANDSKAMPIOENSCHAP Het prachtige voorjaarsweer was gisteren wel zeer op de hand van de voet ballers, die een massa publiek wisten te trekken, maar het moet toch niet warmer worden, anders gaan de mensen liever naar zee. Ook voor de voet ballers was het watm genoeg en het blijkt gezien ook de vele zomerspor ten, die reeds de belangstelling opeisen, dat het voetbalseizoen veel te tang duurt. Intussen vond gisteren het eerste treffen plaats voor het landskam pioenschap, waarbij met Willem II drie Westelijke clubs betrokken zijn, n.l. Hermes DVS, Haarlem en Ajax. De eerste ontmoetingen, in Haar lem en Amsterdam gespeeld, lever den overwinningen op voor de be zoekers Willem II en Hermes DVS en al zijn de cijfers niet bijster groot, een overwinning in het huis van de tegenstander heeft altijd dubbele waarde. Wat evenwel de meeste bevredi ging schonk was het feit, dat er goed voetbal te zien werd gegeven. Na de teleurstellende resultaten van de ver- tegenrwoordigeiide Nederlandse bonds- ploegen blijken er toch nog wel „voet ballers" in Nederland te zijn. Willem II won met 32 van Haar lem. Hermes DVS met 21 van Ajax, waarbij het winnende doelpunt nog uit een strafschop werd gemaakt, zodat de stand van deze eerste ronde is: Hermes DVS 1 1 0 0 2 2—1 Willem H 1 1 0 0 2 3—2 Ajax 110 1—2 Haarlem 11 4 23 DE PROMOTIEWEDSTRIJDEN. Er komt hier en daar tekening in de promotiewedstrijden. Voor afde ling A versloeg Stormvogels het Dordtse EBOH met 53, zodat de IJmuider kampioenen uit de wed strijd tegen Volendam nog slechts een gelijk spel nodig hebben om in de eerste klasse terug te keren. De stand is hier: Stormvogels 3 2 1 5 107 Volendam 2—2—2 3—3 EBOH 3—121 8—11 Het Rotterdamse Excelsior staat ook voor de poort van de eerste kl. Gisteren werd Helmondia op eigen terrein met 21 verslagen, hetgeen ongetwijfeld wel de zwaarste strijd voor de Woudesteijn-bewoners is ge weest. Dat is de tweede zege der Rot- terdammers, zodat de kansen gunstig staan. Excelsior 2 2 0 0 4 62 Helmondia 2 10 12 42 Inter Nos 22 17 Voor de promotie naar Afdeling C speelden PEC en Hoogezand gelijk, hetgeen geheel in de kaart was van Heracles. De Almeloërs hebben dus De tweede Zondag van de onder linge wedstrijden, georganiseerd door „De Kaag", bracht 's morgens nage noeg géén wind, zodat de Korstek- baan (B-baan) werd verzeild, 's Mid dags begon men een half uur later met iets betere wind, maar een ver gelijking met de vorige ontmoeting kon geheel buiten beschouwing blij ven. De uitslagen per klasse in de och tend- en middagraces zijn: 12 m. klasse: 1. Jac. Kraan, 2. W. Guldemond, 3. B. Kraan jr.; 1. Jac. Kraan, 2. J. C. v. Klaveren, 3. W. Guldemond. Valkenklasse A: 1. J. v. Dam, 2. J. v. Helvert, 3. F. G. P. C. Gou- driaan; 1. Ir. H. F. Zuiderbaan, 2. J. M. Snijders, 3. F. G. P. C. Goudriaan. Valkenklasse B: 1. Mej. A. E. v. d. Mandele, 2. A. A. Kolk, 3a H. Nagel; 1. Mej. A. E. v. d. Mandele, 2. H. v. d. Zwaan, 3. P. H. W. Velthuys. Regenboogklasse A: 1. J. C. v. d. Velde, 2. J. Hofland, 3. J. H. C. Sieverts; 1. J. Hofland, 2. J. H. C. Sieverts, 3. J. Huisman. Regenboogklasse B: 1. W. Abels- ma, 2. A. Gebuis, 3. Dr. C. J. v. d. Bas; 1. W. J. J. A. Couwenberg, 2. Dr. C. J. v. d. Bas, 3. W. Abelsma. Drakenklasse A: 1. H. W. v. Steen, 2. Ir. J. C. P. Hofkes, 3. W. Klomp jr.; 1. H. Verduyn, 2. H. W. v. d. Steen, 3. Ir J. C. P. Hofkes. Drakenklasse B: 1. F. J. Buys, 2. D. W. v. Dam, 3. J. Nederveen; 1. Hr. of mevr. F. E. Duerr, 2. J. Nederveen, 3. F. J. Buys. Olympiajollenklasse: 1. J. Volle- bregt, 2. J. J. Brasser. 3. J. H. Men- ten; 1. J. J. Brasser, 2. J. v. Eek, 3. D. de Kat jr. Vrijheidsklasse: 1. A. de Wit jr., 2. C. H. v. d. Meer, 3. J. v. Dijk; 1. C. H. v. d. Meer, 2. J. v. Dijk, 3. Ed. R. Freek. 16 m2 Eenheidsklasse A: 1. J. P. v. Dijk, 2. P. v. Riet, 3. J. v. Bergen; 1. P. v. Riet, 2. J. P. v. Dijk, 3. J. v. Bergen. 16 m2 Eenheidsklasse B: 1. A. P. Warnaar. 2. Chr. Homan, 3. F. H. W. Engelbert; 1. A. P. Warnaar, 2. J. C. v. d. Kloot. 3. G. W. J. Eldering. Pampusklasse met ballonfok: 1. A. Volkers jr., 2. P. J. Zaayer, 3. Dick v. Zij verden; 1. A. Volkers jr., 2. W. M. v. Staveren, 3. Dick v. Zijverden. Pampusklasse zonder ballonfok: 1. G. Biesot, 2. J. P. Damme. 3. A. v. Hemert; 1. Ir. J. v. d. Hoek, 2. J. P. Damme, 3. G. Biesot. 12 Voetsiollenklasse A: 1. A. Reyers, 2. M. A. Nederburgh, 3. Mej. E. van Noordt; 1. M. A. Nederburgh, 2. A. Reyers. 3. Mej. E. v. Noordt. 12 Voetsiollenklasse B: 1. R. v. As ten, 2. P. H. Frech, 3. Mej. H. F. Ha- geman; 1. W. Schokking, 2. P. H. Frech, 3. R. C. of A. Sandberg. Jeugdklasse: 1. Jan Romke de Vries, 2. N. J. Jonker, 3. Th. Scha- kenbos: 1. N. J. Jonker, 2. A. v. d. Steur, 3. Jan Romke de Vries. evenals Stormvogels en Excelsior, tezamen drie oud-eerste klassers, een gunstige gelegenheid zich weer op te werken. Heracles 2 2 4 62 PEC 3 1113 7—8 Hoogezand 3 12 1 69 In de laatste afdeling is weer een Westelijke club beschikbaar nl. Em ma, dat de reeks promotiewedstrij den inzette met een gelijk spel te gen TEC in Tiel. De Dordtse club houdt daardoor de kans op promotie in eigen hand. TEC 2 110 3 4—3 Emma 1 10 1 22 WH '16 i_01— 1—2 De strijd om promotie tussen de derde klassers Blauw Zwart en Was senaar is lang geen gemakkelijke. De gisteravond gespeelde beslissings wedstrijd bracht nog geen beslissing, zodat een nieuwe kamp nodig is. Na twee uur normale speeltijd plus een half uur verlenging was de stand nog steeds gelijk, zodat beide ploegen wel aan elkaar gewaagd bly- ken te zijn. DE UITSLAGEN. Om het kampioenschap van Neder land: Haarlem—Willem II 2-^3; Ajax HDVS 1—2. Eerste klasse B: Be QuickDOS 0—3. Eerste klasse C: SVVSittardia 2—4. Eerste klasse D. NOADXerxexs 1—5. Promotie Tweede klasse: Afd. A: EBOHStormvogels 35. Afd. B.: HelmondiaExcelsior 12. Afd. C: PEC—Hoogezand 2—2. Afd. D: TEC—Sportcl. Emma 2—2. Prom. 3e klasse: Beslissingswed strijd Blauw ZwartWassenaar 11; DCLHOV 0—2. Vierde klasse: PoortugaalWad- dinxveen 11; CeleritasWilhelmus 1—2. Ajax-Hermes DVS 1-2 Bijna 40.000 toeschouwers hebben gistermiddag in het Olympisch Sta dion te Amsterdam de Schiedamse kampioensploeg Hermes DVS met 21 een verdiende overwinning op Ajax zien behalen. Verdiend, maar zwaar bevochten was de zege van HDVS, dat vrijwel de gehele wedstrijd het beste spel liet zien. Dat de overwinning tot stand kwam door een penalty, die door van Buitenen keihard werd in geschoten, moet de Schiedammers echter niet bevredigd hebben. Vooral in het laatste half uur van de eerste helft was er maar één ploeg op het veld: HDVS. De Amsterdam mers, die goed waren begonnen, wer den met de rug tegen de muur ge drukt en konden zich aan deze druk niet meer ontworstelen. Steeds weer beukten de Schiedammers op het hei ligdom van doelman Visser, die zich echter slechts eenmaal liet passeren. HDVS, met jnvallers voor Kokkie van der Tuyn en Stolk, die beiden geblesseerd zijn zij werden uit stekend vervangen door Gudde en Leo Jansse speelde sneller en rukte de Amsterdamse verdediging met verre passes naar de vleugels uiteen. De Amsterdammers misten beide backs, Potharst voorlopig ge schorst en Boskamp ter obser vatie in het militaire hospitaal op genomen waarvoor Bouwens en van Mourik waren opgesteld. Zij de den hun best, maar was doelman Vis ser niet in een buitengewone vorm geweest, de Schiedammers zouden met de rust zeker een 31 voor sprong hebben gehad. De vleugelspe- links en Joop Heyster op rechts ble ken zeer gevaarlijk te zijn. Zij waren hun tegenstanders herhaaldelijk de baas en schoten hard en vaak. In de middenlinie was van Buitenen de grote man. Hij stelde zich goed op, toonde zich een buitengewoon handig speler en kreeg enige open doekjes. Ongetwijfeld waren hij en de robuste spel Poulus van Hermes de beste spe lers van het vzld. En nu Ajax: de Amsterdammers betrokken hun vleugels te weinig in het spel. Alles ging door het midden, waar Michels tevergeefs trachtte Pou lus te omspelen. Daarbij kwam, dat de Schiedamse druk de Amsterdam mers noodzaakte de middenlinie terug te trekken, waardoor het middenveld een Schiedamse kwestie was gewor den. Misschien is een beslissing van scheidsrechter Formenoy zestien minuten na het begin wel van invloed geweest op de Hermes-spe- lers. Joop Heyster kopte na een uit stekende voorzet van Lex Jansse in en de bal verdween via de voet van Gudde, die vlak bij Visser stond, in het doel. De scheidsrechter keurde dit doelpunt af wegenu buitenspel, maar heeft waarschijnlijk niet gezien, dat ook nog rechtsback Bouwens van- Ajax in het doel stond. Na dit inci dentje het is begrijpelijk dat voor- ai de Schiedamse supporters zich lie ten horen begon de overheersing van Hermes. In de eerste helft liet rechtshalf Krist van Ajax zich ver vangen door Woltering. De wedstrijd was zeer spannend, ondanks het Schiedamse overwicht. De schaarse uitvallen van Ajax wa ren gevaarlijk en in de laatse minu ten was de stand nog bijna weer ge lijk geworden toen de Amsterdam mers in een vertwijfelde poging om te redden wat te redden viel onstuimig Jljwx, u-eJilooJi wan tteAtnei Ï>.U&1-2 In het Olympisch Stadion te Amsterdam werd Zondagmiddag een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Ajax en H.D.V.S. De gasten wonnen deze wedstrijd met een overwicht van slechts één doelpunt, aangezien een ander doelpunt door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd werd. De foto toont het moment, waarop het afgekeurde doelpunt wordt gemaakt: v. I. n. r. Joop Heyster (H.); Elzer (A.); Gudde (H.); doelman Visser (A.) en Jacq Heyster (H.). Iers van Hermes, Jacq Heyster op op kwamen zetten. Het duurde negen minuten voordat Ajax door rechtsbinnen van der Wel de leiding kon nemer. Linksbuiten Bartels had een prachtige soloren on dernomen, passeerde de Schiedamse achterhoede en kwam VTij voor van Diest te staan. De doelman wist het harde schot van Bartels te keren, waarna de bal bij van der Wel be landde, die zich niet bedacht en met een zacht tikje van Diest het nakij ken gaf (1—0). Het was Joop Heys ter, de snelle rechtsbuiten van Her mes, die in de 26ste minuut de stand weer op gelijke voet bracht. Midden voor Lex Jansse trachtte door de Amsterdamse verdediging te dribbe len, kwam daarbij ten val en raakte de bal kwijt. Joop Heyster schoot onmiddellijk toe en kon zonder veel moeite de bal in het doel plaatsen (1—1). Met deze stand kwam de rust, nadat HDVS nog vele kansen had ge had, die meestal door Visser in de kiem werden gesmoord. Na de hervatting bleef HDVS ster ker, maar kon voorlopig niet ge vaarlijk worden. Ajax weerde zich nu ook beter. In de 27ste minuut kwam de pe nalty, veroorzaakt door spil Elzee, die een niet gevaarlijke bal met de hand wegsloeg. Van Buitenen nam geen ri sico's en gaf zijn club met een hard schot de leiding (1—2), hetgeen te vens de overwinning betekende. Haarlem-Willem II Willem H heeft zonder al te veel moeite de eerste wedstrijd in de kam pioenscompetitie met 32 van Haar lem gewonnen. Een overwinning, welke kort na de rust, die met 21 voor Willem n was aangebroken, vast kwam te staan toen de Tilburgers de voorsprong tot 31 verhoogden. Eerst tegen het einde kon Haarlem de voorsprong door middel van Ja cobs een tweede tegenpunt scoren en in de laatste ogenblikken kwam de Willem II-zege nog in groot gevaar. Maar Haarlem miste toen de kracht om het felle slotoffensief met succes te bekronen. Zonder twijfel verdiende Willem II Loop toch niet rond met tergende pijn. Neem een'AKKERTJE. Wèg pijn, ook vannacht En natuurlijk zo gauw mogelijk naar de tandarts. helpen direct.' (Advertentie) deze overwinning, welke zeker in duidelijker cijfers zou zijn uitgedrukt, wanneer de Tilburgers na hun derde doelpunt de zaken niet zo lauw had den aangepakt. Want er was een flink verschil tussen deze kampioenploe- gen. Willem II zonder van Loon op de spilplaats, waarvoor Verreydt was in gevallen, speelde reeds in de eerste speelhelft zo veel beter dan Haarlem dat het uiteindelijk resultaat, ondanks i aanvallen wel raad wist, al waren een spoedige 10 score voor Haar- kele individuele pogingen van Groe- lem, geen twijfeld liet. Het combine- neveld en de Groot niet ongevaarlijk. ren der Tilburgse voorhoede was uit stekend, daarbij losten de spelers be hoorlijke schoten en vooral in het zuivere plaatsen waren de Tilburgers hun tegenstanders verre de baas. Door het niet medespelen van Van Loon was de opstelling van Willem II anders dan we in de gewone com petitie gewend zijn. Mommers bezet te de linkshalfplaats en deed zulks uitstekend. Verreydt was de linksbin nenplaats toegewezen en vormde met Becks een uitstekende vleugel, waar bij vooral de laatste een uitmuntende partij speelde en internationaal Oden- thal in talrijke duels de baas was. Van Roessel deed het kennelijk kalm aan, maar door zijn uitstekend spel- verdelen bewees hij een middenvoor van bijzondere klasse te zijn. Tegen deze Tilburgse ploeg stond Haarlem machteloos, ondanks het goede begin van de roodbroeken. De Haarlem mers waren danig verzwakt door het niet medespelen van de Voogd en Schilpzand, terwijl vooral het gemis van Roozen in de voorhoede terdege werd gevoeld. De Haarlemse voor hoede kreeg dan ook betrekkelijk weinig kansen tegen de goede Willem Il-verdediging, welke met de vrij doorzichtige en onsamenhangende Na 120 minuten was de stand 1-1 De gisteravond in een vrijwel uitverkocht VUC-stadion in Den Haag ge speelde wedstrijd tussen de beide Wassenaarse derde klassers Blauw Zwart ert Wassenaar, heeft nog geen beslissing opgeleverd, ook niet, toen de wed strijd 4 maal 7 minuut werd verlengd. Beide ploegen mogen met deze uitslag tevreden zijn; zij gaven elkaar geen duimbreed toe, tot grote opluch ting van de Blauw Zwart-supporters, die zich met een bang hart de slechte vorm herinnerden, waarin Blauw Zwart de vorige week aan de Katwykse- weg in het veld stond. Het heeft in deze wedstrijd aan sensationele mo menten niet ontbroken. Toen in de eerste helft de stand nog blanco was, kreeg Blauw Zwart een strafschop toegewezen, wegens hands van een der groen-witte backs. Piet van Rhijn schoot de bal naastIn het begin van de tweede helft, toen Wassenaar een 10-voorsprong had, kogelde dezelfde Wassenaar-back de bal in eigen doel en zó werd de stand gelijk! Al kwam Blauw Zwart dus op fortuinlijke wijze aan de gelijkmaker, onverdiend was die zeker niet. Want in de tweede helft en in de verlenging demonstreerden de Blauw Zwarters een zeker overwicht, terwijl Wassenaar in de eerste helft de toon had aangegeven. Er deden zich in deze enerveren de wedstrijd nogal eens botsingen voor, zonder dat men van een on sportieve wedstrijd mag spreken. Reedc in de eerste minuut raakte Blauw Zwart-aanvoerder C. Heems kerk, die op de rechtsbinnenplaats speelde, even geblesseerd. Doelman van Leeuwen raakte in botsing met Wassenaar-aanvoerder Houps, maar ook hiervan waren de gevolgen ge lukkig niet ernctig. !n de allereer ste minuten kwamen om beurten beide doelen in gevaar. Daarna kwam Wassenaar langzaam maar ze ker wat meer in de aanvf-1, maar ir. de Blauw Zwart-achterhoede spee'- De Belg A. Goffin (nr 92) op Norton werd in de 350 en 500 c.c. klasse win naar. Hier passeert hij de Nederlanders P. Bakker (94) op Norton tijdens de 500 cc race. Dubbele zege voor de Belg Goffin Ondanks de concurrentie van diverse andere sporten waarbij twee voet balkampioenswedstrijden in de omgeving: Haarlem en Amsterdam wis ten de gisteren op het Zandvoortse Circuit gehouden motor wedstrijden van de K. N. M. V. toch zeker wel 50.000 toeschouwers te trekken en op deze prachtige zomerse dag het is wel eens anders geweest bij de motorwed strijden op Zandvoort hebben de talrijke toeschouwers van uitstekende races kunnen genieten, in het bijzonder van de nationale zijspanklasse, die de meeste sensatie bracht. Het feit, dat aan dit nummer geen buitenlanders deelnamen en men dus de eigen Nederlandse krachten in actie kon zien, gaf aan deze race een buitengewoon cachet. Nu eens geen gedoodverfde winnaars, maar een volkomen open strijd over twee manches van 6 ronden (25.158 km). In de eerste manche over 6 ron den werd Henk Steman uit Voor burg winnaar na felle gevechten met de Hagenaars Dammers en de Delftenaar van Gorcum. Piet van Rooyen uit Rotterdam had pecht met zijn Zundapp. Hij moest een nieuwe versnellingsbak aanbrengen, waar mede hij op tyd klaar was voor de 2e manche, maar toen brak een wiel- verwezen. Toen kwam hij weer op zetten en slaagde er ten slotte toch in als eerste te eindigen. Het resultaat was tenslotte: le manche: 1. Steman, JAP, 15 min. 24.2 sec.; 2. Dammers, JAP, 15.25.8; 3. van Gorcum, JAP, 15.39.3; 4. van Rooyen, Zundapp, 17.03.4; 5. Verhoef, JAP, 17.46.2. 2e manche: 1. Boef, JAP. 14.392; Steman, JAP, 14.41.1; 3. Dammers JAP, 15.01.1; 4. van Gorcum, JAP, 15.59.1; 5. Dijkman, Zundapp, 16.42.8. Eindstand: 1. Steman 3 pnt.; 2 Dammers 5 pnt.; 3. v. Gorcum 7 pnt.; Boef 7 pnt. Snelste ronde van de beide man ches, Boef met JAP, 2 min. 23.1 sec., gem. snelheid 105.48 km/u. Het succes van deze dag kwam w<jl op naam van de Belg Goffin, die een zege behaalde in de 350 cc- klasse en in de 500 cc-klasse, maar hij slaagde er bovendien in het Zandvoorter ronderecord van Piet Knijnenburg (gem. 126.10 km) te breken door een afstand te behalen van 126.53 km. De resultaten der Nederlanders in deze klasse waren overigens vrij po ver. Piet Knijnenburg had Zaterdag reeds pech toen tijdens de training een klep van zijn BMW stuk draai de. Het kostte hem een nacht hard werken om zijn motor weer start klaar te krijgen, maar zijn motor kon het toch niet halen tegen die van Goffin en lange tijd volgde hij hem op de tweede plaats, totdat hij tenslotte toch weer wegens averij moest opgeven. De uitslagen in de diverse klassen waren: 125 c.c.-klasse: 1. Heineman, Ter- schuur, Eysink, tijd 23 m. 51.8 sec., gem. snelheid 104.5 km/h.; 2. D. Re- nooy, Soest, Eysink, 29 m. 3,5 sec., gem. snelheid 103,9 km/h3. W. van zijn motor en hij was uit de Wicrda, Amsterdam, Norman; 4. M. strijd. Deze tweede manche bracht ove rigens nog wel eeri verrassing. Wel speelde Steman hier opnieuw een grote rol, maar de Amsterdammer Boef stak hem toch de loef af, want nadat deze aanvankelijk aan kop had gelegen werd hij door Steman en Dammers naar de derde plaats Vierdag, Amersfoort, Eysink; 5. W. A. de Greef, Amsterdam, Grefa. 250 c.c.-klasse: 1. Thorn Prikker, Duitsland, Moto Guzzi, 32 min. 31,3 sec- gem. snelheid 116.02 km/h.; 2. L. Baviera, Italië, Moto Guzzi, 32 min. 29,8 sec., gem. snelh. 115,53 km/h.; 3. Alex Mayer, Oostenrijk, Moto Guzzi; 4. P. Knijnenburg, Ne derland, DKW; 5. Bruno Böhrer, Duitsland, Moto Parilla. 350 c.c.-klasse: 1. A. Goffin, Bel gië, Norton, 52 min. 2,2 sec gem. snelh. 120,87 km/h.; 2. L. A Dear, Engeland, AJS, 53 min. 7,3 séc., gem. snelheid 118,39 km/h.; 3. Fr. Kla ger, Duitsland, AJS, 53 min. 20,7 sec., gem. snelheid 117,91 km/.; 4. L. van Rijswijk, Nederland, Velocette; 5. C R. Bruguièrc, Engeland, AJS; 6 L. Simons, Nederlands, Velocette; 7. C. Fokke Bosch, Nederland. AJS. 500 c.c.-klasse: 1. A. Goffin, Bel gië, Norton, 50 min. 45,8 sec., gem. snelheid 123.93 km/h.; 2. Rudi Knees, Duitsland, 51 min. 38,5 sec., gem, snelheid 122,32 km/h.; 3. L. van Rijs wijk, Nederland. Norton, 51 min. 50,4 sec.; 4. C. R. Bruguière, Engeland, 52 min. 5.8 sec. Tijdens de wedstrijd om de Grote Prijs van Zwitserland voor zijspan nen 500 cc is de bekende Italiaanse coureur Frigerio met Gilera in dc laatste ronde geslipt in de Eymatt- bocht, bijna op dezelfde plaats, waar zijn landgenoot Tenni enkele jaren geleden 'het leven verloor. Frigerio liep zware verwondingen op en stierf tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Hij had juist met een snelheid van 129.678 km/u een nieuw ronderecord genoteerd. Zijn passa gier Ricotti werd uit het zijspan ge slingerd en kwam er af met een ge broken been en enkele schaafwon: den. Frigerio, die in dienst was van de Gilera fabrieken, is 34 jaar oud ge worden. In de 500 c.c.-klasse moest Geoff Duke, die daags tevoren de prijs bij de 350 c.c.-ers gewonnen had, we gens motorpcch opgeven in de 19e ronde nadat hij even tevoren een ronderecord gemaakt had met de ge middelde snelheid van ruim 154 km/u. Dc eerste plaats viel ten deel aan zijn landgenoot Brett met AJS. Helaas viel ook in deze race een on geluk met dodelijke afloop te be treuren en weer in de Eymatt bocht, waar enkele uren tevoren de Italiaan Frigerio het leven had verloren. Thans werd deze gevaarlijke bocht de 30-jarige Britse coureur George Bennett noodlottig. Door het slippen van zijn Norton vloog hij de baan af en botste hij tegen een boom, waarbij hij zulke zware verwondin gen opliep dat hij kort daarna in het ziekenhuis is overleden. den Riem en K. van Leeuwen een uitstekende partij, terwijl ook N. Noordover, Knijnenburg en L. van Veen veel goed werk verzetten. Laatstgenoemde speler trad naar onze mening af en toe wel eens te fors op. In de Wassenaar-voortiocde, waar in Weezenaar stond opgesteld in de plaats van de geblesseerde J. Rem merswaal, waren Piet Remmerswaal cn midvoor Dek zeer gevaarlijk, terwijl ook nu weer van aanvoerder Houps veel stuwkracht uitging. In de 37e minuut raakte linksbui ten Leo Dekleermaeker gebles seerd. Hij moest vervangen worden door E. van Rhijn, die zich in het verdere gedeelte van de wedstrijd uitstekend weerde. Twee mtnutcn voor de rust speelde Wassenaar-back Buytelaar gevaarlijk op zijn doel man Oostrum terug, maar deze wist nog juist met een prachtige duik het grote gevaar te keren. In de tweede helft was nog maar 8 minuten gespeeld, toen Wassenaar de leiding nam. Dick van Leeuwen had zojuist, toen hjj reeds gepas seerd leek, met een meesterlijke duik, een zeker schijnend doelpunt voorkomen. Nog in dezelfde minuut trok de Wassenaar-voorhoede weer ten aanval. Weezenaar plaatste de bal goed naar midvoor Dek en met een beheerst en zuiver schot gaf hij zijn club de leiding. Van dat ogenblik af kwam Blauw Zwart in de aanval. Er ontstonden enkele hachelijke situaties voor het Wassenaar-doel, waarin Oostrum zich uitstekend weerde, terwijl de Wassenaar-verdediging ook niet van wijken wist. Bij een der tegenaan vallen van Wassenaar voorkwam K van Leeuwen een zeker schijnend doelpunt. Precies in de 30e minuut, toen Wils een aanval ondernam op het Wassenaar-doel kreeg Buytelaar de bal verkeerd op zijn schoen en verdween de bal, onhoudbaar voor Oostrum in het eigen doel (11). Blauw Zwart zette het offensief voort. Piet van Rhijn kopte een voorzet van Wils net over de kruis lat. Aan de andere kant ging een schot van P, Remmerswaal, die door gebroken was, voor het doel langs. Vijf minuten voor het einde moest Weezenaar vervangen worden door Riko. Toen scheidsrechter Roomen het eindsignaal floot, was de stand nog gelijk. Meteen werd aan de verlenging begonnen. Het extra half uur, waar in telkens na 7Yz minuut „gedraaid" werd, bracht aan weerskanten span nende momenten, maar geen doel punt. Tot in de laatste seconde werd er door de vermoeide elftallen ge streden. Zonder resultaat. Er zal nog een beslissingswedstrijd moeten worden gespeeld, die dan inderdaad de beslissing zal brengen. Want als ook die wedstrijd na 30 minuten verlenging geen winst voor een van beide oplevert, is het doelge- middelde van de promotie-competi tie beslissend. En dat doelgemid- deld is op het ogenblik 64 in het voordeel van Wassenaar Deze „echte" beslissingswedstrijd zal op 2e Pinksterdag wederom des avonds om 6.30 uur in het VUC-sta dion, worden gespeeld.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5