Ambachtsheer van Duivenvoorde vierde een dubbel jubileum Katwijks oude toren zal nog deze zomer worden hersteld Kwestie van de Kamphotels VRIJDAG 16 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Stemmen volmacht bij Huisaris mag geen attest afgeven Er zijn moeilijkheden gerezen over het afgeven van medische verklarin gen, nodig voor het laten stemmen bij volmacht voor de verkiezingen op 25 Juni. De Maatschappij voor Genees kunst heeft haar leden laten weten, dat zij afgifte van dergelijke verkla ringen over eigen patiënten niet toe laat. Wil men dus voor een derge lijke verklaring in aanmerking ko men, dan zal men zich niet tot zijn huisarts, maar tot een andere dokter moeten wenden. Deze beslissing staat niet op zich zelf, maar past in het streven van de maatschappij om de strikte objectivi teit van dergelijke artsenverklarin- gen te waarborgen. In Medisch Con tact, het officieel orgaan van de Maatschappij, wordt gezegd, dat om trent deze kwestie door de regering overleg is gepleegd met de Maat schappij. Deze laatste heeft haar ern stige bezwaren kenbaar gemaakt te gen het afgeven van de verklaring door een huisarts, die wellicht weinig bezwaar zou hebben» om zijn patiënt ter wille te zijn. Op onze vraag aldus het ..Vrije Volk" of dit geen extra kosten voor de patiënten zal meebrengen, antwoordde men bevestigend. For meel echter, zo zei men, zou ook een huisarts het attest in rekening heb ben kunnen brengen. Men kan niet voorschrijven, dat de artsen in deze kwestie wat soepel zullen zijn, maar men hoopt dat dit zal gebeuren. Inwendig beraad bij KAB. Op 23 en 24 Juni zullen bestuurders van bonden en instellingen der Ka tholieke Arbeidersbeweging zich op ,,Nieuwenoord" beraden over de K. A.B. in het heden en in de toekomst. Zeven jaar geleden heeft de bewe ging der katholieke arbeiders zich aangepast aan de behoeften van een nieuwe tijd. Thans acht het Ver- bondsbestuur de tijd gekomen om in een initern en vertrouwelijk beraad na te gaani, of en in hoeverer de be weging aan de gestelde verwachtin gen heeft voldaan. Op „Nieuwenoord" zal ook aan de orde komen de ver houding van de K.A.B. tot haar in stellingen, de andere delen van de Nederlandse arbeidersbeweging en andere katholieke maatschappelijke groepen. Ook de plaats en de taak van de beweging ten opzichte van de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie zullen worden besproken. Gedurende de besloten bijeenkomst zullen drie inleiders richting geven aan de besprekingen. Zy zijn de ver bondsvoorzitter De Bruijn, die zal spreken over wezen, doel, taak en vorm van de K.A.B.; de verbondsbe- stuurder Jan Maenen, die richtlijnen zal geven» voor de inwendige verster king van de beweging; de propagan- da-leider Louis Beumer, die de mo derne vormen van propaganda zal behandelen. (Volkskr.). FAILLISSEMENT DUURT NU AL RUIM 24 JAAR. Gisterochtend heeft de president van de Haagse rechtbank jhr. T. M. van Asch van Wijck in» Den Haag niet ontvankelijk verklaard in zijn qis tot opheffing van het faillissement, dat a 24 jaar geleden over hem werd uitgesproken. Hij werd tevens ver oordeeld tot de kosten van het geding, zijnde ruim 300 gulden. Februari 1928 werd jhr. Van Asch van Wijck in staat van faillisse ment verklaard. Hij vorderde ophef fing aangezien hij van oordeel was, dat de langdurige aanhouding on rechtmatig en in strijd met het rechtskarakter van het faillissement is. Sedert Maart 1945 zou voorts af wikkeling onmogelijk zijn omdat de documenten bij een bombardement in het Paleis van Justitie zijn ver brand. De curator bestreed deze opvatting en wees er op, dat gewacht moet wor den aangezien jhr. van Asch van Wijck als gevolg van een erfenis een belangrijk vermogen kan verwach ten. Huldiging ademde oude romantiek Waterput stortte in Jongeman 2 maal onder zand bedolven en gedood Woensdagavond was de 23-jarige loodgieter Jan Pleunis op het erf van de wed. Op Het Veld te Vlodrop be hulpzaam bij het slaan van een wa terput. De loodgieter stond in de nieuw gegraven kuil, die reeds een diepte had van ongeveer 7 y, meter, toen een plotselinge grondverschui ving de kuil vol zand deed lopen en de jongeman bedolf. Een onmiddel lijk samengestelde hulpploeg begon onmiddellijk het slachtoffer uit te graVen en had na verloop van tijd de jongeman bijna weer bevrijd, toen een nieuwe grondverschuiving de ongelukkige opnieuw bedolf. Een tweede reddingspoging kwam te laat en het slachtoffer werd levenloos op gegraven. Temidden van zijn familieleden heeft de heer W. A. A. J. baron Schimmelpcnninck van der Oije zijn dubbele jubileum: 40 jaar Ambachts heer van Duivenvoorde, Voorscho ten, Veur en Rosenburgh en 40 jaar president-kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk van Voorschoten en Veur, gevierd. Het spreekt echter vanzelf, dat een dergelijk bijzonder jubileum, dat in Nederland niet veel meer gevierd zal kunnen worden, niet alleen in de familiekring herdacht is. In de loop van de morgen werd de baron reeds door zijn pachters, bij monde van de heer A. v. d. Ma- rel, gecomplimenteerd, terwijl ook het personeel door de heer Gusse- klo zijn gelukwensen lieten aanbie den. Deze gelukwensen gingen ver gezeld van bloemen en geschenken, die door nog vele in de loop van de dag gevolgd zouden worden. Zo kwamen in de namiddag de Kerke- raad, de kerkvoogdij en de notabe len van de Ned. Herv. Kerk, die door ds. H. P. Fortgens en de heer A. J. Turion hun felicitaties lieten ver tolken en die eveneens met geschen ken en bloemen bij hun president kerkvoogd kwamen. 's Avonds was echter de stilte van het prachtige park verbroken. Hoe wel niet zoveel ingezetenen van Voorschoten de tocht naar de prach tige bossen, temidden waarvan het kasteel ligt, hadden ondernomen, kwamen toch verscheidenen even een kijkje nemen en enkele gingen de jubilaris en zijn zuster, die in de feestvreugde deelde, even de hand drukken. Tegen half acht kwam de Lande lijke Rij vereniging Koningin Emma uit Wassenaar onder leiding van haar voorzitter, de heer G. v. d. Marei met schetterende bazuinen de oprij laan op, zij maakte een ererondje over de voorbrug van het kasteel om vervolgens front te maken voor de jubilaris, die met broers en zus ters plaats had genomen op het voor plein. De prachtige paarden met hun berijders en berijdsters pasten vol komen in de sfeer van dit oude kas teel. Voorzitter v .d. Marei hield een korte toespraak en bood daarna een vaas met inscriptie, gevuld met ro zen, als aandenken aan deze bijzon dere dag aan, vergezeld van een al bum met de handtekeningen van de leden van de rij vereniging. Nadat afscheid geblazen was trok de stoet via de lanen van het bos weer huiswaarts: een bijzonder schouwspel in deze stille avond te midden van de rijke natuur. Maar bij deze hulde zou het niet DREEF, Burgsteeg 3-5-12 Tel. 20657 MEUBELEN - KARPETTEN SALON. Alle* met garantie. 4 Cluba, Tafel en Salon* meubel reed* vanaf f439* (Advertentie) Gemeenteraad Katwijk Het enige punt van de agenda voor de spoedeisende vergadering van de raad van Katwijk was gisteravond een voorstel tot herbouw en voorlo pige financiering van de toren va!n de E.g. Witte Kerk aan de Zuid-Boule vard. Deze toren, eigenlijk een ge meentetoren, werd in 1942 op last van de bezettende macht tot circa 1.50 M. onder de bovenkant van het dak van de kerk afgebroken. Deze afbraak heeft een diep spoor nagelaten, omdat kerk en toren in deze gemeente steeds een belangrijke functie hebben vervuld en ook in de toekomst zullen vervullen. Afgezien nog van dit symbool van geestelijke samenbinding, is het niet aan twijfel onderhevig, dat het aspect van de badplaats steeds een geschonden beeld zal blijven vertonen, zolang het herstel van de toren in het stadium van de plannen zal blijven. Zowel het sen als het ander is voor B. en W. bij voortduring een stimulans geweest om er met kracht naar te streven dat het herbouwplan metterdaad zou worden uitgevoerd. Een eerste actie ;cheen tot volledige mislukking ge doemd, doch de herhaalde pogingen mochten ten slotte tot dit succes lei den, dat de minister van wederop bouw in Aug. 1949 ter kennis van B. en W. bracht, dat hij-zich er in prin cipe mee kon verenigen dat tot her bouw werd overgegaan. Op 3 Maart 1.1. is door de rijkscommissie voor de monumentenzorg aan het herstelplan goedkeuring gehecht, waarna op 23 April 1.1. de Minister de benodigde rijksgoedkeuring verschafte. Helaas stond de toren der kerk nog niet op de urgentielijst, hetgeen weer teleur stelling betekende. Thans is de eind- phase bereikt. B. en W. hebben de minister doen weten, dat het in de bedoeling ligt de raad voor te stellen de financiering van het project voor lopig voor rekening der gemeente te nemen, dit in afwachting van de t.z.t. te ontvangen» uitkering van het Rijk. De Katwijkse aannemers zijn uitge nodigd een kostenopgaaf te verstrek ken. Deze berekening gaf de volgen de uitkomsten: 37.600.f 37.250. en 36.735.—. De kosten van het to tale werk kunnen becijferd worden op 62.035.inbegrepen de luid- klok. Vermoedelijk zal de Rijksbij drage 38.651.23 bedragen. Ok de burgerij zal een niet onbe langrijke steun verlenen, zodat naar alle waarschijnlijkheid geen groot deze wjjze voor de heer van Duiven voorde een dag geworden, waarop hij nog lang met genoegen terug kan zien. Mgr. Bressoles in St. Laurentiuskerk Mgr. A. Bressolles, directeur-gene raal van het pauselijk genootschap van de H. Kindsheid vertoeft momen teel in Nederland, om er de Wereld- Kindsheiddag mee te maken. Vanmorgen droeg mgr. in dc pa rochiekerk van de H. Laurentius te Voorschoten een H. Mis op, waarbij de schoolkinderen, allen leden van de H. Kindsheid, aanwezig waren. Na de H. Mis gaf mgr. Bressolies de kinderzegen. In het gezelschap van de directeur- generaal van de H. Kindsheid bevon den zich voorts mgr. J. B. Solzmacher en mgr. H. v. Hussen, respectievelijk nationaal directeur van het genoot schap in Duitsland en Nederland. AANRIJDING OP DE PAPELAAN. Gistermiddag om kwart over één vond op de Papelaan ter hoogte van de Oranjekade een aanrijding plaats tussen een motorrijder en 2 fietsen. Twee kinderen van v. d. P. uit de Donklaan kwamen met de fiets, ieder met nog een kind op de bagagedra ger vanuit de richting Wassenaar en wilden in de richting van de Oran- jekade. Stellig gaven zy daarbij geen teken, dat zij linksaf wilden gaan. De motorrijder D. uit de W. de Zwij gerlaan, die hen van achteren na derde, kon een aanrijding niet meer voorkomen ondanks dat hij nog uit week en afremde. De motorrijder kwam daarbij te vallen en evenzo de fietsende kinderen. Drie van de vier kinderen kwamen met de schrik vrij. Eén kind liep lichte schaafwon den op. De motorrijder bekwam een diepe snijwonde boven het oog en verder nog enkele schaafwonden in het gezicht. Enige omwonenden ver-|VZV, een club," die ook speelt in de leenden dc eerste hulp, waarna dr. vierde klasse K.N.V.B^ Deze club Tonino, die inmiddels gewaarschuwd komt uit 't Veld, de vorige stand- was het slachtoffer per auto naar huis vervoerde. De motor en de fiet sen waren slechts licht beschadigd. Coöperatieve Boerenleenbank. In „Irene" werd de jaarlijkse al gemene vergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank „Voor schoten" te Voorschoten. Tot lid van de raad van toezicht werd hei-kozen de heer L. A. Hoo- gendoorn en tot bestuurslid de heer A. Rodenburg. Hierna werd het financieel verslag uitgebracht door de heer C. H. de Ruyter. Op 1 Januari 1951 was in de spaarbank ingelegd een bedrag van 1.356.204,21. Gedurende het af gelopen jaar werd ingelegd en aan interest bijgeschreven 7 608.069,66, terwijl werd terugbtaald 786.742,48, zodat op 31 Dec. 1951 aan spaar gelden sahuldig was 1.177.531,39. Aan rente werd uitbetaald of bijge schreven 26.048,38. Op 1 Januari 1951 waren aan 27 leden voorschotten verstrekt tot een bedrag van 129.428,76. In 1951 wer den 4 nieuwe voorschotten verstrekt tot een bedrag van f 9.740,terwijl werd terugbetaald 7 19.189,zodat op 31 December 1951 aan voorschot ten te vorderen was 119.979,76. Aan rente werd gekweekt 7 5.552,62. Aan leden was op 1 Januari 1951 ver strekt 7 802.085,50 en hadden deze te vorderen ƒ86.285,33. In 1951 werd daarbij in rekening-courant uitgege ven 1.502.899,75 en werd terugont vangen 7 1.456.961,07 zodat op 31 De cember 1951 aan leden verstrekt was 7 835.909,11 en deze te vorderen had den 74.170,26. Aan interest werd daarover genoten 7 35.084,84 en uit gegeven 257,88. Bij de op 19 December 1949 begon nen schoolspaarbank zijn 4 scholen aangesloten, het aantal schoolspaar- bankboekjes bedraagt 351. In totaal was door de leerlingen ingelegd 6.863,94. De rekening en balans over 1951 werden goedgekeurd. Noordwijk Ged. Staten zijn toegeeflijk De gemeente Noordwijk hepft van Ged. Staten bericht ontvangen, dat zij ernstig bezwaar hebben tegen de iviaar dij aeze nuiae zou net met wij2iging van de politie-verordening, de Harmo^evereSging ?lf Lure™ Vas'8es-4"L raadsvergadering tius" uit Voorschoten, om een kale hulde te bfengen. In de stille avond -was haar komst reeds van^ verre hoorbaar. Op de voorbrug werden enkele pittige marsen en een „lang zal hij leven" gespeeld. Voorz. Lelieveld bracht de gelukwensen van de Harmonie over, waarna ba ron Schimmelpenninck een hartelijk kort dankwoord sprak en verversin gen liet ronddienen. Ondertussen kwamen, evenals dat de gehele dag door het geval was geweest, nog vele bewoners van de buitenplaats hun gelukwensen aan bieden; de hal was in een bloemen tuin herschapen. Deze jubileumdag, die zolang mo- gélijk geheim was gehouden, is op ten laste der gemeente zal ko men. De Coöp. Raiffcisenbank te Katwijk en de Gemeentespaarbank zijn bereid gevonden een geldlening aan de gemeente te verstrekken elk groot 30.000.voor de duur van 10 jaren, aflossing van het gehele bedrag na 10 jaar. Gezien het grote belang, dat B. en W. voor Katwijk zien in een spoedi ge herbouw van de toren der St. An- areaskerk stelden B. en W. de raad voor, dat de gemeente de hiervoor benodigde en aangeduide geldlenin gen aangaat en bij wijze van onder handse aanbesteding de uitvoering van het plan wordt opgedragen aan de Katwijkse aannemers. Verschillende leden» voerden het woord. Allen spraken hun blijdschap uit, dat het nu eindelijk zover geko men is, doch meerdere leden spraken hun misnoegen uit over het hoge be- de Oostpriesterhu.p,. Er word heer van der Zwan vroeg zich cch- Seen entree geheven, doch m de peu ter af of een dergelijk bedrag in deze ze w'-' een collecte gehouden. Met tijd wel verantwoord mag worden f een korte uiteenzetting over Oost- geacht. Spr. vroeg of het ook niet I priesterhulp, opende de conrector van kon met „kort geld". Volgens de de Stichting de avond. Hij vroeg om HILLEGOM .Kerkeveiling. In hotel Sister- mans werd Woensdag o.l.v. notaris D. Lodder de jaarlijkse veiling van bloembollen gehouden ten bate van de St. Josephkerk en de aimen van de parochie. Van mgr. Van Leeuwen* was een schrijven ingekomen, dat pastoor "óp medisch voorschrift de bijeenkomst niet mocht bijwonen. Pastoor hoopte, dat de opbrengst voor het mooie doel niet beneden die van vorig jaar zou zijn. Die hoop werd vervuld: de opbrengst was 7129, dat is 100 meer dan in 1951. Kapelaan Suyker, die pastoor ditmaal verving, bracht dank aan de kopers en aan de notaris. NOORDWIJKERHOUT Toneeluitvoering voor Oostpriestcr- hulp. De toneelclub van de psy chiatrische inrichting „Sancta Maria" heeft een uitvoering gegeven ten ba voorz. kan zulks niet, want het zal minstens 5 jaar duren eier gelden hier voor van meerdere instanties zullen loskomen. Als bewijs hiervoor las de voorz. een brief van de minister voor. Mr. v. d. Plas zegt dat de Boulevard zonder de toren niet af is. De heer Nic. v. Duyvenbode wees nogmaals op het absoluut overdreven hoge ar chitecten-salaris. De voorz. las nog een specificatie van de salarissen voor, waaruit bleek, dat deze onder ling zijn vastgesteld. Het voorstel werd dan met alg. stemmen» aange nomen. VALKENBURG MONUMENT VOOR GEVALLEN E.H.B.O.'ERS. Naar wy vernemen heeft de staats secretaris van het ministerie van O K. en W. bij besluit van 14 Mei 1952 zijn goedkeuring gehecht aan het ver zoek van het plaatselijk monumen tencomité tot het oprichten van een monumen ter nagedachtenis aan de leden van de E.H.B.O., die bij hun werk van naasrenliefde aan vriend en vijand gedurende de vijf oorlogsda gen in 1940 hun leven gaven en voor de overige gesneuvelde burgers. een royale gift bij de collecte, welke in de loop der avond zal gehouden worden. De toneelclub, gevormd door ver pleegsters. assistenten en patiënten peelde „Het spel van liefde en haat", waarin het leven van de H. Hedwig, patrones van fhlezië werd ge schilderd. De décors waren schitte rend en de speelsters die vcor een zware opgaaf gesteld waren, hebben zich met ernst en toewijding van hun zware taak gekweten. De eigen harmonie van de Stichting luisterde de avond op. „Meer Vreugde" in de 2e klasse. Het door de R.K. toneelvereniging „Meer Vreugde" op de feestavond van de KAB opgevoerde toneelstuk „Zo waarlijkhelpe mij", is door de jury van het W.K.A gewaardeerd met 66.33 punten in totaal. Daarmede is „Meer Vreugde" in de seizoencompetitie van de Kring Rijn land als 2e klases vereniging inge deeld. Tocht ouden van dagen. Het co mité „Autotocht ouden van dagen" heeft besloten dii jaar op 12 Juni een autotocht met de ouden van dagerr van ons dorp te houden naar de om geving van Hilversum. van 20 December 1950, waardoor kamphotels in dc gemeente zullen worden geweerd. Ged. Staten achtten het irj beginsel niet juist, dat door deze verordening de logeergelegenheid voor personeft met beperkte financiële draagkracht wordt beperkt. Een tweede bezwaar van Ged. Sta ten betrof het artikel: „Met uitzonde ring van één echtpaar mogen perso nen van verschillend geslacht, ouder dan twaalf jaar, niet in hetzelfde vertrek nachtverblijf houden". Het college is van mening, dat hierdoor de mogelijkheid van een goedkope vacantie wel zeer beperkt wordt en ontkent, dat de bepaling in het be lang van de openbare zedelijkheid zou zijn. Het derde bezwaar gold de plaats aanduiding, waar de kamphotels met vergunning van B. en W. zouden mo gen worden geëxploiteerd. Ged. Sta ten wensen de grenzen van dit gebied los te zien van het uitbreidingsplan. Daar de twee eerstgenoemde be zwaren» door B. en W. van fundamen tele aard werden beschouwd, hebben zij krachtig stelling genomen tegen de zienswijze van Ged. Staten. Het resultaat hiervan was, dat Ged. Sta ten besloten in deze twee bepalingen te berusten. Wat het derde punt betreft, blijven B. en W. van mening, dat de aanwij zing van een gebied, waarbinnen de kamphotels mogen worden» opgericht, in wezen ex planologische maatregel is, welke haar sanctie behoort te vin den in het uitbreidingsplan. Nu Ged. Staten blijkbaar een andere mening zijn toegedaan, zijn B. en W. bereid de aanduiding los te maken van het uitbreidingsplan. Reddingsbrigade. Gisteravond had onder presidium van de heer E. de Groot de werkersvergadering plaats van de N.R.B. ter vaststelling van het Zomerprogram. Van de P.T. T. was een schrjjven ingekomen waarin mededeling werd gedaan dat voor het gebruik van de Walkie-Tal- kie's op het strand ten dienste van het reddingswezeni vergunning is ver leend. Voor de dakbedekking van de strandpost, welke vernieuwd moet worden, waren enkele 'begrotihgen gemaakt. De uitwerking hiervan werd in handen van het bestuur ge steld. Door de heer S. Verloop werd ver-* slag uitgebracht van de District- en Contactcommissie, terwijl tevens door deze spr. werd behandeld het door het Bondsbestuur genoemen besluit tot verhoging van de contributie met 100%, waardoor met de andere voor geschreven afdrachten 25% der in komsten van de afd. naar de Bonds- kas zouden afvloeien. Dit is een te zware belasting, met als gevolg, dat het plaatselijk reddingswezen niet gefinancierd kan worden, Hierover zijn besprekingen gehouden met het Bondsbestuur, waarvan de resultaten nog niet bekend zijn. Tot afgevaar digde naar de Bondsvergadering werd benoemd de heer S. Verloop. Verheugend wa- het de grote op gaaf voor deelname aan de Strand- wacht gedurende het badseizoen. De bespreking over het Golfbad konden zeer kort zijn, want er is nog steeds geen beslissing gevallen over een eventuele openstelling van genoemd bad. Tijdens de zomer zullen twee demonstraties op het strand gehouden worden en wel half Juli en begin Augustus, telkens een week voor dc Revue-avonden in het Casino. Deel genomen zal worden» aan de presta tietocht van Katwi.ik. Aan dc Bonds- stranddag welke dit jaar op 12 Juli zal gehouden worden te Katwijk, zal worden deelgenomen met een ge trainde ploeg. In dc rondvraag werd nog besloten voor 15 Juni een grote E.H.B.O.-oefe ning te houden op het strand. Gouden bruiloft. Woensdag 21 Mei a.s. hoopt het echtpaar P. Meijer en J. M. Mcijer-Langerak zijn gou den» huwelijksfeest te vieren.* Buslichting. In verband met de nieuwe zomerdicnstregeling zal de laatste buslichting van 10.15 uur, waarvan de zending met de middag post door heel Nederland nog wordt bezorgd, aan het Hulppostkantoor plaats hebben te 9.55 en de bijbussen te 8.55. Schietvereniging. Dc wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. P. Goudriaan 98 p. lc klas se; F. v. Oosten 96 p. 2e klasse; L. v. d. Hoonaard 95 p. 3e klasse. Van de dames behaalde mej. N. v. Oosten met 88 het hoogst aantal punten. OEGSTGEEST Sluitingsavond Braderie. Een zo geslaagd experiment als de Braderie dient ook een waardig slot te hebben, zo had de Braderie-commissie blijk baar gedacht en daarom had zij voor de deelnemers in Het Witte Huis een bijeenkomst georganiseerd, die zich in een zeer drukke belangstelling mocht verheugen. Voorz. Veenendaal opende met een woord van welkom aan de aanwezigen met hun dames en dankte allen, die tot het succes van de Braderie hadden» bijgedragen. Voorz. N. van Weizen van de O.V. was eveneens zeer tevreden over het verloop, want de ogen van de omge ving waren met de Bevrijdingsdag op Oegstgeest gericht geweest. De ge zellige sfeer had de eigen plaatselijke samenleving in Oegstgeest nog eens gekarakteriseerd en spr. hoopte, dat dit initiatief ook in de toekomst voortzetting zou vinden. Daarna reik te hij de door de O.V. beschikbaar gestelde medailles voor de verkoop krachtigste, mooiste cn origineelste stands uit. De heer Buikstra bracht een finan- ciëel verslag uit, dat tot ieders ver rassing een (zij het bescheiden) batig saldo opleverde. En daarna ging de gezelligheid hoogtij vieren o.l.v. de gebr. Devilé en de heer G. Schipper. Tafeltennisdemonstratie.. De on langs uitgestelde demonstratie, geor ganiseerd door de tafeltennisvereni ging „Oegstgeest", waaraan de gebr. H. en R. van der Voort vani „De Sleu tels" hun medewerking zouden ver lenen, zal nu definitief plaats hebben op Zondag 18 Mei a.s. des namiddags te vier uur in de grote zaal van het parochiehuis. SASSENHEIM Voetbaltournooi Herwonnen venskracht. Zondag a.s. zullen 132 voetballers elkaar bekampen om een fraaie beker. Reeds om 12 uur kunt plaats van kapelaan Landsman. VOORHOUT WAT LEZERS ONS SCHRIJVEN. Geachte Redactie. In Uw blad van 14 Mei jl. las ik onder het kopje Voorhout enkele re gels met als opschrift: „Wilt U iets weten? „Enkele Voorhouters hadden een weddenschap aangegaan over de vraag: Heeft Voorhout twee stations of een? Aan een van Uw redacteuren werd verzocht het beslissende woord te spreken cn hij deed dit als volgt: „Welnu, hier is onze uitspraak. Over het station Voorhout-Centrum is iedereen het eens. De vraag be treft dus het station aan de Piet Gtf- zenbrug. Dit station ligt op grond gebied van Voorhout en dus zeggen wij: Voorhout heeft twee stations!" Even wachten, mynheer de redac teur. Over het station „Voorhout- Centrum" is iedereen het niet eens. Ik althans niet! Dat het station Piet Gijzenbrug binnen de gemeente Voorhout ligt, dat is het enige feit, waaraan niet te tornen valt. Maar daarmede is de weddenschap nog niet verloren of gewonnen. Hier komt nameljjk nog een andere vraag naar voren en deze luidt: „Is wat U het station Voorhout-Centrum noemt werkelijk een station?" En dan ant woord ik en velen zullen dat on derschrijven dat hier geen sprake is van een station, maar van een halte. Ik ben derhalve de overtuiging toegedaan, dat de party, die U de verliezer noemt in feite de winnaar van de weddenschap is. Als de heren wedders het niet geloven willen, la ten zij zich dan tot de N.V. Ned. Spoorwegen te Utrecht wenden, die ongetwijfeld mijn mening zal beves tigen. Met hartelijke dank voor de toegestane plaatsruimte enz. enz. Hoogachtend L. S. Dc heer N. D. Stoop is bevor derd tot wachtmeester le klas bij de Rijkspolitie. WARMOND Raadsvergadeirng De raad komt Maandag a.s. in openbare vergade ring Dyeen. Als enig punt op de agenda staat: voorstel van B en W. tot intrekking van de op 13 Augustus 1951 vastgestelde partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente Warmond en tot vast stelling ener nieuwe partiële herzie ning van dat uitbreidingspltn, bene vens vaststelling van ean verorde ning op de aanleg en het onderhoud var een gordel van opgaand hout en struikgewas op eht kadastrale per ceel gemeente Warmond Sectie E. No. 13. Gouden huwelijksfeest. Voor het gouden huwelijksfeest van het echt paar Versluijsde Groot was zeer grote belangsteling. Van de gelegen heid tot gelukwensen maaketn velen gebruik onder wie verschillende we reldlijke en geestelijke autoriteiten. In de kamer prijkte een groot aantal bloemstukken, die een feestelijk aan zien gaven. Des avonds bracht de muziekvereniging St Matthias het gouden echtpaar een muzikale hulde, bij welke gelegenheid zij werden toe gesproken door de voorzitter van deze vereniging. Het is voor het gou den paar een onvergetelijke dag ge worden. üpenluchtcorcert. De Warmond- se Fanfare zal op Zaterdag a.s. des namiddags om 8 uur een concert ge ven op de gemeentelijke muziektent voor welke gelegenheid eer- bijzonder programm^ is samengesteld. De wachtmeester bij de rijkspo litie, de heer J. Westorop, is bevor- dtrd tot wachtmeester eerste klas. WASSENAAR ONFORTUINLIJKE VOORSCHOTENAAR Op de Rijksstraatweg had gisteren een aanrijding plaats tussen een luxe auto, bestuurd door een Fransman, motorrijder G. Wissen uit Voorschoten. De heer G. Wissen, die kort geleden van een dak viel en daarbij zijn been brak, was zo on fortuinlijk bij deze aanrijding we derom zijn been te breken. Het slachtoffer is overgebracht naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden. ZOETERMEER Zomerdienstrcgeling N.V. „Citosa" Dc nieuwe zomerdienstregeling van de N.V. Citosa, welke op 18 Mei e.s. ingaat is verschenen. In de dienst naar den Haag is slechts een enkele wijziging gekomen. De dienst van 7.55 uur wordt uitgevoerd om 7.50 uur. Overigens zijn de aankomst en vertrektijden ongewijzigd gebleven. De dienst ZoetcrmeerLeiden heeft ook enkele wijzigingen ondergaan. De eerste dienst uit Zoetermeer van 6.25 uur wordt nu om 6.20 uur uit gevoerd. Dc eerste dienst uit Leiden van 7.15 uur wordt thans 7.05 uitge voerd. Bij wijze van proef wordt een nieuwe dienst ingelegd om 12 uur uit Zoetermeer en om 12.45 uit Lei den. 's Woensdagsavonds en 's Zon dagsavonds komt er een latere ver binding bij om 22 uur uit Zoetermeer en om 23.05 uit Leiden. Deze latere verbinding betekent een flinke ver betering. Op de lijn Zoetermeer Voorburg is een wijziging gekomen in de middagdienst. De dienst van 113.20 uur uit Zoetermeer wordt nu cm 13.30 uur uitgevoerd. De andere trajecten hebben geen wijziging on- m^ÊKÊÊÊÊÊÊÊÊ^ÊKÊflÊUÊÊÊÊÊ dergaan.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7