Indrukken en meningen van anderen GEBRS. HUISMAN - Hogewoerd 66-68, Tel. 22962 Het rommelde bij de luchtmacht AKKERTJES V PONDERDAG 15 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT BEAD PAGINA 1 De wedstrijd Nederland-Zweden De leden van de Keuzecommssie en van de Technische Commissie van de KNVB konden moeilijk enthou siast zijn over het vertoonde spel aan Nederlandse zijde tegen Zweden. Zo wel de heren A. W. Verlegh, H. Mom- mers en O. de Vries, leden van de keuze commissie, als verscheidene vertegenwoordigers van de techni sche commissie hadden slechts één mening: teleurstellend. Dat kwam misschien ook, omdat de ongetwijfeld goede wedstrijd tegen Sunderland van Donderdagavond jl. te Rotterdam nog te vers in het geheugen lag. De heer Verlegh zei b.v., dat de generale repetitie zeer bevredigend was ge weest, maar dat dc wedstrijd zelf niet voldaan had. Het had ook andersom kunnen zijn: een slechte generale re petitie en een voortreffelijke landen- wedstrijd. De heer Mommers vond, dat er iets looms over de oranjehem den had gelegen, iets, dat niet te ver klaren was, want waar was in het Olympisch Stadion dat enthousiasme gebleven, die felheid om een onge twijfeld betere tegenstander te over winnen? Was het voetbalmoeheid of waren de spelers te veel over zich zelf tevreden na de match tegen Sun derland? Deze en andere vragen waren moei lijk te beantwoorden, maar hoe het ook zij, verscheidene spelers waren volkomen uit vorm, zij hadden een offday en zij bleken niet in de ge legenheid te zijn om zich door hard werken daar bovenuit te werken. De Nederlandse officials gaven, voortbouwend op deze gedachten, toe, dat de Zweedse defensie over een sterk dekkingssysteem beschikte. Het viertal in de achterhoede en de twee halfbacks vormden een hechte verde diging en men moest heel wat in zijn mars hebben om deze verdediging met succes te passeren. Iedereen moest wel bewondering hebben voor spil en aanvoerder Nilsson, die de beste man van het veld is geweest. Maar wat ook opvallend is geweest, zo redeneerde men verder, was het gebrek aan teamverband in het Oran je-elftal. Waar was b.v. het vierkant op het middenveld? Iedere objectieve beoordelaar kan onmiddellijk op deze vraag ontkennend antwoorden. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat de Zweden er heel anders over dachten. Zeker, het was geen prima wedstrijd geweest, dat geven zij toe, maar was het tempo wel zo langzaam als menigeen deed voorko men? Aanvoerder Nilsson liet zich over de eigen spelers niet uit. Dat was verstandig van hem, want hij was zelf de beste man geweest. „Iedereen heeft zijn plicht gedaan", luidde zijn repliek op onze vraag. Maar zwak was beslist de voorhoede van Neder land, zeker een klasse minder dan de achterhoede. Bovendien stond het spelpeil voor de rust hoger dan daarna. Zweedse officials wierpen steeds maar de schuld van de zwakke voor hoede op het ontbreken van een goe de midvoor. De keuze van Westerberg was verkeerd, zc zeiden ook de Zweedse journalisten, maar niette min rekenden zij ons voor, dat Kraak 16 maal handelend heeft moeten op treden en Svensson slechts tweemaal. En beide malen dreigde er geen ernstig gevaar. Bovendien was de cor nerverhouding ^sterk ten gunste van de Zweden: 11—5, hetgeen toch wel iets wil zeggen. Het was vooral Al berts, die in moeilijke posities vaak de bal maar over de doellijn werkte; hij gunde zijn tegenstanders wel een hoekschop in de hoop, dat daardoor minder gevaarlijke situaties voor het De verkeersdrukte was geweldig Aanvoer van auto's stokte in Wassenaar Op de parkeerplaatsen bij het Olympisch Stadion te Amsterdam werden gisteravond bij de interland wedstrijd NederlandZweden ruim 9000 auto's, ruim 200 bussen en on geveer 8000 fietsen geparkeerd. Dit was meer dan bij de wedstrijd Neder landEngeland-B. Tegen half vier reden de eerste bezoekers de stad bin nen en om vijf minuten voor zeven was al het rijverkeer voor hét sta dion afgelopen. Een groot aantal be zoekers, die per auto uit de richting Den Haag kwamen, en die geen par keer „P" op hun Voorruit hadden, verdwaalden in de Aalsmeerbuurt. Wat de reden is geweest, dat deze be zoekers de bij de toegangsbewijzen behorende „P" niet is uitgereikt of niet hebben ontvangen, was de ver keerspolitie niet bekend. Het gevolg was echter, dat ongeveer 1000 perso nenauto's op en in de naaste omge ving van het Hoofddorpplein bleven steken en daar maar werden neer gezet. De Rijkspolitie leidde op de rijks weg van Den Haag het verkeer voor het stadion via Schiphol en Amstel veen. Toen het parkeerterein voor het verkeer uit de richting Den Haag maar half vol was toog de poli tie op onderzoek en vond de gestrande wagens in de Aalsmeerbuurt. Van automobilisten uit Den Haag, die arriveerden toen de wedstrijd reeds begonnen was, vernam de ver keerspolitie, dat bij Wassenaar het verkeer minder vlot was gelopen. Daar was het een verkeersopstopping geweest, die niet mooi meer was. Dit was mede veroorzaakt door de weg- reparaties, die bij Den Deyl worden uitgevoerd. De verkeerspolitie aldaar haalde zo nu en dan maar eens de schouders op.... doel van Kraak zouden ontstaan. Scheidsrechter Orlandi, die zijn eer ste wedstrijd in Nederland floot hij is 42 jaar vond het een zeer faire wedstrijd en het publiek vond hij zo rustig. De strijd tussen Neder land en Zweden had hij een goede oefening gevonden voor de ontmoe ting tussen Zwitserland en Engeland, welke hij binnenkort zal leiden. De Zweden vond hij wat beter spelen, dan onze landgenoten, vooral in technisch opzicht, terwijl zij in het veld iets in de meerderheid zijn ge,- weest, maar hij had het fluitje niet veel gehanteerd en niemand had het hem moeilijk gemaakt. Hij vond het jammer, dat Terlouw had moeten uit vallen, maar zo verklaarde de Ita liaan het was een ongelukje, waar niemand iets aan kon doen. En zo dacht' Terlouw er zelf ook over, toen wij hem na afloop in ho tel de l'Europe met een grote pleister naast zijn rechteroog zagen zitten, lachend en wel. Dr. Thomee had hem verzekerd, dat het een heel lichte blessure was, die zeer snel zal gene zen. BONDSPLOEG TEGEN OOSTENRIJK B. De Nederlandse Bondsploeg, welke Donderdag 22 Mei t.g.v. de Olympi sche Dag in het stadion te Amster dam tegen Oostenrijk B uitkomt, is door de keuzecommissie van de KN VB als volgt samengesteld: Doei: Landman Sparta). Achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vitesse). Midden: Wiertz (DWS), Hendriks (Vitesse) en Biesbrouck (RCH) (aan voerder). Vóór: van der Kuil (VSV), Ben- naars (Dosko), van Roessel (Wil lem II), Mommers (Willems II) en Clavan (ADO) Reserves zijn: Van der Land (H BS), de Jong (ADO), van Schijndel (SVV) en Kuneman (HBS). DUITSLAND—ENGELAND 2—1. Het eerste na-oorlogse treffen tus sen de amateurvoetbalploegen van Duitsland en Groot Brittannië is door de Duitsejs gewonnen. In het Rhein- stadion te Dusseldorp, dat met 45.000 toeschouwers gevuld was, behaalde het Duitse elftal een 2^-1 overwin ning, ma bij de rust reeds met 10 te hebben voorgestaan. En de zege was ongetwijfeld verdiend, want zo wel voor als na de pauze zijn het de gastheren geweest, die duidelijk de toon hebben aangegeven". Vooral in de tweede helft verschenen de Duit se voorwaartsen geregeld voor het Britse doel en slechts het uitsteken de spel van stopperspil Fuller (Brom ley) en doelman Bennett (Southall) heeft de gasten voor een grotere ne derlaag behoed. VOLLEYBAL. R.K. VOLLEYBAL VERENIGING „CYCLOON" Bovengenoemde vereniging gaf 'n avond voor leden en belangstellen den. De geheel gevulde Romanuszaal heeft kunnen genieten van een pro gramma, dat geheel door eigen leden verzorgd was. Korte schetsjes wer den afgewisseld door samenspraak en hersengymnastiek. De band „Fata Morgana" zorgde voor vlotte muziek, wat haar zeer goed afging. In de pauze wérd nog een verloting gehou den. Er werd enthousiast toneelge- speeld ,en gezien het feit, dat het tenslotte volleybalspelers waren, die op de planken stonden, was het re sultaat goed en de stemming uitste kend. De g.a., kapelaan Stoelinga, sprak een propagandistisch woordje. Spe ciale aandacht vroeg hij voor een op te richten junioren-afdeling en het aanwerven van meer herenleden. De avond werd besloten met een gezellig dansje, dat tot 12 u. duurde. Morgen speelt het 4e dames-team tegen 't 5e team. De wedstrijd vangt om 8.45 aan. De voorlopige opstelling van de teams is als volgt: 4e team: S .Juffermans, aanv.; R. Verbrugge, G- van Bers, T. Hop, M. van Teylin- gen en A. Hensing. 5e Team: N. Spronk, aanv.; R. Koster, W. Marks, B. de Laaff, C. Wesseling en R. Keune. Res.: Ries v. Teylingen, Boerakker en B. Gottebos. Op deze avond worden ook alle he ren verwacht voor de oefenwedstrijd. Geen der heren mag ontbreken. ROEIEN DE LOTING VOOR HOLLANDIA. Gistermiddag heeft in hotel ,,'s Mo- lenaarsbrug" de loting plaats gehad voor de roei wedstrijden van „Hol- landia". De eerste start vindt plaats op Vrij dagmiddag 23 Mei te 4 uur, de laat ste des avonds te 8.20 uur. Zaterdagmiddag 24 Mei beginnen de wedstrijden 's middags te 2 uur, einde 8 uur. In totaal zijn er op Vrij dag 27 starts, op Zaterdag 34. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." Van de gisteravond gespeelde pa renwedstrijd is de uitslag: A: 1. Mosselv. Zijl 38p., 2. mej. LagerbergWalter 351/2 p., 3. v. d. PloegWinkelmolen 33 y. p., 4. en 5. v. Ziltv. Dieren en echtp. Bik 33 p., 6. Bonnet JrBonnet Sr. 30 p., 7. SmitAbswoude 30 p., 8. Faes Klein 18 p. B: 1 gebrs. Abswoude 37^ p., 2. HuijsSchilling 34 p., 3. echtp. Stuyfzand 33 p., 4. echtp. Cuppen 31 y. p., 5. v. HaasterenLamboo- 31 p., 6. ZwanenbergKins 29 p., 7. echtp. Koppens 29 p., 8. echtp. Wer- ter P- 1. dames v. Gelderen 24 p., 2. mej. v. MeursLut 23 y. 3. dames de Roov. d. Stok. 4. revr. Uu- hoffBonnet 20 p., 5. dames v. Ber ge HenegouwenSchalks 17 y p., 6. echtp. v. Gent 13 y p. goi ■auwkeurigheid vut «co uui- werk gemonteerd worden. De vakmensen van „Locomotief", meesters in hun ambacht, wéten waar het op aan komt! Het resultaat: LOGOMOTIEF LOOPT LICHTE Rl Frame van hoogmagnesium-staal Alleenverkoop voor Leiden: Fa P. TH. VINK ZN., ZUIDEINDE 18, ROELOFARENDSVEEN t (Advertentie) Toen de politie kwam, keek iedereen schichtig „"Wij moeten op onze onder-offi cieren kunnen vertrouwen. Als zij niet deugen, dan moeten ze er uit, hoewel ze op het ogenblik bijna niet gemist kunnen worden," aldus oor deelde de auditeur-militair, majoor mr. Van der Dussen, over een aantal onder-officieren van de luchtmacht, dat gistermorgen wegens verduiste ring voor de krijgsraad te velde te recht stond. Het grootste deel van de verduis teringen, welke heden ter sprake kwamen, is gepleegd in 't kamp van Zeist te Soesterberg, waar, aldus de auditeur-militair, geen enkele con trole was en waar ieder wat „rom melde". „Toen de marechaussees PSiNBN w zenuwpijn,kiespijn Tergende pijnen..duldeloos.maar niet hope loos, want AKKERTJES'verslaan alle/^N. pijnen snel en zeker. Weiger namaak. /Y^\y\ helpen direct.'JTjy (Advertentie) AVONTUREN VAN EEN ZEEMAN. Een matroos bij de grote vaart, de 22-jarige C. H. S., kwam op 11 Maart j.l. na een zeereis thuis en nam te Rotterdam intrek bij zijn ouders, doch daar het tussen hen niet boter de, ging hij bij de ouders van zijn meisje te Hillegersberg wonen. Maar ook dat beviel hem niet. Hij ging de wijde watervlakte wéér opzoeken, zo vertelde hij. Maar hij zei niet, dat zijn maatschappij hem ontslagen- had. Hij trok het land in en op Goecje Vrijdag belandde hij in een I ^burg- se plattelandgemeente, waar hij ziéh te goed deed aan spijs en drank in de provisiekelder van de burgemees terswoning. Hillegersberg trok hem waarschijnlijk meer en de matroos kwam terug. In de nacht van 16 op 17 brak hij in en de buit, 350. groot, werd opgesoupeerd aan „wijn tje en Trijntje". Toen het geld verdwenen was bracht hij een bezoek aan de Hille- gonidakerk en uit de offerbussen ont vreemde hij 45. Reeds de volgende nacht brak hij in een woning aan de Statenlaan in. Met de buit een scheerapparaat, een actetas, een portefeuille en een geld. kistje met sleutels en al nam hij zijn intrek in de kelder van een school. Allereerst ging hij zich met zijn pas verworven bezit scheren en inspecteerde het geldkistje, dat voor hem waardeloze papieren bevatte, die hij dan ook maar opstookte. Na deze avonturen ging hij via Amsterdam naar Franeker, waar hij een inbraak pleegde en ƒ70.in de wacht wist te slepen. Deze maakte hij in Den Helder op. Verder trekkende logeerde hij in Heiloo op een hooizol der. Een bakker vond hem daar en stuurde hem weg. De nacht daarop liep hij bij een inbraak in een voet balkeet in Castricum tegen de lamp en nu was het uit. Nogmaals moest hij, thans onder politiegeleide, alle plaatsen langs, nu in' omgekeerde volgorde. Deze reis eindigde in het politiebureau straat weg te Hillegersberg—Rotterdam. Daar gaf hij zijn wandaden, in deze gemeente begaan, volmondig toe. Na zijn verblijft aldaar zal hij wor den opgesloten in het Alkmaarse huis van bewaring. BILJARTEN. DE LEIDSE ZES-DAAGSE De stand in de zes-daagse van de biljartver. „De Spijkerbak", is als volgt: W. BousicB. Leget 167; J. v. HovenA. Lang ver 90; op één ron de W'. KraanH. Stikkelorum 232; P. FaselC. de Graaf 102; F. Schref- fers—B. Turk 133; A. Slingerland— M. de Rode 127; M. Schaik—F. Ver straten 92; G. Mekel—W. Langver 60; op twee ronden J. Stikkelorum T. Fasel 215; P. Mulder—W. Linde man 256. Deze stand is berekend volgens moyenne. Maandag 26 Mei de vierde dag. aanvang 8 uur precies. POSTDUIVEN De Rhijnmonders (Katwijk). Wedvlucht vanaf Weert (L.). In con cours 82 duiven., te 13 uur gelost, eer ste 14.55.43 u., laatste 15.10.43. Uit slag: H. Hoek 1, 13, 15. Kr. Schaap 2. 4, 6, A. Grimbergen 3, 9, 14, 20. J. van Schaik 5, 7, 11, 17, N. Verkalk, 8. L. Noort 10. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Maastricht. Afstand ongev. 167.03 km., eerste duif 11.10.40, snelheid 1278,70 m. per minuut, laat ste 11.27.25, snelheid 1127,98 m. Uit slag: H. Schoo 1, 4, 6, 7, 17, 20, 47; G. Teske 2. 9; V. L. Pierlot 3, 36, 42; C. Ziwaan 5, 10; C. de Mooij 8. Mr. d'Ailly volgt mr. Oud op Als voorzitter Ver. van Ned. Gemeenten Op de algemene jaarvergadering van de Vereniging van Nederlandse gemeenten, welke vereniging veertig jaar bestaat, is mr. A. d'Ailly, burge meester van Amsterdam, verkozen als opvolger van mr. P. J. Oud, die had bedankt voor do functie .van voorzitter. In» de plaats van de heer B. C. Francke, wethouder van Amsterdam, werd in het bestuur verkozen de heer J. van Tilburg, wethouder van Rot terdam. Mr. Oud werd benoemd tot ere-voorzitter. Tevoren had mr. P. J. Oud als voorzitter de vergadering geopend met een rede, waarin hij o.m. zei, dat de overheidsbemoeiing is toegenomen ter bescherming van de zwakkere te gen de sterkere. Ook voor de gemeen telijke overheid achtte spr. hier een belangrijke taak weggelegd. Voorts sprak mr. Oud over de ontwikkeling van de gemeente in het algemeen. Van-daag zal in de congresvergade ring aan de orde worden gesteld het onderwerp: De grote stad en de klei ne gemeente, haar kracht en haar zwakheid. AFGIFTE HUISVUIL NIET VERPLICHT. De 59-jarige landbouwer A. V. te Landsmeer weigerde enkele maanden geleden zijn huisvuil aan de stadsrei niging van zijn woonplaats af te ge ven. In een toen aanhangig gemaakt proces ontsloeg de kantonrechter de landbouwer van rechtsvervolging, waarop de ambtenaar van het O.M. in beroep ging. Voor de rechtbank te Amsterdam is gisteren in hoger beroep opnieuw door dc officier van justitie ontslag van rechtsvervolging geëist. - De officier noemde de afgifte van huisvuil een verkapte belasting, want de landbouwer moest voor de vuilnis emmer betalen. De heffing is niet bij K.B. goedgekeurd, aldus de officier, want als dat wel zo zijn zou, dan zou de landbouwer in eerste instan-tie voor de rechtbank terecht hebben gestaan. Nieuw dijkvak van Oosterpolder Dc minister van Verkeer en Wa terstaat heeft gisteren machtiging verleend tot het sluiten van de over eenkomst betreffende de uitvoering van een ongeveer 9200 m. lang gc- - H! '„ie I deelte van de meerdijk van de Oos- te Zaandam, waar Inj „als standwer- ld aansluitende aan het, vol ker spaarbrievcn voor de nationale „„i D woningbouwlening verkocht, mede gedeeld, dat tot Maandag voor 38 millioen aan spaarbrieven is ver kocht. De minister s-prak de ver wachting uit. dat op de sluitingsda tum (1 Juni) een bedrag van 50 mil lioen guldenr binnen zal zijn. daar met hun onderzoek begonnen, keek ieder schichtig." De 37-jarige korporaal J. L., chef van een afdeling retourgoederen, be kende. 110 autobanden en 10 motor rijwielbanden verduisterd te hebben. Dc opbrengst was ruim twee duizend gulden. Een deel daarvan gaf hij als zwijggeld aan 2 dienstplichtigen. De auditeur-militair eiste tegen L. een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden, met ontslag uit de dienst en terugstelling in rang en te gen de dienstplichtigen ieder 2 mnd. Door de verdediging werd er op gewezen, dat deze beklaagden door een autohandelaar in de omgeving, zolang met steekpenningen zijn be werkt, dat zij eindelijk voor de ver leiding bezweken zijn. De korporaal werd tenslotte veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en terug zetting tot soldaat laagste klasse. De dienstplichtigen kregen voorwaarde lijke straffen. Drie sergeanten, die verduisteringen hadden gepleegd tot bedragen van 2000, kregen resp. 1 jaar 3 en 2 maanden gevangenisstraf met terugzetting tot soldaat laagste klasse. 38 millioen aan spaarbrieven De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. J. in 't Veld, K.R.O. GEEFT OPDRACHT AAN KATHOLIEKE JOURNALISTEN De Katholieke Radio Omroep heeft bij wijze van proef aan enige katholieke journalisten opdracht verleend voor een hoorspel of klank beeld van 40 a 50 minuten. Uit de in zendingen zijn thans de eerste be kroningen bekend gemaakt. Deze zijn afkomstig van de heren F. I. M. Schneiders te 's-Gravenhage met een herbewerking van een studenti- een parodie op „Koning Oidipos" van Sophocles; J. Verkade te Roo sendaal met een spel onder de titel „De Vlucht" en S. H. A. M. Zoet mulder te Waalre met een spel over Maarten van Rossum, getiteld „De Miskelk van de Maarschalk". Bin nenkort zullen waarschijnlijk nog enkele bekroningen volgen. Verzekeringsagent verduisterde De rijkspolitie te Diemen heeft Woensdagmiddag gearresteerd de 54-jarige verzekeringsagent J. H. W.. wonende te Diemen. W. beheerde een portefeuille van een bekende verzekeringsmaatschap pij. Reeds jaren waren door hem kwitanties geïnd, zonder dat hij af rekende. Blijkbaar bezat hij bij zijn maatschappij een groot vertrouwen, want het bedrag, dat dóór hem ver duisterd zou zijn, bedraagt niet min der dan 16.000. W. verklaarde aan de politie het geld o.m. te hebben gebruikt om er zijn schulden mee tc betalen. (Trouw) gens bestek uitgevoerde, perceel R. Bij onderhandse overeenkomst wordt de uitvoering van dit dijkvak, aangeduid als R', opgedragen aan de N.V. Aannemersbedrijf voorheen J. P. Broekhoven te Nijmegen. De aan- nemingssom bedraagt ongeveer 6.300.000. Het dijkvak R' strekt zich uit in Zuidelijke richting (gerekend van het ten Zuiden van dc Ketelmond en ten Westen van Kampen in uit voering zijnde perceel R) ongeveer tot de haven van Elburg Het tracé van de dijk is zodanig bepaald dat wordt voorkomen, dat het „oude land" van het tot stand komen van de Oosterpolder nadelen zou kunnen ondervinden. Dit is, zo als bekend is, alleen maar te berei- ken door de totstandkoming van een randmeer (het z.g. Eemmcer) van een bepaalde breedte. Sommige leden uit de Eerste Ka mer achten het niet bevredigend, dat bromfietsen met een cylinder - inhoud beneden de 50 cm3 onbe^ perkt op de rijwielpaden worden toegelaten. Zij menen dat een na dere regeling noodzakelijk is, aldus merken zij op in het voorlopig ver slag over het wetsontwerp tot wij ziging van de Wegenverkeerswet. Uit fabrieksschoor steen gevallen Bij de kaasfabriek „Aurora" te Meerkerk was men bezig met het verrichten van reparaties aan oen fabrieksschoorsteen. De 26-jarige kaasmaker A. v. Bruggen, wonende to Ameide, ging naar boven om een kijkje te nemen en kwam op een stellage, ongeveer 25 meter boven dc begane grond. Door onopgehelderde oorzaak kwam hij te vallen. Hij trachtte zich vast te grijpen, maar stortte van grote hoogte neer. Het slachtoffer, dat binnenkort zou gaan trouwen, was direct dood. De K.N.P. en haar middenstands- candidaat De Katholieke Nationale Partij _.eeft meegedtfcld. dat het door „technische moeilijkheden" niet mo gelijk is geweest dc naam van de heer C. do Jong van dc K.N.P.-lijst voor de Tweede Kamer te schrappen. Aanvankelijk had de heer De Jong zich als candidaat beschikbaar ge steld, later trok hy zich terug. De heer De Jong had weliswaar telefo nisch en daarna schriftelijk meege deeld. dat hij van de lijst afgevoerd wenste te worden, maar hij had de bewilliging reeds getekend. Volgens de K.N.P. had dc heer De Jong zelf aan de 18 districtsstembureau's me dedeling moeten doen. dat hij zijn gegeven bewilliging introk. De heer Dc Jong, die nooit lid van de K.NP. is geweest, had deze gang van zaken zeker niet verwacht. Hij was van mening, dat een medede ling, dat hij zich niet meer beschik baar stelde, voldoende was. Hij handhaaft thans ook ten volle zijn standpunt, dat hij geen candidatuur van de K.N.P. wenst. Het is echter waarschijnlijk dat zijn naam op de K.N.P.-lust zal blijven staan, omdat de Kieswet in dergelijke gevallen niet voorziet. HEROPENING SPOORLIJN Gisteravond reed de eerste trein van Amsterdam C S. naar Rotterdam D.P. via Breukelcn, Harmclcn, Woer den en Gouda. Van 18 Mei af zullen dagelijks twee treinen van Maandag tot Vrijdag dit traject berijden, één 's morgens en één 's middags. De rij tijd is 43 minuten. Op een maaltijd, die in de restau ratie van het Amsterdamse C.S. werd aangeboden door de N.S. aan vertegenwoordigers uit Gouda. Woer den en van de pers, voerden de bur gemeesters van Gouda en Woerden, resp. mr. dr. K. M. O. James en de heer H. A. C. Vos het woord, even als dc president-directeur der N. S. De krijgsraad tc Velde-West heeft de dertig-jarige soldaat J. G. uit Den Haag tot twintig gulden boete veroor deeld omdat hij een verbandacte had ondertekend als beroepsmilitair bij de legerluchtmacht Nederland, hoe wel hij als oud-politiek delinquent tot 23 Augustus was ontzet uit het recht om bij dc gewapende macht te die nen. Op een request aan de minister van justitie om in zijn rechteni te worden hersteld is intussen goedgun stig beschikt. De gemeente Wasse naar had zonder navraag een bewijs van goed gedrag afgegeven. HOND VOCHT MAAND VOOR ZIJN LEVEN Twee Larcnse jongens vonden in het struikgewas van hét z.g. Kerke- bos bij dc Vrcdelaan in Laren een uitgeputte hond. Het dier was met zijn poot in een oude hazenstrik ver ward geraakt en had zich niet kun nen bevrijden. Hoe lang het zonder eten of drinken gevangen heeft ge zeten is moeilijk vast tc stellen. Het koord van dc verraderlijke strik was echter reeds tot het been door gedrongen. Een gcdcele van de hon- denpoot verkeerde reeds in staat van ontbinding. Nadat de jongens het dier .wat wa ter hadden gegeven, zorgde dc po litic er voor, dat het aan zijn baas werd teruggegeven. Deze verklaar de, dat do hond reeds een maand werd vermist. Men heeft goede hoop, dat het dier onder dc goede zorgen van een dierenarts in het le ven zal blijven. JCaxte GOLF Z.K.H. prins Bcmhard heeft in zijn hoedanigheid van inspecteur-genera: der Koninklijke Landmacht met I. den van zijn staf, van gistermorgen vroeg, tot in dc loop van de middag, militaire oefeningen bijgewoond, die ten Zuiden van Eindhoven werden gehouden. Ter gelegenheid van dc clectrifica- tic van het N.S.-baanvak, Zwolle— Leeuwarden, heeft het bestuur van dc V.V.V. Leeuwarden besloten, Za terdag een optocht te doen houden, van allerlei vroeger in gebruik zijnde vervoermiddelen Het 5-jarig zoontje van de fam H. uit de Edisonstraat tc Roosen daal is gedood toen een paard het kind bij het weglopen met de hoef tegen dc borst raakte. Wasserij „Nooit Ge dacht" .Zijlsingel 6, heeft een flink meisje nodig van 1517 jaar. 3548 "E Net meisje gevraagd voor de dag. zelfst. kunn. werken. Mevr. Otto, Mar- grietstraat 1, (achter He rensingel) Leiden. 3557 E Verloren een gouden dames, polshorloge, gaande van Kaasmarkt, Middel weg, Hogewoerd. Tegen beloning terug te bezorgen Cobetstraat 50, Leiden. "E Huis te koop, omge ving Herensingel bev. 5 ka mers, zolder met vertrek, keuken, plaats, tuintje, schuur. Solide vooroorl. bouw. Komt 1 Juli leeg. Br. onder no. 3553 bureau van dit blad. E Te koop, wegens ver trek Electr. wasmachine 100.2 armstoelen (Vol taire) 40. Anna Paulow- nastraat 1, Leiden. 3553 E Wanderer 1939 te koop Solide 5 pers. wagen. Geen olieverbruik 550.Bel len tot 5.30 uur no. 26666, Lijsterstraat 16. 3546 ^2* Gevraagd voor dag en nacht net meisje van buiten. Mevrouw Steen metser, Oranjelaan no. 6, Oegstgeest. 3539 IE Te koop gevraagd: Hand- of trapnaaimachme van particulier. Moet in goede staat zijn. Opgave prys en merk. Brieven on der' no. 3549 bureau van dit blad. E Een net burgermeisje 24 jaar, zoekt een baan in de huishouding met alle werkzaamheden bekend. Br. onder no. 3550 bureau van dit blad. E Eet nu stoof- en bak- paling vanaf 1.25 uer half kg. Schol. Schelvis, Ka beljauw, Tong Schar, Zou tevis, Keelen en Lippen, Kibbeling 70 cent p. kilo, gepelde Garnalen, fijne Koelhuisharing. Vers ge rookte paling enz. J. van Wijk, Janvossensteeg 54, tel. 20169. 3547 E Te koop gevraagd een in goede staat zijnde jon gensfiets, leeftijd 10 jaar. Br. onder no. 3541 bureau van dit blad. E Groene Trenchcoat Jas sen voor dames en heren 26.75, gabardine jassen met uitritsbare voering 54.75, Leune. Janvossen-* steeg 67, Tel. 22415. 5225 "E Heden verkrijgbaar prima Lamsvlees, Rundvet 1.Reuzel 1.Mar garine 78 cent alles per half kg. S. W. van Gastel, Haarlemmerstraat 218. E Te koop aangeboden wegens omstandigheden een 3-dtlig bedstel met veren binnenwerk en 2 kussens, een dressoir, een theeservies 15-delig, een glasservies 18-delig. alles nieuw. Br. onder no. 5220 bureau van dit blad. JZ" Te koop stalen Wibo- kruiser m. kaj. 18 M2. zeil pr. st. nieuwe buitenb. m. Prijs 2500.Br. onder no. 5206 bureau van dit blad of tel. K 2520-5394. E Wegens aanschaffing koelcel te koop, een prima werkende ijskast. Voor elk aannemelijk bod, moet weg. S. W. van Gastel, Haarlemmerstraat 218. *3? Nog steeds geven wij voor uw oude horloge een hoge prijs als u bij ons een nieuwe koopt. Enorme sor tering Polshorloges in alle prijsklassen. UurwerkkJi- niek Lage Rijndijk no dc Speciaalzaak voor Leiden. 'E Sportcolbcrls 19.25. Kamearen pantalons 11.50 Weekend Shirts 6.98, Khaki broeken kort en lang vanaf 7.50. Ameri kaanse dassen 3.75. Leune Janvossensteeg 67, Tele foon 22415. 5225 ie Kuop: dern Old Finish dressoir, vier stoelen, tv/ee fau teuils en bijbehorende schuiftafel, gekost 550. nu 225.Achttien café- stoelen. 7 barkrukken, twee vitrinckastjes, compleet 195.handnaaimachinc 32.50 Hooigracht no. 55. (Geen winkelhuis). 3530 E Te koop wegens aan schaffing grotere wagen Ford Prefect 1950 als nieuw. Prijs 2500.Br. no. 5206 bureau van dit blad of tel. K 2520-5394.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3