W%\ Duinstreek Candidaat-lijsten voor de Tweede Kamer-verkiezingen Westerlings uitlevering gevraagd GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN HOE DINSDAG 13 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 KIESDISTRICT LEIDEN Vandaag werden op het Stadhuis te Leiden de candidaten-lijsten inge diend voor (Je Tweede Kamer-verki ©zingen, die op 25 Juni a.s. gehouden zullen worden. Voor het kiesdistrict Leiden werden de volgende lijsten ingediend: KATH. VOLKSPARTIJ. 1. M. P. v. d. Weijden, Zevenhoven. 2. C. J. v. d. Ploeg, Haarlem, 3. Mr. K. T. M. v. Rijckevorsel, Den Haag, 4. J. A. C. M. v. Dongen, Aarden burg, 5. A. C. Deerenberg, Schoon hoven, 6. Mr. A. J. M. de Groot, Den Haag, 7. M. P. A. Meissen, Waterin gen, 8. P. S. v. Leeuwen, Nw'hout, 9. B. Funk, Heinkenszand, 10. P. Bakker, Den Haag, 11. L. A. Weeber, Delft, 12. L. P. Duyvestijn, Den Haag. Partij van de Arbeid: 1. T7. Drees, Den Haag, 2. J. A. W. Burger, Dord recht, 3. H. v. Sleen, Brielle, 4. G. S. N. M. Ruygers, Rijswijk, 5. N. Stuf- kens, De Bilt, 6. J. Emmens, Naald wijk, 7. G. M. Nederhorst, Gouda, 8. C. W. v. Wingerden, Den Haag, 9. M. C. Verburg, Middelburg, 10. J. H. Lamberts, Rotterdam, 11. Mevr. D. Heroma-Meilink, Amstedam, 12. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde gis teravond, dat de Indonesische waar nemend hoge commissaris, de heer Susanto, gistermiddag een bezoek heeft gebracht aan de staatssecreta ris van Buitenlandse Zaken, mr. Blom, ten einde namens zijn rege ring officieel de uitlevering te vra gen van de oud-K.N.I.L.-kapitein Westerling. Noch van officiële Indonesische zijde in Den Haag, noch van Neder landse officiële regeringsinstanties wenste men verder commentaar op deze stap te leveren. Men verwacht dat de gronden, waarop de uitlevering van Wester ling wordt verzocht, in een gemeen schappelijk communiqué zullen wor den bekendgemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zal, alvo rens commentaar te leveren, met het ministerie van Justitie overleg ple gen. Het is bekend dat de kansen van Westerling's uitlevering vrijwel nihil zijn. DE ZAAK WESTERLING. De Hoge Raad deed heden uit spraak omtrent het beroep in cassa tie van de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam tegen de beschikking van die rechtbank, waar bij de officier niet ontvankelijk ver klaard was in zijn beroep" van de weigering van de rechter-commissa- ris te Amsterdam om een bevel tot bewaring tegen Westerilng uit te vaardigen. De niet-ontvankelijk verklaring vond daarin haar grond, dat de rech tercommissaris van zijn beschikking tot weigering, geen afzonderlijk stuk had opgemaakt, maar van die be schikking enkel bleek uit de weer gave van de tegenover hem door Westerling afgelegde verklaring. Overeenkomstig de conclusie van de Advocaat-Generaal bij de Hoge Raad, prof. Langemeyer oordeelde de Hoge Raad, dat ondanks de onge bruikelijke vorm het bestaan van de beslissing van de rechter-commissa- ris met voldoende duidelijkheid was gebleken. Het gevolg is, dat de rechtbank thans op het beroep van de officier zal moeten ingaan en de vraag van de aanwezigheid van gronden voor voorlopige hechtenis zal moeten be oordelen. DRIE LEEUWINNEN IN EEN DORP. Drie leeuwinnen hebben de streek tussen Potchefstroom en Klerksdorp in Transvaal een dag lang onveilig gemaakt. Zij ontsnapten gisteren uit hun kooien, die deel uitmaakten van een reizend circus, dat per trein naar Klerksdorp onderweg was. Eén van de dieren lag doodgemoedereerd bo ven op zijn kooi en werd bij aan komst van de trein in het station weer achter de tralies gelokt. De tweede joeg een ploegje inlandse ar beiders in de bomen om het station, vond het toen blijkbaar mooi genoeg en liet zich weer vangen. De derde leeuwin verscheurde een paar koeien op de beestenmarkt en werd neergeschoten. Eerst toen kon den de angstige inwoners van het plaatsje hun huizen weer opgelucht verlaten, waar zij zich al die tijd had den gebarricadeerd, GEIGERTELLER HIELP RADIUM TERUGVINDEN. Deze dagen ontdekte men in een ziekenhuis te Surabaja, dat een hoe veelheid radium was verdwenen. Al le afdelingen van het ziekenhuis werden onderzocht, doch zonder enig resultaat. Tenslotte riep men via bemiddeling van de president van de universiteit van Indonesië de hulp van Philips in. Philips stuurde direct de Geigerteller van de rönt- gentechnische dienst per vliegtuig van Djakarta naar Surabaja. Alle afval, wasgoed enz. van het zieken huis werd in een kamer verzameld en Geigerteller werd ingebruik ge steld na eerst op een radiumprepa- raat te zijn getest. Ook nu werd geen succes geboekt .Ten einde raad maakte men met de verklikker een rondgang door het gebouw. Toen men bij één der toiletten was aange land begon de Geigerteller plotse ling te werken. En inderdaad werd het radium in het toilet gevonden. 1 A. J, Jongeleen, Leiden, 13. C. Ha melink, Axel, 14. H. B. Engelsman, Schiedam, 15. S. P. v. Praag Dord recht, 16. M. J. van Poelje, Vlissin- gen, 17. H. v. Es, Dordrecht, 18. T. de Bruijn, Vlaardingen, 19. H. Sabel, Schiedam, 20, A. D. van Dijk, Oude Tonge. Christ. Hist. Unie: 1. H. W. Tita- nus, Den Haag, 2. F. H. v. d. Wete ring, Amsterdam, 3. Mr. H. K. J. Beernink, Rijswijk, 4. dr. J. J. R. Schmal, Voorburg, 5. Tj. Krol, Ha ren, 6, J. de Ruiter, Balk, 7. mej. jkvr. mr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, 8. H. Kikkert, Zeist, 9. ir. C. Staf, Den Haag, 10, mr. H. Mulderije, Amsterdam, 11. mr. W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg, 12, C. J. v. Mastricht, Utrecht, 13. M. R. H. Calmeyer, Den Haag, 14. ir, M. A, Geuze, Poortvliet, 15. dr. I. H. Th. Diepenhorst, Epe, 16. C. van Dijk Den Haag, 17. S. H. v. Eybergen, Katwijk aan Zee, 18. J, Kosteri van Roon, Vlaardingen, 19, J. Richter, Rijswijk, 20. F, Goudzwaard, Rotter dam. Anti Revolutonnaire Partij: 1. J. Schouten, Rotterdam, 2. C, v. d. Heu vel, Leiden, 3. P. S. Gerbrandy, Scheveningen, 4. E. P. Verkerk, Bos koop, 5, S." Fokkema, Zijderveld, 6. C, v. d. Zaal, Harlingen, 7. J. v. Baal, Hollandia, 8. H. v, Eysden, Rotter dam, 9. C. P. Hazenbosch, Den Hol der, 10. J. Menlink, Enschede, 11. W. P. Berghuis, Smilde, 12. N. G. Geel kerken, Leiden. 13. W. Noomen, Am sterdam, 14. L. W. G. Schol ten, Utrecht, 15. T. A. v. Dijken, Den Haag, 16. J. Smallenbroek, Assen, 17. I. J. Hangelbroek, Den Haag, 18. Th. A. Versteeg, Amsterdam, 19. A. War- naar Jzn, Waddinxveen, 20. A. J. Dekker, Alphen aan den Rijn. Partij Voor Vrijheid en Democra tie: 1, P. J. Oud, Rotterdam, 2. H. A. Korthals, Voorschoten, 3. Mevr. A. Fortanier-De Wit, Overveen, 4. F. Den Hartog, Hoog Blokland, 5. J. G. H. Cornelissen, Amsterdam, 6. R. Ze- gering Hadders, Emmen, 7. G. Rit meester, Den Haag, 8. H. F. v. Leeu wen, Laren, 9. H. J. Ankersmid, De venter, 10. Mevr. S. M. Stoffels- van Haaf ten, Haarlem, 11. M. A. Wisse- link, Sneek, 12. D. W. Dettmeyer, Den Haag, 13. C. Berkhouwer, Alk maar, 14. H. S. Witteveen, Rotter dam, 15. B. C. Slotemaker, Wasse naar, 16. V/. J. Geertsema, Leiden, 17. Mevr. J. B. C. Sjollema-'s Jacob, Rotterdam, 18. J. Kruijsheer, Gou da, 19. C. J. van Houwelinge, Graft- dijk, Leiden. Communistische Partij: 1. G. Wa genaar, Amsterdam, 2. S. de Groot, Amsterdam, 3. H. Gortzak, Amster dam, 4. J. Haken, Amsterdam, 5. P. v. Staveren, Den Haag, 6. J. F. Ren ter, Amsterdam, 7. Mevr. M. F. Lips- Odinot, Hilversum, 8. J. Hoogkarspel, Rotterdam, 9. C. Borst, Hilversum, 10. B. J. Stokvis, Amsterdam, 11. Mevr. G. Blokker-de Groot, Deven ter, 12. S. W. Havermans, Amster dam, 13. Y. v. d. Schans, Scheemda, 14. A. H. W. Verreyt, Tilburg, 15. E. Teeboom-v. West, Amsterdam, 16. H. v. Weizen, Leiden, 17. G. v. Praag, Den Haag, 18. A. M. Brand Ammer- stol, 19. Mevr. T. M. Vijlbrief, Lei den. Staatkundig Gereformeerde Partij: I. P. Zandt, Delft; 2. C. H. v. Dis, Den Haag: 3. D. Kodde, Zoutelande; 4. J. v. Dijk, Gameren; 5. C. Smits, Sliedrecht; 6. P. J. Dorsman, Schel- luinen; 7. J. de Heer, Piershil; 8. M. A. Mieras, Krimpen; 9. A. J. Ker sten, Rotterdam; 10. A. J. Schot, Middelburg; 11. W. Otten, Rijssen; 12. j 11. Fokker, Eindhoven; 13. E. du j Marchie van Voorthuijsen, Leersum; 14. A. de Redelijkheid, Ouderkerk a. d. IJssel; 15. P. v. Woerden, Ak- j krum; 16. D. v. d. Ent Braat, Op- heusden; 17. A. Vlasblom, Delft; 18. D. Dekker, Epe; 19. T. de Jong H.Azn Leerbroek; 20. F. de Bruyn, Har- dinxveld. 1 Politiek Geref. Verbond: 1. A. Zijl stra, Groningen; 2. L. P. Laning, Groningen; 3. A. A. Basoski, Apel doorn; 4. Jac. Wijnands, Wormer; 5. W. v. d. Kamp, Kampen; 6. D. Roorda, Rozenburg. Partij voor Recht en Vrijheid: 1. W. Broertjes, Amsterdam; 2. A. F. Spanbroek, Den Haag; 3. P. H. Rit- ter, Utrecht; 4. G. M. G. H. Rüssel, Amsterdam; 5. M. Grunwald, Breda; 6. T. A. Dekker, Leiden; 7. Mevr. L. E. SmitDyserinck, Veere; 8 J. W. Mentel, Den Haag; 9. R. A. Ja cobs, Rotterdam; 10. G. R. Kolijn, Sittard; 11. E. J. Muller, Wassenaar; 12. W. A. J. Roelofsen, Den Haag, 13. Mevr. A. E. MontijnZiedses des Plantes, Den Haag; 14. J. C. F. Strieder, Hilversum; 15. J. Meyer, Bloemendaal; 16. G. A. de Zeeuw, Zeist; 17. Mevr. A. G. van Blijen- burghDe Hondt, Den Haag; 18. G. Sikkema, Heemstede; 19. L. A. van Kempen, Den Haag; 20. J. A. M. de Heer, Den Haag. Jong Conservatief Verbond: 1. W. K. H. Feuilletau de Bruyn, Den Haag; 2. J. Fabius, Den Haag; 3. Chr. Rupke, Reeuwijk; 4. C. F. Henke. Zeist; 5. Sj. H. Brongersma, Bloe mendaal; 6 G. G. v. Alphen, Den Haag; 7. E. L. Martens, Den Haag; 8. D. W. Janssen, Den Haag; 9. S. A. Ph. Cornelius, Den Haag; 10. L. W. Blok, Den Haag; 11. H. J. v. d. Stad, Haarlem; 12. J. H. M. Kotting, Zeist; 13. M. v. Dijk, Heemstede; 14. F. M. Westenbrink, Groningen; 15. A. H. Edskes, Groningen; 16. A. Bos, Hol- mierde. Middesnstandspartij. 1. J. A. A. Toussaint, Den Haag, 2. F. A. van der Valk, Den Haag, 3. A. Snoek, Rotter dam, 4. C. A. Kammeraad, Middel burg, 5. J. Voorzanger, Den Haag, 6. G. J. C. de Jager, Leidschendam, 7. mej. M. Melchers, Den Haag, 8. P. J. Arts, Den Haag, 9. E. Berkelouw, Rotterdam, 10. W. F. van Helden, Rot terdam, 11. D. Kramer Freher, Schie dam, 12. C. W. Russner, Rotterdam, 13. J. Verveen, Zaandam, 14. A. Ver- maire, Goes, 15. S. Merison, Goes, 16. H J. Smits, Vlissingen, 17. P. v. d. Hijden, Utrecht, 18. C. K. v. Immer- zeel, Utrecht, 19. P. Chr. Starreveld, Utrecht, 20. mr. L. M. Simons, Utrecht. Het is de verwachting, dat in de loop van de middag nog een candi- datenlijst van de Kath. Nationale Par tij (lijst Wel ter) en een van de So cialistische Unie zullen worden in gediend, zodat in de Kieskring Lei den vermoedelijk 13 partijen aan de Tweede Kamerverkiezingen zullen deelnemen. Ischias bezorgde mij heel veel pijn, 't Was niet prettig ziek te zijn. Maar, behalve aspirine En 'n dosis vitamine Was „Tip van Bootz" toch wel de beste medicijn. TrariggH Inz. Hr. P. D., Lage Mierde ontv. 1 fl. Tip 1 Lfl. Bootz' Oude Genever (Advertentie.) foot de HAAGSE POLITIERECHTER Diefstal Bij verstek werd een werkster uit Zevenhuizen door de Haagse politierechter conform de eis veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf, alsmede tot 30 boete. Haar was diefstal ten laste gelegd. Na het feest Op een verjaar dagspartijtje in Leiden, had de chef van een werkplaats te Voorburg, 4 a 5 borrels gedronken. Toen hij met zijn auto weer op de thuisreis was, werd hij bij Leidschendam door de politie aangehouden, omdat hij niet meer in staat bleek, een auto naar behoren te besturen. Ongelukken wa ren er onderweg gelukkig niet ge beurd. Thans stond de man terecht voor de Haagse politierechter en hoorde hij de officier van justitie 'n maand gevangenisstraf voorwaarde lijk, een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en 250,boete te gen zich eisen. Het werd een maand voorwaardelijk, een half jaar ont zegging voorwaardelijk en 150, boete. Het lag aan de eieren Een met selaar uit Roelofarendsveen, was op Zondag 16 Maart jl. aangehouden, omdat hij na het drinken van zes a zeven borrels op zijn fiets was ge klommen en zijn karretje niet goed kon besturen. De man vertelde voor de Haagse politierechter, dat hij van een voetbalwedstrijd kwam". Hij had wat eieren gegeten, en die waren z.i. niet goed gevallen, daar lag het aan. Conform de eis werd hij tot f 10, boete veroordeeld. HAAGSE RECHTBANK. Verduistering. De Haagse Recht bank heeft hedenmorgen een 33-ja- rige chauffeur-bedrijfsleider te Bo degraven veroordeeld tot een gevan genisstraf van één jaar, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De rechtbank achtte bewezen, dat verd. tussen April 1949 en Februari 1952 gelden heeft verduisterd, welke hij van een reeks klanten van de N.V. Conservenfabriek „De Sleutels" te Leiden had geïnd. Het betrof hier betaling voor onder rembours via een expeditie-bedrijf te Zwammer- dam, waar verd. werkzaam was, ver zonden goederen. Van het verduister de bedrag heeft hij negen duizend gulden ten eigen bate aangewend. Acht duizend gulden heeft hij ge bruikt om verliezen van het expedi tiebedrijf aan te zuiveren. Gevestigd in de week van 5 Mei tot en met 10 Mei: J. W. Affourtit, huis houdster. Steenstr. 45; D. C. Donders Bekker, Calandstr. 57; H. A. M. Bakker, apoth. ass.. Joh. de Wittstr. 14; P. D. Bakker, Joh. de Wittstr. 14; G. H. Bal- sters en fam., techn. beambte, Meerb.- kade 32; A. van den Berg, a. b. „69 th. Staging Post", ligg. Morssingel; C. G. Bode en fam,, electro-monteur, W. de Zwijgerln 17; E. W. Bosch Ridder van Rosenthal, Plantsoen 13; C. Honders Bosman, Meerb.kade 29; R. Bouman en fam., elec. techn. tekenaar, Amstelstr. 1; H. Buitenhuijs en fam., radiomonteur, Meerb.kade 33; W. Dekker, musicus, Zoeterw.singel 101; C. P. Doeve en fam., radiomonteur KM, Meerb.kade 34; T. T. Fleur, verpleegster, Morsweg 130a; Wed. J. M. de HaasFreeth en fam., Kam. Onnesln 29; A. T. Goddijn, Witte Singel 101a; J. P. M. Gordijn, religieuse, St. Jacobsgrt. 1; C. H. Gulij—Van Haas trecht, Grevenstr. 29a; A. van Haren, brugwachter le kl. NS, Lopsenstraat 22; H. A. J. 't Hart en fam., orgelbouwer, P. de la Courtstraat 62; Wed. J. M. GratamaHeijbroek, H. Rijndijk 183; H. Holswilder, Os en Paardenlaan 14; J. P. Poe'lsHoogerwerf, B. Rozenb.- straat 37; P. Jansen, O. Vest 97; Wed. M. HollebeekKruizinga, Morsstr. 46; A. H. M. Lensink, 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10; B. de Man en fam., serg. telegrafist, Meerb.kade 33; J. G. H. Nijs- sen, stoker, B. Ballotstr. 53; H. M. Op dam en fam., rietdekker, a. b. „Heieen", Maresingel t.o. no. 18; L. M. Ouwehand, verpleegster, Zoeterw.singel 16; L. D. Paulides, kinderverzorgster, Breestr. 84; A. M. HelsdingenReus, Boerh.laan 29; J. Roberti, gezinsverzorgster, Zijlsingel 45; J. A. Roelofs, metaaldraaier, Su- matrastraat 169; J. J. Rosendaal, G. Doustr. 69; H. W. Rueck, huishoudster, Seringenstr. 42; J. Schipper, verpleeg ster, Rapenburg 60; J. Smoorenburg en fam., chauffeur, Pötgieterln. 31a; Jonkhr. J. van Suchtelen, J. v. Houtkade 26a; N. A. van den Toorn, handelaar in tijd schriften en boeken, Fagelstr. 42; J. A. van Tricht, Boerh.ln. 37; J. G. F. Troost fam., handelsagent, Hooigrt. 105; L. Vissers en fam., magazijnbed., Amstel- straat 2; J. Voorbargh, verpleegster, Rapenburg 60; J. C. Blok—Van der Vos, Kanaalstr. 48; J. Nijdam—Wagenaar, Amstelstr. 4; J. C. Wieman, dienstbode. Lorentzkade 16a: J. Wienke—Van dei- Worp, Brandelerkade 26. Vertrokken in de week van 5 tot met 10 Mei: A. Bakker, Mauritsstr. Werkendam, Rijksslr.weg 74; J. Th. M. Bergsma, Noordeinde 50, Voorburg, Sionstr. 4; J. Beij, 4e Binnenvestgrt. 37, Noord wijk, Trompstr. 9; C. J. M. van WelDen Boer en fam., Garenmarkt 44, 's Gravenhage. Rusthoekstr. 52; J. G. A. Borghans, Rijnsb.weg 147, Hoens- broek. Ridder Hoenstr. 17; E. J. E. van der VegteBrohet en fam., Rijnsb.weg 189, Venezuela; F. H. van der Burg, Nieuwsteeg 13, Delft, Rotterdamsew. 35; W. A. Cupédo, W. Singel 27, Noordwijk, Hoofdstr. 74; W. van LeeuwenDekker, B. en Gasthuispolder 1, Voorschoten, Rijndijk 86; J. W. N. van Deijl en fam., Morskade 9a, Bergen op Zoom, Ligus terstraat 46; A. Dissevelt, Vredehof 3, 's Gravenhage, Stortstr. 62; M. J. van Dorssen, Mezenstr. 2, Amsterdam, Sar- phatistraat 106; G. L. J. M. Driebeek, Nwe Rijn 35, Rotterdam, Statenw. 174b; M. v. d. NietGiethoorn, Warmonder- weg 5, Sassenheim, Bijweglaan 28; P. C. Groeneveld, Rijnsb.weg 28, Wasse naar, Lange Kerkdam 101; J. C. van Hattum, Utr. Jaagpad 30, Ter Aar, Oost- kanaalweg 73; R. van den Heuvel, Zee manlaan 43, Gouda, Woudstr. 35; H. J. Hueck en fam., Langebrug 87, Pijnacker, Vreedestr. 14: E. M. J. Jansen, Toma- tenstraat 4, Hazerswoude, Rijndijk 192; J. M. W. de Jong en fam.. Stadhouders laan 6, Gilze ca, Chaamseweg 1; M. Kloots en fam., Cobetstr. 47, Oegstgeest, Julianalaan 7; A. J. J. Lambooij, Be schuitsteeg 1, Utrecht, Willemstraat 22; E. J. ReekmanLandzaat. Haarl.str: 221, Gravenhage, Zuidbinnensingel ld; M. H. J. van der List, Hogewoerd 126, 's Gravenhage, Weimarstr. 107; H. van der Loos, Da Costastr. 9, Haarlem, Van Egmondstr. 3; A. H. J. J. Meertens, W. Singel 10, Oegstgeest, Kempenaerstr. 80; A. F. J. Messchaert en fam., Nwe Rijn 7a, Indonesië; J. Nijland, J. de Wittstr. 30, Nijmegen, Kwakkenbergweg 320; A. VerheijenOnderwater, L. Zandstr.- 6a, Bergen op Zoom, Antwerpsestraatw. 25; J. H. SwaakVan Plateringen, Oude Singel 160, Indonesië; C. van Ponering, Rijnsb.weg 10, Delft, Oude Delft 211; J. Retzema. Schimmelstr. la, Groningen. Reitemakersreige, 19; E. C. M. de Rooij en fam., Kagerstr. 22, Warmenhuizen, .,de Fuik"; J. P. PaulRotmensen, Kampensteeg 4, Rotterdam, Van Mal- senstraat 72; H. A. H. van Ruiten, Rijns- burgerweg 17, Lisse, Julianastr. 98: A. P. Schilthuis, Groenhovenstr- 13. Bla- ricum, Bierweg 23; A. J. F. Singerling, Lammens.weg 90, Zutphen, Coehoorn- singel 24; K. Staring, Lopsenstraat 25a, Sassenheim, Lindenln. 144; J. J. van Stockum, Hogewoerd 7, Leiderdorp, Kastanjelaan 26; G. N. Teng, Zonne veldstraat 1, Indonesië; J. H. Visser, Stadhoudersin 34, 's Gravenhage, Ko ningsplein 49; B. H. A. de Vogel en fam., Bronkhorststr. 9, Canada; H. de Vries, Nwe Rijn 8, Barendrecht, Emmastr. 16; F. B. van de Warenburg, Pelikaanstr. 1, Gulpen, Kapelaan Pendersplein; H. M. van Wel, Garenmarkt 44, Indonesië; C. P. Zijlstra. Roodenb.str. 30, Tilburg, Pelgrimsweg 67. Laatste Berichten IN EEN BUNKER GESTORT. Bij het openen van een onderlosser met erts kreeg de bunker wagendrij ver G. de Waal uit IJmuiden-Oost, werkzaam bij de Hoogovens een klap van een hefboom. Hij viel hierdoor van de wagen en stortte in de zes me ter diepe bunker. Hij is aan zijn ver wondingen overleden. Jitafc, wotwetp Cfiineeó vewutfi Als men dit sierlijke Chinese voorwerp met de drakenkop ziet, zal niemand aan een klok denken, en toch is het er één, al ziet men uurwerk, noch wij zers. De werking is heel eenvoudig en heel vernuftig: een stuk brandbaar materiaal wordt op de rug van de draak gelegd. Het verbrandt langzaam (meestal wordt hiervoor wierook gebruikt). Als de vlam het draadje, waar aan één van de bollen hangt, bereikt, valt deze in de eronder geplaatste bak, die als gong dienst doet. Deze soort van gebeeldhouwde tijdwijzers werden van kostbaar hout vervaardigd en in de boeddhistische tempels geplaatst, waar zij het uur van de vijf nachtwaken aangaven. Prins Bernhard in Oegstgeest Gistermiddag heeft prins Bernhard de lunch gebruikt in restaurant „Beukenhof" te Oegstgeest als 'gast van de M.S.A.-missie in Nederland. Als gastheer trad op de heer Cla rence Hunter, hoofd van de M.S.A. in Nederland. Voorts waren aanwe zig de ambassadeurs van Amerika en Frankrijk, de heer William Dra per, Trumans persoonlijk vertegen woordiger in Europa en permanent Amerikaans vertegenwoordiger bij de NAVO, vele Nederlandse militaire autoriteiten en enige Nederlandse ministers. Deze lunch werd gehouden ter gelegenheid van de parafering van de overeenkomst in zake de Europese defensie gemeenschap. KATWIJK AAN ZEE VLAGGETJESWEEK BEGONNEN. De z.g. Vlaggetjes week te Katwijk werd gisterenavond* ingezet met een fakkeloptocht vanaf de Parklaan, waaraan een reeks van verenigin gen deelnamen. Tussen de verschil lende groepen marcheerden een aan tal muziekkorpsen, o.a. de U.N.I., de Marinekapel van het Vliegveld, De Leidse Padvinders met hun drum band, een drumband van de Natio nale Reserve, de Harmonie uit Kat wijk aan den Rijn. De lichtstoet maakte een fantastische indruk er begeleid door de genoemde muziek korpsen werd door heel Katwijk aan Zee gemarcheerd. De taptoe werd afgenomen door burgemeester Wol- dringh van der Hoop als ere-voor- zitter van de Katwijkse Midden standscentrale. Het wel zeer mooie weer droeg er toe bij, dat deze eer ste actie schitterend slaagde. NOORDWIJK BEGRAFENIS L. J. BEUK. Hedenmorgen vond in de R.K. Kerk Maria ter Zee te Noordwijk de uitvaartdienst plaats voor de heer L. J. Beuk. De H. Mis van Requiem werd op gedragen door pastoor W. Bende met assistentie van pater C. Peterse als diaken en kapelaan A. Hartog uit Noordwijk Binnen als sub diaken. Onder de aanwezigen bevonden zich L. Graaf van Limburg Stirum, secr. Stichting Noordwijk, W. F. J. Oehl, dir. Hof van Holland, A. Be- reixdes, secr. Federatie Personen Vervoer uit Den Haag en vele vrien den en kennissen van de overledene. Het personeel fungeerde als slippen- dragers en droegen de overledene grafwaarts. Enige kransen dekten de kist. Gemeenteraad. De raad van Noordwijk zal in openbare vergade ring bijeenkomen op Dinsdag 20 Mei a.s. 's avonds te 8 uur. De agenda bevat 29 punten, waar van de voornaamsten zijn: Mede werking voor stichting van een twee de school aan de Hervormde School vereniging; verzoek bestuur Chr. Mulo inzake aankoop van grond aan de Duinweg; vaststelling bijdrage in het onderhoud van Leeuwenhorst; aankoop van de villa „Kareol" en het aangaan van een geldlening daarvoor; vaststelling uitbreidings plan Golfterrein. VOORSCHOTEN FRANSE ONDERSCHEIDING VOOR CHR. EGGINK SR. Bij besluit van 7 Mei 1952, heeft de de gemeenteraad van Parijs aan de heer Chr. Eggink Sr., president-direc teur van de N.V. Gebr. Eggink, bloembollenkwekers, de zilveren me daille van de stad Parijs geschonken. Deze schenking ging vergezeld van een oorkonde, voorzien van het wa pen van de stad Parijs en getekend door de burgmeester. Tevens heeft hij ontvangen een zilveren plaquette van het Departement van de Seine. Ter gelegenheid van het 2000-jarig bestaan van de stad Parijs, werd door de N.V. een partij bloembollen aangeboden, ter verfraaiing van het Bois de Boulogne. De uitreiking van de onderschei dingen vond plaats aan een lunch ^in ,.De Gouden Leeuw", aangeboden door de N.V .Gebr. Eggink, waar o.a. aanzaten de waarn. burgemeester van Parijs met zijn echtgenote, de heer en mevrouw Féron; de directeur van de markthallen en echtgenote, de heer en mevrouw Maillot en de se- wordt het weer? (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 upur). RUSTIG WEER. In de nacht en vroege ochtend hier en daar mist, overigens half tot zwaar bewolkt, overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen Het Meel in Euïafia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden als volgt: max. weer temp. OSLO nevel 18 c. STOCKHOLM geh. bew. 21 c. EDINBURGH zwaar bew. 16 c. LONDEN onbewolkt 17 c. KOPENHAGEN regen 17 c. AMSTERDAM zwaar bew. 16 c. GENEVE zwaar bew. 18 c. PARIJS zwaar bew. 16 c. BORDEAUX zwaar bew. 19 c. NICE onbewolkt 20 c. BERLIJN regen 19 c. FRANKFURT nevel 17 c. MUNCHEN zwaarbew. 12 c. WENEN zwaar bew, 20 c. cretaris-generaal van het Departe ment van de Seine, de heer Pranger en enkele directeuren van de N.V. Gebr. Eiggink. In de toespraak, welke aan de aanbieding van deze onder scheidingen vooraf ging, werd o.a. op zeer duidelijke wijze tot uiting gebracht, op welke wijzese,, 0he,i gebracht, hoezeer de geste van de firma gewaardeerd werd. Geb.: Wim A., z. v. J. Faber en A. M. Daemen; Robbert A., z. v. J. Faber en A. M. Daemen; Frederick C., z. v. H. Kleinendorst en A. van Weizen; Wilhelmus J. M., z. v. P. Th. van Leeuwen en G. C. Opdam; Pieter, z. v. A. J. Jongeneel en S. Veiboon; Hermanus G. H., z. v. H. G. H. Koeken en S. C. Baljet. Geh.: Arnoldus Bosmeier, te Leid schendam, en Maria J. Gerrits. Overl.: Johannes F. Bar von Hem- mersweil, 55 j., echtg. van W. A. G. Kniphorst. WARMOND Gouden Huwelijksfeest. Donder dag 15 Mei a.s. zullen J. Versluijs en Sophia de Groot de dag herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Het gouden echtpaar geniet nog een uitstekende staat van ge zondheid. Het zal hun deze dag aan belangstelling ni«t ontbreken. Viswedstrijd t.b.v. ouden van da gen. Ten bate van ...e uitgaansdag van de ouden van dagen in deze ge meente zal op Zaterdag 7 Juni a.s. in de Warmonderlede een grote viswed strijd plaats vinden, waarvoor zeer fraaie gebruiks- en luxe artikelen be schikbaar zijn gesteld. Als extra prijs wordt een mooie beker aangeboden. Deelnemers kunnen zich opgeven bij H Veltenaar en E. Mark, Lange- gracht 60, Leiden. De heer C. P. Heemskerk alhier is door B. en W. benoemd tot ge meente-arbeider op arbeidscontract. Warmondse feesten. Door de Stichting tot viering van Warmondse feesten is bepaald, dat dit jaar de ge bruikelijke kinderfeesten zullen wor den gehouden tegelijk met de volks feesten en de harddraverij voor paar den. De traditionele kinder en volks spelen op 11 en 12 September a.s. en de harddraverij voor paarden even eens op 12 September. Tot dekking van de aan deze feesten verbonden kosten zal in de maand Juli de ge bruikelijke inzameling worden gehou den. WASSENAAR Bejaarde bromfietser aangereden Op het kruispunt van het fietspad en de weg naar het Wassenaarse Slag, ter hoogte van Hotel Duinoord, werd de 68-jarige bromfietser v. G. uit Oegstgeest aangereden door een personenauto, bestuurd door S. uit Den Haag. De bromfietser werd door de auto „geschept" en kwam met 'n harde klap op de weg terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen. Hij liep verwondingen aan het hoofd op en vermoedelijk een hersenschudding. Nadat dokter Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, werd de man overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Brom fiets en auto werden beschadigd. Politietoneelvereniging trad op. In het Verenigingsgebouw aan de Kerkstraat gaf de Politietoneelver eniging „ONI" Maandagavond een opvoering van het blijspel „Meneer m'n ega". De keuze van dit stuik is een ge lukkige geweest. Het was een blij spel, en er was vaak genoeg reden tot lachen. Maar toch miste dit stuk niet diepere inhoud. De hoofdrollen werden op uitstekende wijze ver tolkt door de hr. en mevr. Schwantje. Na afloop van het spel sprak de heer Koonings een woord van dank na mens het bestuur van ONI. Hij over handigde aan alle dames een bouquet bloemen en aan alle heren, inclusief regisseur J. C. Kortekaas een ro kertje. Daarna 'begon een geanimeerd bal, waarbij de muziek werd verzorgd door een bandje o.l.v. adjudant W. Recourt.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2