DUINSTREEK Spoorbrug over de Rijn bij Oosterbeek hersteld MAANDAG 12 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De spoorbrug bij Oosterbeek in de lijn ArnhemNijmegen is hersteld. Gistermiddag te kwart over vier hing de grote boogbrug boven de peilers en te zes uuv precies werd de brug neergelaten, terwijl de om ringende boten hun sirenes lieten horen. Daarna ging de Nederlandse driekleur in top. Gisteravon' is de laatste hand aan de brug gelegd n.l. het leggen van het spoor, de aanslui ting op het electrische net en het ge reed maken van de beveiliging. Van nacht werd de proefbelasting, die ge- sohiedde door zes locomotieven, uit gevoerd. Bij het maken van het ontwerp voor de definitieve nieuwe dubbel- sporige brug moest.op verzoek van Rijkswaterstaat rekening worden gehouden met een gewijzigde peiler indeling. De vijfde peiler van de oorspronkelijke brug staat n.l. mid den in de rivier, die ter plaatse van de spoorbrug een tamelijk scherpe bocht maakt. Daardoor werd het uit zicht van de scheepvaart ernstig be lemmerd. Ten einde hierin verbete ring te brengen, werd besloten een nieuwe peiler aan de Noordelijke oever te bouwen, waardoor het mo gelijk werd de beide vroegere grote bruggen, elk 93,06 meter lang te ver vangen door een grote overspanning van 131 m/2ter en een kleine van 56 meter. De nieuwe brug bestaat daar door uit zes gelijke uiterwaardbrug- gen, elk 56 meter lang, waarvan er een aan de zijde van Nijmegen ligt en een boogbrug met trekband over de rivier met de reeds genoemde overspanning van 131 meter. Na de Omzetbelasting Middenstand wil doorzetten De commissie van overleg van de drie centrale middenstandsbonden, waarin samenwerken de Chr. Mid denstandsbond, de Kon. Ned. Mid denstandsbond en de Ned. Kath. Middenstandsbond, heeft een tele^ gram aan de ministerraad gezonden. De ministerraad wordt dringend verzocht te bevorderen, dat, gezien de grote belangen, welke hiermede voor het bedrijfsleven gemoeid zijn, de parlementaire behandeling van het wetsontwerp technische herzie ning van de omzetbelasting zo spoe dig mogelijk voortgang vindt. Een konijn van de heer J. Cos- ter te Barneveld heeft negentien jon gen ter wereld gebracht. Gewoonlijk krijgen konijnen vijf a tien, ten hoogste twaalf jongen tegelijk. Op de Van Stolkweg te Den Haag is een bestelauto met de 14- jarige wielrijder K. J. K. uit de Bok- kiingstraat in botsing gekomen op het linker weggedeelte. De jongen is overleden. voltooiing van de nieuwe brug wordt de vijfde peiler en alle tijdelijke peilers en steunpunten geheel opge ruimd. (Op 10 Mei 1940 werd de Zuide lijke rivierbrug opgeblazen en op 17 September 1944 werden door de Duitsers bij de nadering van de En gelse luchtlandingstroepen alle bruggen met uitzondering van de uiterwaardebrug aan de zijde van Nijmegen vernield. Het is bekend, dat men bij het herstel gebruik maakte van het hulpmateriaal van het Engelse leger en o.a. de Water- loobruggen, die indertijd gebruikt zijn bij de vernieuwing van de spoor brug over de Thames bij het Water- loostation te Londen.). Herbegrafenis van Katwijk naar Grave Onder leiding van pater J. Albers S.J. uit Amsterdam is Zaterdagmid dag uitvoering gegeven aan de op dracht, de stoffelijke resten van 87 overleden paters en broeders van de Sociëteit van Jesus over te brengen van Katwijk naar huize „Mariën- daal" bij Grave. In de loop der jaren 18591928 zijn op het kloosterkerkhof van het St. Willibrordus-college te Katwijk de aldaar overleden paters en broe ders ter aarde besteld. De stoffelijke overblijfselen zijn in 15 kleine kisten vervoerd en on middellijk bij aankomst Zaterdag middag op huize Mariëndaal met de gebruikelijke liturgische plechtigheid begraven. NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. Velen onder U zullen dit jaar eens naar Lourdes willen gaan. Het is dan ook langs deze weg dat wij U er op merkzaam op maken dat de Natio nale Bedevaart in 1952 twee van de ze pelgrimstochten zal organiseren. Ie. Van 24 Juli tot 1 Augustus 1952. Bij deze pelgrimstocht zullen ook de zieken aanwezig zijn. 2e. in begin October. De data zul len nog bekend gemaakt worden, doch ditmaal zullen geen zieken aan wezig zijn. Voor Leiden en omstreken kunt U alle inlichtingen en eventueel in schrijfformulier verkrijgen bij de correspondent: de heer B. M. Pols, Morsweg 174 B te Leiden. Ook zal er nog een bedevaart naar Fatima gaan met verblijf van vier dagen in Lourdes. Nadere gegevens volgen. Voor de toekomstige pelgrims zal tevens nog een lichtbeeldenavond worden georganiseerd opdat zij zich enig denkbeeld kunnen vormen van Lourdes en zijn omgeving. Wij spreken het vertrouwen uit dat ook dit jaar weer zeer vele pel grims zich zullen aanmelden om aan deze bedevaarten deel te nemen. J. J. C. LOOIJAARD, pastoor, lid v. h. Hoofdbestuur voor het bisdom Haarlem. Gedwongen melk- sanering te Dordrecht Straks de vrije Negen van elke tien Dordtse huis vrouwen zijn tegen melksanering, naar is gebleken uit een door een actie-comité uit de burgerij ingestelde enquête. Uit besprekingen tussen het actie comité en de saneringscommissie van de melkhandel is nu een compromis voortgesproten. Met ingang van vandaag, Maan dag, gaat een gedwongen sanering in, om de nieuwe melkhandelaar ge legenheid te geven zijn klanten te bewijzen, dat hij voor een even cou lante bediening kan zorgen als zijn voorganger. Over een maand, dus op 12 Juni, wordt een „vrije'' sanering van kracht. Dan zal men alsnog een an dere dan de toegewezen melkhande- laar kunnen kiezen. De „vrijheid" van de sanering brengt echter met zich mee, dat de melkhandelaren kunnen weigeren be paalde klanten aan te nemen. Men hoopt door besprekingen, die nog steeds gevoerd worden, een zo danige oplossing te vinden, dat alle partijen tevreden gesteld kunnen worden. Men is thans zo ver, dat men over en weer eikaars standpun ten kan billijken. Piet van Staveren, die wegens de sertie in de strafgevangenis te Leeu warden zit opgesloten, wordt caudi- daat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Dit meldt iriomphantelijk het communistische dablad „De Waarheid". De voorzit ter van de C.P.N., Gerben Wagenaar, heeft Van Staveren mogen bezoeken en hem de candidatenlijsten van „communisten en partijlozen" laten tekenen. Van Staveren is twee jaar geleden tot zeven jaar veroordeeld. Het is dus niet duidelijk hoe hij nu reeds in de Tweede Kamer zou kunnen komen. „Hou je taai" heeft Wagenaar vol gens „De Waarheid" gezegd. „Wees ervan overtuigd, dat je je zeven jaar niet zult uitzitten". De gedetineerde krijgt de vijfde plaats op de com munistische lijst, Dit betekent: een verkiesbare plaats, indien de C.P.N. evenveel steun zou krijgen als in 1948. Wanneer Van Staveren nog vóór het einde van de komende parlemen taire periode (dus vóór 1956) vrij zou raken is het niet zonder meer uit- geloten, dat hij inderdaad in de Tweede Kamer komt. Het zou niet de eerste keer zijn, dat een voorma tg gedetineerde volksvertegenwoor diger werd. (Volkskrant). De ganse Zondag is het gouden feest van de staatsmijnen opgewekt en graag gevierd. Na kerktijd laaide de vrolijkheid bij goed weer aan alle kanten weer op. Concerten en mu- ziekwedstrijden, sportieve gebeurte nissen, cabaret- en filmvoorstelingen, operettes, circus, variété's en dansge legenheden waren vol tot propvol met belangstellenden. Jong en oud vermaakte zich kostelijk. De optoch ten van Heerlen en van de mijn Em ma trokken geweldig veel belang stelling. Spanning was er onder de tiendui zenden Limburgse Liefhebbers van de duivensport, die een gezamenlijke wedstrijd ter gelegenheid van het ju bileum aangingen. Uit alle delen van Limburg waren dertig duizend post duiven in veertien spoorwegwagons naar Orleans gezonden. Dit trans port werd in de Zondagmorgen daar gelost. Mede om de vele mooie prij zen was de spanning groot. Hedenmorgen vroeg zouden de eerste kompels weer in de schach ten der staatsmijnen afdalen om het werk te hervatten. Dan is de koek weer op. Maar zonder twijfel zal men daar in het Limburgse land nog maandenlang napraten over deze ge weldige feesten, waarvan iedereen in het mijndistrict volop heeft kunnen genieten. DE EMIGRATIE NAAR NIEUW-ZEELAND. De commissaris voor de emigratie heeft na 'n bespreking met de Nieuw Zeelandse autoriteiten, zijn instem ming betuigd met haar voorstel, om de geldigheidsduur van de .Landing Permits" voor Nieuw-Zeeland van 2 jaren op zes maanden terug te bren gen. Belanghebbenden worden der halve dringend aangeraden van een bestaande boekingsmogelijkheid spoe dig gebruik te maken, mede in ver band met het feit, dat de medische verklaringen voortaan eveneens een beperkter geldigheidsduur zullen heb ben. Aangezien het boekingsaanbod in beginsel slechts eenmaal zal plaats vinden, kan van Nederlandse zijde generlei garantie worden gegeven voor een hernieuwde boekingsmoge lijkheid indien van het aanbod geen gebruik wordt gemaakt, terwijl aan hen, die direct van het aanbod ge bruik maken, vervoersprioriteit zal worden gegeven. Zij, die het aanbod niet aanvaarden, zullen in elk geval onder aan de wachtlijst worden ge plaatst zodat, aangezien de aanvra gen voor emigratie naar Nieuw-Zee land gestadig vermeerderen, er een grote kans bestaat, dat zij in de loop van dit jaar niet meer op regerings schepen vervoerd zullen worden. Mgr. J. M. v. d. Tuyn, oud-deken van Den Haag, die op 8 April jl. 65 jaar is geworden, heeft aan Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem ont slag gevraagd als rector van de Maria- stichting aan de Toussaintkade te Den Haag. Mgr. Van der Tuyn is voornemens tegen het einde van Juni a.s. Den Haag te verlaten en zich metterwoon te Hilvarenbeek te ves tigen, in de verwachting, dat het mildere Brabantse klimaat een gun stige invloed zal hebben op de bron chitis, waaraan hij lijdende is. Op het emplacement van het Staats spoorstation raakte de 32-jarige wa genpoetser D. B., die bezig was een stilstaand treinstel te reinigen, onder een ander treinstel, dat het stilstaan de wilde opduwen. De hulpmachinist van de rijdende trein hoorde een schreeuw, maar kon niet meer voor komen, dat beide benen van de wa genpoetser werden afgereden. De ongelukkige is in het ziekenhuis Zuid wal opgenomen. PHILIPS VERLAAT ALMELO. De directie der N.V. Hollandse Signaalapparaten te Hengelo heeft aan het personeel van de te Almelo gevestigde afdeling meegedeeld, dat de werkzaamheden, welke in die af deling worden verricht, namelijk uit sluitend 't monteren van gromofoon- platenwisselaars door de N.V. Phi lips' te Eindhoven, waarvoor Philips de onderdelen levert, na 1 October a.s. zullen worden beëindigd. De N.V, Philips wil deze montage te Eindho ven concentreréh en bovendien kan het bedrijfspand niet weer gehuurd worden. Aangezien de samenstelling en de geschooldheid van het perso neel, ongeveer zestig vrouwen en circa veertig mannen, in het geheel niet overeenkomt met die van de fa briek te Hengelo, zal slechts in be perkte mate overplaatsing mogelijk zijn. Jongetje gedood Bij brand in een veilingloods Tijdens een grote brand, welke gisteravond een emballageloods op het terrein van de Utrechtse groen ten- en vruchtenveiling in de as heeft gelegd, is het achtjarig zoontje van de familie Henneveld uit de Huygen- straat om het leven gekomen. Hoewel omwonenden de brand ont dekten, direct nadat een zware on weersslag was gehoord, staat het al lerminst vast dat de bliksem de oor zaak is geweest. Er zijn namelijk aanwijzingen dat het omgekomen knaapje met een vriendje op het afgesloten veilingterrein met vuur heeft gespeeld. Plotseling schoot door nog niet op gehelderde oorzaak een felle steek vlam omhoog, waarbij het geluid van een ontploffing werd gehoord. Een der jongens, de achtjarige A. Ooms uit de Coornhertstraat, kwam het veilingterrein afhollen. Zijn hoofd haar brandde reeds en geheel over stuur werd hij op straat door een groepje voetballende jongens opge vangen en zo spoedig mogelijk aan de geneeskundige dienst overgegeven. Het lijkje van de jongen werd ge vonden, toen de brandweerlieden bezig waren met opruimingswerk zaamheden. Onder de resten van on geveer 70.000 fruitmandjes, die in de vlammen opgingen, vonden zij het verkoolde lichaampje. begaf zich te bed met een brandende sigaret. Zijn schoonzoon, die korte tijd later de woning passeerde, zag rook, ging even kijken en trof zijn schoonvader met brandende kleren aan. Met brandwonden werd de on voorzichtige roker naar het Acade misch ziekenhuis gebracht. Zaterdagavond brak brand uit op de tweede verdieping van het St. Jozef-patronaat aan de Mariastraat te Maastricht. Deze verdieping, die in gebruik is bij de welpen van de Maastrichtse padvinderij, werd door het vuur verwoest. De brandweer wist uitbreiding van het vuur te voorkomen. Een brandende kaars heeft een hoeveelheid papier vlam doen vatten tijdens afwezigheid van de jongens. De schade bedraagt ver moedelijk ongeveer 10.000 gulden. Te Goudriaan, een dorpje, in het hart van de Alblasserwaard, dat on geveer zeshonderd inwoners telt, is een Vrijdag door de echtgenote van de burgemeester de eerste steen ge legd voor de bouw van twee arbei derswoningen. Het zijn de eerste woningen die van gemeentewege worden gebouwd. Burgemeester Van Slijpe zei bij deze gelegenheid dat na voltooiing van deze woningen de woningnood te Goudriaan opgeheven zal zijn. Goudriaan bouwt deze woningen uit eigen middelen. Weduwe opgelicht voor 23 mille Hagenaar gearresteerd De Rotterdamse recherche heeft de 50-jarige L. O. M., die in Den Haag woont en te Rotterdam een kamer heeft, gearresteerd onder verdenking een 50-jarige weduwe voor 23.000 te hebben opgelicht. Nu eens zou hij van de weduwe /9000 hebben losgekregen voor een auto, dan weer f 2000 voor een han del in kerstartikelen, een andere maal weer 7000 om handel met Zuid-Amerika te drijven, etc. De we duwe kreeg argwaan, omdat M.'s bezoeken sporadischer werden. Hij zou haar ook trouwbeloften hebben gedaan, evenals aan een huishoud ster met wie hij vorige zomer kennis maakte. Aan deze vrouw had hij verteld in 1948 uit Venezuela te zijn gekomen voor een vacantie van twee maanden. Om politieke rede nen een omwenteling in Vene zuela zou hij niet meer terug ge kund hebben. Hij had er nog kapi taal, waarover geprocedeerd moest worden. Van de 1500 die hij van deze vrouw „geleend zou hebben, be taalde hij een deel terug. Er wordt onderzocht of M. ook in Amsterdam of Den Haag geld heeft geleend, zoals men vermoedt. IN BED GEROOKT. Jiatte GOLF 13 Mei: zon op 4.50 en onder 20.24; maan op 0.23 en onder 7.08 uur. Het uMti in Cuicrfxa BINNENLAND. Koningin Juliana bezocht Za terdagavond het concert, dat in het gebouw voor Kunsten en Weten/- schappen te 's Gravenhage werd ge geven door „The Boston Symphony Orchestra". Een felle uitslaande brand heeft gistermiddag te Hoge Zwaluwe twee woningen en drie schuren in de as gelegd. Drie gezinnen zijn door deze brand dakloos geworden. De totale De 53-jarige bloemenkoopman G. I schade wordt geraamd op drie kwart J. in de Muurstraat te Groningenton. OEGSTGEEST IIERDENKINGSSAMENKOMST GROÊNE KERKJE. Zoals ieder jaar werd ook nu op deze Meizondag een samenkomst ge houden ter herdenking van de in de oorlog gevallen Nederlandse en ge allieerde militairen, die bij het Groe ne Kerkje begraven zijn. En vele na bestaanden, soms van ver komend, waren hier aanwezig. Bovendien ga ven van hun belangstelling blijk burgemeester en mevrouw du Boeuff, wethouder J. den Ouden, de.-;6aties van het Marine Electronisch Bedrijf dn het Ilde Infanterie Depot, Oorlogsgravencomité, plaatselijke predikanten en geestelijkheid. Onder de vele belangstellenden bevond zich ook een 20-tal Engelsen uit Oxford, vergezeld van hun Lord Major W. O. King, en hun gastheer, Burge meester Van Kinschot. Na opening door de voorzitter van de O. V. en zang van het N. H. kerk koor o. 1. v. de heer B. van Luyn las ds. B. C. Visser Psalm 97 en richtte zich in het Engels tot de Britse aan wezigen, waarbij hij wees op de nood. zakelijkheid van voortdurende her denking der offers, die in 1940 om wille van de vrijheid werden ge bracht; offers, die niet vergeefs ble ken want God schonk ons de uitein delijke victorie. Na het spelen van het Engelse en het Nederlandse volkslied begaf men zich naar de graven, waar ds. Visser het Onze Vader bad en burgmeester du Boeuff een krans legde. Bij de graven der Engelse soldaten, werd een bloemenhulde gebracht door Lord Major King cn doot cpt. G. Taylor, een der strijders uit de Bettle of Arnhem. SASSENHEIM K.A.B. vierde Feest v. d. arbeid DODELIJK BEDRIJFSONGEVAL BIJ DE HOOGOVENS. Bij het openen van een onderlosser is de 56-jarige G. de Waal uit LJmui- den-Oost op het terrein van de hoog ovens door een klap van een hefboom in een vijf meter diepe lege bunker gevallen. De man werd ernstig ge wond aan zijn ruggewervel. Zondag is hij in het R. K. ziekenhuis te Be verwijk overleden. SCHOENFABRIEK UITGEBRAND. Zondagmiddag omstreeks kwart voor vier brak brand uit in de schoenfabriek van de meer dan hon derd jaar oude firma W. van Nieuw- stadt en zonen te Kaatsheuvel. Sinds Zaterdagmiddag was niemand in de fabriek geweest. Vermoedelijk is de brand ontstaan in of nabij de snij- derij op de bovenverdieping. Het aangrenzende woonhuis, dat door één der firmanten wordt bewoond, kon gespaard blijven. De brandweer van Kaatsheuvel en Loon op Zand be streed het vuur met een achttal slangen. Om kwart voor vijf was het middengedeelte van de fabriek bijna geheel uitgebrand. De firma is ver zekerd op beurspolis, zowel voor brand- als bedrijfsschade. Er werken een zestigtal arbeiders en de fabriek was in volle seizoen-drukte. De schade kan moeilijk woeden geschat. De oorzaak van de brand is onbekend. Gisteravond heef de K. A. B. het K. S. A.-gebouw een feest van de arbeid georganiseerd ter gelegen heid van het beschermfeest van St. Joseph. Zondagochtend begonnen de A. B.-leden het feest met het bijwo nen van de H. Mis, tijdens welke al len ter H. Tafel naderden, Des avonds was het feest in het K. S. A.-gebouw. De voorz. der afd., de heer J. W. Kortekaas, sprak een openingswoord. Hierin memo reerde hij, dat het feest van St. Jo seph tevens het feest van de Arbeid is. Immers St. Joseph is de patroon van de arbeid. Na het zingen van het strijdlied van de K. A. B. kwamen Thomasvaer plaats in een bosrijke omgeving, met op de achtergrond het vacantie-cen- trum der K. A. B. „Nieuweroord". We werden herinnerd aan de K. A. B., de Reisvereniging der K. A. B. De encycliek van Paus Leo XIII „Rerum Novarum" werd herdacht. Tevens al datgene wat de K. A. B. sinds haar oprichting tot stand heeft gebracht. Tot slot werd de toneelvereniging St. Pancratius" die vorig jaar haar zilveren jubileum heeft gevierd nog maals gelukgewenst. Door een damesdansgroep werden enige balletdansen uitgevoerd. Eerst de zomer en daarna een dans om een sneeuwpop in de winter. In de pauze deed J. v. d. Drift een goed woordje voor „Adeat Musica", wat ruim 3'5 opbracht. Tot slot werd een toneelstuk opge voerd: „De waarheidspqp" van Bon. Het was een dwaas stuk waar menigeen hartelijk om heeft gelachen Men had een waarheidspop opgesteld in de huiskamer. Wanneer iemand loog. begon deze pop te dansen. Dit leidde tot zeer rare situaties. De geest. adv. van de K. A. B. dankte alle medewerkenden voor deze schit terend geslaagde avond. VALKENBURG Zaterdagmiddag had onder grote belangstelling de jaarlijkse herden king plaats van de burgers, die door oorlogsgeweld om het leven zijn ge komen. Hiervoor waren uitgenodigd fami lieleden van de gesneuvelden. d« schoolkinderen, het bestuur van de E.H.B.O. pn van diverse comité's, welke onmiddellijk na 1940 werden opgericht Het hoofd der Chr. school, de heer A. v. d. Berg, sprak de kinderen toe. In een uitvoerige rede besprak hij het gebeuren in Mei 1940 en kweek te hij liefde aan, om steeds deze mensen te gedenken en de graven in ere te houden. Vervolgens nam de burgemeester het woord. Ook hij gaf een overzicht van wat er 12 jaar geleden gebeurd is. Spr. kon nu mededeling doen, dat over een paar maanden het monu ment voor de gevallen burgers zou geplaatst worden. Even verraderlijk als 1940 kan ook 1952 zijn. Laten we enze verantwoordelijkheid wel be seffen. God is altijd bij ons. Hierna had de kranslegging plaats en werd door ieder kind afzonderlijk een ruiker bloemen neergelegd. Na het zingen van het Wilhelmus werd deze plechtigheid gesloten. VOORSCHOTEN (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). BIJNA OVERAL DROOG. Op de meeste plaatsen droog weer met veranderlijke bewol king. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuid-west. De zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. De weerrapporten van heden- morgen 7 uur luiden. max. weer temp. OSLO mist 20 c. STOCKHOLM onbewolkt 20 c. HELSINKI licht bew. 16 c. EDINBURGH zwaar bew. 12 c. LONDEN licht bew. 17 c. KOPENHAGEN zwaar bew. 17 c. AMSTERDAM zwaar bew. 18 c. GENèVE regen 22 c. PARIJS zwaar bew. 19 c. BORDEAUX licht bew. 15 c. NICE zwaar bew. 20 c. BERLIJN zwaar bew. 22 c. FRANKFURT regen 24 c. MüNCHEN geheel bew. 22 c. WENEN geheel bew. 24 c. Zaterdag herdacht de heer D. Lim burg in intieme kring de dag, waar op hij vóór 50 jaren in dienst trad van de Kon. Zilverfabriek Begeer, destijds de firma J. M. van Kempen en Pieternel en Kloris en Roosje op en Zonen te Voorschoten, het toneel. Hun gesprekken vonden I Omstreeks half elf vervoegde zich de directie met enige vertegenwoor digers van het personeel aan de wo ning van de jubilaris. In het daarop volgende gezellig samenzijn voerde als eerste de directeur, de heer mr. S. A. C. Begeer, het woord, die mede namens zijn" vader met woorden van erkentelijkheid voor de vakmanschap van de heer Limburg de gouden me daille der Kon. Nederl. Edelmetaal Bedrijven voor 50 jaren trouwe dienst aanbood met de enveloppe met in houd en andere geschenken. Daarna sprak de heer jh. ir. A. C. von Weiier, directeur der zusterven- nootschap, N.V. Kon. Begeer, de ju bilaris toe. Namens de Mij. voor Nij verheid en Handel reikte spr. het vererend getuigschrift en de gouden ere-penning uit. Voor het jubileumfonds en het per soneel sprak de heer Fr. Kriek, die in het bijzonder de steun, die het ver enigingsleven in en buiten het be drijf van de heer D. Limburg heeft genoten, memoreerde en geschenken aanbood. Nadat de heer J. van Os voor de afdeling enkele woorden had gesproken, beantwoordde de heer D. Limburg de sprekers. Hoewel op verzoek van de jubilaris aan het jubileum geen publiciteit was gegeven, heeft het hem ook verder op de dag niet aan belangstelling, ontbroken. O.a. kwam burgemeester C. J. v. d. Hoeven, de heer Limburg, die 25 jaren lid van de gemeenteraad is geweest, complimenteren. Onder de geschenken, welke op deze dag werden aangeboden, neemt het uit twee delen bestaande boekwerk Het Grote Gebod" wel een zeer bijzonde re plaats in. ERNSTIGE AANRIJDING. Op de Kon. Julianalaan is de 72- jarige wielrijder, de heer A. A., bij het oversteken van de rijweg aange reden door een auto. Doordat men het wegdek aan het verstraten is, mopst de heer A. aanvankelijk op het lin kergedeelte van de straat rijden en daarna oversteken. De heer A. werd nadat dr. Torino de eerste hulp had verleend met een heupfractuur per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Leiden over gebracht. Zaterdag werd aan de wacht meester C. Robbertsen bekend ge maakt dat hij, met terugwerkende kracht vanaf 1 October 1951 was be vorderd tot wachtmeester le klasse bij de Rijkspolitie. ZOETERMEER Geboren: Cornelia Th. M., d. van M. Veltman en M. C. Duijvesteyn; Adrianus P. M., z. van A. L. de Groot en C. A. Spruit.; Marianne, d. van I. J. Roos en N. Loef. Getrouwd: M. v. d. Veen 26 jaar en J. Waardenburg 27 jaar; P. M. Dercksen 27 jaar en M. C. Waarden burg 25 jaar; Ph. van Hoven 27 jaar en H. L. Stienstra 23 jaar. Overleden: J. Verhoef f. 78 jaar, echtgenote van P. J. v. d. Spek; A. Schellingerhout, 81 jaar, echtgenoot van Th. Kurpershoek, P. A. de Vla ming. 66 jaar, echtgenote van J. v. d. Vooren. Mutnpa Metflató verslaat.... een mug"^ 29. Als we maar niet te laat ko men!" veronderstelde Evy angstig. „Wie weet, wat die arme Humpo alle maal moet doorstaan, voordat we hem bereikt hebben! Misschien hebben ze hem al opgegeten, want hij zei. dat hy juist aan een troep woedende en hongerige kannibalen ontsnapt was Het is de vraag, of hem dat voor de tweede keer ook lukt„Geen zorgen voor morgen!" meende Jim my. „Als we er eenmaal zijn, is er nog tijd genoeg, om ons druk te ma ken!" Evy wist niet meer hoe lang zij gevlogen hadden, voordat zij in de verte een eiland zagen liggen. „Hier moesten wij maar eens gaan kijken", vond Jimmy en hij voegde de daad bij het woord door de „kist" aan de grond te zetten.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2