TOERISME ELTAX-Tel. 22444 Kon i ng inne-sportmiddag in de Leidse Hout Militair elftal versloeg het Leids KNVB-elftal met 9-3 Geslaagd Concours Hippique te Lisse DONDERDAG 1 MEI 1952DE LEIDSE COURANTTWEEDE BLAD PAGINA 3 Goede wielren- demonstratie en athletiek In een blakerende zon lag gister middag het sportpark van de Leidse Hout, toen dit zich geleidelijk aan vulde met toeschouwers, die de Bportmiddag ter ere van Koninginne dag wilden bijwonen. De toeloop was zeer groot, zo groot zelfs, dat er voor de ingang een angstwekkende volksverzameling zich ophoopte, dis tenslotte zo groot werd, dat men steeds meer naar de ingang drong totdat tenslotte het huisje van de kaartverkopers „van de kaart" ging en finaal ondersteboven werd ge duwdIn een dichte drom storm de men de laan in, die toegang geeft tot het sportterrein en naar schat ting zijn er zeker wel duizend men sen zonder toegangsbewijs het veld opgestroomd. Hoe de gang van zaken bij de or ganisatie ook geweest moge zijn, er was iets niet in orde. Feit is, dat het suippoosten-aantal veel te gering is cn we hopen, dat zich dit niet meer herhalen zal. Men zal zeggen, dat suppoosten geld kosten, maar nu heeft men ook veel geld verbeurd door te weinig personeel. En ten slotte een ordelijk verloop door het plaatsen van drie of vier loket ten langs de weg is verre te ver kiezen boven dit gedoe. De bezoekers, die zich bjj de be storming reeds in het Sportpark be vonden, hebben hiervan weinig meer bemerkt dan een plotselinge langs komende stroom van mensen door de hoofdlaan. Intussen, op "het sportpark werd een interessant programma van wiel rennen, athletiek en voetbal te zien gegeven. Vooral het wielrennen, bij velen van het publiek niet meer bekend dan b.v. uit een Ronde van Leiden, gaf een aardige demonstratie te zien. Het feit, dat enkele prominente wiel renners van de Swift-combinatie op het appèl ontbraken evenals trou wens de- Haagse renners, die voor deze wedstrijden uitgenodigd waren deed geen afbreuk aan het ver toonde. Er werd begonnen met een klasse mentswedstrijd over 24 ronden, welke op fraaie wijze werd gewonnen door Joop Riethoven met 15 p.; 2. D. Nieu wen burg 12 p.; 3. J. Smit 6 p.; 4. Th. Kalkers 5 p. In de pauze werd een afvahved- stryd verreden, waarbij na elke ronde de laatste renner afviel. De vier overblij venden reden een sprint over 3 ronden om de prijzen. Ook hier werd Joop Riethoven winnaar, 2. Jan Vermeulen, 3. D. Nieuweniburg, 4. Th. Kalkers. In de pauze van de voetbalwed strijd werd voorts een athletieknum- mer over 200 meter verlopen, waar bij deTrekvogel-man Greep, Neder lands studentenkampioen, de strijd' opnam tegen vier Hollandleden, die ieder enkele meters voorgift kreeg, n.l. Van Venetië 2 m., v. d. Berg en Segaar 3 m. en Labordus 5 m. On danks deze handicap won Greep met ruime voorsprong op fraaie wijze. 2. Van Venetië, 3. v. d. Berg, 4. Segaar, 5. Labordus. MILITAIR ELFTAL VERSLOEG LEIDSE KNVB-PLOEG MET 9—3. De voetbalwedstrijd, die het Leids KNVB-elftal tegen het militair elf tal speelde, is wat het spel van de Leidse ploeg betreft, zeer tegengeval len. Dit ondanks het veelbelovende begin. Want na goed 20 minuten had Leiden met 20 de leiding. Dat was evenwel geheel tegen de verhouding van het spelbeeld in. Want de twee Leidse doelpunten waren gekomen uit even zovele aanvallen, terwijl de gasten in het veld de toon aangaven. De eerste Leidse aanval had succes door een missen van linksback Van Mourik (Ajax). Vreeken had de bal naar de rechtervleugel dooi-gegeven, waarna de bal via v. Mourik by Ver hoogt kwam, die na 8 min. zeer be heerst inschoot (10). De tweede Leidse aanval kwam na 20 minuten uit een pass van Devilee naar Kan tebeen, die doorgaf naar Teeuwen en uit diens voorzet kopte midvoor Verhoeven onberispelijk in (20), maar o.i. was dit doelpunt niet ge heel vrij van buitenspel. Dit onverwacht succes voor de Leidse ploeg, bracht de militaire ploeg allerminst van haar stuk en uit het vertoonde spel bleek overduide lijk, dat elk speler zijn plaats waard was en dat zij qua techniek verre boven de Leidenaars uitstaken. Het eerste tegenpunt kwam uit een strafschop. O.i. een te zware straf tegen spil Devilee, die bij een aan val Van de Waal probeerde de bal voor diens voeten weg te trappen, waarbij deze speler over dit been viel. Kammeijer voltrok het vonnis en de stand was 21. Daarna volgde weer een Leidse aanval, waarbij het Verhoeven gelukte Van Mourik weer te verschalken en een onverwacht schot loste, waarbij keeper Den Her tog de bal nog juist op de doellijn stopte. Een aanval der gasten lever de de gelijkmaker op door Kolkman (2—2). Enkele ogenblikken later gaf Miohels met een onverwacht schot het militair elftal de leiding (23). We noteerden toen nog een aardige Leidse aanval, waarbij uit een voor zet van Teeuwen ineens door Ver hoeven werd ingeschoten, maar kee per Den Hertog verrichtte een even fraaie safe door de bal na een fraaie uitval te stoppen op de doellijn. In de tweede helft speelde het Leids elftal met wind mee en dat miste aanvankelijk zijn uitwerking niet. De middenlinie trok toen meer naar voren, waardoor de aanvallen effectiever werden, maar ondanks dat dit offensief twintig minuten aanhield leverde het geen doelpun ten op door het uitstekende spel der militaire verdediging, behalve dan na 13 min. een doelpunt van Verhoeven, die ook Kammeyer een keer wist te verschalken (33). Daarmee was het Leidse kruit verschoten en kwam het militair geschutvuur los. Door een misverstand tussen v. Berkel en v." Putten scoorde Vergouwen (34). Binnen 5 min. maakte v. Berkel weer een fout en Louer profiteerde hier dankbaar van (35). Een vol gend doelpunt van dezelfde speler werd wegens buitenspel geannuleerd. Kort voor het einde maakte v. Ber kel corner en hieruit scoorde Michels (36). Door Kolkman werd het toen 37 en door Vergouwen 38 en zelfs 39, waarmede het einde kwam. De beide ploegen speelden in de opstellingen, zoals wij deze reeds pu bliceerden met slechts twee wijzigin gen. In het Leids elftal was Aniiba vervangen door v. Berkel (Lugd.) en in het militaire elftal speelde De Waal (Hercules) rechtsbuiten in de plaats van De Jong. HAAGS ELFTALZWALUWEN 3—2. Op het ADO-terrein ontmoette het Haagse elftal een Zwaluwenploeg, waarin diverse prominente spelers waren opgesteld. Huybrechts (BW) speelde op de backplaats, van Schijn- del (SW) was rechtsbuiten, van der Bogert (DOS), Bennaars (DOSKO) en van Overbeek (BW) kwamen in de voorhoede uit. Het was daarom temeer een prestatie van de Haagse ploeg, waarin Clavan en Röhrig ver boven de middelmaat uitkwamen, dat zij een zij het enigszins ge flatteerde overwinning behaalde. Technisch speelden de Zwaluwen beslist beter. Het plaatsen was beter verzorgd, het samenspel vlotte be- Een gezelschap van 60 Leidse toeris ten heeft een schitterende reis ge maakt met de 2 nieuwste ELTAX REISWAGENS naar Spanje en ken nis gemaakt met zijn prachtige ste den en oude cultuur. Ook voor kortere trips houdt zich aanbevolen 9705 (Advertentie) PRINS EN PRINSESSEN WOONDEN LIEFDADIGHEIDS- WEDSTRIJD BIJ Voor de tweede maal is op Konin ginnedag in Soest een voetbalwed strijd gespeeld, waarvan de baten bestemd zijn voor het Koningin Wilhelmina fonds voor de kankerbe strijding. H. M. de Koningin heeft voor deze wedstrijden een wissel be ker beschikbaar gesteld, die voor de tweede ir.'aal in successie door de Hilversumse eerste klasser ,,'t Gooi" werd gewonnen. Ditmaal was het Arnhemse Vitesse met 3—0 't slacht offer. De tweede helft van deze wedstrijd werd bijgewoond door Z.K.H. prins Bomhard en de prinsessen Beatrix en Irene. Na afloop reikte de prins de beker uit aan doelman Mosterd, de aanvoerder van 't Gooi, en zei daarbij: „als het zo door gaat, moet mijn vrouw spoedig een nieuwe be kor beschikbaar stellen". Na de prysuitreiking liet de prins dc spelers van beide elftallen aan zich voorstellen, waarbij hij zich even onderhield met onze nationale linksback, Albers. Muzikale medewerking bij deze wedstrijd, die door duizenden toe schouwers werd bijgewoond, werd verleend door het muziekcorps „Pie- ter Aafjes" uit Culemborg, dat des morgens bij het bloemendefilé langs de jarige vorstin, ook al pittige mar sen ten gehore bracht. passes van Clavan goed dooi', doch de Rode kon de geboden kans niet benutten, waarna de bal tot corner werd verwerkt. Een tweede pass van Clavan kogelde Langelaan, die niet opviel, tegen de lat. Toch zou deze geestdrift de Hagenaars de zege be zorgen. Kort voor tijd, er waren nog slechts luttele seconden te spelen, gaf Clavan een scherpe voorzet voor het Zwaluwen-doel, keeper Anraad stompt de bal in het veld, waarna via diverse spelers Röhrig het leder weer in zijn bezit kreeg en met een hard schot bezegelde het het lot der Zwaluwen (32). Voordien waren Tal van spelers raakten gebles- seerd waarvan Aad de Jong zodanig, dat nij niet verder kon spelen en ook doelman Hagenaars (Volewijc- kers) moest in de tweede helft zijn plaats afstaan aan de doelman van het tweede elftal van ADO N. An raad, daar hij bij een brillante safe in de eerste helft gevoelig op zijn schouder terecht kwam en onder zoek in het ziekenhuis noodzakelijk was. Anraad verving hem echter uitstekend en wist met de schoten van zijn clubgenoot Clavan, die goed werk deed, wel raad. Kort voor rust openden de Zwa luwen de score toen C, van der Gijp (Emma) een voorzet van Krommert (DOS) benutte. Toen 4 minuten na de hervatting Clavan een vrije schietkans kreeg dook Anraad tevergeefs naar de bal en de stand was gelijk (11) Goed gestuwd door de halflinie, waarin van Schijndel weliswaar traag, doch uitstekend speelde, kwam de Zwalu wen-voorhoede nu meermalen ge vaarlijk voor van der Land, maar de Haagse doelman was niet te passe ren. Naarmate de tijd verstreek ble ken de spelers meer hinder te on dervinden van de vrij hoge tempe ratuur, maar dit belette de Roode (Scheveningen) niet om een voorzet van Clavan te benutten (21). Op de vreugde van het talrijke Haagse pu bliek plaatste van Overbeek echter een domper door de gelijkmaker te scoren maar toen kwamen de Hage- naas voor de laatste maal opzetten en werd de stand toch nog op 32 gebracht. SCHOTLAND—VER. STATEN 6—0. De interland voetbalwedstrijd SchotlandVerenigde Staten, welke te Glasgow werd gespeeld, eindigde in een 60 overwinning voor de Schotten. De ruststand was 40. ENGELS B-TEAM—BRITS OLYMP. ELFTAL 39. De voetbalwedstrijd tussen het Engels B-elftal en het voorlopig Olympisch voetbal elftal van Groot Brittannië is geëindigd in een 30 overwinning voor de professionals. ATHLETIEK ZOETEMELK WINT NIEUWPOORT- LOOP. Georganiseerd door „Athlon" werd te Uselstein voor de eerste maal de z.g. Nieuwpoortloop gehouden. De A en B klassers moesten een afstand van 4500 meter aLeggen, de lopers uit de C en D-klasse 3500 meter. voornaamste uitslagen luiden: ter, maar het nodige enthousiasmeen B-klasse: 1. Zoetemelk (WIK, konden zy, in tegenstelling tot de Ha- j Wassenaar) 15 mm. 11.6, 2. Wallen- genaars, niet opbrengen. En het was' burg (Athlon, Utrecht) 15 min. 53.4, vooral dit enthousiasme, dat de Zwa- j 3 van Eeken (Hellas, Utrecht) 15 luwen-defensie grote moeilijkheden i min. 59. berokkende. Direct na het beginsig-j C en D-klasse: 1. Drost, (RAV, naai braken de Hagenaars door mooieJ Rhenen) 12 min. 29.8. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN DER VROUWELIJKE STUDENTEN In verschillende zalen en op ver schillende terreinen van Amsterdam, alsmede op de Loosdrechtse plassen, werden deze week de interacade miale sportwedstrijden gehouden van de Bond van Vrouwelijke Studenten verenigingen. Aan dit tournooi na men vrouwelijke studenten van ze ven universiteiten uit ons land deel. De uitslagen luiden: Tafeltennis: 1. en 2. Amsterdam en Leiden, 3. Utrecht, 4. Delft, 5. Gronin gen. Gymnastiek: paard, ringen, brug en behendigheidswedstrijden: 1. Utrecht, 2. Leiden, 3. Groningen, 4. Amster dam. Zeilen (Loosdrecht): 1. Amster dam, 44 pnt., 2. Leiden 26 pnt., 3. Delft 22 pnt., 4. Wageningen 12 pnt., 5. Utrecht 11 pnt., 6. Groningen 6 pnt. Volleybal: 1. Amsterdam 6 gewon nen wedstrijden, 2. Leiden 4, 3. Utrecht 4, 4. Groningen 3, 5. Rotter dam 2 gew. wedstrijden en 1 gelijk. 6. Wageningen 1 gew. wedstrijd en 1 ge lijk, 7. Delft 0. Schermen: 1. 1. Amsterdam, 2. Utrecht, 3. Leiden, 4. Groningen. Lawntennis: 1. Leiden, 2. Gronin gen, 3. Amsterdam, 4. en 5. Utrecht en Delft, 6. Wageningen. Athletiek: 1. Utreoht, 2. Groningen, 3. Leiden, 4. Amsterdam, 5. Wagenin gen, 6. Delft, 7. Rotterdam. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FEIJENOORD. De uitslag van de Ronde van Feyenoord, een wedstrijd voor ama teurs over 120 km, luidt:-1. Snijders (Halfweg 3 uur 06 min. 57 sec; 2. Haan (Mechelen) zelfde tijd; 3. van Roon (Haarlem) idem; 4. Nolten (Elsloo) 3.07.30; 5. Maas (Pindorp) z. t.; 6. van Dijk (Heilo) z. t.; 7. Hen driks (Eindh.) z. t.; 8. Maagh (Antw) z. t.; 9. van Hugten (Eindh.) z. t.; 10. Janbroers (Amsterd.) z.t. Ploegenklassement: 1. Maastricht; 2. Willebrord Vooruit (St. Wille- brord); 3. Hoekse Renners ('s-Gra- vendeel). DE RONDE VAN DEN HAAG Door de Haagse rennersclub „Hol- landia" werd de traditionele ronde van Den Haag georganiseerd over een parcours van circa 4 1/2 km, waar aan door verschillende bekende amateurs werd deelgenomen. Bij de nieuwelingen startten 140 deelnemers, die een afstand van 38 km moesten afleggen. Winnaar werd Bravenboer uit Rotterdam met een tijd van 51 min. 27 sec. De amateurs reden 100 km en hier gingen 94 renners van start. De tijd van de winnaar, de Jager uit Hoog- Blokland, was 2 uur 23 min en 12 se conden. Na hem volgden: 2. Manh (A'dam); 3. Rijnders (A'dam); 4. Zieleman (A'dam); 5. Kloosterziel (Wezep); 6. Douwes (A'dam). PAARDENSPORT THUNDERHEAD H WINT 2.900 GUINEAS RACE. Het Franse paard „Thunderhead II", dat te Newmarket bij de wedden schappen 100/7 genoteerd stond, heeft de 2.000 guineas gewonnen bij de 1ste klassieke vlakke ren over 1 mijl van het Britse seizoen. Het won daarmee voor zijn eigenaar, de heer Eugène Constant, een bedrag van 14.616 pdst. In totaal was de race ditmaal maal 17.000 pdst. aan prijzen begiftigd. SCHERMEN FLORETKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Zondag 11 Mei zal in de zaal aan de Pieterskerkgracht te Leiden het flo retkampioenschap van Leiden voor heren verschermd worden. Voorlopig hebben ingeschreven: A. van Vliet, A. de la Riviere, J. de Meij Sr. en Jr., H. v. d. Belt en L. Erades. Inschrijvingen kunnen plaats heb ben bij de heer L. Erades, Hooge- woerd 158. Belangstellenden boven 14 jaar hebben gratis, toegang. PROMOTIEWEDSTRIJD LSG H. A.s. Zondag, om 11 uur speelt LSG n zijn tweede wedstrijd in de pro motiewedstrijd naar de 2e klasse KN SB tegen Utile Dulci 1 uit Amster dam. Deze wedstrijd wordt gehou den in een der bovenzalen van „Het Gulden Vlies", Ereestraat alhier. Kampioenschap Bloembollenstreek. De uitslagen der 4e ronde zijn: Hoofdklasse: Barkemamr. Snoeck Henkemans 01; SaysTurk Jr. aggebr.; J. v .d. Berg—Geyer y,y, v Meygaardenir. Paardekoopev 01; Preenende Ree afgebr.; v. d. Lipv. Diemen >4mr. Mulder Smit uitgest. lste klasse: v. Nieuwkoopv. Dijk 01; v. d. ZonVerhoeff 10; Boom Lieverse 10; KenertVeen- boer 10; LangeveldJ. Goedemans 01; de Bakv. d. Aar 01; de ReusBoogerd afgebr.; v. d. Zwet Offringa y y. 2de klasse: BrouwerW. Goede mans 01; F. KokkelkorenAnde- weg Yi y, Nabben—v. Ruiten O—l; Drayerv. Lierop 10. 3de klasse; BrouwerW. Goede- 0i; mevr. Onvleev. Seist 01; KuipersLemmers 01; Brugmans Heemskerk 1—0; Turkenburg—Pen- nings 01: T. v. d. Berg—Meulen- berg 10; BosHarkenrath 01. BILJARTEN Te Madrid is het Europees kam pioenschap bandstoten begonnen met een verrassing. Dc Belgische kam pioen Vingerhoedt werd n.l. door zijn landgenoot Ver vest verslagen. De Nederlandse kampioen Swee- ring begon goed door een overwin ning op Clairet (Fr.), maar verloor daarna van Vingerhoedt en Alhinho (Port.). Alhinho 150 56 12 2.67 Nussberger 111 56 12 1.98 Sweering 150 56 10 2.67 Clairet 121 56 24 2.16 Vervest 150 38 17 3.94 Vingerhoedt 103 38 9 2.71 Domingo 150 41 14 3.65 Gil 97 41 10 2.38 Vingerhoedt 150 36 9 4.16 Sweering 117 36 15 325 Gil 150 72 14 2.08 Alhinho 142 72 12 1.97 Domingo 150 41 27 3,65 Clairet 100 41 11 2.43 Tiedtke 150 50 24 3.— Nussberger 142 50 21 2.84 Vingerhoedt 150 49 22 3.06 Nussberger 137 49 14 2.79 Alhinho 150 62 14 2.41 Sweering 134 62 12 2.16 Tiedtke 150 62 11 2.41 Gil 137 62 12 2.20 Clairet 150 02 19 2.41 Vervest 135 62 12 2.17 DE LEIDSE ZESDAAGSE De stand na de eerste dag van de Zesdaagse, in de B.V. „De Spijker- bak" is als volgt: J. V. HovenA. Lsngver 19 punten; op een ronde J. StikkelorumT. Fasel 63 pnt.; KraanH. Stikkelorum 59 pnt.; W. EousicB. Leget 44 pnt.; F. Schef- fersB. Turk 30 pnt.; P. Mulder W. Lindeman 59 pnt.; P. FaselC. do Graaf 29 pnt.; R. v. SchaikF. Verstratcn 28 pnt.; A. Slingerland- do Rode 26 pntG. MekelW. Lang ver 17 pnt. Biljartbond Bloembollenstreek. Door de beslissingswedstrijd te win nen tegen T. Zwetsloot behaalde J. v. Es van de Biljartvereniging „Lisser- dijk" het kampioenschap in de 4de klasse van de Biljartbond Bloembol lenstreek. De uitslag van de barrage-partij was: J van Es 150 63 2.38 T. Zwetsloot 118 63 1.87 De eindstand luidde: J. van Es 10, 16; T. Zwetsloot 10, 16; W. van Es 10, 14; J. Bouwmeester 10, 14; D. v. d. Broek 10/ 12; P. de Bruin 10, 12; C. Faas 10, 8; A. Bouwmeester 10, 8; K. Hal 10, 6; K. Baartse 10, 4; G. van Es 10, 0. Hoofdschotel van het Oranjefeest Voor het eerst na de oorlog heeft Lisse weer Oranjefeest gevierd. De samenwerking tussen het Oranje comité en de harddraverijvereniging heeft deze dag tot een glorieuse dag gemaakt. Reeds om zeven uur in de morgen werd de reveille geblazen en het oranjezonnetje lokte allen om een kijkje te nemen op het sportpark, alwaar de kinderspelen plaats had den. De kinderen brachten vóóraf een aubade aan de gemeentelijke overheid. De burgemeester sprak de schoolkinderen toe en wees hen op de grote betekenis van H. M. de Ko- ningin's verjaardag. Een hele grote schaar schoolkin deren werden daarna bezig gehou den met kinderspelen en men be- kampte elkaar vinnig. De onderwij zers en onderwijzeressen van de di verse scholen boden de helpende hand en alles liep gesmeerd tot ver maak van vele ouders, die naar de prestaties van hun kinderen waren komen kijken. Omstreeks half twee in dc namid dag reed de met 4 paarden bespan nen koets van de heer M. vari der Putton door het dorp om de ver schillende autoriteiten af tc halen. Dit was werkelijk iets bijzonders. Ter gelegenheid van haar 50-ja rig bestaan had de Harddraverijver- eniging het Oranjecomité aangebo den om de namiddag te vullen met een concours-hippique. Precies om 2 uur reed de met 4 paarden bespannen calèche, vóóraf gegaan door de muziekvereniging „Trou moet Blij eken" het door de zon overgoten sportpark binnen, al waar voor de eretribune werd stil gehouden, waarop uitstegen de heer mr. Th. de Graaf, burgemeester en echtgenote; de heer Jac. Th. de Vroomen en de heer J. Kraak. Na de eerste begroeting verwel komde de heer de Vroomen de bur gemeester, de heer Pasman, voor zitter van de Hippische Sportbond, zijn medebestuurderen en Oranje comité. Spr. verklaarde, dat de Lisse- se bevolking dc oranjeliefde in het hart heeft en grote eerbied heeft voor het Oranjehuis. Het is daarom, dat dc harddraverijvereniging ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan een concours-hippique aan biedt van de beste paarden van ge heel Nederland. Spr. verzocht de burgemeester H. M. de Koningin de gelukwensen van geheel de burgerij van Lisse met deze dag over te bren gen. De burgemeester vond dit een zeer goede gedachte en zou zich gaarne kwijten van deze opdracht en hij sloot zich gaarne aan bij dc gelukwensen. De voorzitter van de Ncd. draf- sport feliciteerde dc harddraverij- vereniging met dit jubileum en prees de samenwerking met de Hippische Sportbond. Het zou water naar de zee gedragen zijn, indien men de harddraverijvereniging een bloe menhulde ging brengen, omdat zij zelve volop in de bloemen zitten. Het hoofdbestuur heeft daarom een beker beschikbaar gesteld voor de eerstvolgende draverij. Nadat het Wilhelmus was gespeeld ving men aan met het concours van eenspannen tuigpaarden, nieuwclin- genklasse. De prijzen werden toege kend aan; le prijs Karei van Zuid- wolde, D. E. Mellema; 2e prijs Bam bino, A. Stehouwer, Dubbeldam; 3e prijs Gelri, J. Uittenbogaard en 4c prijs Fantina, mevr. Mente. Daarop volgde het concours van eenspannen landbouwpaarden: le prijs Lilia van J. J. Roden burgh (Rijswijk); ;2e prijs Gré van B. Bruynis; 3e prijs Gelri van J. Uit tenbogaard; 4e prys Fantina van mevr. Mente. Concours van eenspannen tuig paarden, limietklasse; le prijs Henk van A. Stehouwer, Dubbeldam: 2e prijs Lilia van J. J. Rodenburgh; 3c prijs Umberto, van Th. Ebcrveld cn 4e prijs Gré van B. Bruynis. Hierna was het springconcours aan de beurt, hetgeen in drie gedeelten v.erd uitgevoerd. Dit nummer was bijzonder aantrekkelijk. De rijders moesten een dertiental hindernissen nemen en de omloop hebben vol bracht in 103 seconden. Hieraan na men deel 32 paarden, die hun berij ders over deze moeilijke hindernis sen brachten. Slechts enkele paarden werden, nadat zij weigerachtig ble ken, vrijwillig uit de baan genomen. Een vijftal rijders wisten hun die ren het parcours foutloos te doen af leggen, n.l. Cleopatra, berijder S. M. Pruikemaker; Tentation, berijder E. van der Voort; Zampa en Our Hope, beiden bereden door W. Schee- ren en Jan van Schaffelaar, berijder S. M. Pruikemaker. Deze paarden moesten het par cours, waarop zes hindernissen wa ren geplaatst, doch zwaardere en ho gere hindernissen, overlopen, in een tijd binnen 52 seconden. Alle paar den maakten hierbij 4 fouten, doch de tijdsduur besliste. De heer W. Scheeren werd met Zampa 1 in de tijd van 33 1/5 se conde. en met Our Hope 2 in de tijd van 35 1/5, 3e werd Tentation, berij der B. v. d. Voort; ;4e werd J. v. Schaffelaar, berijder S. M. Pruike maker; 5e Cleopatra, berijder S. M. Pruikemaker; 6e Skymaster, berij der ir. J. de Nerée tot Babberich; 7e Verdoyant, berijder A. Jansen; 8o Radja, berijder J. van Wingerden cn 9e Greyy Horse, berijdster mej E. S. Tack. Het concours van eenspannen tuig paarden openklasse werd gewonnen door Zampa van A. Stehouwer; 2e prijs Gclrus van E. Hemmes; 3e prijs Piet van Beerta van Mellema; 4e prijs Jan van Goldhoorn van Mellema. Concours van eenspannen tuig paarden, gereden door dames: le Gré, mej. M. de Vlieger; 2e Lilia mej. Rodenburgh en 3e Galdia mej. B v. d, Vlugt. Concours van tweespannen tuig paarden, open klasse: le Zampa- Bayard van Stehouwer; 2e Piet van Beerta-Jan van Goldhoorn van Mel lema; 3 Gelrus-Ebert van Hemmes en 4. Pedro-Umberto van Eberveld. Concours van tandems tuigpaar den: le Gelrus-Ebert; 2e Zampa- Bayard; 3e Piet van Beerta-Jan v. Goldhoorn en 4. Pedro-Umberto. Hiermede was het concours afge lopen en zeer geslaagd. In de avond had een muzikale hulde plaats en een muzikale rond wandeling. Lisse heeft een goed oranjefeest flevierd BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O.". De uitslag van de gisteren gespeel de viertallen-competitie is als volgt: Team Bik wint van team Klarenbos met 28 m.p.„ team v. Zilt van team Cuppen met *26 m.p., team Werter van team Genang met 25 m.p., team Zwanenberg van team Winkelmolen met 11 m.p., team Hinnen van team Haasteren met 7 m.p., team Smit van team v. Berge Henegouwen met 7 m.p., team Mossel gelijk met team Lagcrberg, 1 m.p. voor Mossel. Woensdag 14 Mei begint de laatste parencompetitie van dit seizoen, wel ke ongeveer 6 weken zal duren. Voor paren is er gelegenheid tot deelna me, en daardoor kennis te maken met de ,tO.O."-avonden. Opgave voor 10 Mei bij de secretaris H. Bik, Witte Singel 92, tel. 22602. TAFELTENNIS B.A.T. HIELD REVANCHE WED STRIJDEN DER CLUB- KAMPIOENSCHAPPEN In haar clublokaal aan de Mariën- poelstraat heeft BAT de revanche wedstrijden verspeeld van de club kampioenschappen. Het zijn ook in derdaad revanches geworden, want de kampioen B. Goozen moest, tot tweemaal toe, eerst in de gewone poule wedstrijd, daarna in een oealis- singswedstrijd, een kleine nederlaag silkken tegen de coming-man G. v. d Spek. De wedstrijden waren verdeeld in twee tienkampen. In iedere tienkamp was een der finalisten der clubkam- pioensdhappen geplaatst, zodoende kwam L. v. d. Brink in afdeling A en B. Goosen in afdeling B. Door loting is bepaald in welke poule de overige spelers(sters) zouden uitko men. Zo zaten in tienkamp A. o.a. mej. T. v. Haasteren, J. de Kcuning en T. Vrouwenvelder, en in tien kamp B. o.a mej. T. Josemans, R. Vrouwenvelder en G. v. d. Spek. In poule A. was er een stevige nek aan nek-race tussen L. v. d. Brink en JJ. de Keuning. Zij gaven elkaar geen duimbreed toe, cn wis ten iedere partij in een overwinning om te zetten. De wedstrijd tussen de twee koplopers werd een benauwde 2119; 1921; 2119 overwinning voor v. d. Brink. Mej. T. v. Haaste ren wist met 7 gewonnen partijen de 3e plaats te bemachtigen, terwijl T. Vrouwenvelder met 6 overwin ningen de 4e plaats voor zich op eiste. In poule B. waren het G. v. d. Spek en B. Goosen, die elkaar wei nig toegaven. G. v. d. Spek liet in zijn partij tegen R. Vrouwenvelder een steekje vallen, waardoor hy een punt achter stond op B. Goosen. Maar zoals gezegd wist hij in zijn partij tegen B.A.T. kampioen een 2118, 2118 zege te behalen, ter wijl ook de beslissingswedstrijd met 23—21, 1221 en 2116 in zijn voordeel beslecht werd. Op de der de plaats volgde R. Vrouwenvelder met 6 gewonnen partijen en de 4c plaats werd ingenomen door mej. T Jozemans en K. Gottenbos, die ieder 5 wedstrijden hadden gewon nen. De finale tussen L. v. d. Brink en G. v. d. Spek was ccn aardige en levendige wedstrijd, welke door de geroutineerde L. v. d. Brink met 2111 en 2115 werd gewonnen. Om de 3e en 4c plaats speelden J. do Keuning en B Goosen een aller genoeglijkst partijtje welke B. Goo sen tenslotte met 2523, 1521 en 2116 in zijn voordeel wist te be slissen. Al met al was het een geslaagde middag, waarin hard en enthousiast werd gespeeld. Dc wedstrijdleiding, welko gevormd werd door de heren Bik en Hakvoort, zorgde voor een vlot verloop van dc wedstrijden. Vrijdagavond speelt het le dames team haar laatste promotiewedstrijd tegen Kilno II in de zaal van Scylla. Een gelijk spel is hier reeds vol doende om als le in dc promotie-af deling te voorschijn te komen. De leden worden cr nogmaals op attent gemaakt, dat dc Woensdagavond training voor goed verschoven is stelling met wat eerder gepubliceerd naar Dinsdagavond, zulks in tegen- werd. POSTDUIVEN P.V. de Blauw band (Alphen). Wedvlucht vanuit Eindhoven. In con cours waren 209 duiven, afstand pl.m. 94 km.-, om 8 uur gelost. Aan komst eerste duif 9.30.42 uur. Laatste duif 9.45.48 u. Uitslag: H. v. Vegten 1. 3, 9, 18, 34, 37, 58, 59, 60. J. A. Mens 2 E. van Egmond 4, 21. Gebrs. de Wit 5, 27, 28, 30, 33. J. Verkade 6, 17, 26, 35, 42. H. S. Mens 7. M. D. Groe- neveld 8, 10, 16, 52, 61. Roelofarendsveen. Wedvlucht gehouden vanaf Eindhoven, afstand plm. 102 km., gelost om 8 uur, aan komst eerste duif om 9 uur, 47 min. 51 sec., snelheid eerste vogel 951,79 m. per min. In concours waren 102 vogels. Uitslag: J. v. Amsterdam 1 en 10, J. Lcunc 2 en 4, C. v. Veen 3 en 14, II. v. Veen 5 en 17, R. Paauw 6 en 12, M. Hoogenboom 7 en 21, A. v. Beek 8 en 9. Schreieders eis Rechtbank onbevoegd Dp Haagse rechtbank heeft zidh onbevoegd verklaard in de vordering van Schreieder, die op grond van het besluit van 13 October 1950 een tege moetkoming vroeg, wegens schade, die hij zou 'hebben geleden, door dc tegen hem aanhangig gemaakte rechtszaak. Dit besluit kent namelijk derge lijke tegemoetkomingen toe aan men- sen, die ten onrechte als politieke dehquenten waren aangemerkt. Het tweede artikel van dit besluit zegt, dat de toekenning van de arron dissementsrechtbank van de woon plaats of laatste woonplaats van dc benadeelde dient te geschieden. De rechtbank heeft uitgemaakt, dat Scherieder nooit een woonplaats in de zin der wet in ons land heeft ge had.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7