RIJNSTREEK DUINSTREE Alphenaren genoten van een uitgebreid feestprogram De feesten in Noordwijk DONDERDAG 1 MEI 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Ook in Alphen a. d. Rijn zijn er op koninginnedag heel wat mensen op de been geweest. Vele vlaggen sierden de huizen en vele kinderen bevolkten de straten. Voor het gemeentepersoneel was er 's morgens een puzzlerit op fiet sen. Om 9.30 uur werd nabij het raadhuis in groepjes gestart voor een rit van plm. 26 km. Het parcours moest met een gemiddelde sneliheid van 12 km per uur worden afgelegd. Het ging hier meer om verkenning van de naaste omgeving, dan wel om de eer of de prijs. Wij hoorden na afloop een der deelnemers, die het maximum aantal strafpunten 150 op zijn lijstje kreeg zeggen: „Dat deert me niet, ik heb voor minstens 1000 strafpunten pleizier gehad..." In totaal werd door 150 personen deelgenomen. Onder de deelnemers bevonden zich ook leerlingen van de gemeentelijke Nijverheidsschool. De finish was in Hotel „Centraal". Daar werden door de heer Koren de na volgende prijswinnaars bekend ge maakt: le. de heren Huijgens en Van Maarleveld (1 strafpunt); nr. 2. Gerrie van Dam en Alie Koren, 5 strafpunten; 2e. de heren De Hoog en v. d. Vliet, 5 straf p.; 3e. de heren Capteijn en Zoet, 8 strafp.; 4e. de he ren Sijbring en Ausums, 9 strafp.; 5e. de heer P. de Raat, 10 srafp.; 6e. mevr. Sijbring en de heer Mooi, 12 srafp.; 7e. de heren Van Heijningen en Noordzij, 13 strafp.; 8e. de heer en mevr. de Hoed, 15 strafp.; 9e. de heren Wijbenga en Terwal, 17 straf punten; 10e. de heer en mevr. Schol ten, 20 strafp. De kinderen, schoolsgewijs, kre gen in drie groepen in het Nutsge- bouw een fijne middag. Mevr. Nol- les uit Den Haag zorgde voor een poppenkastvoorstelling van „Gud Elsje" en liet enkele goochelkunstjes zien. O.l.v. de heer Jasperse werden vaderlandse liederen gezonigen. De middag stond o.l.v. de heer M. Kar- semeijer. De burg. en mevr. Wit- scheij woonden de eerste voorstel- ling bij. Na afloop huldigde de heer Karsemeijer burgemeester Witscheij n.a.v. zijn kon. onderscheiding. De burgemeester stelde voor een telegram van gelukwens te doen verzenden voor het hele koninklijk gezin. Do muziekver. „Crescendo" musi ceerde des avonds in de tent achter het raadhuis. Doch alvorens aan het programma te beginnen, marcheer de het gezelschap naar de woning van de burgemeester om hem een serenade te brengen in verband met zijn onderscheiding. De burgemees ter en mevr. Witscheij, alsmede hun twee oudste dochters luisterden aan dachtig, waarna de burgemeester er behoefte aan gevoelde te verklaren, dat de onderscheiding hem ten deel gevallen, evenzeer dc gemeente zelf betrof. Het muzikaal feestprogramma werd verder afgewerkt in de tent. Hiervoor bestond grote belangstel ling. Tevens werd des avonds een voet balwedstrijd gespeeld tussen ge meentepersoneel en personeel van N. Samsom N.V. Deze strijd werd met 32 gewonnen door de laatst genoemde. Terwijl de jeugd in het Nut ge noot, werd een groot aantal ouden BOSKOOP Koninginnefeest. Aangezien de tijd' om feest te vieren voor Bos koop momenteel zeer ongelegen is i.v.m. de paktijd, had de Oranjever eniging slechts een sober feestpro gramma vastgesteld. De stralende feestdag werd om 8 uur geopend met het luiden der klokken. Reeds kort daarna zag men de tal rijke schoolkinderen met Oranje ge tooid en velen feestelijk uitgedost, zich op weg begeven naar hun school, alwaar zij door de Boskoopse muziekkorpsen zouden worden afge haald om zich gezamenlijk naar het Raadhuisplein te begeven. Te half tien werd daar een aubade gebracht, welke door het college van B. en W. werd aanhoord. Door de burgemees ter werden de kinderen toegespro ken, waarna tot slot het Wilhelmus werd gezongen. Vervolgens werd een rondwande ling gemaakt door de kom der ge meente, waarbij, evenals bij de auba de, beide muziekkorpsen hun muzi kale medewerking verleenden. Te ruggekeerd op de scholen ontvingen de kinderen de gebfuikelijke tracta- tie. De dag werd besloten met een concert, dat gegeven werd door de Harmonie Excelsior in de muziektent, welke voor deze gelegenheid op het Raadhuisplein was opgesteld. HAZERSWOUDE Oranje-kinderfeest. Gisteren hadden de kinderen van de R.K. school, de Herv. school en de Geref. school gezamenlijk feest. Onder lei ding van de onderwijzeressen, bega ven zij zich 's morgens, getooid met oranje, feestmutsen en elk een vlag getje in de hand, met muziek voorop naar de woning van burgemeester L. J. den Hollander. Na verschillen de Nederlandse liederen te hebben gezongen, werd de kinderen door mevr. den Hollander toegesproken. Mevr. den Hollander zei, dat de bur gemeester tot zyn spijt de kinderen niet heeft kunnen ontvangen, daar hij 's morgens al heel vroeg op reis moest. Alle kinderen werden door haar getracteerd op snoepjes. Nadat de muziek het volkslied had ge speeld, maakten de kinderen een mars door het dorp. Daarna verza melden zij zich op het schoolplein. Hier werden verschillende spelletjes gespeeld en kregen zij de vertoning van de poppenkast te zien. Daarna werden zij nogmaals getracteerd. van dagen in het ijsclubgebouw op een feestprogramma van lied, mu ziek, schetsjes en volksdansjes ont haald door de padvinsters. Hier had mevr. Herbig Hofstee de leiding. De burgemeester en mevr. Witscheij gaven ook hier blijk van belangstel ling. Geboren: Elisabeth Gerrie, dr van A. Blom en M. v. Stegeren; Catha- rina, dr van J. A. Drost en T. v. d. Bosch; Johanna Petronella, dr van P. v. Leeuwen en A. P. Vliegenthart; Johanna, dr van T. Mol en M. Ro denburg; Maria Aegidia, dr van Th. v. Egmond en W. H. M. v. Berkel; Johannes Henricus Maria, zn van H. S. Kroft en C. C, G. v. Niekerk; Henricus Johannes Maria, zn van H. S. Kroft en C. C. G. v. Niekerk; Pieter Dirk, zn van P. D. de Bruin en A. Vergunst; Hendricus Johannes zn van J. C. Zirkzee en M. A. de Rooy; Marianne, dr van Gerrit J. G. Verschuur en J. G. van Beek; Janna Hendrica, dr van W. N. van der Pol en J. P. Rietveld. Ondertrouwd: Jacobus J. J. Ver- kleij, 24 jr en Margaretha A. Cap- tein, 22 jr. Getrouwd: J. H. Joor en J. M. Carmegieter; H. W. Ekelschot en J. J. de Haan. Overleden: Aaltje Burger, 90 jr, wed. van P. J. Vierbergen; Johan Chr. Borreman, 40 jaar. LEIDERDORP Viering koninginnedagAls inzet der Oranjefeesten vond Dinsdag avond een kerkelijke bijeenkomst plaats, waarop prof. L. G. W. Schol ten uit Utrecht sprak'over de ver houding tussen koningin en volk. Voor omlijsting zorgden de dames van Straalen en Grims met zang en de heren van Wijck en Rodenburg met muziek. Op koninginnedag vferden de schoolkinderen des morgens aller eerst ontvangen door de burgemees ter voor het raadhuis, waar zij o.l.v. de heer Van Wijck, gezamenlijk het Wilhelmus zongen. Hierop werden zij door de burgemeester toegesproken, waarna de kinderen der drie laagste klassen naar het Dorpshuis togen om een film te gaan zien over het ko ninklijk huis. Ook trad voor hen op „Oome Kees" (Kees Verhulst) uit Delft die als goochelaar en vooral met zijn sprekende pop een uitbundig succes oogstte. Des middags volgde een herhaling voor de drie hoogste klassen. Voor de avondviering had de Oran jevereniging een non-stop-program- ma georganiseerd, dat een groot suc ces is geworden. Ook hier nam „Oome Kees" een groot deel voor zijn rekening. Behalve als gochelaar en buikspreker trad hij ook op als con ferencier. Na het openingswoord van de voorz. der Oranjevereniging werd het programma in vlot tempo afge werkt. De toneelclub „One Genoegen" bracht met veel succes de vermake lijke klucht „Pumps heeft een koe gewonnen". Tot het slagen van deze avond werkten ook mede het duo „de Anja's", een tweetal zeer vaar dige accordeonspeelsters die voor him prestaties warm werden toegejuicht. LEIMUEDEN Herdenking gevallenen. A.s. Zaterdag 3 Mei zal weer de herden king van de gevallenen uit de jaren 19401945 plaats vinden. Onderne mingen, verenigingen en particulie ren, die hieraan deelnemen, stellen zich op op het garageplein van Maar- so en Kroon, van waar zij om kwart voor 8 vertrekken naar het Gemeen tehuis om daar na een ogenblik stilte bloemen te leggen bij het ge- denkkruis. Het is de bedoeling dat de inwoners die avond om 6 uur de vlag halfstok uitsteken en om 8 uur de vlag in top te hijsen. Na afloop van de herdenking zal in de Geref. kerk een dienst gehouden worden voor allen gezamenlijk. Het woord zal gevoerd worden door G. A. Tas- seron, weth., ds. v. Iwichem, Geref. predikant, ds. T. Kruine, Herv. pre dikant en kapelaan Zondag. In ver band met deze herdenking zal het van kwart voor acht tot tien minu ten over acht verboden zijn in het dorp te fietsen. OUDE-WETERING Koninginnedag. Oude Wetering kent geen kermis maar Koninginne dag wordt door de jeugd altijd fees telijk gevierd. De kinderen van beide scholen werden getracteerd en kre gen 's morgens in het paviljoen „De Erasem" een 5-tal films tc zien. Des middags was het op het S.V.O.W.- terrein een gezellige drukte. Onder leiding van onderwijzers en help sters. werden vele spelletjes gehou den, waaraan prijzen waren verbon den. Gelokt door het mooie weer wa ren vele ouders komen kijken. 's Avonds werd in het paviljoen „De Brasem" een Oranjeavond ge houden met film en medewerking van dé mandolineclub „De Tremolo's" waarvan de opbrengst ten bate komt van het comité ouden van dagen. De schooljeugd van Nieuwe Wete ring bracht des avonds met de mu ziekvereniging „Dopr Gunst Verkre gen" een zanghulde voor de woning van de burgemeester. De jeugd ont- RIJP WETERING Jeugduitvoering. Gidsen, ver kenners en adspiranten hebben Dins dagavond in de zaal van café Rust oord hun beste beentje voorgezet om- hun ouders en vele genodigden een prettige avond te bezorgen. Met de hulp van de Cupido's uit Aarlander- veen is hun dat ook onderwei ge lukt. Eerst brachten verkenners en adspiranten gezamenlijk een aardig toneelstukje ten tonele: Jongens van Karakter. Het werd vrij vlot ge- RAPPORT SCHOOLARTSENDIENST In het jaarverslag van de school- artsendienst, district Alphen, wordt vermeld, dat, uitgezonderd de laatst opgerichte Kleuterschool te Leider dorp, thans alle scholen in dit dis trict t.w. 56 met in totaal 7965 leer lingen bij genoemde dienst zijn aan gesloten. Het jaarverslag geeft een uitvoerig overzicht van de controle van de schoolarts dr. P. C. W. Jon- gebreur die, wat betreft de onder zoekingen op t.b.c. bijzondere aan dacht schenkt aan kinderen van vee houders en boerenarbeiders in de Rijnstreek in verband met besmet ting door vee. Hij acht de besmet ting door het drinken van melk niet zó groot als men vroeger aannam. Wel is hij van mening dat het direc te contact met vee dat tot de z.g. „open lijders" behoort een zeer be langrijke rol speelt. speeld en vooral de hoofdrolspeler verdient een extra loftuingting. Na elk bedrijf gaven de Cupido's een van hun liedjes ten beste, zodat een vlot geheel ontstond, waardoor de stem ming er in werd gehouden. Ook de pauze werd daardoor prachtig ge vuld en had nog gerust wat langer mogen duren. Dit is iets, wat van de meeste pauzes niet gezegd kan wor den. Daarna was de beurt aan de gidseni van de H. Maria Goretti-groep, die een bont programma van korte voordrachten, zang en dans brachten, eveneens op dezelfde wijze afgewis- 'seld door de Cupido's. Een aardige avond, die waard is a.s. Zondag her haald te worden, omdat, zoals op het programma staat: Niemand dit mag missen. TER AAR Wat 'n ei. Bij de vele kippen- pogingen om een record-ei te leggen, 't zij het grootste of het kleinste, heeft een kip van de heer J. Egberts een ernstige poging gedaan record- houdster kleinste ei te worden. Zij legde een eitje niet veel groter dan een hazelnoot en het had een ge wicht van 5 gram. ZOETERWOUDE Zwet en Grooten Blankaart polder. In de gisteravond gehouden verga dering werd de rekening vastgesteld aan inkomsten op 3271.18, uitgaven op ƒ2946.07, saldo ƒ325.11. De begroting werd aan inkomsten en uitgaven vastgesteld op ƒ3454.09. De omslag werd daarbij bepaald op 13.voor de Zwet en 15.50 voor den Grooten Blankaart. De voorz., de heer Chr. van Meurs, was aftredend en wegens het berei ken van de 70-jorige leeftijd niet meer herkiesbaar. Gekozen werd de heer W. M. v. d. Salm, thans lid van het bestuur. De circulaire vani het Hoogheem raadschap van Rijnland omtrent het op hoogte en breedte houden van de polderkaden werd besproken. De schouw zal twee maanden vroeger gehouden worden. Er werd geklaagd over ophouden van water in de Gropte Blankaart- polder ter plaatse waar duikers zijn gelegd door de Prov. Waterstaat. Het bestuur zal bij de Prov. Waterstaat op verbetering aandringen. HILLEGOM ALCOHOL OORZAAK VAN ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond rond 11 uur liep ie mand, die te veel gedronken had, zingend naast z'n fiets op de 3e Loosterweg. Kort nadat de man op de fiets was gaan zitten botste hij al zwaaiend tegen een dame, die per fiets van de tegenovergestelde rich ting kwam. De botsing kwam erg aan, zodat de dame een snij wond op liep in de rechter bovenlip, een hersenschudding en 'n lichte shock. Zij werd per ziekenauto naar d. Ma- riastichting overgebracht. De man, die 't ongeval veroorzaakte, werd in het politiebureau opgesloten en ont ving 'n proces-verbaal. Viering Koninginnedag. Op be scheiden, maar waardige wijze is al hier de verjaardag van de koningin gevierd. Te half 10 werd op het Hof een zanghulde gebracht en 'n défi lé gehouden van de schooljeugd voor de burgemeester. Hierop volgde een onthaal der kinderen in de scholen. Des middags was er 'n Kinder-Bloe- mencorso, waarbij schitterende ver sieringen en kunstvolle ornamenten werden opgemerkt. De belangstel ling van het publiek was dank zij het milde zomerweer enorm. DE ZILK Feestavond Amicitia. In het Pa rochiehuis werd gisteren een feest avond gegeven voor en door de le den der R.K. Toneelvereniging „Ami citia", waarbij ook de echtgenoten en verloofden waren uitgenodigd. Na een kort openingswoord van voorz. J. Jt de Winter hield de heer H, Rusman de aanwezigen op aange name en gepaste wijze bezig. Pastoor Hansen, die mede blijk van belangstelling gaf, dankte de heer G. A. Mooyekind, die naar Ca nada emigreert, voor het vele dat hij voor Amicitia heeft gedaan. Ook aan regisseur Turnhout werd dank ge bracht, hetgeen gepaard ging'met aanbieding van 'n tweetal toneelboe- ken en wat rokerij. Aan mevr. Turn hout werd een doos bonbons aange boden. KATWIÏK AAN ZEE Koninginnedag. De Oranjever eniging heeft de gewoonte het Ko ninginnefeest groots te vieren. Zo ook nu. Een groots programma was opgesteld en dank zij het prachtige weer, uitgevoerd kunnen worden. In gezet met een muzikale mars door het dorp en om 9.45 met een con cert voor de patiënten van het Zee hospitium door de muziekver. „UNI" begonnten om half tien de kinderspe len op het strand, waarna te 10 uur een nieuw nummer aan de orde kwam, n.l. een Bromfietsenrace. De lste en 2de prijswinnaars waren de heren L. van Duyn en C. van Tonge ren. Daarna een demonstratie door de landelijke rijvereniging, welke ook veel belangstelling trok. Vervol gens touwtrekken voor ploegen van 4 man op het voetbalterrein van „Quick Boys". Dan mastklimmen op hetzelfde terrein. Als nieuw nummer was nog ingevoegd de „Ronde van Katwijk". Zeer interessant en gewon nen door D. v. d. Boon als no. 1, G. Verdoes als 2, en C. Meijvogel als no. 3. Een spannende voetbalwed strijd tussen Quick Boys en VUC gaf als uitkomst 45. Ringrijden voor paren in versierde sjezen trok even zo veel belangstelling. Na verster king van de inwendige mens begon te ruim 8 uur de gebruikelijke lam pion-optocht, waaraan door enige honderden werd deelgenomen. Van half 8 tot half 10 gaf een Tirolerka- pel een instrumentaal concert, ge volgd door een volksconcert in de muziektent aan de Boulevard door de eigen muziekkapel „UNI". Veelal ge hinderd door de wind en het ruisen der zee, droeg het weer van thans er toe bij dat ook hiervan genoten kon worden. En tot slot te half elf het traditionele grootse vuurwerk op de Boulevard, waarvan ook duizenden hebben kunnen genieten. Het Konin ginnefeest is wel schitterend ge- KATWIJK AAN DEN RIJN Koninginnedag. Zoals reeds was aangekondigd, werd Koninginnedag hier op bescheiden wijze gevierd. De Oranjevereniging had een Kruiwa genrace aan de Commandeurslaan georganiseerd, die als steeds, mede dank zij het wel zeer mooie lente weer, veel belangstelling trok. Van de vele deelnemers en deelneemsters kwamen als winnaars uit de strijd: 1. A. de RuyterK. Knetsch, 2. Han DurieuxA. Verhart, 3. H. Abbink J. Haasnoot. Des avonds het tradi tionele volksconcert met rondedans, waaraan alles wat jong was, deel- Een hotel aan de Rijn geopend Zoals gisteren in de advertentie rubriek reeds was bekend gemaakt, had gistermiddag de officiële opening plaats van het hotel-café-restaurant „de Roskam". Dat was voor Katwijk a. d. Rijn een groots gebeuren, want noanmer heeft Katwijk a. d. Rijn de eer genoten zulk een instelling te be zitten. Het vanouds welbekende café „de Roskam" heeft een verander'-"7 ondergaan, die men zich nauwelijks kan indenken en waarvan men zich alleen magr kan overtuigen door een bezoek. En dat bezoek wa~ --- middag overweldigend. Niet alleen van Katwijk, doch ook van elders waren zeer velen gekomen, om bij deze officiële opening tegenwoordig te zijn. Van hun belangstelling deden, behalve zeer vele particulieren, blij ken vertegenwoordigers van de Mid den standsverenigimgen, van de Wico, van de Boerenleenbank, van de Vei lingver. Katwijk en Omstr., van de ver. Ouden van dagen, enz. enz. Een zee van bloemstukken, aangedragen door vrienden, bekenden en organi saties versierden de benedenzaal. Een lusthof om te zien en een bewijs, hoe men in het algemeen met de stichting van dit nieuws hotel-café-restaurant was ingenomen. De speeches en wen sen die werden uitgesproken getuig den hiervan in hoge mate. LEIDSCHENDAM Opper Chr. Th. Rey ontving onderscheiding Dinsdagmiddag werd in de fees telijk versierde raadszaal te Leid- schendam de zilveren medaille ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt aan de opperwacht meester der rijkspolitie dc heer Chr. Ph. Rey. Behalve de gehele groep van po litiemannen van Leidschendam en Nootdorp waren tegenwoordig de districtcommandant majoor A. Wol ter, kapitein ter Hark, adjudant van der Scheer, burgemeester Banning van Leidschendam en burgemeester Schölvinck van Nootdorp. Kapt. ter Hark voerde het eerst het woord en sprak enige huldigen de woorden ten opzichte van de heer Rey. Majoor Wolter noemde het een op vallende omstandigheid dat zo on geveer hetzelfde gezelschap weer die een koninklijke onderscheiding te beurt is gevallen en dat is van zelfsprekend een uitzonderlijke om standigheid. De moeilijke omstan digheden waaronder U hier de om vangrijke werkzaamheden moet ver richten, zullen aan deze onderschei ding niet vreemd zijn. Nadat de ma joor de onderscheiding op de borst van de opper had bevestigd nam burgemeester Banning het woord. 'Hij verklaarde, dat opper Rey het zover heeft gebracht, dat het poli tioneel beleid hier ter plaatse in or de is. Ook burgemeester Schölvinck van Nootdorp, dat ook tot de groep Leidschendam behoort, sprak met waardering over het werk van deze opper. De heer Rey heeft ten slotte een dankwoord gesproken. LEIDSCHENDAM Middenstand. Op de Dinsdag avond gehouden alg. jaarvergade ring van de R.K. Middenstandsver- enigiwg was de opkomst niet zo groot. Tijdens de winkeliersbeurs is dui delijk gebleken, dat samenwerking tot goede resultaten leidt. Maar de wens naar samenwerking moet van beide zijden komen. Het is echter te verwachten dat de volgende beurs een veel grotere omvang zal heb ben. Het tweede belangrijke punt van discussie was het peilen van de vergadering over de wenselijkheid tot het al of niet voortbestaan van de speciale winkeliersvereniging. Het bestuur was van mening, dat een winkeliersvereniging geheel overbodig is nu er tussen de beide middenstandsverenigingen samenwer king is verkregen door de vor ming van een middenstandscentrale. De vergadering ging na breedvoeri ge besprekingen accoord met het voorstel tot- liquidatie van de win keliersvereniging. Bij het punt ver kiezingen deelde de voorz. mede dat de heren J. Haagen en W. Overvliet zich niet weer voor een bestuurs functie beschikbaar stelden. De voorz. bracht woorden van lof voor de werkzaamheden van de heer Haagen die sinds 1945 op voorbeel dige wijze het secretariaat van de vereniging heeft behartigd, terwijl ook de heer Overvliet die sinds 1947 als penningmeester een zorgzaam beleid had gevoerd. Bij de volgende verkiezing werden de twee aftreden de bestuursleden n.l. de heren P. Meijer en G. Baaten herkozen. In de twee vacatures werden gekozen de heren G. Schuyt en H. van Wel. Te voren had de penningmeester 'nog verslag uitgebracht over de kasposi- tie waaruit tenslote bleek dat de kas kan beschikken over een bedrag ad 516.17. NOORD WIJKERHOUT Gouden professiefeest van Broeder Sigefridus Op 19 Maart jl. was het 50 jaar geleden dat Broeder Sigefridus van de Broeders van Liefde te Noord- wijkerhout werd geprofest. In de H. Vastentijd kon dit heugelijke feit echter niet gevierd worden. Daar om werd het uitgesteld tot Woens dag 30 April. Broeder Sigefridus (in de wereld F. F. W. J. Verbunt) is afkomstig van Eindhoven. Hij is thans 71 jaar. Sedert 1939 is hij in de St. Bavo Stichting. Hij is voor zijn Congrega tie in velerlei functies werkzaam ge weest o.a. als secr. en als econoom. In Noordwijkerhout is zijn voor naamste taak tot heden toe geweest om als gastenbroeder op te treden. Het gouden feest vai de broeder is reeds Dinsdag begonnen voor de be woners van de stichting, 's Middags werd in de grote feestzaal een revue opgevoerd door de jongens van de Broederschool uit Kaatsheuvel, die een dagje naar Noordwijkerhout wa ren gekomen. Zij verenigden het nuttige met het aangename. Woensdagmorgen werd het feest ingezet met een plechtige H, Mis tot intentie van de jubilaris opgedragen in de feestelijk versierde kapel. Ce lebrant was de pastooj Verbunt uit Duizel NB, een broer van de jubila ris. Hij werd geassisteerd door de rector en de conrector van dc St. Bavo Stichting. Na het Evangelie hield pastoor Verbunt een toespraak met als tekst: „Gij hebt het beste deel verkozen'" Na de H. Mis werd een druk be zochte receptie gehouden, waarop naast vele anderen ook de burge meester van Noordwij kerhout ver scheen. De verdere dag werd feest gevierd hier tegenwoordig is als op 19 Octo- door de familie van de jubilaris met ber j.l. toen opper Rey zijn zilveren I het gehele convent van broeders van ambtsjubileum vierde. Nu is de op- de Stichting. per de enige in het gehele gewest, I Viering Koninginnedag. Konin- De Oranjefeesten in Noordwijk- binnen waren hoofdzakelijk voor de jeugd georganiseerd. Zij bracht een aubade aan het gemeentebestuur en vervolgens was er een optocht, trac- tatie op school en een massale deel name aan de kinderspelen. Het was een genoegen om de fleurige groe pen van kinderen door het dorp te zien trekken en hun enthousiasme bij de kinderspelen, 's Avonds te 8 uur trad op het Raadhuisplein een Oran je-cabaret op, dat met spel, decla matie, zang en muziek de vele dui zenden toeschouwers een aangename avond heeft bezorgd. Hiervoor komt de heer en mevr. B. de Jong wel een extra pluimpje toe. Te Noordwijk-Zee vierde de ge hele bevolking feest en werd even eens in de voormiddag de grootste aandacht aan de jeugd besteed, op tocht, tractatie en kinderspelen. Een der meest aandacht trekkende pro grammapunten was wel het ringste ken per fiets, waarvan de prijswin naars werden: l.'Alie Smit, 2. Annie Hoonaard, 3. Coba Plug, 4. Alie v. 't Wout, 5. Hennie Soetekouw, 6. Nellie v. d. Meulen, 7. Marijtje Passchier, 8. Willy de Haas, 9. Lies Barnhoorn. Voor versiering: 1. Alie v. 't Woud, 2. Loeki Zoet, 3. Annie Barnhoorn, 4. Maartje v. d. Niet, 5. Joke Duin dam, 6. Lies Barnhoorn, 7. Ria de Witt, 8. Ineke Rienjet, 9. Cock Barn hoorn, 10. Nellie v. d. Meulen, 11. Beb Barnhoorn, 12. Anne Ouwehand. De belangstelling vant de groten ging 's middags allereerst uit naar de Ronde van Noordwijk-Zee, die dit jaar voor het eerst verreden werd over een parcours van ongeveer 34 K.M, met 40 ronden. Door de vele bochten was het parcours zeer moei lijk, terwijl de ronden tamelijk kort waren. Aan deze ronden deden 45 rijders mede, waarbij A. Vink favo riet was en met één ronde voorsprong de le prijs, een Wilhelmina-rijwiel, behaalde; 2. W. Verloop, 3. J. v. d. Linden, 4. Abr. v. Oosten, 5. C. v. Egmond. Het traditionele touwtrekken bracht een gewelidge spanning: 1. groep J. Barnhoorn Paulzn., 2. groep Paul Barnhoorn, 3. groep Ru v. Duin. Verliezersronde: 1. groep v. d. Niet- Hoek. Tevens namen hieraan nog 4 damesploegen deel: 1. Athletiekclub N.A.C.. Verliezersronde: 1. groep Ploeg-Huisman. In d? avond vond nog plaats het vermakelijke hoedslaan, waarna het feest besloten werd met een muzi kale tocht door de badplaats. LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Overgangsexamens. Bevorderd van klasse Hl naar kl. IV: G. Droogh, Zoeterwoude; P. v. Elderen, Ryk (H'meer). Joh. Hoog moed Rijk (H'meer); M Kramar Hoofddorp; H. Kool, Wassenaar; C. A. P. Koot, Leidschendam; J. A. v. d. Marei, Wassenaar; J. M. O. Nieu- wenhuis, Hoofddorp; L. v. d. Poel, Rijpwetering, v.w.; A. P. "Voets, Ha- zerswoude, v.w.; C. D. Wassenaar, Noordwijk 'Binnen; J. Wassenaar, Noordw.hout; K. Wassenaar, Voor schoten. Van klasse II naar klasse III: L. A. Alkemade, Wassenaar v.w.; C. Boneman, Leiderdorp; G. Carrée, Leiden v:w.; A. W. Dijkman, Voor schoten; W. A. Dijkman, Voorschoten; H. H. v. Egmond, Rijnsburg, J. v. d. Hout, Leidschendam; Corn. Kwaker- naak, Leiderdorp; G. de Mooy, Rijns- burg; H. J. J. de Niet Leiden; G. G. Terpstra, Leiden, v.w.; E. A. Teske, Leiden; K. Wassenaar, Noordwijker- hout; P. J. de Wit, Zoeterwoude. Niet bevorderd: 1 leerling. Van klasse I naar klasse II: B. Binnendijk, Wassenaar; W. Carreé, Leiden, v.w.; D. Dijkema, Warmond; L. v. d. Helm, Leidschendam; C. Ho- gervorst, Oegstgeest, v.w.; Corn. v. d. Lip, Hazerswoude; W. Rodenburg, Voorschoten; N. v. Rijn, Oegstgeest; G. v. Santen, Wassenaar; S. v. d. Stoel, Wassenaar; E. v. Urk, Noord wijk Binnen; H. Verboon, Voorscho ten; A. Westgeest, Zoeterwo-ude; J. Wijntjes, Den Haag, v.w.; Th. Zee straten, Hillegom. Niet bevorderd 2 leerlingen. Na toelatingsexamen werden toe gelaten tot de le klas: P. F. Bosma, Noordwijk; J. den Haan, Leidschen dam; L. Hogendoorn, Wassenaar; H. Jansze, Voorhout; J. G. Kriege, Was- .senaar; G. v. Leeuwen, Valkenburg; A. Maat, Rijnsburg; J. v. Noort, Haar lem; L. Noort, Oegstgeest; C. Ouwer- sloot, Rijnsburg; G. M. Post, Rijns burg; J. Philippo, Voorschoten; C. D. v. Ryn, Oegstgeest; M. v. Santen, Voorschoten; A. P. Voets, Hazers woude; F. J. Wassenaar, Voorscho ten. ginneverjaardag is in Noordwijker- hout alleen 's avonds gevierd met een zanghulde voor het raadhuis, gebracht aan burgemeester van Ier- sel, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. Om ongeveer half acht stonden 500 schoolkinderen uit Noordwijker hout en de Zilk opgesteld en zongen onder leiding van de heer Houtma een viertal liederen. Er was grote be langstelling van de zijde van het pu bliek. Nadat de kinderen hadden ge zongen, traden de leden van de ge- zamelijke zangkoren en verenigin gen uit het dorp op. De zangvereni ging „Concordia" gaf nog een extra nummer. De burgemeester sprak de kinderen toe en bracht e. i hoera uit op H. M. de Koningin. Hij memo reerde nog in zijn toespraak, dat hij reeds zovele jaren achtereen een zanghulde van de kinderen aan hoord had, doch dat het deze keer de laatste was, omdat hij over een maand ontslag krijgt wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Na afloop werden de kinde ren die aan de zanghulde hadden deelgenomen op het schoolplein aan de Langevelderweg getracteerd. VOORHOUT Koninginnedag. Niettegenstaan de er in Voorhout op Koninginnedag geen volksfeesten worden georgani seerd (deze worden gehouden na af loop der zomerwerkzaamheden) is deze dag niet ongemerkt voorbij ge-' gaan. Het Oranje-comité had alle kinderen van 4 tot 14 jaar uitgeno digd zich te verzamelen op de speel plaatsen der R.K. Meisjes- en Jon gensschool. Pl.m. 800 kinderen gaven aan deze uitnodiging gehoor. Met muziek voorop werd een rondgang gemaakt door het Kievitspark en vandaar door de kom van het dorp naar het gemeentehuis, waar een zangaubade werd gebracht. Na het „Wilhelmus" werd gezongen het „Wilt heden nu treden", waarna bur gemeester de Graaff de kinderen toe sprak. Nu volgde nog een aantal zangnummers door de kinderen, waarna de muziek alleen het „Wil helmus" speelde. IJet hoogtepunt voor deze grote kinderschaar was toen aangebroken, want allen werden onthaald op een zakje snoep. Mozaïek-prijswinnaars Gister morgen tijdens de zangaubade der schoolkinderen maakte de voorzitter der V.V.V. afd. Voorhout bekend dat de jury de navolgende prijswin naars voor de mozaïeken in deze ge meente had aangewezen: 1. Gebr. v. d. Nouland; 2. Vereniging V.V.V. (voor huize P. L. v. d. Hulst) en 3. C. J. M. Vester. Meerderen verwier ven nog een eervolle vermelding. Nationale Herdenkingsavond. Ook dit jaar zullen de gevallenen uit de laatste wereldoorlog herdacht worden. De gemeentenaren wordt verzocht Zaterdag a.s. de vlaggen halfstok te hangen van 18 uur af. Te 19.15 uur zullen zowel in de Ned, Herv. Kerk als in de R.K. Kerk kerkdiensten gehouden worden, welke een half uur zullen duren. Hierna, omstreeks 19.50 uur, zullen aan de kerkgangers zomede degenen die deze diensten niet kunnen bij wonen, gelegenheid worden gegeven zich te verzamelen rond het opge richt herinneringskruk voor de ge vallenen uit deze gemeente, alwaar de 2 min. stilte in acht worden ge nomen. Een ieder wordt verzocht na deze stilte een stille hulde te brengen aan de gevallenen door het leggen van bloemen. Ouden van dagen gaan weer uit. Al verschillende jaren was het gewoonte om de 5 Mei voor de ouden van dagen een auto-tocht te organi seren. In afwijking hiervan is de da tum van uitgaan nu vastgesteld op begin Juni a.s. Nadere berichten om trent de tocht worden nog als een verrassing bewaard.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2