RIJNSTREEK Parkeerregeling op verzoek van V.V.V. gewijzigd Raad ontevreden over aankoop stenen -en grasmachine Met uieei in £wapa ZATERDAG 26 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN GEW. ARBEIDSBUREAU GAAT VERHUIZEN. Zoals wij eerder berichtten heeft het Alphens Ziekenfonds ten behoe ve van zijn administratie van dc ge meente aangekocht het voormalige raadhuis van Aarlanderveen, in ae Raadhuisstraat. In dit pand was tot nu toe ondergebracht het kantoor van het Gew. Arbeidsbureau. Dit bu reau zal nu binnenkort verhuizen naar de Huishoudschool in de Hof- zichtstraat, welke school nu reeds gedeeltelijk het nieuwe gebouw heeft betrokken en binnen afzien bare tijd zodra de voorziening van electriciteit e.d. in het nieuwe ge bouw een feit zal zijn beheel zal overgaan. Zoals bekend is het Zie kenfondskantoor thans gevestigd in het oude raadhuis Julianastraat hoek Pieter Doelmanstraat, welk gebouw ten behoeve van de verbreding van laatstgerxiemde straat aan slopers handen ten prooi zal vallen. DIPLOMA UITREIKING KAASMAKERSCURSUS. Er was een gezellig geroezemoes .Vrijdagavond in Hotel „Centraal" bij de uitreiking van de diploma's van de kaasmakerscursus. Alle candida- ten haalden glansrijk de eindstreep. Uitgaande van de Bedrijfsver. „Rijn streek Oost", waarvan de Alphense bestuurders de promotoren waren met de heer Jac. Rijlaarsdam aan het hoofd, gaf de heer K. Adema ge durende enkele maanden theorie in het maken van een goede kaas. De heer Jac. Rijlaarsdam zeide, diat deze cursus een onverwacht groot aantal leerlingen, meest van het vrouwelijk geslacht had bijeenge bracht. De heer Maurits, vice-voorz. van ie bond van zelfkazers sprak over de noodzaak van de TBC-bestrijding. Hij reikte de diploma's uit. Daarna spraken nog ir. P. Tiersma, adj. Rijks- cuivelconsulent, N. J. Verkelij, kaas handelaar, J. Zwetsloot, assistent v. d. Rijkszuivelconsulent en J. Ver- kleij, die namens de cursisten een kistje sigaren aanbood aan de docent. De geslaagden zijn: G. BrakDen Braver, C. Kranenburg, G. Peeters, C. Joha, D. C. Joha<v. Gaaien, A. v. Leuwen, N. de Bruijn, J. Kwaker- naak, M. Baelde, A. v. d. Akker. A. v. d. Akker, C. Wassenaar, C. Sohel- lingerhout, Jac. Verkleij, Nic. Ver- kleij en Joz. Verkelij, D. v. d. Vis, P. Harting, Jac. v. Griethuijzen, O. Venninga, M. v. Vliet, C. M. Visser, G. A. v. Zwieten, C. Verburg, A. Doeleman, A. v. Oosterom—Den Duik, J. Kranenburg, J. de Bruin, D. C. Vergeer, G. W. v. Leeuwen en D. J. Rwakernaak. Raadsvergadering. Donderdag avond 8 Mei, om 7.30 uur, komt de raad in openbare vergadering bijeen. Bouw leslokaal. De bouw van een leslokaal op een verdieping van de R.K. Meisjesschool aan de Para dijslaan is opgedragen aan de fa. Slingerland en Zn. te Alphen a. d. RÜn. Een heleboel heitjes. In het ka der van de „Heitje voor een karwei- tje"-actie van de Padvinderij en Ver kennerij heeft het rayon Rijn-, Kust en Bollenstreek geen slechte beurt gemaakt. Naar thans bekend is werd voor ruim 1700.„bij een gekar weid." Openluchtconcert. Ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. de Koningin zal de muziekvereniging „Crescendo" alhier, op 30 April, des avonds om 8 uur een openluchtcon cert geven in de muziektent, achter het raadhuis. ALKEMADE Nationale herdenking. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar weer de herdenking van de geval lenen gehouden worden n.l. op de avond van Zaterdag 3 Mei a.s. Het programma hiervoor is als volkt vast gesteld: 1. Van des avonds 18 uur af, zullen van alle openbare gebou wen, particuliere woningen en vaar tuigen de vlaggen halfstok hangen. 2. Om 19.30 uur zal een ieder kunnen deelnemen aan een „Stille Tocht", a. Voor Oude Wetering vanaf het pa viljoen „De Brasem".b. Voor Roelof- arendsveen vanaf de Pancratiuszaal. c. Voor Oud-Ade, Rijpwetering, Nieuwe Wetering en Kaag vanaf de driesprong bij het Viaduct te Nieuwe Wetering. De weg naar het monument te Roelofarendsveen wordt in volko me nstilte afgelegd, zonder vlag of vaandel. 3. Van 19.45 of tot 30 sec. voor 20 uur luiden de klokken van alle kerken. 4. Te 20 uur precies zal, nadat 30 sec. tevoren dit uur door een sirene is aangekondigd, op de plaats van het monument 2 minuten van volkomen stilte in acht worden genomen. Ook aan de burgerij wordt verzocht deze stilte in acht te ne men. 5. Na deze stilte is er gelegen heid tot een stille hulde aan de ge vallenen door het leggen van bloe men rondom het monument. 6. De bijeenkomst zal worden besloten met zang. 7. In aansluiting hierop te 20.45 uur in verschillende kerken een korte herdenkingsbijeenkomst. 8. Vanaf 18 uur mogen geen openbare vermake lijkheden plaats vindeni en zullen alle openbare lokaliteiten gesloten zijn. BODEGRAVEN AFSCHEID KAPELAAN DE GREEF. Sinds het Maandag bekend werd, dat kapelaan De Greef zou vertrek ken, is het voor hem de afgelopen dagen een voortdurend afscheid ne men geweest. Dat was Maandagavond bij de Gymnastiekvereniging.Dins dagavond bij de Hanze; Woensdag avond bij de Jeugdbeweging, Deba tingclub en Esto; Donderdagavond echter moest het 't afscheid van de parochie zün. Nu trof het wel bar ongelukkig, dat op deze dag de Plechtige vernieuwing der Doopbe loften plaats had, zodat velen thuis niet wegkonden. Bovendien had kap. De Greef van zeer velen reeds per soonlijk afscheid genomen. Daarom was de toe was de toeloop niet over matig groot, ofschoon toch nog een halve zaal gevuld was met belang stellenden. Kap. Harding nam de leiding en opende met een speech je, waarin hij kap. De Greef als collega bezag en hem dank bracht voor zijn Bteun en vriendschap. Hierna was gelegenheid voor ieder, die het woord wilde voex-en, om te spreken. De heer De Wit dankte de scheidende kape laan voor het medeleven met de Ta feltennisclub „Sportief". De heer A. Droogh sprak een woord van dank namens de LTJ, en de heer G. van Veldhuizen namens de LTB. De heer W. v. Liempt uitte zijn waardering voor de samenwerking op het gebied van het onderwijs en dankte namens de kinderen, terwijl de heer Karssen sprak als voorzitter van „Steunt Wettig Gezag", waarbij de kapelaan als bestuurslid was betrokken. Ten slotte was de beurt aan de kap. De Greef zelf. In een lang en hartelijk woord vei-klaarde hij, nu hij „van de kaas naar de haring" ging, wat hij in de parochie had geleerd en bij de mensen gewaardeerd. Hoe gewoner een zieleleider zijn mensen tegemoet treedt, hoe meer hij zal bereiken. Het afscheid is pijnlijk, omdat priester degene is, aan wie grote en keilne zorgen en intieme moeilijk heden vaak worden toevertrouwd. Aan deze dingen, zo beloofde s]_ ker, zal hij lang blijven denken en er, voor bidden. Na nog een extra woordje tot de verenigingen gericht te hebben, besloot kapelaan Greef zijn afscheidswoord. BOSKOOP Toneelavond voor R.K. Blinden- bond. „Mijn vrouw verlangt sala ris" was de titel van het toneelstuk, dat de RJC. Toneelverenigingen Klimop en St. Genesius, Donderdag avond j.l. in het R.K. Ver.gebouw voor het voetlicht brachten, ten ba te van de R.K. Blindenbond „St. Odilia". Nadat de Maluku-Hawaiians deze avond muzikaal hadden aange kondigd, trad de secretaris van St. Odilia naar voren, en zei dat het hem verheugde dat de zaal beter be zet was dan de vorige maal, toen hij in Boskoop was. De aanwezigen heb ben genoten van een tot in de pun tjes verzorgd programma. Na afloop bracht de heer van Schailc, de spelers en de Maluku' dank voor het welslagen van deze avond. Rest nog te zeggen, dat de gehopden collecte 34.54 opbracht. DE KWAKEL Oranjefeesten. De viering van de Oranjefeesten zijn vastgesteld op Woensdag 30 April 's Morgens om half negen is er een H. Mis voor H. M. de Koningin. Daarna opstelling der schoolkinderen, om gezamelijk naar het voetbalveld te gaan, waar verschillende kinderspelen zullen gehouden worden. De dames onder wijzeressen zullen de kinderen der kleuterschool op hun eigen manier bezighouden, 's Middags half drie zal het gezelschap Borano voor de kinderen in de zaal Leenders optre den. 's Avonds 8 uur grote Cabaret voorstelling voor de ouderen door 't gezelschap Borano, welk optreden met een dansje besloten zal worden. Geboren: Beatrix Theresia Maria, dr van Th. J. van Dam en C. M. Smits; Jentje Anthonette, dr van H. van Dalfsen en A. v. d. Steeg; Pe trus Cornelis Maria zn van P. Tesse- laar en M. van Egmond. VALKENBURG Tweede brievenbus. Door het gemeentebestuur is van de P.T.T. be richt onitvangen, dat het verzoek tot plaatsing van een tweede brievenbus met inachtneming van de bestaan de voorschriften ten aanzien van de onderlinge afstand zal worden in gewilligd. De betreffende brievenbus zal eerstdaags worden geplaatst ter hoog te van de N.V. Schelpkalkfabriek „Valkenburg" aan de Katwijkerweg. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 29 April te 19.45 u. Op de agenda staat o.a.: Voorstel van B. en W. over te gaan tot onderhandse aanbesteding van het leggen van een hoofdbuis van de waterleiding langs de Nieuweweg en tot het aangaan van een geldle ning groot 25.000.tot dekking van de kosten; Alsvoren om de financiële controle van de R.K. Woningbouw vereniging „St. Willibrord" op te dra gen aan het verificatiebureau van de Vereniging voor Nederlandse Ge meenten; Alsvoren tot wijziging van het ambtenarenreglement in verband 'met doorbetaling van bezoldiging in geval van tuberculose; Beroepschrift van Gebr. Omtzigt te Zoeterwoude inzake weigering van een bouwver gunning met voorstel van B. en W.; Verzoeken van de R.K. Schoolbestu ren te Zoeterwoude om een voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1952 met voorstel van B. en W-I Ver zoek van J. C. v. Teijlingen tot ver huur van een perceel weiland; Als voren van het Bestuur van het R.K. Kraamcentrum te Leiden; Alsvoren van het Bestuur van de R.K. Sport vereniging Meerburg; Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begro ting 1951 van het Burgerlijk Armbe stuur; Alsvoren tot wijziging van de gemeentebegroting 1951. Gemeenteraad Hillegom Gemeenteraad Katwijk De raad kwam Donderdag in verga dering bijeen. Bij de ingekomen stukken is een verzoek van de Ned. Dahlia vereniging om finantiële ga rantie bij de op 12 tot en met 14 September te houden grote tentoon stelling in het Beursgebouw. De heer Vermeer (A.R.) betreurt het, dat de tentoonstelling ook op Zondag ge opend zal zijn; spr. acht dit niet be vorderlijk voor de Zondagsrust en de Zondagsheiliging. Spr. wil de garan tie wel verlenen, mits de expositie op Zondag gesloten zal zijn. De heer Van Egmond (A.R.) denkt er ook zo over. Het voorstel Vermeer wordt ver worpen met 104 stemmen. De ga rantie werd vervolgens verleend. Bij reclames plaatselijke belastin gen adht de heer Stokman (R.K.) het Moeilijkheden met stenen. De heer Vcrsteeghe brengt nu de door de gemveente gekochte stenen in bespreking; deze koop heeft veel stof opgejaagd. De voorz. zegt: na de stagnatie in het houwen werden gro te sprongen in de bouwnijverheid verwacht, wij konden de situatie niet overzien. Straks had het kunnen gebeuren, dat we te laat waren, om goede stenen te kopen. Wij hebben bij onze bouwerij al veel misère ge had, en meenden, geen nieuwe risi co's te moeten lopen. We hebben er geen strop aan en het getuigt z.i. van wijs beleid, al vinden de aannemers zoiets niet prettig. Normaal kopen wij geen materialen. De heer Van Waveren zegt dat de stenen te duur zijn. Hij wil het laten uitzoeken. De voorz. wil toegeven, Gisteren kwam de raad van Kat-1 wijk in vergadering bijeen. Na de ingek. stukken deelde de voorz. mede, dat in Katwijk aan spaarbrieven voor de burgerzinle ning, behalve het bedrag van 83150.dat te voren was inge schreven. na de actie nog ingetekend was voor een bedrag van 232.425. De heer Wassenaar bracht hulde aan secr. Boekhoven en de ambte naar Rampe voor de buitengewone activiteit in deze zaak aan .den dag gelegd. Verschillende percelen in het „Mo- lenblok" zijn door minnelijke schik king eigendom van de gemeente ge worden zoals van het Gasthuis der Ned. Herv. Gemeente, van Notaris Verhees, van J. Th. van Paridon. Voor de andere percelen worden de onderhandelingen nog onverminderd vortgezet, doch B. en W. stellen voor te besluiten tot het voeren van een rechtsgeding tot onteigening van de percelen van de eigenaren Jac. van Tol, Valkenb. weg 13, van mevr. Wed. A. van Leeuwen—de Lange, Valkenb; weg 15, van G. Ravensber- gen, Valkenb. weg 15a en van J. M. van Egmond, Valkenb. weg 24, Na een opmerking door de heren Vooys en v. d. Marei werd het voorstel goedgekeurd. Punt 4 was een voorstel tot ver lenging van de erfpacht van een aan tal percelen gelegen aan de Zuid straat en wel aan een negental per sonen, waarvan de erfpacht, tot een bedrag van 8.75 per jaar, zal ein digen per 1 Jan. 1957, doch door de gemeente met een opzeggingstermijn van 3 maanden altijd kan worden beëindigd. Diverse kosten als grond lasten, registratie, enz. komen voor rekening van de erfpachters. Aldus wordt z.h.st. besloten. Steun voor Veilig; Verkeer In de raadsvergadering van 2 Nov. 1951 heeft de raad een bedrag van 190.toegekend als blyk van in stemming met de oprichting van de Vereniging voor Veilig Verkeer. De jonge vereniging was actief werk zaam en organiseerde o.m. een schoolverkeersexamen. De deelname hieraan stelde niet teleur: 427 leer lingen uit de hoogste klassen van 10 schollen meldden zich hiervoor aan. De resultaten waren niet erg bevre digend, daar slechts aan ruim 20 pet. van de deelnemers het verkeersdi- ploma kon worden uitgereikt; deze uitslag dééd wel zien. dat er aan be kendheid met het verkeer bij de jeugd nog wel wat ontbreekt. I vereniging stelt zich voor naast het schoolverkeersexamen cursuseen voor beroepsohauffeurus e.a. te or ganiseren terwijl nog andere punten op het programma staan. Aan deze, veelal terugkerende, werkzaamhe den zijn nogal kosten verbonden. De contributie van nog pas 80 leden be draagt in totaal f 90per jaar. Het bestuur verzoekt thans een sub sidie van 250.— te mogen ontvan gen, een bedrag waarmede waar- L-iv-i j r uii&ucK.eu. uc vuurz. wil wegeveu, -at het beter was geweest meerderen Vaart, die zelf de kabels voor de weg betaald hebben, straatbelasting moe ten betalen. Bij benoexning commissarissen N.V. Electriciteitsbedrijf HLS, verzoekt de heer Van Lierop een uitspraak van het bedrijf: of om de zes jaar, of voor een zittingsperiode van vier jaar een benoeming. De aftredende heren B. N. Loerakker en Th. Bakker worden daarna herbenoemd. De leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim worden allen herbenoemd. Aan de heer F. J. C. Speets, die tot hoofd ener school is benoemd, wordt eervol ontslag verleend als onderwij zer der o. 1. school met ingang van 15 Juni. Tot onderwijzeres aan de o. 1. school wordt met algemene stem men benoemd, mej. W. A. Moole- naars te Haarlem, no. 1 van de voordracht. De gevraagde voorschot ten worden aan de bijzondere scholen verleend. De wijziging bijzondere toeslag op de pensioenen der oud wethouders wordt aangenomen. Doorlichting op T.B.C. Bij punt 12 vraagt de heer Galj aard (C.H.) of de inwoners van de ge meente worden doorgelicht.De voorz. zegt: dit is 2 jaar geleden gebeurd; straks komt er een algemene door lichting. Daaraan is een enorme voorbereiding vooraf gegaan en spr. doet een beroep op de raadsleden en op de anderen ter uitvoering. De hr. Bakker (R.K.) zegt, dat de kosten hier iets hoger liggen dan in de om trek. De voorz. legt dit uit: we zullen daardoor hen, die het bijzonder moei lijk hebben, kunnen tegemoet komen. Inzake de nieuwe verordening voor de vrijwillige brandweer, wU de heer Verineer bü art. 12, lid 4, hef; uurloon minstens van 0,75 op 1,25 bren gen. Na ampele bespreking wordt het voorstel in stemming gebracht; uit slag 77; de wijziging blijft, Inzake geldlening met de NV Bank voor Ned. Gemeenten verzoekt de voorz. in algemeenheid te besluiten, die gelden te accepteren; we zullen dan weer verder kunnen bouwen. in te schakelen. Na nog enige discussie wordt van deze onverkwikkelijke zaak afge stapt. Bij de comptabiliteitóbesluiten is ook het aanschaffen van een gras machine. De heer Versteege vraagt: is dat wel nodig? De voorz. zegt voor de sportvelden met hun grote lappen is het nodig. De heer Versteege: ik vind het niet in de haak, dat deze machine rechtsstreeks geleverd is; ze had even goed hier geleverd kunnen worden; spr. wil de plaatsgenoten inscha kelen. De heer Van de Boer: ik ben er handelaar in; er kan 7J4 provisie gegeven worden, het kost de ge meente niets meer. De voorz. zegt: het is aan mijn aandacht ontsnapt; bij O.W. zal ik er de aandacht op vestigen. KT^WTTK AAN OEN RITN Zondag worden de dokters diensten, voor zover het patiënten betreft van haren doktoren' v. d. Laan, Hueting en Bergman, voor Katwü'k a. d. Rijn en Rijnsburg waar genomen door dokter Hueting, Rijn straat. NOORD WIJKERHOUT EINDLES EN DIPLOMA- UITREIKING TUINBOUWCURSUS. In tegenwoordigheid van de wnd. Rijkstuinbouwconsulent, de heer Krüger, pastoor van der Waarden, ere-voorz., de heer P. v. Leeuwen, voorz. en de heren Zonneveld en Meüere, bestuursleden van de ver eniging voor avondonderwüs, vond gisteravond de eindles van de Tuin- bouwcursus plaats en werden na deze les de diploma's uitgereikt. In Spet. 1950 werd met 33 leerlin gen begonnen. Eén leerling moest in het le jaar de cursus wegens omstan digheden opgeven, ëa het overgangs examen konden 2 leerlingen niet be vorderd worden, zodat in het 2e jaar met 29 werd doorgegaan. Allen slaagden, de een met wat meer moei te dan de ander. Na deze eindlessen sprak de heer schijnlük nog zal kunnen worden volstaan. Gezien de belangrijke ar beid dezer vereniging stellen B. en W. voor het gevraagde bedrag ad f 250.toe te staan. Het voorstel werd zonder discussie aangenomen. Verkeersregeling gewijzigd In de vergadering van 28 Febr. is een voorstel door de raad aangeno men met betrekking tot een wacht- verbod aan de Boulevard. Dit be sluit heeft het bestuur van V.V.V. aanleiding gegeven zich tot B. en W. te wenden met een adres, waar in stelling wordt genomen tegen de parkeermogelükheid. Na opsoxnming van enkele bezwaren tegen dit be sluit komt V.V.V. met voorstellen, waarvan B. en W. zeggen, dat het college daax-mee wel kan instemmen. Zouden trouwens de voorstellen van de raad uit vorige zitting worden aangenomen, dan zou dat volgens becijfering van B. en W. aan ver keersborden kosten 2920,Vol gens de voorstellen van V.V.V. kos ten deze slechts 900.Naar aan leiding van een en ander stellen B. en W. thans voor te besluiten: 1. het westelijk, onmiddelhjk langs de rij baan van de Boulevard gelegen grüze tegelpad te bestemmen tot voetpad; 2. in te trekken het besluit van 8 Juni '51 waarbü wrd uitgevaaredigd en wachtverbod voor de Oostzüde van het gedeelte van de Boulevard, gelegen tussen het Waaigat en de Koningin Wilhelminastraat. 3. Uit te vaardigen een wachtver bod voor de \vestzü'de van de Bou levard van Rijnmond tot de Sein poststraat gedurende de maanden JuniJuli en Augustus. 4. Te bepalen, dat dit besluit in werking zal treden op de 8ste dag na die waarop het ter openbare kennis is gebracht. Goedgekeurd. De heer Nasveld vestigde de aan dacht op de opkomende rattenplaag aan „Waterlust" waar tegenwoordig het industrie- en huisvuil wordt ge stor. De voorz, zei, dat dit storten niet toelaatbaar is. De politie zal er van op de hoogte gesteld worden. De heer Haasnoot zei bü geruchte vernomen te hebben, dat de politie zeer hardhandig is opgetreden. Hü gelofode zulks niet, maar wil het tegendeel horen van de voorz., om dat het gerucht gaat, dat er één do delijk is gewond. De voorz. zei, dat dit gerucht een fabel is en vroeg de raad inzage te nemen van een schrij ven van de z.g. dodelük getroffene, waarin de politie dank zegt voor haar handelen. VLASVELD'S BEDDEN-REPARATIES IN 1 DAG GEREED Vrijblijvend prijsopgaaf LAGE RIJNDIJK 28 B TEL. 22293 (Advertentie) Krüger hartelüke felicitatiewoorden tot docenten en cursisten. Spreker vond het gelukkig, dat in Noordwü- krhout naast de Tuinbouwschool deze cursus bestaa', en zegde alle steun toe om de cursus te behouden. Vervolgens spraken nog pastoor Van der Waarden en de heer Van Leeuwen. Hierna vond de uitreiking van' de diploma's plaats door de heer Krüger. De oudste cursist, A. Warmerdam, dankte namens alle leerlingen de do centen. De namen der geslaagden zün: Th. J. v. d. Berg, G. W. M. v. d. Berg, J. Bouwmeester, A. H. Caspers, C. H. M. Duivenvoorden, H. C. Dui venvoorden, P. G. Duivenvoorden, W. Freke, A. J. Geerlings, J. C. Heems kerk, J. J. Heemskerk, E. J. C. Ho- gervorst, J. J. Komeru, P. H. v. d. Lans, P. H. Meyer, W, A. M. Pen- nings, W. v. Soeren, A. P. Warmer dam, J. P. Warmerdam, P. J. War merdam, W. A. Warmerdam en W. J. G. Warmerdam, allen te Noordwü- kerhout; C. H. v. Dam, L. P. v. d. Geer, C. G. v. Leeuwen, N. C. A. v. Leeuwen, A. N. M. Turenhout en P. S. Warmerdam te Voorhout en P. G. S. Warmerdam te Lisse. Nationale herdenkingsavond. Op verzoek van de regering wordt de Nationale Herdenkingsavond dit jaar op Zaterdag 3 Mei gehouden, omdat 4 Mei op een Zondag valt. Evenals vorige jaren is de Or an j ever. belast met de organisatie. Het bestuur verzoekt de ingezete nen van des avonds 6 uur af uit de huizen de nationale driekleur half stok te hangen. De „Stille tocht" naar het graf van de gesneuvelde militair de Winter op het St. Jozef Kerkhof en naar het mo nument voor de gevallenen bü het raadhuis vertrekt, evenals vorige ja ren, vanaf het Dorpsplein bij de N.H. kerk om precies half acht. De route is via Dorpsstraat, Havenstraat, Ko ninginneweg en Herenweg. Om 8 uur precies zal bij het monument 2 minu ten stilte in acht genomen worden. Het tüdstip van stilte wordt door hoorngeschal aangekondigd. Na de 2 minuten stilte zullen de deelnemers aan de tocht gelegenheid krü'gen om bloemen bü bet monument neer te leggen. Zü, die niet deelnemen aan de tocht, kunnen niet op het St. Jo zef Kerkplein en vóór het gemeente huis worden toegelaten. Het bestuur van de Oranje Vereni ging verzoekt alle verenigingen van het dorp afgevaardigden te zenden, om aan de tocht deel te nemen. Ook particulieren kunnen aansluiten. Dit jaar zal de Nat. Reserve de do denwacht betrekken op het Kerkhof en bü het Monument. De burgemeester heeft reeds aan caféhouders en winkeliers verzocht hun zaken vanaf 6 uur des avonds te sluiten. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND DROOG. Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden. Van nacht plaatselijk lichte nacht vorst en hier en daar mist. Zwakke tot matige Noordooste lijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. 27 April: zon op 5.18, onder 18.56; zon op 6.17 en onder uur. weer max. temp. gisteren OSLO lidht bew. 12 STOCKHOLM geheel bew. 15 HELSINKI zwaar bew. 16 EDINBURGH zwaar bew. 14 LONDEN mist 16 KOPENHAGEN geheel bew. 13 AMSTERDAM zwaar bew. 12 GENEVE geheel bew. 12 PARIJS onbewolkt 17 BORDEAUX lioht bew. 17 NICE licht bew. 21 BERLIJN licht bew. 16 FRANKFORT zwaar bew. 17 MUNC'HEN regen 13 WENEN geheel bew. 22 Bioscopen Trianon. In het voorprogram ma van deze week krijgen we een in teressant filmpje te zien van de on vergefelijke schoonheid van Brits* Indië met zijn prachtige natuur en zün rükdom aan ceremoniële feestep •der bewoners. Een interessante cul- tuurfilm. De hoofdfilm voert de toeschouwers naar de Stille Zuidzee, waar op het bekoorlijke eiland Tahiti zich een liefdesgeschiedenis afspeelt tussen een half Tahitaanse en een jonge Ameri kaan, Hazard Endicott, die naar Ta hiti komt, om.bezit te nemen van een cocos-plantage. welke hem door een oom is nagelaten. Een onschuldig nie mendalletje is het verhaal, dat om deze twee personen geweven is en dat natüurlük op een ruzietje uitloopt en tenslotte de hereniging des te stevi ger doet zijn. Door de KFC gekeurd boven 18 jaar. Luxor. Na alles wat wij reeds over de film „D eRivier" gelezen en gehoord hadden, gingen wij vol ver wachting naar Luxor. Het moet gezegd ziin: Jean Renoir heeft van de mogeliikheden, die In dia biedt voor de film, ruimschoots gebruik weten te maken. Het leven der Indiërs, poëtisch als het is, biedt een uitstekend thema. Daardoor heeft hii zich misschien iets te veel laten leiden, zodat de documentaire film overheerste en de draad van 't ver haal dikwijls gebroken, werd. De schaar van de coupeur heeft daar ook een steentje toe bijgedragen door op de meest ongelukkige plaat sen zün werk te verrichten. De rivier vormt het hoofdthema van deze film. De Hindoes offeren er hun gaven, vrouwen bidden er. Wij woi'den meegenomen naar een En gelse familie die daar een gelukkig en vredig leven leidt. Op zekere dag verschünt er een gast bü de buren, een vreemdeling, en met hem het noodlot. Hij is_ aan trekkelijk en twee dochters verlieven zich op hem, evenals het Hindoe meisje Milanie. Daarmee sluit zich het kind-zün voor hen af en makeru zü ieder op hun manier kennis met de liefde. Treffend is de tekening der verschillende karakters. De oudste dochter, gepassionneerd, haar poë tisch zachtaardige, jongere zusje en he tbuurmeisje, dat als Hindoese, de liefde in haar volle ernst en diepte ervaart. Het noodlot waart rond om daarna met de vreemdeling weer te verdwünen, De film in toelaatbaar voor alle leeftijden. Casino. In de film „Paniek in de üsrevue" is een detective-verhaal verwerkt, dat een flinke dosis span ning oplevert. Er is een moord ge pleegd, waarvoor de dader vüf ja- Droog weekeinde Het K.N.M.I deelt mede: Doordat er thans boven de Noord zee en 'de Britse eilanden een gebied van hoge luchtdruk is ontstaan, zün de buien, die in het midden van deze v/eek nog op verschillende plaatsep in Nederland voorkwamen, geheel verdwenen. Niet overal in Europa was er echter sprake van een weers- verbetering. Aan de Riviera en in het Alpengebied is het de laatste da gen buitengewoon sleoht weer ge weest. Warme Saharalucht, die over de Middellandse Zee was gestreken en daarbü veel vocht had opgeno men, werd -door Zuidehjke winden Europa binnengevoerd, en daarbü langs de Zuidelüke hellingen van de Alpen tot opstüging gedwongen. Dit veroorzaakte in Nice sinds Woens dag ongeveer 150 mm regen en in het Zuidelük deel van Zwitserland was het niet veel beter. De warme Sahara-lucht brengt in Italië en de Balkan en ook in het Westen van Rusland maximum tem peraturen tussen 20 en 25 graden, maar in Nederland kwam Vrüdag de temperatuur niet boven 14 gra den. Zelfs in Midden- en Zuid- Frankrük is het niet veel warmer. De hoogste temperatuur, die daar werd gemeten, bedroeg 17 graden. Ook gedurende het komende week einde zal het afstromen van vrü koude lucht langs de Oostflank van het in onze buurt gelegen hogedruk- gebied doorgaan, een belangrijke temperatuurstü ging is er voor Zon dag daarom niet te verwachten. Maar het blijft droog en vooral in het Midden en Zuiden van het land zal af en toe de zon schijnen. dader wil de ster varn de ijsrvue chan teren, omdat hij •- zegt, bewüzen te kunnen overleggen, dat zij de mis daad begaan heeft. Zü vertelt het aan vrienden, die haar onschuldig weten. Hierdoor vestigt zü echter de aan dacht op zich, wanneer de chanteur vermoord wordt en zü kort vóór de moord op zün kamer blükt geweest te zijn. De enige getuige in het dra ma is een blinde, die echter op het critieke moment onvindbaar is. Het is een bpeiende sensationele vertel ling, die een büzondere charme krügt door de üsshows, waarin be kende artiesten hun medewerking verlenen. Toelaatbaar voor 14 jaar. Rex. „Gewapend escorte" is weer een Wild-West-film om van te smullen. Het gaat om een speurtocht van drie mannen, die verantwoorde lijk worden gesteld voor de dood van een meisje. Twee van hen ziin bü de cavalerie, die wat met de India nen te maken heeft, en zodoende komen we midden in het Wilde Wes ten terecht. Een spannende avon turenfilm, voor 14 jaar. Lido. Het programma van Lido is deze week afgekeürd. Laatste Berichten DE AANKOMST VAN HET KONINKLIJK PAAR IN NEDERLAND Het koninklük paar wordt Maan dag 28 April omstreeks half vier des middags op Schiphol uit Canada verwacht. Het koninklijk paar zal worden begroet door de minister president dr. W. Drees, de Canadese ambassadeur de heer P. Dupuy, de ambassaderaad bij de Amerikaanse ambassade de heer William C. Trim ble, enige hofdignitarissen en mr. J. Visser, chef van het protocol. Het koninklijk paar vertrekt zo als bekend is omstreeks midder nacht Nederlandse tüd van Zondag 27 op Maandag 28 April uit Ottawa. De reis wordt gemaakt met de KLM- Lockheed „Constellation" „Utrecht". ren gevangenis heeft opgeknapt. De %10.— MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 April. Groente. Wasp een I f 8 62.—, idem II 22—52.—Witlof I 1131.idem II ƒ6—18.—Radüs ƒ811.—, Sla ƒ815.—, Spinazie 78.Bloemkool ƒ4041.Ra barber 615.Selderie 3.50 5.10, Peterselie 2—2.90, Prei ƒ6—

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2