Jacoba van Beieren kwam boven Keukenhof uit de lucht vallen Ontevredenheid over voorbereiding van herhalingsoefeningen Vrouw vergiftigd met autogassen? DONDERDAG 24 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT PAGINA Tweede Kamer T.b.c.-bestrijding rundvee goedgekeurd De Tweede Kamer heeft gistermid dag het wetsontwerp tot regeling van de bestrijding der tuberculose onder het rundvee behandeld. Het vervangt de bezettingsregeling en ondervangt een aantal in de practijk gebleken leemten. De heer DEN HARTOG (VVD) zeide het er mede eens te zijn, dat niet gewacht wordt met een wettelij ke regeling totdat de P.B.O. in de landbouw is tot stand gekomen. De heer DE RUITER (CH) be pleitte invoering van een gevarieerde premie boven de slachtwaarde van reagerende dieren De heer CORNELISSEN (WD), opmerkend, dat de veehandelaren nu worden verplicht zich aan te sluiten bij de prov. gezondheidsdiensten, vroeg medezeggenschap voor hen via de centrale organisatie van de vee handel. De heer BIEWENGA (AR) betuig de zijn instemming met het ontwerp en vroeg of de zaak opnieuw op de helling komt als een publiekrechte lijk orgaan in de landbouw is tot stand gekomen. De heer BORST (CPN) pleitte voor een andere regeling der premies. De heer DROESSEN (KVP) gaf als zijn mening te kennen dat de orga nisatorische opzet van het vijfjaren plan geslaagd is en hij zeide ver trouwen te hebben in het welslagen als de veehouders nu volle medewer king verlenen. Naar zijn oordeel moet de regeling in haar geheel straks wor den getroffen door het landbouw schap. De heer VONDELING (Arb.) zeide verheugd te zijn over de fikse aan pak van de zaak en vroeg de aan dacht voor bestrijding van andere be smettelijke ziekten. Na zijn waardering te hebben geuit voor het initiatief van het georgani- 'rinsessen Jivoli in I» 1 Gisteravond hebben de prinsessen Beatrix en Irene, vergezeld van een vriendinnmetje en onder geleide van mevrouw Smitt-Avis, mevrouw Ra- nitz-De Brauw en burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, in Tivoli'te Utrecht een voorstelling bijgewoond van de „Coros y dansas", die Spaanse volksdansen en volkszang ten beste gaven. De jeugdige toeschouwsters genoten klaarblijkelijk zeer van het gebodene en applaudisseerden luide na elk der vele nummers. Ook bij het overige publiek had het optreden veel succes blijkens het applaus. lm de pauze van de voorstelling der „Coros y danzas de Espana" hebben de prinsessen het uitvoerend gezel schap op het toneel opgezocht. De prinsessen en haar vriendinnétje kre gen daar elk een originele Spaanse pop aangeboden. Toen de doedelzakspeler van het ensemble een danswijsje inzette, duurde het niet lang of achter het gesloten gordijn- mengde ook prinses Beatrix zich onder de dansenden. Zij huppelde gezellig mee en het speet haar kennelijk zeer, toen aan dit ple zier een eind moest komen. HERENKLEDING-INDUSTRIE DREIGT. Het bestuur van de Vereniging van Nederlandse fabrikanten van heren- en jongensbovenkleding heeft ver klaard, dat, indien de Nederlandse confectic-industrie in Juli en Augus tus niet van orders wordt voorzien, deze tak van bedrijf geheel zal wor den stopgezet. Dit is het belang van de fabrikanten, van de detaillisten en van de in deze industrie werkzame 12.000 personen. Wij geven de voorkeur aan een ge organiseerde stillegging boven een chaotische toestand, die daarvan het alternatief is, zo is verklaard. De con sument dient te weten, dat de prijzen wederom volkomen normaal en ge stabiliseerd zijn-. Het publiek dient het wantrouwen overboord te zetten. Vóór het conflict in Korea uitbrak, was een normale marktpositie nage noeg weer bereikt. De stijging van de wolprijzen leidde tot herwaardering van de voorraden, hetgeen oorzaak was van verhoging van de verkoops prijzen. De kooplust van het publiek steeg desondanks. Toen de prijzen later gingen dalen scheen het of het publiek een amti-koopfront vormde, ook toen de prijsdaling zich voort zette. Toen bleek dat men het ver trouwen van het publiek niet terug kreeg, is men hier en daar tot ont slag en tot gedeeltelijke sluiting van bedrijven overgegaan. BLAUWE TRAM SCHEVENINGEN—DEN HAAG BLIJFT. Het oorspronkelijke plan om met de zomerdienst 1952 het tramverkeer van de N.Z.H.V.M. (blauwe tram) op de lijn Den HaagScheveningen te doen vervangen door een vanwege de Haagse tramwegmaatschappij (gele tram) te exploiteren busdienst Den Haag Staatsspoor Scheveningen, zal deze zomer nog niet doorgaan. Der halve blijft de blauwe tram in de ko mende zomer het tramverkeer op haar lijn Den Haag (Malieveld)— Scheveningen voortzetten. Voor de winter is nog geen beslissing ge vallen. seerde bedrijfsleven zeide minister MANSHOLT, dat ontheffing van ge wetensbezwaarden een hoge uitzon dering moet blijven; zij zullen strikte voorwaarden moeten vervullen. Een strenge afzondering van hun vee zal al het minste zijn. Z.i. moet men voorzichtig met een gedifferentieer de premie. Wanneer het landbouw schap is tot stand gekomen kan na der worden bezien wat zijn taak zal zijn op het gebied der tbc-bestrijding. Tegen inschakeling der centrale vee- handelarenorganisatie had spr. geen bezwaar. Het wetsontwerp werd z.h.s. aan genomen; de S.G.-fractie kreeg aan tekening, dat zij geacht wilde wor den te hebben tegengestemd. Vervolgens heeft de Kamer een aanvang gemaakt met de behande ling van het wetsontwerp tot verlen ging van de duur der herhalings oefeningen in 1952, 1953 en 1954. De heer VAN VLIET (KVP) zeide, dat zijn fractie het ontwerp met enig voorbehoud aanvaardt, maar zon der geestdrift. De laatste herhalings oefeningen ter sprake brengend her innerde hij aan een rapport van on derofficieren uit heT kamp Oirschot, dat z.l. vernietigend is. Hij vroeg zich af waarom de oefeningen niet zijn af gelast. Verder ging hij niet op de kwestie in, ook omdat de heer Van der Feltz schriftelijke vragen ter za ke heeft gesteld Voorwaarde voor zijn stem aan het ontwerp is, dat van de verleende bevoegdheden slechts gebruik zal worden gemaakt als alle voorwaarden voor het welslagen der oefeningen zijn verztkerd Hij pleitte voor verbetering der kostwinnersver goeding. De heer VAN SLEEN (Arb.) be toogde, dat het moeizaam opgebrach te geld zo efficiënt mogelijk moet worden besteed en dat zo voorzich tig mogelijk moet worden omge sprongen met de offers, die gebracht worden. Hij vroeg of de minister be reid is, een verder gaande kostwin nersvergoeding te bevorderen, zulks met het* oog op de lange duur der oefeningen. Voorts vroeg hij of het juist is, dat de hoofdtoon der rap porten over de oefeningen in Oir schot alarmerend is. Deze en dergelij ke oefeningen hebben niet bijgedra gen tot het wekken van het besef dat men noodzakelijk uit zijn werk ge haald moest worden De voorberei ding behoort goed te zijn. De heer WAGENAAR (CPN) be de zich er niet over; dat er bezwa ren worden vernomen bij de dienst plichtigen, maar zijn ervaring is, dat men er anders over gaat denken als met hen gepraat wordt. Hij zeide de regering dankbaar te zijn voor dit ontwerp, dat geen ander doel heeft dan een bijdrage tot handhaving van de vrede te leveren. Minister STAF heeft hierna een aanvang gemaakt met zijn rede ter beantwoording der sprekers. Hij zal deze hedenmiddag voortzetten. Drie witte olifanten cadeau Drie witte olifanten, samen onder een parasol. U krijgt ze morgen cadeau als U wilt! En geen circus olifanten, maar echte Indische. Ze staan op één van de vlaggeplaat- jes die U cadeau krijgt bij elke rode ïoI Faam pepermunt. Eén van de 117 vlaggeplaatjes uit het Faam album „Vlaggen van alle landen". Een album vol uitvoeri ge beschrijvingen van alle landen van de wereld waaruit Uw kinde ren spelenderwijs aardrijkskunde zullen leren. Geef ze de weelde van zo'n complete „aardrijkskun dige encyclopaedic". Het kost U maar twee gulden en het is ^en bezit voor hun leven. Laat ze ge nieten van het sparen van de prachtige, gekleurde plaatjes (en tegelijk van de gezonde frisheid van echte Faam pepermunt). Bestel vandaag nog een album a 2.bij Uw winkelier óf bij de N.V. De Faam, Breda, (Giro 6192). Vleesprijzen stijgend Sedert April 1951 zijn de inkoop prijzen van vlees, circa 70 cent per kg. gestegen, zo deelt de federatie van slagerspatroonsbonden te 's Gra- venhage ons mede. Tot heden is deze prijsstijging nog niet tot stilstand gekomen. Uiteraard, aldus de federatie, moet deze verho ging tot uitdrukking komen in de consumentenprijzen van vlees en vleeswaren, daar de kosten van distri- streed d^ opvatting dat het ontwerp I butie, bij- en verwerking in geen en- nodig is voor de verdediging der vrij- kei opzicht zijn gedaald, heid. Sprekers fractie is vierkant te gen het ontwerp. De heer RITMEESTER (WD) vroeg een verklaring over het gebeur de te Oirschot en de toezegging dat zoiets zich niet zal herhalen. Mevrouw LIPSODINOT (C.P.N.) vroeg rekening te houden met de zorg en angst van vrouwen, meisjes en moeders. De heer ROOSJEN (AR) verbaas- LUCHTPORTO VERHOOGD. De bedrijfsleiding der P.T.T. heeft besloten het porto voor luchtbrieven te verhogen van 0.30 per exemplaar tot 0.35, zulks per 1 Mei a.s. De beschrijfbare oppervlakte van het nieuwe formulier is groter dan die van het tegenwoordige. EMIGRATIE-SUBSIDIE RUIMER. Werklieden, die naar Canada, Aus tralië en Nieuw-Zeeland willen emi greren en die totnu toe geen subsi die konder krijgen, omdat zij gere kend worden tot in Nederland moei lijk misbare arbeidskrachten, kunnen in het vervolg wel een subsidie van de overheid krijgen, zo verneemt „Vooruit" van bevoegde zijde. Wie subsidie voor emigratie had aangevraagd en deze, om bovenver melde reden, niet had gekregen, kan opnieuw een aanvraag indienen en wel bij de Stichting Landverhuizing. De emigratie naar Zuid-Afrika blijft nog aan verschillende beper kende bepalingen gebonden. Deze beslissing is genomen nu blijkt, dat de verhouding tussen het aantal misbare en moeilijk misbare emigranten gunstig is, zodat men de rem op het vertrek van de moeilijk misbare arbeiders niet meer nodig vindt. ABDIJ VAN EGMOND KRIJGT NIEUWE KLOOSTERKERK. Daar de thans vijftig monniken tel lende communiteit van de Regale Abdij der Benedictijnen te Egmond een uitbreiding van het klooster drin gend behoeft, zal dit jaar nog een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuwe kloosterkerk, hetgeen mogelijk wordt gemaakt dank zij de in Amsterdam geformeerde St. An tonius Stichting. De kerk wordt 30 meter lang en 12 meter breed en de bouw zal ongeveer een jaar duren. Practisch zal slechts het middenge deelte van de toekomstige klooster kerk gebouwd worden. Invoer van nylons wordt beperkt De import van nylonkousen wordt voorlopig beperkt tot de hoeveelhe den, die het vorig jaar zijn ingevoerd. De oorzaak van deze maatregel is, naar men mag aannemen, de moei lijke situatie in de binnenlandse kou senindustrie, welke de laatste tijd is verzwaard doordat door buitenlandse leveranciers, die eveneens met afzet- moeilijkheden hebben te kampen, zeer goedkope aanbiedingen werden gedaan. De import van nylonkousen, zowel uit de V.S. als uit andere landen, is alleen toegestaan op zogenaamde Ex port Bonus-dollars, welke worden be schikbaar gesteld voor 10 pet. van de uitvoer naar de dollargebieden. Tot dusverre konden deze E.B.-dollars, waarvoor een koers van circa 5.20 wordt genoemd, worden aangewend voor de invoer van alle producten, waarvoor norma- geen importver gunning werd verleend. Het vrije be stedingskarakter van deze E.B.-dol lars is dus in beginsel aangetast. DOOD AAN DE MEI-KEVERS Met behulp van een hefschroef- vliegtuig heeft men aan de Duits- Limburgse grens bij Kaldenkirchen Brueggen en Elmpt de strijd tegen de Meikevers aangebonden. Een ge bied van 1500 hectaren wordt door een Meikeverplaag bedreigd en met het warme weer zijn reeds hier en daar duizend kevers per boom (een recordaantal) geteld. In een met vaandels, rookgordijnen en ballon nen afgezet gebied spreidt nu 't hef- schroefvliegtuig dood en verderf onder de kevers. Verdachte ontkent e procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof eiste bevestiging van de gevangenisstraf van zes jaar, waartoe de 29-jarige garagehouder M. P. K. uit St. Nieuw- en St. Joosland door de rechtbank te Middelburg was veroordeeld. De procureur-generaal achtte be wezen, dat K. gepoogd heeft zijn vrouw van het leven te beroven door autogassen in haar slaapkamer te leiden. De raadsman, mr. Adriaanse uit Middelburg, bepleitte vrijspraak subs, ter bescshikkingstelling van de regering. Na zijn arrestatie iru Januari 1951 had K. bekend, dat hij via het pla fond in zijn garage een pijp naar een gat in de vloer van de echtelijke slaapkamer had geleid. In de vroege morgen van 31 Januari was hij naar de garage gegaan en had daar de mo tor van een auto gestart. De vrouw die nog op bed lag, werd kort daarop door het gasbedwelmd. De vader van de verdachte, had er gelukkig voor gezorgd, dat de vrouw nog bij tijds kon worden gered. Verd. had alleen zijn dochtertje gered. Voor de rechtbank en ook gisteren voor het gerechtshof ontkende K. ten stelligste schuldig te zijn. Volgens de verdediger was het niet TE WINSCHOTEN STOND EEN HUIS LEEG. „Aan de Gasthuislaan is een huis leeg", ging het gerucht door Win schoten en het bleek juist te zijn ook. Liefhebbers waren er te kust en te keur, die zich op de toewijzing van dit huis verheugden. Twee Winschoters evenwel, aldus lezen we in „Trouw", meenden dat zij niet beter konden doen dan de autoriteiten een handje te helpen bij de beslissing. Zij trokken met hun meubelen naar de Gasthuislaan en probeerden het huis maar vast te be trekken. Beiden slaagden er in om een deel van het meubilair int het be geerde huis te krijgen, maar verder kwamen zij niet want zij kregen on enigheid. De politie, die er aan te pas kwam, sloot het huis, zodat beide liefhebbers onverrichterzake huis waarts moesten keren. Ten minste, dat wilden ze, doch het is maar aan een van hen gelukt. De tweede, die zijn huis n.l. al ontruimd had kwam tot de ontdekking, dat een derde zijn woning al betrokken had. GEBREKKIGEN EN INVALIDEN NAAR DE BOLLENSTREEK. Gisteren hebben enige honderden gebrekkigen en invaliden uit Rotter dam een autotocht naar de bollen streek gemaakt onder auspiciën van het comité voor auto- en boottoch ten voor gebrekkigen. 120 autobezit ters hebben hun wagens gratis ter be schikking gesteld, terwijl diverse le veranciers voor gratis goede gaven onderweg gezorgd hebben. De route ging over Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, Heemstede naar Groenen- daal, waar de lunch gebruikt wordt, Terug werd gereden over de grote yerkeersweg LeidenDen Haag- Rotterdam. zeker, dat K. een pijpleiding door het plafond van de garage naar de slaap kamer had geleid. 'Ook zonder deze leiding was het gas in de slaapkamer gekomen. Verd. zeide, dat hij die mor gen vroeg de motor had aangezet omdat hij de wagen, welke die dag zou worden verkocht, aan een laatste controle wilde onderwerpen. De procureur-generaal achtte de tenlastelegging echter bewezen. Uit spraak 7 Mei. VIJF JAAR GEëlST WEGENS DOODSLAG. Vijf jaar gevangenisstraf heeff de officier van justitie, mr. W. B. J. Aberson, geëist tegen de 22-jarige H. H. G. de W. uit Amsterdam, die te recht stond wegens moord, subs, doodslag. Verdachte, die een 8-tal maanden omgang had gehad met een meisje, had haar op de avond van de 15e Maart na een bezoek aan zijn ouder lijke woning, in een steegje tussen de Sarphatikade en achter Oosteinde „opzettelijk met kracht en geweld een aantal steken en sneden met een mes in hals en rug en nek, alsook in arm en been toegebracht, waardoor zij vrijwel onmiddellijk is overleden". erdachte verklaarde ter rechtzitting, dat het meisje reeds enige malen ge zégd had, de verkering te zullen ver breken. Op de bewuste avond wilde het meisje aan haar voornemen uit voering geven, waardoor verdachte zich „dermate opwond, dat hij alles voor zijn ogen zag rollen" zoals hij verklaarde. Na het ongeval bracht de jonge man zichzelf enige steken toe aan borst en polsen en sprong vervolgens in de Amstel, waaruit hij nog juist bijtijds door de waterpolitie werd ge red Daarna moest hij enige tijd ver pleegd worden in het huis van bewa ring te Amsterdam en te Vught. De officier vermeldde nog, dat op het moment van deze aanslag, de moeder van het me-sje op sterven lag en even later is óverleden. Het mest waarmee het misdrijf was gepleegd, had W. die avond naar hij verklaarde in zijn zak gestoken, „om het te verkopen aan een zijner vrien den". De verdediger bepleitte clementie en wees de rechters op de gunstige rapporten die over verdachte zijn uit gebracht. Ook maakte hij de recht bank attent op de ongustinge omstan digheden waardoor W. zijn jeugd deels in Duitsland, deels in ons land heeft doorgebracht. De rechtoank zal op 7 Mei a.s. von nis wyzen. VEEHOUDER VEROORDEELD WEGENS HOUDEN VAN „REAGEERDER". De kantonrechter te Hoorn heeft de veehouder J. H. Z. uit Venhuizen veroordeeld tot een geldboete van 20.subsidiair 10 dagen hechtenis wegens het houden van een zoge naamde „reageerder" wat in Ven huizen bij gemeenteverordening is verboden. Een „reageerder" is een koe, die t.b.c.-verschijnselen vertoont. Veer tien dagen geleden eiste de ambte naar van het O.M. een geldboete van 50.subsidiair 20 dagen hechtenis tegen de veehouder. De ondernemingslust van Jacoba van Beieren was een belangrijk as pect van haar persoonlijkheid. In de glorietijd van de gravin fonkel de deze. karaktereigenschap zó sterk, dat de lichtglans ervan nog steeds in het oog springt, zodra men een geschiedenisboek openslaat. Gisteren is gebleken, dat de eeuwen aan deze ondernemingslust geen afbreuk hebben gedaan. Was dit wel zo geweest, dan zou Jacoba Den Haag, waar zij tegenwoordig gouvernante is bij de kinderen van minister Mansholt, te paard hebben verlaten. Zij heeft dit echter niet gedaan. Per auto begaf Fie Parle- vliet zich naar het vliegveld Ypen- burg bij Rijswijk en om even over half drie stapte ze er in een hef- schroefvliegtuig als Jacoba van Beieren. Enorme belangstelling Dat er nog steeds een geweldige belangstelling voor de gravin be staat, is duidelijk geworden voor iedereen, die gistermiddag in de buurt van Keukenhof is geweest. In het park zag het zwart van de men sen en rond de afrastering van het weiland even voorbij de hof had de politie de grootste moeite om de nieuwsgierigen zo te plaatsen, dat er nog enig verkeer mogelijk was. In de bekende schaapskooi op het weiland zaten de prominenten uit het bloembollenbedrijf en een aan tal genodigden o.w. de heren H. Plesman en v. Ballekom van de K.L.M. Jacoba verlaat het hefschroefvliegtuig, daarbij geholpen door Frank van Borselen. Op het gras was een witte cirkel gemaakt, waarbinnen het hefschroef vliegtuig zou landen. Het was precies half drie toen de zonderlinge vogel van de Belgische luchtvaart Mij „Sabena", bestuurd door de technisch directeur van die enderneming, de heer A. Vernieuwe, boven de Keukenhof verscheen. Nog vrij hoog liet Jacoba van Beieren een vlucht boven haar landgoed maken, maar toen kwam de machine lager. Het publiek kon Jacoba en de be stuurder in de glaskoepel zien zit ten en hief een luidruchtig gejuich aan. Voor een schichtig paardje was dit te veel Het beest vergat het gras, keek even verschrikt naar het hefschroefvliegtuig en ging er toen vantussen, ondanks zijn baas. Een hek ging onderste boven, het paard bleef er aan haken en juist toen het zijn vrijheid herkreeg, zette de heer Vernieuwe het blauwe toestel met de kostbare last precies in het mid den van de cirkel. Hartelijke begroeting Terwijl een leger fotografen het moment van de landing op de ge voelige plaat vastlegde en het gro tendeels jeugdige publiek een wel- komstgehuil aanhief, drone een be scheiden ridder zich door de belang stellenden naar het hefschroefvlieg tuig. Het was'Frank van Borselen, de echtgenoot van Jacoba. Het scheen hem niet te verbazen, dat zijn vrouw tegenwoordig van zulke zonderlinge voertuigen gebruik maakt, maar de ontvangst had hij toch in de oude sfeer gelaten. Jacoba, die gekleed was in een gewaad van don ker blauw fluweel met een witte sluier, leidde hij naar de jachtstoet en hielp haar te paard. Daarna zette de indrukwekkende stoet.van edellieden en schildknapen zich in beweging. Door een lange haag van belangstellenden trokken zij door de Keukenhof, waar men deze attractie wel op prijs bleek te Stellen. Vele Amerikaanse soldaten maak ten foto's en dat was verheugend, want sinds een detective een van hun makkers bij het bezoek van de Jacoba van Beieren met haar echtgenoot Frank van Borselen voor het hefschroefvliegtuig. prinsesjes op Maandag j.l. een foto camera uit de hand had geslagen, had dit ook anders kunnen zijn. Ontvangst met kusjes Na de rondrit door de Keukenhof werden Jacoba en haar echtgenoot ontvangen op het kasteel, waar een welkomstwoord werd gesproken door graaf Van Lynden. Spr. getuigde van zijn vreugde, dat de gravin tot stof was weergekeerd in een andere volgorde, dan gewoonlijk bedoeld wordt en letterlijk en figuurlijk uit de lucht was komen vallen. Hij ver zocht haar de heren T. v. Waveren en D. Hogewoning, die zich bijzon der verdienstelijk maken voor Keu kenhof, te onderscheiden met een kus. Nadat Jacoba aan dit verzoek gevolg had gegeven, werd een dronk uitgebracht op het koninklijk huis. De directeur van de K.L.M., de heer Plesman, hield vervolgens een kort toespraakje tot de hoge gasten en was bijzonder blij, dat deze at tractie voor Keukenhof in zo'n goede samenwerking met de Belgische Sa bena, die een hefschroefvliegtuig ter beschikking stelde, was tot stand gekomen. De heer Vernieuwe van de Sabena vond het zeer vererend, dat hij voor het eerst van zijn leven een Hol landse gravin had mogen vliegen en daarbij tevens in de gelegenheid was om de fraaie hof, waarover hij reeds zoveel gehoord' had, te mogen zien. De heer T. v. Waveren zei het uiteraard met bloemen. Hij zeide de gravin een tulp naar haar te heb ben genoemd en dit met schroom te hebben gedaan, omdat het bijna niet mogelijk was een variëteit te vin den, die waardig is de naam van Ja coba van Beieren te dragen. Jacoba stelde het echter op prijs, zoals uit haar dankwoord bleek. Zij vond het voorts een onvergetelijk avontuur om midden in de twintig ste eeuw nog even naar een bekend E lekje terug te mogen komen en oopte het volgend jaar opnieuw een bezoek aan Keukenhof te kun nen brengen. De plechtige ontvangst was hier mede afgelopen, maar voor degenen, die buiten moesten wachten, begon het pas. Want wederom trok de stoet door de sprookjestuin, om iedereen in de gelegenheid te stellen dit historische schouwspel te zien. De valkenier had hierbij grote be langstelling van de jeugd. Het was voor de vele bezoekers een kleine teleurstelling, dat de prinsesjes, die oorspronkelijk dit be zoek van Vrouw Jacoba op de Keu kenhof zouden bezoeken, niet kon den komen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5