Warme lange dag voor Kath. onderwijzers Spanningen in alle politieke partijen Het ontslagverbod bij militaire dienst of ziekte Wat reizigers mogen in- en uitvoeren Bruid en bruidegom reden te paard door Maastricht Stampa SCatfiató verslaat.... een mug WOENSDAG 16 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Vele katholieke onderwijzers in het Haarlemse diocees hebben gisteren een lange warme dag besteed in Haarlem, waar de St. Augustinusver- eniging haar algemene vergadering belegd had. Na een H. Mis kwamen de afgevaardigden van de versohil- lende afdelingen bijeen in de kroon zaal van café-restaurant Brinkman, waar een agenda van ruim veertig punten werd afgewerkt. De gebrui kelijke punten als jaarverslagen, me dedelingen en ingekomen stukken konden vlot worden afgewerkt en van 't overige verstond de voorzitter, de heer J. A. A. Poneis uit Santpoort, de kunst om het debat, waar zich dat ontspon, in goede banen te houden. Zoals te verwachten was, stond het K.O.V. weer in het brandpunt van de belangstelling en geuime tljdr werd waarover van gedachten gewisseld. De verschillende sprekers namen geen blad voor de mond en alge meen was men wel de mening toe gedaan, dat een nieuwe koers moest worden ingeslagen. De vraag was al leen maar hoe en uit de mededelin gen van achter de bestuurstafel bleek wel, dat de meningen in de di verse diocesane bonden nogal uiteen liepen. Wij menen, dat een uitvoerig verslag van de besprekingen over de ze kwestie wel wat praematuur is en dat dit meer zin zal hebben, wanneer er een concreet voorstel aan de orde zal komen. Daarover dus later meer. Onder de vele voorstellen die ter tatel kwamen was er een van de af deling A'dam om de mogelijkheid te onderzoeken aan collega's, die in rusthuizen moeten verblijven, welke door de K.A.B. en dergelijke organi saties in stand worden gehouden, het verschil tussen hetgeen deze collega's en hetgeen de leden van die organisa ties moeten betalen te restitueren. De voorzitter ontwoordde, dat nog niet bekend is, hoeveel verpleegdagen daarmee gemoeid zullen zijn. Momen teel is de z.g. rusthuis-commissie nog met haar onderzoek bezig, zodat be ter afgewacht kan worden, tot die commissie met een vast omlijnd voor stel komt. Op het voorstel van de afdeling Leiden en omstreken om alles in het werk te stellen, dat het diploma han denarbeid recht geeft op z.g.„ontknik king" antwoordde de voorzitter, dat daarover pas gesproken kan worden, wanneer de nieuwe kweekschoolwet haar beslag heeft gekregen. Overi gens heeft deze kwestie de volle aan dacht van het A.N.O.F. De classificatie. Uiteraard kwam de inmiddels be ruchte classificatie ook aan de orde en het was de afdeling Delft, die wees op de grievende onrechtvaardigheid van de classificatie. Deze mening be hoefde kennelijk geen commentaar, maar uit de vergadering werd opge merkt, dat dit probleem steeds meer algemeen wordt gezien. Arbeiders, ambtenaren en onderwijzers worden daarin gelijkelijk betrokken en in die algemene sfeer zal er nimmer een op lossing worden gevonden. Algemeen was men dan ook van oordeel, dat de classificatie in 'edere groep afzonder lijk gezien moest worden. Een motie werd tenslotte aangenomen, om in groter verband deze zienswijze onder de aandacht te brengen van de Sta- ten-Generaal Een algemene actie derhalve vanuit de A.N.O.F. Accoord ging de vergadering ook met het voortel waarin het hoofd bestuur uitgenodigd werd om actie te vren voor de facultatieve pension nering van de mannelijke en vrou welijke leerkrachten op 60-jarige leeftijd, mits dit geschiedt op eigen verzoek. Van de overige voorstellen noemen wij tenslotte dat van de afdeling Haarlem, waarin gepleit werd voor invloed van de onderwijzers op be slissingen van het schoolbestuur. Een der afgevaardigden bracht naar vo ren, dat er maar al te dikwijls maat regelen werden genomen, waarin de onderwijzers w'-l betrokken zijn, maar niet gekend worden. In dat ver band werd b.v. genoemd het toezicht tijdens de schoolmis op Zondag. Krasse staaltjes. Wijziging onderwijswet De minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen heeft een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend voor enige noodzakelijk gebleken wijzigingen in de hoger- cn middelbaar onderwijswet. De belangrijkste daarvan zijn: a. verhoging van het percentage van het subsidie ten behoeve van bijzondere hogere burgerscholen, middelbare scholen voor meisjes en gymnasia wegens de verlaging van het schoolgeld voor de rijksscholen; b. gelijkstelling van de einddiplo ma's der bijzondere middelbare scho len voor meisjes, handelsdag- en handelsavondscholen met die der overeenkomstige openbare icholen; c. het openen van de mogelijkheid, ook aan niet aangewezen bijzondere gymnasia subsidie toe te kennen. Voorts wordt voorgesteld om ar tikel 4 van de pensioenwet aldus te wijzigen, dat het personeel van de aangewezen bijzondere hogere bur gerscholen, middelbare scholen voor meisjes en handelsdag- en handels avondscholen. evenals tot dusverre het personeel van de aangewezen bijzondere gymnasia onder de wer king van die wet valt. Krasse staaltjes werden nog ver teld van een schoolbestuur, dat geld van de salarissen had ingehouden om nieuwe tegels te kunnen aanschaffen of om het Sinterklaasfeest van de kin deren te kunnen bekostigen. De voorzitter merkte echter op, dat tegen gevallen als de twee laatste toch niets te doen is, omdat het dwaas is, dat de betrokken onderwij zers zich de kaas van het brood la ten nemen. Daar hoeven zij tenslotte geen genoegen me^ te nemen. Hij was er met het bestuur over eens, dat er iets aan gedaan moest wor den om voor de onderwijzers meer invloed te krijgen. De verslagen van de Sint Alfonsus- commissie, die nogal „benauwend" waren, waren voor de geestelijk ad viseur, rector B. J. de Bot, aanleiding om een pleidooi te houden voor de re traite. Hij wees er op, hoe van de 3565 leken-leden er 206 de onderwij zers-retraite hadden bijgewoond. Hij herinnerde aan de wens van het epis copaat, dat de leerkrachten toch eens Westerling weer in Nederland? Hoewel de laatste maanden weinig meer wordt vernomen over de acti viteit van kapitein Westerling, is de belangstelling van de Nederlandse justitie geenszins verflauwd. Westerling wordt gezocht wegens desertie (art. 104 W. v. S.), openlijk met vereende krachten geweld ple gen (art. 141 W. v. S.), uitlokking van desertie (art. 203 W. v. S.), dood slag (art. 287 W. v. S.) en vernieling etc. van aan anderen toebehorende goederen (art. 350/53 W. v. S.). Een respectabele lijst van delicten, welke Westerling worden toegeschreven! Het staat thans wel vast aldus het Alg. Dgbl.). dat Westerling de laatste tijd herhaaldelijk in ons land is geweest, doch zich zó goed heeft kunnen vermommen, dat hij alleen door zijn vertrouwensmannen werd herkend. Hij reist natuurlijk op een vals paspoort terwijl bij bovendien vol doende zwakke plekken in onze de drie jaar een retraite zouden J grensbewaking weet te vinden waar- houden. Het katholicisme van de leerkracht maakt immers voor een belangrijk deel het katholicisme van de school uit. Spr. deed dan ook een beroep op allen om het retraite-werk te propageren. door hij zonder de minste moeite de grens kan overschrijden. In verband hiermede wordt sinds enige tijd een verscherpte controle aan de Nederlandse grenizen uitge oefend. OUDSTE INWONER VAN ONS LAND OVERLEDEN In de nacht van Zaterdag is te Dokkum de voor zover bekend oud ste inwoner van Nederland, Geeske UbelsKemp, overleden. Zij werd 103 jaar en tien maanden oud. Me vrouw Ubels wilde nooit worden gefotografeerd en er zijn dan ook geen foto's van haar. Zij was al 76 jaar weduwe. Toen een groot aantal inwoners van Weesp 2e Paasdag tegen midder nacht per trein uit het Gooi in hun woonplaats arriveerden, kwam het tot de minder prettige ontdekking, dat het de trein niet verlaten kon, aangezien de coupédeuren van het betrokken treinrijtuig afgesloten waren. Alle pogingen, om de conducteur op het gepleegde verzuim opmerk zaam te maken, mislukten, meldt het N. v. d. D., daar deze zich vóór aan de lange trein bevond, onbewust van hetgeen zich in één der achterste rijtuigen afspeelde. Zo moesten de talrijke mopperende en verontwaar digde Weespenaren aldra bemerken, dat de trein zich weer in beweging zette. Aan het Muiderpoortstation kon den allen de trein verlaten, daar de coupédeuren aan die zijde van het rijtuig niet gesloten waren. Nog juist konden de Weespenaren met de laatste trein naar hun woon plaats worden vervoerd. DE CHRIST.-HISTORISCHE UNIE B1|EEN Men kan niet buiten „socialistische" maatregelen Brede basis bepleit In de jaarvergadering van de Christelijk Historische Unie, die he den in Krasnapolsky te Amsterdam wordt gehouden, heeft de voorzitter, de heer H. W. Tilanus, de openings rede uitgesproken. Daaraan is het volgende ontleend. Terug ziende op het werk van de unie in het afgeïopen jaar, consta teerde spr., dat er gewerkt is. Soms was zelfs de activiteit van enkele aanwijsbare personen wel eens wat storend. Dat er in deze tijd menings verschillen zijn in alle partijen is be grijpelijk: de vragen, die ons op staatkundig gebied in deze na-oor- logse jaren worden voorgelegd zijn ingrijpend en moeilijk. Dat daarover in alle partijen meningsverschillen ontstaan is niet alleen begrijpelijk, het is aanvaardbaar en getuigt van nadenken over de staatkundige vra gen van deze tijd, al moet en ook dat is begrijpelijk soms mening- maal worden geconstateerd, dat de critici eenzijdig oordelen, en het ge hele complex van vragen die zich voordoen niet hebben gezien en niet hebben kunnen beoordelen. Deze spanningen zien we in alle partijen. Dat men deze meningsver schillen via circulaire en pers toe spitst op een wijze als in de afgelo pen maanden soms is geschied, heb ik betreurd, aldus spr., en niet kun nen waarderen. De groepsvergade ringen van 1 Maart jl. hebben echter op waardige manier daarop een ant woord gegeven. Wij zijn een unie en we hebben dat nooit te vergeten wij kunnen het zeer wel van elkaar verdragen, wanneer de een iets anders denkt en steunt dan de ander, mits men van elkaar de overtuiging heeft, dat het oordeel zuiver is, ei. de oordelaar meent voor God en zijn geweten al dus en niet anders te kunnen en te mogen oordelen. Dit is zelfs een ty pische eigenschap van ons Christe- lijk-Historischen, dat wij geen par tij dwang kennen en geen partij- dwang accepteren. Toch mag het uit eenlopen niet te ver gaan en zal men meer moeten streven naar /at ver eent, dan naar wat verwijdert. Wij hebben te bedenken, dat we een Christelijk-Historische Unie zijn, met de nadruk op „Christelijk", en dat wij te zamen hebben te luisteren naar wat Gods Woord ons zegt. „In ons verkiezingsmanifest" vervolgde spr. „dat straks door uw vergadering moet worden vast gesteld, spreken wij het uit, dat overheidsinmenging in het maat schappelijk leven beperkt moet wor den tot hetgeen in de huidige tijds omstandigheden als volstrekt nood zakelijk moet worden aanvaard. Er zijn er in ons vaderland, die menen, dat radicaal met alle overheids maatregelen moet worden gebroken. Ik denk aan de „burgerrecht" pro pagandisten. Maar ik zou hen en ons zelf, het verstandige woord willen voorhouden dat mr Pollema op 4 Maart in de Eerste Kamer uitsprak, toen hij zeide: „Geen enkele minister zou het nog kunnen stellen zonder tal van maatregelen, die wel min of meer een socialistisch karakter dragen, maar die toch momentelijk nog niet kunnen worden gemist van wege de onvrijheid van handelen, waarin noodgedwungen ie Ne derlandse regering verkeert door internationale omstandigheden en de dikwijls discriminerend maat regelen van andere landen. Zij, die zo luide om de vrijheid roepen, zij, die zo luide jammeren over de huidige financiële struc tuur, zij, die verklaren, 'at het nu ruim zes jaren gevoerd-finan ciële beleid in duisternis en on der gaat, zij allen houden geen re kening of althans geen voldoende rekening met de wereld, waarin wij thans verkeren en misschien nog lang zullen verkeren. Zij ma ken zich dus schuldig aan de fout, dat zij de financiële positie van Nederland te weinig zien_ als een dwangpositie, waarin wij inter nationaal zijn geraakt cn waar aan ook zelfs de meest vrijheids lievende minister van financiën nog niet zo heel veel zou iunnen veranderen". Bij de verhouding overheid en maatschappij sluit zich ten ^apzien van het maatschappelijk leven daar bij aan het C.H. streven naar verbe tering van de positie van het am bacht, van de kleine zelfstandigen en van de middenstand. Een politiek van de „Derde Macht" wees spr. af. Hij meende, dat de C. H.U. ook ditmaal, zoals steels, met haar eigen beginsel tot het Neder landse volk moet kómen en moet trachten op de basis van haar be ginsel het vertrouwen v-n ons volk daarvoor te winnen. „Met betrekking tot de samen werking (met andere partijen zij ons standpunt geen ander dan dat sinds 1946 ingenomen, nl te trachten, ge let op de internationale dreigingen en gelei op de nationale zorgen en moeilijkheden, tot een zo groot mo gelijke samenwerking te komen". De oorzitter stelcL voorts voor aan H. M. de Koningin een hulde- telegram te sturen. Een juichte In het wetsontwerp tot wijziging der bepalingen omtrent het ontslag bij arbeidsovereenkomsten is een re geling opgenomen betreffende het verbod van ontslag door de werkge ver in geval van ziekte of militaire dienst van de arbeider. In overeenstemming met de meer derheid der vaste commissie voor privaat- en strafrecht uit de Twee de Kamer is minister mr. H. Mul- derije van oordeel, dat wederkerig heid, in dien zin, dat ook de arbeider niet mag opzeggen gedurende de tijd, dat de werkgever ziek of in militaire dienst is, te ver zou gaan. In het wetsontwerp komen twee belangrijke verbeteringen voor in de positie van de werknemer, n.l. ten eerste, dat de opzeggingstermijn langer wordt naar mate de dienstbe trekking heeft geduurd, waarbij het maximum voor de werkgever op 13 en voor de werknemer op 6 weken wordt gesteld. Ten tweede de bescherming tegen een kennelijk onredelijke beëindi ging der dienstbetrekking. De minister verwacht, dat deze bepalingen, wanneer zij door de hantering in de practijk tot een le vend deel van ons recht zijn gewor den, tot de belangrijkste hervormin gen van ons burgerrechtelijk ar beidsrecht zullen blaken te behoren. Nadat de rechtspraak in arbeidsza ken hervormd en ook de rechterlij ke organisatie voor deze zaken ge- sierde paarden. wijzigd is, zal de taak van de direc teuren der Gewestelijke Arbeidsbu- reau's op dit gebied een einde kun nen nemen. Duizend sigaretten of 250 sigaren! Nederlandse reizigers boven de 16 jaar mogen voortaan zonder vergun ning invoeren maximaal duizend si garetten of 250 sigaren of cigarillos of 1 kilo tabak. Hiervoor moeten echter wel in- voerechten worden betaald, voor zo ver het meer dan 100 sigaretten, 50 sigaren of 250 gram tabak betreft, dan wel een evenredige hoeveelheid van deze goederen te zamen. Reizigers van Nederlandse natio naliteit, boven de 16 jaar mogen in den vervolge zonder vergunning naar het buitenland meenemen, maximaal 300 sigaretten of 75 siga ren of cigarillos of 300 gram tabak. Voordien mocht men alleen een „re delijke hoeveelheid" meenemen. „Reisbagage" Voor een aantal goederen, die on der het begrip reisbagage vallen, is evenmin een in- en uitvoervergun ning nodig. Daaronder vallen goe deren, bestemd voor persoonlijk ge bruik, zoals lijfgoederen en toiletar tikelen en de volgende voorwerpen, voor zover deze duidelijke sporen van gebruik vertonen; een fototoe stel met ten hoogste 12 platen of twee rolfilms, een kleinbeeldopneem- filmapparaat met 1 filmrol, juwelen en lijfsieraden, een kijker, draagba re muziekinstrumenten, een gramo- foon met niet meer dan 20 platen, een draagbaar radiotoestel, een draag bare schrijfmachine, kampeertenten en kleine kampeertartikelen, een kinderwagen en sportartikelen als ski's, tennisrackets en jachtgewe ren. Voorts goederen die geen handels waar zijn en die geen aanleiding kunnen geven tot doorverkoop we gens de geringe hoeveelheid, zoals een horloge, een handtas, een ju weel, een fles wijn, een flacon par fum enz. Kleine geschenken en sou- De prijsverlaging van sigaren venirs kunnen onder deze goederen worden gerangschikt. Al deze artikelen zijn niet vrijge steld van betaling van invoerrech ten, maar in de practijk blijf de hef fing, als het goederen betreft, die in Nederland gekocht zijn, achterwege. Daarom is het aan te raden besluit de „Tel." dat men goederen, die in ons land gekocht zijn, laat waar merken door de douane bij het ver trek uit ons land, om bij terugkeer moeilijkheden te voorkomen. Thunderjets voor Nederland Van een Amerikaans vliegkamp schip werden vorige week te Kopen hagen zestien Thunderjets F-84g ge lost, die bestemd zijn voor ons land en een deel vormen van het Ameri kaanse programma voor de weder zijdse veiligheid. Hiermede is het aantal Thunderjets, dat binnen een maand te Kopenhagen voor ons land ariveerde, op 35 gebracht. Neder landse piloten zullen de Thunder jets naar ons land vliegen. Aan boord van een Nederlands vrachtschip arriveerden gisteren tc Rotterdam 25 gemotoriseerde een heden voor onze landmacht. De laat ste weken kwamen totaal 1889 ar- tillerietrekkers en affuiten met vier machinegeweren kaliber 50 hier aan. HULPVERLENING TE KAMPEN. Te Kampen is een comité in het leven geroepen, dat zich tot taak heeft gesteld gelden en goederen in te zamelen voor doeltreffende hulp verlening aan de achtergebleven kinderen van de familie Breuker. In dit comité hebben zitting vertegen woordigers van verscheiden groepen uit de bevolking. Voorzitter van het dagelijks bestuur is ds Verhagen, predikant bij de Gereformeerde ge meente, Vloeddijk 30. DE BLOESEM IN DE BETUWE. De V.V.V. te Arnhem deelt ons over de stand van de bloesem in de Betuwe het volgende mee: Pruimen: enkele soorten staan in worden 'dertien witte. .vroege kersen: boom- gaarden beginnen rijk te bloeien; peren hier en daar reeds mooie bloei. Als alles goed gaat, zullen sigaren van dertig cent 26 cent gaan kosten, van een kwartje komen op 22 cent, die van twintig op achttien en die van vijftien cent cent. Gisteren waren vele leden van de j Sy aanh()udend 2onnig weer kan de_ Vakgroep Sigaremndustrie te Utrecht ze week vol bloei Eerwacht wor- hijeen om te beraadslagen over de prijsverlaging voor sigaren, die een gevolg zou kunnen zijn van de te verwachten accijns ver laging. Zij be sloten met de grootst mogelijke meer derheid tot een zodanige collectieve prijsverlaging dat de sigarenrokers zoveel mogelijk van die accijnsver laging zullen profiteren. Enkele voorbeelden daarvan noemden wij hierboven, maar die prijsverlaging zal natuurlijk pas kunnen ingaan als de accijnsverlaging door de Eerste en Tweede Kamer is aanvaard en van kracht geworden. Over de wijze waarop de gisteren genomen besluiten kunnen worden uitgevoerd, zal met de grossiers en winkeliers overleg worden gepleegd. Olifanten boden gelukwensen aan duizend-koppige menigte gistermorgen bij het langs trekken van een circus-bruidsstoet, zoals Maastricht nog nooit gekend heeft. Men waande zich in een stad waar twee koningskinderen werden verwelkomd. Aan het hoofd van de fleurige Op de markt voor het stadhuis was de belangstelling overweldigend Na dat de deelnemers aan de stoet zich in carré hadden opgesteld betrad het bruidspaar de treden van het stadhuis. Familieleden, artisten en genodigden volgden. In de burge meesterkamer werd het huwelijk voltrokken door de ambtenaar van burgerlijke stand de heer Ch. bonte stoet reed eeT"cav'LcTdtwf-1 MJ«* die daarna een toespraak gen, dezelfde die in Parijs gebruikt werd bij het inhalen van de koning en de koningin der zigeuners. Boven op deze wagen zaten het circus-or kest en verscheidene artisten. Het bruidspaar José MullensHenri Strasburger was op witte paarden gezeten en werd door de paarden van het circus gevolgd. Een grote stoet van alle artisten in kleurrijke kleding en tot slot de vier olifanten en enkele wagens. Familie-leden van het bruidspaar zaten in een vier- rij tuigen getrokken door ver- 9. Nu, dat viel erg mee. Toen Hum- po Hotsflots met een bons op een hare stenen vloer terecht kwam, was er, voor zover hij kon nagaan, niets gebeurd, waar de Geneeskundige Dienst aan te pas moest komen. Hij had alleen een beetje hoofdpijn van de slag, waarmee hij neergekomen was en verder had hij een vieze smaak in zijn mond, alsof er roet in zijn eten was gegooid,Dat was me een val!" meende Humpo duize lig, „en waar zou ik nu zijn? Als ik zo eens om me heen kijk, lijkt het er veel op, dat ik in een open haard te recht ben gekomen...." Hjj strekte moeizaam zijn benen en stond op. Hij keek om de hoek van de haard en. Het was moeilijk te zeggen, wie er het meest verbaasd was. Humpo Hotsflots of het tweetal negers, dat daar angstig in een hoek stond en probeerde zich achter elkaar te ver schuilen. j hield. Toen het bruidspaar de trappen van het stadhuis afdaalde weerklonk de muziek van het orkest en ging er een oorverdovend gejuich op. De olifanten, inet opgeheven slurven, feliciteerden José en Henri het eerst. Talloze belangstellenden boden ver volgens hun gelukwensen aan. Daar na ging de stoet weer terug naar het Vrijthof, langs dichte rijen van men sen. Aangezien de heer Henri Strass burger niet katholiek is werd de kerkelijke huwelijksplechtigheid ge- borden in de pastorie van St. Ser- vaas, door pater Brokx O.F.M. met dispensatie van de bisschop van Roermond. Gezeten in een rijtuig reed het bruidspaar toen naar de ka pel van de „Sterre der Zee", waar de bruid haar bruidsbouquet neer legde aan de voeten van het genade beeld. In „Momus" werd het bruidspaar nog gehuldigd. Een feestdiner in „de Gouwe Poort" aan het Vrijthof volg de. Hier kwamen talrijke schrifte lijke felicitaties binnen uit binnen- en buitenland. Namens het gemeen tebestuur werd een geschenk aan geboden en vele bloemstukken sier den weldra de feestzaal. Charles Eyck bood een door hem gemaakte tekening aan, voorstellende het bruidspaar staande voor de olifan ten op de markt Zaterdagmiddag om drie uur is er een speciale voorstelling voor oor logsinvaliden, oorlogswezen en ouden van dagen. DIRECTEUR VAN FRAUDE VERDACHT. De Tilburgse recherche heeft de 59-jar. directeur-administrateur van het Gemeentelijk Woningbeheer, de heer H., verdacht van fraude, gear resteerd. Volgens een accountantsonderzoek dat nog gaande is heeft de directeur van Woningbeheer door valse boe kingen in de laatste vijf jaren een niet onbelangrijk geldbedrag ver duisterd. Het onderzoek heeft tot nog toe een verschil van rond 6000 gulden opgeleverd. Het is de justitie nog niet duidelijk waarvoor de heer H., die reeds 25 jaar in dienst van de gemeente is, de verduisterde gel den gebruikte. De valse boekingen zijn onder andere gepleegd in het beheer en onderhoud -van de ge meentewoningen. De heer H. is in het huis van bewaring in Breda op- Volkskrant). „Betaal zo spoedig mogelijk ƒ1000 of we gooien je zaak met handgra naten kapot". Dat was de korte in houd van een ..brief", die de slager M. V. te Veendam Zaterdag ontving. De slager sprong onmiddellijk op zijn fiets en wist na een wilde jacht de bezorger van de brief te achter halen en hem naar het politiebureau te brengen. Daar bleek vertelt „Trouw" dat de man een afschrift van de brief in zijn zak had Aan de politie vertelde de fantast de 27-jarige M. J uit Wildervank dat hij in geldnood verkeerde en oi deze wijze getracht had zijn kaf positie te versterken DE K.N.A.C. VRAAGT NORMALISATIE-VOORSCHRIFTEN VOOR STRAATNAAMBORDEN EN HUISNUMMERS. Aangezien een juiste wijze van aanduiden van straatnamen en huis nummers niet alleen een kwestie is van gemak van de weggebruiker, maar bovenal een kwestie van be lang voor de verkeersveiligheid heeft de K.N.A.C. aangedrongen op een spoedige vaststelling van de normali satievoorschriften voor straatnaam borden en huisnummers. De bezwa ren van hev ontbreken van de be treffende voorschriften zijn volgens de K.N.A.C. thans nog te groter, aan gezien in vele gemeenten nieuwe straten in gebruik worden genomen. Naar aanleiding van de omstandig heid dat de opstaande randen vani de centrale verkeersgeleiders op een aantal verkeersknooppunten niet al tijd duidelijk zichtbaar zijn waar door ongevallen zijn ontstaan, heeft de K.N.A.C. verzocht, de betreffende randen duidelijker te markeren. De K.N.A.C. vernam op dit ver zoek dat thans inzake het verven van de verkeersgeleiders volgens ver schillende systemen proeven worden genomen. X

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6