RIJNSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN "ERSONEN IN EN UIT LEIDEN Bedevaart naar Schiedam WOENSDAG 16 APRIL 1952 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Dichtbij ouderlijke woning verongelukt Op de Rijksstraatweg: Utrecht Leiden, ter hoogte van Café „Rijn- lust" op de Steekterweg, vond Dins dagmiddag omstreeks 17.40 uur een verkeersongeval plaats, dat het le ven kostte van de 35-jarige gehuw de straatmaker van de Provincie, de heer Fr. v. d. Werff. Op genoemd tijdstip wilde de heer v. d. W. per rijwiel, komende rechts van de wegberm, de autorijbaani op rijden. Uit de richting Zwammerdam naderde toen met flinke snelheid een personenauto, bestuurd door de heer A. v. S. uit Harmeien. De wielrijder merkte de auto bijtijds op, keerde terug naar de wegberm, doch begon toen te weifelen en reed opnieuw de grote verkeersweg op. De autobe stuurder, menende, dat de wielrijder in de berm zou wachten tot de auto gepasseerd was, werd volkomen ver rast, toen deze plotseling voor zijn auto kwam. De afstand was toen reeds zo kort, dat een ernstige bot sing niet meer te voorkomen was. De wielrijder werd met een hevige kracht tegen de grond geslingerd en bleef enkele meters verder roerloos liggen. De slag kwam zo hevig aan, -dat de dood vrijwel onmiddellijk moet zijn ingetreden. De bestuurder van de auto en de mede-passagiers kwamen met de schrik vrij. Het ongeval gebeurde enkele me ters van de ouderlijke woning van het slachtoffer. ISRAëL-AVOND IN AVIFAUNA. In Alphen heeft een niet-Joods co mité het initiatief genomen iets te doen ten bate van Israël. Het comité organiseert een Israël-avond, welke 12 Mei in de bovenzaal van Avifauna zal worden gehouden. Het comité wil trachten sympathie te wekken voor de herrijzenis van het Joodse volk als natie. Mr. Abel Herzberg, een kenner van Israël, zal het woord voeren. Verder verlenen mevr. Charlotte Koehler, mevr. Rosa Spier en Paolo Gorin medewerking en wordt de nieuwe film der C.I.A. (Collectieve- Israël-Actie) „Zo was het" vertoohd. Deze film brengt het ontstaan van de staat Israël in beeld. Het Israëlisch gezantschap in Nederland en het con sulaat zullen zich, aldus het comité, op deze avond doen vertegenwoordi gen. BODEGRAVEN K.R.O. propagandaclub Voor een zaal, die iets meer dan half vol was, bracht de Kath. Toneelvereniging „TAVENU" uit Gouda, onder auspi ciën van de K.R.O.-propagandaclub '„Pastoor Perquin" een opvoering van een komisch spel in 3 bedrijven „Voorjaarssymphonie". Het was een spel, dat gezien de inhoud wel spoe dig vergeten zal zijn maar toch niet zonder verdiensten werd opgevoerd. Bepaald zwakke vertolkingen waren er niet. De beste rollen werden ge speeld door dhr. v. Nieuwendijk als dokter, dhr. Kok als rentenier en T. v. Hooff als een de huwbare dochters van mevr. Mulders, die vurig hoopte dat haar schoonmoederschap, een dok ter zou betreffen. Tenslotte blijkt de zg. dokter maar een gedropen stu dent te zijn, die vermoedde, dat zijn eventuele schoonoapa goed in de dui ten zou zitten. Maar hierop had ook dhr. Febelaar als a.s. schoonzoon ge rekend. Beiden worden door Papa er uit gezet, zodat het enige, dat op ziin pootjes terecht kwam. de bruiloft was van het dienstmeisje Em'my met haar schilder. De band van de K.A.B. uit de pii- nenstad zorgde voor de muzikale noot. die. ook nog klonk, tijdens het dans festijn, dat na afloop het gezel lige staartje vormde. Geboren: Maria dr van C. Schü- macherSnel; Johanna dr van J. Boerv. Elten; Wilhelmina Fernan do Maria, dr van A. Verlaanvan Pelt. Ondertrouwd: Johannes Heemskerk 23 jr en Johanna Koren 21 jr; Ger- rit Hendrik Schep 25 jr en Cornelia Maria Spijker 26 jr. Getrouwd: Arie v. d. Panne 37 jr en Maria Hoogenboezem 39 jr; Jo hannes Maaskant 57 jr en Margje Derks 46 jr; Donald Leo v. Nielen 21 jr en Maria Paulina v. Bentem. Overleden: Clasina Maria v. Straa- len 71 jr, echtgen. van T. Arends; Petronella Jacoba van Noord 53 jr. wed. van M. v. d. Haven. BOSKOOP LELIJKE VAL DOOR KELDERLUIK Het 5-jarig dochtertje van de fan;. II., aan de Goudse Rijweg, had het ongeluk om door een geopend luik in de diepe kelder te vallen, waardoor de kleine ernstig aan het hoofd werd gewond. Dr. Hamburger, wiens hulp werd ingeroepen, constateerde, be halve de bloedende verwonding te vens een lichte hersenschudding. Gemeenteraad De eerstvolgende openbare vergadering der gemeente raad is vastgesteld op Vrijdag 18 April a.s. Behoudens de behandeling der gewone punten van de agenda zal de heer A. Ros, hoofd van de kring Zuid-Holland III „Bescherming Bevolking", waaronder Boskoop res- sorteerd, 'n uiteenzetting geven over de burgerlijke verdediging. G.D.S. Het B elftal wist tegen het sterke W.S.E. A een verdienste lijk 33 gelijk spel te böhalen. C verloor met 30 van Nieuwerkerk. Het vierde wist tegen Woerden 4 eveneens een gelijk spel te behalen. Overige uitslagen: Schoonhoven A- Boskoop A 00; Boskoop BNic. Boys A 21Ona EBoskoop C 3—1 HAZERSWOUDE De heer W. C. Vos slaagde te Leiden voor het examen werktuig bouwkundig tekenaar. LEIDERDORP Gemeenteraad. De gemeente raad van Leiderdorp komt a.s. Vrij dag in openbare vergadering bijeen ter behandeling van o.a. de volgende punten: Verzoek van de Kroon in zake verlenging en verhoging door- vaartrecht van de Leiderdorpse brug; Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten; Voorstel tot onder handse aanbesteding aanleg straat langs de etagewoningen en daarmede verband houdende werken aan de Hoofdstraat, Dr. de Bruijnestraat en Groenendijkstraat; Voorstel tot wij- Bloemenfeesten in Noordwijk vervroegd De Bloemenfeesten te Noordwijk, die gehouden zouden worden van 2 tot en 6 Mei zijn door de gunstige ontwikkeling van de weersgesteldheid verzet .Zij zullen nu plaats hebben van 24 tot en met 28 April. ziging van het besluit van de raad inzake storting in het risicobouw fonds voor de etagewoningen. NIEUWKOOP NieuwkoopWeteringse Boys 12. Direct na de aftrap ontwikkelde^ beide elftallen een fris partijtje voet bal. Om beurten waren de ploegen in de aanval. Doch langzamerhand nam Nieuwkoop meer 't spel in han den en op een mooie pass van de nog zeer jeugdige linksbinnen gaf Nieuwkoop's rechtsbuiten de Wet. Boys-keeper geen kans. Nu pakten de gasten meer aan en inderdaad even voor de rust inging maakten zij door handig spel in de voorhoede, door hun middenvoor gelijk. Na de thee hetzelfde beeld, Wet. Boys stug verdedigend en Nieuwkoop sterk aanvallend. Maar de aanvallen waren onsamenhangend en er werd slecht geschoten. Na ongeveer 25 mi nuten in de tweede helft gelukte het de linksbuiten van de bezoekers, na voortreffelijk spel van de midden- half, een mooi doelpunt te maken. Wel zette Nieuwkoop alles op alles, maar de achterhoede van de bezoe kers hield het heft in handen en zo kwam deze vriendschappelijke partij ten einde met een uitslag van 21 in het voordeel van de Weteringse Boys. Verdere uitslagen: Voor de com petitie 2e klasse: ONA 5Nieuw koop 2 33. ZOETERWOUDE Muziek-succes. Op een con cours voor mandoline-orkesten te Breda behaalde de Zoeterwoudse Mandolinevereniging in de derde af deling een 2e prijs met 256. Een weldaad voor de maatschappij In deze Paastijd met het ker kelijk gebod van communiceren, met de plechtige viering van de eerste H. Communie, wordt door de Kerk de volle belangstelling gevraagd voor de H. Eucharistie. Zij moet niet ,,'n" plaats inne men in ons leven, maar moet zijn het centrum van ieders persoon lijk leven en van het gezinsle ven. Zij moet zijn de bron, waar uit christen-mens en christelijk gezin put, om Christus'-geest in zich op te nemen, om immuun te worden- tegen de besmetting van een heidense wereld, om on toegankelijk te zijn voor het pro ces van verwording; meer nog: om bezield met Christus' geest te zijn het zout, dat de aarde voor bederf behoedt, het licht op de kandelaar in de duisternis van deze wereld. 't Is duidelijk, dat een derge lijk groots effect maar moeilijk bereikbaar is in een mensen leven, waarin de communieprak tijk beperkt wordt tot hetgeen bepaald wordt door het kerke lijk gebod. Maar wie Christus' „Neemt en eet" heeft begrepen, zal telkens terugkeren tot die bron van genade, opdat deze ge leidelijk aan, maar onfeilbaar zeker zijn leven beïnvloede. Behoort U al tot degenen, die meewerken aan het ideaal van van de Vriendenkring: iedere Donderdag onze gelovigen naar H. Mis en ter Communie? Begin er nu mede in deze Paastijd. Het zal uw zieleleven en uw gezins leven ten goede komen. Het zal een weldaad zijn voor de maat schappij. Gevestigd in dc week van 7 tot 11 April: H. A. A. Bakker, apotheker, Zoeterw. Singel 39; IJ. S. Barenclscn, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. van Barneveld, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; T. van den Berg. h. i.d. huish., T. Siegenbeekstr. 2; M. V. Boon. Nieuwe Rijn 33a; J. J. Bor, agent van politie, Evertsenstr. 17; J. M. Borst, dienstbo de, Zoeterw. weg 120; M. A. Peters Broekhof, Poelgeeststr. 14a; C. J. J. LabordusCostermans. onderwijzeres, Lammensch.weg 144; M. W. van Dam, patisier, Hooigracht 57; A. C. M. Der- nison, winkelier. Hooigracht 3; E. -T. J. van Deijzen, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; H. G. van den Dop, sportleider, Lombokstr. 11; J. F. Eggerdink, Lam mensch.weg 124; S. Chenvan Es en fam.. Herenstr. 5; M. A. F. Fromy, ka mermeisje, Balistr. 66; D. A. Gilhuijs, matroos, de M. v. Streefkerkstr. 51; H. JanssenGröschner en fam., Lammen- schansweg 173; S. P. van dei* Hem, verkoper, Lammensch. weg 49; H. Ho- gewon ing en fam., ass. accountant, Lam mensch.weg 81; T. M. Hoogenstrijd, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; E. J. Jah- michen, Fagelstr. 15; R. V. B. Janssens, Herensingel 46; E. M. J. Jaspars, Co- bestr. 78; M. E. de Jong. Herensingel 33; C. Korn, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; M. Kraan, kraamverpleegster, le Binnenv.gracht 30; A L. Kroon, kantoorbediende, Mariënpoelstr. 41; C. J. Kruijskamp, kantoorbediende. Jan v. Goijenkade 19; H. de Leeuw, adsp. agent v. pol., Sumatrastr. 40; A. Lohius, liefdezuster, O. Vest 45; J. P. G. E. Mi- lané en fam., korporaal, Lammensch - weg 94; G. A. Mingelen en fam., sohrij ver Min. v. Oorlog, Lammensch.weg 75; G. van der Mije, retoucheur, Timorstr. 39; A. van OverbeekeNijdeken, Lam mensch.weg 77; K. Ottens en fam., ser geant, Lammensch.weg 93; J. de Ha^n Peereboom, verpleegster. L. Rijndijk 134; W. J. van der Pol, Kaarsenmakers straat 7; N. A. M. Rodewijk, timmer man, Haven 36; W. S. F. Schouten, ver pleegster, Plantsoen 55; S. Siebenga, privé-secretaresse. Vreewijkstr. 10: M. J. Tetteroo, religieuse, Zoeterw. Singel 34; P. van der Ven, handelaar, Bree- straat 33a; C. Vonk. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; M. E. Wehsling, huis houdster, Rijnsb.weg 88; H. Weigert, Cobetstr. 87; H. G. van Woudenberg. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. G. Wijf je. kraamverpleegster, le Binnenv.gr. 30; C. van 't Zelfde en fam., electri- ciën, Morsstraat 46. Vertrokken in de week van 7 t/m 10 April: C. B. Beekhuis, Rapenburg 116, Leeuwarden, Harlingerstr.weg 44; E. van den Bosch, Rijnsb.weg 159, Heem stede, Achterweg 5; R. Cohen. Leven daal 8. Oegstgeest. Emmaln 52; H. A. M. van Dissel. Julianakade 44, Wasse- Rijksstraatweg 171; A. van Eg- mond en fam., Stieltjesstr. 33, Australië; Schaak- en damkampioenschappen te Alkemade zijn weer voorbij In hotel „Meerzicht" kwamen Dins dagavond de schakers en dammers, die de afgelopen winter aan de kam pioenschappen van Alkemade hadden deelgenomen, voor de laatste maal bijeen om allereerst de prijsuitrei king mede te maken en ook om deel te nemen aan de simultaan-séance welke de kampioenen voor hun afde lingen zouden spelen. De prijswinnaars, zo zeide dr. v. d. Bijl in een kort overzicht, zijn in hoofdzaak weer de zelfde al. vorig jaar. Dit mag de overige deelnemers niet ontmoedigen, maar moet juist een prikkel zijn om in de toekomst te trachten het kampioenschap te be halen. Met enkele toepasselijke woor den en gelukwens reikte dr. v. d. Bijl vervolgens de prijzen aan de win naars uit. Dit waren voor: Schaken le klasse: le pr. en kam pioen Th. J. Olijerhoek (wisselbeker ook vorig jaar); 2e pr. J. J. v. d. Meer. 2e klasse: le pr. G. Olijerhoek (ook v.j.); 2e pr. L. Koppelaar. 3e klasse: le pr. L. Klein. Dammen le klasse: le pr. en kam pioen J. Meyer (ook v.j.); 2e pr. J. Gortzak. 2e klasse: le pr. S. Kinkel, 2e pr. A. v. Tol (beide ook v.j.). Hierna verklaarde dr. v. d. Bijl de wedstrijden voor geëindigd. Spr. con stateerde, dat de prijswinnaars bij het schaken allen uit Roelofarends- veen kwamen en dat bij het dammen J. Meijer, niet alleen gedurende het 16-jarig bestaan van „Kijk Uit", maar ook in deze beide jaren gehouden kampioenswedstrijden de boventoon voerde. Dr. v .d. Bijl besloot met de wens dat deze wedstrijden nog vele jaren gehouden zullen worden. Voorz. de Blaay sprak tenslotte een dank woord aan dr. v. d. Bijl; aan« „Utile Dulci uit Roelofarendsveen voor het afstaan van diverse materialen, en ten slotte aan allen die tot het wel slagen van deze wedstrijden hadden medegewerkt. Na het aanbieden van een verversing werd met het spelen der simultaanwedstrijden de avond besloten. J. C. Evertse, Noordeinde 2a, Rotterdam Reigerpad 34; R. A. Goutier, B. Ballot- straat 75, Den Helder, Buitenhaven 5; A. de Graaf, W. Rozenstr. 27E, Hilver sum. Suzannapark 2; E. Guleij. Atjeh- straat 1. Nieuw Zeeland; R. G. Huizing, Bilderdijkstr. 8, Nieuw Zeeland; M. J. Jongkind, da Costastr. 19, Canada; B. Keijzer, Tollensstr. 2. Zutphen, Oude Wand 25; A. V. Kievits, Morssingel 9, Schiedam, W. de Zwijgerln 28; J. Klok. Groenhovenstr. 5. Brielle, Slagveld 36; C. Koole, Sieboldstr. 53, Amsterdam, v. Speijkstr. 177 II; A. Kruijt en fam., Co- sijnstr. 17, Australië; J. v. Kalkeren v. d. Lee, Heemskerkstr. 94. Voorscho ten, Leidseweg 347; W. A. Lenting, Amaliastr. 34, Arnhem, St. Peterln 117; J. van der Linden, Bloemistenln 6, Zui len, St. Ludgeriusstr. 25bis; M. A. G. Maissen, Noordeinde 2a, Rotterdam, Lu- meystr. 18b; W. KortekaasMenken, Floraln 9, Leidschendam, Oostvlietweg 52; P. J. Mulder, Nieuwsteeg 33a, Nw Zeeland; H. A. Groenewegenvan Na men, R. en Schiekade 116c, Apeldoorn, P. Joubertstr. 12; A. J. Nieuwenhuij- zen, Molenstr. 24, Klundert, Westerstr. 62; M. J. Schölervan der Noordaa, H. Morsweg 20, Weesp, Astraat 43; 'N. van Roosendaal, H. Rijndijk 55, 's-Gra- venhage, Riouwstr. 39; J. Scheele en fam., Meerburgerstr. 4, Voorburg, Park weg 20; J. B. Schelllenbach en fam., Nw Rijn 118, Duitsland; P. J. L. Schol- te en fam.. Fagelstr. 46, 's-Gravenhage, De Sav. .Lohmanln 306; J. Sipkens, Warmonderweg 3. Emmen, Nw Weer- dinge Tramwijk Z.Z. 135; M. C. van der Sluijs. Rapenburg 59, Apeldoorn, Mau- ritsln 9: J. C. Smit, Leliestr. 100, Texel, Den Burg, Molenstr. 37; Wed. G. Lentz- Stuur, Cobetstr. 1, Voorschoten, Wijn- gaardeln 83; H. van Swaaij en fam., Mariënpoelstr. 29. 's-Gravenhage, v. Al- kemadeln 298; J. E. Teljeur en fam., Noordeinde 3Da. Oegstgeest, Rhijng. straatweg 58; A. H. Tiggelman, Merel straat 39, Rotterdam, Zoomstr. 81b; L. N. G. van Tol. Rijnsb.weg 62b, Nieuw Zeeland; W. Verkerk. Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Juffermansstr. 36; L. Vink en fam., Consciëntiestr. 13. 's-Gravenha- gc, Netscherstr. 54; J. Visser, Heren singel 32, Leiderdorp, Resedastr. 8; M. G. Visser. Rijnsb.weg 10. Waddinxveen, Noordeinde 95; G. F. Voorzaat. Burg- gravenln 16, 's-Gravenhage, Badhuis weg 58; A. Vorst, Rapenburg 59, Nieu wer Amstel. C. v. Clevepark 66; L. H. A. van Vuuren, Waardgracht 66, Nieuw Zeeland; A. van der Werf, Haagweg 51, Breda, Ginnekenweg 19: R. Winter, Morsweg 111, Oegstgeest, L. de Colig- nylaan 8; M. P. M. Mijers, Apoth.dijk 30, Dreumel, Rooysestr. 299; K. Ver meulenZwart, Vrouwenkerksteeg 8, Heerlen, Geleenstr. 30. EMMABLOEMCOLLECTE VOOR TBC-BESTRIJDING. Ook dit jaar wordt deze populaire collecte in Leiden gehouden. Zater dag a.s. wordt uw'gave opnieuw ge vraagd, uw steun die het mogelijk maakt dat Leidse tJb.c.-patiënten uitgezonden kunnen worden naar sanatoria zowel in Nederland als in Davos (Zwitserland). Moeten wij deze collecte nog aanbevelen? Als wij letten op de sympathie, die onze vereniging telkens mag ondervinden, lijkt het ons nauwelijks nodig. Wij denken hier in het bijzonder aan de belangrijke som, die door de Leidse Postduivenvereniging „De Vrienden club" geschonken werd en aan de opbrengst van de Leidse Bridge drive in 1951. Een verblijdend aantal collectanten meldde zich reeds. Wie lust en gelegenheid heeft a.s. Zater- enigc uren te geven aan deze actie, kan zich melden. Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur aan de Middelweg 38. VER. TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE- MARKTBERICHTEN WOERDEN, 16 Apri. Kaas. Aanvoer 27 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.36—2.40, 2de sort 2.30— 2.35 per kg. Handel matig. Op Maandag 21 April as. wordt de 19e Leidse bedevaart naar Schie dam gehouden, waarbij zich de 5e Haagse en de 3e Noordwijkse bede vaart zuilen aansluiten. Van 13 tot 21 April zuilen 's avonds onder het Lof Novene-oefeningen worden ge houden. De Leidse deelnemers vertrekken om half negen per autocar vanaf het plein voor de St. Petruskerk. De Noordwijkers, die om 8 uur vanaf het Casino te Noordwijk zullen vertrek ken, sluiten zich bij de St. Petrus kerk aan. Om tien uur wordt in de St. Li- dwinakerk te Schiedam een plechtige H. Mis opgedragen door pastoor F. Tilman van de St. Lidwinaparochie te Tilburg, met als intentie: de beke ring van de niet-katholieken tot de Moederkerk. De prodicatie woi"dt gehouden door kapelaan J. Groenen. Voor de H. Mis worden de processie kaarsen gewijd; na de H. Mis wordt een bezoek gebracht aan de Lidwina- kapel. In „Musis Sacrum", Lange Haven 111, zullen de deelnemers om 12 uur aan een welvoorziene koffietafel aanzitten. Vorige jaren werden enige klachten gehoord, reden waarom het bestuur thans gezorgd heeft, dat deze maaltijd goed in orde zal zijn. Om twee uur woi'dt een bezoek gebracht aan Huize Lidwina, waai de grafsteen van de heilige vereerd en de kruiswegoefening „De H. Li dwina op de lijdensweg van Chris tus" gehouden wordt. Het plechtig Lof begint om kwart over vier in de St. Lidwinakerk, met processie en relikwie-verering. Om vijf uur vertrekken de deelnemers vanaf het kerkplein en zullen om kwart over zes in Leiden aankomen. HET GULDEN VLIES MET POPPENKAST HEROPEND. Twee maanden lang zijn metselaars, timmerlieden, stucadoors, schilders cn electriciens bezig geweest in café restaurant „Het Gulden Vlies" aan de Breestraat, om het interieur van dit statige patriciërshuis uit de 18e eeuw een ietwat gezelliger en voor het doel beter geschikt aanzien te geven. Het resultaat was Donderdag te zien, toen de laatste werklieden vertrokken v/aren en alle zalen weer in gebruik genomen konden worden. Is het een verbetering geweest? De meningen lopen uiteen. Het is er wel gezelliger geworden, niet meer zo doods en kil. Maar dit is ten koste van het oor spronkelijke interieur gegaan, dat geen indirecte verlichting, rose-ge- sausde muren en wand-schilderingen a la namaak-Picasso kende. De prac- t|jk zal moeten uitmaken of hier van een werkelijk- verbetering sprake kan zijn. Het kleine voorzaaltje is Bodega geworden met een apart buf fet, terwijl aan de andere kant de kleine en grote zaal tot café-restau rant zijn ingericht. Vooral het grote restaurant is er op vooruitgegaan, o.a. met een prachtig mooie lichtkroon van Chinees glas. Ter gelegenheid van het gereed komen van deze restauratie gaf „De Lachende Spinnekop" (poppenkast voor grote mensen) gisteravond twee voorstellen tijdens het diner in de grote bovenzaal. Met deze po litieke poppenkast heeft Jan W. Kesler enige jaren in Amsterdam gewerkt en veel belangstelling ge trokken om zijn rake cn gedurfde teksten. Vrijmoedig laat hij Jan Klaassen en Katrijn zeggen wat de gemiddelde burger van de politiek denkt; hij windt er geen doekjes om en iedere partij krijgt nu en dan een veeg uit de pan. Gisteravond zagen we Koos Vorrink bij de waarzegster om te horen, dat de komende ver kiezingen weinig goeds inhouden voor de P. v. d. A. Romme kreeg te horen, dat een „zwarte geest uit Nijmegen" boven z'n geplaagde hoofd zweefde! Het tweede optreden speel de zich af in de Verenigde Naties, waar een scherts-resolutie werd aan genomen tegen het concentratiekam pen-systeem, nadat verschillende vertegenwoordigers er hun tegen gestelde meningen over gezegd had den. Een beetje sarcastisch, maar raak; een politieke satyre, die goed insloeg. Leidenaar te water geraakt en verdronken In de afgelopen acht om één uur is de 35-jarige bakker C. Goddijn. wonend op 3 Octoberstraat 18, per fiets in het water langs de Schelpen kade gereden en verdronken. Een dame en twee meisjes, die het ongeval zagen gebeuren, riepen een man aan, die met een bakfiets op de Witte Singel reed. Deze probeerde nog de drenkeling te vinden, maar slaagde daar niet in. Inmiddels had den omstanders de Politie gewaar schuwd, die na enig zoeken het stof felijk overschot ophaalde. Hoe het te water raken zich pre cies heeft afgespeeld, is nog niet be kend". De Politie verzoekt daarom de dame en de twee meisjes, die het on geval zagen gebeuren, zich voor het geven van nadere inlichtingen tot het Politiebureau, Zonneveldstraat, te wenden. Burgerlijke Stand Geboren: Irene, dr van A. Stein- meier en S. N. C. de Nie; Johan Christiaan, zn van J. C. van der Lin den en P. Lagendijk; Johanna, dr v. H. Colijn en W. Amersfoort; Bob, zn van J. van Rijsinge en M. J. van den Berg; Wilhelrrrina Catharina, dr van W. N. van Egmond en C. J. de Bel; Maarten, zn van M. va.. Rijn cn M. Varkevisser; Clazina, dr van M. Angenent en M. H. P. Buitelaar; Krijntje, dr van J. C. van der Lippe en K. Hoek; Grietje Francina, dr v. K. van der Steen en M. Trouwee; Lucia Jacoba Maria, dr van C. G. Borst cn J. C. van Beek. Ondertrouwd: D. W. Gulg en C. H. van Haastrecht; J. M. de Jong en M. E. Offerman; G. Laman cn A. H. Beekman; J. de Vriend en M. M. P. van Velzen; J. van den Hoek en C. J. Biesheuvel; W. van Oosten en J. Schouten; L. den Outer en A. Nag- tegaal; A. van der Werf en P. Ros bergen; B. D. Brugman en A. Se- gaar; S. van Aggelen en L. M. S. Gerlings; L. Ouwerkerk en E. van der Blom; A. Reijnierse en J. van der Reijden; W. F. Thiers en Th. H. van der Werf; K. G. J. Fros en I. C. Schophuizen; W. van de Polder cn J. Zandbergen. Overleden: S. A. Bergsma, dochter 2 jr.; C. J. Vinken, man 69 jr; J. Fas- seur wed van Brands, 82 jr; J. M. E. Noyen, huisvr. van Koolbergen, 73 j. Woensdag 16 April. Gisteren was het precies veertig jaar geleden, dat Johan Barendse, commissiebedicnde op de Sociëteit Minerva aan de Breestraat, als socië- teitsbediende in dienst trad. We schreven reeds eerder over deze in studentenkringen zeer geziene en ge. waardeerde figuur. De jubilaris werd gisteren door de burgemeester op het Stadhuis ontvangen, waar hem werd medegedeeld, dat H. M. de Koningin hem de eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, had toegekend. Dit ere-metaal zal Jo han op de borst gespeld worden wan neer in het begin van de maand Mei de officiële huldiging in de sociëteit plaatsvindt. We hebben ook al eerder geschre ven over het gouden jubileum van de Ned. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", afd. Leiden, dat a.s. Zondag wordt gevierd. Welnu, de leden, die gisteravond hun kaarten voor de feestavond niet hebben afgehaald, kunnen dit a.s. Zaterdagmiddag tus sen 5 en 6 uur doen bij de secretaris van de Feestcommissie, Prinsenstraat 20. Op de avonden van de uitvoering (Zondagen 20 en 27 April) hebben leden zonder kaart beslist geen toe gang! Voor de ochtendviering van a.s. Zondag zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. Leden, die zich hier voor opgaven, hebben hun kaarten reeds thuisbezorgd gekregen. Alle leden gaan natuurlijk naar het Tri duüm op Woensdag-, Dond-.dag- en Vrijdagavond in de kapel van het St. Elisabeth-ziekenhuis. Op Tweede Paasdag werd in Breda een muziek-concours gehouden voor mandoline-orkesten. Dit zou ons, Lei- denaars, slechts matig kunnen inte resseren, ware het niet, dat het Leid se mandoline-orkest „Kunst en Ge- Berichten reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaga De koningin in Detroit Toen het koninklijk paar uit het vliegtuig stapte was het, na drie da gen regenval, droog doch guur weer, in kille tegenstelling met de aange name Zuidelijke temperatuur, waar in de Paasdagen waren doorgebracht en waarvan de „zonneteint" van ko ningin en prins nog getuigden. Er was zo weinig sprake van een afzetting door de politie, dat het ko ninklijk paar zich slechts met moeite een weg kon banen naar de wach tende auto, nadat de koningin een tweetal bouquettcn in ontvangst had genomen. De aankomst was overigens zo in formeel, dat een onbekende heer van blijkbaar Nederlandse afkomst de koningin kon aanspreken met:: „Hoe gaat het u?" waarop de koningin vriendelijk antwoordde: „Dank u, uitstekend." Het enige officiële programmapunt na aankomst in het „Sheraton Ca dillac hotel" was een persconferen tie in de vooravond voor het diner met ongeveer 80 jurnalisten. De koningin beantwoordde eerst een aantal tevoren ingediende vra gen, die vooral betrekking hadden op de prinsessen. „Hoeveel zakgeld krijgen de prinsessen?" is een vraag die de Amerikanen blijkbaar meer interesseert dan iets anders. Prins Bernhard rekende tenslotte uit, dat het zakgeld neerkomt op ongeveer één dollar per maand. De koningin vertelde nog, dat zij Zaterdag met haar dochters en met prinses Wilhelmina had gesproken. Op de vraag, of de prinsessen voor haar opvoeding nog een tijd in de Verenigde Staten zouden doorbren gen, zeide prins Bernhard, dat dit tot dusver geen punt van overweging was geweest, maar hij liet er onmid dellijk op volgen, dat het zeer goed zou zijn als daar iets van zou kun nen komen „zoals het voor ieder op groeiend kind en iedere student uiterst nuttig is een tijd lang in een ander land te vertoeven." Na de koninklijke persconferentie bleef minister Stikker achter om vragen van de pers te beantwoorden. noegen" met 279 punten de eerste prijs behaalde in de eerste afdeling. Bravo! De kath. Leidse Middenstandera gaan hun vruchtbaar en over het al gemeen zeer goed geslaagd winter seizoen besluiten met een H. Mis, op Maandagmorgen 21 April om 8 uur in de kapel van het St. Elisabeth-zie kenhuis. 's Avonds komen zij, om 8 uur. bijeen in In den Vergulden Turk, om te luisteren naar wat dr. L .Egeraat uit Breda te vertellen heeft over het onderwerp „Kan de huidige Middenstand zich handha ven?" Een allesbeheersende vraag! Het bestuur verwacht terecht een bij zonder grote belangstelling, die het toch reeds goede vergadering-bezoek van dc afgelopen winter nog zal overtreffen. En het Ned. Roodc Kruis, afd. Lei den, houdt op Maandag 28 April a.s. algemene ledenvergadering in Het Gulden Vlies. De Simavi-coliecte (steun in medi sche aangelegenheden voor inheem sen) die Zaterdag 5 April in Leiden werd gehouden, heeft opgebracht vat pas thans bekend geworden is de mooie som van 1.810. Sterk verhaal. Een kip van de heer J. P. Barneveld, Verlengde Nassau- straat 4, heeft het gepresteerd een heel klein eitje te leggen: lengte- doorsnee 2.9 cm., breedte-doorsnee 2,3 c.m. Kleiner nog dan een duiven- eitje! A.s. Donderdag om 8 uur komen de oud-leerlingen van de Ambachts school bijeen in 't Schuttershof aan de Steenstraat om tc luisteren naar de heer Roscam-Abbink, die eens haarfijn komt vertellen wat er over „Moderne Houtconstructies" allemaal te vertellen is. Na afloop hiervan korte ledenvergadering om de sta tuten veranderen. STADSKOK. Laatste Berichten 2.500.000.4 VK% 25-JARIGE OBLIGATIEN ZUID-HOLLAND. Op Donderdag 24 April a.s. wordt de inschrijving opengesteld op 2.500.000.— \yK obligatien, in stukken van 100.ten laste van de provincie Zuid-Holland, tot de koers van 100 De notering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden aangevraagd. De lening heeft een looptijd van 25 jaar, aflos sing in tien gelijke jaarlijkse teimij- nen, aanvangende in 1968. Vervroeg de gehele of gedeeltelijke aflossing is niet toegestaan voor 1 Mei 1962 De opbrengst dient tot dekking van uitgaven voor uitvoering van provin ciale werken, inzonderheid het pro vinciale wegenplan. alsmede tot ka pitaalverstrekking ten behoeve van de i'itbreiding van gestichten voor zwakzinnigen en geesteszieken. Voor de a.s. Communie feesten: kerkboeken, ro zenkransen. beeldjes, schil derijtjes, dejeuné's in aar dewerk en porcelein in ruime keus. R. Paaum Noordeinde 3, Roelof arendsveen. 3152 Te huur gevraagd on gemeubileerde zit. en slaapkamer of ongem. zit- slaapkamer met keukentje (of gebruik ervan). Br. onder no 3142 bureau van dit blad. ^2* Bromfietsen-verhuur Solex, Avros, Tandem, 50 stuks Verzekeringen gra tis. T. v. d. Sluis c. v., Tele foon 262318647 "S" Te koop: Accordeon met koffer, 32 b., z. g. a. n. Lage Rijndijk 8c. Leiden. 3? Te koop 60 jonge hen nen, volop aan de leg. Te bevragen bij A. Jansen, Oud-Adeselaan 16, des avonds na half zes. 9191

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3