Duinstreek Leeuwen worden niet graag gekiekt Moet er een twaalfde provincie komen De Zuiderzee polders stellen een bijzonder probleem Naar een nieuw Mulo-diploma Droogte duurt voort OENSDAG 16 APRIL 1952 INVMnOO QSfTIQO 5G EERSTE BLAD PAGINA 2 Persfotograaf kreeg leeuwin aan de arm De Haagse persfotograaf, de heer Simon Smit, is gistermiddag bij het maken van foto's van Leeuwen in de in de piste van het circus Mikkenie te 's-Gravenhage opgestelde kooi door een der dieren aangevallen en aan een arm gewond. De dompteuse miss Belita liep en kele schrammen van geringe beteke nis op, zo deelt men ons voorts van de zijde van het circus mede. De heer Smit is, na door de ge meentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst te zijn verbonden, naar een der ziekenhuizen gebracht, waar een Röntgenfoto van de gewonde arm zou worden genomen. Miss Belita was door het gebeurde zodanig overstuur geraakt, dat het raadzaam werd geacht haar gister avond niet met de leeuwen te laten optreden. De dieren zullen nu door hun eigenaar, de heer Klant, worden voorgebracht. Het incident gebeurde gistermid dag omstreeks kwart over drie. De heer Smit zou in opdracht van de heer Klant enkele opnamen maken in de kooi van de zes leeuwen. Hij had al bepaalde nummers van het programma gefotografeerd o.a. van de nok van de op het Malieveld staande circustent uit. De resultaten waren van dien aard, dat de heer Smit door de heer Klant voor de bij zondere opdracht die niet van gevaar was ontbloot werd uitgekozen. Gistermiddag zou die opdracht wor den uitgevoerd tijdens de repetitie. De dompteuse miss Belita bracht de zes leeuwen, die ook fyebben mede gewerkt aan de film „Quo Vadis" in de kooi en liet ze de verrichtingen doen die ook tijdens de voorstellin gen zijn te zien. Jongetje door beer gegrepen Hoe voorzichtig men ook in die rentuinen moet zijn in de omgeving van roofdieren is gistermiddag tegen vijf uur in de diergaarde Blijdorp te Rotterdam weer eens gebleken. Mevrouw Ballegoyen uit Rotter dam had haar tienjarig zoontje bo ven op de beschermende ballustrade rondom de berenrots gezet en beiden vermaakten zich met de kraagberen, die beneden in de kuil om lekker nijen plegen te bedelen. Op een ge geven ogenblik ging een van de be ren op de achterpoten staan en greep het afhangende linker beentje van het kind. Doordat de moeder haar zoontje wegtrok greep de beer steviger vast met het gevolg, dat het beentje van de knaap deerlijk werd verwond. De directeur van Blijdorp, die toe vallig in de buurt was, heeft kans gezien de beer te dwingen zijn prooi prijs te geven, zodat erger kon wor den voorkomen. Het jongetje is ter verpleging in het ziekenhuis Berg weg moeten worden opgenomen. De heer Smit betrad de kooi door de vludhtdeur en maakte een opna me met blitzlicht. De leeuwen waren door zijn aan wezigheid Hn de kooi onrustig gewor den en na de foto achtte de domp teuse het raadzaam de repetitie af te breken. Zij beval de leeuwen de kooi door de ijzeren loopgang te ver laten, hetgeen zij aarzelend en luid brullend deden. De grootste en gevaarlijkste leeuw, Nelly, keerde echter op haar schre den terug. De dompteuse dreef het dier naar zijn plaats met behulp van een z.g. vork en een ijzeren tafeltje, Nelly werd evenwel woedend toen de heer Smit nog een plaatje maakte. Belita sprong tussenbeide. Met een sprong was de leeuw bij hem en raakte hem met een van de klauwen in de mouw. De aangeval lene rende naar de vluchtdeur, strui kelde, en brak zijn bril. Miss Belita sprong tussen hem en de leeuw in en wist, de slagen van de klauwen ont wijkende, Nelly uit de kooi te krij gen. De heer Smit was inmiddels door de heer Klant uit de kooi getrokken. Zowel de heer Smit als miss Belita waren danig overstuur. Zes Urkers willen terug Zes van de achttien Urker vissers in Argentinië hebben besloten naar Nederland' terug te keren, aldus meldt het Alg. Dagblad. Het zijn Jan Bakker, Willem de Boer en Ja cob de Vries uit Urk, G. Makkes en A. Balk uit Enkhuizen en E. Böbbel- dijk uit Amersfoort. Zij zijn allen in het bezit van een monsterboekje en zullen wellicht op Nederlandse sche pen moeten aanmonsteren om in het vaderland terug te kunnen komen. BURGEMEESTERS. Bij K.B. is aan B. Calissendorff, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli 1952, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Koeken- gen, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als zodanig bewezen. Bij K.B. is aan A. W. Mul, op zijn verzoek met ingang van 1 Septem ber 1952, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wees- perkarspel. HAARLEMSE POLITIERECHTER De enthousiaste voetballer. Voor de Haarlemse politierechter stond een landarbeider uit Lisse terecht, die op 30 Dec. 1951 tijdens een voet balwedstrijd onenigheid had gehad met de scheidsrechter uit Leiden. Het geschil liep zo hoog, dat de scheidsrechter deerlijk mishandeld werd en diens kunstgebit dringend reparatie behoefde. De officier van justitie eiste twee Het krachtig optreden van miss Be-1 Weken gevangenisstraf, doch de po- lita heeft, naar men ons van de zijde litierechter zag, dat verd.'s strafblad van het circus bericht, ongetwijfeld nog blanco was en maakte er 80.— erger voorkomen. J boete van subs. 9 dagen hechtenis. Zoals bekend heeft de Zuiderzee raad kortgeleden een advies uitge bracht over de provinciale indeling der IJsselmeerpolders. Inmiddels heeft ook de vaste commissie van de rijksdienst voor het Nationale Plan over deze aangelegenheid advies uit gebracht aan de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting. Een sterke stroming in de commissie geeft de voorkeur aan de vorming van een twaalfde provincie. Een an der deel daarentegen heeft zich uit gesproken voor toedeling aan be staande provincies. Op de indeling van de Wieringermeer moet volgens de commissie niet worden terugge komen. In hét geding blijven dan de Noord- Oostpolder en de drie nog te maken polders, tezamen een gebied, dat naar oppervlakte in de orde van grootte ligt van provincies als Utrecht, Zeeland en Limburg en naar te verwachten bevolking in die van provincies als Zeeland en Drenthe. In het gebied komen op den duur een economisch hoofdcentrum in de orde van grootte van steden als Mid delburg, Assen of Alkmaar, 5 streek- centra en 40 a 50 dorpen (A-kernen). Er is speciaal in dit geval een nauwe samenwerking tussen de be stuurlijke indeling en de ruimtelijke vraagstukken, omdat het in te delen gebied voor het grootste deel nog moet worden geschapen en opge bouwd. Ook al moet de werkelijke ontwikkeling tenslotte gedragen wor den door maatschappelijke en econo mische krachten, toch is het behoren tot een bepaalde provincie volgens de commissie een belangrijke factor. Tegen de vorming van een nieuwe provincie werden aangevoerd de ge ringe oppervlakte en bevolking van het gebied; het ontbreken van een geografische eenheid; het te ver wachten en ook wenselijk te ack ten proces van samengroeiing met het oude land, zowel landschap pelijk als maatschappelijk en cultu reel; de vrees voor eenzijdige struc tuur van de bevolking en het daar uit voortkomende bestuur, met het dientengevolge te duchten gevaar van isolering en conservatisme; de ook op den duur te geringe taak van het provinciaal bestuur; de naar ver houding vrije hoge besti' kosten. Voor een twaalfde prov ncie wer den als pleitgronden genoemd de Franco en Salazar De geheime besprekingen tussen het Spaanse staatshoofd generaal Francisco Franco en de Portugese regeringsleider professor dr. Antonio de Oliveira Salazar die in de nacht van Maandag op Dinsdag te Cuidad Rodrigo, nabij de Spaans-Portugese grens zijn begonnen, werden Dins dagmiddag beëindigd. Van officiële zyde wordt nog steeds het stilzwijgen over de aard van het besprokene be waard, men meent echter dat gespro ken is over de komende Spaans- Amerikaanse militaire besprekingen. Men acht het te Madrid waarschijn lijk, dat generaal Franco eerst met professor Salazar over de verdedi ging van het Iberische schiereiland wenste te spreken alvorens een overeenkomst met de Verenigde Sta ten aan te gaan. Spanje en Portugal hebben in 1943 het z.g. „Iberische Vex-drag" gesloten, dat onder meer voorziet in wederzijdse militaire bij stand, indien één der landen zou worden aangevallen. Ook meent men, dat over Tanger is gesproken. Premier Salazar is Dinsdagmiddag naar Lissabon teruggekeerd, gene raal Franco vertrok iets later naar Madrid. „Bedankt' zeiden de bandieten Drie gewapende bandieten hebben op klaarlichte dag, Zaterdagochtend, een overval gepleegd op een juwe lierszaak van de Nederlands-Zwit serse firma Stocker te Djakarta, al dus meldt de „Volkskrant". De ban dieten reden in een luxe auto het Koningsplein op en drongen met ge trokken revolvers de winkel binnen, die op enkele tientallen meters van het paleis van president Soekarno is gelegen. Terwijl zij de klanten, ver koopsters en directeur De Hoop in bedwang hielden, roofden zij de ge hele voorraad van 250 horloges en al bet kasgeld, in totaal 150.000 roe- piahs. De overval duurde tien minu ten. Alvorens in de auto te verdwij nen, namen de bandieten rustig de tijd om directeur De Hoop en alle klanten en verkoopsters de hand te drukken en te bedanken. „Wij komen nog wel eens terug", riepen zij bij de deur. Een soortgelijke brutale overval is ongeveer een jaar geleden gepleegd op de Nederlandse juwe- Üfrszaak „Olislaeger" in Djakarta. Bevan wint aanhang Te Margate is op het jaarlijkse congres van de 348.000 leden tellende vakvereniging van Britse werkne mers in winkelbedrijven, magazijnen en aanverwante bedrijven een reso lutie aangenomen, waarin gevraagd wordt om herziening en verminde ring van de herbewapeningsinspan ning. Deze vakvereniging is de eerste van de zes grote Britse vakvereni gingen, die na het meningsverschil van Bevan met de rest van de partij leiding over de herbewapening congres bijeenkwam. De andere vak verenigingen zullen later in het jaar vergaderen en waarnemers verwach ten, dat nog enkele bonden, in het bijzonder de bond van spoorweg arbeiders en de arbeiders uit de machine-industrie, zich achter Be vans politiek zullen scharen. DE SMOKKELARIJ BIJ AKEN. De hoeveelheid smokkelwaar, welke de Duitse douane gedurende de maand Maart in het gebied rond Aken buit maakte, was kleiner dan die, welke haar in Februari in han den viel. Zij bestond onder meer uit 4650 kg. koffie (in Febr. 7400 kg.) en 19.000 sigaretten (Febr. 45.000) Daarentegen steeg het aantal in be slag genomen auto's van acht in Fe bruari op 12 in Maart. Het aantal aangehouden smokkelaars bedroeg in Maart 656. Voor de Akense justitie stonden in die maand 453 smokke laars terecht. Zij werden samen i oordeeld tot tien jaar gevangenis straf en 833.000 d.m. boete. B-36 NEERGESTORT. Een tienmotorige bommenwerper type B-36, de grootste ter wereld, is gisterochtend kort na het opstijgen van het Amerikaanse militaire vlieg veld „Fairchild" neergestort en in brand gevlogen. Vijftien van de 17 inzittenden zijn omgekomen. De twee overlevenden hebben ernstige brandwonden opgelopen. SYNTHETISCHE RIJST. Het centrale instituut voor voedsel- onderzoek in Mysore (India) is er in geslaagd synthetische rijst te maken van tapioca en grondnoten. Het pro duct, dat op dezelfde wijze als natuur lijke rijst kan worden klaargemaakt en gegeten, wordt voedzamer en goedkoper dan echte rijst genoemd. Het komt binnenkort op de markt. Twee bisschoppen uitgewezen De Katholieke autoriteiten te Hongkong hebben medegedeeld, dat de Franse aartsbisschop van Tsjoeng- king, Jantzen, en de bisschop van Chengtoe, Pinault, door de Chinese communisitische autoriteiteii uit het land gewezen zijn, beschuldigd van fraude, belastingontduiking, het her bergen van „anti-revolutionnairen", het treffen van voorbereidingen voor het verspreiden van de pauselijke boodschap voor het Chinese volk en de organisatie van het „Legioen van Maria" voor gewapend verzet. Estonsoro teruggekeerd Volgens radio Abaroa is de verban nen Boliviaanse leider Victor Paz Estonsoro Dinsdagmiddag in de Boli viaanse hoofdstad La Paz aangeko men. Op een door duizenden perso nen bijgewoonde bijeenkomst hebben verschillende sprekers van de natio nale revolutionnaire beweging het woord gevoerd, onder wie de vice- president Siles Suazo. Estonsoi'o heeft zich van het balcon> van het presi dentspaleis tot de menigte gericht en onder meer aangekondigd,'dat hij een commissie wil voi*men, die belast zal worden met een onderzoek naar na tionalisatie der mijnen, en een pro ces zal laten voeren tegen de militai ren, die „de afgelopen dagen de be volking hebben vermoord" en tegen „hen, die met het brood van de be volking hebben gehandeld, onver schillig of zij Bolivianen of vreemde lingen zijn". Nieuwe atoomexplosie in Nevada Op de proefterreinen van Las Ve gas im de Amerikaanse staat Nevada is de tweede atoomontploffing in de lente-oefeningen teweeg gebracht. De lichtflits was in Las Vegas (op een afstand van ongeveer 120 kilome ter) duidelijk te zien, doch er werd niets gehoord of gevoeld. Het zag er naar uit, dat deze ont ploffing krachtiger was dan die van 1 April, de eerste in deze serie van proeven. Men verwacht, dat de vol gende ontploffing aanstaande week zal komen. Meer dan 7000 leden der strijdkrachten zullen aan de atoom manoeuvres deelnemen. Verslagge vers en waarnemers van de burger lijke defensie zijn uitgenodigd een der proeven by te wonen. eis van een waardige bekroning van het grootse inpolderingswerk; de noodzakelijkheid van een ruimtelij ke ontwikkeling, die naar één con ceptie doelbewust op het polder- complex als geheel wordt gericht en die recht zal doen aan de in wording zijnde geografische, sociaal-econo mische en sociaal-culturele eenheid, waarin door ontwikkeling van han del en industrie voldoende tegen wicht is te verwachten tegen te een zijdige oriëntatie; de beperkte moei lijkheden voor vergroeiing met het oude land en de ernstige moeilijkhe den voor een goed toedelingsplan bij splitsing van het complex, voor al met het oog op de Ooster- en Zui derpolder en op de bezwaren van een provinciale grens door het midden kanaal;; de noodzaak van bestuur lijke eenheid in het hele gebied voor het in de vereiste onderlinge hiërar chie ontwikkelen van de bebou wingskernen; het belang van een bestuur, van meet af ingesteld op het speciale karakter van gebied en bevolking, dat de polders ook op lange termijn tot volledige ontplooi ing kan brengen en dat temidden van de bestaande provincies een verfrissend en verrijkend element zal vormen; de overbrugging van het phaseverschil in het tot stand ko men van de polders doordien de lei ding in één hand blijft. Wat de overgangsperiode betreft werd enerzijds gewezen op de gedu rende lange tyd te vrezen moeilijk heden, o.m. voor het verzekeren van invloed aan de polderbevolking op de samenstelling van de Eerste Ka mer; anderzijds op de verre draag wijdte van de te nemen beslissing, die voor eeuwen haar stempel zal drukken op het gebied en waar te genover voorbijgaande bezwaren de doorslag niet mogen geven. WEER EEN PYROMAAN IN DE HOOFDSTAD? De Amsterdamse brandweer heeft in de prille morgen van de Eerste Paasdag, een kwartier na midder nacht een brandje geblust in een auto op de Prins Hendrikkade. De auto was toen echter reeds uitge brand. In de onmiddellijke nabijheid van de wagen werd een 24-jarige man op de grond liggend gevonden, die brandwonden had aan zijn rechteron- derbeen. De politie heeft hem aange houden en het brandpiket van het hoofdbureau van politie te Amster dam onderzoekt nu of de man bij de brand in de auto betrokken is ge weest. Chefarine „4" doet wonderen In 1951 heeft de Wegenwacht in 89.000 gevallen hulp verleend waar van in 1500 gevallen eerste hulp bij ongelukken. Dat heeft de heer H. J. Rienstra meegedeeld ter gelegenheid van de zesde verjaardag van de We genwacht. Aan de vraag naar meer wegenwachten kan nog niet worden voldaan, omdat een wegenwacht met materieel bijna tienduizend gul den per jaar vergt. Per duizend we genwachtleden kan een geheel uit geruste wegenwacht worden bekos tigd. Er zijn thans 107.000 leden en 109 wegenwachten. Met de groei van het aantal leden zal dus ook het corps in omvang groter worden. Koxte, GOLF BINNENLAND. Prinses Wilhelmina heeft gister avond, vergezeld van haar hofdame mevrouw L. Th. de Beaufort in nieuwe Remonstrantse Kerk in Am sterdam-Zuid de opvoering bijge woond van het Paasspel „De dag des Heren" van M. Nijhoff. „Van Galen" te Buenos Ayres dient uiterlijk 22 April om 18.00 te Amsterdam aanwezig te zijn. Voor te Recife uit te reiken post is de slu:ting te Amsterdam bepaald op 3 Mei om 14.00 uur, voor Paramaribo 8 Mei om 18.00 uur, voor Willemstad op 17 Mei, 24 Mei en 31 Mei, alle drie dagen om 14,00 voor Hamilton op 3 Juni om 10.00 uur en voor Ponte Delgada op 9 Juni om 18.00 uur. (Frankering 10 cents). 1 Philips in Eindhoven zal bin nenkort een door hem ontworpen nieuw type fotolamp op de markt brengen. De lamp heeft een ballon diameter van 2.2 centimeter en een totale lengte van 5 centimeter. Op 3 Mei a.s. zal te Sleeuwijk een monument worden onthuld voor de gevallenen in het land van Heus- den en Altena, door de Commissaris der Koningin. Minder examenvakken, maar meer kennis De Ulogroep van de Ned. Onderwij zersveren. heeft zich vandaag be zig gehouden met een rapport van de commissie, die het aantal examen vakken wil beperken en een C-diplo- ma wil instellen. Volgens die com missie wil bedoelde beperking niet zeggen, dat het aantal leervakken wordt verminderd; integendeel: de commissie meent dat slechts zij exa men mogen doen, die bij hun aanmel ding een certificaat kunnen overleg gen waaruit blijkt, dat zij een vier jarige school met een verantwoord plan hebben doorlopen. Wie dit certi ficaat niet kan overleggen en toch examen wil doen, kan slechts na vol ledig examen het Mulo-diploma ver krijgen. Het voorgestelde C-diploma is spe ciaal bestemd voor hen, die na de school een kantoor-loopbaan kiezen; daarop is het ingesteld en het be steedt veel aandacht aan de handels- vakken. Dit diploma moet vrijstelling geven van het middenstandsexamen, evenals de A en B-diploma's met de handelsvakken. Zoals werd meegedeeld, acht de commissie de tijd gekomen om de overeenstemming tussen leerplan en examenprogramma los te laten. Zo dra dit wordt aanvaard, verliest het examenprogramma zijn betekenis als maat voor het genoten onderwijs. Volgens de commissie staat men thans aan het begin van een ontwikkeling die zal leiden tot de situatie, dat de scholen de laatste beoordeling van de leerlingen niet meer zullen kunnen overdragen aan een instantie buiten de scholen. Toepassing van de moderne metho den, vermindering van waardering van parate kenniis, twijfel aan de waarde van beoordeling van een leer ling op een bepaald ogenblik, zullen het volgens de commissie onmogelijk maken, bestaande examenvormen en -maatstaven te handhaven. De Uloschool voor de toekomst. Omtrent de toekomst van de Ulo school heeft de commissie meege deeld: het Ulo verwerve zijn leerlin gen in de begaafdheidsgoep waartoe zij behoren, wier theoretische intel ligentie niet toereikend is voor het volgen van voorbereidend weten schappelijk onderwijs, maar die toch over voldoende intelligentie beschik ken om onder doelmatige en nauw gezette leiding inzicht, vaardigheid en kennis te verwerven, die hen steunen in hun ontwikkeling tot goede staats burgers en gewaardeerde werkers in de middenfuncties. De ontwikkeling in het verleden, toen een maatschappelijk gewaar deerd diploma een sterke toevloed van leerlingen naar de Uloschool voerde, is mede verantwoordelijk voor moeilijkheden waarin het hui dige Ulo verkeert. De commissie zegt daaromtrent: als het verwerven van een diploma de voornaamste reden wordt, waarom ouders hun kinderen naar een Ulo-school zenden, dan doet tegelijkertijd zeker opportunisme zijn intrede. Daardoor wordt de waar dering van minder materiële aspec ten van het schoolleven belangrijk geschaad. Als uitvloeisel van differentiatie in de hogere leerjaren komen er drie di ploma's; een algemeen a-diploma, een physisch-mathematisch b-diplo- ma en een maatschappelijk c-diploma. Verder hebben we vernomen, dat het nieuwe diploma c een volwaardig mulo-diploma moet zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Het 4-jarig zoontje van de wed. Durieux aan de O verrijn was zo stoutmoedig langs de walkant van de Rijn te wandelen met het gevolg, dat hij in het water viel. Gelukkig voor hem dat er juist iemand per rijwiel passeerde, die zich geen ogen blik bedacht en gekleed te water sprong. Het gelukte hem het jon getje te redden. Bij de heer v. d. B. heeft de redder zich van droge kle ren voorzien om vervolgens naar huis toe te peddelen. Uitslagen schoolvoetbal. School Vöge, Katwijk/RijnSchool Bartels Katwijk /Zee 15; School Feenstra, Noordwijk/B.School W. v. Veen, Katwijk/Rijn 01; School Goed hart, Katwijk/Zee—School v. d. Berg, Valkenburg 01; School Boender, Rijnsburg—School Vink, Katwijk/Zee 01; School Castenmiller ISchool Bardermeijer, Ncordwijk 08; Sch. v. Rooyen, Katwijk/ZeeSchool Volbeda, Katwijk/Zee 51; School Castenmiller IISchool Kalsbeek, Katwijk/Zee 04; School Kok, NoordwijkSchool Eibergen, Kat wijk/Zee 01. Junioren: Visserijschool IIAm bachtsschool II, beiden Katwijk/Zee 06; R.K. ULO, NoordwijkAm bachtsschool II, Katwijk 12; Chr. ULO, KatwijkVisserijschool I, Kat wijk 12; Chr. VGLO-school, Kat wijkChr. ULO, Noordwijk 03; R.K. VGLO-school Noordwijk Tuinbouwschool, Rijnsburg 24; Ambachtsschool I, KatwijkAm bachtsschool II, Katwijk 81; Chr. ULO-school, NoordwijkTuinbouw school II, Rijnsburg 20. LEIDSCHENDAM IJscomannen-conflïct Dubbele beenbreuk voor een likkende klant Aan beide zijden van het Juliana- plein stond op Tweede Paasdag een ijscoventer. De ene met koud" ijs en de ander met „ijskoud" ijs. De laatste had de meeste aftrek van de voorbijgangers. De koudijsventer kon de goede verkoop van zijn con current niet uitstaan en klaagde zijn nood aan zijn broer, die met een auto kwam aanrijden. De ondei-linge op winding had tot gevolg, dat de man in de auto pardoes inreed op het gentje van de ijskoudijsventer. Het wagentje werd gekraakt zodat aan zyn verkoop meteen een eindr werd gemaakt. De bij het goedbeklante wagentje staande Hagenaar B. werd eveneens de dupe van de moedwilli ge aanrijding en bekwam een dub bele beenbreuk, zodat hij naar het WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). DROOG WEER In de nanacht plaatselijk mistbanken. Overigens droog' en zonnig weer, maar morgen in het Noorden van het land tijde lijk meer bewolking dan van daag. Meest matige wind tussen Noord en Oost. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 17 April: zon oj 5.39, onder 19.41; maan op 3.05 en onder 10.46 uur. Het K.N.M.I. deelt mede: Sinds 7 dagen is er in ons land geen regen van betekenis meer ge vallen en het ziet er naar uit, dat deze periode met droog weer nog niet ten einde is. Gisteren begon zich ten Noorden van Schotland een nieuw hogedrukgebied te ontwikko len, dat zich vervolgens over Noor wegen en de Noordzee uitbreidde. Ook ons land bevindt zich binnen de invloedssfeer eivan, hetgeen meebrengt, dat de regenkansen ge ring blijven. Met de enigszins toege nomen Noordoostelijke winden stroomt nu geleidelijk iets koelere lucht ons land binnen. De tempera turen, die zich al geruime tijd op zo mers niveau bewegen, worden hier door wat lager, maar blijven toch nog boven de normale waarden voor de tijd van het jaar, aangezien het zonnige karakter van het weer be houden blijft. ziekenhuis moest overgebracht wor den. De politie heeft de verdere loop van dit ijsco drama in handen. Ver meldenswaard is nog, dat de venters neven van elkaar waren. KIND GERED. Opgeschrikt door hulpgeroep van uit de Sluiskolk heeft de oude heer van Lochem zijn uiterste krachten ingespannen om een drenkelinge het dochtertje van de heer Scholtes, op het droge te brengen. Door middel van een punthaak zijn zijn reddings pogingen met succes bekroond. VOORSCHOTEN JONGETJE AANGEREDEN Gisterenmiddag om kwart voor vijf is de vijfjarige A. v. d. B. van de Wijngaardenlaan aangereden door een bus uit Wiei-ingen. Het jongetje stak voor een stilstaande auto langs de drukke verkeersweg bij de tram halte de Wijngaardelaan over. Juist toen hij achter de auto vandaan kwam, kwam de bus aan. Die greep met de rechtervooi-zijde de jongen, die tegen de straat gesmakt werd. Op handen en voeten kroop het knaapje naar het trottoir. De step werd onder de bus volkomen ver nield. Het jongetje bleek slechts een hoofdwond en enkele schaafwonden opgelopen te hebben. In het Marine kamp werden de wonden verzorgd, waarna het knaapje naar huis kon worden vervoerd. Aanbesteding. De gemeente zal aan de Prinses Irenelaan 13 midden standswoningen laten bouwen onder architectuur van het bureau van de gebr. Laurentius. Voor de aanbeste ding waren 22 inschrijvers. Laagste A. A. Gijzen, Den Haag f 149.500, direct gevolgd door W. Jansen, Voor schoten met 153.280, WARMOND BLOEMENDIEVEN IN WANDELSINGEL. Van gemeentewege zijn in de wandelsingel van het spoi*tpark „Overbos" een aantal zitbanken ge plaatst, waardoor de aantrekkelijk heid van deze wandelplaats weer is verhoogd. Het schijnt bij velen nog niet be kend te zijn dat deze singel dagelijks voor het publiek geopend is, mits de bezoekende personen ouder zijn dan 16 jaar. De jeugdige personen schijnen zich niet aan de leeftijds grens te storen. Dat is wel gebleken uit het feit, dat door hen grote hoe veelheden bloemen zijn geplukt, waardoor zeer veel schade is berok kend aan het natuurschoon, Zij heb ben zelfs deze bloemen gebost en verkocht. Op de ouders vo"dt een dringend beroep gedaan hun mede werking te verlenen om het vernie len en beschadigen van plantsoenen tegen te gaan, door hun kinderen met klem te wijzen op het ongeoor loofde van hun handelingen. Lente. Bij de veehouder Jaap van Staveren heeft een schaap 4 lammeren geworpen, die allen nog in leven zijn. Als leden van de Stichting tot viering van Warmonds feesten zijn benoemd de heer J. Waimerdam en J. Bergman. ZOETERMEER Haastre^-L 31. In deze strijd trad DSO met 8 IhV^-z r maar er moet gezegd wórden, da-, deze invallers zich goed van hun taak hebben gekweten. Haastrecht nam voor de rust de leiding. Ver schillende schoten van DSO troffen geen doel. Na de rust had W. Her tog al spoedig succes met een schui ver (11). Hierna kreeg Haastrecht wederom de leiding, doordat de scheidsrechter een doelpunt toeken de terwijl de bal de doellijn niet pas seerde (21). Haasti-echt scoorde nog een doelpunt en bracht zo de stand op 31. Het spelbeeld in aan merking genomen, had gelijk spel de verhoudingen beter weergegeven. De verdere uitslagen luiden: DSO (z)Trafo's 02; DSO 2 (z)Devjo 2 1—2; DSO 3 (z)—SVGT 3 3—2; Laakkwartier jun.DSO jun. C 35; DSO pupVUC pup 06; DSO 3 Westlandia 3 11; deze wedstrijd werd gestaakt wegens beenbreuk van een Westlandia speler.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2