RIJNSTREEK DUINSTREEK Daders vluchtten - zonder buit - voor de bovenburen ALLE hEVALLEN Eerste plechtige H. Mis van pater Cleophas Ruigrok o.f.m. PINSDAG 15 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT cERSTE BLAD PAGINA 3 Roofoverval in Leiden Oude vrouw met pistool bedreigd Gisteravond is om negen uur in de Vrouwensteeg te Leiden een roof overval gepleegd, waarbij gelukkig geen slachtoffers te betreuren zijn, terwijl er ook niets vermist wordt. De sigarenwinkelier S., wonend op nummer 18, liet even z'n hond uit. De 69-jarige vrouw des huizes bleef alleen achter. Even later stapte een onbekende jongeman de onverlichte winkel binnen en vroeg aan mevr. S., die uit de achter de winkel gele gen huiskamer naar voren kwam, een pakje Miss Blanche. Op het ogenblik, dat zij zich omdraaide en het ge vraagde pakte, stapten nog twee man nen de winkel binnen. Een van hen droeg een zakdoek voor z'n gezicht en hield een pistool in z'n opgeheven hand. Hij sommeerde de vrouw haar handen omhoog te steken. In angst vluchtte mevr. S. de woonkamer in, gevolgd door de man- met het pistool, en begon luidkeels te gillen. Dit hoor den de bovenbewoners, die direct omlaag kwamen. Het trapgestommel horend, verlieten de drie mannen ijlings de winkel. Mevr. S. zag nog, dat de man, die het eerst was binnen gekomen, over de toonbank hing en in de geldlade grabbelde. Toen de heer S. terugkwam, werd onmiddel- Hoe ziet de Amerikaan Europa? De Amerikaan heeft de reputatie een grote materialist te zijn en zijn comfort vóór alles te willen stellen. Dit is inderdaad waar, maar ieder een, die enige tijd in de V.S. heeft vertoefd zal moeten toegeven, dat men nergens zo snel aan went als aan de kleine dingen die het le ven veraangenamen. Altijd warm en koud water in elke kraan, de moge lijkheid om dagelijks een bad te ne men, telefoon in bijna ieder huis en andere gemakken. Deze dingen zijn essentieel voor de Amerikaan, die er altijd netjes uit wil zien en die gewend is ira een snel tempo te werken. Hij verwacht deze dingen dan ook als vanzelfsprekend in de hotels, waar hij zijn vacantie doorbrengt. Zonder in de overdre ven schoonmaakwoede der Hollandse huisvrouw te vervallen houdt de Amerikaanse vrouw haar huis netjes, doch maakt zich nooit de slavin van haar werk. Amerikanen hebben een bijna be lachelijke vrees voor bacteriën en het is dan ook de schrik van hun leven te zien hoe weinig voorzorgsmaatre gelen dienaangaande in Europa ge nomen worden. Zelfs in Nederland, dat zich koestert in de reputatie een der properste landen van Europa te zijn, laat dit nog wel te wensen over. Alle eetwaren moeten in Amerika verpakt verkocht worden, en wat niet verpakt is mag slechts uitgestald worden achter glas of volledig be dekt door mica. Hoe vaak ziet men in Nederland chocolaatjes op de toon bank uitgestald staan zonder enige of met nauwelijks voldoende bedek king. Om een ander voorbeeld te ge ven, melk wordt nooit los verkocht in de V.S. en de manier waarop in Holland melk afgeleverd wordt' druist tegen elke regel van Ameri kaanse hygiëne in. De Amerikaan apprecieert onze keurige huizen, drijft goedmoedig de spot met ons geschrob, dat zich uit strekt tot de gevels en trottoirs; ze hebben echter geen erbarmen voor de schandelijke verwaarlozing van ons lichaam en uiterlijk. Zelfs het feit, dat er in Nederland niet een badkamer is in elk huis behoeft geen reden te zijn voor vervuiling en een slordige verschijning. Bovendien heeft de Amerikaan ten sterkste het gevoel uitgebuit te wor den in Europa en denkt hij dat hem dubbele prijzen berekend worden omdat hij nu eenmaal overal als een soort millionnair beschouwd wordt. Bedenkt u echter wel dat heel veel van deze toeristen jaren lang sparen en werken zonder vacantie te nemen om hun zuur bijeengespaarde duitjes aan> een Europese reis te spenderen. In Amerika zijn bovendien veel dingen kosteloos waarvoor men in Europa moet betalen en juist de kleine fooitjes hier en daar lopen op tot een groot bedrag. Amerika kent geen toegangsprijs voor open bare musea of tentoonstellingen, men behoeft niets te betalen voor het ge bruik van toiletten en de buschauf feur of tramconducteur mag geen fooitjes aannemen. Als men in Hol land een paar centen te veel betaalt beschouwt de conducteur dit als een fooi en doet hij vaak geen poging het geld terug te geven. Deze dingen moeten wel een heel slechte indruk maken op buitenlanders en bovenal op Amerikanen die ons land bezoe ken. Als wij tot ons land Amerikaanse toeristen willen trekken moeten we in de eerste plaats ervoor zorgen dat zy overal door veel comfort omringd zijn en we moeten meer mogelijkhe den scheppen óm hen te amuseren opdat zij him verblijf in ons land zo lang mogelijk rekken. Wilt U iets weten? Vraag: Is men als getuige verplicht een eed af te leggen? Antwoord: Men kan ook volstaan met een belofte of verklaring, dien men: le tot een kerkgenootschap behoort, dat de eed verbiedt, of 2e schriftelijk verklaart gewetensbezwa ren te hebben tegen het afleggen van een eed. Jeugdige personen beneden de leef tijd van 16 jaar worden niet beëdigd. Andere getuigen zijn verplicht de eed af te leggen. lijk de politie gewaarschuwd. Voor zover ma te gaan is, wordt er niets vermist. Iedereen, die inlichtingen hierover kan verstrekken, wordt verzocht zich te vervoegen bij de Recherche, Poli tiebureau, Zonneveldstraat. BLOEMENDAALSE STAL KOSTBARE RINGEN. Ook in Leidse juwelierszaak. De Haarlemse Recherche heeft een 34-jarige inwoonster uit Bloemen - daal gearresteerd, die er van ver dacht wordt in de afgelopen weken Amsterdamse en Haarlemse juwe liers te hebben beroofd van gouden en platina ringen ter waarde van enkele duizenden guldenh. Bij een Haarlemse juwlier zou zij drie gou den ringen hebben ontvreemd, die zij in een Haarlems café te gelde zou hebben gemaakt. Een andere Haar lemse juwelier miste na haar bezoek drie gouden damesringen, waarvan volgens de politie gebleken is dat zij die later in Amsterdam heeft ver kocht. Twee Amsterdamse juweliers mis ten bovendien drie platinaringen met briljanten en twee gouden dames- ringen, nadat de Bloemendaalse in hun winkel was geweest. Ook heeft zij in Leiden in een ju welierswinkel een platina ring met diamanten gestolen. Een deel van de buit is opgespoord en in beslag ge nomen. BELASTINGDIENST Voor het examen van adjunct- commies van 'sRijks Belastingen zijn geslaagd de heren H. W. Mom, in spectie belastingen Leiden le afde ling, P. H. Smittenaar, inspectie be lastingen Leiden 2de afdeling, J. Castel en A. D. van Duin. inspectie der invoerrechten en accijnzen Lei den, en J. Zirkzee, ontvangkantoor der directe belastingen te Leiden. VEEL TE DRUK, MIJNHEER! Er komt tegenwoordig heel wat voor kijken om Amerikaan te wor den. Als je een paar jaar in Amerika woont en je denkt: „Kom, laat ik maar een Amerikaan van me laten maken" dan rijzen er meteen een flinke serie moeilijkheden op. Ze nemen daar iedereen niet meer! Elke aspirant-Amerikaan moet blijk geven te beseffen, welke zege ningen er aan de democratie verbon den zijn. Op een klein examentje ko men de autoriteiten daar gauw ge noeg achter. „Wie was Lincoln?", vroegen ze aan een geïmmigreerde Italiaan en toen de man even twijfelde, kreeg hij een steuntje met de toevoeging „Abraham". Nu, het ging aardig met die Ita liaan en hij was spoedig aan het laatste gedeelte toe, waarin de mo gelijkheden in Amerika geëtaleerd moeten worden. „Kunt U stemmen?" „Ja", was het antwoord. „Kunt U verkiezingspropaganda maken?" „Ja". „Kunt U op voet van gelijkheid le ven met alle andere Amerikanen?" „Ja". En toen kwam de laatste vraag en uit het antwoord daarop blijkt, of iemand begrijpt, wat Amerika is. „Kunt U president worden van de Verenigde Staten?", vroeg de exa minator en meteen viel er een ge spannen stilte in het hoekje bij de juryleden. „Nou, mijnheer, het spijt me echt", antwoordde de Italiaan, „maar ik heb het ontzettend druk in mijn ijssalon. Misschien kunt U er iemand anders Avifauna trok 25.000 bezoekers Zaterdagmorgen zijn Avifauna's poorten voor het derde seizoen open gegaan. Toen kon de directie nauwe lijks vermoeden, dat de eerste drie dagen reeds ruim 25.000 bezoekers Alphens vogelpark zouden betreden. Uiteraard heeft het mooie zomerse wéér er veel toe bijgedragen, dat er duizenden buitenlanders een bezoek aan de bollenvelden en de Keuken hof hebben gebracht. Dat een groot deel van deze 'asten ook Avifauna „aandeden" is echter vanzelfspre kend. Zij vonden hier, behalve de kleurenschakerinj- van een uitge breide collectie exotische vogels, de kleurenpracht van de honderdduizen den Hollandse bollen. Als de bollen hier zullen zijn uitgebloeid, dan zul len vele andere bloemen hun geuren verspreiden, want het ligt in de be doeling, dat Avifauna, meer dan an dere jaren, in een extra bloemen pracht zal verkeren gedurende het gehele seizoen. Het vogelleven is overigens weinig beinvloed door de drukte want, naar wij vernamen, heeft de Struisvogel gezorgd voor het eerste paasei. Net even voor de Paasdagen namen nog vier Toesako's, een der mooiste Zuid- Afrikaanse vogels, hun intrek in Avifauna. Ze zijn bij de Toekans te vinden. De pinguins broeden nog steeds ongestoord. AANRIJDINGEN. Doordat de autobestuurder W. B. uit Wassenaar Zaterdagmorgen om streeks 9.30 uur op het kruispunt Verlengdp AarkadeNieuwe Provin ciale weg geen voorrang had verleend aan de motorrijder K. S. uit Nieuw koop, ontstond een aanrijding, waar hij zowel de motorrijder als zijn duo- passagiere lichte verwondingen oplie pen. Aan beide voertuigen werd ge ringe schade toegebracht. Omstreeks 2 45 uur dezelfde dag ontstond in de Julianastraat, ter hoog te van de firma Rok een aanrijding tussen twee personenauto's, welke in een lange file reden. Doordat de heer H. A. J. F. uit Utrecht plotse ling moest afremmen voor een vóór hem rijdende Belgische wagen, bot ste de achter hem rijdende auto, be stuurd door de heer A. v. d. H. uit Nieuwpoort tegen d wagen van de Utrechtenaar. Hierbij deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Aan de wagens werd enige schade aangericht. Op het kruispunt Van Man- dersloo9traatPieter Doelmanstraat reed de 13-jarige wielrijder H. N., die zijn 12-jarig broertje achterop had tegen de bestelauto van de heer T. de J. uit Boskoop. De jongen zag de auto, welke de Alphense brug kwam afrijden te laat. Het rijwiel werd beschadigd. Dq knapen liepen noemenswaard geen letsel op. Alphense politie deed het goed. Het Alphense politiecorps sloeg een goed figuur op de Technische auto cursus te Delft, uitgaande van de Rijkspolitie. Met zes man werd deel genomen aan deze zes-maanden cur sus, welke gegeven werd door adju dant Oosterhuis aldaar. Het predi- caat „uitmuntend door slechts één van de 30 geslaagden behaald viel ten deel aan de Alphense agent T. Domburg. Voorts behaalde brigadier J. C. Sijbring de aantekening „zeer goed" en de adjudant E. J. Kruizin ga en de agent H. J. Voogd „goed" Voorts slaagden nog de agenten N. v. d Wilt en o_<. v. d. Steen. 40 JAAR BIJ P.T.T. Hedenmorgen werd de heer D. W. Hartman uit Leiden, opz. le kl. bij de techn. dienst PTT te Alphen a. d. Rijn in de met bloemen ver sierde Nutszaal door directie cn personeel hartelijk gehuldigd ter ge legenheid van zijn 40-jarig dienst- jubileum. In deze functie heeft de heer Hart man een zeer verdienstelijk aandeel gehad in de automatisering van telefoon in de Rijnstreek. Reeds uit de grote belangstelling viel af te leiden, hoeveel vrienden de jubilaris heeft. Hij werd het eerst toegesproken door de heer Tj. Nau- ta, directeur telefoondienst 's-Gra- venhage. Spr. overhandigde de jubi laris een oorkonde en geschenk na mens het Staatsbedrijf. De heer E. Bosloper, techn. amb tenaar te Den Haag, vertolkte het medeleven van de Haagse collega's en schonk een mooi pendulestel. Ook de Alphense PTT'ers bleven niet achter. De heer C. Rademaker, chef monteur, gaf hieraan uiting in har telijke bewoordingen en bood een leeslamp aan. De heer J. Graafland, complimenteerde de jubilaris in rijmvorm en schonk een boekje met de berijmde toespraak. Tot slot spraken nog de heer A. v. d. Velden, chef storingsdienst te Den Haag, en Versluis wnd direc teur van PTT te Alphen a. d. Rijn. De jubilaris sprak hierna een dank woord. Mevr. Hartman ontving bloemen, Geboren: Margaretha E. J., d. van J. H. Boot en R. J. Schwartz; Johannes A., z. van J. van der Panne en S Spruitenburg; Theo, z. van S. G. Veenema en A. M. Kaiblinger; Jacobus S. M., z. van B. F. Rozestra- ten en Adr. Nieuwesteeg; Geertrui- da M., d. van C. Oudijk en Lydia Bos; Jean A., z. van W. H. Doeland en Chr. Henrij; Ymert, z. van alsvoor; Anna M. G., d. van C. J. van Hienen en A. M. L. Witteman; Sidny, z. van J. Rijvers en J. Kramer. Huwelijksaangiften: H. W. Ekel- schot 23 jaar en J. J. de Haan 26 j. Huwelijken: J. Folkersma 32 jaar en A. G. van Zurk, 25 jaar. S. van den Bosch 24 jaar en II. M. Erneste 21 j.; Marinus J. van Beek 23 jaar en E. de Wit 21 jaar. Overleden: Wilhelmus Zoet. 88 Aart van der Vlist, 93 j.; Arie van den Ent, 65 jaar; Willtm C. Potharst. 86 jaar; Bastiaantje de Borst, 67 jaar echtg. van A. Stapper. bodegraven Burgemeester herbenoemd. Bij Kon Besluit van 28 Maart jl is mr. J. J. Croles, wiens ambtstermijn 15 deze afliep, herbenoemd als burge meester van Bodegraven voor de tijd van 6 jaar. Middenstandsfederatie. Dezer dagen kwamen de besturen der drie plaatselijke Middenstandsorganisaties bijeen en namen als voornaamste be sluit dat de bestaande contactcom missie, die niet veel meer was dan in de naam wordt uitgedrukt en geen enkele bevoegdheid genoot, vervan gen zou worden door een werkelijke Federatie, waarvan thans het be stuur wordt gevormd door de drie ge zamenlijke besturen, terwijl de dage lijkse leiding zal berusten by de he ren A. Domburg, voorzitter, J. Stol wijk secretaris en E. van Waveren. penningmeester. Dit orgaan zal o.m. toekomstige acties organiseren en paraat blijven voor de verdediging van de belangen der plaatselijke mid denstand. hoogmade Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het propae- deutisch examen de heer C. A. S. Zwetsloot. nieuwkoop Afscheid van emigrerende Akela. Zondagavond werd er een Ouder avond gegeven van gidsen, welpen en verkenners, die tevens als af scheidsavond bedoeld was van Ake la Kwakkenbos, die gaat emigreren naar Canada. De avond werd ge opend door de welpen. Daarna nam Akela Kwakkenbos het woord en bedankte de ouders van deze jon gens voor het vertrouwen, dat zij genoten had. Namens de ouders memoreerde de heer H. Markman de bekwaamheden van de Akela en wenste haar in de toekomst veel geluk en voorspoed. Hopman Boekhorst bedankte haar voor de prettige samenwerking, die altijd tussen hen bestaan had en wenste haar met haar man in het nieuwe vaderland een „zonnig spoor" Haar opvolgster Akela Woerde sprak namens de welpen een dankwoord en bood een foto aan van het laatste Zomerkamp. Vervolgens kwamen de gidsen voor het voetlicht met ver schillende declamaties en volksdan sen, aan de piano begeleid door de heer J. Vergeer. Daarna kregen de verkenners ruim baan met hun to neelstuk „De vreemde hopman" van A. v. d. Lugt, geregisseerd door de heer Guns. Rest ons nog te vermel den, dat de Cupido's het geheel op luisterden met muziek en zang. de zilk Onder het luiden van de feestklok- ken werd Eerste Paasdag een zoon van de H. Hart-parochie, pater Cleo phas Ruigrok O.F.M., door de pa rochianen plechtig en feestelijk in gehaald. Voor het kerkgebouw was een keurige passende versiering aan- gebracht. Nadat de Neomist in de kerk was begroet, werd door hem een kort Lof gecelebreerd. Tweede Paasdag om 10 uur droeg pater Cleophas zijn Eerste Plechtige H. Mis op en werd hierbij geas sisteerd door pastoor Hansen, als presb. assistens, pastoor J. Sister- mans van Stompwijk, oom van de Neomist, als diaken en rector van de Hoogte uit Amsterdam, als sub-dia ken. Kapelaan van Nobelen'uit Vo- lendam fungeerde als ceremoniarius. Het zangkoor zong onder leiding van de directeur D. Kroft de 3-stemmige mis van Jos Franken; het orgel werd bespeeld door Martien Ruigrok. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor Sistermans, die hiervoor als tekst gekozen had: „Om de Heer het offer op te dragen ben ik geko men, heilig U!" De pastoor schetste het leven van de priester als de vre debrenger. De Neomist wil deze vrede het eerst brengen aan de pa rochianen van zijn geboorteplaas. Echter is dit niet de vrede die de wereld wil, maar de ware vrede. De komst van de Priester is vredebren- fend om aan de jeugd te leren het ostbaarste, het schoonste, de rein heid te bewaren en om in de biecht stoel zonden te vergeven. Vanaf van daag zal deze jonge priester iedere dag het altaar bestijgen en het bloed van Christus in de kelk opheffen en allen uitnodigen tot het gastmaal aan de Communiebank. Dan richt spr. zich tot de ouders van de Neomist die als beloning voor hun gebed en offers, het voorrecht hebben hier met een Priesterzoon te offeren en spreekt gelukwensen uit tot broers, zusters, familieleden en parochianen-. Na de H. Mis werd door Joop van Berkel op sublieme wyze het „Adoro Te" gezongen, waarmee deze plech tigheid was geëindigd. Des middags had een drukke re ceptie plaats in de pastorie, terwijl met een plechtig danklof, waarin de Neomist nog een kort dankwoord sprak, deze schone dag werd be sloten. hillegom Geboren: Anneke dr van L. Brug- geman en B. Kloosterman; Johannes Simon Jozef zn van B. J. Lieverse en M. A. de Groot; Theodorus Hendri- cus zn van P. Jonkheer en A. M. Brouwer; Willem zn van J. Krieger en G. Holleman; Gerarda Johanna, Maria dr van P. M. van Horick en Th. J. Förrer; Jacobus Hendricus Johannes zn van D. Rovers en S. M. Meisen; Maria Francisca dr van H. Broekhof en Th. v. d. Linden. Ondertrouwd: P. A. van Saase en S. J. Hulsebosch; J. v. d. Bosch en M. Oudshoorn; H. B. Broxterman en A. C. Bersee. katwijk WEG VAN RIJNSBURG NAAR KATWIJK-RIJN AFGESLOTEN. De weg van Rijnsbui-g naar Kat wijk aan den Rijn is wegens werk zaamheden aan de „Sandtlaan" in de gemeente Rijnsburg afgesloten voor het ryverkeer, behalve voor fietsen. ENGELSE VOETBALLER OP BEZOEK. Zaterdagmiddag ontving het ge meentebestuur van Katwijk een ge zelschap van 32 Engelsen, afkomstig uit de Londense voorstad Harlesden. Onder deze 32 vreemdelingen bevon den zich een aantal voetballers, ver tegenwoordigend de Harlesden Foot ball League. Zij zouden Zaterdag middag een voetbalwedstrijd spelen tegen Quick Boys. De burgemeester van Katwijk mr. W. J. Woldringh van der Hoop begroette het gezel schap en in het bijzonder de burge meester van Willesden mr. Evans en diens echtgenote, voorts mr. Blythe, voorz. van de Harlesden Football League, organisator van het uitstap- Hartelijke woorden van welkom werden uitgesproken. Mr. Evans be antwoordde de gesproken woorden van Katwijks burgemeester. De voorz. van Quick Boys, de heer J. Pluim- graaff en daarna mr. Blijthe spra ken eveneens. Nadat verversingen waren geserveerd werd het gemeen tehuis bezichtigd, 's Middags werd de voetbalwedstrijd gewonnen door Quick Boys met 3—2. Het gezeischap vertrok Zaterdagavond naar Spaken, burg. katwijk aan den rijn Toneelavond. De afd. Katwijk a. d Rijn van de R. K. Middenstands bond gaf op 2de Paasdag voor de le den en belangstellenden een feeste lijke avond in het Parochiehuis voor welke gelegenheid de R. K. Toneel ver. „Vondel" van de K.A.B. te Lei den was uitgenodigd om op te voe ren het blijspel in drie bedrijven: „Over twaalf dagen tegen midder nacht". De wrn. voorz., de heer Riet veld sprak een welkomstwoord Daarna was het woord aan „Von del" voor de opvoering van genoemd blijspel. Het zou ons te ver voeren de verschillende rollen te bespreken en we kunnen wel volstaan met te verklaren, dat deze allen in buiten gewoon goede handen waren. Het spel was af. Dat bewees meer dan voldoende het applaus dat de spelers na ieder bedrijf ten deel viel en we twijfelen er niet aan of allen zullen gaarne „Vondel" weer eens terug zien. leidschendam Geklutste eitjes. Zaterdagmid dag nam het ex-renpaardje van melkboer J. B. van Leeuwen de be nen, terwijl zijn baas enige klanten i bediende. Het dier rende met de wa gen langs de Koningin Julianaweg juist op een moment, dat daar druk verkeer was. Het paardje was echter zo verstandig van richting te veran deren en de Raadhuislaan in te slaan, maar ongelukkiger wijze kantelde de wagen waardoor alle melk en de paaseieren over de straat gingen. Een schadepost voor de melkboer. noordwijkerhout BLOEMENFIETSRALLYE. De 3 e Bloemenf ietsrally e van de V.V.V. kan weer zeer geslaagd wor den genoemd. Liet het zich aanvan kelijk aanzien, dat er dit jaar belang rijk minder deelnemers zouden zijn dan vorige jaren, toen het startuur was aangebroken, bleek, dat in de ochtend nog veel deelnemers, die blijkbaar hadden afgewacht, hoe hei weer zou zijn, hadden ingeschreven, zodat uiteindelijk toch weer 121 fiets- sers welgemoed aan de tocht begon nen. De route leidde de deelnemers langs prachtige narcissenvelden en ontluikende hyacinthen door Noord- wijk aan Zee en door de duinen. Het was de deelnemers dit jaar lang niet gemakkelijk gemaakt, zodat er nog al wat strafpunten vielen. Toch pres teerden 5 dames en 2 heren het om met een geheel blanco strafregister de finish te bereiken. De prijzen moesten bij loting worden toege kend. De dameswisselbeker ging dit jaar met mej. Gorissen mee naar Waddinxveen, de herenwisselbeker bleef in Noordwijkerhout. De win naar was W. Salman. De gouden me daille ging met A. v. d. Zwart ook niet ver weg, de zilveren medaille was voor de heer J. H. Raap uit Rot terdam en de bronzen was tenslotte voor Nap van Zuuren uit Den Haag. Alle deelnemers, die zonder straf punten waren binnengekomen en buiten de prijzen vielen, kregen als aandenken een vulpotlood met op druk. Bloemen bridge-drlve. De door de bridgeclub „Het juiste bod" voor de 4e maal georganiseerde jaarlijkse bloemen-bridge drive, kan zeer ge slaagd genoemd worden. De grote bioscoopzaal van café „De Zwaan" bleek bij de aanvang van de drive geheel bezet te zijn door 250 deelne- s uit alle delen van het land. De heer en mej. Bosscha uit Leiden be haald het hoogst aantal punten 43 Y, en werd winnaar van de lauwertak aangeboden door V. V. V. voorschoten PAASDRUKTE EN ONGEVALLEN. - Op de le Paasdag kwam mej. M. L., ter hoogte van het Raadhuis te vallen, waardoor haar linkerarm uit de kom schoot. Nadat dr. M. v. d. Stoel haar had behandeld, is zij met een auto naar haar woning vervoerd. Een half uur later, omstreeks 11.30 uur, werd op de Leidseweg mej. E. M. T. G., terwijl zij met haar rij wiel bij het trottoir stond, aangere den door de bromfietser S. R. uit Rijswijk. Het rijwiel werd flink be schadigd en bovendien haar mantel pak. Tegen R. is proces-verbaal op gemaakt. Omstreeks 5 uur werd op het kruispunt SchoolstraatKon. Mari- ruelaan het driejarig kind van de fa milie W. aangereden door een auto, bestuurd door C. A. G. V. uit Sche- veningen. Het kind stak plotseling de straat over,zodat de bestuurder een aanrijding niet meer kon voorkomen. Dr. v. d. Stoel constateerde een lichte hersenschudding. Op de Tweede Paasdag kwam mevr. E. S. C. H. uit Rotterdam op de Leidseweg te vallen met haar rij wiel. Nadat een aldaar wonende E. H.B.O.-er de eerste hulp had ver leend, kwamen zeer spoedig de dok toren Tonino cn v. d. Stoel. Deze da me bekwam een hoofdwond en ver wondingen aan de knie. Omstreeks 10.45 uur reed een colonne wielrijders op het rijwielpad langs de Veurseweg uit de richting Den Haag, toen vanaf Voorschoten op dit rijwielpad de heer C. S. uit Lei den met zijn verloofde reed in df richting Veur. Waarschijnlijk heeft de heer A. v. d. K. uit Berkel, die in de colonne reed en de heer S. teveel links gehouden waardoor beide wiel rijders elkaar aanreden en kwamen te vallen. De heer K. bekwam hoofd wonden en is na behandeling door een dokter op eigen gelegenheid huis waarts gekeerd. Omstreeks half drie stond een file auto's op de Rijndijk te wachten nabij het kruispunt Haagsche Schouw totdat de verkeersagent dit verkeer vrij zou geven. Op dat ogenblik kwam de heer W. J. W. uit Zeist uit de rich ting Leiden gereden en zag waar schijnlijk niet, dat zijn voorrijder af remde in verband met deze file. Het gevolg was dat laatstgenoemde tegen zijn voorganger aanbotste en totaal een viertal auto's in elkaar werden geschoven. De auto van de heer S. de J. uit Bleiswijk, van de heer M. H. C. uit Enschede en van de heer A. v. L. uit Rotterdam werden allen ernstig aan voor- en achterzijde be schadigd. terwijl de aanrijdende auto in het geheel niet meer reed. De rijks politie had heel wat te stellen en deze kluwen uit elkaar te halen. zoetermeer Schaakvereniging „Zoctcrmecr" Voor onze eigen competitie was deze week weer veel belangstelling. Niet minder dan 12 partijen, waarvan 1 afgebroken, werden gespeeld, name lijk: H. HoutmanTh! v. d Meer 01; G. de VreeM. v. Staveren 01; F. v. d. BurgA. Stig 01; J. v. d. ArendG. P. v. d. Broek 0—1; Th. v. Galen Jr.Th. v. Galen Sr. afgebroken; Z. v. HcrwijnenA. v. d. Burg 1—0; N. v. d. Tas—B. W. Til burg 01; A. v. d. Burg—N. d. Tas 10; H. KampschmidtP. Ros bergen 10; Z. v. Herwijnen—J. M. Taillie 10; P. RosbergenH. Kamp schmidt 10; J. M. TaillieZ. v. Herwijnen 01. Geboren: Johanna Helena Ma ria d. van G. v. Leeuwen cn A. Zon- derop; Cornelia Engel bertha Catha- rina d. van C. W. v. Haastcrt en M. M. Droogh; Anna Jacoba Helena Maria d. van A. Wijsman en C. M. de Jong. Ondertrouwd: J. Dckkere 27 j. cn M. Lamboo 20 j.; A. H. Janssen 25 j. en M. G. Recuwijk 28 j.; J. Krijgs man 26 j. en A. C. v. Laar 22 j.; C. J. v. d. Velden 21 j. cn G. Prins 24 j. Getrouwd: J. J. II. Kruining 42 j. en W. Nieuwets 30 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 April. Varkens. Aanvoer 168 vette varkens. Prijzen: zware 2.052.12. lichte geen no tering, zouters 1.95—2.01, zeugen 1.85 uer kg. levenr gewicht. Handel slepend. Bovendien 27 nuchtere kal veren 1.001.15 per kg., 3042 per stuk. ROTTERDAM, 15 April. Vee. Aanvoer: 6727 totaal waarvan 925 vette koeien, 2076 gebruiksvee, 55 vette kalveren, 151 graskalveren, 2892 nuchtere kalveren, 470 varkens, 242 biggen 119 paarden, 42 schapen, 7 lammeren, 48 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.903.15, 2.70—2.80, 2.40—2,60; vette kal veren 2.752.85, 2.552.65 en 2.202.50 per kg. levend gewicht, graskalveren 380280200, nuch tere kalveren 434540 per stuk; varkens 2.08, 2.07 en f 2.02 per kg. lever.d gewicht; biggen 625445 per stuk, slachtpaarden 2.45, 2.35 en 2.20 per kg. levend gewicht; schapen f 145—125—100, kalf- en melkkoeien 1100980800, vare koeien 820720650, vaarzen 825—725—650. pinken 580—480— 380 per stuk; Vette koeien aanvoer ruimer, handel zeer traag, prijzen vooral niet hoger; vette kalveren aan voer kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd; graskalveren aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aan voer ruim, handel traag, iets terug lopende prijs; varkens aanvoer klei ner, handel matig, niet geheel prijs houdend; biggen aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen iets stijver, slachtpaarden aanvoer minder, han del slepend, hoge prijzen: schapen aanvoer korter, hander vlot. pr-jzen iets hoger; kalf- en melkkoeien aan voer ruimer, handel goed, stijgende prijs-, varekoeien aanvoer als vorige week, handel vlot, ruim prijshoudend; vaarzen aanvoer flink, handel rede lijk, ruim prijshoudend. BODEGRAVEN, 15 April. Kaas. Aanvoer: 24 partijen. Prijzen: le soort 2.402.44, 2de soort 2.36 2.39 per kg. Handel kalm. TER AAR, 14 April. Groente Witlof I 27—33 cent, idem II 23—25 cent, idem stek 916 cent, spinazie 3136 cent, idem B 1621 cent, was- peen 2126 cent, andijvie 3343 ct., alles per kg. Sla I 1016 cent, idem II 59 cent alles per stuk; radijs 6 7 cent, selderij 1 cent,, peterselie 3 cent, alles per bos, stoofsla 4070 cent alles per bak.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3