RIJNSTREEK De raad veranderde een 8-tal straatnamen Vleesprijzen in Leiden en omstreken vandaag verhoogd WOENSDAG 9 APRIL 1952 DE LEIDSE COURAN'l' EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RUN Nieuwe kantonrechter geïnstalleerd lil een bijzondere openbare zitting van het kantongerecht te Alphen aan den Rijn werd hedenmorgen tot kan tonrechter geinstalleerd mr. H. H. Kirchheiner tot voor kort griffier te Gouda en wnd. kantonrechter te Rot terdam. De mr. Kirchheiner is de opvolger van mr. J. J. H. v. d. Burg, die on langs tot kantonrechter te Rotterdam werd benoemd. Vele vooraanstaande figuren o w. burg. Witschey en de gem. secretaris, de heer Veenhuijsen, woonden de plechtigheid bij. De plv. kantonrech ter, de hejer Chr. Bannier sprak een kort welkomstwoord en was ver heugd, dat Alphen weer een kanton rechter heeft. De ambtenaar van het openb. min. uit Den Haag begroette de nieuwe kantonrechter en bedankte de heer Bannier voor de waarneming. Mr C. M. Loeff sprak namens de leden van de balie. Burg. Witschey namens het gemeentebestuur. Mr. W. Bronk- horst, kantonrechter te Gouda, wens te Alphen geluk met deze kanton rechter met wie hij 9 jaar had samen gewerkt. De heer v. Buuren, voerde het woprd namens het parket van het arrondissement Rotterdam en be lichtte het enthousiasme en de capa citeiten van de nieuwe kantonrech ter. De heer van Dam sprak namens de Leidse pachtkamer. Mr. van Kirch heiner, die de sprekers beantwoord de, stelt zich tot devies om de letter van de wet tot levend beeld te ma ken, te streven naar rechtvaardig heid en liefde voor de mens. Zijn oprechte wens is dit devies in practijk te brengen. Bezwaren van Ged. Staten. Blij kens een schrijven van B. en W. aan de raad hebben Ged. Staten bezwaar gemaakt tegen voorziening in de be hoefte aan vlottende middelen door het aangaan van een kasgeldlening tot een bedrag van maximaal 6.000.000,—, gedurende het jaar 1952, een en ander ten behoeve van kapitaalsuitgaven die voorlopig_ met kort geld moeten worden gefinan cierd. G.S. stellen voor het maximum bedrag voor de totale vlottende schuld in 1952 opgenomen bedrag ad 6.000.000,voorshands te verlagen tot 5.400.000',Hun bezwaai' richt zich voornamelijk tegen de uitbrei ding van de straatverlichting, de bouw van een zuiveringsinstallatie en de bouw van een nijverheids school voor meisjes, geraamd op resp. 100.000,—, f 300.0C0,— en 200.000,voor welke bedragen G.S. financiering op lange termijn adviseren. Hiertegen hebben B. en W. hun bezwaren ingediend, meer speciaal ten - aanzien van de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstal latie, hetgeen dringend noodzake lijk is. Ondanks het feit, dat G.S. van de noodzaak hiervan overtuigd zijn, handhaven zij het eerst ingenomen standpunt. Mede door het feit, dat de ge meente door het deblokkeren van de slotuitkering uit het gemeentefonds over 194-8 inmiddels een bedrag van 191.777,97 heeft ontvangen, willen B. en W. hun aanvankelijk standpunt laten varen en adviseren de raad aan het verzoek van G.S. te voldoen. Middenstand vergaderde. De heer J. L. v. Hedel, belasting-consu lent te Beverwijk, was Dinsdagavond de gast van de Alphense Midden standers, die in een zeer groot aan tal in Hotel „Centraal" bijeen waren. De heer Van Hedel sprak over onderwerpen, welke zich weliswaar niet in alle opzichten lenen voor een gezellig praatje, maar die toch wel vain groot belang zijn in het leven van de middenstander. Nadat spr. een korte inleiding had gehouden over de historié van de belastingheffing, wijdde hij uit over het waarom van de ingewikkeldheid, van het hedendaagse belastingstelsel. Hij verbond er tenslotte de conclusie aan, dat, hoewel er naar gestreefd wordt, toch niet bininen korte tijd 'n vereenvoudiging ten deze .te ver wachten is. Bij de behandeling van het vraag stuk, hoe de middenstander in belas tingopzicht wordt behandeld, was spr. van mening, dat hierbij niet al tijd recht en billijkheid wordt be tracht. De extra belastingheffing, bij het overlijden van een zakenman, over z.g. stille winst, gevormd door het verschil in boek en reëele waar de, noemde spr. een onelegante wijze van belastingheffing. De opheffing van de ondernemersbelasting is naar het inzicht van de heer Van Hedel, niet 'n gunst van de belastingheffer, zoals wel eens van die zijde wordt voorgehouden, maar een gelukkig einde vap 'n onredelijke en onrecht vaardige vorm' van belastingheffing. Ruime aandacht besteedde spr. ook aan de progressieve inkomstenbelas tingheffing, die enerzijds kan leiden tot energieverslapping en anderzijds aanleiding kan geven tot bet opvoe ren van de bedrijfskosten. Tot slot van zijn causerie behan delde spr. nog een aantal belang rijke punten op dit terrein, w.o. kinderaftrek, uitbetalen van loon aan minderjarige kinderen (loonbelas ting-vrij en in mindering te brengen op het zuiver inkomen uit het be drijf en vrij van vereveningshef fing) en in mindering brengen van buitengewone uitgaven, welke spr. in grote lijnen met name en cijfers noemde. Over het algemeen werkte 9pr. met zeer duidelijke voorbeelden. Dat de belangstelling der leden naar de belastingvraagstukken groot was, bleek overigens ook duidelijk uit de vele gestelde vragen, welke de spr. na de pauze beantwoordde. Deze bijeenkomst was geleid door de voorz. de heer C, A. Bos. het schrijven van B. en W., waarin toegezegd wordt, dat er bij de via ducten van de nieuwe brug kleinere opritten zullen komen t.b.v. het kleinere verkeer. Hiermede is een belangrijke meer-uitgave gemoeid, die de gemeente bereid is op zich te nemen op verzoek van de Alphense middenstand. Hiervoor was de ver gadering zeer erkentelijk. Voorts was er een schrijven van de gemeente, waarin advies werd gevraagd met betrekking tot het uit breidingsplan West, waar ruimte wordt gelaten voor winkels. Deze zaak zal eerst door het bestuur wor den bezien en daar in een vergade ring worden behandeld. Tenslotte was er een voorstel om een tentoon stelling of verkoopbeurs te houden, zo mogelijk in de Laura-week. Ten aanzien hiervan zal het bestuur na dere plannen uitwerken. Wit Gele Kruis vraagt subsidie. Het Alphense Wit Gele Kruis heeft zich tot het gemeentebestuur gewend om subsidie in zijn exploi tatie-tekort, dat voor 1952 op f 1270 wordt geraamd. Het tekort vóór 1952 kon worden gedekt, dank zij de goedkope kracht, die men had in de hulp. van het St. Josephpension. De eerwaarde zuster, die met dit werk was belast, was echter niet in het bezit van de ver eiste diploma's om voor subsidie vanwege het Rijk in aanmerking te komen. Daarom werd met ingang van 1 Januari 1952 een gediplomeer de hulpkracht in dienst genomen, hetgeen een uitkering hoger salaris en verhoging van de sociale lasten met zich brengt. Mede hierdoor wordt op bovengemeld tekort gere kend. Deze afdeling gaat zich thans ook bewegen op het terrein van de kin- derhygiëne en de t.b.c.-bestrijding, hetgeen in de lijn ligt van de Rijks voorschriften. De contributie bedraagt thans 0,20 per week, behalve voor bepaalde personen, die in het Sint Joseph pension zijn opgenomen en die 5,— per jaar betalen. Daar de inning dezer contributie merendeels per week geschiedt, zijn hieraan f 250, kosten per jaar verbonden. B. en W. stellen de raad voor om behoudens goedkeuring van het besluit tot wijziging der gemeente begroting door Ged. Staten dezer provincie in het belang der volks gezondheid aan het Wit-Gele Kruis te Alphen aan den Rijn een jaar lijkse subsidie te verstrekken van 2,50 per gezinshoofd, lid zijnde van deze afdeling, voor zover zulks no dig is tot dekking van het tekort over het jaar, waarvoor de subsidie strekt. Geen kunsttandenfabriek. Naar wij vernemen komt de Ned. Kunst- tandenfabriek „Terralum" te Am sterdam niet naar Alphen aan den Rijn. Bedoelde N.V. had het voorne men haar bedrijf uit Amsterdam over te plaatsen naar Alphen aan den Rijn in het pand Julianastraat 62, voorheen bewoond door de fami lie G. v. Staalduinen. De jaarlijkse huurprijs zou 2000.bedragen. Amsterdams burgemeester, die van het vertrek der N.V. vernam, inte resseerde zich persoonlijk zeer voor noden van de N.V. en als een rectie in de hoofdstad een onderdak. Het betreft een oude school, welke geheel voor vestiging van kleine in dustrieën wordt ingericht, met de nodige lichtleidingen, en nu door „Terralum" zal worden betrokken voor de som van 1200.per jaar. 40-Jarig dienstjubileum. De heer D. W. Hartman, opzichter le klas bij techn. dienst van de P.T.T. te Alphen a. d. Rijn, wonende te Lei den, hoopt Dinsdag a.s. zijn 40-jarig dienstjubileum te vieren, 's Morgens om 9 uur zal er een feestelijke sa menkomst zijn in het Nutsgebouw. Alg. ledenvergadering A.R.C. In de jaarlijkse algemene ledenver gadering in hotel Centraal werd de heer Schreuder als voorzitter herko zen. Als bestuurslid werd de heer H. van der Linden herkozen, terwijl in de bestuursvacature werd voor zien door de benoeming van de heer Th. J. Wentink. Als leden der elf talcommissie werden benoemd de heren G. Ooms, J. v. d. Linden, G. Koopman, J. v. Duin en W. J. Bergs- hoeff. Aanbesteding. Door ret R.K. schoolbestuur werd hedenmorgen aanbesteed het bouwen van een les lokaal op de zolderverdieping van de R.K. Meisjesschool aan de Para- dijslaari. Er waren 15 inschrijvers. Hoogste was de fa. Kinds met 9100; de meer Slingerland te Al- phèn a. d. Rijn met 7756. De gun ning is aangehouden. Geboren: Willem Hendrik, z. van Arie Kooij en Nelly W. Broer; Petrus Joannes Gerardus, z, van Joannes M. Borgers en Emerentia Kempers; Petrus Apolinaris Maria, van Rudolfus W. Scheltinga en Elisabeth H. G. Woudberg; Willy Gerardine, d. van Dirk de Rek en Trijntje Anker; Leonardus, z. van Leonardus van den Heuvel en Adriana W. v. Leeuwen; Bregitta Gerdina, d. van Dirk Hart en Ger- rir.a A. de Jong; Isaac Antonius Ma- z. van Isaac J. Kuijf en Petro- nella G. van der Hulst; Aaltje, d. van Hendrik Slagter en Annigje Geer- lings; Reutje Wim, z. van Dirk T. Rijzinga en Dirkje v. Heusden; Pe- tronella Barbara Maria, d. van Hen- drikus Dongelmans en Theresia Rombouts; Bernardus Petrus Maria, z. van Hendrikus Dongelmans en Theresia Rombouts; Dirkje Elisa beth, d. van Gerrit J. den Hertog en Maria Joha. Ondertrouwd: Hendrik E. de Vries 23 j. en Wilhelmina van der Lelie 22 j.; Cornelis Schijf 28 j. en Corne lia M. v. 't Wout 30 j.; Pieter Kleijn 27 j. en Jannie Koetsier 22 j.; Johan nes H. Joor 35 j. en Johanna M. Can- negieter 43 j, Getrouwd: Jacob van der Put 45 j en Cornelia Kroon 35 j Overleden: Jacob Ouwehand 80 j.; Alida P. M. van Kuijeren 82 j., wed. G. M. Opdam; Cornelia H. M. Vlas man 61 j.; Wilhelmus Zoet Aar van der Vlist 93 j. ALKEMADE Geboren: Janny d. van P. Ver- weij en M. G. de Bock; Alida Mar- garetha d. van J. J. Daleman en G. M. v. Berge Henegouwen; Elisabeth H. C. d. van Th. Turk en F. J. van Klink; Thomas P. J. z. van C. J. Ho- genboom en C. M. van Berkel; Ge rardus J. z. van H, J. Spruit en G. C. de Jong; Cornelis J. A. z. van W. v. d. Star en Th. W. Nederstigt. Ondertrouwd: C. G. Borst en J. J. Borst; H. P. Timmers en A J. Dis seldorp; J. Th. Bakker en J. M. van Klink; P. J. Wesselman en A. goede koopman, bezorgde hij de di- Hillebrand; C. J. van Klink en H. Gemeenteraad Leimuiden De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer G. A. Tasseron, loco-burgemeester. De voorz. deelde mede, dat de burge meester wegens ziekte verhinderd was de vergadering te presideren. De voorz. deed mededeling van een schrijven van de familie Stapensea, waarin dank gebracht wordt voor de bewijzen van sympathie en steun bij het overlijden van dokter Sta pensea. Van de minister van financiën is een schrijven ontvangen, waarin de belastinguitkering voor het jaar 1950 wordt bepaald op f 3539,61. Op voorstel van B. en W. werd de verordening op de heffing en invor dering van begrafenisrechten op nieuw vastgesteld. Wijzigingen wer den niet aangebracht. Besloten werd aan de heer G. Aartman te verkopen een perceel grond groot 500 M2 voor 2 per M2. De heer Aartman wil op dit perceel twee woningen bouwen. Van het R.K. Kerkbestuur wordt gekocht een stukje grond groot 200 M2 tegen 2 per M2. De vergoeding ingevolge art 111 der L.O.wet 1920 werd voor de bij zondere scholen over het jaar 1951 bepaald als volgt: R.K. Jongensschool 137 1/3 x 25.— 3433,33; R.K. Meisjesschool 145 x 25.3625; School m. d, Eijbel 135 2/3 x 25 3391,67. De vergoeding voor de vak leer krachten aan de R.K. Meisjesschool (handwerken) werd bepaald op 1034.03. De begroting dienst 1951 wordt gewijzigd tot een bedrag van 10813,98. De rekening van het Woningbe drijf dienst 1950/1951 en opgemaakt door het Centraal Bureau voor Veri ficatie werd aangeboden. Een com missie uit de raad zal deze rekening onderzoeken. De politieverordening werd aange vuld met een bepaling waarbij het aan personen van tweeërlei kunne verboden is om langs de wegen te gaan liggen of zitten. Op voorstel van B. en W. werd aan het Oranje Comité een subsidie ver- Verder werd deze avond behandeld leend van 200 voor de tractatie aan de schooljeugd ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Verandering straatnamen. Op voorstel van B. en W. werden enkele straatnamen van naam ver anderd: X De Kattenbrug wordt Nieuwveen- seweg; Geerdijk en Pulmot wordt Geerweg; Oudewetering wordt Wes ter dijk; Het Eiland wordt Westeinde; Woudsedijk wordt Willem van der Veldenweg (naar de in de oorlog omgekomen illegale strijder Willem van der Velden); de Drecht wordt Drechtkade; Tolhuis wordt Tolhuis kade; Kloof pad wordt Raadhuislaan. De heer Buikx zou de naam Noor der weg gewijzigd willen zien in Noordeinde. De Raad kon hiermede accoord gaan. Vastgesteld werd nog een besluit tot het aangaan van een geldlening in verband met de Nationale lening Woningbouw 1952. Vastgesteld werden nog enkele pensioen grondslagen voor wijlen Dr. Stapensea, in diens kwaliteit van vaccinateur, doodschouwer en ge meentegeneesheer. Enkele wijzigingen werden aan gebracht in het besluit waarbij een voorschot wordt gevraagd aan het Rijk voor het achterstallig onderhoud der Woningwetwoningen. Het Rijk wil het voorschot bepaald zien op 37113.—. De heer Buikx vroeg of B. en W. hun medewerking willen verlenen bij het zoeken naar een passende woning voor de heer Castelein. Heeft deze een woning dan kan met de bouw van een parochiehuis begon nen worden. De voorz. zegt dat B. en W. de meest mogelijke medewer king zullen verlenen. De heer Vonk drong er bij B. en W. op aan om op te treden tegen de mensen die hun eigendommen langs de openbare weg met prikkeldraad hebben afgezet. De voörz. zei dat B. en W. zullen optreden. Aan de leden van de raad zal alsnog een begroting der ge meente verstrekt worden. De heer Vonk, drong er bij B. en W. op aan om bij het polderbestuur nog eens te informeren, hoe het staat met de besluiten inzake de ontsluiting van Vriezekoop. i M. Termeulen; G. M. Spruijt en M. A Th, Derksen. Gehuld: J. N. van der Wereld en A. J. Zoet. Overleden: C. A. M. Zoetendaal 1 jaar; M. M. Ghijs, eehtg. van P. Krispijn, 72 j. HOOGMADE Wit Gele Kruis. Gisteravond hield de afdeling Rijpwetering- Oud-Ade-Hoogmade van het Wit Ge le Kruis een alg. ledenvergadering i.v.m. de toetreding van een 100-tal leden afkomstig uit Hoogmade. In zijn openingswoord, zette de voor zitter, de heer W. Hartog, uiteen, waarom ook de gezondheids zorg op principieële katholieke grondslag van de grootste waarde is. Het ver heugde spreker dan ook dat ook hier in Hoogmade de noodzaak was aan gevoeld om aansluiting te vinden bij het Wit-Gele Ki'uis, van welke aan sluiting de reeds bestaande afdeling RijpweteringOud-Ade van het be gin der onderhandelingen af een warm hart toedroeg. Teneinde de Hoogmadese leden enig inzicht te ge ven in de werkzaamheden welke in het afgelopen jaar werden verricht las secretaris B. Baak het jaarverslag voor, waaruit wel duidelijk bleek, wat er zoal te verzorgen valt. Ver volgens moest worden overgegaan tot verkiezing van 4 bestuursleden afkomstig uit Hoogmade. De voorz. vestigde er nadrukkelijk de aandacht op, dat ieder geheel vrij is in zijn keuze, doch wilde enige richtlijnen geven door het voorlopige bestuur gezien de nog te regelen zaken ook als definitief bestuur te kiezen. Na de stemming bleek dat het voorlo pige bestuur bestaande uit de heren P. C. Beers, J. P. Baak, P. H. v. Me- lick en Th. J. v. d, Wereld gehand haafd was, voorz. bracht dank aan deze heren voor de vele werkzaamheden en de grote moeite, welke zij zich hebben getroost, om deze resultaten te verkrijgen en vertrouwen ook in de toekomst op hen te kunnen mo gen rekenen. Hierna volgde de rondvraag waar bij de gestelde vragen door de voor zitter op bevredigende wijze konden worden beantwoord. Nader kan nog worden medegedeeld dat de zieken verzorging direct kan ingaan. Elkeen die de wijkzuster op huisbezoek wil hebben kan zich rechtstreeks tot haar wenden.: Zr. Castemiller, Koppoel- laan 14, Rijpwetering, telef. no. 231. Voorts kan desgewenst een beroep gedaan worden op de heren Beers en v. d. Wereld, die zich dan met de wijkzuster in verbinding zullen stel len. Zodra het consultatiebureau voor zuigelingen geopend kan worden, zal hiervan mededeling worden ge daan. LEIDERDORP Herdenkingsavond. Gisteravond herdacht de Leiderdorpse Zangver eniging „Hart en Stem" in samen werking met de gemengde zangver eniging „Prinses Juliana" uit Sche- veningen het lijden van Christus in het Paas-oratorium „Der Tod Jesu" van C. H. Graun. Medewerking ver leenden de solisten Emmy Hodden- bagh, sopraan, Fietje Dekker mezzo sopraan Constant v. d. EJshoudt te nor en Freek Los, bas, die hun par tij naar behoren vertolkten. De be geleiding was in handen van Fi Schoettle. Er werd, onder leiding van mevr. Truus Massaar-van Driel, en thousiast en met overtuiging gezon gen. Hedenavond volgt een herha ling in Scheveningen. ROELOFARENDSVEEN STILLE OMGANG. Hein Kalker ging mee. Uit verschillende plaatsen in en rondom Leiden werd bij het bestuur van de Stille Omgang geïnformeerd, of de 86-jarige Hein Kalker, niette genstaande het slechte weer van ha gel, sneeuw en harde wind, zijn vijf en twintigste beevaart met de Stille Omgang heeft kunnen volbrengen. Voor deze vele belangstellenden kunnen wij meedelen, dat Hein Kal ker inderdaad het weer heeft ge trotseerd. Abnormaal hoge veeprijzen Met directe ingang van heden is de I maal hoge veeprijzen en in geen en- verkoopprijs van het rund- en var-1 kei opzicht een verhoging van de kensvlees in Leiden en omstreken met 40 tot 50 cent per kg. verhoogd. Slechts spek en reuzel vallen buiten deze verhoging. Eerst na een zeer langdurige ver gadering, welke gisteravond in „Het Gulden Vlies" werd gehouden, is de Pr ij zenadviescommissie van de S.V.V. voor Leiden en omstreken, samenge steld uit werkgevers en werknemers in het slagersbedrijf, welke haar be voegdheden ontleent aan een ministi- rieel besluit, tot deze ingrijpende prijsverhoging overgegaan. Zowel de voorzitter van deze commissie, de heer G. P. Bergers, als de adviseren de leden hebben er met grote nadruk op gewezen, dat deze verhoging uit sluitend verband houdt met de abnor- winstmarge inhoudt. Het merendeel der slagers accountantsrapporten hebben dit uitgewezen werkt met verlies. Het gros der slagers, zo werd opgemerkt, verdient tegenwoordig de kosten, doch niet de kost. Hoewel men zeer goed begrijpt, dat deze aan zienlijke verhoging voor de consu ment een bittere pil is, valt hieraan op dit moment niet te ontkomen. Van dag tot dag zal de commisie echter nauwlettend de marktprijzen volgen en er naar streven deze verhoging zo spoedig mogelijk ongedaan te maken. Veel perspectief voor een spoedige verlaging ziet men echter niet, omdat de thans vastgestelde en verhoogde vleesprijs in feite nog te laag is. Met het oog op de financiële posi tie van vele slagers, drong de com missie er op aan om in het ver volg niet meer op crediet te verko pen. Minder leerlingen op R.K. Avondtekenschool In het jaarverslag van de Avond tekenschool v. i de Ned R. K. Volks bond, afd. Leiden, over 1951 wordt gememoreerd, dat de veranderingen in het Nijverheidsonderwijs vrij laat afkwamen, zodat in de zomervacan- tie gewerkt moest worden aan het nieuwe leerplan. Herin werden de lessen van 60 tot 50 minuten terug gebracht. Het aantal leerlingen voor de cur sus 1951'52 bedroeg 184, een ach teruitgang van 39 ten opzichte van het voorafgaande -cursusjaar. Deze vermindering wordt toegeschreven aan de economisch crisis en aan de te geringe belangstelling voor de pot tenbakkerscursus, die geen doorgang kon vinden. De cursus edelmetaal kreeg niet het aantal cursisten verwacht mocht worden. Van de 184 leerlingen komen er 115 uit Leiden en 69 uit de omliggende dorpen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Indologie (Econ.) de heren H. Neyndorff 's-Gravenhage, B. Setitit 's-Gravenhage; voor het candidaats- examen wis. en natuurkunde (A) dc voerd: 2 s'lierenr 110 melkkoeien, 40 Nieuwe vrijwilligers naar Korea Van Schiphol is gisteravond een aanvullingsdetachement van 25 Ne derlandse vrijwilligers per K.L.M.- vliegtuig naar Korea vertrokken. Het detachement, dat op 15 April door een tweede van gelijke grootte gevolgd 2al worden, staat onder commando van eerste luitenant F. J. F. M. Weyn Banningh uit Groenlo, die reeds eerder bij het Nederlands detachement Verenigde Naties op Korea heeft gediend. De totaalsterkte van het N.D.V.N. zal hierdoor op 750 man worden gebracht. In dc tweede helft van Mei vertrekt uit Rotterdam per schip een aflossingsdetachement ter sterkte van 250 man. Bij al deze eenheden bevinden zich verscheidene oud-leden van Tiet Nederlands deta chement Verenigde Naties, die voor de tweede keer getekend hebben. heren N. A. A. Niekerk Bodegraven, A. C. M. Delsing Leiden, P. Chris- tiaanse Rotterdam, idem (D) G. M. V. van Aardenne Leiden, idem (F) mej. P. Fernandes Leiden, idem (L) de dames Th. J. Bouma Rotterdam, J. G. Petit 's-Gravenhage, idem (K) mevr. E. H. Heuck van der Plas Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Marjanneke d. van J. Zierikzee en P. Kop; Jacobus Johan nes z. van A. Tegelaar en C. de Boer; Antonia Engelina Josephina Maria d. van W. F. van Koot en M. T. Bos kamp; Johannes z. van D. Filippo en A. M. v. d. Maas; Johanna d. van S. Pracht en T. N. v. d. Hoogt. Overleden: E. Filippo huisvr. van Zirkzee, 38 j.; J. W. Heemskerk m. 52 jaar. Wie veilig loopt, loopt langer mee. VAN ONZE ADVERTEERDERS Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de fa. J. J. Sloos en Zoon zich vestigde in het pand Stille Rijn 11, Om aan dit zilveren jubileum een bijzonder cachet te geven, heeft men tegelijkertijd de zaak inwendig ge moderniseerd. Door deze restauratie is de huur-afdeling gescheiden van de verkoopruimte voor herenkleding. Het geheel maakt een frisse en over zichtelijke indruk. Overweldigend groot was de belankstelling van cliënten en fabrikanten, die zich zo wel in bezoek als in het zenden van bloemstukken en schriftelijke feli citaties uitte. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 April. Vee. Aange- vette koeien, 273 varekoeien c.a., 10 vette kalveren, 212 nuohterc kalve ren, 67 weidcschapen, 25 lammeren, 31 varkens, 114 schrammen, 351 big gen, 1 paard. 21 geiten, totaal 1257 stuks. Notering: melkkoeien 6751050, vette koeien f 8001250, varekoeien 550850, vette kalveren 210 360, nuchtere kalveren 35—55, wei dcschapen 190240, varkens ƒ200- 350, schrammen 60105, biggen 35—50, geiten 15—35. Handel: melkkoeien, vaarkoeien, vette kalveren levendig; vette koeien, nuchtere kalveren slepend; schapen, schrammen, biggen, geiten mat. Kaas. Aangevoerd: 14 par tijen Goudse kaas; lc soort zware f 240—244, idem 2e srt f 236—239. Handel kalm. WOERDEN, 9 April. Kaas. Aan voer 9 partijen. Prijzen: le soort 2.41—2.45. 2e soort 2.36—2.40 per kg. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 8 April. Bloemen. Rose Copland 0.690.85, Carara 0.62—0 81, White Sail 0.59— 0.72, Zenober 0.400.55, Crown Im perial 0.560.66, Kansas 0.520.72, E Eddy 0.58—0.72, Elizabeth 0.85— 1.15, Bartigon 0.700.84, Prunus 0.65—0.70, Moederdag 0.85—1 25, Golden Harvest 0,751.15, Snowdon 0.68—0.76, Campfire 0.58—0.72, W. Pitt 0.60—0.76, Tindal 0.65—0.71, Al bino 0.75—0.80, Sonja 0.65—0.75, Hil- legarda 0,580.64, White Virgine 0.50—0.59, John Gay 0.65—0.71, Dub bele tulpen 0.520.72, Parkiettulpen 1.302.00, Narcissen 0.170.42, Ane monen 0.240.39, Lathyrus 0.55 0.80, Freesia's 0.491.00,» Irissen 0.80—0.90. Uw Paasrollade HETZU RUND- OF VARKENS VERZORGEN WIJ TOT IN DE PUNTJES. Varkens rollade 2.10 Varkenslappen v.a. „2. Idem verse worst 1.70 Runder Rollade 1.90 Idem lappen vanaf 1.70 ld. malse biefstuk 0.47 per 100 gram. Gehakt half om half 1.40 Vet spek 1.50 Mager spek1.60 Ook voor broodbelegging zijn wij enorm gesorteerd, o. a.: Alles per 100 gram: Gebraden Rosbief 0.50 Leverkaas 0.38 Ontbijtspek 0.40 Rookworst Leverworst Bloedworst Zure Zult 0.30 0.20 0.22 0.20 ONZE WEEKRECLAME: 100 gr. Leverkaas en 100 gram gebraden gehakt van 0.74 voor f 0.68 ZOOALS STEEDS Prima kwaliteit en correcte bediening Slagerij MAASDAM STEENSTRAAT 18-20 LEIDEN, TELEF. 22159. Gevraagd net R. K. Dagmeisje, leeftijd 16 jaar, Br. onder no. 3098 buresau van dit blad. 3068 5? Dames, voor één gulden weer een nette hoed, nieu we tulle op uw hoed. Klaar terwijl U wacht, voor één gulden. C. de Grootvan Egmond, Haarlemmerstraat 145-147, Leiden. 8961 2* Gevraagd per 1 Mei een flink R. K. Meisje, liefst voor d. en n. bij A. G. van Swieten, Korevaarstraat 37 Leiden, Tel. 23565. 3072 <2 Net R. K. Meisje ge vraagd voor dag of dag dag en nacht, bij J. G. Schrama, Rijndijk 142, te Voorschoten, tel. K 1710, no. 22773. 3083 Mevrouw Timmers, Papengracht 19, vraagt een net meisje voor dag en nacht, v. g. g. v. 3074 3? Gevraagd een net jong meisje voor de huishou ding. Mevr. v. d. Meij, Voorschoten, Schoolstraat 3? Gevraagd flink R. K. dagmeisje. J. A. v. d. Meer, Kerkstraat 65, Noord wijk Binnen. 8958 <2? Gevraagd R. K. Ban- ketbakkersleerling of der de bediende. J. H. Jaspers, Mors weg 104, Leiden. 3082 Gevraagd net meisje voor de dag. Aanm. na 7 uur mevr. Dr. Muller, Mors singel 11. 3080 2* Aangeboden wandel wagentjes in zeer goede staat en enige verhuiskis- ten, Noordeinde 28a. 3086 Heer, m. b. 1.. monteuï, zoekt net kosthuis. Br. on der no. 3075 bureau van dit blad. 2* Te huur: grote gestoff. zonnige zit-slaapkamer op het Zuiden, aan Singel, centrum stad, met vaste wastafel, Direct te aan vaarden. Br. onder no. 3081 bureau van dit blad. 2* Jonge haantjes, braad kippen, poulardes, soep- en ragoutkippen, zeer voorde lige prijs, de Bruin, Hoge- woerd 72, tel. 25031. 3084 2* Gek. Pootaardappclen. Nog beperkt voorradig: Eersteling en Doré ge kiemd. tevens Meerlander, Furore, Rode Star en Noor deling, gebaald. N. A. K. plombé, Fa. M. van Klin ken, Aalmarkt 6, Telef. no. 20034. 3087 *2? 3 stuks Eierdopjes sa men 29 ct., uitgevoerd in 2 kleurig plastic, prachtig model. Alleen met inleve ring van deze advertentie. Geldig tot 19 April. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, No va Noordeinde 43, Leiden. *2? Eenmaal bezocht, vaste cliënt. Dit moet bij U de doorslag geven, normale prijzen maar le klas af werking. Permanent, was sen, watergolven, ondule- ren. Maison Marcel, Nw. Rijn 54, t. o. Gangetje, te lefoon 22768. 2957 2* Gramophoonplaten ge vraagd, wij betalen goede prijs. Tevens aangeboden Accordeon (pianoklavier), Banjo's, Mandolines, Gi taars, koffergramophoons, pracht cither, motor pick up in cassette, veren, on derdelen en reparaties! W. Grönloh, Burgsteeg no. 9, Leiden. 3085 2* En toch is het zo Dames voor bruidssluiers 280 c.m. breed per meter 6.75, communie sluiertjes pas klaar vanaf 1.75, 2.75, /3.75. C. de Groot—v. Eg- mond, Haarlemmerstraat 145-147, Leiden. 3962

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3