Malie (j Kamper molen een halve kilometer verplaatst Idk Nederland en de wereldkam pioenschappen zweefvliegen Jionitigin Bezocht oude ACed. 3ie*h DINSDAG 8 APRIL 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De enige molen, die Kampen nog bezit ij Maandagmorgen naar een 550 meter verder gelegen plaats overge bracht. Voor dit transport had de raad van Kampen een crediet be schikbaar gesteld, aangevuld met en kele subsidies en bijdragen van par ticulieren. Twee tanktransportwagens elk met 24 wielen, verzorgde het ongewone transport. In de loop van de morgen werd het gehele bovenstuk van de molen (de wieken waren reeds gede monteerd) op de transportwagen ge zet. Deze bovenbouw van de molen had een gewicht van 85 ton. Om half drie was men zover, dat de molen van de Belt af naar de rij weg kon worden getransporteerd, waarvoor een aparte afrit was ge maakt. Door twee auto's, voorzien van zwa re dieselmotoren, werd het gevaarte in beweging gebracht. Precies zes minuten later was het transport op weg naar de nieuwe plaats van bestemming. Een en ander had een vlot verloop. Nadat men bij de Apeldoorniestraat het gevaarte had gedraaid werd de molen verder getrokken. Er moest worden gestopt om takken vani de aan de weg staande bomen te zagen. Om half vijf was de plaats van be stemming bereikt. De molen wordt nu op vijzels geplaatst, waarna de onderbouw zal worden aangebracht Niet prettig voor Soekarno •De Australische minister van Bui tenlandse Zaken R. Casey heeft te Djakarta meegedeeld, dat hij presi dent Soekarno had uitgelegd, dat enige verandering in de souvereini- teit van Nederlands Nieuw-Guinea een ruïneuze invloed op de Austra lische openbare mening zou 'heben. Ofschoon Indonesië zeer besliste wensen inzake Nederlands Nieuw- Guinea had, hechtte president Soe karno waarde aan de vriendschap van Australië, aldus minister Casey. Uk heb uitgelegd, dat het gehele vraagstuk besproken moest worden in het groter verband van de inter nationale politiek, zo besloot minis ter Casey. Scheuring in de Masjoemi De Islamietische godsdienstige ver eniging Nahdatoel Oelama heeft in een Zondag te Soerabaja gehouden vergadering in principe besloten, uit te treden als buitengewoon lid van de Masjoemi. Op 't congres van de Nahdatoel Oelama, dat eind April te Palembang zal worden gehouden, zal dit besluit ter goedkeuring worden voorgelegd. Mede in verband met dit bendht nemen te Djakarta de geruchten toe, dat een splitsing in de Masjoemi, de grootste politieke partij van Indone sië, aanstaande is.. Enkele bladen hebben reeds berichten gepubliceerd, afkomstig uit „kringen van de Ma sjoemi", dat het uittreden van de afgetreden minister-president, dr. Soekiman, en de voormalige minis ter van Financiën, mr. Wiibisono, te verwachten is. Amerika's staalexport Opschorting wegens stakingen Amerika heeft de export van staal voorlopig verboden als gevolg van de omvangrijke staking in de staalindus trie, die tegen Woensdag is aange kondigd, indien op het laatste ogen blik geen regeling voor de looneisen der 700.000 betrokken arbeiders ge vonden wordt. Het verbod heeft geen betrekking op verschepingen, die thans reeds naar de havens onderweg zijn. De aflevering van staal aan Amerikaan se firma's, die auto's en gebruiks goederen vervaardigen, is eveneens stop gezet, omdat, zo verklaarde de directeur van de defensieproductie, Fleischmann, een staking „een dras tische terugslag" zou hebben op de "uitvoeringen van 't programma voor de atoomenergie, op de munitie- fabricage en de voltooiing van nieuwe fabrieken voor de defensie. Intussen worden door de loonsta- bilisatiecommissie alle mogelijke po gingen gedaan om een oplossing te vinden voor de looneisen der arbei ders. Ook het telegraaf- en telefoonver keer in de V.S. kampt met ernstige moeilijkheden. Want bij de sinds vijf dagen stakende 31.000 arbeiders bij de telegraafdiensten hebben zich vandaag byna 70.000 employé's van de telefoonmaatschappij gevoegd. Een zegsman van de telefoonmaatschappij verzekerde echter, dat de meeste diensten normaal voortgang vinden. Engels dorp zakt weg Een langzame ,doch onweerstaan bare grondverschuiving dreigt het dorpje Jackfield in West-Engeland, dat 700 inwoners telt, in de rivier de Severn te slepen. De muren van winkels en huizen bij de rivier vertonen scheuren en gaan overhellen; de hoofdstraat van het dorp vertoont eveneens scheu ren. Reeds hebben zes gezinnen het dorp verlaten en maatregelen wor den genomen om nog 200 personen te evacueren. Een gemeentelijke functionaris heeft verklaard, dat de moeilijkhe den bijna zeker zijn veroorzaakt door niet meer in ontginning zijnde kleimijnen onder het dorp, die vol gelopen zyn met water. De door het snelle smelten van de sneeuw gezwollen Missouri bedreigt de hoofdstad van de Amerikaanse staat Zuid-Dakota, Pierre, met de ergste overstroming in zeventig jaar. Volgens voorspellingen van de weerkundige dienst bestaat de kans, dat de Missouri bij Pierre tot 8 me ter zal stijgen, d.w.z. drie meter bo ven overstromingspeil. Te Bismarck (Noord-Dakota) en te Sioux Falls (Zuid-Dakota) schijnt de river haar hoogste punt te heb ben bereikt. In deze plaatsen moes ten 2.000 inwoners worden geëva cueerd. Te Sioux Falls is een man verdronken. NEDERLANDSE DEELNEMING AAN DE BRITISH FOOD FAIR. De ernstige importbeperkingen van Engeland hebben bij belanghebben den in de voedingsmiddelen-branche de vraag doen rijzen, of deelneming aan de British Food Fair, een grote voedingsmiddelententoonstelling in Londen (5—17 Juli a.s.), nog wel zin heeft. Zoals eerder gemeld, heeft het Cihan (Centraal Instituut ter bevor dering van de Buitenlandse Handel) deelneming aan deze Engelse voe- dingsmiddelenbeurs op haar Jaar beursprogramma geplaatst na over leg met het Ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening. De voornaamste reden hiervoor was, dat Nederland als traditionele leve rancier van voedingsmiddelen in En geland gebruik diende te maken van de gelegenheid dit maal aan de Lon- donse Food Fair deel te nemen. Te voren konden aan de Food Fair na melijk slechts firma's uit het Britse Gemenebest deelnemen. Thans heeft de Food Fair een internationaal ka rakter. Bovendien werd het onwaar schijnlijk geacht, dat de Britse im portrestricties van permanente aard' zouden zijn. Aangezien thans de uiterlijke datum voor aanmelding 15 April a.s. vlug begint te naderen en hier voor onze agrarische export naar Engeland grote belangen op het «pel staan, heeft het Ministerie van Land bouw. Visserij en Voedselvoorziening zich (lezer dagen opnieuw met een brief tot belanghebbenden gewend, waarin bij het deelnemen aan de British Food Fair „warm aanbe veelt". BEURS VAN 1000 BESCHIKBAAR Het bestuur van het Fonds doctor Catharine van Tussenbroek te Am sterdam maakt bekend, dat in 1952 een beurs groot maximaal f 1000 be schikbaar zal worden gesteld. Over eenkomstig de statuten van het fonds zullen deze gelden worden toe gekend aan een Nederlandse vrouw, die, na voltooiing van haar univer sitaire studie of bijna aan het einde daarvan, met een bepaald doel een wetenschappelijk onderzoek, onver schillig op welk gebied, in het bin nen- of buitenland wenst te verrich ten. Sollicitaties met een omschrijving van het onderzoek en met opgave van referenties moeten vóór 15 Mei a.s< worden ingediend. sidiering van de Nederlandse Opera en in samenhang daarmede de subsi diëring van een nieuw te vormen en te 's-Gravenhage te vestigen Neder lands ballet, nog steeds van kracht zijn. Hoewel de staatssecretaris be treurt, dat deze plannen nog steeds niet verwezenlijkt konden worden, heeft hij geen steun verleend aan an dere plannen tot oplossing van de be staande moeilijkheden in de Neder landse balletwereld. Slechts indien het bestaande plan niet tot uitvoering zou kunnen worden gebracht het geen tot nog toe niet is gebleken is hij bereid medewerking aan andere plannen in overweging te nemen Dit geldt uiteraard ook voor de plannen van het Prins Bernhardfonds voor een coördinatiebureau voor het vrije ballet. Afspraken met het Prins Bernardfonds zijn te dezen niet ge maakt. Medewerking van het Prins Bernhardfonds aan de plannen van de overheid zal door de staatssecre taris op hoge prijs worden gesteld. De berichten betreffende plannen in de Nederlandse Opera tot op richting van een vast ballet zijn door het bestuur en de directie van de Ne derlandse Opera als onjuist aange merkt. Naar aanleiding van deze be richten hebben voornoemd bestuur en direqtie opnieuw de verzekering ge geven medewerking te zullen verle nen aan de plannen van de overheid. Uit de omstandigheid, dat het bal let van de Nederlandse Opera bin nenkort zelfstandig voorstellingen zal geven, mag derhalve niet de conclusie worden getrokken, dat hierdoor de plannen van de overheid worden doorkruist. Deze balletvoorstellingen zijn een uitvloeisel van de tot nog toe bestaande situatie en staan in geen enkel verband tot een komende nieuwe constellatie. die graag een hoedje had Zegt tegen papa: „Ik weet wa> fles Tip halen Jij mijn hoed betalen." En waarachtig, hl) deed dat. Inr. Hr. J. Z., Leiden ontv. 1 fl. Tip 1 Lil. Bootz' Oude Qenever (Advertentie.) BALLETPLANNEN. Wij vernemen van de staatssecre taris van Onderwijs- Kunsten en We tenschappen naar aanleiding van be richten, die over balletplannen zijn verschenen, dat de destijds tussen het Rijk en de drie grote gemeenten gemaakte afspraken in zake de sub- KELLNER EN KOK VEROORDEELD WEGENS INBRAAK. De Rechtbank te 's Gravenhage ver oordeelde hedenmorgen de 19-jarige kellner H. van der V. uit Leiden tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek. Op een avond van de maand Fe bruari jl. werd van der V. bij een po ging tot inbraak in een bakkerswin kel in Den Haag door de politie op heterdaad betrapt. Zi. bleek een goe de vangst gedaan te hebben, want na de arrestatie van van der V., bekende hij tezamen met de Amsterdamse kok J. den E. een inbraak en twee pogin gen tot inbraak in Den Haag te heb ben gepleegd. De inbraak leverde een geldkistje met 4000 gulden op. Den E., die reeds verschillende veroordelin gen achter de rug heeft, hoorde zich hedenmorgen tot 2 jaar en 6 maan den met aftrek veroordelen. De officier eiste 14 dagen geleden tegen van der V. anderhalf jaar ge vangenisstraf met aftrek en tegen den E. drie jaar met aftrek. De chauffeur J. C. S. en de kan toorbediende van L. beiden uit Den Haag, die van d<- inbraak afwisten, persten van der V. ieder 100 gulden af. onder bedreiging, dat zij anders naar de politie zonden lopen. De rechtbank veroordeelde S. he denmorgen wegens heling tot maanden gevangenisstraf met aftrek en Van L. voor hetzelfde feit tot 6 maanden met aftrek. De officier Inderdaad dit is weer een echte feeataanbieding. NATUURZIJDEN SHAWLS en POCHETTES waren tot voor kort het dubbele van de prijs, waarvoor wjj ze U nu aanbieden. Wij kunnen U dezo SHAWLS on POCHETTES leveren in meer dan 20 verschillende pasteltinten. WOENSDAGMORGEN begint de verkoop van deze zuiver ZIJDEN SHAWLS en POCHETTES en U betaalt dan slechts, vierkante Shawls of Hoofddoek 2.25 Pochettes 0.89 Vanaf Woensdag brengen wij een enorme collectie TAFELLAKENS tegen fantastisch lage prijzen, o.a. WIT DAMAST TAFELLAKEN, flinke maat vanaf 4.95 WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZACHTER. Droog weer met nu en dan op klaringen. Zwakke tot matige wind. Hogere temperaturen overdag. 9 April: zon op 5.57, onder 19,27; maan op 18.52 en onder 5.19 uur. EVALLEN Ook ln ROKKEN en BLOUSES beter en toch goedkoper. Haarlempierstraat hoek Donkersteeg Midza bonnen PAARDEN IN DE BIOSCOOP. Te Nottingham zijn van de week twee Britse renpaarden naar de bios coop gebracht, om de film van de Grant National te zien. De eigenaar Frank Coton hoopte, dat de paarden „er iets van op zouden steken". Of deze hoop in vervulling is ge gaan, is tot op heden niet bekend. Het is echter wel bekend, dat de staanplaatsen voor de twee paarden 2 shilling kostten en zij tijdens de voor stelling voor ongeveer acht maal dat bedrag aan stoelen in elkaar getrapt hebben. „Nog meer van die klanten", zucht te de bioscoopeigenaar. KINDERVERHAALTJE. Een moeder uit Folkestone had haar vierjarig dochtertje een verhaal tje voorgelezen over een jongetje, dat niet meer wilde eten en na vijf dagen van honger dood ging. Het meisje vond dit ontzaggelijk dapper van het jongetje en omdat ze er zelf ook wel iets voor voelde om een heldin te worden, weigerde ze halstarrig om nog te eten. Teneinde raad heeft men het kind naar een ziekenhuis moeten brengen, waar het enkele weken kunstmatig gevoed werd. Precies een maand na dat de moeder het verhaaltje had voorgelezen, heeft het kind weer voedsel tot zich genomen. Nu zit de vader van hel meisje in de gevangenis, omdat hij tijdens de boekenweek alle ruiten van boek handelaren in Folkestone kapot heeft gegooid. eiste 14 dagen geleden tegen S. en van L. respectievelijk 1 jaar en 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek. 6 Vliegersgeselecteerd De Nederlandse ploeg naar de we reldkampioenschappen zweefvliegen, die van 30 Juni tot 13 Juli nabij Ma drid zullen worden gehouden, zal uit aoht man in totaal bestaan, vliegers en helpers. Op grond van de resul taten, die tot dusverre zijn behaald is een zestal vliegers geselecteerd. Er zal nog een verdere selectie wor den toegepast, alvorens de definitieve groep van vier vliegers zal worden aangewezen. Het zestal, waaruit de vertegenwoordigde Nederl. zweef vliegers moeten komen, bestaat uit: J. A. Aalmoes te 's Gravenhage, lid van de Zuidhollandse Vliegclub en houder van het Nederlandse afstands record met 281 km., J. de Boer te Am sterdam, lid van de Amsterdamse club voor zweefvliegen, G. J. Ordel- man, M. G. J. van Welsum, H. Vrie- link en vermoedelijk ook de luite nant ter zee der tweede klasse A. H. D. Hoppener, allen van de vlieg club Teuge. Zy ontvingen op Teriet o.a. een blindvlieg-training. Daartoe wordt gebruik gemaakt van 'n twee- zits Goevier-zweefvliegtuig. In dit toestel vliegen een instructeur en de candidaat vlieger. Het cockpitdak van de laatstgenoemde zal geheel worden afgeschermd, zodat elke mogelijkheid om de grond of de wolken te zien te niet is gedaan: hij zal geheel op de instrumenten moeten trachten het motorloze toestel niet alleen te vlie gen maar ook gebruik te laten ma ken van de thermiek. Het is voor het eerst dat deze training in ons land geschiedt. De toestellen. De Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart heeft voor de wereldkampioenschap pen in bestelling de Slingsby „Sky", een zweefvliegtuig van Engelse ma kelij. Dit toestel dat een spanwijdte heeft van 18 meter, is op het ogen blik in aanbouw en het zal binnen kort naar Nederland kunnen worden overgebracht. Voor zo ver thans be kend is zullen er in totaal zes Slingsby „Sky"-zweefvliegtuigen aan de wereldkampioenschappen deelne men, n.l. het toestel van de KNWL en vijf van de Engelse ploeg. De „Sky" is een eenpersoons vliegtuig. Nederland zal evenwel ook met een tweepersoons zweefvliegtuig deelne men en wel met een door de Spaanse Aeroclub beschikbaar gestelde Kra- nich. Het is voor het eerst in de ge schiedenis, dat de wereldkampioen- schappen ook voor tweezitters wor den uitgeschreven. Deze wereldkampioenschappen wor den, zoals men weet, om de twee jaar gehouden. De Nederlandse equipe naar de vorige kampioen schappen (te Oerebro) was uitgerust met radio- en zuurstofapparaten. De radio bleek toen niet te voldoen, we gens enkele kleine technische gebre ken. De Nederlandse zweefvlieger ir. Van Staaden heeft een radioappara tuur ontworpen en geconstrueerd. Zij zal door de Nederlandse ploeg te Madrid worden gebruikt om de vlie ger in staat te stellen de ophaalploeg zijn gedragingen te laten volgen, zodat het zweefvliegtuig met het ge ringste tijdverlies na de landing kan worden gevonden. Bovendien zal men de bestuurder van het zweefvliegtuig van de grond af nuttige inlichtingen kunnen geven over de prestaties van andere deelnemers, over het weer enz. Deze radioset werkt op de 2 meter band. Andere deelnemers. Voor het eerst na de oorlog zullen de Duitsers weer van de partij zijn bij de wereldkampioenschappen. Het is bekend, dat zij, evenals na de eer ste wereldoorlog op grootscheepse wijze bezig zijn met het zweefvliegen. Deze activiteit is ook nu weer in de hand gewerkt door het verbod om zich met de motorvliegtuigensport- of verkeersluchtvaart in te laten. De prestaties van de Duitsers zullen geenszins mogen worden onderschat. Voorts worden deelnemers verwacht uit de Verenigde Staten, Groot-Brit» tannië, Argentinië, Frankrijk, Fin land, Zwitserland: Zv/eden, Portugal en België. Onzeker is nog de deelne ming van Joego-Slavië, dat de vo rige maal de derde plaats veroverde. In ons land wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd aan twee bij zondere zweefvliegtuigen, die geheel zijn gebouwd naar Nederlands ont werp en die beide enig zijn in de wereld. In Amsterdam is in aanbouw het door de heren Akerboom en Schmidt in hun vrije tijd ontworpen T10 zweefvliegtuig, waarin verscheiden nieuwe ideeën op het gebied van de zweefvliegtuigenbouw zijn verwerkt. Voor zover bekend is, zal de T10 het eers.te zweefvliegtuig zijn met een metalen staart. De bouwers zijn begin 1949 met hun ontwerp begonnen. De heer Akerboom is werkzaam bij Fokker en de heer Schmidt bij de Rijks luchtvaartdienst. Zij hebben met veel volharding de vele moeilijkhe- H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben Zaterdag een bezoek gebracht aan Kingston, dat dit jaar zijn driehonderdjarig bestaan herdenkt. Het stadje werd in 1652 door Nederlanders gesticht, die de plaats destijds Wiltwijck noemden. Koningin Juliana tekent het register in de eerste Ne derlands-Hervormde Kerk te Kingston. den, niet alleen van technische aard, het hoofd geboden en hebben bin nenkort hun toestel gereed. Op het vliegveld Ypenburg zal over ongeveer anderhalve maand het door de Kon, Ned, Ver. voor Luchtvaart ontworpen en gebouwde zweefvliegtuig de KNWL-491 voor de luchtdoop gereed zijn, als zich geen bijzondere tegenslagen voor doen. De 491 is speciaal ontworpen voor buitengewone vliegverrichtin- gen, het is een zgn. prestatietoestel. Het bevat vele technisce snufjes en bijzondere constructiemethoden. De vleugel heeft een spanwijdte van zestien meter en is samengesteld uit drie delen, n.l. het zes meter lange vleugelmiddenstuk, waaraan de romp is bevestigd, en de vijf meter lange vleugeluiteinden. In de vleugel zijn remklappen aangebracht voor be perking van de snelheid bij een vlucht in de wolken en bij de lan ding. Deze klappen zullen in uitge klapte toestand aan de boven- en onderzijde van het vleugelmidden stuk voor de nodige weerstand zorg dragen. De vleugel heeft een z.g. laminair profiel, d.w.z. dat zijn groot ste dikte meer naar de achterzijde van de vleugel is aangebracht dan bij andere toestellen. Dit is gedaan met het oog op het verkrijgen van betere prestaties. Het frame van de romp bestaat uit stalen buis, waarin de zitplaats voor de vlieger en de ruimten voor radio en zuurstofapparatuur zijn uit gespaard. De romp wordt met doek bekleed; het grootste deel van de vleugel (n.l. op de roeren na) en. van het staartstuk met hout. De roe ren worden bediend door middel van vernuftige buisconstructies, die meteen het bezwaar van tempera- tuurinvloed op grote hoogte onder vangen, Alleen het richtingroer wordt nog op de traditionele wijze met kabels in beweging gebracht, Met belangstelling wordt in Ne derlandse zweefvliegkringen en ook buiten ons land het resultaat, dat met de T10 en de 491 wordt be reikt, afgewacht. TAFELTENNIS Scylla. - Het derde herenteam van Scylla is op de 3e plaats geëin digd en mag nu promotiewedstrij den voor de 2e klasse spelen. Het team werd gevormd door L. Kerk, F. Aukes en J. Kat Lammers van Toorenburg. Zaterdag 12 April a.s. wordt des avonds te 19 u. 30 in het clublokaal van Scylla, Galgewater 10-11, de pro. motie wedstrijd voor de overgangs klasse Scylla 1Smash 2 (Amster dam) gespeeld. Uitslagen competitie: heren 2e kl.: Scylla 2ATTC 1 4—6; heren 3e kl.: Scylla 3St. Vooruit 1 7—3; Scylla 4HPSV 1 10—0; heren 4c kl.: Scyl- la5Sorry 1 37. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 April. Varkens. Aan voer 276 vette varkens, Prijzen: zwa re 2.04—2.11. lichte 1.90—2.03, en zeugen 1.901.95 per kg. levend ge wicht. Handel stroef. Bovendien 31 nuchtere kalveren, 1.001.13 per kg. levend gewicht. LEIDEN, 7 April. Groente. Per 100 kg.: groene kool 1723, prei 17—40, kroten 24—38, peen 41 53, spruiten 61.andijvie 76 -78, stoofsla 7693, witlof 2664, spinazie 3564, per 100 stuks: sa lade 6.10—25.30, per 100 bos: radijs 16—19, selderie 6.30—14.20. ROTTERDAM, 8 April. Vee. Aanvoer: 6396 totaal, waarvan 850 vette koeien, 1901 gebruiksvee, 110 vette kalveren, 187 graskalveren, 2506 nuchtere kalveren, 145 varkens, 267 biggen, 194 paarden, 4 veulens, 122 schapen, 40 lammeren, 70 geiten of bokken Prijzen: vette koeien 2.90—3.15, 2.70—2.80, 2.40—2.60 en vette kalveren 2.752.85, 2.552.65 en 2.202.50 per kg. levend gewicht; graskalveren 380280200, nuch tere kalveren 494643 en biggen 605247 per stuk; slachtpaarden 2.40, 2.30 en 2.15 per kg. levend ge wicht; schapen 140120—100, kalf- en melkkoeien 1050—930790, vare koeien 800720650, vaarzen 790 720640 en pinken 575475380 per stuk. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen voor al niet lager; vette kalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen iets hoger, graskalveren aanvoer gewoon, handel stil, ruim prijshoudend; nuch tere kalveren aanvoer groot, handel kalm, niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer even ruimer, handel stroef, prijzen iets stijver; slachtpaar den aanvoer iets minder, handel stug, ruim prijshoudend; schapen aanvoer korter, handel goed, prijzen constant; kalf. en melkkoeien aanvoer iets rui mer, handel levendig, prijzen iets ho ger; varekoeien aanvoer flink, han del vlot, prijzen iets stijver; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel traag, ruim prijshoudend. BODEGRAVEN, 8 April. Kaas. Aanvoer 33 partijen. Prijzen: eerste soort 2.422.46, 2de soort 2.36 2.41, Handel matig. TER AAR, 7 April. Groente. Witlof I 4453 cent, idem II 2640 cent, idem stek 610 cent, spinazie 47—62 cent idem B 3742 cent, an dijvie 4857 cent, waspeen I 25 cent, idem II 1517 cent, prei 3035 cent, alles per kg. sla I 10—17 cent, idem II 510 cent per stuk, radijs 6—11 cent per bos, stoofsla 0.701.10 per kist. ROELOFARENDSVEEN, 7 April. Bloemen. Flammenspiel 8185 ct., Rose Copland 6695 cent, Golden Harvest 0.751.15. Bartigon 6781, E. Eddy 65—87 cent, W. Pitt 62—87 cent Crown Imperial 5070 cent. White Sail 5874 cent, Moederdag 0.85—1.10, C. Huil 85—90 cent, Ca. rara 70—93 cent, Sonja 5468 cent, Ibis 5065 cent, Kansas 5877 cent, Bandoeng 8085 cent, Zenober 47 64 cent, Elisabeth 0.811.20, Camp- fire 6682 cent, Theems 70—92 cent, Hillegarda 5865 cent, White Virgi nia 4862 cent, Snowdon 6875 cent John Gay 65—71 cent, Parkiet tuipen 0.802.40, dubbele tulpen 52—77 cent. Narcissen 1834 cent, Anemo nen 2442 cent, Freesia's 4095 cent, Irissen 0.801.00, Lathyrus 0.50 1.40; Tuinplanten 0.551.30 per bak

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2