L, Duinstreek De Paasveetentoonstelling toont een goede kwaliteit De Leidse Ambachtsschool reikte 142 diploma's uit unstleven in Leióen Taak van secretaris door de heer L. Weeber belicht VRIJDAG 4 APRIL 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Op de Leidse Veemarkt Kenners uit veeteelt- en slagers kringen waren het er hartroerend over eens, dat op de Paasveetentoon stelling, die hedenmorgen door de Vebo op het Leidse Veemarktter rein werd gehouden, een kwaliteit aanwezig was, welke kon wedijveren met de beste tentoonstelling elders in het land. Hieruit blijkt, dat het grotere aantal inzendingen dan ver leden jaar, toen deze Paasveeten toonstelling voor de eerste keer ge houden werd, niet ten koste van de kwaliteit is gegaan er dat het boe renland rond Leiden ook op het ge bied van de mesterij iets te bieden heeft. Het Vebo-bestuur kon daarom te recht verheugd zijn, wat wel tot uiting kwam, toen de tentoonstelling hedenmorgen om tien uur officieel geopend werd in café-restaurant 't Schuttershof aan de Steenstraat, waar burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethouders J. C. van Schaik, A. J. Jongeleen en D. v. d. Kwaak, de gemeentesecretaris mr. J. Bool, de heren Parlevliet en mr. de Blécourt, onder-voorzitter en ad junct-secretaris van de Kamer van Koophandel, de heren R. J. Meyer, dr. K. Reitsma en H. J. de Jong, resp. commissaris van Politie, directeur van het Openbaar Slachthuis en di recteur van de Gemeente-reiniging, met vele andere belangstellenden (ook raadsleden) aanwezig waren. Het gezelschap werd begroet door de heer G. v. d. Stoel, vice-voorzit- ter yan de Vebo, die het experiment van verleden jaar geslaagd noemde, reden waarom de Vebo wederom be sloot een Paasveetentoonstelling te houden, die tevens een stuk propa ganda is voor de Leidse Veemarkt. Het is immers zó, aldus de heer v. d. Stoel, dat er in de toekomst slechts tien belangrijke veemarkten in Ne derland zullen zijn. Daartoe zal ook Leiden moeten behoren. Groot nationaal belang. De officiële opening werd verricht door wethouder van der Kwaak, die de Vebo gelukwenste met haar 16e verjaardag (opgericht 3 April 1936). en daarna wees op de groeiende be langstelling voor de inzichten van het bestuur, die steeds meer veld winnen. Gaarne geeft het Gemeente bestuur hieraan zijn steun. De wethouder prees vervolgens alle werkers in de agrarische sector om hun medewerking aan een groot nationaal belang: verhoging van de export. De cijfers van 1951 geven hiervan een indrukwekkendi getui genis. In het afgelopen jaar werd aan vlees uitgevoerd (in millioenen kilogrammen) rundvlees 8,4, bacon 33, spek 8, conserven 47, schapen 3, varkens 2. Bovendien aan zuivel producten: melk 22, gecondenseerde melk 175, melkpoeder 22, boter 54, kaas 72,7 (alles wederom in millioe nen kilogrammen). In Mei 1951 wa ren er 2.863.000 runderen in het land, In een ware lentetuin is onze zaak herschapen. Planten, bloemen, vogels en tropische vissen zorgen voor de ware lentesfeer. Om ook U in deze feeststemming te laten delen, hebben wij een bui tengewone intcrlock-aanbieding. Wij brengen U in mooi katoenen fantasie interlock. Damechemden, met ronde hals of schouderband]es, directoires of slips in een supra kwaliteit, die normaal f 2.89 moeten kosten, nu voor een bijzondere FEEST-PRIJS. Vanaf Zaterdagmorgen 9 uur, ver kopen wij U deze dameshemden, directoires of slips voor de exep- tionele lage prijs van 1.98 Heren singlets en broeken j Jongensmaten 98 ct. Enorme aanbieding washandjes prima kwaliteit, 3 verschil lende kleuren, zolang de voor raad strekt 19 cent 6 stuks per klant die aan duizenden mensen werk vér- schaffen en een bestaan verzekeren. De mogelijkheden tot veredeling van de veestapel zijn nog niet uitge put; de kwaliteit kan nog hoger wor den opgevoerd. Weth. v. d. Kwaak was er van overtuigd, dat de Vebo deze taak zal blijven vervullen. Met deze woorden verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Nadat de koffie geserveerd was, maakten de genodigden een rond gang over de tentoonstelling, die zich in een zeer grote belangstelling mocht verheugen. Mede dank zij het mooie weer, maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik te gaan zien tot welke mesterij-prestaties de boe ren rond Leiden in staat zijn. De bisschopswijding van mgr. J. Buis Daar Rome verlof heeft gegeven, is het nu zeker, dat de nieuw-be- noemde vicarius apostolicus van Jesselton, mgr. J. Buis, de bisschops wijding zal ontvangen van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, irj de dekenale kerk aan de Heren singel te Leiden op Donderdag 1 Mei, feestdag van de apostelen Philippus en Jacobus. De plechtigheid begint te half 10 of te 10 uur. Ongeveer 20 April zal mgr. Buis in Nederland aankomen. Het zal de le Mei een zeer bij zondere dag worden, als een Leide- naar in zijn eigen stad tot bisschop wordt gewijd. De „De Raad voor Maatschappelijk en Cultureel Over leg" beraamt plannen voor een grote buiten-kerkelijke huldiging door ge heel Katholiek Leiden, terwijl de dekenale parochie zich opmaakt de wijding met kerkelijke luister te om geven. Na 5 jaar avondschool In de Leidse Ambachtsschool is Nijverheid en Handel, ir. Wernink, gisteravond aan 142 daarvoor in aan merking komende leerlingen, die 5 jaar lang het vak-avondonderwijs met succes hebben gevolgd, een diploma uitgereikt. Alvorens de voorzitter van de Vereniging „De Ambachtsschool", ir. J. J. G. van Hoek, overging tot het uitreiken van de diploma's, gaf hij overzicht van de vele studie-moge lijkheden van deze school, waarvan de dagcursus door pl.m. 800 leerlin gen en het avond-onderwijs door ruim 1100 leerlingen wordt bezocht. Spr., die bijzondere waardering had voor het doorzettingsvermogen der thans gediplomeerden, bracht hen onder de aandacht, dat met het be halen van dit diploma „het eind station nog niet is bereikt". Vele mogelijkheden, in de vorm van het volgen van speciale cursussen, zijn nog aanwezig. Nadat ir. Van Hoek alle leerlingen had gelukgewenst met het behaalde resultaat, ging hij -over tot het uitreiken van de di ploma's. De navolgende leerlingen kwamen hiervoor in aanmerking: Bouwkundig tekenen: D. L. Ar- noldus, B. W. v. d. Bosch, A. J. Dries- sen, H. v. Duijn, J. M. M. v. Goozen, W. D. Hakkenberg, C. R. Hendrik- sen, M. Hiensch, J. G. Hockx, L. G. J. Hoogenboom, G. B. J. Klaassen, J. Kleyhorst, C. H. de Koning, D. Kroon, W. P. Loos, A. W. Luk, C. Th. Luk, W. F. Marcelis, P. J. Meyer, Th. G. Neyenhuis, S. Noorlander, A. J. Oosterlee, A. v. d. Poel, J. D. J. de Rooy, G. Schrijvers, M. v. d. Velden, F. J. M. v. Velzen, A. H. Wesselman en J. Wolmerstett. Meubeltekenen: L. J. de Jeu, J. ie Jong, W .J. M. Koster, J. H. de Lange, G. J. Lenting, P. C. Loogman, L. P. A. v. Noord, F. K. de Ruyte, P. J. R. v. Rijn en F. W. J. v. Zijp. Stofferen: H. W. Borst, J. M. de Goede, A. Streef land en P. C. v. Stijn. Hout-, marmer- en decorat'.eschil- dcren: J. Burggraaf, C. J. v. Duuren, P. Houweling, J. Kooreman, J. Leu- gering en N. M. C. v. d. Meer. Werktuigkundig tekenen: G. J. ter Roek, L. v. d. Berg, M. Bervoets, W. Je Bruin, J. v. Duyn, J. le Febre, S. Fuchs, N. L. S. v. d. Geest, A. den Hollander, J.' L. A. den Hollander, J. Hoofd, L. de Jong. F. v. Kan, L. J. i'Javerwijden, P. Kluivers, W. G. Knibbe, J. F. Kok, A. Lagendijk, P. J. M. Leune, J. Luyendijk, P. J. Th. I Mens, C. Molema, Th. P. v. d. Nieu- j wendiik, P. C. Romijn, J. v. Rooyen, 1 C. J. Rijstergen, A. Schaap, J. Seel- bach, C. J. Verkaik, P. Vermond, A. Vogelaar, J. v. d. Vos, W. C. Vos, J. B. Waal, L. H. v. d. Willik, Th. J. de Wit en J. Zwart. Auto- en motorherstellen: J. H. B. Boom, C. J. Brokaar, G. Duindam, J-. J. v. d. Geest, P. J. de Groot, P. H. Heemskerk, N. M. v. d. Klugt, L. Klungel, A. v. d. Luit, P. C. Muyzert, C. Oele, A. J. Rozier, J. G. v. Schie, W. J. v. d. Sleet, C. J. v. Wagenin- gen, L. v. d. Woerd en N. M. van Zuylen. Autogeen .lassen: C. P. J. Berg, I. Eikerbout, C. J. den Haan, C. J. J. Jonkman, J. Kuyt, D. A. Maagdelijn, L. A. v. d. Meij, J. v. Nieuwkoop, G. Prins, Th. M. v. Teylingen, J. C. Tipker, W. Verloop, H. H. Vertegaal, L. de Vet, P. A. v. d. Zalm en W. F. Zwart. Electrisch lassen: C. Baars, M. G. J. v. d. Hoeven,, R. J. Hofman, L. Hoogstraten, C. v. Houten, G. J. Kaak, P. C. Kortekaas, Th. H. J. Kuypers, H. Labordus, H. Noort, A. R. v. Rhijn, P. Sieval en J. C. Stee man. Electrotechniek: L. v. Beelen, J. v. Dijk, F. W. Elfert, J. M. Hogeboom, A. Hortensius, K. J. de Jong, P. v. Oosterhout, P. Overvliet, L. v. Strien en H. Varkevisser. Wethouder J. C. van Schaik, die die deze avond eveneens blijk van zijn belangstelling gaf, deelde mede, dat het Departement besloten had om in het vervolg jaarlijks aan een viertal daarvoor in aanmerking ko mende inrichtingen van onderwijs een diploma met oorkonde beschik baar te stellen, welke zal worden uitgereikt aan een gediplomeerde leerling, die zich daarvoor bijzondere moeite heeft getroost. Op voordracht van het bestuur was dit deze avond de heer S. Fuchs, kettingsmid bij de N.V. Kon. Nedè Grofsmederij. Spr. die de heer Fuchs een diploma en oorkonde ter hand stelde, merkte daarbij op, dat het hem had getrof fen, dat Fuchs, die gehuwd en vader van één kind is, zo veel doorzet tingsvermogen heeft gehad, dat hij zich 5 jaar lang avond aan avond op de studie had geworpen. Spr. stelde hem tot een voorbeeld van velen, en wenste hem geluk met deze bij zondere onderscheiding. Tenslotte heeft de directeur, de heer C. Brilman, o.a. nog gewezen op de betekenis van het algemeen vormend onderwijs van de Ambachts school, dat voor de cursisten één avond per week verplichtend is ge steld. 6 Leidse Universiteit voor het candidaatsexa- men Nederlands recht: mej. A. Spruit, Den Haag en de heren C. L. Harinxma thoe Sloten, Leeuwarden, Tjio Liang Hoat Leiden, B. J. Tholen Wezep, A. E. M. Ribberink, Den Haag, A. Steenbergen, Krimpen aan de Lek, A. Th. Maagdenburg, Gouda; G. J. van Hattum, Enschede, M. A van Rhijn, Zeist, F. F. Bienfait, Am sterdam, P. F. M. Gründemann, Haarlem, A. Kloppenburg, Den Haag J. A. F. Jonas, Rotterdam en W. J. Houwink, Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exa men Indonesisch recht de heer C. Visman, Apeldoorn. Uitvoering Matthaeus Passion Door „Ex Animo" Ex Animo, dirigent Herman de Wolff, volbrengt 't elk jaar de Mat- thaus Passion van Bach periodiek uit te voeren. Ongetwijfeld een grote daad, maar ook een daad waaraan men wat 't werk betreft de hoogste eisen mag stellen. De uitvoe ring van 't geniale werk komt telken jare meer in overeenstemming met de hoogstaande eigenschappen van het verheven opus. Om practische redenen, zoals b.v. temperatuur en dergelijke, is de Gehoorzaal mis schien te preferen als plaats van uitvoering. Maar is feitelijk een pauze, met al het heen en weer lo pen en praten niet uit den boze? Wat de geestelijke sfeer aangaat? Om te beginnen: het koor heeft klank rijk en met geestdrift gezongen. Technisch en vocaal stond de uitvoe ring op respectabel peil, al gelukte nog niet alles even brillant. Er is met begrip, evenwichtig en grote toewijding gezongen, zodat het pas sieverhaal, zoals de H. Schrift het ons voorhoudt, met rake expressie werd weergegeven. Al 't goede is haast niet op te sommen. Heel geslaagd was 't inleidingskoor „Kommt ihr Töch- ter", waarbij 't Knapenkoor van Jong Ex Animo de Cantus firmus wellui dend zong. De choralen werden fraai van klank en opvatting uitgevoerd. Mogelijk zou het onderbreken door lange versmaten en rusten in de choralen, iets gewijzigd kunnen wor den. De grote lijn wordt dan meer gehouden. Het machtige gemengde koor „Sind Blitze", had iets gewel digs, zonder een krachttoer te gelij ken: treffend. Ook het middendeel, eröffne den feurigen Abgrund, maakte grote indruk, en het verheffende slotkoor miste geenszins zijn uitwer king. De prestaties van de solisten mogen gerespecteerd worden. De tenor, Evangelist, Reinhardt van Randwijk, heeft niet zo'n wonder mooie stem, maar hij is een uitmun tend recitator, die zich in zijn partij heeft verdiept en deze raak typeert. Jan Waayer, de tenor, die de aria's uitvoert, heeft een pracht stem. Hij zingt stijlvol, en de klankverhouding met 't koor was perfect. Hij is een veelbelovend zanger, die wij nog dik wijls hopen te horen. Naar men ons zeide, studeert hij by Willem Ra- velli, die eer heeft van zijn werk. Deze laatste vertolkte de Jesuspartij, hoogst waardig en beheerst, en al moge zijn mooi geluid iets ingeboet hebben, zoals hij „Mein Gott warum hast Du mich verlassen", zeide was toch wel iets heel bijzonders. Dat zijn mooie dingen. De diepe bas, Meine Pott heeft een voortreffelijk timbre, maar alles zit nog te veel in de verf. 't Minst slaagde hij in de (overigens ontzaglijk moeilijke aria „Komm süsses Kreuz", waar hij, zowel als de hem begeleidende gamba, uiterst stug waren. Meer beheerst en daar door ook veel mooier klonk de aria „Am abend da es kühle war". De zogenaamde kleine partijen, die niet klein zyn hem toebedeeld, zijn ook uiterst moeilijk. Mevrouw Ankie van Wickevoort Crommelin betoonde zich in welluidende ingetogen voordracht Beter en toch goedkoper Haarl.str. h. Donkersteeg Midza-bonnen K.A.B.-kader Leiden e.o. weer goed voor haar taak berekend. De alt-soliste, mevrouw Annie Woud, heeft in één woord luisterrijk gezon gen. Zij excelleerde in hoge mate. De begeleiding was bij het Rotterdams Philharm. orkest in vertrouwde handen, en de instrumentalisten kweten zich over het geheel geno men goed van hun taak. Hans Schouwman, clavecimbel en onze voormalige stadgenoot Hennie Schou ten, speelde het continuo op clave cimbel en orgel en het jongenskoor zorgde voor een klankvolle Cantus firmus. Herman de Wolff heeft een zeer verzorgde uitvoering gegeven van Bach's indrukwekkende „Ma- thaus-Passion". J. KORTMANN. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Dorothea Ge- rarda, dr van J. W. J. A. Devilee en A. E. J. Hoogeveen; Wilja Cornelia Maria, dr van J. Bink en M. Driedijk; Yvonne Angenieta Lena, dr van J. Harland en J. J. Gottmer; Jacobus, zn van A. Kuijt en C. de Jong; Cor nells, zn van W. van der Linden en E. C. Berkhout; Johanna Catharina, dr van J. F. Henzing en A. P. van Beijeren Bergen en Henegouwen; Maria Johanna ,dr van J. B. van Rijn en C. Kikkert; Anthonia Theo dora Maria dr, van J. A. Lipman en T. M. J. Driessen; Jan zn van C. J. Priem en W. van der Velde. Overleden: J. J. Vermeer, wed. A. Lepelaar 74 jr. Ondertrouwd: J. J. Overvliet en J. M. Visser; I. Habraken en L. Y\ Bontje; G. de Bruin en S. Nieuwen- burg; W. F. Stork en M. A. Labor dus. GEM. AANKONDIGING OPENSTELLING EN SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat de Gemeente-Secretarie en de bureaux van de Gemeente-Ontvan ger. het Oud-Archief, de Gemeente lijke Accountantsdienst, de Dienst van Gemeentewerken en de Dienst voor Sociale Zaken van 5 April a.s. af des Zaterdag weder voor het pu bliek geopend zullen zijn, met uit zondering van Zaterdag 12 April 1952. Op Vrijdag 11 April 1952 zullen de Gemeente-Secretarie en de bureaux der gemeentelijke diensten en be drijven, behoudens het hierna ver melde, de gehele dag voor het pu bliek gesloten zijn. Het Bureau van de Burgerlijke Stand zal op 11 en 12 April voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden geopend zijn van 9 tot 10 uur, het Stedelijk Museum „de Lakenhal" zal op Vrijdag 11 April geopend zijn van 13 tot 16 uur. a KIEZERSREGISTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het kiezersregister, bedoeld in art. D 1 der kieswet, is aangelegd. Een ieder is bevoegd kosteloos in lichtingen uit het register in te win nen, teneinde te beoordelen, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen, en schriftelijk verbetering van dit re gister te vragen. 8778 Leiden, 4 April 1952. Burgemeester en Wethouders Leiden. De Secretaris, J. BOOL. De Burgemeester. F. H. VAN KINSCHOT. „Lest Best" moet de heer J. A. M. van Oyen, voorzitter van de Leidse K.A.B., wel gedacht hebben, toen hij gisteravond in De Harmonie een groot aantal kaderleden uit Leiden en omgeving bijeenzag, om te luiste ren naar de heer L. Weeber, die sprak over de taak van de secretaris. Deze derde en laatste voorlichtings avond was de best bezochte, hetgeen de heer Van Oyen reeds in zijn wel komstwoord deed concluderen, dat dit initiatief van het bestuur wel goed geweest is, een conclusie die de voor zitter na afloop, in zijn dankwoord aan de heer Weeber, nogmaals trok, nadat de aanwezigen naar een leer zame uiteenzetting hadden geluisterd. De heer Weeber, secretaris van de diocesane bond en oud-districtsbe stuurder van Leiden zocht de oor sprong van het woord „secretaris" bij het Latijnse „secretarius", het geen zoveel wil zeggen als geheim schrijver. Deze betekenis is gedeel telijk ook thans nog van toepassing op de uitermate belangrijke fur.ctie van de secretaris, wiens werk vaak een vertrouwelijk karakter draagt, omdat hij kennis moet nemen van alle mogelijke interne aangelegen heden. Spr. beschreef de taak van de se cretaris, mede aan de hand van het reglement en noemde in dit verband het samenstellen van de notulen (be- hierna de gediplomeerden eveneens k en concreet!) zeer belangrijk onder het oog bracht, dat voor hen onder het oog bracht, dat voor nog vele wegen tot studie open staan, uitte zijn waardering voor de wijze, waarop de Leidse Ambachts school haar taak opvat. De regelma tige vooruitgang van het aantal leer lingen, ondanks het feit, dat ook in naburige gemeenten een ambachts school is gevestigd, zijn voor spr. 't bewijs, dat het vakonderwijs van de Leidse Ambachtsschool hoog wordt aangeslagen. Ned. Mij voor Nijv. en Handel schenkt diploma en oorkonde- De vice-voorzitter van het Depar tement Leiden van de Ned. Mij voor, voor de geschiedschrijving van vereniging of afdeling. De secretaris heeft ook tot taak ingekomen stuk ken voor te lezen, echter pas nadat hij ze terdege en samen met de voor zitter heeft doorgenomen. Zeer verantwoordelijk is ook de uitgaande correspondentie Wanr.eer er brieven gericht worden aan hoofd bestuur, zusterafdelingen e. d., zijn fouten wel vergeeflijk. Maar wan neer aan officiële instanties geschre ven wordt moet de secretaris pre cies weten hoe men dient te schrij ven en hoe een brief wordt inge deeld, vanzelfsprekend met een goed hieraan iets mankeert, treft de blaam niet alleen de secretaris, maai' de hele vereniging. Het is ook uitermate nut tig een afschrift van te verzenden brieven te maken, zodat men er aan kan refereren. De heer Weeber besprak ook het bijhouden van een ledenregister, waarbij vele verenigingen en afdelin gen grote fouten maken, en besprak tenslotte de waarde van een goed ar chief, dat vooral voor het nageslacht van grote waarde kan zijn, wanneer men bij bepaalde gelegenheden terug wil grijpen op het verenigingsleven van vroeger jaren. Nadat spr. aldus de secretaris-func tie uiteengezet had, daarbij niet ver getend de secretaris te schilderen als de bindende figuur in de afdeling of vereniging, beantwoordde hij naar aanleiding van het gesprokene een aantal vragen, waardoor zijn heldere uiteenzetting nog meer verduidelijkt werd. VAN ONZE ADVERTEERDERS. WINKELPAND FA. J. J. v. d. BLIJ GERESTAUREERD. Wie thans het winkelpand van de fa. J. J. v. d. Blij, Haarlemmerstraat 11, binnentreedt, kent het interieur niet meer terug. Tot voor kort was er aan de inrichting sedert de oprichting in 1860 weinig veranderd, maar on der leiding van binnenhitfsarchitect Lucas heeft de winkel thans een zeer modern aanzien gekregen met een licht-eiken betimmering en ruime glazen kasten, waarin een grote ver scheidenheid van hoeden en petten is uitgestald. Architect Sluimer ont wierp een nieuwe voorgevel met twee fleurige etalages, die sedert de heropening (gistermiddag om drie uur) veel belangstelling trekken. Ook de sortering distinctieven en uniform- werk vinden thans een goede plaats in de naar achteren uitgebreide win kel, evenals de collectie herenmodes. Dc dicht aaneengerijde bloemstukken geven de winkel dezer dagen wel een gebruik van de Nederlandse taal. Als bijzonder feestelijk cachet. Vrijdag 4 April. Op Donderdag 24 April zullen in „De Overdekte" 20 leden van de R.K. Invalidenbond „St. Lidwina" en van de Alg. Ned. Invalidenbond een po ging wagen hun zwemdiploma te be halen! Deze invaliden hebben sedert verleden jaar een apart zwemuur om zich deze sport, zeer belangrijk voor de revalidatie, eigen te maken. De keuringsarts, dr. C. J. van Nes, zal het belang va± zwemmen door inva liden uiteenzetten. De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, en mevr. N. Smitt Avis, secretaresse van H.M. Konin gin Juliana, zullen aanwezig zijn bij deze grote gebeurtenis, die 's avonds om 8 uur begint. Gisteravond vond in café-restau rant „Zomerzorg" de finale plaats van het „Cabaret der Onbekenden", dat in de afgelopen winter iedere Don derdagavond werd gegeven. De eer ste prijs-winnaars van deze avonden kwamen gisteravond in de finale met 22 nummers, waaraan 65 personen meewerkten! De jury werd gevormd door de bekende radio-artisten Jacques Schutte en André de Raaf, die tot diep in de nacht hebben zit ten kijken naar wat amateurs uit Lei den en andere plaatsen op dit gebied wisten te presteren. Het was er een gezellige boel en conferencier Geral- dini zorgde voor een zo vlot moge lijke afwerking. Tenslotte werd de heer Fortanier uit Den Haag eerste prijs-winnaar bij de zangsolisten. Ini Dreef uit Leiden W6rd het in dc af deling piano en accoiöeon, de Molona Hawaiians uit Leiden in de groepen van meer dan 3 personen en de heer Bellaard uit Dordrecht in de afdeling voordrachten. De 69-jarige bromfietser A. W. uit de Borgerstraat is gistermiddag om vijf uur geslipt op de Morsweg. Hij viel, liep een hersenschudding op en kreeg een wond boven z'n linkeroog. De E.H.D. bracht de man naar het Acad. Ziekenhuis. Wie kent de heer J. Labordus niet, de Leidse telegrambesteller, die in zo menig gezin vreugdevolle of droe vige berichten heeft gebracht? Wel nu, deze telegram-besteller le klas herdenkt vandaag, dat hij 40 jaar ge leden bij dc P.T.T. in dienst trad. Enige jaren is hij chauffeur geweest, maar gezondheidsredenen noopten hem weer telegrambesteller te wor den. Wat hij tot op heden, tot grote tevredenheid van de directie, nog is. Vanmorgen gingen de directeur en referendaris, de heren J. Habermehl en J. Oostenenk. naar De Genestet- straat 64A, het huis van de jubilaris, waar hartelijke woorden gesproken werden bij de aanbieding van een en veloppe met inhoud. Ook de heer J. Evers en mej. Doove, namens het Ju bileumfonds, kwamen hun geluk wensen aanbieden, ook met een ge schenk onder couvert. Vanmiddag kwamen vele collega's en vrienden een handje geven en een slokje drin ken. Vanavond zal de Post-harmonie een fanfare brengen. Waarvan de hele De Genestetstraat plezier bele ven kan! Nog een jubileum vandaag, maar dan van zilver. We hebben U toch al verteld, dat de heer Jac. Antoni, penningmeester van de Kath. Bond van Handelsreizigers ,,St. Christof- fel", afd. Leiden, 25 jaar in dienst is als vertegenwoordiger bij de Era- fabrieken te Deventer? Vandaar het grote feest vandaag in hotel De We reld te Deventer. De jubilaris werd toegesproken door de secretaris van de directie van het concern Noury van der Lande en door de directeur van de Era-fabrieken, die beiden de loftrompet staken over de goede re putatie, die de heer Antoni geniet b(j zyn relaties in het rayon Leiden en Omstreken. „We hopen, dat U nog lang bij ons blijft", werd er gezegd.- Ook dc hoofdvertegenwoordiger roemde de kwaliteiten van de jubila ris en de prettige samenwerking. Er werden aangeboden een enveloppe met inhoud, een polshorloge, een oor konde van de Mij. van Nijverheid en Handel en een oorkonde van het concern. Namens de collega's zal la ter nog een geschenk aangedragen worden. Vermoeid van alle toespra ken zetten de aanwezigen zich rond om de heer en mevr. Antoni, die bloemen ontvangen had, aan tafel voor een feestelijke lunch. Het laatste nieuws over de Palmpaas- optocht van a.s. Zondag, waaraan naar wij juist vernemen ook dc Hartebrug-welpen zullen meedoen. De palmpasen moeten Zondagmiddag tussen 12 en half een (niet later!) in geleverd worden achter de kerk by het hordenhol (dekenale kerk), in de Romanuszaal achter de Hartebrug- kerk, in het clubhuis Garenmarkt (St. Petrus-parochie) en in het parochie huis Haagweg (St. Leonardusparo- chie). Om kwart over twee kunnen de 1 kinderen hun palmpasen terughalen. Zij gaan daarmee direct naar het I Stadhuisplein. De Hartebrug-paro- chiaantjes stellen zich daar op onder het bordes, die van St. Petrus aan dc zyde van de Korenbeurssteeg naast de muur, de dekenale parochiaantjes bij de ingang van het Stadhuis en die van St. Leonardus midden op het plein, tussen het bordes en het mid den-trottoir. Goed begrepen? Om half drie wordt de uitslag bekend ge maakt, worden dc prijzen uitgereikt en vertrekt de optocht naar het huis van de burgem< ester, om daar de mooiste Palmpaar aan te bieden. STADSKOK. SASSENHEIM V.V.V. OPGERICHT. Gisteren had men in de raadzaal van het gemeentehuis een propagan- da-avond belegd om tot de oprich ting te komen van een plaatselijke V.V.V. De burgemeester liet in zijn openingswoord vooral tot uitdruk king komen dat het voor Sassenheim een groot belang is, dat er een pl. V.V.V. komt. Do directeur van de Prov. V.V.V. van Zuid-Holland, de heer Waltjer was bereid gevonden een en ander te komen vertellen om trent 'n V.V.V. en de werkwijze hier van, waaraan hij toevoegde, dat Sas senheim vrijwel de enige gemeente in de Bollenstreek is, waar nog geen V.V.V. is opgericht. In de pauze, welke-na deze cause rie volgde, is men tot de oprichting van een voorlopig bestuur gekomen. Tot voorz. van dit voorlopig bestuur, althans voor dc begintijd, heeft dc burgemeester zich beschikbaar ge steld. Verder zullen in dit bestuur zitting nemen de heer Waasdorp van de R.K. middenstand, de directeur van het pl. kantoor R'damsche Bank, de heren Teernstra, J. v. Dijk, B. van Loo, A. v. Breda en mevr. v. Eg- mond. De verschillende functies zul len nog worden verdeeld. KATWIJK As. Zondag van 's middags twaalf uur tot ongeveer 's avonds zes uur zal de electriciteitsvoorziening on derbroken worden wegens werk zaamheden aan de hoogspannings voeding.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3