Eerste stap is gedaan om Alphen aan den Rijn uit zijn isolement te verlossen Geldlening voor woningbouw Er komen proefnemingen voor betere busverbindingen VRIJDAG 4 APRIL 1952 PE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA'2 RIJP WETERING Godsdienstcursus 18-jarigen. De ze week is in onze parochie de gods dienstcursus voor 18-jarigen beëin digd. De cursus werd gevolgd door 14 jongens en 10 meisjes. De gemid delde opkomst per les was heel goed. De cursisten toonden een goede be langstelling, en vooral de gedachten- wisseling na de behandelde les deed de tongen loskomen. Ongetwijfeld heeft deze cursus bijgedragen tot een verdieping van de geloofskennis en de vrucht hiervan zal zijn een die pere geloofsbeleving. Aan het einde van de cursus werden de getuigschrif ten uitgereikt. Deze getuigschriften zijn versierd met het wapen en de handtekening van de Bisschop. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De raad komt Dinsdag 8 8April des avonds om acht uur bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Vaststelling verordening op de heffing en invordering van begrafe nisrechten; wijziging legesverorde- ning; aankoop stukje grond R.K. Kerkbestuur; aanbieding rekening 1950/1951 van het Woningbedrijf; benoeming commissie van onderzoek dier rekening; verzoek om subsidie E.H.B.O.; wijziging algemene politie verordening; verzoek om subsidie Oranjecomité, in verband met trac- tatie schooljeugd; voorstel van B. en W. inzake officiële straatnamen. Gemeenteraad Leiderdorp Buitenkansje voor het Groene Kruis WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZUIDELIJKE WIND. Op de meeste plaatsen droog weer met nu en dan wolkenvel den en in de vroege ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige en later aan de kust vrij krach tige Zuidelijke wind. Vannacht in het Zuid-Oosten van het land plaatselijk lichte nachtvorst, morgen overdag dezelfde of iets hogere temperaturen dan van- 5 April; zon op 6.06, onder 19,21; maan op 13.54 en onder 4.34 uur. Van links n. r. Weth. A. J. Dekker, Weth. C. M. Deerenburg, Gem. opzichter v. d. Broek, de aannemer P. Bochove uit Gouda. Trekkend aan het touw burgem. Ed. C. Witscheij. Hedenmorgen werd een, zij het sisteerde bij het heien van de eerste Foto v. d. Horst niet de eerste, officiële handeling verricht voor de bouw van de nieuwe Rijnbrug HooftstraatEmmalaan te AJphen aan den Rijn. Voor dit werk, dat 'bijna twee mil- lioen zal gaan kosten, zijn in de loop der jaren al heel wat moeilijkheden overwonnen. De brug heeft haar noodzaak eigenlijk al een kleine twintig jaren aangetoond, maar vele en lange moeizame besprekingen tus sen provincie en gemeente hebben het urgente werk doen vertragen en voor het bouwwerk, dat aanvanke lijk ook van de zijde der inwoners veel tegenkanting heeft ondervonden, feitelijk meer met betrekking tot de vraag of het een' laag, dan wel een hooggelegen brug moest zijn, zullen vermoedelijk nog meer moeilijk heden zijn weggelegd. Maar heden morgen omstreeks 10 uur is in elk geval de eerste van de 400, pl.m. 10 meter betonnen funderingspalen met officieel vertoon in de grond geheid. Hierbij waren tegenwoordig burg- gemeester Ed. C. Witschey, de wet houders A. J. Dekker en C. M. Dee- renberg, de gemeente-opzichter, de heer v. d. Broek, de aannemer van de 'bouw, de heer P. Bochoven uit Gouda, ir. v. d. Ham van het inge nieursbureau v.h. J. v. Hasselt en De Koning te Nijmegen. Uiteraard trok de gebeurtenis* heel wat belangstelling van de gemeen tenaren. Burgemeester Witschey as- paal. Het ging met de eerste paal vrij voorspoedig. Ongeveer een 7 m. schoot de paal onder de druk van het 3 ton wegende blok, de grond in en slechts de laatste 3 meters moest worden geheid. Het betreft hier een 12-tal palen, in de bouwwereld meer bekend als proefpalen, welke even wel gewoon hun dienst zullen doen. De eerste paal is geheid in de Hooft- straat aan de lage zijde, t.o. het overzetveer van de heer v. Heijnin- gen. Met het heien zullen ongeveer 3 maanden gemoeid zijn. Als wij goed zijn ingelicht zal het grote doorgaande verkeer nu volle dig via de nieuwe Prov.weg buiten de gemeente om worden geleid, op dat hierdoor geen stagnatie in het werk zal worden ondervonden. Het laatste huis, dat tot nu toe het werk nog enige tijd heeft vertraagd, is gisteren ontruimd, zodat ook dit pand nu wel dezer dagenaan de slo pershamer ten prooi zal vallen. Men moge van mening kunnen verschillen omtrent de hoogte van de nieuwe brug, welke twee lanee. ongeveer 700 meter viaducten zal krijgen, in het algemeen kan men het er wel over eens zijn, dat er een nieuwe brug komen moet en het zal dan ook menigeen tot vreugde strek ken, dat de hierbij betrokken stanties nu alle spoed betrachten met de verwezenlijking. Men verwaöht, dat de brug een kleine anderhalf jaar werk zal vorderen. LEIMUIDEN Consultatiebureau voor zuigelingen. Het consultatiebureau voor zui gelingen zal te beginnen met 8 April a.s. voortaan op Dinsdag des nm. te 3 uur om de veertien dagen zitting houden. Molen Groote Heilige Geestpolder. Provinciale Staten en het Depar tement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening (Cultuur Techn. Dienst) hebben thans subsidie toege zegd in de kosten van buitengewoon herstel van de molen van de Groote Heilige Geestpolder. Het is te hopen, dat nog enkele instanties, b.v. de gemeenten liggende rond het Braas- semermeer een bijdrage in de kosten van herstel geven. Ondanks de steun van Prov. St. en de Cultuur Techn. Dienst zal de last die op de polder blijft druken te groot zijn om het werk te kunnen aanvangen. kwam gisteravond in een spoedver gadering bijeen ter behandeling van een agenda, welke o.a. vermeldde een voorstel tot het aangaan van een geldlening ten behoeve van de wo ningbouw. Van de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten was een aanbie ding ontvangen voor een geldlening van 271.800,voor de dekking van de vermoedelijke restantkosten van de bouw van 16 middenstands wonin gen. Voor de bouwkosten van vier dezer is destijds voor de tijd van 10 jaar een z.g. fixe-lening gesloten van 43.800,De totale stichtingskosten zijn evenwel nog niet bekend daar de definitieve onteigeningsprijs van de grond nog niet is vastgesteld. Aan de hand van de bestaande gegevens zijn de kosten geaamd op 315.600, De lening heeft een looptijd van 25 jaar, terwijl de jaarlijkse annuïteit op basis van 4% zal bedragen 17.398,45. Evenwel moet de exploi tatie van de woningen worden opge zet naar een looptijd van 50 jaar waardoor de kapitaalslast jaarlijks vermeerdert met het verschil tussen aflossing en afschrijving hetgeen ten gevolge heeft, dat na 25 jaar de helft van de stidhtingskosten nog niet gedekt is. Bij aankomst van mijn broer uit Parijs Sprak hij: „Kom wij nemen er eentje, Oijs". Ik zei„Ja dat graag: Hierin ben ik nooit traag, Maar alléén op 'n Tip van Bootz stel ik prij: Inz. Hr. J. V., A dam ontv. 1 fl. Tip 1 Lfl. Bootz' Oude Genever (Advertentie.) Gemeenteraad Zoeterwoude BOSKOOP GEIT HEEFT EEN VIJFL1NG. Bij de kweker J. Zaal aan het Rij- neveld heeft een geit het leven ge schonken aan een vijfling. Goed afgelopen. Toen de boom kweker, de heer H. G. D. met zijn personenauto komende van Rotter dam, op de Rijksweg een vóór hem rijdende vrachtauto met aanhangwa gen wilde passeren, maakte deze vrachtauto dezelfde manoeuvre, met het gevolg, dat de auto van de heer D. over de kop sloeg en onderstebo ven in de scheidingshaag terecht kwam. D. zag kans zich zelf te bevrij den, en kwam wonder boven wonder zonder enig letsel uit zijn benarde positie. De auto werd wel beschadigd. BODEGRAVEN Kadercursus L. T. B. De heer Agterof opende als kringvoorzitter de eindles van de kadercursus der L. T. B. en heette in het bijzonder welkom de heer v. d. Tol uit Loosduinen, als vertegenwoordiger van het hoofdbe stuur, cn dq heer Blom als krir.gse- cretaris. Spr. stelde het zeer op prijs in de kring Gouda een kadercursus te mogen sluiten. Hierna feliciteerde hij de cursisten en gaf het woord aan de heer v. d. Tol, die naast z'n geluk wensen, het betreurde, dat slechts 7 van de 30 cursisten de eindstreep hadden gehaald. Vervolgens had de uitreiking plaats van de getuigschrif ten aan de heren L. Zwanenburg en A. Droogh uit Bodegraven, Th. Moons en F. Langelaan uit Gouda, W. Streng uit Woerden. A. van Veen uit Reeu- wijk en Th Mourits uit Zevenhoven Namens de cursisten sprak de heer^ A. Droogh een woord van waardering namens de gediplomeerden. Hij on derstreepte het leerzame maar ook het aangename van de gehouden cur sus en hoopte, dat de volgende cursus nog meer interesse zou ondervinden. Hiertoe zal actie gevoerd dienen te worden in het district Gouda. Autobotsing. Toen uit de uitrit van graanmaalderij Burggraaf een vrachtauto kwam, moest deze stop pen voor een wagen uit de richting Woerden. Deze week te ver naar links uit, omdat er rechts nog een hand wagen geparkeerd stond en reed te gen de meelfuto op. De wagen van de heer C. S. uit Koudekerk werd aan de voorzijde nogal gehavend. Per soonlijke ongevallen kwamen geluk kig niet voor. De politie maakte pro cesverbaal op. HOOGMADE P. L. ZWETSLOOT. 28 December 1888—27 Sept. 1951. Onderstaand In Memorlam ver Op 17 September 1951 overleed de heer P. L. Zwetsloot, wonende te Hoogmade, in de leeftijd van 62 ja ren. In zijn auto op weg naar de Maandagse veemarkt te Amsterdam velde de dood dit werkzame leven in een enkel ogenblik. De heer Zwetsloot, op 28 December 1888 te Hoogmade geboren, heeft zijn hele leven daar gewoond. Van 1918 af in de handel, speciaal in varkens, ging hij later, toen hij veel landbezit had verworven, zich meer met het vetweiden bezig houden. Daarnaast behoorde de rr.elkerij tot zijn bedrijf. In 1925 huwde hij mej. A. M. Straat hof. Al spoedig verwierf hij zich een naam als een der uitnemendste ken ners van vee en als zodanig gold hij tot ver over de grens zijner provin cie, doch daarnaast wist ieder, die met hem handelde of verkeerde, - gcu um uSameueue v Catenae getuigen van zyn onkreukbaarheid tvan ae gemeente af te lossen. Gisteravond kwam de raad in spoedeisende vergadering bijeen. Af wezig met kennisgeving waren wet houder Kraan en de heer J. v. d. Velden. Bij de mededelingen zeide de voorz., dat met de inzet van de lan delijke woningbouwlening op verzoek van de minister de plaatselijke bur gerzinlening is stop gezet. Hiertoe is een comité samengesteld. Binnen kort zal de Bank van Ned. Gemeen ten bekend maken, hoe groot de in schrijving voor Zoeterwoude is, waar na de raad terstond bijeengeroepen zal worden ter verdere beraadslaging. Van het rijk is bericht ontvangen dat de uitkeringen over 1948 en 1949 resp. 19.139.en 22.558.geblok keerd op naam van de gemeente zijn gesteld tegen een rentevergoeding. Deze bedragen kunnen dus niet in de gewone dienst voor nöeuwe objec ten aangewend worden. De voorzit ter zal trachten toestemming te krij gen om daarmede de vlottende' schuld en eerlijkheid. Al deze hoedanighe den maakten dat hij voorzitter werd van de L.T.B., afdeling Hoogmade, lid der commissie voor de klassificatie van slachtvee voor het bedrijfsschap voor vee en vlees, en lid der commis sie voor slachtvee van de Vebo. „Piet Zwetsloot" zoals hij werd ge noemd, werd geleidelijk een man van gezag in het maatschappelijk leven van zijn streek en hij was nog jong, toen hij lid en penningmeester werd van het kerkbestuur der parochie van Op een vraag van de heer van der Ploeg, waarom dit zo gesteld is, ant woordde de voorz., dat dit genoemd kan worden wijs beleid van de rege ring om te voorkomen, dat dé ge meenten met dit geld te royaal zullen omspringen. Begroting goedgekeurd. De gemeentebegroting 1952 is in middels goedgekeurd. Met de uitke ring van ƒ10.per inwoner is een voordeel van ƒ2200.meer bereikt. van net KeritoeMuur oer parooue vtin Bovendien toeeestemd de uiteave H. Maria Geboorte te Hoogmade. onLSfdTtStfaiïe Toen, nu ongeveer 20 jaren geleden, de katholieke kerk aldaar wegens verzakking moest worden gesloopt en een nieuwe kerk moest worden ge bouwd, was het deze jongste der kerkmeesters, die leiding gaf, toe zicht hield en de financiën der zwaar belaste parochie op uitnemende wijze regelde. In het openbare leven vervulde hij verder een rol door zijn lidmaatschap van de tijdelijke gemeenteraad na de bevrijding, doch zijn voornaamste openbare werkzaamheid ligt op het gebied van de waterschappen. In 1940 gekozen als hoofdingeland van het hoogheemraadschap v. Rijnland, bleek reeds in 1946 een zo groot vertrouwen in zijn bekwaamheden dat hy werd benoemd tot hoogheemraab, 'n ambt, dat hij met de grootste nauwgzetheid tot zijn dood vervulde. Hy bleek in dit ambt volkomen op zijn plaats: zijn helder verstand, kalm overleg en zijn gave menselijkheid doen het begrij pen, dat zijn plotseling heengaan in Rijnlands bestuur met grote versla genheid werd \ernomen. Hoe groot de deelneming was van de bevolking in zijn streek, bleek bij de begrafenisplechtigheid. Daar wa ren ook velen bij, die hij in de oor- scheen in het Leids Jaarboekje van I i0g liefderijk had geholpen. Ook zij de hand van mr. J. Slagter, dijkgraaf zullen Piet Zwetsloot met eerbied van Rijnland. 1 blijven gedenken. van het onderhoud van de tertiaire wegen groot ƒ5170.op de kapi- taalsdienst te plaatsen. Hierdoor is de begroting sluitend zonder dat ge bruik is gemaakt van de reserves in vroegere jaren gekweekt B. en W. hebben de gemeentebode, de heer Th. C. Berg, toestemming ge geven de functie van polderbode naast zijn functie te aanvaarden. Het werk kan in vrije tyd en in vacantiedagen gedaan worden. Van de autobusonderneming „Ci- tosa" is op het verzoek tot verbete ring van de busdienst bericht inge komen, dafrjde gevraagde frequentie moeilijk kan worden toegestaan, om dat deze lijn toch reeds verlies geeft. Op zeer beperkte schaal zal toch aan het verzoek voldaan worden door het inleggen van een rit Lij wijze van proef tussen die van half elf en half twee naar Leiden en tussen elf uur en twee uur uit Lei den. Ook avond-busdiensten. Omtrent het verzoek een dienst in de late avond heeft de directie de ervaring, dat daaraan geen behoef te is. Zy is evenwel bereid op twee avonden in de week een autobus bij wijze van proef te laten ver trekken om 23.05 uit Leiden, aan B. en W. overlatende welke avonden daarvoor gekozen worden. B. en W. hebben daartoe Woensdag- en Zon dagavond gekozen. De heer C. Leeuwen vroeg of de bus ook door gaat naar Zoetermeer, in welk geval dus ook het gemeentebestuur van Leidschendam moet mee kiezen. De rit gaat tot Zoetermeer, maar verder is de voorz. niets bekend. De heer vani der Ploeg zei wel vol daan te zijn, maar dat de bedoeling lag in het verkrijgen van een reisge legenheid voor de tientallen leerlin gen van avondscholen per abonne ment. De voorz. wees er op, dat de tot standkoming van de nieuwe diensten af zullen hangen of de proef slaagt; of dus Zoeterwouders gebruik zullen maken van de nieuwe reisgelegen heid. Toen de N.Z.H.V.Mij. had bekend gemaakt, dat de halte Lammebrug zal verlegd worden naar de Kersen straat hebben B. en W. terstond een adres gericht om dit te voorkomen. De bebouwing nabij de Kersen straat is echter zo gToot, dat dit be lang groter wordt geacht dan van de reizigers, die aan de Lammebrug instappen. Twee halten op zo korte afstand kan niet toegestaan worden. De eigenaar van de berm v^in de Ommedijksche weg de N.V. Kleiwa- ren- en Dakpaimenfabriek v/h D. van Oort en Co., wil van de gemeente voor het planten van bomen een poot- recht van 20.per jaar ontvangen. B. en W. stelden voor hierop niet in te gaan, hoezeer het college ook het aanplanten van bomen graag wil be vorderen. De voorz. bracht aan de orde: Aan bieding van de N.V. Nederl. Ge meenten ener vaste lening ad ƒ72.616.ad 4% voor financiering van reeds plaats gehad hebbende woningbouw. Voor de bouw van zes huizen aan de H. Ryndijk was nog steeds geen lening verkregen. Zonder op- of aanmerkingen werd tot deze lening besloten. De legesverordening werd gewij zigd. In deze verordening was be paald, dat voor een aanvrage voor bouwvergunning bij de tweede be oordeling een reductie van 50% kon worden toegestaan. Het woord „kan" werd vervangen door het woord „zal". Aan het pl. comité „Fotu" voor de opsporing van tuberculose werd een garantiebedrag van ƒ2000.ver leend waardoor het mogelijk zal zyn de kinderen onder 16 jaar vrij te stel len van betaling, opdat de grote ge zinnen niet te grote kosten hebben. Alvorens de rondvraag te beginnen deelde de voorz. mede, dat terstond na de goedkeuring van de begroting opdracht is gegeven tot het verbe teren van de Zuidbuurtse weg en het leggen van een nieuwe waterleiding buis in de Dorpstraat. Het laatste werk wordt uitgevoerd door de fa. J. A. Elderhorst en Zn. alhier. Er is echter een levertijd van 6 weken ge vraagd voor de eternit buizen. De leden maakten geen gebruik vani de rondvraag. Voorstel aangenomen. In verband echter met de gewijzig de voorschriften aangaande geldle ningen kunnen deze worden aange gaan voor de totale kapitaalsschuld en staat de aflossing niet meer in verband met de objecten, waarvoor de lening werd aangegaan. Door een wijziging der Zegelwet welke 1 Ja nuari 1951 in werking is getreden, zullen bij het sluiten van bovenge noemde lening nog zegelkosten ver schuldigd zijn t.w. voor de nieuwe lening ^038,50, voor een in het vo rig jaar gesloten lening ad 8.920,—, 667,— hetgeen tesamen met de provisie voor de eerstgenoemde le ning zijnde f 408,komt op een be drag van 3113,50, hetgeen ten laste komt van de post onvoorzien. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van B en W aangeno men. Extra bijdrage voor Groene-Kruis De agende vermeldde voorts een aanvrage van de vereniging het Groene Kruis om subsidie in het na delig slot dier vereniging dat bedroeg 1727,96. In dit slot is echter begre pen een bedrag van 1500,voor een evt. te stichten Groene Kruisge- bouw. Het werkelijk nadelig saldo bedroeg slechts 227,96. B en W stellen voor een subsidie te verlenen van ƒ227,96 en hebben geen be zwaar gedurende een aantal jaren 'n bescheiden bedrag beschikbaar te stellen voor het te stichten Groene Kruis-gebouw. Dit bedrag zouden zij op 500,willen stellen. Daarte zou dan de algemene rege ling voor het toekennen van gemeen telijke bydragen in de kosten van kruisverenigingen moeten worden aangevuld met een art. dat vermeldt, dat de gemeente gedurende hoog stens 10 jaar, onafhankelijk van de exploitatiekosten der vereniging jaar lijks een tegemoetkoming zal ver lenen van 500,— tot storting in het bouwfonds van het Groene Kruis- gebouw. Evenwel houden B. en W. bevoegdheid over de belegging van de gelden van het bouwfonds zomede over de beschikking daarvan. •De heer De Graaf merkte hierbij op dat er momenteel in de gemeente verschillende gebouwen zijn, waar ruimte disponibel is en vroeg, of het niet mogelijk is, dat het Groene Kruis in het Dorpshuis onderdak vindt. Woning voor wijkzuster. De voorz. heeft ditzelfde reeds met de wethouders besproken, doch ge zien het karakter der vereniging is dit niet mogelijk in verband met de opstelling van verschillende appara ten. Tevens zou bij het gebouw ook de wijkzuster haar woning kunnen vinden wat ongetwijfeld een voor deel is. Met een voorbeeld uit een andere gemeente schetst de voorz. hoe zulk .een vereniging, met een eigen gebouw, haar zorg kan uit breiden tot ongedachte mogelijk heden. Hij vond dat particulieren, die zich bewegen op het gebied van ge zondheidszorg, zoveel mogelijk daar in moeten gesteund worden. De heer De Graaf kon zich hiermede ver enigen, waarna ook dit voorstel met algemene stemmen werd aanvaard, evenals het voorstel om de onbe woonbaar verklaarde woning aan de Berkekade 2 te laten inrichten als rijwielberging ten 'behoeve van het personeel van de gem. secretarie en 'bij ev. vergaderingen. Nadat aan het verzoek om toe te treden als lid van de vereniging Oud-Leiden is vol daan zomede tot het verlengen van 'n rekening-courant-overeenkomst groot ƒ750.000,waarop dan de aange gane lening van f 271.800,— in min dering zal worden gébracht, sluit de voorz. de vergadering. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Woensdag 9 April om o.a. te behandelen: vaststelling verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten; wijziging leges verordening; wijziging begroting 1951 en 1952; wijziging algerneene politieverordening. ,5Dorma matrassen I Superieur in: afwerking -ir binnenvering afdekking damasten kortom een matras met 15 Jaar volledige garantie welke normaal in 2 persoons 1149. moet kosten. Aangezien deze prijs voor diverse beurzen bezwaarlijk kan zijn, kun nen wij door inkoop van een grote party, deze matrassen ter kennismaking voor een zeer lage prijs aan bieden Vanaf Zaterdagmorgen 9 uur verkopen wij deze superieure 3,Dorma- matrassen99 met 15 jaar garantie, zolang de voorraad strekt, tegen de excep tionele lage prijs van f 108.- f 72.50 LAKENS NU 150 breed niet f 7,! slechts 180 breed, niet f i slechts f 7.90 f5,90 ).<k Beter en toch goedkoper. Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg MIDZA-bomien Wüt U iets weten Vraag: Als men een automaat in een winkel plaatst, kan daar ook na sluitingstijd gebruik van gemaakt worden? Antwoord: Ja, daarvan kan ge bruik gemaakt worden als deze maar zódanig is aangebracht, dat het dui delijk is, dat de winkel gesloten is. Vraag: Mijn zuster is gehuwd ge weest met een weduwnaar, wiens kin deren allen gehuwd zijn. Haar man is enige jaren geleden gestorven en mijn zuster is n- ook overleden. Er was geen testament. Wie heeft nu recht op de erfenis? Antwoord: De nalatenschap van uw zuster valt niet ten deel aan de kin deren van haar vooroverleden man, doch aan eventuel broers en zus ters van de vrouw (aangenomen, dat zij geen kinderen van zichzelf had). MARKTBERICHTEN I LEIDEN, 4 April. Vee. Aanvoer: 14 stieren, 140 melkkoeien, 120 vette koeien 254 vare en andere koeien, 5 graskalveren, 24 vette kalveren, 434 nuchtere kalveren, 60 vette schapen, i 279 weideschapen, 58 lammeren, 38 varkens, 128 schrammen, 549 biggen, 1 paard en 22 geiten of bokken. To taal 2126 stuks. Prijzen: stieren 350 790, melkkoeien 6501075; vette koeien 8001350; vare e. a. koeien 560840; graskalveren 220360. vette kalveren 200350; nuchtere kalveren 3560; vette schapen 100135; weideschapen 190220; varkens 190340. schrammen 60 100; biggen 3550, geiten of bokken 1530. Handel: stieren, melkkoeien vette koeien, varekoeien vette kalve ren, nuchtere kalveren levendig; schapen, varkens, schrammen, big gen kalm; geiten matig. Kaas. Aanvoer 17 partijen Goudse kaas. Prijzen: le soort 2.40 2.43, 2e soort 2.352.39 per kg. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 3 April. Bloemen. Campfire 5761 cent. Prunus 5972 cent. W. Pitt 6283 cent, Rose Copland 5885 cent. Xre- lage 4975 cent. Golden Harvest 0.801.15, W. Copland 50—76 cent, E. Eddy 5572 cent, Sonja 5674 ct., Bartigon 5885 cent. v d. Eerden 69 89 cent Sultane 5665 cent, Kan sas 6072 cent. Rijzende Zon 5964 cent. Vera 52—66 cent, White Sail 51 73 cent, Crown Imperial 54—68 cent Carara 5973 cent, Moederdag 8090 cent, Olympiade 6168 cent, Zwanenberg 6274 cent, Snowdon 60 —77 cent, Campfire 60—82 cent, Theems 6477 cent. Cordell Huil 0.90—1.00, John Gay 66—73 cent. dubbele tulpen 6078 cent, Parkiet tulpen 1.702.40, Narcissen 1630 cent Fortuna 2233 cent. Anemonen 2349 cent, Freesia's 4795 cent, Irissen 8095 cent, Lathyrus 0.41 1.40. Blauwe Druifjes 1018 cent per bos.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2