Njord behaalde een dubbele zege in de Head of the River' Koning Winter triomfeerde in de lente 75.000 Toeschouwers op Tot tenham kwamen voor niets Oxford won de boatrace van Cambridge, alle voorspellingen ten spijt Ned. Hockey-elftal verloor met 1-0 van België MAANDAG 31 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 99 Njord III won in de tweede divisie uit 25 ploegen Met yspegels hangend aan de aanlegsteigers en met 'n van striemende mot regen doorsneden Siberisch-koudc Oostenwind, die schuin-tegenover de Amstel joeg, hebben gistermiddag een dertigtal roeiploegen, weer en wind trotserende, de 20e head of the River uitgeroeid. Ditmaal werden er geen tijden verbeterd, maar toch sneuvelden drie onofficiële records van dit 8 km, lange-afstandskampioenschap op de Amstel tussen Ouderkerk en de hoofdstad: daar was, zoals kamprechter dr. A. A. J. H. Marres het bij de prijsuitreiking zeide, ten eerste de grootste deelneming, ten tweede het erbarmelijke weer, en ten derde overigens geen wonder „zijn de ge noteerde tijden de slechtste van alle twintig tot dusverre gehouden races". Met deze uitzonderlijk harde Head lag. Na 3 km., dus ongeveer bij het the River heeft Njord onder de Oude Achten een glorieuze revanche genomen op Willem III, dat het vori ge jaar de Leidse studenten, die in 1949 en 1950 de snelsten waren ge weest, de zege ontnam. Hoewel zo als gebruikelijk 15 seconden later gestart, wist Njord al vrij gauw de achterstand van vele lengten in te lo pen, waarna zich vlak na het Kalfje met nog 4 k.m. voor de boeg een enerverende strijd ontspon. Met 30 slagen per minuut bleef Willem III geruime met 1 lengte leiden, maar nog waren er geen 5 k.m. afgelegd, of de Leidenaren, die met een langere, rustigere haal roeiden, liepen gevaar lijk in. Daarbij deed zich tot twee maal toe een incident voor. Bij de be graafplaats Zorgvlied, juist bij het ne men van een piquet, zat Njord pre cies in het vuile water van Willem IH en raakte de boot van de Leidse ploeg met de boeg de achtersteven van de Amsterdamse boot. De Njord-stuur- man, Ligten, stak protesterende zijn arm omhoog, zwaaiende in de rich ting van de langs de kant rijdende baancommissaris, blijkbaar veront waardigd, dat Willem Hl geen ruimte gaf om te passeren. Njord viel een volle lengte terug, maar verhoogde het tempo tot 32 slagen per minuut en liep opnieuw in hoewel de Willem Hl-ploeg inmiddels een tempo van 36 sloeg. Bij de Berlagebrug kwam er ruimte tussen de beide boten. Zien derogen verminderde daarna de voor sprong van de Willem IH'ers, die de overwinning toen reeds kwijt waren, omdat ze immers 15 seconden eerder waren gestart. Toch ontspon zich een hevige eindspurt met Njord op 36 en Willem IH zelfs op 39 slagen per mi nuut. Tenslotte gleed Njord met een kwart lengte voorsprong het eerst door de finish in een tijd van 29 min. 6 sec. Willem Hl bleek met een tijd van 29 min. 23.2 sec. toch nog ruim tweede te zijn. Ver achter deze twee roeiden Tri ton, Aegir, De Hoop en Willem IH, tweede ploeg, een onopvallende race, waarbij vooral de laatste, een combi natie-ploeg van Willem. IH, danig te leurstelden. Triton werd gediskwali ficeerd wegens het verkeerd nemen van een piquet. Acgir werd derde, De Hoop vierde en Willem IH, tweede ploeg, vijfde. Njord was alzo in de eerste divisie heer en meester. Weer zat Dutry van Haeften aan slag. Van de ploeg, die twee jaar gleden de zege behaalde, waren voorts nog aanwezig W. Algie en J. R. van Guns. Njord's oude vier van dit jaar vormde van deze acht de helft. Tweede divisie. Het opvallende in de tweede divisie waarin de Jonge Achten startten, was op het eerste gezicht het roeien van het Spaarne, dat als 2de gestart 15 seconden achter Triton H en zelfs 45 seconden achter n.immer zes en laatst van de eerste divisii (Willem IH-2) Kalfje hadden de Haarlemmers Tri ton ingelopen en samen wisten de beide boten Ie Wiilem IH'ers daarna in te lopen en achter zich te laten. Maar weinigen zullen hebben be merkt, dat ergens in de achterhoede het als veertiende ploeg vertrokken Njord III de onder deze omstandighe den waarlijk fantastische tijd maak te van 29 min. 17.2 sec., waarin zij zich, indien er een algemeen klasse ment over te en 2e divisie samen zou bestaan, op de tweede plaats zouden hebben genesteld. Deze ploeg boekte in ieder geval de snelste tijd tweede divisie, ook nog sneller dan die van het Spaarne, dat er bijna 6 seconden langer over deed. Spaarne II, als achttiende vertrokken, legde met 29 min. 46.9 sec. beslag op de der de plaats. Opvallend bij deze race is geweest, dat de Jonge Achten van de tweede divisie even goede, misschien zelfs naar verhoudig betere tijden hebben genoteerd, dan de Oude Achten in de eerste divisie. Alleen Njord I maakte verreweg de beste tijd. Daarop volg den Njord Hl en Spaarne I uit de tweede divisie. Zelfs de Jonge Acht van Spaarne H legde de 8 km. met 29.46.9 sneller af dan de Oude Acht van Aegir, die met 29.50.6 derde werd in de eerste divisie. In totaal bleven bij de Jonge Achten 6 ploegen onder de 30 minuten, terwijl in de eerste di visie slechts 4 van de 6 deelnemers daarin slaagden, van wie er boven dien een (Triton) werd gediskwalifi ceerd. Ondanks het gure weer spoedde langs de linkeroever van de Amstel weer een legertje van fietsers over de weg, dwars tussen enkele honderden auto's en bussen, die zich als een kilo meters lange lint langs de boten voortbewogen. Onder de toeschouwers bevonden zich burgemeester Arn. J. d'Ailly van Amsterdam en de hoofd commissaris van politie K. A. J. J. Kaasjager. De prijsuitreiking schiedde in het nieuwe clubgebouw van „De Hoop", dat hiermede zijn vuurdoop onderging. De uitslagen luiden: Eerste divisie: 1. Njord 29.06.0. 2. Willem III 29.23.2. 3. Aegir 29.50.6 (Triton met 29.36.2 wegens verkeerd nemen van piquet gediskwalificeerd). 4. De Hoop 30.04.5. 5. Willem Hl, 2e ploeg 30.38.0. Tweede divisie: 1. Njord 3 29.17.2 2. Spaarne 1 29.23.0. 3. Spaarne 2 29.46.9. 4. De Laak 29.53.8. 5. Triton 2 2S.54.0. 6. Njord 2 29.54.6. 7. Nereus 1 30.09.0. 8. Laga 2 30.14.6. 9. ZZV 30.28.8. 10. Njord 4 30.39.6. Wat niemand meer gedacht zou hebben, is nog geschied: Op de laat ste Zondag van Maart werd Koning Winter triomfator over de veldspor- ten, zodat voetbal-, hockey- en korf balprogramma's nagenoeg geheel werden afgelast. In de eerste klasse van de KNVB slechts vier wedstrijden: 1 B Leeu wardenWageningen 30; 1 C: M W—Juliana 12; 1 D: Maurits Xerxes 22 en LimburgiaSparta 13. Door deze 31 overwinning in Brunssum hebben de bewoners van Spangen de leiding in hun afdeling gekregen. Deze wedstrijd was overi gens de wedstrijd van Landman, die de Limburgse schutters geen kans gaf. Bij de rust stond Sparta reeds met 30 voor. Met één wed strijd meer gespeeld heeft Sparta thans twee punten voorsprong op PSV en Hermes DVS. De twee wedstrijden, welke Sun derland in Nederland zal spelen, zijn Van de Engelse velden Arsenal en Chelsea ging niet door, Newcastle en de Rovers speelden gelijk Er is Zaterdag een wel zeer onverwachte en voor duizenden Engelse voetbalenthousiasten erg onaangename vertraging in de afwerking van de Engelse bekercompetitie gekomen. Immers, voor dt eerste maal in de his torie van de strijd om de beker moest een halve finale wegens de slechte weers- en terreingesteldheid worden afgelast, vijfenzeventig duizend toe schouwers die rondom het met een dikke sneeuwlaag bedekte Totttenham Hotspurveld verzameld waren en die sneeuwstormen en ijzig koude wind hadden getrotseerd om de door velen als „de wedstrijd van het jaar" ge kenmerkte ontmoeting tussen Arsenal en Chelsea te aanschouwen, moesten teleurgesteld huiswaarts keren. Thuis gekomen konden zij via de radio nog een gedeelae van de andere halve cupfinale tussen Newcastle United en Blackburn Rovers volgen. Want al werd ook Sheffield niet door Koning Winter gespaard er woei een felle Noordenwind en af en toe viel er wat sneeuw de om standigheden op en rond het terrein van Sheffield United waren toch niet van die aard, dat de F.A.-autoritei- ten er aanleiding in zagen om de wedstrijd af te gelasten. De Rovers hebben in deze wedstrijd ongetwij- thans definitief vastgestelid. Óp 6 feld de beste indruk achter gelaten *,t~:x m-j-i?- .1 T-. pn nok hlpkpn 7ii hpfpr met Hp nnr»al Oxford 44 Cambridge 53 Sneeuw en hagel geselden de roeiers onbarmhartig Mei speelt het Nederlands Bolftal te Amsterdam tegen Sunderland en op 8 Mei komt het A-elftal in het Feyen- oordstadion tegen de Engelse prof club in het veld. TELEVISIE EXPERIMENT IN OLYMPISCH STADION. Het olympisch stadion te Amster dam was Zaterdagmiddag het ter rein van een interessant experiment. De technische staf van de Nederland se Televisie-stichting verzoigde een proefuitzending van een voetbalwed strijd, waaraan door een twintigtal juniores van Blauw-Wit, die wegens de snerpende koude de shirts over hun gewone kleding hadden aange trokken, werd medegewerkt. Buiten de muren van het stadion stond de televisiereportagewagen van Philips, die doei de stichting wordt gebruikt en daarin kon men en ook bleken zij beter met de nogal springerige bal overweg te kunnen dan hun tegenstanders. Het door het winnen van de toss verkregen wind- voordeel braóht New Castle in het begin van de strijd verschillende malen gevaarlijk dicht bij het doel van Blackburn en er waren nog geen tien minuten verstreken of de mannen van de United hadden al drie corners te nemen gekregen. Slecht schieten deden doelpunten echter uitblijven. En ook later wer den twee goede kansen op een tref fer om zeep gebracht toen Robledo te lang wachtte met schieten en een vlotte combinatie tussen Robledo en Milburn door laatstgenoemde afge sloten werd met een keiharde schui ver, die echter meters naast ging. Milburn bracht daarne de gehele Newcastle aanhang tot wanhoop door van drie meter afstand over open doel te koppen. Aan de andere DAMMEN. HET VIER DORPEN TOURNOOI. De wedstrijden voor het Vier Dor pen tournooi zijn thans in beide klas sen beëindigd. Het eerste tiental van „Lisse Vooruit" wist evenals verle den jaar ook ditmaal het tournooi te winnen. RDC 1 uit Rijnsburg, dat voor de eerste maal in dit tournooi uitkwam, eindigde op de 2de plaats. De eindstand was: 1. Lisse Voor uit, 10 punten; 2. RDC (Rijnsburg) 7 pnt; 3. SDV (Sassenheim) 5 pnt; 4. Hillegom, 2 pnt. In de andere afdeling behaalde R DC 2 (Rijnsburg) een fraai succes door de beslissingswedstrijd tegen „Lisse Vooruit" 2 met 84 te win nen, waardoor het zestal van RDC de eerste prijs won, terwijl de Lisse- naren de 2de plaats bezetten. Hier was de eindstand: 1. RDC II, Rijnsburg; 2. „Lisse Vooruit" II; 3. SDV 2, Sassenheim; 4. Hillegom 2. Kampioenschap van Lisse. In het tournooi om het damkampioen schap van Lisse leed J. Algeru, de ti telhouder van vorig jaar, een onver wachte nederlaag tegen J. van Hal, terwijl N. van Hal de eerste plaats innam door een zege op P. G. Bal kenende. De uitslagen waren: A v. RossenY. de Jong 20; J. v. Hal J. Algera 20; A. BalkenendeJ. Langbroek 11; N. van HalP. G. Balkenende 20. SCHAKEN. Kampioenschap Bloembollenstreek Voor de persoonlijke schaakkam pioenschappen van de Bloembollen streek bestaat wederom grote belang stelling, daar in totaal 82 deelnemers hiervoor zijn ingeschreven. Nog nim mer is het aantal deelnemers zo groot geweest als nu. Door samenwerking van de schaakclubs uit de bollen streek heeft men dit te danken. Er zal worden gespeeld in groepen van zes schakers, welke na het beëindi gen van de 5 voorronden een demi finale en een finale zullen spelen. De titelhouder in de hoofdklasse, Koet uit Leiden, is vrijgesteld van het spelen van de voorronden. Voor het eerst sinds 1946 slaagde Oxford erin deze door de ongunstige weersomstandigheden zeer zware race te winnen, en wel met een voor sprong van een „canvas" (ongeveer 1.20 a 1.50 m.). Hier zien we de beide ploegen tijdens de wedstrijd op het moment, waarop zij Hammersmith Bridge naderen. DE ROEIPLOEG VAN DE UNIVERSITEIT VAN OXFORD heeft, alle voorspellingen van de dagbladen en vele roei-deskundigen ten spijt, de jaarlijkse boatrace op de Theems gewonnen. De race over een afstand van bijna 6,8 km. was een vani de spannendste krachtmetingen, welke ooit in de lange geschiedenis van deze klassieke wedstrijd tussen beide ploegen werd gehouden. In een ijskoude poolwind roeiden de achten van start tot finsh nagenoeg boord aan boord. Sedert de eerste wedstrijd tussen Oxford en Cambridge in 1829 waren de weersomstandigheden, voorzover de geschiedenis vormeldt en men zich kan herinneren, niet zo slecht ge weest. De roeiers werden gegeseld door hagel- en sneeuwvlagen en van Put- ney tot Mortlake waren de oevers van de Theems bedekt met een 10 cm. dikke sneeuwlaag en in verhou ding met andere jaren waren slechts weinig toeschouwers op de been. Ra dio en televisie behaalden dit maal een ruime zege op het verlangen: er zelf bij te zijn. Zonder dat beide ploegen elkaar ook maar iets toega ven, werden de boten na de start over het ruwe water getrokken en pas op de laatste paar honderd me ter slaagde Oxford er in een kleine voorsprong te nemen. Niet meer dan een taflengte, maar voldoende om te verhinderen, dat Cambridge voor de zesde achtereenvolgende maal de ere palm zou wegdragen. Sedert 1877 had de boatrace niet zo'n „close fi nish" gekend. Als officiële tijd werd bekend gemaakt 20 min. 23 sec. De wedstrijd deed veel denkeni aan die van 1949, doch toen was het Cam bridge, dat zich kort voor de finish losmaakte en met een kwart lengte won. De toen in de laatste fase van de strijd geklopte slagroeier Christo pher Davidge, leidde ook nu de Ox- fordploeg. Het was voornamelijk aan hem te danken, dat de favorieten nu het onderspit moesten delven. Met nog een halve mijl voor de boeg maakte Cambridge gebruik van een inzinking van ae „donkerblauwen" om een kleine voorsprong te nemen, maar Davidge slaagde er in de juiste cadans weer in zijn boot te brengen en de aanval af te slaan met een kor te verbeten spurt, die Oxford meteen de kop bracht. Cambridge had de toss gewonnen en koos de meest beschutte oever. Het water was ruw. doch niet zo wild als een jaar geleden, toen de boot van Oxford zonk. De start vani Cambridge was goed en na ongeveer 200 meter hadden de favorieten een kleine voorsprong, in een tempo van 31 slagen per minuut roeiend tegen Oxford 30 slagen. Davidge vroeg het uiterste van zyn ploeggenoten en weldra was het tempo van Oxford tot 32 verhoogd. Zienderogen werd het verschil kleiner en bij de Hammer- smithbrug lagen de boten gelijk. Het hogere tempo dat Oxford rnu sloeg in een duel, waarbij de boten zo dicht bij elkaar lagen, dat de riembladen bijna met elkaar in aanraking kwa men, bracht het kansloos geachte Oxford-team ongeveer een derde lengte voorsprong, maar halverwege de race deed een geweldige spurt van de Cambridge-slagroeier John Jones de voorsprong weer te niet. Weer kon Oxford uitlopen, maar de halve leng te voorsprong, die nu verkregen werd, was korte tijd later weer tot niet meer dan een meter gereduceerd. Met nog een kleine 2000 meter te roeien lagen de gieken weer vrijwel gelijk en toen begon de felle kamp om de zege pas goed. Nadat de Bar nes-brug was gepasseerd nam Cam bridge 'n kleine voorsprong, die cen timeter voor centimeter groeide. Was Oxford leeggeroeid? Het leek er veel op. Maar juist toen dit ver moeden bij de toeschouwers groeide tot zekerheid, kwam de geweldige be slissende krachtinspanning van Da vidge. Hij zweepte zijn bemanning op tot het geven van hun laatste reserves en zowaar lukte het weer naast Cam bridge te komen en op het laatste stuk voor de finish zelfs voorbij te gaan. Voor het eerst sedert 1946 had Oxford de boatrace gewonnen. Oxford heeft thans 44 overwinnin gen, Cambridge 53. oTULJT"T^"ai",c" l kant wisten Warton en Holmes wel onde^meer de^ee^f- 'Kruyver^lid verwarring in de New- van het bondsbestuur, de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, en de heer D. Bessem, directeur van het stadion. De secre taris van de televisiestichting, de heer J. W. Rengelink, woonde even eens het experiment bij. Het resul taat van de twee camera's een op het dak van de eretribune en een opgesteld in de bocht tussen deze tri bune en het scoringsboord viel gezien het bijzonder donkere weer, buitengewoon mee. Televisie-r3^is- seur Eric de Vries zeide, dat hij met drie camera's in plaats van één camera in de bocht een tweede daar naast en wat zonneschijn een prachtige reportage van een voetbal wedstrijd in het stadion zou Kunnen maken. Men kwam er van de zijde van de Televisie-stichting rond voor uit, dat deze proefneming geschiedde teneinde na te gaan, welke de beste opstelling van de camera's zou zijn zonder dat de toeschouwers daarvan hinder zouden ondervinden. Mochten de besprekingen, die tus sen de Stichting en ce KNVB wor den gevoerd, waarbij ook he* olym pisch stadion is geïnteresseerd, een gunstig resultaat voor de televisie stichting opleveren, dan zal men zo mogelijk nog dit seizoen een landen- wedstrijd per televisie uitzenden. De technische leiding berustte Za terdag bij de heer W. van Vlerken van de Philips fabrieken te Eindho ven. castle-verdediging te weeg te bren gen, maar tot een goed schot kwam het ook hier niet De tweede helft gaf Robledo en Milburn opnieuw tot twee maal toe de gelegenheid de score te openen. Van Robledo's voet belandde de bal echter in het zijnet en Milburn, vrij voor doel staand, miste een hoge voorzet Geleidelijk aan nam Blackbum echter het ini tiatief in handen en toen Glover op een gegeven ogenblik in goede posi tie de bal toegespeeld kreeg, leek het er veel op, dat de Rovers hun overwicht tot uitdrukking zouden brengen. Aangezien ook hij faalde bleef het 0—0. Woensdag 2 April zal de wedstrijd te Leeds worden overgespeeld. De poolwind, die behalve een snij dende koude, massa's sneeuw en ha gel met zich heeft gebracht, was er de oorzaak van, dat een groot ge deelte van het Engelse Leaguepro gramma niet kon worden afgewerkt. Behalve de halve cupfinale tussen Arsenal en Chelsea de eerste maal in de geschiedenis van de F.A., dat een halve eindstrijd wegens de weersgesteldheid moest worden uit gesteld werden twee eerste divi siewedstrijden en maar liefst 7 wed strijden uit de zuidelijke derde di visie afgelast. In Londen waren de velden er het Wat men in Nederlandse hockey- kringen vreesde en wat de Belgen hadden gehoopt, is gebeurd. Het Ne derlands hockey-elftal heeft op het zelfde veld, waar het in 1950 met 21 verloor, in de 37ste interland wedstrijd tussen beide landen met 10 het onderspit moeten delven. Eén doelpunt van de tengere, maar razend snelle Belgische midvoor José Delaval, was voldoende om het Oran je-team met schutters als Kruize, Bouwman en Boerstra te slaan. Zon der ook maar iets aan de zwaarbe vochten zege van de gastheren af te willen doem, dient te worden opge merkt, dat de Belgische scheidsrech ter, van der Heyden, even vóór het fatale schot van Delaval een duide lijk spelen met de voet van de aan valsleider onbestraft liet. De bal werd in volle ren met de voet meegeno men, zonder dat er van opzet sprake was, maar Delaval kreeg het leder daardoor ineens in goede schietposi tie en een tel later was Anjema kansloos gepasseerd. Dit gebeurde in de elfde minuut van de wedstrijd en ondanks de on zuiverheid van het doelpunt, verdien den de Belgen deze voorsprong op dat moment volkomen. In de gehele eerste helft demonstreerden zij be slist beter hockey, dan het Neder lands elftal, dat kennelijk de grootste moeite had met het drassige en glad de veld en de daarop ver doorschie tende bal. Ook in België waren Zaterdag en kele fikse sneeuwbuien gevallen. Het heeft er zelfs nog even na uitgezien, dat de wedstrijd afgelast zou moeten worden, maar in de avonduren was het gaan regenen, zodat de sneeuw verdween. Dat het terrein hierdoor zwaar en glibberig was geworden, laat zich begrijpen. De Belgen ble ken er van de aanvang af weinig hin der van te hebben, in de gelederen van de Nederlandse ploeg mankeerde er daarentegen van alles aan. En dat was ndet zo vreemd. Immers, het type open spel van de Belgen met de lange passes naar de vleugels, kon onder deze omstandigheden gemak kelijker en met meer kans op suc ces worden uitgevoerd, dan de kor te, op Brits-Indische leest geschoeide, Nederlandse combinaties. In de tweede helft ging het beter in het Nederlandse team. Het korte spel werd nu afgewisseld met ver rassende diepte-passes en lange bal len naar de vleugels. Het plaatsen was beter, hetgeen de snelheid ten goede kwam. Na rust is de Neder landse aanval vrijwel niet van de Belgische speelhelft af geweest. Aan val op aanval werd vanuit het mid denveld opgezet. 'Iet. Belgische doel kwam onder zware druk te staan en zowel Goossens als Enderle lieten toen enkele steken vallen, doch in de cirkel dook telkens weer redding voor de Belgen op en alhoewel het doel van van Leer hevig belaagd werd met strafcorners en lange hoek- slagen, hield België, al waj het vaak in paniekstemming, staande tot het einde. BILJARTEN. Op 64-jarige leeftijd is te Barcelo na overleden de vroegere Spaanse biljartkampioen Claudio Puigveart. Puigvert, die in de dertiger jaren aan vele internationale tournooien en kampioenschappen heeft deelge nomen, behaalde in het seizoen 193" '34 het wereldkampioenschap drie banden. Biljartbond Bloembollenstreek. De verdere wedstrijden waren vol verrassingen; de strijd om de tweede plaats is wel bijzonder spannend, daar hiervoor verschillende candida- ten waren. De Luto-speler J. v. d. Lans ver loor zijn laatste partij tegen de Ex- celsior-speler B. Duivenvoorde en daar P. Duivenvoorde twee verdien stelijke overwinningen behaalde, zal nu een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden tussen de beide Lu- to-spelers, de winnaar van deze par ty zal nu uitkomen tegen nummer ergst aan toe. Van de zes wedstrij den, welke in de Engelse hoofdstad zouden worden gespeeld, kon alleen die tussen de tweede divisieclub6 Brentford en West Ham United een aanvang nemen. Maar in de rust gaf de scheidsrechter er de brui aan en zo bracht Londen geen enkel resul taat op. Waar wel gespeeld werd, had de wind een ongunstige invloed op het spel en veel fraai voetbal is er dan ook niet te zien geweest op deze winterse lente-Zaterdag. Een uit zondering hierop maakte Preston North End, dat vooral in de eerste helft een zeer goede partij ten beste gaf tegen Wolverhampton Wande rers. Tom Finney, die, naar men aanneemt, Zaterdag 5 April te Glas gow de linksbuitenplaats van het Engels elftal tegen Schotland zal bezetten, was in topvorm en met een prachtig schot scoorde hij een van de drie doelpunten. De Ports- mouth-spelers Dickinson en Frog- gatt, die eveneens tot de „waarschijn- lijken" voor de Engelse nationale ploeg behoren, hadden in de uitwed strijd tegen Stoke City een minder goede dag. Stoke City boekte met 20 zijn eerste overwinning sedert een maand. Dit betekent voor Ports mouth, dat de kans om zich by de gezamenlijke leiders Arsenal en Manchester City te voegen aanmer kelijk is gedaald. Het verschil bedraagt nog steeds 3 punten, maar Portsmouth heeft een wedstrijd meer gespeeld In de tweede divisie bracht Bir mingham het tegen Huil City niet verder dan tot een gelijk spel, maar de naaste concurrent van Birming ham, Nottingham Forest, werd op eigen terrein door Sheffield United geslagen, zodat Birmingham's kan sen toch stegen. Queens Park Ran gers, dat in de staart van de tweede divisie ranglijst huist, krijgt het nu wel erg benauwd. De Rangers ver loren met 10 van Rotherham De uitslagen luiden: Eerste divisie: Bolton Wande rsLiverpool 11; BurnleySun derland 01; MiddlesbroughMan chester City 22; Preston North EndWolverhampton Wanderers -0; Stoke CityPortsmouth 20. Tweede divisie: Birmingham City- Hull City 2—2; Brentford—West Ham 11 (bij rust gestaakt); Don- caster RoversCoventry City 10; EvertonSwansea Town 21; Leeds UnitedNotts County 10; Leices ter City—Burnsley 1—2; Notts Fo restSheffield United 02; Rother ham UnitedQueens Park Rangers 1 —0; SouthamptonBury 42. HET ENGELSE ELFTAL VOOR GLASGOW Het Engelse elftal voor de wed strijd tegen Schotland, Zaterdag 5 April in Hampden Park, Glasgow, is als volgt samengesteld: Doel: Merrick (Birmingham). Achter: Ramsey (Tottenham) en Garrette (Blackpool). Midden: Wright (Wolverhamp ton) aanv., Froggatt (Portsmouth) en Dickinson (Portsmouth). Voor: Finney (Preston), Broadis (Sunderland), Lofthouse (Bolton), Pearson (Manchester United), en Rowley (Manchester United). Reserven: Nicholson (Tottenham) en Bennett (Tottenham). Tom Garrett, die Eckersley ver vangt, is de enige nieuwe „cap". De ploeg toont in totaal vier wijzigin gen vergeleken bij het elftal, dat in November j.l. gelijk speelde tegen Oostenrijk. Finney, die toen wegens een verwonding niet mee kon spelen, komt in de plaats van Milton (Ar senal) en de vleugel Pearson-Row ley van Manchester United vervangt het paar Bailey-Medley van de Spurs. Met uitzondering van Ramsey, die geblesseerd was, is dit het team, dat als Engels Leagueteam enkele da gen geleden te Belfast met 90 de vertegenwoordigende ploeg van de Noordierse League sloeg. 20 26 20 35 23 25 23 13 33 20 118 33 24 125 21 39 98 21 14 125 17 23 10 twee van de B.-klasse in de 2de af deling. De uitslagen waren: pnt. brt. hs. B. Duivenvoorde, Exc. J. v. d. Lans, Luto P. Duivenvoorde, Luto B. Duivenvoorde, Exc. J. v. d. Lans, Luto Q. Zwetsloot, Vios P. Duivenvoorde, Luto Q. Zwetsloot, Vios J. Wassenaar, Conc. Q. Zwetsloot, Vios In het clublokaal van de Bil jartvereniging „Passage" te Noord- wijk worden de persoonlijke kam pioenschappen van de 2de klasse ge houden, waaraan 10 spelers deelne men, n.m. W. Slootbeek, J. v. d. List en J. Koelewijn Flora Noordwyk; Th. v. Dijk, Luto Lisse; C. Homan en C. Alblas, Oude Post Sassenheim; W. van Gerven en G. Haver Vios Lisse; A. C. Vink en C. Heuzen, P. Gijzenbrug. In deze afdeling heeft de Frora- speler W. Slootbeek met 5 gewonnen partijen de leiding. G. Homan heeft eveneens nog geen verliespunten, terwijl W. v. Gerven uit 4 wedstrij den 6 punten behaalde.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6