U groene tafel Duinstreek Prof. dr. J. F. van morgen 70 j. doctor Bemmelen! Qg jbfUid Hein Kalker (86 jaar) maakt voor 25e keer de Stille Omgang mee Waarschijnlijk dit jaar nog een voetgangerstunnel te Wassenaar 2x1 187 MIDDENSTANDSDIPLOMA Offic. Publicatie Kruideniersbedier de 2 ijzeren Schouwen NET MEISJE Mannelijke beambte Vrouwelijke beambte BELANGRIJKE OPENBARE VERKOPING ZATERDAG 29 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA .1 Morgen zal het zeventig jaar geleden zijn, dat prof. dr. Johan Frans van Bemmelen aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde op het proefschrift „Over den bouw der schelpen van Brachiopo- den en Chitonen". Zeventig jaar, voor velen een heel mensenleven, voor prof. van Bemme len „slechts" een deel daarvan. Hij is thans 92 jaar en nog zeer vitaal; nog dagelijks maakt hij een wandelingetje over de Boerh aavelaan. Johan Frans van Bemmelen werd op 26 December 1859 in Groningen geboren. Reeds op achtjarige leeftijd begon hij een insectenverzameling aan te leggen; z'n hele leven heeft hij de liefhebberij voor entomologie behouden. Toen hij 16 jaar oud was, werd Leiden z'n woonstad, toen z'n vader hoogleraar in de anorganische scheikunde werd. Drie jaar later liet hij zich inschrijven als student in de zoölogie, om wederom drie jaar la ter te promoveren. Kort daarop ver trok de jonge doctor naar Jena om het zomersemester van prof. Hertwig te volgen. In September 1882 volgde de benoeming tot assistent op het dierkundig laboratorium te Utrecht. In 1885 werd hij privaat-docent in Utrecht en in 1890 werd hij voor een wetenschappelijke zending naar Ne- derlands-Indië gestuurd, om daarna leraar te worden in Meester Corne- lis en Den Haag. In 1906 ving het hoogleraarschap aan, toen prof. van Bemmelen in Delft benoemd werd tot buitengewoon hoogleraar in de palaeontologie en historische geolo gie. Reeds een jaar later werd hij gewoon hoogleraar in de zoölogie te Groningen. Na een professoraat van IT HET LEVEN van de Vrouw KATH. VROUWENBEWEGING Groep K.A.V., afd. Leiden Zonder overdrijving kan worden gezegd, dat onze bjd- en boetedag op 25 Maart bijzonder geslaagd is. Tijdens de H. Missen was het in de kerken heel goed te zien, dat de vrouwenbeweging goed^ vertegen woordigd was. 's Middags was het Lof met de Kruiswegoefening in de kapel van het St. Elizabeth-zieken- huis uitstekend bezet met leden van beide groepen. Pater Calasanctius celebreerde het Lof en bad de Kruis weg voor waarna mevr. v. Dongen enige soli zong. Deze dag was tevens een demon stratie van samenwerking tussen beide groepen in de Kath. Vrouwen beweging. Door deze samenwerking kan inderdaad veel goeds worden bereikt, ook al blijft iedere groep afzonderlijk georganiseerd. Veel kan er op dit terrein nog worden gedaan. Natuurlijk zal dit wel eens van beide kanten een of fertje vragen, maar dat wordt ze ker ruimschoots vergoed door de vrucht van de samenwerking. Op elk onzer leden rust dan ook de taak niet alleen de eigen groep te ver sterken, maar tevens het geheel in aanzien en innerlijke kracht te doen stijgen. Onze diocesane leidster, mej. Stringa, schreef eens hierover als volgt: „Allen vast aaneengesloten zijn wij als de duinrand langs de zee, waartegen de meest wilde en hoge golven breken, waarop elke onchris telijke geestesstroming moet stran den. Samen één, dat is onze kracht Samen één, dat vormt een mdcht Samen één, dat geeft gewin Samen één, is Christenzin. N.B. Onze K.A.V.-leden worden opgeroepen hulp te verlenen aan de Paasei-actie voor 't Zwakke kind. Ook de Gildeleden zijn hierbij har telijk welkom. Aanmeldingen bij mevr. Driessen, Herengracht 67, liefst zo spoedig mogelijk. Het stralende gelukszon- ment, dat zij „Ja'ik wil" netje van een Groninger zouden mogen stamelen, jongedame en een Zwolse toen het plotseling scheen jongeman dreigde giste- dat zij zich zenuwachtig ren verduisterd te worden, voor niets gemaak. had- Met de vereiste zenuw- den. De vader van de achtigheid stond het jon- bruid kwam niet opdagen •ge paar op het stadhuis te en daar hij zijn toestem- moest geven, dreigde de plechtigheid niet door te gaan. De jongeman bleek echter niet voor één hin dernis te vangen. Hy bel de Groningen op, waar bereidwillige ambtenaren contact opnamen met de •wachten op het grote mo- ming voor het huwelijk ziekgeworden vader, een acte van toestemming op maakten en tegen 6 uur reisde onze onversaagde ridder naar 't Hoge Noor den, om de toestemming op te halen. Met de laat ste trein arriveerde hij weer ii Zwolle, alwaar men ook niet stil gezeten had. Gem.-ambtenaren wa ren van huis opgehaald, de trouwzaal was voor ge bruik gereed en te elf uur klonk het plechtige woord, dat volgens plan 12 uur vroeger had moeten wor den uitgesproken. Vcloï de HAAGSE RECHTBANK. Inbreker. Een 23-jarige lasser uit Haag werd voor het plegen van negen inbraken, o.m. tc Leidschen- dam, conform de eis tot anderhalf jaar met aftrek veroordeeld. In Leid- schendam was hij betrapt door de be woners, maar met een zaklantaarn wist hij de mensen te verblinden en ogenblikkelijk nam hij de vlucht. De heler, die eveneens voor de Haagse Rechtbank terecht stond, kreeg tien maanden waarvan drie voorwaarde lijk. Tegen hem was de eis tien maan den met aftrek. SCHRIJVER VAN DREIGBRIEF LEGT VOLLEDIGE BEKENTENIS AF. De politie arresteerde enige tijd geleden de 38-jarige fabrieksarbei der M. B., wonende te Sliedrecht, die de heer K. had gesommeerd 2500 te deponeren. Wanneer de heer K. hier aan niet zou voldoen, zou hem een verlammend serum worden toege diend. Destijds vertelde B. bij zijn arrestatie, dat hij tot deze daad was gedwongen door twee andere misda digers. Thans is gebleken, dat dit verhaal .volkomen was verzonnen en na een scherp verhoor bekende hij, dat het hem alleen te doen was geweest om geld machtig te worden, daar hij in geldnood zat. 23 jaar kwam het emeritaat in 193C. Prof. van Bemmelen was toen 70 jaar, maar nog niet in staat niets te doen. Hij reisde naar Amerika en hield voordrachten op het Lovell In stitute te Boston. Terug in Den Haag richtte hij het Bio-genealogisch In stituut op en in 1945 kwam hij be wusteloos in Leiden aan, nadat zijn Haagse huis verwoest was. Prof van Bemmelen ging toen inwonen bij zijn zoon prof. mr. J. M. van Bemme len, aan de Boerhaavelaan. Nog steeds kent de oud-hoogleraar geen rust. Regelmatig publiceert hij nog in tijdschriften en heeft de bio- genealogie nog zijn levendige belang stelling. LEIDSE GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden zal onvoorziene omstandigheden voor behouden op Maandag 7 April om twee uur in openbare vergade ring bijeenkomen. Doktersdienst. De dienst wordt waargenomen van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur, door de doktoren: Jansen Langezaal, v. Leeuwen, Nieuwzwaag en Postel. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Maart 13 uur tot Zaterdag 5 April 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenctraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. 'CATWITK AAN DEN RIJN Aanbesteding. Gisteren had de anbesteding plaats van het bouwen /an een theepaviljoen annex kleed gebouw op het te stichten tennis- complex bij het Zeehospitium Hoog ste inschrijver was Gebr. Bekker te Katwijk aan den Rijn voor 22875,-, laagste K. Meijvogel te Katwijk aan Zee voor 19326. Voor zover het betreft de pa tiënten van de doktoren Bergman van der Laan of Hueting. wordt Zon dag de dienst waargenomen door dr. E. van der Laan. LEIDSCHENDAM Moedercursus. Het Wit-Gele Kruis heeft wederom een moeder cursus georganiseerd welke gehou den zal worden in het parochiehuis. De cursus vangt aan Dinsdagavond a.s te 7.30 uur en wordt op de daar opvolgende Dinsdagavonden voort gezet. Dames boven 18 jaar kunnen aan deze cursus deelnemen, waar voor men zich kan melden bij zus ter J. van Ruiten, Damstraat 8, te- lefoon 1502. VOORSCHOTEN Boekenavond Kath. Jongeren. Gisteravond hield de Stichting Boe- kengemeenschap uit Amsterdam in het Wapen van Voorschoten een avond voor de katholieke jongeren. Het motto van deze avond was „Wat zullen we lezen". In een inleiding werd de betekenis van het boek uit- eengezet. Na de pauze werd voor- fj8n Wer^ van Jan Lense, i hoogstens vijftig jongeren in aan- welke schrijver zelf verhinderd was te komen. Daarna werden gedichten voorgedragen. De medische Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. Th. J. Thiess, Leidseweg 51, telefoon 520. REIZEN IN LANDEN VAN BRUSSELS PACT Per 1 April komen speciale rege lingen in werking voor gemakkelij ker reizen van gezelschappen van jongeren in de vijf landen, welke bij het pact van Brussel zijn aangeslo ten, namelijk Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk en het Ver enigd Koninkrijk. De nieuwe regeling betreft een vereenvoudigd uniform collectief paspoort voor reizen in genoemde landen met voordeliger voorwaarden van uitgifte en gebruik. Zo is dc leeftijdsgrens voor leden van een op collectief paspoort reizend gezel schap verhoogd van 18 tot 21 jaar. Verder behoeven gezelschappen van jongeren op collectief paspoort, mits alle leden er van jonger dan 18 jaar zijn, geen visum meer voor reizen naar Frankrijk en het Verenigd Ko ninkrijk. Wanneer er ouderen dan 18 jaar bij zijn (afgezien van de lei der van het gezelschap, die een ge woon individueel paspoort moet heb ben en aan de gewone paspoortre gelingen is onderworpen) is voor het Verenigd Koninkrijk wel een visum vereist, doch dit zal dan gra tis verstrekt worden. Volgens de nieuwe regeling zullen gezelschappen van minstens vijf en merking kunnen komen voor een collectief paspoort, te verkrijgen bij de gewone instanties, wanneer de reis uitgaat van een school, jeugd vereniging e.d. De vijf landen zullen een uniform document als collectief paspoort in voeren. Roelofarendsveen Ledenvergadering L.T.B. Voor de ledenvergadering van de L.T.B., welke gisteravond in de Pancratius- zaal werd gehouden, was slechts een matige belangstelling. Een uitvoeri ge bespreking werd gewijd aan het oogstdankfeest. Besloten werd dit weer öp gelijke wijze te vieren als j vorig jaar nml. met de Oranjefeesten. Wel was men van mening, dat dit j tijdstip voor sommige leden enkele bezwaren kon geven, maar over het algemeen was men zeer tevreden over het experiment van vorig jaar. Voor het uit te voeren avondprogram- ma zou het bestuur gaarne van de leden enkele tips willen hebben, maai* de nadruk werd er op gelegd, dat de kerkelijke viering toch de be langrijkste bleef. Na enige toelich ting van het bestuur werd de verho- er uit Roelof- f"?® van de afdelingscontributie met J 1.per lid goedgekeurd. De be spreking voor de K.V.C.B. vereiste ruime toelichting van bestuur. Aan gezien dit reeds uitvoerig in de dag bladen is besproken, behoeven wij er •niets aan toe te voegen. Voor de bol- Onder deze bedevaartgangers is erlenkwekers, welke lid van de L.T.B. een, die bijzonder de aandacht ver-zÜn. vereist dit geen contributiever- dient. Het is de heer Hein Kalker, die hoging. Staande de vergadering ga- op 3 Maart 86 jaar werd en vannacht ven zich alreeds enkele als lid op, Vanavond zullen arendsveen weer 800 mannen waarvan velen te voet naar Am sterdam gaan om daar deel te nemen aan de stille omgang. zjjn 25e stille omgang zal maken. De heer Kalker is een bekende en zeer geziene figuur in Roelofarendsveen en wijde omgeving. De laatste tijd geniet hij een goede verzorging in het St. Jacobusgesticht. Hij is niet meer zo best ter been maar iedere dag kan men de heer Kalker op zijn dagelijkse wandeling tegenko men, gewapend met zijn stok en goede humeur, welk laatste hij da waarbij men zal trachten de overige bollenkwekers via huisbezoek als lid te werven. Medegedeeld werd dat te Aalsmeer met diverse afdelingen een bespreking had plaats gehad, waarbij een nota was opgesteld om voor de bloemisterij te komen tot markt ordening o.a. met instelling van op houd- en minimumprijzen, welke laatste betaald moeten worden uit een door heffingen te vormen fonds. gelijks kwistig in kwinkslagen tot 0ok werd hierin de veilplicht als uiting laat komen. Toen wij van de noodzaak opgenomen. Voorts was week de heer Kalker op een van zijn door het bestuur der landarbeiders nrun/lAtir.nAn IAnnnl....n...ij. Knn/1 TTollc Harlit" oun Viol T T wandelingen tegenkwamen, vertelde hij ons, dat hij reeds deelnam aan de stille omgang voor de plaatselijke afd. in Roelofarendsveen werd opgericht. Deze keer doe ik het echter voor het laatst zo zei hij want een vol gende keer zal het toch wel een te zware opgaaf voor mij zijn. Dit neemt niet weg, dat naast deze kra nige prestatie toch wel een grote liefde voor deze beevaart aanwezig moet zijn. yermelden wij tenslotte voor de beêvaartgangers nog, dat in alle pa rochiekerken om 11.30 het Lof is, en bond „St. Deus Dedit" aan het L.T. B.-bestuur gevraagd haar leden te verzoeken het arbeidscontract te handhaven en niet te speculeren op het arbeidsoverschot en arbeids krachten voor een lager loon dan het contractloon aar.' te nemen. De ver gadering betuigde hiermede haar in stemming, waarbij echter wel de suggestie werd geuit om bij een te kort aan arbeidskrachten niet boven het contractloon te betalen. Pastoor Th. Schoenmaker sprak tenslotte een opwekkend woord tot de vergadering. Minister antwoordt: Op vragen van de heer Van der daarbedoelde omstandigheden af- Goes van Naters (P. v. d. A.) over hetdoende voorzieningen ongetwijfeld grote aantal verkeersongevallen op de Rijksstraatweg in de gemeente Wassenaar, ter hoogte van de over steekplaats Nieuw-WassenaarKer- kehout heeft de minister van Ver keer en Waterstaat, mede namens de minister van Financiën, het volgende geantwoord: Het is de minister bekend, dat er telkenjare hoogst ernstige verkeers ongevallen plaats vinden op de Rijks straatweg in de gemeente Wassenaar, ter hoogte van de oversteekplaats Nieuw-Wassenaar-Kerkehout zo laat stelijk nog een op 29 Februari jl., waardoor een kind de dood vond. In de drie laatstverlopen jaren zijn blijkens de bij de Rijkswaterstaat be schikbare gegevens ten gevolge van omgevallen op de Rijksstraatweg in de gemeente Wassenaar, ter hoogte van de oversteekplaats Nieuw-Wassenaar- Kerkehout 2 wielrijders en 1 voet ganger overleden, terwijl 3 wielrij ders ernstig lichamelijk letsel oplie pen. Het is waar. dat reeds geruime tijd bestaande planren van de Rijkswa terstaat en de gemeente Wassenaar voor een burgverbinding of onder grondse doorgang voor voetgangers zijn afgestuit op investingsbezwaren. De vraag: Zijn de ministers niet van mening, dat een juist begrip van eerlied voor de menselijke persoon lijkheid medebrengen, dat investerin gen, waardoor talrijke mensenlevens kunnen worden gespaard en onnoe- meujk leed voorkomen, reeds daarin haar volledige rechtvaardiging vin den, en zijn do ministers bereid hier uit aanstonds de consequenties te trekken? Kan in die zin bevestigend worden beantwoord, dat onder de haar plaats zyn. In welke vorm deze voorzieningen dienen te worden getroffen, hangt echter mede af van de daaiaan verbonden financiële ge volgen. Wat het onderhavige geval betreft, kan nog wordpn medegedeeld, dat thans overeenstemming is bereikt en dat, naai het zich laat aanzien, de tunnel nog dit jaar tot stand zal kun nen korren. „Zeventig jaar getrouwd?" zegt Arie Blokland uit Fijnaart, terwijl hij zijn neus optrekt, „dat is voor een zieke kip!" De meeste mensen vinden 50 jaar getrouwd zijn al een hele presta tie en zeventig huwelijksjaren is een feit, waar iedereen zich mee bemoeit, doch voor Arie be tekend dit niets. Arie is n.l. 72 jaar getrouwd, althans bijna. Op 8 Mei a.s. vier Fynaart dit gro te feest cn het echtpaar, dat bij elkaar 187 lentes telt. is nog kras en telt een uitgebreide familie. Het jongste broertje van de bruidegom (86 jaar) mag ook op het feest komen, evenals zijn zuster, die 80 jaar is en zijn oudste dochter, die 70 jaar telt. Arie's levensprogramma is simpel, maar blijkbaar wel doel treffend: Sober leven, hard wer ken en een pijp roken, of zoals Arie het zelf zegt: „Flink poet sen en goed voor de kinderen zorgen". WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). AFNEMENDE WIND Overwegend zwaar bewolkt met vooral aanvankelijk op vele plaatsen sneeuw of regen. Ge leidelijk afnemende Noordoos telijke wind. Iets minder koud. Maart roert zijn staart Het K.N.M.I. deelt mede: De koude lucht uit Rusland, die in de afgelo pen dagen ongehinderd Europa kon binnenstromen, is boven Franryk in botsing gekomen met een zeer war me uit Nrd.-Afrika afkomstige stro ming. Als gevolg hiervan komen er nu buitengewoon grote temperatuur- tegenstellingen voor. In Scandinavië vroor het ae afgelopen nacht weer 1215 graden en in Engeland, Ne derland en Nrd.-Duitsland. daalde het kwik tot 2 a 3 graden onder het vriespunt. In Zuid-Frankrijk daaren tegen meldden sommige stations na zonsondergang nog een temperatuur van 20 graden en in Italië was het gistermiddag zelfs zomers warm. De kroon spanden wel enkel stations aan de rand van dc Sahara, waar gisternviddag maximum temperatu ren van 36 cn 37 graden werden ge meten. In de Golf van Biscay e, dus in de zone waar de koude en warme lucht elkaar hebben ontmoet, ligt thans 'n depressie, waarvan dc fronten over Frankrijk naar het Noorden bewe gen. Het eerste front wordt voorafge gaan door een omvangrijke neerslag zone. Ver voor het front uit valt de neerslag in de vorm van sneeuw, dichter bij 't front komt regen voor. De sneeuwzone, die zich snel naar het Noorden verplaatste, bereikte omstreeks middernacht Maastricht. Om 7 uur van morgen sneeuwde het vrijwel overal ten Zuiden van de RynLek. De combinatie van Oosterstorm met sneeuwval maakte het weer bui tengewoon onaangenaam'. Na 't pas seren van het eerste front, hetgeen in de loop van de dag wordt ver wacht, neemt de neerslagactiviteit in belangrijke mate af en ook de wind wordt aanzienlijk zwakker. We blij ven evenwel in de koude lucht. Deze koude lucht kan pas verdwijnen, wanneer een tweede front, dat heel langzaam beweegt en vanmorgen nog in Midden-Franriik werd aangetrof fen, ons zou bereiken. Het is hoogst onwaarschijnlijk, dat dit morgen zal gebeuren. We moe ten daarom ook morgen op aanhou den van koud weer rekenen. ZOETERWOUDE De lessen voor de examens 1952 en 1953 beginnen op 2 April. P. H. J. E. BEEREBOOM, 2953 Zuidbuurtseweg 17, Telefoon 239. Opkomst dienstplichtigen voor Ie oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 1 en 3 April a.s. onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aanslui ting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienst plichtigen die, in verband met hun plaats van bestem ming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastge ving reizen met de eerste reisgelegenheid na 7 uur Op 2 April a.s. zijn geen extra-treinen ingelegd en moeten derhalve alle dienstplichtigen, die op die dag onder de wapenen komen, reizen met de tre'nen, of bussen van de normale dienstregelingen, per eerste reisgele genheid na 7.00 uur. De extra treinen lopen in de vol gende dienstregelingen. Op 1 Aoril voor de opkomst te Dordrecht, Breda, of Tilburg: Den Haag H.S. v. 8.37 Delft v. 8.47, Schiedam v. 8.58, Rotterdam D.P. v. 9 07, Fijenoord v. 9.17, Dordrecht a. 9.31. Breda a. 10.08 Til burg a. 10.30. Voor de opkomst te Harderwijk of Wezep een extra trein: Amsterdam C.S. v. 9.10, Amsterdam M.P. v. 9.19, Hilversum v. 9.39, Amersfoort v. 9.56, Har derwijk a. 10.18, Wezep a 10.42 en een extra trein: Zwolle v. 11.20 Wezep a. 11.31, Harderwijk a 11.59 Op 3 April voor opkomst te Utrecht Schalkhaar of Eefde een extra trein: Rotterdam Maas v. 7.59, Den Haag S.S. vertr, 7.56, Voorburg v. 8.01, Gouda v. 8.20, Utrecht C.S. verfr. 8.57, Amersfoort v. 9.20, Apeldoorn v 9.57, Deventer a. 10.10. Voor Eefde (station Zutphen) te Apeldoorn overstappen: Zutphen a. 10.33 8615 WONINGRUIL UTRECHT—LEIDEN Aangeboden: Heel huis te Utrecht bev. kamer en sui te, keuken, serre, tuin, schuur 2 slaapkamers. Huurprijs 375.per jaar inclusief water. Gevraagd: dito woning in Leiden. Br. onder no. 2949 bureau van dit blad. Terstond gevraagd een leeftijd 1620 jaar by: Fa. JANSON Levensmiddelenbedrijf Zoeterwoude. 8606 Tel. 270. TE KOOP: TH. KEMPERS Zn.. Scheepswerf Hoorn 298, Alphen a. d. Ryn. te Amsterdam, nabij R. K. Kerk en Scho^. Schiphol. Hypotheek a 4 rente beschikbaar. Vestigings vergunning verzekerd. Te bevragen bij A. P. Olij- hoek, Makelaar, Boven- k erker weg 2, Bovenkerk. Restaurant „In den Vergulden Turk", Leiden, vraagt voor spoe dige indiensttreding Goed loon. dagelijks. Aanmelding 8614 Jonge scliipger en een Zeilmakerscheeiistuiger Moet geheel zelfstandig kunnen werken. N.V. Jachthaven R. Dragt en Zn., Aalsmeer. 8610 Bericht van Inzet 1 Rijn en Schiekade 63 4100. 2 Leliestr. 58 2750 3 Leliestr. 60 2750.— 4 Jan Vossensteeg 28/28a 6500.- 5 Voldersgr. 28 2650.— 6 De la Reystr. 24 1825. 7 Langebrug 6c 3501). 8 Varkensm. 28 1800.— 9 Waardgr. 58 1360.— AFSLAG Vrijdag 4 April 1952, 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden. Notaris A. H. DOIJER. BOUW OP EIGEN GROND door een moderne MIDDENSTANDS WONING te ko pen, die wy bouwen aan de Kastanjelaan tc Leiderdorp (vlak bij Leiden). INDELING: woon-eetk., 3 slaapk., douche, keuken, bergzolder, schuur en flinke tuin. Koopprijs, door gunstige Rijksfinanc. slechts 11.500. (lage transportkosten). DOE HET NU! Bouwbedrijf C. MEERBURG, Leiderdorp, Hoofdstraat 71, Tel. Leiden (K 1710) 22374. 8611 Amsterdamsche Bank N.V - Incasso-Bank N.V' KANTOOR LEIDEN RAPENBURG 39 vraagt voor spoedige indiensttreding met enige practykervaring. Maximum leeftijd 30 jaar, in het bezit van diploma H.B.S of M.U.L.O., kunnende typen in het bezit van diploma M.U.L.O. en typen. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties. TE LEIDEN op Donderdag 3 April, 's avonds 7 uur, zal door de ondergetekende in opdracht van zijn Principa len in dc zaal Hooglandse Kerkgracht 42, publiek worden verkocht: Huiskamer- en slaapkamerameublementen, diverse stoeltjes, karpetten, bijzetstoeltjes, radio. Tevens diverse antiquiteiten, waaronder klein klokje, ronde tafel, stoelen, koperwerk, tin, glas aardewetk, enz. Voorts gouden cn zilveren voorwerpen cn wat verder ter tafel zal worden gebracht. Goederen kunnen nog worden ingebracht Dinsdag en uiterlijk Woensdag van 9 tot 4 uur. KIJKDAGEN: Woensdagavond van 6 tot 9 uur en Donderdag van 10 tot 4 uur. F. TUININGA, wnd Deurwaarder, Kantoor Deurwaarder Oosterwyk, 8612 Apothekersdijk 23 AUTOKAPPEN ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN - LEIOEN Bericht van Inzet Vrijdag 4 April a.s. 7 uur nam. in het Notarishuis te Leiden AFSLAG der n.v. percelen in bod gesteld a. v.: Voorsohoten: Ryndyk 222: 5400.—; Leiden: Lage Ryndyk 3/3a 4900.— Oranjegracht 72. 74: 4050; Oranjegracht 3 1240.—. Het pand te Leiden Hoge Rijndyk 26 is uit de hand verkocht. Nots. W. S. JONGSMA, Rapenburg 31. VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN Kort Galfewater 9 Leiden Telefoon 25468 GEVRAAGD 3T Voor ondergang be hoed indien mij 850. geleend wordt. Binnen 18 maanden aflossing. Br. onder no. 2917 bureau van dit blad. 2917 fS" Te koop gevraagd zes oude mahonie stoelen en ronde tafel, alsook andere antieke meubelen, mag beschadigd zijn. Br. onder no. 8054 bureau van dit blad. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatot ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50. uitsluitend tegen contante oetalijig.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3