Kunkmöilel Jfyul K. v. K. adviseert Gemeentebestuur wèl een koopavond in te stellen Rouwdienst in Frankfort Een poging tot ontvoering Voorjaarsaanbieding Buikbandcorsetten IFNTF 195? VRIJDAG 28 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Leidse Kamer vergaderde op Keukenhof vereniging! voorwaard» ln dc serene sfeer van ontluikende lentebloemen op Keukenhof heeft de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland te Leiden gis termiddag vergaderd. Dc ruimte in een bijzaaltje van het Keukenhof restaurant was aan de krappe kant. maar zeer gezellig omdat incn aan beide zijden uitkeek over het felle geel van ontloken narcissen onder de nog kale eeuwenoude beuken in het frisse groene gras van dc keurig onderhouden gazons. Dit liefelijk beeld, beschenen door een tot wandelen nodende lentezen, heeft echter de leden niet kunnen weerhouden even fel van leer te trekken, toen de vergadering ge vraagd werd een principieel stand punt in te nemen betreffende het instellen van een wekelijkse koop avond in Leiden. De argumenten vóór en tegen, die reeds op diverse bijeenkomsten naar voren zijn ge bracht en in ons blad werden weer gegeven, kwamen weer te voorschijn. Tegenstanders voerden aan, dat middenstand en grootwinkelbedrijf geen stijging van de verkoop zouden beleven, omdat deze alleen afhan kelijk is van de volkskoopkracht, niet van een koopavond. Voorstan ders daarentegen wezen op het dienstbetoon van de winkelier aan de klant, die weer koning is. Ook de sociale zijde van het vraagstuk werd naar voren gebracht, nadat de heer C. F. Meerpoel, voorzitter van de afd. kleinbedrijf, het resultaat van een enquête onder de Leidse Midden stand bekend gemaakt had, waaruit bleek, dat de meerderheid afwijzend tegenover het plan stond. Het groot winkelbedrijf was in grote meerder heid voorstander van een koopavond, al was het alleen meer uit practische overwegingen, zoals het gevaar, dat Den Haag met een koopavond het Leidse publiek uit de Sleutelstad zou trekken. Tenslotte had de heer Meerpoel ook de betrokken werk nemers gehoord, die eveneens tegen de koopavond waren. Dit laatste gaf een der leden aan leiding met een dreigement op tafel te komen. Wanneer het personeel 's avonds zou moeten werken, zou deze kwestie wel eens in de politie ke sfeer betrokken kunnen worden en zou arbeidsonrust wel eens het gevolg kunnen zijn. De leden lieten zich door dit argument geenszins be- invloeden en toen de kwestie in stemming werd gebracht, besloot de Kamer met 18 tegen 7 stemmen aan het Gemeentebestuur van Leiden te adviseren wèl een koopavond in te stellen. Tegenstemmers waren de he ren Langezaal, Van der Linden, Van der Kloot, Van Hoeken, Wijtenburg, Van der Stoel en Bloot. Contante betaling. De verdere agenda werd snel af gehandeld. Bij de ingekomen stuk ken werd medegedeeld, dat de Ne derlandse Kamer van Koophandel op het voorstel van een der Leidse leden om de werknemers onder dc leden een verlet-vergoeding te geven, af wijzend geadviseerd had. Aan de Ve- bo werd een zilveren legpenning be schikbaar gesteld voor de komende Paasveetentoonstelling. Het concept adres der samenwerkende Kamers in Zuid Holland betreffende het rap port van de Staatscommissie v. d. Bergh inzake de Woningwet werd vastgesteld. De heer Meerpoel deelde omtrent de actie tot contante betaling mede, dat de Commissie Opruiming en Uit verkoop tot de conclusie gekomen was de bedrijven niet te moeten voorschrijven op welke wijze zij hun verkoop moeten regelen. De kwes tie contant of op termijn is een on derdeel van de koopovereenkomst, waarin de Kamer zich niet moet mengen. Wanneer de middenstands- echter verzoeken de van de koopovereen komst goed na te leven, wil de Ka mer zich hier gaarne achter scharen. Ten aanzien van de Prijsopdrij ving en Hamsterwet werd mede gedeeld, dat de Vereniging van voor zitters van de Kamers van Koophan del het Leidse bureau verzocht heb ben de kat de bel aan te binden en een rapport op te stellen, waarin af schaffing van deze wet (1939) wordt bepleit. De heer Meerpoel merkte op, dat men een wet moet toepassen of opruimen, maar niet laten sluimeren om bij tijd en wijle eens voor de dag te halen, zoals bij de Korea-hausse het gecval was. Naar aanleiding van het op te stellen rapport kan een adres aan de Minister gezonden wor den. In de vacature-Simonis werd de heer Meerpoel benoemd tot bestuurs lid van het Rijnlands Borgstellings fonds. Warmonder tol. Bij de rondvraag verzocht een der leden het bestuur er bij de bevoeg de instanties op aan te dringen even tuele arrestaties minder opzienbarend te verrichten. Het geval-Van Her waarden leek verdacht veel op Duit se methodes. Mr. dr. P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer, deelde desgevraagd mede, dat er een gerede kans bestaat op het verdwijnen van dc Warmon der Tol. De beslissing is thans aan dc Kroon en de Minister van Ver keer is bezig een advies op te stel len. Nadat de vergadering gesloten was. werd de leiding in handen ge geven van de heer T. van Waveren, ondervoorzitter van de Kamer en voorzitter van de Stichting Keuken hof, die zijn mede-leden rondleidde langs de pas ontloken bloembedden H. M. Simonis herdacht Bij de aanvang der vergadering herdacht de voorzitter, de heer J, G. J. Verhey van Wijk, het oud lid van de Kamer, de heer H. M. Simonis, die 27 jaar lid en 17 jaar voorzitter van de afdeling klein bedrijf is geweest. In de vijf jaar, dat spr. met de heer Simonis heeft mogen samenwerken, heeft hij de thans overledene leren ken nen en waarderen als iemand, die met liefde zijn hele persoonlijk heid inzette tot bloei en welzijn van de Kamer. Deze waardering heeft geleid tot een warme vriendschap. De voorzitter her innerde er aan, dat de heer Si monis gelukkig nog de wederom zelfstandig-wording van de Ka mer op 1 Jan. 1951 heeft mogen beleven, al moet het hem ontzag gelijk veel leed gedaan hebben dat hij wegens gezondheidsrede nen genoopt was zijn functie neer te leggen. Verschillende brieven van deelneming, speciaal van de diverse Kamers uit Zuid Holland, gewaagden van de bijzondere hoogachting voor de persoon van de heer Simonis en voor de wijze waarop deze zijn functie in het college van voorzitters van de toenmalige Kamer van Koophan del voor Zuid Holland heeft ver vuld. De Kamer kan niet dank baar genoeg zijn, aldus de voor zitter, voor het vele werk, dat de heer Simonis verricht heeft. Zijn gedachtenis zal steeds in grote ere bij de leden blijven voortleven. De aanwezigen hoorden dit her denkingswoord staande aan- en namen daarna een minuut stilte in acht. en door de fantastische tulpen-kas sen, waarin 600 variëteiten in alle mogelijke kleuren bloeiden. Nadien werd in het restaurant een hartige dronk uitgebracht op het succes van de Keukenhof, welke dronk door een minstens even hartige haring-hap (aangeboden door de heer Parlevliet) werd vergezeld. Hetgeen een der le den deed opmerken, dat dit wel een typisch Hollandse middag was, te midden van Hollandse bloemen, Hollandse haring en een Hollandse kruik uit Schiedam! In de kapel van de centraio be graafplaats te Frankfort is Donder dag een rouwdienst gehouden voor de 45 slachtoffers van de verongeluk te „Koningin Juliana". Geestelijken van de Rooms-Katho- lieke, Protestantse en de Grieks- orthodoxe Kerk leidden beurtelings de dienst, die werd bijgewoond door leden van het diplomatieke corps, onder wie de Nederlandse ambassa deur in Duitsland, vice-admiraal J. M. de Booy, functionarissen van de K.L.M., leden van de Westduitse re gering en van het gemeentebestuur van Frankfort en enkele verwanten van de omgekomenen. Honderden ingezetenen van Frankfort waren eveneens aanwezig. Vice-admiraal De Booy en de vice- president van de K.L.M., F. von Bal- luseck, wijdden in hun toespraak ook enige woorden aani de Duitsers, die in het brandende vliegtuigwrak zijn doorgedrongen om overlevenden te redden. Een aparte dienst werd voor de twee Israëlische slachtoffers ge houden op de Joodse begraafplaats. De toestand van mej.t Gautier is goed. Het levensgevaar is geweken. De toestand van mevr. Horn-Stein- brenner blijft onveranderd gunstig. Zij is overgebracht naar de ortho- paedische kliniek van de Universiteit te Frankfort. De lijken der slachtoffers zijn thans alle geïdentificeerd. Het stoffelijk overschot van de eer ste steward F. J. Koershuis zal Woensdagmiddag te 12.30 uur op de begraafplaats Rhijnhof te Oegstgeest ter aarde worden besteld. DE KLOKKEN VOOR AMERIKA. Hedenmorgen deelde de voorzitter van het wérkcomtié „Klokken voor Amerika" mede, dat de buscollecte een bedrag van 174.000,96 heeft op gebracht. Mr. Kortenhorst wees erop, dat de giften uit het Nederlandse bedrijfs leven hier nog niet bij waren. Kind van bed gelicht Omstreeks tien uur gisteravond is een onbekend individu, door verbre king van een ruit een villa in de buitenwijk van Laren, terwijl de be woners thuis waren, binnengedron gen. De man is naar boven gegaan, heeft een elfjarig meisje van haar bed gelicht en naar beneden ge bracht. Op het hulpgeroep van het kind snelde de vader, die zich reeds te ruste had begeven, naar beneden. Hij trof daar zijn dochtertje in de woonkamer aan. De „ontvoerder" verdween haastig door de openstaan de tuindeuren in het struikgewas. Van de man ontbreekt tot nu toe ieder spoor. LIJK GEVONDEN IN DE BIESBOS. Rietsnijders hebben in de Biesbos het lijk gevonden van een vrouw. Het lichaam moet er reeds geruime tijd gelegen hebben. Van de kleding was niet veel meer over, doch men heeft kunnen vaststellen, dat het slacht offer een lichtblauwe zomerjurk droeg met witte stippeltjes. Baby's hoofd in blikken bus Mevrouw P. te Arcen meende gistermiddag haar beide doch tertjes veilig in de kinderbox achtergelaten te hebben toen ze zich naar de keuken begaf. Maar tijdens haar werk werd ze op geschrikt door hevig geschrei. Toen ze in de kamer terugkeer de vond ze de baby van een jaar met een blikken bus over het hoofdje. De ouders slaagden er niet in het kind te bevrijden. Een dokter kon de baby uit haar netelige positie bevrijden. Het kind werd daarna naar het zie kenhuis te Venlo overgebracht. Stevige zalmkleurige Zeer soliede satijn- EHen zalmkleurige stol corsetstol met sterke stof, versterkt voorpand, met stevige brede buikband van stol en geheel elastieken bin- buikband, opzij ge- elastiek, 1450 nenband, 17?° sloten, 19?° Voorsluiting - model Sterke zalmkl. corsetstoF, Mooie zalmkl. broché, van soliede zalmkl. voorsluiting-model met kort voorsluiting-model; corsetstol, geheel elast. elast. inzetselsenstevige geheel elastieken bin- bulkband, 14.50 binnenband, 18?° nenband, 21?° 31 Filialen: AMSTERDAM. HAARLEM, ROTTERDAM. ARNHEM. APELDOORN. EINDHOVEN, UTRECHT. DEN BOSCH. HILVERSUM, AMERSFOORT, LEIDEN. DEN HAAG. GRONINGEN, TILBURG, DORDRECHT, LEEUWARDEN. mÊÊUtmtmtmmmmmÊÊmmmatnm LEIDEN Breestraat 99-101 TELEFOON 21770 Naar v. CLEEF voor NYLONS O 4Q m. zwarte naad g Engelse Bezem 79 cent Pr:ma kwaliteit, grote mt. Alleen met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 5 April. I. V. A. Haar lemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. 2929 g Rijwielen. Prima Da mes, Herenrijwiel en meis jes- en jongensrijwiel, Ieeftyd 810 jaar en een meisjesrijwiel leeftijd 6-8 ja ai-. Levendaal 47, hoek Oranjeboomstraat. 2928 g 3 stuks boterhamhord- t'es samen 49 cent. Prima >uitenlands aardewerk. Alleen met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 5 April. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43 Leiden g Prachtige collectie, in ruime keuze. Dames- He ren Polshorloges, Pendu les, Wekkers Koek- koekklokken alle soor ten Horlogebanden met garantie, vindt U in „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water Haarlemmerstraat no. 185 Tel. 24469. 2910 g Te koop een eikenhou ten klok loopt pl.m. acht dagen 15, en gaskachel tje 12.2-pits gastafel 10.Korevaarstraat 5, Tel. 24358. 5825 g Schrijfmachine, koffer- en standaardmodel. Bei de oude model doch on verwoestbaar. Prima schrij vend en zonder gebreken a 65.Bezichtigen Za terdag van 13 uur af van Dijk. Hoofdstraat 68, Lei derdorp. Tel. 24191. 2932 Naar v. CLEEF voor PEAU DE PECHE, 130 cm breed C OC groen, bruin Êer week. Br. onder letter 1 aan R. Paauw, Kantoor boekhandel, Roelofarends- veen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6