k L De Leidse Kaasmarkt zal niet verplaatst worden Taak van penningmeester behandeld voor het kader >.dc u.nstleven in Leiöen K.R.D. kinderkoor „DE K AR EKIETEN" VRIJDAG 28 MAART 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 TE GROTE BEZWAREN Waaggebouw wordt wel weegcentrum Het is thans zeker, dat dc Leidse Kaasmarkt niet verplaatst zal wor den naar de omgeving van liet Stad huis en het Waaggebouw. Zoals be kend, heeft de heer M. Weima, di recteur van de Markt- en Haven dienst te Leiden, dit plan ontworpen, met de bedoeling de Leidse Kaas markt meer in het centrum van de belangstelling te plaatsen, ter pro- pagcring van de echte Hollandse boerenkaas en als een stimulans voor het bezoek van vreemdelingen aan Leiden. De moeilijkheden bij de uitvoering van dit plan blijken ech ter althans voorlopig te groot te zijn, zodat hiervan moest worden afgezien. In ons blad zijn zowel vóór- als tegenstanders aan het woord ge weest. Enerzijds werd betoogd, dat de huidige Leidse Kaasmarkt buiten het stadscentrum ligt, zodat prac- tisch niemand er iets van ziet, ter wijl anderzijds werd aangevoerd, dat de rustige sfeer op het afgelegen- terrein de handel juist ten goede komt. Tegenstanders waren boven dien van mening, dat de ruimte rond het Stadhuisplein en het Waagge bouw te klein en te onpractisch was. waardoor er evenals vroeger het geval was, toen de Kaasmarkt hier nog gehouden werd opstoppingen zouden ontstaan, die een vlotte gang van zaken en de handel ongunstig zouden beïnvloeden. Hoe het ook zij, de heer Weima heeft contact opgenomen met de di verse boeren-organisaties, waarna besloten werd dit plan te laten va ren. Wegen in Waaggebouw. De voordelen, die deze .verplaat sing ongetwijfeld met zich zou mee brengen (vreemdelingen-verkeer en propaganda voor de boerenkaas) be hoeven echter niet verloren te gaan, omdat het tweede plan vermoedelijk wel ten uitvoer gebracht zal worden: het wederom inschakelen van het Waaggebouw als weegplaats voor de kaas. Met de diverse kaaswegers, die rondom het huidige terrein van de Kaasmarkt hun werk verrichten, is hierover practisch gesproken over eenstemming bereikt. Met het Ge meentebestuur moeten thans nog on derhandelingen gevoerd worden over het meer geschikt maken van het Waaggebouw. Het ligt in de be doeling een van de particuliere kaas wegers zijn werkzaamheden in het Waaggebouw te laten verrichten. NYLYONKOUSEN waren tot voor kort een luxe, want dc hoge prijs was voor velen een bezwaar. WANDELNYLONS met zwarte naad, prima kwaliteit, kosten f3,95 tot f4,25 Wij kochten echter een grote partij lo keus Wandelnylons (dus geheel zonder fouten) in modekleuren van een supra kwaliteit, waarvan de prijs voor U geen moeilijkheden kan opleveren. ZATERDAGMORGEN 9 UUR begint de verkoop van deze mooie NYLONS. U koopt ze nu voor de exceptioneel lage prijs van f2,98 Ook de Nylons worden op Uw Kousenboekje bijgeschreven. HEREN SINGLETS en SPORTBROEKEN i prima kwaliteit interlock alle maten f 1,75 Jongensmaten f 0,98 Zolang de voorraad strekt. Profiteert van onze fantastische aanbieding MATRASSEN met J5 jaar garantie. Wanneer de boeren, na op de huidi ge Kaasmarkt gehandeld te hebben, met hun brikken naar het Waagge bouw rijden, waar de kaas gelost, gewogen en geladen wordt, kan daar toch een kleurig schouwspel ont staan, dat voor vreemdelingen onge twijfeld aantrekkelijk zal zijn. Overwogen wordt thans nog een attracties hieraan toe te voegen, b.v. in de vorm van verkoop van be schuit met kaas e.d. Bovendien zal het Glippertje op Vrijdagmorgen ex cursies organiseren naar de Kaas markt, het Waaggebouw en de Vee markt, zodat vreemdelingen een in druk kunnen krijgen van de beteke nis van Leiden als centrum van het boerenland rondom en als markt plaats van kaas en vee. Burgerlijke Stand Geboren: Karei Bartholomeus, z. van K. B. de Tombe en M. van As. Johannes Jacobus, z. van P. J. van Leyden en Th. Vervoorn; Maria. d. van J. B. Verhoef en A. Assies; Wil helmus, z. van G. van der Heiden en A. Varkevisser; Phyllis, d. van J. Hoogeveen en J. van Steenis; Arie Cornelis, zoon van M. F. Verdoes en D. Zwaan. Ondertrouwd: P. J. Otten en L. M. van Dijk; W. Seriier en A. C. Devilee; H. Brugman en P. van der Zeeuw; P. Mieremet en J. van Kampen; J. Lathouwers en G. A. C. van Beuse- kom; L. Platteel en A. Honsbeek; I. van R-hijn en J. Bon; P. J. M. Paar- dekooper en M. W. C. Soontiëns; C. J. de la Rie en J. Kroesemeijer; C. Faas en C. H. J. Bik; W. Wassink en C. Beekman; C. W. Batenburg en M. Geuke; G. A Jasperse en C. Mont- fooi't; K. Mijnheer en C. Janssen; J. J. H. Pleij en C. Kaizer; J. M. J. Post en E Mes. J S. C. Wessels en C. B. M. Goddijn. Overleden: J. Tegelaar wedn 96 jaar; E. W. Schild wed. van Schild 67 jaar. K. A. B., afd. Leiden BETER EN GOEDKOPER Haarlemmerstraat Hoek Donkersteeg Voor de tweede van de drie voor lichtingsavonden, die de K.A.B. afd. Leiden, voor haar kaderleden geeft, was gisteravond ip De Harmonie een behoorlijke belangstelling. De heer J. L. van Jaarsveld, districtsbestuur der en penningmeester van de dio cesane bond, sprak, na een wel komstwoord van de voorzitter, de heer J. A. M. van Oyen, over de taak van de penningmeester. Aan de hand van het betrokken reglementsartikel zette spr. deze taak uiteen, voor zover dit mogelijk was, want zo'n functie laat zich niet vol ledig omschrijven. Het is een moei lijke taak penningmeester te zijn, maar men moet er toch ook niet al te zwaar tegenop zien. Vroeger was de penningmeester incasseerder van contributies, maar tegenwoordig is zijn taak veel algemener, nu de con tributie door het diocesaan^ bestuur ontvangen wordt. De financiële leiding berust ove rigens niet uitsluitend bij de pen ningmeester, maar gaat uit van het dagelijks bestuur, waarin de pen ningmeester de financiën moet be heren en waarin hij moet waken voor acties, die financiëel niet te dra gen zijn. Een goede penningmeester mag gerust wat conservatief zijn, nuchter en zakelijk, maar geen vast houder, die „op de centen zit". Een lange weg. De heer van Jaarsveld gaf vervol gens een uiteenzetting over de loop van de contributies in de K.A.B.d<e plaatselijk betaald worden aan de penningmeester van de vakafdeling. Deze stuurt het geld naar het hoofd bestuur van de landelijke vakbond, die z'n deel houdt er, de rest naar het K.A.B.-Verbondsbestuur zendt. Ook deze houdt een deel achter en verdeelt de rest, na aftrek- van af drachten aan diverse instellingen onder de vijf diocesane bonden, die op hun beurt een deel houden en de rest verdelen aan de plaatselijke K. A.B.-afdelingen. Spr. wees er op, dat het verstandig is met een begroting te werken en i deze niet ongemotiveerd te over- schrijden. De uitgaven moeten over het hele jaar uitgesmeerd worden. zodat men aan het einde geen tekor ten krijgt. Een drie-maandelijkse kascontrole is nodig. Na de pauze beantwoordde de heer van Jaarsveld een aantal vragen en vond daarbij gelegenheid de aanwe zigen, waaronder zich vele penning meesters bevonden, te wijzen op het nut van een tabellarisch kasboek. ROTTERDAMSE HOGESCHOOL. Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het doc- toraal-examen economische weten schappen de heer J. N. J. Noorlandt te Leiden. MODESHOWS BIJ VROOM EN DREESMANN. (Van onze verslaggeefster). Na de eerste modeshow in de maand Februari houdt V. en D. iedere Don derdagmiddag een mode-lunch en mode-thé in de lunchroom, tijdens welke de mannequins regelmatig nieuwe modellen uit de colectie to nen. Men is thans de kinderschoenen ontwassen en de shows worden beter georganiseerd, waarvan wij gister middag getuige waren. Er was nu een goede omroepster die de aanwezigen attent maakte op wat er getoond werd. De collectie bestond 'groten deels nog uit overgangskleding. Er werden slechts weinig zomer-toilet- ten vertoond; een enkele van Engel se katoen. We zagen voorts een aar dig strandpakje en een flatterende zeilj opper. Heel aardig was het grijze geruite japonnetje, waarbij een schat tig wit hoedje werd gedragen. De be langstelling voor deze shows is sta gend en was ook gistermiddag zeer groot. KYNOLOGENVER. „RIJNLAND" 1951 was een goed jaar De Kynolenver. „Rijnland" hield gisteravond in „Zomerzorg" onder voorzitterschap van dr. ir. P. C. Lin- denbergh haar jaarvergadering. De secretaris-penningm., de heer G. Smits, bracht zijn jaarverslagen uit, welke gewaagde van een opge wekt en actief verenigingsleven, een groeiend ledental en een batig sal do van 1100. De kascommissie ad viseerde by monde van de heer Vijl- brief tot déchargeverlening, waartoe onder hartelijke dank aan de vol ijverige secretaris-penningmeester werd besloten. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren dr. ir. P. C. Linden bergh en D. de Jongh werden her kozen. Na afloop der vergadering werd een hersengymnastiek-wedstrijd op ky no logisch gebied gehouden tussen „Rijnland'' en de kynologenclub „de Hofstad" uit Den Haag. Het verloop was bijzonder spannend, zoais de uitslag 1313 ook wel aantoont. De door „Rijnland" beschikbaar gestel de wisselbeker kon derhalve voor de eerste maal niet worden uitge reikt en vormt over enige tijd de in zet bij de „uitwedstrijd" in Den Haag. DIPLOMA-ZWEMMEN IN SPROOKJESSTEMMING Morgenavond in Leidse Overdekte Gelijk reeds zovele malen is ge beurd, zal er morgenavond weer di ploma-zwemmen zijn in de Leidse Overdekte. Ditmaal zal deze zwem- avond echter een bijzonder karak ter dragen omdat er in een sprook jessfeer zal worden gezwommen. De directie van de Overdekte heeft n.l. op deze zwemavond 'n byzonder ge beuren op het programma gezet: n.l. de opvoering van het sprookje „De Prinses met de drie gouden appels", een spel, waaraan door 60 personen medewerking wordt verleend. Het geheel zal uitgevoerd worden in een sprookjesachtige verlichting, zodat de toeschouwers zullen kunnen genie ten. De baten van deze avond komen ten goede aan het Olympisch trai ningsfonds. RESIDENTIE-ORKEST. Toen Willem van Otterloo gister avond zijn entrée maakte werd 'hij door de talrijke bezoekers als leider van het Residentie-orkest met na drukkelijk applaus verwelkomd. Nieuwe gezichtspunten waren er deze avond niet; wel heel mooie. Het begon met „Serenata Nottuma" K.V. 239 in D gr. t., in 1776 door Mozart geschreven. Het merkwaardige van dit werk is de bezetting van twee ensembles n.l. het strijkers-ensemble en het strijkkwartet, bestaande uit twee violen, alt en contrabas, het an dere uit violen, alt, cello en pauken. Als immer de pei'soonlijke, originele stijl, welke de grootste kenmerk is van 't genie Mozart. Van Otterloo heeft 't onbestreden meesterwerk, fleurig en tot in de nauwkeurigste fijnheid vertolkt; zijn bedoelingen duidelijk aan de beide ensembles kenlbaar makend, die op hun beurt zijn intenties nauwgezet inwilligden. Schubert's „Unvollendete Sympho nic" in b. kl. t., is en blyft mooi en door de toehoorders geliefd om haar lyrische welluidendheid. Van Otterloo was ook hier de dirigent van betekenis, gaf het werk, met glan zende soepele toon, styleerde voor naam en deed Schubert's werk vol komen recht wedervaren. Cor de Groot solieerde in het „le Pianocon cert Es gr. t." van Liszt. Bonte ver scheidenheid is de karakteristiek van Liszt's muziek, bravoure en fijnheid, ernst en spotzucht; levendig de ver beelding. Karakteristiek zijn de vier maten orkestinzet, fraai de inzet van 't langzame deel. Een geestige dia loog tussen het klavier en 't orkest volgt in 't Allegretto vivace, en 't eind wordt door Liszt grandioos be reikt. In d t werk hebben Cor de Groot en Van Otterloo elkander ge vonden. De solist houdt de aandacht onverdeeld gespannen door zijn grootse opvatting, een verfijning hier, een verrassing ginds; nooit is hij uit op een effect. Technisch vol maakt is zijn spel. Fors van geest, ernstig en boeiend door contrasten en fel van kleur. De samenwerking van solist en orkest was prachtig met veel verve gespeeld en met de grootste overgave werd het concert ten gehore gebracht. Overweldigend is Cor de Groot gehuldigd. Dirigent en orkest deelden in 't eerbetoon, dat nauwelijks kon eindigen. Ten slotte nog een grootheid. Wagner in zijn ouverture Tannhauser". Als or kestraal spel muntte de ouverture in alle opzichten heel bijzonder uit en Van Otterloo heeft de velen hier mede aan zich verplicht. Men was in de zaal zo spontaan, dat men de ver tolkers: dirigent en orkest allergees- driftigst heeft gedankt en toegejuicht. Ere wie, ere toekomst. J. KORTMANN. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men geneeskunde de dames J. M. J. van der Bel, Leiden, J. M. Groen hof, Schiedam, J. W. H. Lindhout, Noordwijk, A. Wiersinga, Baarn, en de heren O. E. Awani, Schevenin- gen, D. J. Bastmeijer, den Haag, E. Broekman, Voorburg, R. Brouwer, Leiden, O. M. Cupédo, Noordwijk a. Zee, I. Ekker, den Haag, J. Ever- steijn, Voorburg, E. B. van Hasselt, den Haag, F. G. I. Jennekens, Maas tricht, O. H. E. Kempes, den Haag, J. Marinus, den Haag, A. Muller, Bussum, F. J. Prins, Rotterdam, C. Romeijn, Zwijndrecht, P. H. Rozen- daal, Piershil (Z.-H.), S. H. van Straten, Nieuwpoort, P. H M. Strij kers, Maastricht, Tan Hoan Giok, Leiden, W. W. H. Weijzen, Maas tricht en J. B. J. Wiegman, Terheij- den (N.B.); voor het candidaatsexa- men Nederlands recht mej. J. C. Hebert, Scheveningen, en de heren D. Rutgers, Oegstgeest, H. G. Beer- ta, Zutphen. Komt 16 Apr il in Leiden Entree I 1.75, f 1.50, I 1.25 Reisbureau METAAL, Stadhuisplein, Telefoon 25070 (Advertentie.) zal ook in 1952 een vrome wens blij ven. De financiële positie eist, dat in de toekomst niet r- eer wordt uitgege ven dan ontvangen wordt. Dit bete kent drastische bezuinigingen. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 788 leden-bewoners en 24G adspirant-le- den. Er werden 132 leden ingeschre ven en 34 bedankten er voor het lid maatschap. De balans per 15 Sept. 1951 geeft een bedrag aan van 4.153.131,89. PROF. FRANCOIS SPRAK VOOR VJ.R.O. Prof. mr. dr. J. P. A. Fran?ois, ju ridisch adviseur aan het Ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft gis teravond in het Gulden Vlies voor de Vereniging voor Internationale Rechtsorde gesproken over dit pro bleem der souvereiniteit. Naarmate het internationale recht zich echter uitbreidt, moet noodza kelijkerwijs de souvereiniteit in be tekenis verminderen. Absolute sou vereiniteit werd reeds enkele eeuwen geleden bestreden, met name door Bodin en Hugo de Groot, die boven de staat het goddelijk en natuurrecht stelden. De Volkenbond en later de UNO zijn grootse pog'ngen om de souve reiniteit van de staten te beperken, Vandaag maken wij- allereerst mel ding van het verheugende bericht, dat burgemeester jhr. rcr. F. H. van Kinschot zich bereid verklaard heeft het ere-voorzitterschap van de Ver eniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Leiden te aanvaarden. Daarmede heeft de V. V.V. weer een stap gezet op het pad van de hernieuwde activiteiten. Het verheugt ons ook U te kunnen melden, dat het K R.O.-Kinderkoor „De Karekieten", onder leiding van Willy Francois op 16 April in de grote Stadsgehoorzaal komt, als on derdeel van de propaganda-actie, die de K.R.O. mofrrenteel in Leiden voert. Natuurlijk komt ook Heleen tje van Capelle, het meisjes, dat iedereen in Nederland kent vanwege de beroemde Speeltuin. Bovendien komen de Notenkrakers het bekende duo, Alfred Burckhardt, U weet wel: die razende xylopho- nist, en Fred Starewood die enige radio-succesnummers geven. Ook moet ons van het hart, dat de trekking van de loterij ten bate van de K.A.V. „De Bataven", a.s. Maandagavond plaats vindt. De nog niet afgerekende loten moeten be slist a.s. Zaterdagmiddag bij de heer P. van Dam, Lange Scheistraat 3, in geleverd worden. De leden willen wel zo goed zijn hieraan te denken. Gisteren is een onbekend gebleven jongetje bij de Eoisotkade in het wa ter van de Witte Singel gevallen. De 57-jarige heer Elkerbouts uit de 3 Oc- toberstraat, zag dit en stapte in het Vrijdag 28 Maart, j leden van de Ned. Kath. Vrouwen beweging, groep Gilde, afd. Leiden, in „In den Vergulden Turk" ver wacht, waar kapelaan J. C. J. San ders uit Wassenaar zal spreken over Palestina, het II. Land. Bovendien zal er gebabbeld v/orden over het jaarlijks reisje, een eventueel op te richten toneel- of bridgeclub en het oprichten van een werkgroep. In Den Haag (even voorbij Voor schoten) is de 26-jarige Leidenaar H. G. gearresteerd, omdat hij pogingen deed op z'n handen lopend de weg over te steken. Hetgeen in Den Haag, met name op het Buitenhof, een niet gebruikelijke en daarom verboden be zigheid is. De man beweerde niet gedronken te hebben en gaf als ver klaring op: „Da's 't voorjaar". Aange zien de Haagse Politie niet kan toe staan, dat mensen hun hoofd op hol laten brengen door het voorjaar, werd de Leidenaar even meegeno men naar ht. Bureau en daar in een celletje gestopt, waaruit hij heden- ten beste zalj morgen (zonder voorjaar) op twee benen lopend weer werd vrijgelaten. TADSKOK. binnen de grenzen van het interna- J kille water' om het kind er uit te ha- tionale recht. ien en aan een onbekend gebleven In beide organisaties heeft men vrouw te geven, die het knaapje op JAARVERSLAG VAN W.B.V. TUINSTADWIJK. De huren zijn te hoog. Dezer dagen verscheen het jaarver slag 1951 van de woningbouwvereni ging „De Tuinstadwijk", waarin de secretaris, de heer N. Langezaal, con stateert, dat het afgelopen jaar zich gekenmerkt heeft door grote activi teit. De 57 simplexwoningen aan de Storm Buyzingstraat kwamen in Mei geheel gereed, terwijl de laatste 22 van de 69 duplexwoningen in Septem ber werden betrokken. Op 18 Octo ber werden 5 winkelhuizen geopend. Ook de B.B.B.-woningen (50 simplex en 50 duplex) ten Z.O. van de Knep- pelhoutstraat kwamen gereed In to taal werden 350 gezinnen aan een wo ning geholpen, waarmede de vereni ging thans 800 woningen in exploi tatie heeft. De rentevoet werd verhoogd van 3% tot 4 pet, waardoor de huren van de te bouwen woningen met één gul den per week stegen. Er zyn thans duplexwoningen van 7.35 en sim plexwoningen van ƒ11.25 per week. De secretaris vraagt zich ai, of deze huren op den duur door de arbeiders wel op te brengen zijn. Er zal naar een oplossing gezocht moeten worden, b.v. verlaging van bouwkosten. Het onderhoud was het grootste zorgenkind. Alhoewel de onderhouds- normen van ƒ31 tot 54 per jaar ge stegen zyn, was het bedrag toch niet toereikend voor het allernoodzake lijkste werk. Het binnenschilderwerk ondervonden welk een moeilijkheid het is te bepalen wat tot het rechts gebied van de nationale staat (do- mestic jurisdiction) behoort. Tegenwoordig is er een stroming, die de souvereiniteit fel bestrijdt en een andere die deze even fel verde digt. De eerste groep wordt gevormd door de federalisten, die van de we reld (of van Europa, bij wijze van begin) één grote bondsstaat willen maken. Met name in Amerika voelt men nog weinig voor een federatie, waar bij men zelf betrokken is. De Ver enigde Staten hebben het nu immers voor het zeggen en dit zou bij een federatie totaal veranderen. De andere manier om de interna tionale samenwerking te bereiken vindt men belichaamd in de U.N.O., waar men is uitgegaan van de vrij heid van de staten en ziet wat er dan te bereiken is. De waarde van de federale gedach te is, dat deze een stimulans is voor de versnelling van de regionale aan eensluiting, die zeker nodig is. Er zit veel goeds in, doch practisch uit voerbaar is zij niet. Laat de V.I.R.O. voortgaan, aldus eindigde spr., de sromingen, die in ternationale samenwerking willen bevorderen, te steunen. BRIDGE DISTRICTS-P AREN-COMPETITIE De uitslag van de Districts-paren- -.ompetitie, gehouden op 19 en 26 Maart luidt: 1. dames Goddyn Schouten 5353106; 2. Oetelaar Kaptein 49^—52—101H: 3. van Noortvan Kampen 47 Yi48>296; 4. mej. Kosterde Winter 44 48';92K; 5. de WinterLincel 43Yi45Vi89; 6. mevr. Kukler Uphoff 53^—35—88^; 7. Brama— Kroon 40M42^83; 8. Robbers Planjer 32 Vi48^281; 9. mevr. Tielkemeierv. d. Ende 38—40J-3 13Vi\ 10. echtp. van Os 42^—35— 77 Yi\ 11. WassenaarKlinkenberg 433376; 12. Koelewijn-r-de Haas 43M'-32r-75}^; 13. van Aken—Schel- levis 3936J475Vi\ 14. dames Sier- van Zijl 354075; 15. mevr. Busse- Bosboom 304575; 16. echtp. den Dekker 37—36^—73^- De eerste twee ronden voor dc Gew. Parencompetitie worden ge in óudën respectievelijk Zaterdag 29 Maart „Kurhaus" Scheveningen om 4 uur n.m. en Zondag 30 Maart „Royal" Leiden 11 uur v.m.. een onbekend gebleven fiets zette en naar zijn onbekend gebleven ouder lijke woning bracht. In Nijmegen (dicht tij Eist, in Gel derland) zal de St. Stevenstoren, die by een luchtbombardement in 1944 zwaar verwoest werd, binnenkort ge heel gerestaureerd zijn. Ter gelegen heid hiervan zal een geïllustreerd boek over de toren (geschiedenis, verwoesting, opbol w) verschijnen. Het boek wordt aangevuld met be schrijvingen van de oude kerk-toren van Amsterdam, de St. Jan van Gou da, de speeltorer te Monnikendam, de H. Geestkerk te Alkmaar, het stad huis van Veere en nu komt 'het de St. Lodewijkstoren van Leiden. Op Woensdag 2 April worden alle LEIDERDORP Zilveren jubileum. Vandaag mocht de heer A. Copier het feit her denken dat hij voor 25 jaav in dienst trad by de C. V. Ouderzorgde Rit- der Co te Leiderdorp. Nadat de jubilaris met zijn vrouw per auto van huis was gehaald, werd hij op het kantoor door de directie ontvangen en toegesproken door de heer H. van Poelgeest, die waarderende woorden sprak voor de ijver en plicht in die 25 jaar betoond De directie over handigde hem de gebruikelijke enve loppe met inhoud. Hierna was het woord aan de voorz. van de perso neelsvereniging, de heer Nieboer, die de jubilaris toesprak en hem ver schillende geschenken aanbood, ook zijn vrouw werd hierbij in de bloe metjes gezet. De jubilaris werd hier na per auto naar huis gebracht, om de dag verdei in huiselijke lering door te brengen. ZOETERMEER TWEE VARKENS EN TWINTIG BIGGEN KWAMEN OM IN VLAMMEN. Gistermorgen om 4 uur brak brand uit in een werktuigenloods van de wed. van Haastert aan de Voorweg. In zeer korte tijd was de brandweer present en daardoor werd een grote ramp voorkomen. 2 varkens met een 20-tal biggen, een schaap en een aan tal landbouwwerktuigen werden een prooi van de viammen Er ontstond weinig waterschade. De oorzaak van de brand is waarschijnlijk de verwar mingslamp voor de biggen. De ver zekering dekt de schade. Laatste Berichten Het koninklijk bezoek aan Canada De regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede: Zoals bekend, lag het in het voor nemen van H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins na afloop van hun officiële verblijf in de Ver. Staten, op uitnodiging van de toenmalige gouveneur-generaal, burggraaf Alex ander van Tunis, eveneens een offi cieel bezoek te brengen aan Canada. In verband met de rouw wegens het overlijden van Z. M. koning George VI, zal het bezoek van Hare Majesteit aan Canada thans een een voudig en niet officieel karakter dra gen H. M. de Koningin zal in de avond van 21 April per vliegtuig vanuit Los Angelos te Ottawa aankomen. Zij zal daar gedurende enige dagen verblijf houden ten huize van de huidige gouverneur-generaal te Ca nada, de heer Vincent Massey. Z. K. H. zal de koningin op haar reis naar Canada niet kunnen verge zellen en rechtstreeks terugvliegen van Los Angelos naar New York, waar de prins op 23 April a.s. op verzoek van de Society Automotive Engineers een rede zal houden. Omtrent de arrestatie van de man, die beschouwd werd als de vermoede lijke dader van de aanslag op Ade nauer, wordt nader door de politie van Münclien medegedeeld, dat de ge arresteerde niet de dader kan zijn. Alle Westduitse radiostations rie pen van tijd tot tijd een mededeling van de politie om, waarin een belo ning van vijfduizend Mark wordt uit geloofd voor aanwijzingen, die tot de arrestatie van de aanslagpleger zou den kunnen leiden. Tevens is ge waarschuwd dat er „redenen zijn voor de mening, dat nieuwe aanslag pogingen zullen worden gedaan". Een woordvoerder van het Westduitse mi nisterie van binnenlandse zaken wei gerde mede te delen, waarop deze me ning was gegrondvest. Namens dr. Adenauer is Vrijdag aan Reuter medegedeeld, dat dc bondskanselier het aan hem geadres seerde pakket in geen geval zelf zou hebben geopend. „Alle voor dr. Adenauer bestemde pakketten wor den in het speciale postkantoor in het gebouw van de Rijkskanselarij geopend. Dat is geen ongewone werk wijze en evenmin een zeer uitzonder lijke voorzorgsmaatregelen", aldus de woordvoerder, die hieraan nog toe voegde, dat er in de laatste tijd geen voor dr. Adenauer bestemde pakket ten zijn afgeleverd, waarvan de in houd niet overeenstemde met de ver wachtingen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2