DUINSTREEK EEN KAPITALE VERGISSING 2Negers ten dode opgeschreven? Chefarine 4 Is hypnose op 't toneel gevaarlijk? Vijf luchtwegen naar Schiph Het koude weer houdt aan Als sigarenaccijns wordt verlaagd WOENSDAG 26 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Hardvochtige kapitein Een Noorse scheepskapitein heeft aan de kust van West-Afrika twee negers (Britse onderdanen), die als verstekelingen op zijn schip, de „Jas pis", waren ontdekt, aan land gezet. En eenparig beweren nu een lid der bemanning en twee Nieuw-Zeeland- sc stewardessen, die zich aan boord bevonden, dat voor deze mensen de kans, om in leven te blijven, vrijwel nihil is, omdat zij geen levensmidde len hebben en "de dichtstbijgelegen nederzetting op zeker 160 km afstand ligt. Daarmede is tc Londen grote di- plomatieke opschudding verwekt. Want de Noorse ambassade heeft evenals de kapitein officieel ver klaard, dat de beide mannen niet ip een verlaten streek, maar in de buurt van een nederzetting aan land zijn gebracht, nadat zij ruim van levens middelen waren voorzien. Maar de Britse matroos houdt vol, dat zij geen voedsel hebben en dat er werkelijk geen enkele nederzet ting in de buurt is. De levensmidde len zouden verloren zijn gegaan toen de sloep, waarmede de beide negers aan land werden- gezet, omsloeg. Spaanse vissers hebben de beman ning van de sloep weer naar het schip gebracht, aldus de matroos. Men hoopt nu maar, dat deze vis sers naderhand ook de beide negers aan boora hebben genomen. De Britse consul te Teneriffe (Can^ri- sche Eilanden), waar de vissers thuishoren, heeft van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Londen telegrafisch opdracht gekregen naar de verstekelingen uit te zien. De beide Nieuwzeelandse stewar dessen hebben verklaard, „nooit de aanblik te zullen vergeten van die twee op hun knieën smekende ne gers, die daar aan de rand van de woestijn moesten achterblijven". Het optreden van de kapitein zou bijna muiterij onder de bemanning hebben veroorzaakt, die diep mede lijden had met de beide verstekelin gen, een man van 28 en een jongen van 16 jaar. i 4-voudige.inderdaad veel bef ere werking! Doordat in één tablet Chefarine „4 vier wereldberoemde genees middelen samenwerken, is de wer king veel krachtiger en helpt het ook daar, waar andere middelen (alen. 'n4b e doet wonderen! (Advertentie.) „Ja" zei de dokter Lord waadde door de Theems Hij was echter te kort Do 35-jarige lord Noel Buxton, die als Labour-lid zitting heeft in het Engelse Hogerhuis, heeft gisteren onder toejuichingen van duizenden bewezen, dat iedere man, die 9,5 voet groot is, door de rivier de Theems kan waden. Omdat de baron echter maar zes voet drie duim is, moest hij het grootste deel van de weg zwemmen. Buxton wilde zijn theorie toetsen, dat de Romeinen van het oude Lon- oinium de Theems bij laag water overstaken, precies op de plaats waar de Parlementsgebouwen nu staan. Het publiek stond dicht opeenge pakt over de gehele lengte van de 300 meter lange Westminsterbrug, toen om 9.03 uur lord Noel Buxton op deze gure lentedag aan de Zuide lijke oever van de Theems het wa ter inging. Hij droeg een tweedpet, een broek van grijs flanel, een gestreept over hemd <?n een bruine wollen pullover en witte sportschoenen en zwaaide een stok van ebbenhout. De lord is dichter, politicus en vo gelliefhebber. Hij is bezig met een boek over de topografie van het oude Londen en zijn wandeling van gisteren diende om uit de eerste hand te weten te komen, hoe Cea- sar's legioenen en de verslagen Brit ten dc rivier overstaken. Hij schat te, dat de gemiddelde diepte van het water bij eb iets moer dan 5 voet zou zijn. Hij zette zijn pet af, waardoor zijn rode haardos bloot kwam, trok zijn jas uit, overhandigde zijn stok aan lady NoelBuxton en ging het wa ter in. De eerste 30 meter schreed lord Noel Buxton zonder moeite voort. Toen raakte hij de bodem kwijt en begon te zwemmen. Twee politie - boten en de boot van dc havenmees- Ier kwamen dichterbij, maar lord NoelBuxton gaf met zijn hand een teken, dat zij weg moesten gaan. Hij ging voort, met de ogen gericht op het Hogerhuis. Zo nu en dan had de lord grond, maar meestal moest hij zwemmen, maar om 9.20 uur had hij het ge haald en klom hij de steigertrap op die gereserveerd is voor de speaker van het Lagerhuis. „Ik heb meer gezwommen dan gelopen", bekende hij, „maar uit de kaarten blijkt, dat de Romeinen op dit punt overstaken". Het moeten reuzen geweest zijn in die dagen! Tunesische minister gearresteerd De Tunesische premier, Sjennik, en nog drie Tunesische ministers zijn Dinsdagavond gearresteerd, aldus te Parijs ontvangen berichten. Te middernacht is de staat van be leg in het protectoraat afgekondigd. De Franse resident-generaal, graaf de Hauteclocque heeft de Bey giste ren verzocht de regering te ontbin den. Hij beschuldigde de regering er van „zo niet met opzet, dan toch in feite"- onrust in het land veroorzaakt te hebben. Ook enkele der voornaamste leiders van de Tunesische extremistische partijen zijn hedennacht aangehou den, zowel te Tunis als in plaatsen van het binnenland. De politiek „van uitdaging en wanbeheer'' heeft de toestand in Tunis verslechterd. De premier heeft niet alleen demonstraties, gewapende aanvallen en sabotage aangemoedigd, doch is misschien medeplichtig er aan, aldus de resident-generaal. De Hautelocque zeide een uitge breid hervormingsplan uitgewerkt te hebben, dat de gerechtvaardigde verlangens van de Tunesiers zou be vredigen en waarin een duidelijke tydtabel is opgenomen voor het uit eindelijke verkrijgen van interne souvereinitelt. De Franse regering had dit plan goedgekeurd. Doch al lereerst diende de., door dit kabinet gekoesterde vijandige gevoelens'' uit de weg geruimd te worden. „Daarom heb ik besloten een ein de te maken aan de snode activiteit van het huidige kabinet en sommige leden uit de stad Tunis te verwijde ren." Is hypnose, die op het toneel op een willekeurig persoon uit het publiek wordt uitgeoefend, gevaarlijk of niet? Dit was de vraag, die Maandag in een rechtszaak te Londen tegen een Ame rikaanse hypnotiseur, Ralph Slater, werd gesteld. „Ja", antwoordde een dokter, die als getuige werd gehoord. De zaak was aan het rollen ge bracht door een 23-jarig meisje, Dia na Rains—-Bath, die tegen de hypno tiseur een aanklacht had ingediend. Zij was pas 19 jaar, toen zij samen met een vriendin een voorstelling be zocht, waarbij Slater als hypnotiseur optrad. Miss Diana fungeerde die avond als „proefkonijn". Zij moest gaan zitten en de hypnotiseur ver klaarde, dat hij een brandende luci fer tegen haar arm zou houden. Ogen schijnlijk voelde zij geen enkele pijn, want zij reageerde niet. Zij moest andere dingen doen: op een stoel zitten, waarvan hij haar verteld had, dat zij gloeiend heet was (zij sprong als door een adder gebe ten op) en huilen als een baby, die bang is, om-dat zijn moeder niet bij hem is. Diana kon er zich niet tegen ver zetten en riep: „Mammie, mammie, mammie!" Dit laatste nu schijnt haar zo te hebben aangegrepen, dat zij ziek werd. Soms werd zij 's morgens wak ker in een staat van verschrikkelijke angst, soms begon zij plotseling te huilen. In ieder geval verviel zij in een staat van volkomen lusteloosheid. Zij kwam respectievelijk onder be handeling van vier dokters alle vier stonden zij Maandag in de getui genbank. Dr. Van Pelt voorzitter van het „Britse Genootschap van Medische Hypnotiseurs", aan wie het meisje ten slotte haar herstel te danken had, verklaarde, dat hypnose niet op ver scheiden personen tegelijk mag wor den uitgeoefend. En zekér zal het niet als amusement mogen worden uitgeoefend. In dit soort hypnose schuilen grote gevaren. In het Engelse parlement is op het ogenblik een we in behandeling, waarbij hynnose op het toneel wordt verboden. GEMERKTE WALVISSEN Zesduizend walvissen in de wate ren bij de Zuidpool en in enige zee gebieden bij Afrika en Australië zijn tot nu toe van merktekens voorzien. Driehonderd van deze dieren heeft men terug kunnen vinden en daar door heeft men thans belangrijke nieuwe gegevens over trek, groei en voortplanting verkregen, zo heeft de Britse Oceanograaf N. A. Mac Intosh meegedeeld. Weer ruim 800 emigranten naar Canada Toen gistermiddag het s.s. „Water man" zich van de Wilhelminakade te Rotterdam had losgemaakt, zijn we derom 835 Nederlandse emigranten de reis naar hun nieuwe vaderland, Canada, begonnen. Onder deze opvarenden bevinden zich 297 kinderen beneden de twaalf jaar, waarvan weer 17 babies zijn. Er hebben 3 gezinnen, die elk uit 16 personen bestaan, passage voor deze reis geboekt en het gezin van L. J. van Dijk, die landbouwer in Mill was, behoorde hiertoe. Van de veertien kinderen is de oudste 22 en de jongste 6 jaar, hun bestemming is Port Burwell (Onta rio). Verder komen er nog een gezin van 15 personen en 4 gezinnen van 12 op dc passagierslijst voor. De „Waterman", die de plaats van de aangevaren „Zuiderkruis" in neemt, wordt op 2 April in Halifax verwacht. Met ingang van September van dit jaar zal voor de burgerluchtvaart in geheel West-Europa, alsmede ook Turkije, een nieuw en uniform be- bakeningssysteem voor luchtwegen worden ingevoerd. Dit z.g. Airways system biedt de toestellen dan een maximum aan veiligheid. Hiertoe heeft de International civil aviation organisation (I.C.A.O.), die een maand lang te Parijs confereerde, besloten. Het voorstel tot deze internatio nale regeling had Nederland reeds in Mei 1951 gedaan, in verband met het steeds toenemende aantal militaire De huiszoekingen in Friesland Ht lid van de Tweede Kanjer, de heer Scheps, (Arb.) heeft aan de Mi nister van Justitie de volgende vra gen schriftelijk gesteld. 1. Heeft inderdaad de officier van justitie bij de arrondissementsrecht bank Leeuwarden, mr. F. Hollander, bevel gegeven tot huiszoeking bij de heer F. Dijkstra te Leeuwarden in verband met het in Leeuwarden en omgeving verspreiden van pamflet ten, betrekking hebbende op de Friese kwestie? 2. Hebben in Leeuwarden in ver band met dezelfde aangelegenheid nog andere huiszoekingen plaats ge vonden cn zijn deze des nachts ver richt? 3. Is de heer Meerburg, bekend onder de haam Marten Sikkema, de secretaris van de Strijdboun „Frys- lan Frij" in arrest gesteld en na eni ge dagen weder losgelaten met de mededeling van mr F. Hollander, dat deze hem nog langer in arrest had kunnen houden, doch dat hij dit minder nodig oordeelde, omdat hem uit een „open brief' van de Friese beweging gebleken was, dat deze beweging de pamfletten voor haar verantwoording nam? 4. Heeft deze huiszoeking recht streeks of zijdelings verband gehou den met het enige maanden geleden werpen van stenen door de ruiten van de woningen van justitiële auto riteiten? 5. Heeft de officier van justitie mr F. Hollander in dezen met voorken nis en in overeenstemming met de opvatting van de minister gehan deld? 6. Meent de minister, dat het op treden, van de officier van Justitie in overeenstemming is met het be leid der regering, zoals dit o.m. tot uiting is gekomen door het bezoek dat de ministers van Binnenlandse Zaken, van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Justitie aan Leeuwarden hebben gebracht en aan welk bezoek kenneRjk ten grondslag lag de bedoeling, zich alzijdig op dc hoogte te stellen van het Friese taai-probleem. Prentbriefkaarten met bloemengeur Een Amsterdamse firma heeft kans gezien een prentbriefkaart met bloe men te vervaardigen, welke dc grap pige eigenschap bezit, om de geur van de erop afgebeelde bloemen te verspreiden. Men is begonnen met hyacinten. Een plaatje, waarop een hyacint staat afgebeeld, werd op een prent briefkaart met een gekleurde afbeel ding van de bollenvelden geplakt, met een cellophaan sluitzegeltje ter bescherming er overheen. Deze sluit- zegel kan worden verwijderd en er later weer worden opgeplakt, zonder dat de kleefkracht wordt aangetast. De prentbriefkaart ruikt echter, ook zonder dat men het zegeltje verwij dert, sterk naar hyacinten en vol gens de vervaardigers van dit pro duct blijft deze geur zeker zes maan den even sterk. Op deze vondst werd door de firma patent aange vraagd. Men verwacht in de bollentijd eer enorme verkoop van deze kaarten, speciaal onder de buitenlandse bezoe kers van dc „Keukenhof-tentoonstel- ling". Reeds werden naar Amerika en Zuid-Afrika grote hoeveelheden verzonden. De vervaardigers zijn er verzekerd van, dat de kaart nog jarenlang de hyacinten-lucht zal ver spreiden. Ook zijn er kaarten verschenen met andere geuren,o.a. van rozen, reseda's, lelietjes van dalen, in totaal zes. De vierde in 2 maanden Gloster Meteor verongelukt Omstreeks half twaalf gistermorgen is een Gloster-Meteorstraaljager van de vliegbasis Twenthe op het schiet- terrein „De Vliehors", aan de West zijde van het eiland Vlieland ver ongelukt. Bij een schietoefening op de grond- schijf raakte de vlieger met grote snelheid de grond, waar het vlieg tuig weer opsprong en vernield in zee terecht kwam. De vlieger, de 23-jarige reserve sergeant-vlieger L. Engelsman uit Borger vond daarbij de dood. Hij was ongehuwd. Zijn lichaam is in middels geborgen. Valsheid in geschrifte Verdacht van het plegen van vals heid in geschrifte ten nadele van een bevriende handelsrelatie heeft de Franeker politie aangehouden en ter beschikking van de Officier van Ju stitie gesteld de Leeuwarder expor teur Th. van H. Dc aangehoudene wordt gerekend tot de best gesitueerde inwoners van de Friese hoofdstad. Ofschoon over het bedrag van de vervalsing nog niets vaststaat, ver moedt men, dat dit verscheidene tien. duizenden guldens en waarschijnlijk meer dan een ton bedraagt. (Tel.) straalvliegtuigen boven Europa. Aan deze toestellen is het in de toekomst verboden zich in de Airways voor de burgerluchtvaart te bewegen. Dit deelde gistermiddag de lieer O. J. Selis, hoofd van de afd. lucht verkeersbeveiliging van de Rijks luchtvaartdienst en hoofd van de uit tien man bestaande Nederlandse de legatie voor het congres te Parijs, na aankomst op Schiphol mee. De nieuwe bebakening voor de „airways" zal ziöh in twee stadia voltrekken. Eerst zullen bestaande bakens tijdelijk worden verplaatst en in de loop van 1953 worden zij door nieuwe, alle volgens Amerikaans sy steem, vei-vangen. In ons land zullen de nieuwe bakens worden geplaatst bij Eelde, Venlo, Woensdrecht en Spijkerboor (Beemster). De kosten worden voorlopig op twee millioen gulden geschat, Schiphol zal dan be schikken over vijf „airways". De heer Selis deelde verder nog mee, dat ook voor de hoogtemeter instelling tot een uniforme regeling voor West-Europa was besloten, die in 1953 zal ingaan en waarbij even eens het Amerikaanse systeem zal worden gevolgd. DE JAARBEURS GEOPEND. Ondanks het minder gunstige weer bleek voor de 58ste Utrechtse Jaar beurs, welke g:stermorgen werd ge opend, een aanzienlijke belangstel ling te bestaan. Deze belangstelling ging over het algemeen uit naar de afdeling textiel, bouwmatex-ialen en transportmiddelen. „PRINSES MARIJKE NAAR ZUID-AFRIKA. Met de DC6 van de K.L.M. „Prin ses Marijke" is gister" om kwart voor twee de Nederlandse delegatie, die op uitnodiging van het Zuid- Afrikaanse Jan van Riebeeckherden- kingscomité de komende feestelijk heden in Kaapstad zal bijwonen, ver trokken. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. (Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND KOUD. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele sneeuw- of hagelbuien, overwegend matige wind tussen Noord en Noord- Oost. In de nacht en ochtend bijna overal lichte en in het binnenland plaatselijk matige vorst. Overdag temperaturen om het vriespunt. 27 Maart: zon op 6.27, onder 19.05; maan op 6.36, onder 21.48 uur. Het K. N. M. I. deelt mede: De koude uit Noord-Europa breidt zich thans over West-Europa uit. In Denemarken daalde de temperatuur vanmorgen plaatselijk tot 8 graden onder nul en in de omgeving van Oslo kwam zelfs 18 graden vorst In Nederland kwam nog alleen op Terschelling het kwik eventjes onder nül. Het binnendringen van de koude lucht uit het Noorden ging hier en daar met hagel- en sneeuwbuien ge paard. In Frankrijk was het gisteren nog zacht weer. Plaatselijk kwamen tem peraturen voor van 16 graden, maar de Noordelijke winden veroorzaakten vandaag ook daar een flinke daling van de temperatuur. Op de Oceaan stuwt een diepe depressie grote hoe veelheden warme lucht uit de sub tropen langs de kust van Portugal naar het Noorden. Bij Ierland buigt deze warme luchtstroom evenwel in Noord-Westelijke richting de Oceaan op. Dit betekent, dat de afvoer van koude lucht uit Scandinavië in de richting van West Europa enkele dagen zal voortduren, waarbij we in ons land rekening zullen moeten houden met een verdere daling van temperatuur. Gestorven kalveren clandestien geslacht De gemeentelijke keuringsdienst te Bussum heeft een geval van clan destien slachten ontdekt, waarbij de daders aan een ziekte gestorven kal veren opkochten en deze in de con sumptie brachten. In een oude, vieze garage te Hilversum, waar een inval werd gedaan, vond men één der da ders bezig met het uitbenen van vier dode kalveren. Het vlees van een der kalveren was reeds in staat .van ont binding. Niettemin zou ook dit vlees voor de consumptie worden klaar gemaakt. De kalveren bleken afkomstig tc zijn van een boer uit Huizen, die de gestorven dieren had verkocht aan een man, die naar hij beweerde, al leen de huid nodig had. Zo kreeg hij de cadavers voor één gulden per stuk. De koper toog er mee naar de garage te Hilversum, waar hij de dieren in stukken sneed en klaarmaakte voor de verkoop aan derden. De politie is nog bezig met het zoeken naar de ko pers van het bedorven vlees in de hoop, te kunnen vaststellen, wie de afnemers van de clandestiene slager zijni geweest. Arts doodde broer Officier in beroep De officier van justitie bij de recht bank te Utrecht heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak, waarbij de arts A. J. B. te Eindho ven werd veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf we gens het op uitdrukkelijke wens aan zijn broer verstrekken vdn tabletten en het toedienen van morfine-injec- kwalijk riekende lading nauwkeurig ties, waarop de dood is gevolgd. De onc*erzocht De grabbelpartij had suc- «ffioii». - I ces, want de twaalf briefjes kwamen e van justitie had een jaar ge- ongeschonden te voorschijn, vangenisstraf geëist. Trouw") BRIEFJES VAN 100 IN HET VUILNIS. Een bewoner van het villadorp Oosterbeek miste dezer dagen, vlak nadat de vuilnisman was geweest, twaalf bruine briefjes van honderd gulden. Een haastig onderzoek in huis leverde geen resultaat op en juist toen de zenuwen de man de baas werden, viel het woord „de vuilnis man"! In een naburige straat werd de wagen gevonden, die klaar stond om naar de vuilnisbelt te rijden. Op 't schooni hoekje van de belt werd de Terugbetaling in overweging Zoals minister Lieftinck heeft aangekondigd, ligt het in het voornemen de accijns op sigaren tijdelijk te verlagen. Teneinde nu stagnatie in de productie en afname van sigaren te vermijden, deelt het ministerie van Financiën mede, dat, indien deze verlaging tot stand komt, de mogelijkheid zal worden overwogen onder bepaalde voorwaarden evenredige restitutie te verlenen van de accijns, welke drukt op bjj de industrie, groot- en kleinhandel aanwezige voorraden. H1LLEGOM R. K. Landarbeiders. Gisteren avond hield de afd. Hillegom een goed bezochte ledenvergadering. De voorz. gaf na de huishoudelijke agen dapunten het woord aan de spreker, voorz. van de bond, de heer C. v. d. Ploeg. Deze behandelde het onder werp: „De Werkloosheidswet of de verzekering voor Wachtgeld en uit kering bij werkloosheid". Na het bexoog rezen er een me nigte vragen. Besloten werd een spe ciale vergadering te beleggen ter beantwoording van vragen, bijzonder opzichtens de loonbepaling. DE ZILK KNAAPJE DOOR JEEP GEGREPEN Aan de Zilkerduinweg stak een 4-jarig jongetje plotseling de weg over en werd aangereden door een jeep, bestuurd door de heer R uit Hillegom. Het ventje werd ernstig gewond aan het achterhoofdje en bekwam ook een rechterbeenbreuk. Dr. van der Kaaden gelastte onmid dellijk overbrenging naar de Maria- stichting te Haarlem. KATWIJK AAN DEN RIJN K. R. V. Er heeft zich een „Jeugdcommissie" gevormd om te komen tot oprichting van een Junio ren-elftal (1418 jaar). Deze com missie is samengesteld uit de heren Co. Winters, A. Heimans en H. Fen- nes. Laatstgenoemde slechts als ver tegenwoordiger van het bestuur. Om Een kleine jongen mocht gels met houten blokjes er tijdens de Kerstdagen van op gedrukt en toevallig 1885 in de bureaula van schijnt een blokje van 3 Opa snuffelen, om te kij- schelling in plaats van 8 ken, of er mooie postzegels schelling op de gele zegel op de daar opgestapelde terecht te zijn gekomen, brieven geplakt waren. Hij vond er heel wat en P.e kleine jongen lette onder de vele, die hij des nJet *oed ?P en ver avonds met een vergroot- °5 deze merkwaardige glas aan een onderzoek on- tijd later aan der wierp, bevond zich een handelaar, die hem er 28 jaar oude gele Zweedse ^et gebruikelyke bedrag zegel ter waarde van acht voor betaalde. Op zekere schelling. avond zat de nieuwe eige- Indien de kleine jongen naar van de zegel zijn aan- beter gekeken had, zou hij \vl?f bfky.ken en ont- tot de ontdekking geko- 5? afwijking. Deze men zijn, dat er iets heel 5s leverde hem bijzonders met grootvaders fielden op, want de zegel aan de hand was, ze£el werd als uniek be- want de zwarte lettertjes schouwd en dit maakte op de gele zegel vermeld den geen 8 maar 3 schel ling. De geschiedenis van deze merkwaardigheid is vrij eenvoudig. In 1857 werden in Zweden de portowaarden van de ze- F 112.500 VOOR EEN VERSCHOTEN PAPIERTJE hem fabelachtig veel waard men niet krijgen, daar de In de loop der jaren zegel door een commissio- ging de zegel in veler han- nair te koop wordt aange- den over. Tachtig jaar la- boden. rün£Carol^van^Roemenië hMl' 50.000 gulden voor het Je kooppros hekend ge.- kleine stukje verschoten en F?" papier en nog steeds stijgt maPd tw^tald "aan, de het in waarde. Pr«s aal betaald worden. Men is alleen aan het pein- Momenteel verkeert ^en, hoe het grote bedrag Stockholm een beetje in b« elkaar 'e krugen. Er spanning want de waar- ?aan geruchten, dat men devolle zegel is daar weer een speciale zegel zal uit- op de markt verschenen, geven, waarvan de op- „r. brengst zal dienen, om de Wie de huidige eigenaar is, zegel te kunnen kopen. Zo- weet men niet. Men fluis- za± an€s volgens de tert, dat Koning Carol nog verwachtingen loopt, het steeds eigenaar as, maar geje stdkje papier, veilig zekerheid daaromtrent kan opgeborgen in een stevige vitrine, ..ten eeuwige da gen" rusten in een mu seum van het land van her komst, waar het de ver woede postzegelverzame laars dc ogen kan uitste ken. aan het doel vastere vormen te ge ven, wordt a.s. Donderdagavond in Huize „Nelly" een bijeenkomst be legd, waarop alle a.s. Junioren zijn uitgenodigd. De Jeugdcommissie re kent op een grote opkomst en ver trouwt op de medewerking der ouders. Aanvang half acht. Damkampioenschap van Katwijk. In de finale om het kampioenschap van Katwijk kwamen de volgende heren: A. A. Vooys, Fr. Spierenburg en C. van Klaveren. 1ste ronde: Jac. FrekeC. van Klaveren 20, A A. VooysFr. Spierenburg 11. lste ronde onderlinge wedstrijd: J. HouwerAb van Beelen 02; G. FrekeAm. van Beelen 02. K. VoorzaatJac. Heemskerk 20. NOORD WIJK BLOEMENFEESTEN GAAN DOOR. In de bijeenkomst van het voorlo pig comité voor de Bloemenfeesten is het navolgend bestuur gekozen: J. C. v. d. Meer, voorz.; B. D. Arents- horst, 2e voorz.; L. Graaf van Lim burg Stirum, secr.,; D. v. d. Niet, penningm.; L. Droogh, Th. Verloop en J. Schumacher. De Bloemenfeesten worden gehou den Van 23 tot 26 April a.s. Het grote Bloemencorso zal dit jaar geen doorgang vinden, doch we] het Kinder-corso op Zaterdag 26 April. Voor het leggen van mozaïeken zijn grootse plannen uitgewerkt. Zo mogelijk zal hieraan een foto-wed strijd worden gekoppeld. ZOETERMEER ZiJ.veren jubileum. Op Dinsdag 1 April a.s. zal de directeur-admi nistrateur van de stichting drinkwa terleiding „De Tien Gemeenten" zijn zilveren jubileum als zodanig vieren. E.H.B.O. nam afscheid van mej. Hilvers. Maandagavond vond het afscheid plaats van mej. Hilvers van de ElHBO. Een groot aantal helpsters en helpers van E.H.B.O en transport colonne hadden zic^ voor dit afscheid verzameld. De leider van de E.H.B.O.- cursus, dr. de Bruijn, memoreerde in zijn toespraak het feit, dat mej. Hil vers jarenlang bestuurslid is geweest en geruime tijd dienst heeft gedaan als helpster. Een fraai cadeau werd haar als herinnering aangeboden. Na afloop Van het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bij een. Aanbesteding. Voor de aanleg van gas, water en electriciteit in de aangekochte voormalige ambtswoning van de gemeentearts dr. Bots, door het Wit-Gele Kruis, was ingeschre ven door de firma B. Schulte voor f 2555, en de firma LJsselmuiden voor 1551. Het werk is aan de laagste in schrijver gegund.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2