Na de ramp met de „Koningin Juliana' De noodlanding van de „Venlo" Nieuw Huisvestingsprobleem beroert Leusden De regering dient een nieuwe bedrijfsvergunningwet in Hendrik stal meer dan een ton DINSDAG 25 MAART 195* 3E LETDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Toestand der overlevenden onveranderd Blijkens een gisteravond bij de K. L. M. uit Frankfort binnengekomen tele gram is de toestand der gewonden van dg Zaterdag verongelukte „Koningin Juliana*' als volgt: Mej. Truus Gautier is nog bewusteloos, haar toestand is lichtelijk beter. Zij heeft vermoedelijk geen shock, zoals aanvankelijk werd geconstateerd, maar een hersenschudding. De haar behandelende genees heer maakt zich niet ongerust. De toestand van mevrouw HornSteinbren- ner is goed: zij klaagt over pijn in de borst. Haar algemene toestand is uitstekend. De toestand van dr. Schaumburg is niet veranderd; de patiënt is vrij rustig. Zijn toestand blijft zeker nog een dag zeer kritiek. KONINKLIJKE DEELNEMING Koningin Juliana en prins Bern- hard hebben de K.L.M. hun deelne ming betuigd met de ramp bij Frankfort. In een telegram aan dr. Plesman verklaarden H.M en Z. K. H.: „Wij zijn diep geschokt door de ramp, welke uw maatschappij getroffen heeft. Onze oprechte deel neming gaat ujt naar de nabestaan den van de passagiers en leden der bemanning, die hierbij het leven lieten". De K.L.M. heeft voorts bewijzen van deelneming ontvangen uit Zuid- Afrika, West-Duitsland en België. Tot dusver heeft men de stoffe lijke overschotten van 28 slachtof fers kunnen identificeren. Hiervan zijn 26 overgebracht naar de rouw kapel van de hoofdbegraafplaats van Frankfort, een naar Amsterdam en een naar het Amerikaanse kerkhof te Frankfort. De stoffelijke resten van de ove rige slachtoffers blijven voor iden- tificering in het stedelijke zieken- huis. Naar het A.N.P. verneemt zal de directie der K.L.M. degenen die het eerste hulp hebben verleend van haar waardering doen blijken. Wel ke personen hiervoor in aanmer king komen zal blijken uit het thans aan de gang zijnde horen van ge tuigen. Op negen staven van één kg na is dc- 500 kg goud in staven, die het vliegtuig vervoerde, gevonden, aldus heeft een woordvoerder van de K.L.M. te Frankfort meegedeeld. Het goud, dat afkomstig was van Johan nesburg, was bestemd voor Parijs, Zurich en Amsterdam. Mogelijk zullen de vermiste sta- De kwaliteitszetels In afwijking van de andere door de K.V.P. ingelichte dagbladen pu bliceert de „Maasbode" ook de krin gen, waarin door de verkiezingsraad van de K.V.P. kwaliteits-zetels zijn aangewezen. Er is nu geen aanleiding meer deze te verzwijgen. Kring Maastricht: Ir. F. C. M. Wijf fels (Brunssum) voor economische (internationale vraagstukken, P. H. C. W. Moorman voor marine en mili taire zaken, plaatsvervanger Kolo nel-Vlieger b.d. E. Visch (Hilver sum). Kring Den Bosch: Mr. Th. M. J. de Graaf (Lisse) voor Uniezaken en Zuid-Oost-Azië, plaatsvervanger mr. Th. M. Bot (Den Haag); mr. P. A. Blaisse (Den Haag) voor internatio nale financiële en economische vraag stukken, plaatsvervanger drs. W. K. N. Schmelzer (Rotterdam). Kring Tilburg: Luit. Kol. J. J. Fens (Breda) voor defensie; plaats vervanger luit.-kol. Schoonenlberg. Kring Leiden, Dordrecht en Mid delburg: mr. K. van Rijckevorsel (Den Haag) voor juridische vraag stukken, plaatsvervanger mr. A. de Groot. Kring Amsterdam, Den Haag en Rotterdam: dr. A. M. Lucas (Rotter dam) voor financiële en belasting vraagstukken, plaatsvervanger dr. mr. J. A. M. van Staay (Den Haag). Kring Haarlem, Den Helder en Utrecht: dr. L. G. Kortenhorst (Den Haag). Kring Leeuwarden, Zwolle, Gro ningen en Assen: mej. dr. A. de Waal (Utrecht) voor internationale vraag- j stukken, plaatsvervangster mej. mr. dr. J. C. de Vink. Kring Arnhem en Nijmegen: drs. I M. M. A. A. Janssen (Zeist) voor economische vraagstukken. De plaats, welke deze gekwalifi ceerde zetels op de geadviseerde lijst innemen, is tot nog toe, niet gepu bliceerd. I ven nog gevonden worden, omdat het wrak en de plaats van de ramp nog niet nauwkeurig zijn onder zocht. De woordvoerder gaf geen nadere inlichtingen over de eigenaars of de bestemming van de lading goud. De Duitse redders, die als eersten bij het vliegtuig aankwamen, heb ben verscheidene postzakken uit de bomen gehaald. Zij waren nog bijna ongeschonden. Een groot aantal andere brieven is gedeeltelijk verschroeid; van vele zijn de adressen nog duidelijk lees baar. De brieven en kaarten waren door het bluswater doorweekt. Zij worden in Frankfort gedroogd, ge sorteerd en dan naar Amsterdam opgestuurd. Stewardess Gautier gaat vooruit. Volgens een mededeling van het hospitaal te Frankfort vertoont de toestand van de Nederlandse stewar dess Truus Gautier voor het eerst merkbare tekenen van verbetering. In de loop van de nach$ is zij na 48 uur buiten bewustzijn te zijn ge weest zo nu en dan bijgekomen. De andere vrouwelijke overleven de, Ruth Horn, blijft vooruitgaan. Dr. Schaumburg is nog buiten ken- Auf wiedersehn Bloemen en een handvol aarde uit Elten en de Zelfkant, de twee voor malige Duitse gebieden in Gelder land en Limburg, kreeg de heer K. Arnold, minister-president van Nordrhein-Westfalen, dezer dagen als verjaardagscadeau aangeboden door een deputatie uit deze gebieden, meldt het Alg. Dagblad. De afge vaardigden verzochten hem de daar wonende Duitsers niet te vergeten. De minister-president was zeer ge roerd. Hij zei dat, hoewel hij veel prijs stelde op het onderhouden van goede betrekkingen met Nederland, deze toch eerst dan pas volledig mo gelijk zullen zijn wanneer de 15000 Duitsers uit Elten en de Zelfkant weer aan het vaderland zouden zijn toegevoegd. En de dag waarop dit zal gebeuren komt naderbij, zei de heer Arnold, die tenslotte aan de de putatie de hartelijke groeten voor zijn in Elten en de Zelfkant wonende landgenoten meegaf. De Friese dichter Marten Sikkema (pseudoniem van G. Meerburg), die gearresteerd is wegens het versprei den 'van als beledigend beschouwde pamfletten in de nacht voor de be handeling van de zaak-Schurer door het Leeuwarder gerechtshof, is gis termiddag op vrije voeten gesteld. De officier van justitie noch de com missaris van politie te Leeuwarden wensten over deze zaak nadere me dedelingen te doen. Het dagelijks bestuur van de raad van de Friese Beweging heeft zich met een openbrief gericht tot de offi cier van justitie te Leeuwarden, mr. dr. F. Hollander, naar aanleiding van de inval, de verhoren en de arresta tie van Marten Sikkema. Het bestuur verklaart nierin, dat de Friese bewe ging rechtens, maar niet uit een oog punt van tactiek, het pamflet en alle daarin vervatte bewoordingen ,voor zijn rekening neemt en zich volsla gen solidair verklaart met de schrij ver, de drukker en de verspreiders. Post verbrand Uit de bij de K.L.M. uit Bangkok binnenkomende berichten blijkt, dat de Constellation „Venlo" na de nood landing op het vliegveld Don Muang bij Bangkok, is uitgebrand, nadat passagiers en bemanning het toestel hadden verlaten. Gevreesd moet wor den dat de bezittingen van de pas sagiers en de bemanning, evenals de vracht en post voor het grootste ge deelte verloren zijn gegaan. De Constellation „Maastricht", on der gezagvoerder Hurdman, heeft gisteren met de passagiers van de „Venlo" de reis voortgezet. Het toe stel is inmiddels in Manilla gearri veerd en zal vandaag 24 uur later dan de „Venlo" er had moeten zijn, int Sydney aankomen. Dr. A. Plesman, president-directeur der K.L.M. heeft aan gezagvoerder Creel een telegram gezonden, waarin hij zijn bewondering uitspreekt voor de welgeslaagde landing. Volgens nadere berichten, die op Schiphol zijn ontvangen, is een der propellers van de „Venlo" losgeslagen en door de wand van het vliegtuig in de pantry terechtgekomen. De mo tor is vermoedelijk, niadat de brand was ontstaan, van het toestel losge raakt en er afgevallen. Met drie mo toren slaagde de piloot er nog juist f15.000 premie voor leaerartsen Het leger heeft op korte termijn behoefte aan artsen in beroepsver- band. Uit een zojuist verschenen le gerorder blijkt, dat artsen, die een tienjarige verbintenis met de Kon. Landmacht willen aangaan, na hun benoeming een premie ontvangen van 15.000, vrij van loonbelasting. In geval de tot officier van Ge zondheid benoemde arts echter bin nen tien jaar door eigen schuld (b.v. wangedrag) uit de dienst wordt ont slagen of zijn rang verliest, moet hij deze premie, vermeerderd met 25 pet. binnen drie maanden terugbetalen. Na „man en vrouw" nu „moeder en dochter" ter. De heer v. Raay vroeg aan de burgemeester schriftelijk toestem ming, om bij zijn schoonmoeder in te mogen gaani wonen, zodat zijn vrouw de oude dame behulpzaam kon zijn. Burgemeester Kwint heeft dit verzoek echter geweigerd, daar hij meent, dat hier sprake is van „voor bedachten rade". Volgens hem heeft het echtpaar het vorig jaar, toen zijn dochter trouwde, het plan gemaakt, om het jonge paar hun woning te ge ven, zo gauw de oude heer Kamer beek gestorven zou zijn, daar zij dan bij de oude moeder zouden intrekken. Zoals Beverwijk beroemd is om zijn aardbeien, Deventer om zijn koek en Velsen om zijn hoogovens, zo zal indien de voortekenen niet bedriegen over enige tijd Leusden beroemd zijn om zijn huisvestingsproblemen. Nog is het geval, waarin de man slechts bij zijn vrouw mag logeren, niet goed opgelost, of een ander- merkwaardig feit kondigt zich aan. Moeder, dochter en kleindochter. Al sinds generaties woont daar in dat liefelijke dorpje een familie, ge naamd Kamerbeek. De dochter uit dit gezin is getrouwd met de heer v. Raay en de dochter uit dit gezin is het vorig jaar weer in het huwe lijksbootje gestapt. Het jonge paar kon het vorig jaar geen woning be machtigen en ging daarom bij Pa en Ma v. Raay inwonen. Nu is echter enige weken geleden de oude heer Kamerbeek overleden en zijn 82-jari ge vrouw bleef hulpbehoevend ach- II in een terrein voor een noodlanding te bereiken. Uit de berichten is niet op te maken of de brand is ontstaan door het losslaan van de propeller dan wel dat de propeller is losgeraakt door de brand in de motor. In elk ge val is zeker, dat passagiers en beman ning op het nippertje aan een ramp als de „Koningin JÜliana" heeft ge troffen, zijn ontkomen. Zowel de passagiers als de auto riteiten van het vliegveld schrijven het aan de bekwaamheid en koelbloe digheid van de piloot toe, dat het on geluk zo goed is afgelopen. Het vlieg tuig brak bijna in tweeën, zo ver klaarde men. Nauwelijks waren de' passagiers er uit, of het stond in I ligst Sacrament voor het daarop bou- lichterlaaie. I wen van een kerkgebouw c.a. Delft vreest slapeloosheid Een groep inwoners van Delft heeft een comité van actie gevormd, dat ernstig protest aantekent tegen de plannen om van het vliegveld Tpenburg een militair gebruik te maken. In het bijzonder wijst het comité op de hinder, die de Techni sche Hogeschool bij haar proefnemin gen met honderden precisie-instru- menten zou gaan ondervinden van de rakelings overvliegende straalja gers. Daar de startbaan in de richting van de stad Delft zal komen te lig gen, zal er laag over de huizen ge vlogen moeten worden. Speciale aandacht vraagt het co mité voor de vele arbeiders die in de continubedrijven werkzaam zijn en dus vaak overdag moeten slapen. Men vreest dat hiervan dan geen sprake kan zijn. Voorts wordt gewezen op de em ploye's, studenten en kinderen die ingesoannen hun werkzaamheden verrichten in bedrijf, laboratorium, bij studie en op school en die, naar men verwacht steeds weer zullen worden afgeleid. („Trouw") KERKBOUW TE DEN HAAG. Voor een som van 14.570 heeft de Haagse gemeenteraad 63 aren en 50 centiaren gemeentegrond op de hoek van de Grovestins- en Ekenstein- straat te 's Gravenhage verkocht aan het R.K. kerkbestuur van de parochie van O. L. Vrouw van het Allerhei- U weet wie Rembrandt was. sJ weet U ook wat REMBRANDT is? 8 ffiddew aan de Zeeandetócfieiden Dp het Directoraat-generaal van Scheepvaart te 's-Gravenhage, heeft de minister van Waterstaat, de heer H. H. Wemmers, Maandagmiddag de De Ruytermedailles uitgereikt aan vijf nieuwe „Ridders van de Zee, die door H.M. Koningin Juliana op de verjaardag van Neerlands grootste admiraal, llichiel Adriaensz. de Ruyter, werden onderscheiden. Minister Wemmers, speldt de heer D. Hudig, commissaris van de Koninklijke Nederlandse Stoombootmaatschappij N.V. te Amsterdam, die de gouden De Ruyter- nedaille kreeg, de onderscheiding op de borst. Sluiting bedrijfstak bij overcapaciteiten Evenals voor het klein- en middel-ontwerp bedrijfsvergunningen wet bedrijf wil de regering ook voor de buitengewone omstandigheden inge- nijverheid komen tot een wettelijke diend. regeling van bedrijfsvergunningen, Voor iedere bedrijfsuitoefening is met daaraan vastgekoppeld de mo- in beginsel een vergunning vereist, gelijkheid tot sluiting van een be- De rechten van bestaande onderne- drijfstak; dit laatste op gronden, die mingen worden hierbij materieel in de wet worden opgesomd. Een evenzeer ontzien als in de regeling ontwerp voor een dergelijke wet, 1938. Het aanvragen van de vergun- dat nu bij de Tweede Kamer is inge- ningen geeft de gelegenheid een diend, bouwt in grote lijnen voort op nauwkeurig inzicht in de omvang de bedrijfsvergunningenwet van 1938, van een bedrijfstak te verkrijgen en die slechts drie jaren heeft bestaan, overtredingen op eenvoudige manier vast te stellen. Ook voor dit ontwerp bedrijfsver- gunningenwet 1952 gold de overwe ging, dat vestiging en uitbreiding van ondernemingen vrij dient te zijn, maar daarbij wil de regering de mo gelijkheid geopend zien, om deze vrij heid voor bepaalde onderdelen van het bedrijfsleven op te heffen, wat dus neerkomt op het gesloten verkla ren van een bedrijfstak. De regering somt in het ontwerp drie gronden tot sluiting van een be- f jmiR gCdllpCCfd Veldwachters speuren. De burgemeester heeft verklaard, dat de heer v. Raay slechts op deze voorwaarde met zijn vrouw bij zijn schoonmoeder mag gaan wonen, in dien by zijn dochter en schoonzoon meeneemt. Hiervoor is echter de wo ning te klein. Ten einde nu te contro leren, of de heer v. Raay zich houdt aan het (burger)vaderlijk verbod, heeft de burgemeester zijn veld wachters opdracht gegeven, ten tij de van het middagmaal en geduren de het nachtelijk uur te controleren, of de heer v. Raay zich in zijn eigen woning bevindt en niet in de woning van zijn schoonmoeder. Bestrijding van veeziekte Ook Australië en N. Zeeland eisen ontsmetting Na Canada verlangen ook Nieuw Zeeland en Australië, dat door het emigratieland maatregelen zullen worden getroffen», waardoor het over brengen van mond- en klauwzeer door immigranten voorkomen wordt. De verlangde maatregelen zijn na genoeg dezelfde als voor de emigra tie naar Canada. Er is een absoluut verbod voor het meenemen van stal bezems, borstels, zakken, dweilen of soortgelijke artikelen, die gebruikt worden» bij de verzorging van het vee. Hooi en stro mogen niet als verpakkingsmateriaal worden ge bruikt. Van alle emigranten uit de agrarische sector dienen werkkle ding, werkschoeisel, landbouwgereed schappen, alsmede lederwerk zoals tuigen, vooraf te worden ontsmet in de ontsmettingsinrichting in de plaats van vertrek. Bovendien geldt voor alle emigranten, dat vooraf alle schoeisel moet worden ontsmet, dat men niet aan heeft op de dag van vertrek. Dat moet dus tijdig aan de ontsmettingsinstallatie worden toe gezonden. Het schoeisel, dat de emi grant aan heeft op de dag van ver trek, wórdtop het terrein van de vervoermaatschappij gedesinfecteerd. Naar wij vernemen zullen de gege ven voorschriften zeer streng worden» gecontroleerd. Alle agrarische emi granten werd een circulaire gezon den. Door de Australische regering wor den als agrarische emigranten ook degenen beschouwd, die bij de uit oefening van hun beroep gewerkt hebben met ruwe dierlijke produc ten, zoals slagers, bewerkers en ver voerders van huiden», personen uit het zuivelbedrijf en dergelijke. Zoals bekend werden de desinfec- tiemaatregelen reeds toegepast bij het vertrek van emigranten per vlieg tuig naar Nieuw-Zeeland. Daarbij is alles regelmatig verlopen. Voor zover het de K.L.M. vluchten naar Australië betreft blijft de hui dige beslissing, om geen personen uit de agrarische sector aan te nemen, van» kracht. Deze zaak zal opnieuw worden bezien door het ministerie van gezondheid van Australië, na ont vangst van het rapport van de vete rinaire deskundigen, die een bezoek aan Nederland brengen. KafiUein 6.G. fioecfe- umayen qeyiqua&uUJi „WMun Ruyi," Kapitein C. C. Goedewaagen, tot dus ver belast met het commando van het m.s. „Sibajak" van het Koninklij ke Rotterdamse Llyod, is benoemd tot gezagvoerder van het bekende vlaggeschip van deze maatschappij, de „Willem Ruys". Kapitein Goede waagen zal de eerstvolgende thuis reis van de „Willem Ruys" meema ken als z.g. „Staf-kapitein", om daarna het commando van de tegen woordige gezagvoerder, Kapitein G. H. Visser, over te nemen. HET GEVAL GRIF Ook Rotterdamse ste termijn betaald. Ondertussen heeft zich bij de poli tie de commissionnair gemeld, die zijn tussenkomst heeft verleend bij de verkoop van 10 auto's. De man blijkt volkomen ter goeder trouw te zijn geweest. De wagens zijn voor drijfstak op, namelijk overcapaciteit met daaraan verbonden gevaren voor de investering in een bepaalde bran- Meldden wij Zaterdag, dat de Am- che, bevordering van de industriali- sterdamse garagehouder, Hendrik o satie door het verlenen van een ver- Grif, door de verkoop van gehuurde normale prijzen van" de hand gunning aan een bedrijf en vervol- auto»s en 0p crediet gekochte brom- daan en voor het grootste deel le- hSrftfctkk m tcStelnteraatSe ,ietsen' een 40,1 verduisterd had, thans ffcht b« garagehouders. bedrijfstak en tenslotte internationale bemoeilijkt de opsporing aanmerke- verplichtingen. gebleken, dat dit bedrag aanmer- lijk daar vele de ns reeds De regering wil voorts in tijd van kelijk hoger ligt, dan een ton, want doorverkocht zijn aan derden. Om- oorlog en onmiddellijk daarna be- behalve dertig bromfietsen uit Am- trent de 8 overige wagens en de 60 voegdheden en daarom is mede een sterdam> jkeft hy 00k nog jatter- brommers is evenals over Grif en dam 30 brommers op crediet gekocht ^^vrouw nog niets naders ba" De „Hartekamp" TJZ.^ cvenee,LS spoor,oos ver wordt gesticht te heemstede,'rvaarvmf de'afslagriie't f™s »n het sorteren was. diever- doorging, omdat het goed inmiddels band houden met „Het Geval Grif uit de hand was verkocht, is aange- stapte een afgevaardigde van een kocht door de Vereniging der Broe- Srote Rotterdamse maatschappij hm- ders Penitenten, gevestigd in huize nen» die vroeg, of de vermelde 30 Padua te Boekei, die er een inrich- brommesr door zijn finna geleverd Gistermorgen, terwijl men op het politiebureau te Amsterdam alle ge- ting voor de verpleging van manne lijke zwakzinnigen in gaat vestigen. Op het ogenblik bezitten de Broe ders Penitenten reeds vier verple- waren. De politie deelde mede, dat dit niet het geval was, daar reeds een Amsterdamse firma aangifte be treffende de 30 brommers had ge- gingsinrichtingen, die tezamen bijna daan, waarop de man vroeg het scha- 2000 patiënten tellen, lü. in Boekei, on u Apeldoorn», Udenhout en Wilp. Wanneer het nieuwe huis in ge- delijstje dan maar met 30 brommers aan te vulen, want Grif heeft ook te Rotterdam door bemiddeling van een bruik zal worden genomen, is nog bank 30 gemotoriseerde rijwielen ge niet bekend. kocht en ook daarvan slechts het eer- &ECRETARIS VAN DE VARA VEROORDEELD. De Amsterdamse rechtbank heeft vanmorgen beslist dat de wijze, waarop de secretaris-penningmeester van de VARA, de heer J. W. L„ in de VAR A-gids van November 1950 critiek had geleverd op de brochure „De dictator van de radio-omroep", uitgegeven door de vereniging comité radioluisteraars, geen zakelijke be strijding is geweest. Zij legde de heer L. wegens eenvoudige belediging ten aanzien van ir. A. Dubois en wegens smaadschrift ten aanzien van mr. A. A. M. Enserinck een geldboete op van 160,subsidiair een maand gevangenistraf. Aannemers schrapten opzetclausule Negenden aannemers leverden in- schrijvingsbiljetten in voor de aan besteding voor het verharden van de prvinciale weg ZwartsluisMeppel, welke aanbesteding door Provinciale Waterstaat te Zwolle werd gehou den. Waterstaat heeft thans zeven tien biljetten ongeldig verklaard, omdat de aannemers daarin de z.g- opzetclausule hadden doorgestreept. Deze clausule bevat de waarschu wing dat, indien te eniger tijd mocht blijken, dat in de aannemingssom een bedrag is begrepen, dat anders dan volgens een door de minister goedgekeurde regeling ten goede komt aan een of meer der andere inschrijvers op dit werk, de inschij- ver zich blootstelt aan langdurige uitsluiting van alle door de overheid gefinancieerde of gesubsidieerde wer ken. Het schijnt, dat de zeventien aan nemers deze clausule geschrapt heb ben op verzoek van het hoofdbestuur van de Ned. Vereniging van wegen bouwers. De uitgesloten aannemers betwisten de directie van Provinciale Waterstaat thans het recht, de biljet ten ongeldig te verklaren. .Door deze principiële houding zijn er nu slechts twee geldige inschrij vingen en wel de firma Tholen uit Nijmegen met 598.000 en de firma Weener te Zwolle voor 599.900. (Alg. Dag-bl.) BLINDE KINDEREN VOOR DE MICROFOON. In het St. Henricus-gesticht te j Grave heeft Frater Antoine de zorg over een veertigtal blinde kinderen, i Deze kinderen wilde hij graag helpen aan een vijfentwintigtal vliegende Hollanders van een speciale con structie en mitsdien wendde hij zich tot de Cultuurdienst van de K.A.B. Deze liet een speciale werktekening maken en moedigde de actie aan. De- zer dagen nu kon Louis Beumer, lei- I der van genoemde dienst in aanwe zigheid van een kleine K.A.B. depu tatie uit de afdelingen Amersfoort, Zaandam, Groenlo, Wychen, Veldho ven en Noordwfjkerhout de gevraag de 25 vliegende Hollanders reeds aanbieden. Het is een korte maar treffende gebeurtenis geweest. De frater-directeur dankte vooral de werkers aan deze actie, die in hun vrije uren alles gratis hebben ver vaardigd. Ontroerend was het dank woordje van een der blinde kinderen, in dichtvorm voor de microfoon op gezegd. Want de K.R.O. was er met een speciale reportagewagen en Wim Jansen heeft zowel de kinderen als de medewerkers geïnterviewd. Als tref fende bijzonderheid zij nog vermeld dat in Amersfoort ook de leden van het N.V.V. en het C.N.V. aan deze actie spontaan hebben meegedaan. Vrijdagavond om kwart voor zeven j wordt een en ander voor de K.R.O. uitgezonden als sluitstuk van een kleine maar sympathieke actie. DE „RADMAR" TE KOOP. De Britse vrachtboot „Radmar" die begin van dit jaar bij het verlaten van de Nieuwe Waterweg aan» de grond is gelopen op de Maasvlakte en die geruime tijd later werd ge borgen is thans te koop. Het schip ligt in de Wilhelminahaven te Schie dam. VAN SCHOORSTEEN GESTORT. Op het terrein van de Handelsdag school aan de Oude Kerkstraat te Utrecht is de 43-jarige H. S. uit Utrecht van een bijna 7 m. hoge schoorsteen gevallen doordat een ijzeren steun afbrak. In zorgwekken de toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Gisteren zijn 35 arbeiders, werk- I zaam bij het lossen van aardappels I bij de centrale markthallen te Am sterdam in staking gegaan. De rede nen zouden zijn oude grieven, o.m. dat de patroons meehelpen bij het lossen. Bij een aantal grossiers is het personeel aan het werk gebleven.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6