Arsenal weer gelijk met Manchester United Trekvogels wonnen Z.H.-veldloop- kampioenschappen Oostenrijk won met moeite van de Rode Duivels 2-0 hockey-zege op België MAANDAG 24 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Van de Engelse velden Dank zij een 3—1 overwinning op het laag geplaatste Middlesbrough is Arsenal gelijk gekomen met Manchester United, waardoor de kansen op de zozeer begeerde „doublé" weer wat zijn gestegen. Maar de gunners hebben hun aanhangers enige malen hartkloppingen bezorgd voordat ze in het laat ste kwartier van de wedstrijd twee goals in twee minuten scoorden, en daarmee de zege tot een feit maakten. Rotherham United 11; Bury Everton 1—0; Coventry CityBrent ford 21; Hull CityCardiff City 00; Luton TownSouthampton 2 1, Notts CountySheffield Wed nesday 2—2; Queens Park Rangers Leeds United 00; Sheffield United Leicester City 50; Swansea TownDoncaster Rovers 12; West Ham UnitedNotts Forest 31. Verschillende spelers gewond Aangezien de leider Manchester United een verrassende nederlaag leed tegen het in acuut degradatie gevaar verkerende en daarom ver twijfeld vechtende Huddersfield de eerste nederlaag van de Mancu nians sinds November staan Arse nal en Manchester United nu gelijk in punten (47) met nog 7 wedstrij den te spelen. Maar het doelgemid- delde van laatstgenoemde club is be ter. De United was niet de enige lei dende ploeg, die in moeilijkheden kwam. Want in de tweede divisie ging Nottingham Forest met 31 ten onder tegen West Ham, Birmingham, de enige van de zeven hoogst ge plaatste tweede klassers, die beide punten binnenhaalde, won met 21 van Barnsley, en deze krappe zege was juist voldoende om Nottingham door een beter doelgemiddelde van de eerste plaats te verdringen. Bei de clubs totaliseerden 42 pnt, met nog 7 wedstrijden voor d_ boeg. Sheffield Wednesday bracht een puntje mee terug uit de uitwedstrijd tegen Notts County en bezet de der de plaats, één punt achter de leiders. Van de halve finalisten voor de beker won ook Chelsea, maar het was een heel magere zege. Zeven minuten na de hervatting scoorde de Ierse rechtsbinnen Jimmy d'Arcy het enige doelpunt van de wedstrijd. Blackburn Rovers bracht het tegen Rotherham slechts tot een draw. maar New Castle United, de cup fa voriet die Zaterdag a.s. tegen Black burn uitkomt in de halve finale, bracht het er nog veel slechter af, want deze ploeg wer. kansloos ge slagen door Liverpool. De aanhan gers van New Castle troosten zich echter met de overweging, dat hun team in bekerwedstrijden altijd het best voor de dag komt. Arthur Drewry, voorzitter van de Engelse keuzecommissie, die binnen kort de ploeg moet samenstellen voor de wedstrijd tegen Schotland, was aanwezig bij de ontmoeting Manchester CityFulham. Waar schijnlijk is hij er weinig wijzer van geworden, want het spel viel niet mee. Fulham, dat evenals Hudders field in een hachelijke positie ver keert, stond vier minuten voor het eind met 01 achter. Maar toen mocht Charlie Mitten een strafschop nemen en schoot hij de bal onhoud baar in het net. Wat trouwens ieder verwachtte omdat hij in deze spe cialiteit evenzeer uitblinkt als vroe ger Ronnie Rooke bij Arsenal. Bij de vier halve bekerfinalisten werden deze Zaterdag geen spelers gewond, maar verscheidene andere ploegen kwamen er minder goed af. Zo eindigde Burnley de match tegen Aston Villa met 9 man. De midvoor Holden moest weggedragen worden met een beenfractuur en ook de kanthalf Attwell kon de wedstrijd wegens een beenverwonding niet uitspelen. Verder wierp een aan rechtsbuiten Jackie Stewart over komen ongeval een schaduw over Birminghams fraaie overwinning op Burnsley. Hij werd met een gebro ken jukbeen in een ziekenhuis opge nomen. Ook de keeper van Rochdale, Trevor Churchill, werd bij een bot sing zodanig geblesseerd, dat hij naar een hospitaal werd vervoerd. En al deze verwondingen baren de betrokken clubbesturen grote zor gen ,nu het zware en voor sommige ploegen vitale Paasprogram in zicht komt. De uitslagen zijn: Eerste divisie: ArsenalMiddles brough 31; Aston VillaBurnley 41; Blackpool—W. Bromwich Al bion 20; Chelsea—Stoke City 10; Derby CountyCharlton Athletic 13; Huddersfield TownManches ter United 32; LiverpoolNew Castle United 30; Manchester City Fulham 11; PortsmouthBol ton Wanderers 30; Sunderland Preston North End 00; Wolver hampton WanderersTottenham Hotspur 11. Tweede div.: BarnsleyBirming ham City 12; Blackburn Rovers Kerkmuur stortte in. Zondagmorgen maakte een grote menigte queue voor de loketten van het Arsenal-terrein teneinde toe gangsbewijzen te bemachtigen voor de halve bekerfinale ArsenalChel sea op Zaterdag 29 Maart a.s. Er wa ren mensen, die hun kaartjes van 21A shilling onmiddellijk voor het vijf- en zesvoudige van de hand de den. Op een gegeven moment werd het gedrang zo groot, dat een stenen muur van IA meter hoogte voor een Baptisten kerk, waar juist de dienst zou aanvangen, over een lengte van veertig meter onder de druk bezweek en omviel. Tientallen mensen tuimel den over de stenen heen en kwamen in het prikkeldraad er achter terecht, waarbij zij verwondingen opliepen. De kerk had kort geleden een be roep om financiële hulp op de voet balsupporters gedaan, en op een bord bij de ingang stond te lezen: „Ons doel 1500 pond sterling. Help ons te scoren". De voorverkoop was Zondag ge opend teneinde te voorkomen, dal de zaken op de dag van de wedstrijd in het honderd zouden lopen. Dodelijk ongeluk op Circuit te Zandvoort De door het district Haarlem en omstreken van de R-A.C. West Za terdagmiddag op het autocircuit te Zandvoort georganiseerde autosprints en klassementsproeven hadden een ontijdig einde. Toen de heer H. Dik uit Haarlem juist zijn klassements proef had afgelegd en wegreed bleef zijn Peugot tot ieders ontzetting recht doorrij deru en zag men de be stuurder voorover vallen. Enige af rasteringen werden vernield en op een kleine heuvel viel de wagen om. Dokter P. Groenhart constateerde, dat de heer Dik aan een hartverlam ming was overleden. Hij was gehuwd en had twee kinderen. Er Werd één minuut stilte betracht, waarna de wedstrijden direct werden afgelast. De heer Dik legde de 21ste klasse mentsproef af. PAARDENSPORT COURSES TE ALKMAAR. De courses te Alkmaar, gisteren ge houden, hadden de volgende resul taten: Openingsprijs, 1740 m.: 1. Paul A, 1.34,5, 2. Peosi Cola, 3. Partout. W 24. Pl. 17, 37, 18. Cov. 143. K 166. Alcmaria-prijs, 20^0 m.: 1. Oosting's Oogappel, 1.31,4. 2. Pieter D. 3 Or kaan O. W. 27. Pl. 15, 14. Coc. 37, K 30. Victrix-prijs, 2040 m.: 1. Nellie O. 1.30,2. 2. O Mc. Grigor. 3. On of Eve. W. 120. Pd. 41, 29, 29. Coc. 72. K 140. Kaasstadprijs, 2040 m. leerling-pi keurs: 1. Marum's Gregor, 1.30,3. 2. Our Bonrai B. 3. Lord van Fresena. W. 65, Pl. 21, 15, 67. Cov. 60. K 62. Debrust-prijs, 1740 m.: 1. Queeme, 1.39,1. 2. Quichotte. 3. Queen Antho- nia A. W 35, Pl. 16, 18. Cov. 40. K 54. Waag-prijs. 2340 m.: Ie afd.: 1. O Bonni, W 57, Pl. 23. 21, 21, 38. Coc. 39. K 186. 2e Afd.: 1. Oscar Major, 1.30,9. 2. A Nelly Zora. 3. Norton Wil liams. W 46. Pl. 20, 19. Cov. 52. K 61. Grote prijs van Alkmaar, 2040 m.: 1. Little Monty, 1.27,2. 2. MacHeny. 3. Mr. Fried. W 289. Pl. 75, 39, 49. Coc. 131. K 167. Omzet toto ƒ75.096.50. Over het beruchte hoogste punt van Zuid-Holland in het Wassenaarse „Duinrell", over smalle zandpaadjes en bruggetjes en door droge sloten hebben een honderdtal athleten van vele Zuid-Hollandse verenigingen Za terdagmiddag een zware maar spor tieve strijd gestreden om de persoon lijke en club-veldloopkampioenschap pen van Zuid-Holland. Bij de senio ren legde „Trekvogels" beslag op bei de titels en bovendien verzamelde zij in de 3000 meter en de 5000 meter voldoende punten om ook de wissel beker te winnen, die reeds twee jaren achtereen door het Leidse Holland was veroverd. Bijzonder spannend was de strijd om het persoolijk veldloopkampioen schap bij de A-klassers. Zij moesten 5000 meter afleggen. Het zware par cours liep eerst over het hoogste punt, dat bereikt moest worden via een sterk klimmend zandpad, terwijl daarna nog vijf ronden van onge veer 800 meter moesten worden ge lopen over heuvelachtig terrein. Toen het hoogste punt gepasseerd was, waren er drie A-klassers, die broe derlijk naast elkaar aan hun vijf rondjes begonnen, nl. H. v. d. Wijden van Trekvogels, Ph. Zoek van het Dortse Parthenon die vorig jaar op de tweede plaats eindigde, en J. Zoe temelk van de organiserende Wasse naarse vereniging. De eindsprint, die door v. d. Wijden reeds vroeg werd ingezet, leverde een zege voor de Trekvogelsathleet op Hij finishte in 17 min. 37.6 sec., op de kop af 5 sec. voor Zoetemelk. De voornaamste uitslagen zijn: Junioren B-klasse (1500 meter): 1. C. van Wanrooij (Holland, Leiden) 5.30. 2. H. KlunderPro Patria (Rot terdam) 5.3.8, 3. F. J. Bahnerth, DOS (R'dam) 5.39.8. 4 H. Rademaker, WIK (Wassenaar) 5.42.2. Junioren A-klasse: 1 en Zuid-Hol lands kamoioen J. Hoogenraad, SCR (R'dam) 4.58.2, 2. P. Diemei, Parthe non (Dordrecht) 4.59.6, 3. P. Veltman, Trekvogels (Den Haag) 4.59.8, 4. H. Begeleid door het gejoel en gefluit van 60.000 fanatieke voetbal-enthousias ten zochten de Oostenrijkse spelers de kleedkamers op toen de Zuid-Slavi sche scheidsrechter Fodubsky de rust aankondigde van de voetbalwedstrijd OostenrijkBelgië, welke in het Prater-stadion te Wenen werd gespeeld. 00 was de stand op dat moment en het publiek was ontevreden met deze cijfers, dat moesten de spelers maar eens goed voelen! DE CROSS DES NATIONS Niet alleen door het slechte schie ten van de gastheren, die menige kans verknoeiden door onbeheerst heid bij het voltooien van een aanval, maar zeker het prachtige gave spel van de kleine Belgische doelman Meert, die alles uit zijn kooi ransel de, wat maar in de buurt kwam, hadden de Oostenrijkers nog niet kunnen scoren. In de Oostenrijkse aanval kon alleen Stojaspal de tri bune bekoren, hoewel ook hij de juiste richting in zijn schoten nog niet had kunnen vinden. De Oostenrijkers hadden hun te genstanders kennelijk onderschat en pas in de loop van de tweede speel- helft was er af en toe weer sprake van het voetbal uit de Weense school, waarmee o.a. Engeland in eigen huis een gelijk spel was afgedwongen. Oos tenrijk won uiteindelijk met 20, maar ook na de rust heeft het elf tal toch niet voldaan. Afgezien van het feit, dat Stojaspal beide doelpun ten scoorde, was het de blonde links binnen, die met zijn prachtige spel de weg naar de overwinning opende. Geen teamwork, geen eenheid, geen werkelijke ploeg dus. Evenals in de eerste helft gaven beide elftallen elkaar na de hervat- enkele kogels van Stojaspal op af doende wijze en aan de andere zijde van het veld konden de Oostenrijk- achterspeler de rappe solo-artist Rik Coppens telkens een halt toeroe pen, wanneer hij weer eens een po ging ondernam het strafschopgebied binnen te glippen. Maar langzamer hand werd de druk- op het Belgische doel groter en na veertien minuten opende Stojaspal de score. De gastheren behielden het initia tief en vier minuten later was het 20 toen Stojaspal weer alleen voor Meert kwam te staan. Het begon er nu donker uit te zien voor de Belgen, die dgrootste moei te hadden zich onder de nu aanhou dende stormloop staande te houden. De defensie kor.' slechts door middel van paniekvoetbal de situatie verder meester blijven, maar langzaam maar zeker werkten de Belgen zich los om op hun beurt in de aanval te gaan en te pogen de eer te redden. Maar de Oostenrijkse achterhoede stond pal en slechts enkele ballen drongen tot doelman Zeman door. Met Oostenrijk in de aanval, waarbij Meert nog een maal een snoeksprong moest maken naar een schot van Stojaspal, kwam het einde met 2—0 voor Oostenrijk. Frankrijk is eerste geworden in het ploegklassement van de in Ha- miltonnark te Glasgow gehouden cross des nations. De Fransman Alain Minoum werd eerste in de individuele rangschik king met een tijd van 48 min. 19 sec. voor de 9 mijl. Nederland aangenomen als lid Tijdens een te Glasgow gehouden vergadering van de International Cross Country Union werd Neder land als lid aangenomen. Tegen de Nederlandse aanvraag om het inter nationale cross-kampioenschap in 1959 in ons land te mogen organise ren gingen echter nogal wat stem men op. Besloten werd tenslotte om de tot en met 1958 opgemaakte in ternationale wedstrijdkalender goed te keuren en het verzoek van Ne derland aan te houden tot de eerst volgende bijeenkomst van de Union. Verder kwam op deze vergadering een Belgisch voorstel ter sprake, om de huidige afstand van het inter nationale cross-kampioenschap, die 9 kilometer bedraagt, tot 8 km te rug te brengen. De stemmen staak- ten (88) en derhalve werd het j voorstel verworpen. Parlevliet, Blauw Zwart (Wasse naar). 3000 meter voor D- en E-klassers: 1. C. Jansen (Trekvogels) 10.49.6, 2. H. -Boogaars (LDA) 11.11.6, 3. Jac. Vogels (WIK) 11.25.8, 4. C. W. Ver schoor (DOS) (allen D-klassers). 5000 meter voor A-, B- en C-klas sers: 1. en Zuid-Hollands kampioen H. v. d. Wijden (A-kl.) Trekvogels 17.37.6, 2. J. Zoetemelk (WIK) 17.42.6 (A-kl.), 3. H. M. Dekkers (B-kl.) van Pro Patria 17.58.8, 4. Ph. Zoek (A-kl.) Parthenon 18.06.2, 5. L. Verhoef (B- kl.) van AV '47). Best'geplaatste C-klassers: 9. M. v. Keppel (WIK), 10. J. Nahuis (LDA). Clubkampioenschap Senioren. 1. Trekvogels 6 pnt., 2. Holland (Leiden) 16 pnt. KORFBAL. UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND. N.H. Ie klasse RohdaDED 12 6; Kook ZaandijkSwift 4—5; BI. WitWesterkwartier 34. Z.H. Ie klasse: Fluks—Spangen 5 7; Vicus OriëntisHKV 74; GKV Ons Eibernest 310. Tweede Klasse B: GKV 2HSV 38; Vicus Orientis 2Actief 46. CRESCENDO—KNS 5—4. Crescendo speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen het eer ste twaalftal van KNS. Beide twaalf tallen namen het zeer serieus op en het was een zeer sportieve en en thousiaste wedstrijd. Cresc. speelde wel zeer enthousiast en de stand was dan ook spoedig 20 door twee mooie doelpunten van de zeer jeug dige speelster Doortje Huigsloot. Jan Rijnsburger bracht de stand op 3—0. Het tempo bleef hoog en mooie aan vallen werden opgezet. Uit een van deze aanvallen ontstond het vierde doelpunt door een doorloopbal van Sjef Beek wilder. Met deze 40 voor sprong brak de rust aan. Na de thee trad een scherp ge laden KNV in het veld. Aanvanke lijk hield Cresc. nog stand, doch met eveneens twee mooie doelpunten van de speler Aad Laterveer reduceerde KNS haar achterstand tot 42. KNS schepte hierdoor moed en opnieuw wisten zij te doelpunten (43). Groot was de spanning en KNS streed voor de gelijkmaker, maar Koos de Heide zorgde voor het 5e doelpunt. KNS gaf zich echter niet gewonnen en bleef volhouden en opnieuw wis ten zij te doelpunten: 54. Cresc. gaf zich echter ook ten volle en wist het spel weer te verzetten. De aan vallen werden prachtig opgezet en reeds dachten wij dat Cresc. de score zou gaan verhogen toen de scheids rechter voor de laatste maal floot in deze sportieve en mooie wedstrijd. ting in het veld niets toe. Om beur ten kwamen beide doelen in gevaar j BELGIë BOOSTENRIJK B. 02. en zowel Zeman als Meert moesten al hun anticipatievermogen en kat- De wedstrijd tussen de B-ploegen achtige lenigheid mobiliseren om er- i van België en van Oostenrijk te Char ger te voorkomen. Meert verwerkte ieroi is met 20 door de Oostenrij- i kers gewonnen. Hoe lang het waarschijnlijk ook nog zal duren voordat ini Engeland voet balwedstrijden bij kunstlicht zullen worden gespeeld, in de afgelopen week is tijdens een te Oxford ge houden bijeenkomst van vijf buiten de vier belangrijkste Engelse leagues staande verenigingen in ieder geval een stap in dei richting gedaan. Heodington, Kidderminster, Gra- vesend, Cheltenham en Revo Spox-ts uit Tipton hebben nl. besloten een zg. kunstlicht league op te richten. On getwijfeld zou een kunstlichtinstalla tie van groot nut zijn bij de training, maar vooral de kleinere verenigingen staan er afwijzend tegenover daar hun financiën de aanschaffing van een dergelijke apparatuur nu een maal niet gedogen. De aanhangers van voetbal bij kunstlicht kunnen echter wijzen op het feit, dat 62.000 toeschouwers de avondwedstrijd tus sen Arsenal en Glasgow Rangers, die in Ostober jl. op Highbury werd ge speeld, bijwoonden. De recette voor deze ontmoeting bedroeg niet min der dan tienduizend pond sterling. Desondanks is het twijfelachtig of de avond wedstrijden van clubs, die niet al te hoog genoteerd staan, evenveel HOCKEY. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren. Om het kampioenschap van Nederland: VenloDKS 60. Heren. Westen. Promotie KlasseA: Delftse StudentenBe Fair II (Besl. wedstr. terr. BMHC) 42. Promotie tweede klasse: Hilver sum 3-Leiden 2, 02. Tweede klasse C: Delftse Studen ten 2Zuidwijck 24. Dames. Tweede Klasse B: RBC Zuidwijck, Zuidwijck n.o.; Asvion HGC 02; Victoria-Tempo '34 11. IJSHOCKEY Engeland won tournooii Ncd. dames behaalden 4-1 der B-landen i In het tournooi om het wereld kampioenschap der B-landen te Luik heeft Nederland met 71 van Bel gië gewonnen, tussenstanden 31, 3—0, 1—0. Onze landgenoten kwamen snel actie, maar pas in de 8e minuut kon Bierenbroodspot Jr. de score openen. Twee minuten later dreef Feenstra de puck in het net, waar na de Belgen een verwoed tegenof fensief inzetten, dat een doelpunt opleverde door Anciaux. Maar Ne derland nam de aanval over en Snoek kon de stand op 31 bren gen. In de tweede periode domineerden de Nederlanders door hun grotere snelheid en de Jong scoorde twee maal in even zovele minuten. In weerwil van de vinnige Belgische tegenstand voegde Snoek er nog een doelpunt aan toe. In de derde periode volgde de ene Belgische aanval op de andere, maar nu bleek doelman van der Heide een onoverkomelijke hinderpaal. Er viel een doelpunt, maar aan de an dere kant, waar v. d. Baumen de Belgische keeper met een scherp schot passeerde. De stand 71 gaf de krachtsverhouding juist weer. De laatste ontmoeting van het tournooi bracht Engeland en Italië tegenover elkaar. De Engelsen won nen met 73 (21 2—1 31) en verwierven daardoor de eerste plaats in het eindklassement. De eindstand luidt: Engeland Het Nederlandse dameshockey- elftal heeft onder matige belangstel ling van de zijde van het publiek in het Wagener-stadion te Amstelveen een goede en alleszins verdiende 41 overwinning op de Belgische dames behaald. Het elftal, dat in alle linies debu tanten telde, maakte als ploeg een uitstekende indruk; en eigenlijk slechts voor één plaats is een ster kere bezetting wenselijk. Niet dat de Amsterdamse midvoor van Nier- op heeft gefaald, maar haar reacties waren traag en haar opstellen (altijd afwachtend achter een tegenspeel ster) zwak. De wedstrijd begon met een reeks Nederlandse aanvallen, die al dade lijk een overwicht van onze dames, vooral op het middenveld, aantoon den. Nog geen tien minuten waren er gespeeld, toen een vrije slag van rechts door Marcelien Blom langs de mistrappende mej. de Koninck werd gewerkt. Het Belgisch elftal kon zich daarna even losmaken van de aan houdende druk op het doel en ook mej. Jurissen kreeg nu een paar maal de gelegenheid haar capaci teiten te tonen bij schoten van mej. Ponty en Cogels. De Nederlandse defensie had ef goed het oog in en vooral Elly Roclofsz blonk_ in deze België de achterstand verkleinen. En hoe! Na een prachtige redding van mej. Jurissen en de daaruit volgende lange hoekslag kreeg linksbinnen Ponty de bal enkele meters buiten de cirkel te pakken. Door middel van een fraai staaltj' sticktechniek ontdeed zij zich van twee, drie Nederlandse speelsters, schoof de bal binnen de cirkel en loste toen een schot, dat als een flits in hét net schoot. Bijna even fraai was de goal, waarmee To Goeting kort na de her vatting de stand op 31 bracht. In een lange ren sneed zij met de bal aan haar stick door de Belgische de fensie om tenslotte zwaar gehinderd ook nog mej. de Koninck te ver schalken. Het Belgische team was verslagen. Het tempo zakte, de vechtlust was gebroken en het ging er nog maar om verdere Nederlandse doelpunten te voorkomen. De Belgische dames slaagden hierin niet. Een scherp ingeslagen strafcorner van Corrie Bleekemolen werd vlak voor het doel van richting veranderd door de ingelopen mej. van Nierop en het was 41. De zege was veilig en ook in de Nederlandse gelederen ver dween de felheid en daarmede de periode uit. Na ruim twintig minu- aantrekkelijkheid van de wedstrijd, ten werd het 20. Een individuele Oostenrijk Italië België 5 3 11 5 3 0 2 1UC1KJG Nederland Frankrijk 8 28—10 7 31—19 6 26—21 3 17—23 3 19—26 3 19—41 poging van To Goeting mislukte, maar de slecht weggewerkte bal rolde precies voor de stick van de toegelopen Nederlandse linksbuiten, de Gooi-speelster Coops, die be heerst inschoot. Nederland bleef de toon aangeven en meer doelpunten zaten in do lucht. Maar eerst zou NEDERLAND—BELGIë (JEUGD) Vóór de dameswedstrijden wer den twee wedstrijden gespeeld tussen de jeugd van Nederland en België. De Nederlandse meisjes wonnen met 51; de Nederlandse jongens ver loren met 01 De Demping 1Crescendo 2, 62. Het tweede twaalftal speelde een competitie wedstrijd tegen de kop lopers De Demping. Ook het terrein voordeel van De Demping speelde een grote rol als men bedenkt, dat De Demping nog geen enkele thuis wedstrijd heeft verloren. Cresc. nam echter de leiding door een prachtig schot van Loek v. Steenbergen. De Demping maakte echter spoedig ge lijk 11. Toch was het Cresc. die op nieuw de leiding nam door een doel punt van Bep Kemper. Hierna was het echter met Cresc. gedaan. Zij bleven wel prachtig volhouden, doch moesten hun meerdere in De Dem ping herkennen. De Demping liep regelmatig uit en met 62 verloren zij deze wedstrijd. Crescendo 3De Danaiden 2, 25. Het derde twaalftal heeft haar kans om van de onderste plaats af te komen niet benut en verloren met 52 van haar naaste concurrenten. DAMMEN. i OM HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND In Utrecht werden Zaterdagavond de partijen voor de elfde en laatste ronde van groep A en groep B van het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland gespeeld. De uitslagen waren: Groep A: W. RoozenburgBeers 1-1; StuurmanKeiler 02; BizotY. de Jong 11; W. de JongLaros 02; Dukelde Graag 11. Groep B: Denthir van Dijk 11; BandstraHartgers 20; Lammers Bergsma 11; H. de JongHuisman 11; van MourikMetz 11; Hof manVos 20. De eindstand van groep A luidt: R. C. Keiler (Amsterdam), W. Roo zenburg (Rotterdam) en A. Bizot (Zwaag) ieder 12 pnt. 4/5 H. Laros (IJmuiden) en W. de Jong (Haar lem), ieder 11 pnt. Deze vijf spelers zijn geplaatst voor de finale. Om de zesde plaats in de finale zal een be- slissings wedstrijd gespeeld moeten worden tussen nummer 6 en 7 van de ranglijst, namelijk B. Dukel (IJmui den en Y de Jong (Velsen). ieder 10 pnt. 8 P Breers Noord-Scharwou- de), 9 pnt. 9/10 A. de Gaag CHeus- den) en H. van Zuilekom (Rotter dam;) ieder 8 pnt. 11 A. Stuurman (Schiedam), 7 pnt. Groep B: 1. Ir G. E. van Dyk (Wageningen), 15 pnt. 2. W. Huis man (Leiden), 14 pnt. 3- M. Bandstra (Leeuwarder), 13 pnt. 4/5 J. Metz (Amsterdam) en P. Bergsma (War- tena), ieder 12 pnt. Deze vijf soelers hebben zich genlaatst voor de finale. Om de zesde plaats in de finale zal een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden tussen de nummers 6, 7 en 8 van de ranglijst, namelijk H. J. Hofman (Utrecht), H. de Jong (Amsterdam) en Drenth (Emmer- conpascum), die ieder 11 pnt. verza melden. 9/10. H. van Mourik en (Nieuwland) en M. L. Vos (Utrecht) ieder 10 pnt. 11 W. H. J. Hartgers (Apeldoorn), 8 pnt. 12. Lammers (Assen), 5 pnt. Ned. Wielren Unie „Koninklijk" In zijn openingstoespraak tot de algemene vergadering van de Neder landse Wielren Unie kon de voor zitter jhr. I. L, van den Berch van Heemstede een zeer belangrijke me dedeling doen: de koningin had de nationale wielerorganisatie het prae- dicaat „Koninklijke" verleend, mede verband met het jubileumjaar, waarin de unie zich thans bevindt. Want de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie is in Januari 1928 opge richt en zal op 21 Januari 1953 dit feit van 25 jaar geleden feestelijk herdenken met een receptie, een buitengewone algemene vergade ring en een maaltijd, waaraan zeer vele leden zullen aanzitten. Voorts zullen het volgend seizoen jubileum wedstrijden worden uitgeschreven. „Nu de unie zich koninklijk mag noemen", aldus jhr. van den Beren van Heemstede, „moeten wij" ons dubbel inspannen en onze berte krachten wijden aan de nationale wielerorganisatie". Besloten werd een telegrafische dankbetuiging aan de koningin voor het verleende praedicaat te zenden. PARCOURS KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VERLENGD Op 15 Juni zal op het Cauberg- circuit het Nederlrnds fcamptioen- sohap op de weg voor professionals worden georganiseerd. De sport- commissie van de Nederlandse Wiel renunie heeft besloten het circuit 2,3 km groter te maken, n.l. door een gedeelte van de weg bij Berg en Terbleyt bij het bestaande parcours te trekken. Door de verlenging van het parcours wordt het circuit ruim 11 km groot. In tegenstelling met vorige jaren behoeven de renners nu niet 22 maal de Cauberg op te rijden, maar slechts 16 maal om aan een totaal van ongeveer 190 km te komen. OPENINGSWEDSTRIJDEN STADIONBAAN Naar wij vernemen zullen de ope ningswedstrijden op de stadionbaan te Amsterdam dit seizoen op een veel vroegere datum worden gehou den dan in vorige jaren het geval is geweest. De eerste wedstrijden zullen op Zondag 27 April plaats vmden, waarbij Gerrit Schulte zijn debuut achter de motor zal maken met Bertus de Graaf als gangmaker. Verder vernemen wij, dat de beide leden van „Olympia" Schot man en Willekes een team hebben gevormd om een poging te doen uit gezonden te worden naar de olym pische spelen te Helsinki. Schot manWillekes zullen die dag hun eerste tanden wedstrijd rijden. Swift-combinatie. De gisteren gehouden 100 km rit voor de P. T. de Jong-beker gaf als uitslag: 1. J. Slingerland, 2. J. de Groot, -3. M. Zoet le B-kl., 4. J. Duivenvoorde, 5. W. Vreeswijk, 6. B. Kruit 2e B-kl., 7. J. Vermeulen. C-klas 40 km voor de Bink-wissel- prijs: 1. J. Riethoven, 2. A. Kruit,. 3. C. H. Plasmeijer. ZWEMMEN Nieuw Ned. record 500 meter vrije slag Met succes heeft Piet ten Thije van de L.Z.O. in het overdekte zwembad te Leeuwarden een aanval gedaan op het sinds 17 April 1939 op naam van D. van der Kuil van S.Z.C. staande record op de 500 meter vrije slag zwemmen met een tijd van 6 min. 15.6 sec. De Leeuwarder slaagde er in deze afstand af te leggen in de officiële tijd van 6 min. 12.8 sec. Tussentijden waren: 100 meter 1 min. 7.8 sec., 200 meter 2 min. 22.2 sec., halve baan 3 min. 1.4 sec., 400 meter 4 min. 57.8 sec. I De drie tijdopnemers drukten voor ten Thije resp. de volgende tij den af: 6 min. 12.8, 6 min. 12.8 en 6 min. 12.6. NEDERLANDSE SUCCESSEN TE ANTWERPEN De door de Olympic Swimming club in het Koningin Astrid bad te Antwerpen georganiseerde interna tionale zwemwedstrijden hebben de Nederlandse deelnemers aan dit fes tijn belangrijke successen gebracht. Niet alleen eisen onze landgenoten een groot aantal eerste en tweede plaatsen op de diverse nummers op, doch bovendien werden er uitste kende tijden op de horloges gebracht. Zo won Geertje Wielema de 100 me ter rugslag in een voortreffelijke 1 min. 11.8. Op de 200 meter school slag kwam ook Nel Garritsen tot een goede prestatie. Zij legde de af stand af in 2.56.3, een tijd waarmee zij de Europese en Belgische kam pioene Raymonde Vergauwen, die 3 min. 0.6 liet noteren, meters ach ter zich liet. Hanny Termeulen wil de bij dit alles niet achtex-blijven. Van de gelegenheid, die zij op de 100 meter vrije slag kreeg om haar kraoht te tonen, maakte de Amster- damse gretig gebruik: 1 min. 07.6 was het resultaat. Haar jeugdige clubgenote Ria Vonk maakte ook eerx goede beurt door 1 min. 10.7 te la ten afdrukken, hetgeen voldoende was om de meervoudige were'dre- cordhoudster Ragnhild Hveger naar de derde plaats te verwijzen. De tijd van de Deense was 1 min. 11.2. In het eindklassement nam de Robben met een totaal van 1.5 pun ten de eerste plaats in, gevolgd door KAZC met 9 en HDZ met 8 pun ten. Vierde werd Olympic Swim ming Club met 7 punten en als vijf de eindigde de Delftse zwemvereni ging met 6 punten. HANDBAL SVLV. Uitslagen van gisteren: SVLV 1—Quick Steps 1. 3—5; SVLV 2Oliveo 1, 80; SVLV AOliveo A, 1—3.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6