Nood-viaduct aan Rijnsburgerweg brengt voetgangers-moeilijkheden Rijnstreek Leidse Spoorwegwerken in nieuw stadium GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Half-vasten in Leiden gevierd MAANDAG 24 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Situatie duidelijk aangegeven Binnen enkele dagen zal een nieu-top de rijweg duidelijk aangegeven, we phase in de Leidse Spoorwegwer- hoe de voetgangers moeten lopen Zij 'steken de weg over en passeren langs ken beginnen: het bouwen van een de hf;uten scfchutting h£ nieuwe sta. nood-viaduct aan de Rijnsburgerweg. De daartoe benodigde houten palen zijn reeds uit België onderweg Be grijpelijk, dat de bouw van dit nood- viaduct enige moeilijkheden voor het verkeer zal meebrengen. Met aller medewerking echter hoopt de 'oouw- directie deze moeilijkheden tot een minimum te beperken. De meeste moeilijkheden zullen de voetgangers ondervinden, die slechts aan één zijde de huidige overweg aan de Rijnsburgerweg zullen mogen passeren, namelijk aan de kant van het nieuwe station. Reeds is voor hen een apart derde stel spoorbomen geplaatst. De voetgangers, die van de Stationsweg komen en in de rich ting Oegstgeest gaan, zullen over en kele dagen een hekwerk op hun weg ontmoeten, dat geplaatst wordt op het trottoir even voorbij de Kamer van Koophandel. Met witte tegels is Leidse Smalfilmliga vierde 2e lustrum In het prachtige Snouck Hun- gronjehuis aan het Rapenburg vier de de Leidse Smalfilm Liga Zater dagavond met een feestelijke bijeen komst het 10-jarig bestaan. De voor zitter, de heer Kleibrink, begroette de afgevaardigden van de Haagse en Utrechtse Liga's, die voor de Leidse clubcollega's geschenken en bloemen hadden meegebracht. Hij memoreer de de clubliefde van de leden, die met groot enthousiasme aan het werk waren gegaan om het 10-jarig be staan zo luisterijk mogelijk te vie ren. Een verloterij voor een goed doel bracht een prachtig bedrag op. De „keien" in de filmhobby, de he ren E. Timan en H. Kleibrink, kwa men met prachtige zwart-wit en kleurenfilms voor de dag. Vooral „De Lift" van de heer Timan en „De Zee" van de heer Kleibrink hadden ieders bewondering. In ieder bio scooppaleis, waar ook, zouden deze films, met grote bewondering voor de makers, vertoond kunnen wor den, sterker nog, niemand zou ver moeden dat dit amateurswerk was Geestige voordrachten van de voorzitter en het cabaretnummer van de heer Meurs met vier dames maak ten, dat de avond een echte lustrum avond werd. -Zoals altijd was er weer een genoegelijke stemming, een prettige afwisseling tussen de vele werkavonden die overigens weer een verrassing beloven voor de win ter 1952'53. tion, gaan onder het derde stel spoor bomen door en vinden even voorbij het Terweepark weer een oversteek plaats, die hen terugbrengt naar het trottoir aan de rechterzijde van de Rijnsburgerweg. De voetgangers, die uit de richting Oegstgeest komen en naar Leiden gaan, kunnen hun ge wone route over het trottoir blijven bewandelen. Bovehstaande tekening geeft duidelijk aan hoe de voetgan- moeten gaan. Met klem ver zoekt de Bouwdirectie aar. de rege ling stipt de hand te houden. Het nood-viaduct wordt gebouwd aan de Oegstgeest-zijde van de over gang tussen het eerst gereedgekomen tunneldeel en de hoge dijk, die ach ter het nieuve station is aangelegd. Dit noodviaduct moet dienen om eind September a.s. de trein over de hoge baan te laten rijden, terwijl de Rijns- burgerwegtunnc-1 dan nog niet gereed is, zodat het rij wekeer er nog niet onderdoor kan. Als de trein eenmaal hoog rijdt, kan het derde en laatste stuk van de Rijnsburwegtunnel (de middenmoot) gebouwd worden op de plaats waar thans de treinen nog laag rijden. Gevestigd in dc week van 17 tot 22 Maart: D H. Bel. verpleegster, Rijnsb.- v.eg 10; C. M. Bijman, gezinsverzorg ster, Morssingel 8; G. L. Bloemers, ver pleegster. Rijnsb.weg 10; C. B. A. Bos man. Winkeljuffr.. Maarsmanstceg 14; E, T. Claproth. Zoeterw. Singel 77; F. W. van Dam, Steenstr. 47; H. A. E. van Dishoeck en fam., hoogleraar, Houtlaan 5, A. P. J. M. van Dongen, wever, P. de la Courtstr. 54; L. G. Strik—van der Eng, a.b. wonsch. „Lucy" ligpl. Maresingel; J. C. Evertse, matroos III K.M., Noordeinde 2a; J. E. Eijs, dienst bode. Houtlaan 7a; H. G. Filippo. lera res Nijv. school, Zoeterw. Singel 94; M. A. F. Fromy, kamermeisje. Balistr. 66; C. F. Griffioen en fam., tekenaar-con structeur. de Ruyterstr. 9; B. R. de Groot. 1.1. gezinsverzorgster, Rapenburg 59; D. B, Hoekstra, beroepsmilitair, Noordeinde 2a; J. E. Homborg, h. i. d. huish.. Uiterstegracht 117; J. P. Hoo- gervorst, Breestr. 145a; L. Houweling, bode, Hogewoerd 79; V. E. Urban, Rijnsb.weg 115a; N. Vis, gezinsverzorg ster, Rapenburg 59: N. de Wal, journa list, J. v. Goijenkade 19. Vertrokken in de week van 17 tot en met 21 Maart: L. M. H. Ammerlaan, Thorbeckestr. 74, 's-Gravenhage, West einde 132; G. F. van den Berg. Zoeterw. singel 81. Gouda. Krugerln 25; O. Th. J Bik, L. Rijndijk 94, Haarlem, Mar- r.ixstr. 66; R. C. Boer, Rijnsb.weg Heemstede. P. Potterln 10; C. J. Bos- saert. Balistr. 64. 's-Gravenhage, Sonoy- straat 91; W. ChoufourBrier. R. ei Schiekade 32. Noordwijk, Hoofdstr. 131 A. van Buiten. Druckerstr. 34. 's-Gra venhage, Pr. Hendrikstr. 63; C. B. var Delden. W. Singel 8. Deventer. Alex Hegiusstr. 8; A. Dirks, da Costastr. 3 Oegstgeest. Rhijng.str.weg 143; A. E Gerritse. Zeemanln 53, Haarlem, Gast- huisvest 47; M. de Graaf. Noordeinde 2a. Amsterdam, Bloemgracht 36bov.; G Grootendorst, Rapenburg 59, Alphen aan Lusthoflaan 36; W. Jacobi. slagers- den Rijn. Ruysdaelstr. 6; J. Hoegen, knecht, Driftstr. 23a; H. Kaman. bouw kundige, v. Oldenb veltstr. 25; T. van Laar, stoffeerder-zadelmaker. P. C. Hooftlaan 1; L. M. Lampert, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10; A. M. Roessmgh— Land, Mariënpoelstr. 41; C. W. M. Lau- tenslager, techn. ambtenaar K.M., P. Kerkkoorsteeg 20; J. J. Klein Wassink- Leenes, part. verpleegster. Oosterkerk straat 16; I. EngelkenManuel. Fagel- straat 11; L. M. Momberg, Morsweg 142a; G. van Mourlk, huishoudster. O. Singel 8; P. van den Oever, varensge zel, Nw Rijn 49; E. Oranje. 1.1. gezins verzorgster, Rapenburg 59; L. A. Over- devest. keukenchef, Hoogl. kerkgracht 18; J. H. van Peenen en fam., pension houder, Rijnsb.weg 18; W. M. Pors, electro-monteur, Marislaan 43; F. J. G. Ruigrok, onderwijzeres, R. en Schieka de 115 d; J. Schaberg, Rapenburg 83; E. R. B. Janssenvan der Schoot, psy chologisch ass.. Rapenburg 87; J. Slan- gc en fam.. bedrijfsleider v. G. L.. W. de Zwijgerln 101; M. G. MantelSmit en fam., Lammensch.weg 130; J. Smith, erpleegster, Rijnsb.weg 10; H. Spaar garen. gezinsverzorgster. Rapenburg 59: L Steenvoorden en fam., koopman in afvalstoffen, a. b. wonsch. ligpl. Haarl. trekvaart; M. W. Verseput—Stevense, Herengracht 25; J. van Strien, dienst- Coornhertstr. 51. Haarlem, Bloemveld- In 34; J. M. C. HeemskerkHoogduin, Zoeterw. weg 45. Warmond. Haarl. trekvaart 1; M. C. Horikx, W. Rozen straat 18. 's-Gravenhage. Westeinde 132; W. J. Horikx. W. Rozenstr. 18. 's-Gra venhage. Westeinde 132; J. P. Savel- koulJanssen, Breestr. 3b, Oegstgeest, Juffermansstr. 8; B. Kret, Maredijk 39, Delft, Phoenixstr. 34; J. Kulk. Rapen burg 59. Utrecht, v. Swindenstr. 75bis; P. S. M. Kop en fam., J. v. Houtkade 26a. Boxmeer „Het „Kasteel"; M. de Leeuw, Rapenburg 59, Alphen a. d. Rijn, Ruysdaelstr. 6; G. J. van Leeuwen. Zoeterw. Singel 34, Steenwijkerwold. I 386; M. Lepelaar, Pr. Frederikstr. 16, Noordwijk, Zoutmanstr. 10; N. W. Les- quillier en fam., R. en Schiekade 58, Oegstgeest, Pr. Bernhardln 17; M. J. K. G. Leijerzapf, Lombokstr. 24. Neder landse Antillen; H. HietbrinkOver- mars. W. de Zwijgerln 17. Hengelo. O. Elisabethstr. 99; M. C. Piket. Bronk- horststr. 39a. Heerlen, Sittardscwcg 72; J. P. van Raavens, Rijnsb.weg 10, 's-Gra venhage, Kon. Emmakade 11; W. K. L. Rameau, Bethaniehof 9. Renkum, Pie- tersbergseweg 60; L. J. - M. van der Reep en fam., J. de Wittstr. 44, Amers foort, Vreeland 23d; A. M. Verboom Rettig, Aalmarkt 12, Oegstgeest, Leid- Nieuwe verkeerslichten op Veemarktterrein Ingaande Vrijdag 4 April a.s. de dag waarop de Paasveetentoonstel- ling wordt gehouden, zal de nieuwe verkeersregeling op het Veemarkt- terrein, gedurende de uren dat al daar veemarkt wordt gehouden, wor den ingevoerd. Deze verkeersrege ling die, mede in verband met de bouw van een veelading achter de molen „De Valk" en de aanleg van een afgesloten gedeelte voor de ver koop van tuberculose-vrij rundvee, in overleg met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven tot stand kwam, beoogt het verwijderen van storende elementen in het verkeer op het terrein. In de eerste plaats wordt geweerd elk vervoermiddel, dat niet op de markt moet laden en/ of lossen, of dat niet beslist een be stemming heeft bij de aan het ter rein- wonenden. Rijwielen mogen niet anders dan aan de hand mee gevoerd op het terrein worden ge bracht. Voorts wordt gedurende het tijd vak van aanvoer éénrichtingsverkeer gehandhaafd, dat na afloop van de aanvoer wordt omgekeerd. Ieders medewerking wordt drin gend verzocht, aldus schrijft ons de Directeur van de Markt- en Haven dienst,'de heer W. Weima. De Paasveetentoonstelling 1952 zal op Vrijdag 4 April a.s. om tien uur in café-restaurant ..'t Schuttershof" door wethouder D. van der Kwaak officiëel geopend worden. 31aandag 24 Maart. Zaterdag genoot Leiden weer de eer van buitenlands bezoek. Uit Gent (België) was de Multatuli-kring naar de Sleutelstad gekomen om de zus tervereniging, dc arbeiderstoneelver- eniging „D.O.S." te feliciteren met het onlangs gevierde 40-jarig be staan. Zaterdagmiddag werden de gas ten in De Lakenhal door wethouder J. C. van Schaik verwelkomd. De Gentse schepen De Decker zei ook het een en ander, evenals de heren E. v. d. Gos en A. v. d Woerd, resp. voor zitter van de Multatuli-kring en van D.O.S. 's Avonds werd in de schouw burg door de Gentse spelers een op voering gegeven van „De Naamlozen, 1942". Zondag vertrokken de Gente naren weer naar België. Op 4 April a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. Labordus, besteller le klasse bij de P.T.T., als telegrambesteller in dienst kwam. Na enige jaren aldus werkzaam tc zijn geweest, kwam hij na het vervullen van zijn militaire dienstplicht als be steller in functie, om in 1929 chauf- LIMBURG IA. Limburgia, de vereniging van Leid se Limburgers, heeft de Laetare- Zondag overeenkomstig de Limburg- se traditie in onderlinge vriendschap en met gepaste, vreugde gevierd. Het goed geslaagde carnevalsfeest was een van de oorzaken, dat er in „Het Gulden Vlies" een heel gezellige sfeer heerste. Enige Haagse Limburgers hebben de Leidse stamgenoten ijve rig bijgestaan in het midden van de 40 dagen versterving de onderlinge vriendschap te verstevigen. Met het Limburgse stamlied werd begonnen en gesloten. In echt katholieke geest werd men aangespoord de nog ko mende „magere" vastentijd tot een goed einde te brengen. Daarna zal voor Limburgia het zomerprogram ingezet worden. BRABANTIA NOSTRA. Goede muziek van de band, geleid door de Cieval, en grote belangstel ling kenmerkten gisteravond de Half- vastenviering van de Brabanders in d» Jacobazaal van „Den Burcht". Het was een avond vm vrolijkheid, die Herwonnen Levenskracht St. Petrusparochie blijve niet achter Is het nodig, na hetgeen in de afge lopen weken reeds in dit blad over „Herwonnen Levenskracht" geschre ven werd, nog meer te vertellen over deze voortreffelijke K.A.B.-instelling, die een Europese vermaardheid kreeg door uitstekende inrichting van en behandeling in het eigen sanato rium „Berg en Bosch" te Bilthoven? Het zal alle K.A.B.-leden nu toch wel duidelijk geworden zijn, dat „Her wonnen Levenskracht" de steun en sympathie van hei allen verdient! Zeker, het lidmaatschap is niet verplicht; geen enkele K.A.B.'er wordt gedwongen donateur te zijn van „H. L." Hij wordt toch wel ge holpen wanneer onverhoopt de ge vreesde T.B.C. haar intrede doet in zijn gezin. Maai het gaat toch niet aan anderen te laten betalen en zelf de voordelen er van op te strijken! Er is niemand, die zeggen kan, dat hij ,.H. L." nooit nodig zal hebben. Hij kan het slechts hopen, niet weten. En juist daarom moet hij donateur zijn. Is het ooit nodig, dan kan hij tenminste onbevreesd bij „H. L." aankloppen, in de overtuiging, dat hij zelf geholpen heeft deze instelling in stand te houden en uit te breiden. Wanneer in Juli a.s. de Leirse afde ling van „Herwonnen Levenskracht" 35 jaar bestaat, kan aan het hoofdbe stuur geen mooier geschenk worden aangeboden dan een enorm grote lijst van nieuwe donateurs mensen die endanks de moeilijke tijd gezegd heb ben „Ik mag niet langer aan de kant blijven staan; ik moet ook m'n bij drage leveren!" Reeds drie parochies zijn „bewerkt" Het succes was overweldigend. Hon derden nieuwe donateurs konden in geschreven worder Nu zijn ook in de St. Petrusparojhie folders huis aan huis bezorgd. Vanavond gaan de pro pagandisten op stap om het antwoord te halen. In de komende dagen zul len alle gezinnen bezocht worden. Laat ook in deze parochie overal het antwoord een enthousiast „ja" zijn! haar hoogtepunt vond in de attrac ties, geleid door de Trip, waarvoor deze een woord van lof in ontvangst had te nemen van de voorzitter, de heer D. Haverkorn. Het lied „Het Jaar 1780" werd door allen meege zongen, terwijl het steeds ver wisselen van de hoofddeksels de hila riteit ten top voerde. Als gasten wa ren op deze avond aanwezig een de putatie v. d. Overijsels-Gelderse ver eniging, die zich direct aanpaste aan de gemoedelijkheid, welke er de hele avond geheerst heeft. Is het een won der, dat de voorzitter in zyn slot woord allen dank bracht voor hun medewerking aan de prettige sfeer, waarbij de band en de heer Simons die op uitstekende wijze de muziek verzorgden, werden betrokken. Het was een gepaste viering en een ge slaagde avond. sestr.weg 16; D. van Rhijn, Transvaal- hof 20, Rotterdam, Meiendaal 14; C. Schouten. Pelikaanstr. 1, Rijswijk Z.H., v. Vredeburchweg 27; A. G. Schuchard, Rijnsb.weg 10, Amsterdam, Aalsmeer- plein 6hs; B. J. van Stal en fam., Waard- straat 23. Hengelo, O. Castorweg 126: J. Suvaal en fam.. Langestr. 21a, Zoe- terwoude, H. Rijndijk 351; E. Verburg. Rijnsb.weg 10. 's-Gravenhage. Ieplaan 71, F. Versnel, Dijkstr. 10, Tilburg, Brc- daseweg 570; A. J. J. Vos, Herengracht 96a. Bodegraven, Prinsenstr. 54; A. M. Weber. Lorentzkadc 53, Noordwijk, Schafferstr. 14; C. J. van Woudenberg en fam., Pieterskerkoorsteeg 24, Leens, Warfhuizen, Schoolstr. F 131. ALPHEN AAN DEN RIJN KATONRECHTER BENOEMD. Bij Koninklijk Besluit is mr. H. Hi Kirchheiner thans griffier van het kantongerecht te Gouda, tevens kan tonrechter r.iaatsvervanger in het kanton Rotterdam, benoemd tot kan tonrechter te Alphen aan den Rijn ei» kantonrechter plaatsvervanger in h'et kanton 's-Gravenhage. BODEGRAVEN j Kruishulp. Reeds een jaar j oefent het centraal magazijn voor het ziekenverplegingsmateriaal haar I werkzaamheden uit. En zo hield deze stichting in het Consultatiebureau! haar eerste jaar vergadering, o.l.v. I de heer K. Steijn. Uit het keurige jaarverslag van mevr. Verhocff Schuttelaar stippen we aan, dat in J 1951 meer dan 500 gezinnen werden geholpen. Hiebbij zijn niet inbegre-i pen de werkzaamheden verricht dooi de depóts Meije cn Zwammerdam. Over de financiën werd breedvccrig j gesproken. Diverse maatregelen zul- len voor 1952 een gezonde financiële' j basis moeten scheppen. Eesprokeni werd ook 'net in sommige gevallenj te lang uitblijven van uitgeleende, artikelen. Een termijn van 6 weken' is norm. Velen weten blijkbaar nog niet dat uitleen alléén plaats heeft op vertoon van de lidmaatschaps kaart van één der Kruisverenigin gen. Weth. Batelaan vertegenwoor digde hét bestuur der gemeente. Aan het slot sprak mr. H. E. La Gro een dankwoordje aan het adres van het dagelijks bestuur voor het werk in het voorbije eerste bestaansjaar ver richt. Veilig Verkeer. Van de 155 schoolkinderen uit Bodegraven en Zwammerdam, die enige dagen ge leden schriftelijk verkeersexamen hebben gedaan, zijn er 29 „gezakt" d.w.z., dat dit aantal niet meer zal mogen deelnemen aan het practisch gedeelte, dat over enige maanden zal plaats vinden. Ook een 20-tal brom fietsers heeft op papier examen ge daan. Deze mensen zullen ongeacht de uitslag toch in de gelegenheid ge steld worden een practisch examen af te leggen, waarbij het parcours zich over het gehele dorp zal uit strekken. NIEUW-VENNEP. SLACHTOFFER VAN AANRIJDING OVERLEDEN. De 36-jarige schilder J. Vermeu len, die dezer dagen op de Hoofd weg tussen Hoofddorp en de Benne- broekerweg bij het inhalen van een wielrijder ernstig kwam te vallen en daardoor een schedelbasisfractuur kreeg is in de Maria-Stichting te Haarlem overleden. De fietser die hij had aangereden, kreeg slechts lichte ontvellingen. feur tc worden, wat hij negen jaar gewaest is. De a.s. jubilaris, die zoveel treurige en goede tijdingen heeft be zorgd, is een ware vraagbaak voor z'n jongere collega's, die hem „Ome Jan" noemen. Welnu, ome Jan zal op 4 April eens goed in dc bloemetjes gezet worden! Het is vandaag een echte Peul vruchtendag! Hedenmiddag is er een peulvruchten-demonstratie in Den Burcht, georganiseerd door de Leidse Kruidenierscentrale voor de Leidse huisvrouwen. En vanavond komen de Leidse kruideniers in Den Burcht bij een om te luisteren naar enige peul vruchten-causerieën waarover wij u morgen iets hopen te vertellen. Het woord van dokter Bazuin, de schoolarts, in dc Leidse bladen van Vrijdag 1.1. is niet zonder uitwer king gebleven. Voor de gezamenlijke verenigingen van Kindcrultzending werd Zaterdag door een groot aan tal collectanten(trices) gecollecteerd, met als resultaat het prachtige be drag van 1.820.28. Het Mannenkoor van de Lichtfabrie ken hoopt op Dinsdag 1 April a.s. (en toch geen mop!) het eerste lustrum te vieren met een concert onder lei ding van Louis van Wijngaarden, in de foyer van dc Stadsgehoorzaal. Dan moeten we u nog vertellen, dat de Leidse Politie de 37-jarige M. F. B. en de eveneens 37-jarige J. V., beiden uit Leiden, heeft aangehou den en ingesloten. Zij worden ver dacht van enige rijwieldiefstallen. Tenslotte nog de Palmpaasoptocht! Vooreerst dient een foutje in de cou rant van Zaterdag hersteld te wor den. De optocht wordt gehouden op Palmzondag 6 April, niet op 5 April, zoals de meeste lezers wel begrepen zullen hebben. We hebben vanmor gen al een briefje ontvangen van een jeugdige lezer, die blijkbaar al be gonnen was aan z'n Palmpaas en die enige moeite had met de hoepel, waarover wij Zaterdag schreven. Ja. beste Kees, je kunt zo'n hoepel wel zelf maken van een dunne lat, die je rondbuigt en die je daarna met zil verpapier of met geklueTd papier omdindt. Je hoeft trouwens niet per sé een hoepel te nemen; je kunt ook enige gaatjes in de stok maken en daar kleine stokjes, schuin omhoog insteken, zodat het wat gaat lijken op een boom met takken. Die kunnen ook prachtig versierd worden. Let er goed op, dat het stevig in elkaar moet zitten, want als er een beetje wind staat, mag j< Palmpaas niet ka pot waaien. Wie iets te vra"®n h°eft. stuurt maar 'n briefje naar Stadskok. Dan lees je het antwoord sooedig in de Hutspot. Volgende week horen jullie nog wel hoe laat en waar je dc Palmpasen moet inleveren voor de keuring en wat er op Palmzondagmid dag verder gebeuren gaat. STADSKOK. NIEUWKOOP Van de Wederopbouw is goedkeu ring ontvangen voor de bouw van een nieuw Parochiehuis. Dit was dan de verrassing, waarop pastoor Vloot- huis in zijn üeuwjaarspreek reeds doelde. Gisteren deed pastoor vanaf de preekstoel mededeling van dit voor de parochie zo belangrijke feit. Zo'n kip. Een kip van de heer C J. Hilhorst legde een ci, wat zeg gen we een .eitje"! Het product woog slechts 14 gram, had een elngte van 3.7 c.m. en was di^ 2.8 c.m. Paasnacht. Het a.s. Paasfeest zal in onze parochie op een bijzondere wijze worden gevierd. Gisteren deel de pastoor Vloothuis mede, dat dit jaar ook hier de Paasiiacht zal wor den gevierd. Op Paas-Zaterdag des avonds om 11 uui beginnen de plech tigheden en om 12 uur is de Nacht mis. Voor laatkomers is er bij deze gelegen heid geen plaats want om klokslag 11 uur gaat het kerkgebouw op slot. Overigens zullen aan alle parochia nen boekjes en folders worden uitge reikt, waarin nadere richtlijnen wor den gegeven. Geboren: Helena Geertruida -Jo- zefina, dr van J. Baas cn G. C. H. Hartveld. Ondertrouwd: C. W. Oosterman, 29 jr te Alphen a. d. Ryn en A. A. Kwakkenbos, 23 jr. Laatste Berichten Kwaliteitszetels K.V.P. Door dc verkiezingsraad van de K. V. P. zijn de volgende personen aangewezen voor de kwaliteitszetels en de plaatsvervangers daarvoor: dr. L. G. Kortenhorst mej. dr A. de Waal, mej. mr. dr. J de Vink (plaatverv.), dr. A. Lucas dr. J. van Staay (plaatsverv), drs. M. Janssen, ir. F. Wijffel, de heer Moorman, luiten, kol. Visch (plaatsverv.), J. J. Fens, luitenant kol. Schoonenbcrg (plaatsverv.mr. K. van Rijckevor- sel, mr. A. de Groot (plaatsverv.) mr. Th. de Graaf, mr. Th. Bot (plaat verv.), mr. P. Blaisse, drs. W. Schmelzev (plaatsvervangend). MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 Maart. Vee Aanvoer 1609 stuks, waarvan 1106 vette koeien en ossen, en 503 var kens. Prijzen: vette koeien 2.85 3.10. 2.65—2.80, 2.35—2.60, varkens 2.05, 2.03 en 2.per kg. levend gewocht. Veulen aanvoer aanmerke lijk groter, handel kalm met staande prijzen, varkens aanvoer iets min der, handel goed, iets stijver in prijs.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3