Keukenhof niet langer een particuliere instelling Tunnel bij de Rijksstraatweg is slechts een noodoplossing RECHTZAKEN Mistbrandspuit voor Wassenaar Jiuntpa Motöflctfi en het geheimzinnige kasteel Aetherklanken DONDERDAG 20 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Een hechte band met organisaties van „het vak" Naar verluidt bestaan er plannen om Keukenhof binnenkort van een particuliere tot een officiële instel ling te maken, die gesteund zal wor den door de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur en de Bond van Bloembollenhandelaren. Zoals mem weet is de bloementen toonstelling Keukenhof een particu liere onderneming, die is opgezet door een aantal mannen uit het bloembollenbedrijf. Omdat de organi saties niets met de tentoonstelling te maken hadden, ontving deze geen en kele financiële steun. Het verschil tussen Keukenhof en de Flora 1953 is, dat de laatste ten toonstelling uitgaat van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, die tevens aansprakelijk is voor de regeling en het financieel beheer. Hierdoor ont stond een controverse, die de hoofd oorzaak vond in het verschil in op zet van de beide tentoonstellingen. Er werd echter overeenstemming be reikt over de wenselijkheid, dat Keu kenhof en de Flora 1953 elkander niet zouden beconcurreren. Thans schijnt er echter een plan te bestaan om tot een hechte samenwerking te komen, waardoor Keukenhof een in stelling wordt van het bloembollen- vak. Dit zou tot gevolg hebben, dat DE MOOISTE TOCHTEN DOOR DE BOLLENVELDEN Opstand in Italiaans dorp De bewoners van het bij Napels gelegen dorp Villa Laterna, zijn Woensdagavond openlijk in opstand gekomen, toen de carabinieri tij dens een charge tegen demonstre rende landarbeiders een van hen doodgeschoten. Volgens een luitenant der cara binieri, had de schietpartij om 19 uur 30 (Ned. tijd) plaats, toen onge veer 1000 protesterende pachtboeren en boerenarbeiders het gemeente huis bestormden. Zij protesteerden tegen een bevel van bet ministerie van Landbouw, waardoor de landstoe wij zingen in het gebied op grond van Italië's landhervormingsprogramma van on waarde werden verklaard. Kook op zonnestralen Het eerste zonnekooktoestel is in de woning van de minister-president van India in gebruik genomen, meldt Reuter. Dinsdagavond heeft Nehroe zijm eerste op de kracht van zonne stralen gekookte eten genuttigd. Men hoopt het toestel over een paar maan den in groten getale te vervaardigen. Het toestel heeft de afmetingen van een middelgroot electrisch kooktoe- stel vgn driehonderd watt. Boven de kookpan hangt een bolvormig alumi nium kegel van 130 centimeter leng te, die de zonnestralen op een glas or.der de pan in het brandpunt sa menbrengt. De productiekosten van het toestel zijn laag en het verbruikt niets anders dan een grote hoeveel heid zonneschijn, waaraan in India geen gebrek is. ZUID-AFRIKAANSE VOLKSLIED WORDT TWEETALIG. De Zuid-Afrikaanse regering heeft bekend gemaakt, dat een co mité is benoemd, dat voor de offi ciële vertaling in het Engels van het Afrikaans volkslied „Die Stem van Suid-Afrika' moet zorgen, zo- dal dit lied nog tijdens de Van Rie- beecfeestelijkhcden tweetalig kan worden gezongen. In een toegevoeg de verklaring heeft de minister van Binnenlandse Zaken, dr. T. E. Doen- ges, gezegd, dat vooral onder de Engels-sprekende Zuid-Afrikaners de behoefte aan een Engelse verta ling wordt gevoeld, omdat zij teza men met de Afrikaans sprekende uit drukking willen geven aan hun ge voel voor trouw en liefde aan Zuid- Afrika. Nader verklaarde hij nog, dat een land slechts één vlag en één volkslied kan hebben. De toestand is op het ogenblik zo, dat hoewel er een 'officiële vlag is, er nog geen officieel volkslied be staat. In het algemeen beschouwt de Afrikaanse gemeenschap „Die Stem" als haar volkslied. Er zijn ech ter nog Engels-sprekenden, die „God save the Queen" als het Zuid-Afri kaans volkslied beschouwen. De re gering verleent de facto beide lier deren dezelfde erkenning. Zij wor den gespeeld bij de parlementsope- ning en na afloop van de radio-pro' gramma's. CANADESE AMBASSADEUR BENOEMD. De Canadese ambassadeur in ons land en deken van het corps diplo matique, de heer Pierre Dupuy,. is benoemd tot ambassadeur van Ca nada te Rome. De datum van zijn vertrek naar Italië is nog niet vast gesteld, maar verwacht wordt, dat de heer Dupuy over enige maanden zijn nieuwe post zal innemen. OUDE NAAM VOOR NIEUWE STRAAT. Na honderd jaar heeft Kaapstad weer een Heerengracht. De vroege re straat van deze naam werd een eeuw geleden omgedoopt in Adder- ley-street, ter herinnering aan de man, die destijd. de Kaapkolonie er voor heeft weten te behoeden, dat daar een strafkolonie zou wor den gesticht. Ter ere van de Van Riebeeckherdenking is het verleng de van de Adderley-straat nu weer Heerengracht gedoopt. Bloembollencul- maar ook in financieel opzicht wen selijk zijn. Immers, nu besloten is dat het tien jarenplan van Keukenhof zal worden uitgebreid tot een opzet voor twin tig jaren, brengt dit aanzienlijke fi nanciële consequenties met zich mee. En men beseft dat te meer, nu men door dc jongste maatregelen van En geland en Frankrijk ten aanzien van de bloembollenexport er weer eens op pijnlijke wijze aan herinnerd is, hoezeer dit vak conjunctuurgevoe- lig is! Zou men de vakorganisaties achter zich hebben, dan zou dit ook finan cieel van betekenis zijn. Weliswaar is in ieder geval de Algemene Vereni ging straatarm, maar wellicht zou dan een modus kunnen worden ge vonden om het Centraal Bloembollen comité, in het kader der onpersoon lijke reclame, als garant te doen op treden. Naar men aanneemt zijn de onder.' handelingen over een dergelijke sa menwerking zover gevorderd, dat waarschijnlijk op de vergadering van Bloembollencultuur, die in April wordt gehouden, het voorstel zal worden behandeld. Geen naaktfiguren Zoals wij reeds mededeelden, zul len er dit voorjaar beeldhouwwerken in Keukenhof worden tentoongesteld. Hierover is reeds enige deining ge weest. De Stichting „Kunst en Ge zin" heeft namelijk een twintigtal beelden van verschillende kunste naars naar de sprookjestuin gezon den, waarvan er enkele herinneren aan Paradijselijke toestanden, overleg is besloten een selectie toe te passen en het resultaat hierv; dat naaktfiguren geweerd zullen wor den. Keukenhof is thans gereed om de gasten te ontvangen. Het laatste ge deelte van de versiering is Woensdag middag gearriveerd. De Nederlandse Heidemaatschappij heeft een duizend tal siervissen uitgezet in de grote vijver. Hieronder bevinden zich een honderdtal edelkarpers, meer dan tweehonderd goudkarpers en vele an dere mooie vissen. De vissen zullen afgevaardigden tuur en van de Bond van Bloembol lenhandelaren zitting in het tentoon- stellingsbestuur zouden nemen, waar in ook de gemeente Lisse vertegen woordigd is zolang haar financiële belangstelling voor dit object duurt. De mensen, die de tentoonstelling groot hebben gemaakt, zullen ge handhaafd blijven als uitvoerings commissie. Een dergelijke samenwerking zou t niet alleen het prestige van de Keu- j op verschillende plaatsen regelmatig kenhof ten goede komen, die nu wer- worden gevoederd, zodat het publiek kelijk officieel het „schouwvenster in de gelegenheid zal zijn ze van van het bloembollenvak" zou worden, dichtbij te bewonderen. GEMEENTERAAD WASSENAAR Van de 25 punten, die de agenda van de gisteren gehouden raadsver gadering 'bevatte, waren er twee, waaraan door de leden van de raad bijzondere aandacht werd besteed, nl. de kwestie van de bouw van een 90-tal woningwetwoningen in het K erkehout en het probleem van de Rijksstraatweg. Wat de woningbouw betreft: aan de agenda was nog toegevoegd een definitief voorstel v an B. en W. voor het beschikbaar stellen van de nodige gelden voor de bouw van 90 woningen in het Kerkehout. de nadruk gelegd op het feit, dat het maken van èen tunnel eigenlijk niet meer is dan een noodoplossing. Het grote probleem van het steeds drukker wordende verkeer op deze veel te smalle weg, die bovendien nog op verschillende plaatsen door bebouwde kommen voert, kan niet met tunnels worden opgelost. De enige werkelijke oplossing zal zijn het aanleggen van andere wegen, waardoor het snelverkeer van de Rijksstraatweg -wordt weggenomen. Nadat nog enkele andere sprekers over de tunnel hadden gesproken, werden de door B. en W. gevraagde credieten beschikbaar gesteld. Over slechts enkele van de overige agendapunten werd nog gesproken. Een poging van de heer v. d. Lee om de verkoop van vleeswaren op de markt te voorkomen, met een be roep op de volksgezondheid, leverde niets anders op dan een door weth. Hazenberg ad rem gegeven antwoord, dat de volksgezondheid naar zijn me ning eerder zou worden gediend met de verkoop van vleeswaren op de markt, omdat daardoor wellidht vleeswaren binnen het bereik den komen van een groter aantal mensen, dan thans het geval is. Bij het voorstel, om met het Rijk een huurovereenkomst aan te gaan voor het Wassenaarse strand, werd door enkele leden een beroep B. en W. gedaan, om het strandleven niet al te veel aan banden te gaan leggen. De overige voorstellen V den zonder stemming of discussie aanvaard. SASSENHEIM Vak- en Huisvlijttentoonstelling. Zaterdagmiddag om 3 uur zal door de burgemeester de officiële opening worden verricht van de vak- en huisvlijttentoonstelling in bijzijn van vele genodigden en alle inzen ders. Voor het publiek is deze ten toonstelling geopend Zaterdag van af 16 uur tot 24 uur en Zondag van 12 tot 24 uur. Alle inzenders worden verzocht, zo mogelijk, hun inzendin gen Vrijdagavond in het „Bruine Paard te bezorgen. Zondagavond zal de R.K. Har monie „Canite Tuba" uit Lisse een concertavond geven in het KSA-ge- bouw. VOORSCHOTEN Stille Omgang. Er was een zeer grote belangstelling voor de vergade ring van de Stille Omgang, die gis teravond in het Eigen Huis werd ge houden. Kapelaan P. J. L. v. Reisen hièld een interessante causerie over de H. Mis en lichtte zijn woorden toe met gramofoonplaten en lichtbeel den. Zaterdag a.s. neemt de afd. deel aan de stille omgang. Met autobus sen vertrekt men naar Amsterdam. De kosten bedragen ƒ2.10. Tot Vrij dagavond kan men kaarten afhalen bij de heer A. N. v. Adrichem, Burg. de Kempenaerstraat 20. H.H. WIJDINGEN BIJ DE PATERS MINDERBROEDERS. Op 22 Maart wordt in dc kloos terkerk te Weert door Mgr. Dr. A. Hanssen de wijding van het Sub diaconaat toegediend aan de fraters Gabinus van Putten, Den Haag; Ma- nul Schilder, Heerhugowaard; Odo- ricus Waelpoel, Amsterdam; Berchman Gijsen, Wassenaar; Ja- nuarius Münninghoff, Bilthoven; Ma- rianus Coenen, Weert; Terentius Zij- verveld, Nieuwkoop; Philotheus Kruijdenberg, Den Haag; Magnus van Tienen, Leiden; Hermenegild Geerlings, Leiden; Hildebertus Pol man, Wychen; Fortunatus van Vugt, Amsterdam; Eustachius de Ridder, Voorhout; Placidus Frankenmolen, Den Haag; Sergius Reintjes, Leu ren; Valens Meijs, Den Haag; Sup- plicius Lau, Den Haag; Chrysosto- mus Dukker, Delft; Regalatus Poll- mann, Leiden; Gualbertus Steeman, Hillegersberg; Ludolphus Alting van Geusau, Utrecht; Ubaldus Muskens, Venray; Rumoldus van Sambeek, Veldhoven; Gondulphus Hoeberichts, Sittard; Bentivolius Selhorst, Hille- gom; van de Orde der Minderbroe ders en de Eerw. Heer Grignion Wij- devéld, Billiton, van de Norbertijnen, Op 23 Maart door Mgr. dr. G. Lem- mens de Priesterwijding aan fr. Mau- rus de Haas, Haarlem; Cleophas Ruig- rok, De Zilk; Be.-tus Meurs, Heer len; Meinard Moes, Bussum; Ansfried Krouwels, Haarlem; Jan-Jozef van den Berk, Eindhoven, Crispinus Se- 'verins, Den Haag; Alfridus Andela, Dokkum; Columbanus Snijders, Utrecht; Laurentius Bose, Haarlem Silvinus van Harteveld, Roelofarends- veen; Martialis Bak. Den Haag; Pros per Vergeer, Snelrewaard; Silvius Chapel, Eindhoven, Agnus Beekman, Den Haag; Angelinus Grasveld. Doorn; Leofried van der Zwaan, Am sterdam; Gerbrand Korstjens, Haar lem en Sigismund Verhey, Didam, van de Orde der Minderbroeders. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). TIJDELIJK ENIGE REGEN Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen maar later ook enkele opklaringen. Matige tot vrij krachtige Zuid westelijke tot Westelijke wind. Vannacht iets zachter, morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag. 21 Maart: zon op 6.41, onder 18.55; maan op 5.03, onder 13.01 uur. HAARLEMSE POLITIERECHTER Voor de Haarlemse Politierechter stond terecht een chauffeur uit Lisse die op verschillende tijdstippen in 1951 zich geldsbedragen van zijn pa troon had toegeëigend. Verd. beken de; hij kon van zijn 12.inkomen nauwelijks zijn kostgeld betalen. De officier van justitie eiste 6 weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De Politie rechter maakte de proeftijd 3 jaar, overigens vonnis conform. 90 Woningen iri Kerkehout Zoals te verwachten was ging de raad gaarne met beide voorstellen accoord, maar toe-h niet dan nadat over diverse punten uitgebreide dis cussies waren gevoerd. Een van de punten, die aanleiding gaf tot op en aanmerkingen was de berekening van B. en W.-, dat de gemiddelde huurprijs van de te bouwen wonin gen 8,50 per week zou moeten be dragen. De heer J. L. F. C. van der Vis (VVD) vond die huürprijs te hoog. Wanneer veel huizen met een dergelijke huurprijs gebouwd wor den, zo meende spr., dan wordt het huisvestingsprobleem nidt opgelost. Vele gezinnen, die bij anderen in wonen, en voor een gedeelte van een huis f 20,tot 25,per maand huur betalen, zullen er voor terug schrikken zo'n nieuwe woning te be trekken. Mr. M. J. M. Aalberse (KVP) stel de daartegenover, dat het bezwaren maken tegen deze huurprijs neer komt op het spannen van het paard achter de wagen. De moeilijkheid ten aanzien van de huren schuilt nl. aan de andere kant: er zijn massa's mensen, die op een veel te laag huurpeil zitten. Nadat nog enkele andere sprekers het hunne hadden gëzegd de heer W. Boender (P. v. d. A.) o.a. over de noodzaak van het bouwen van een ontspanningscentrum in Kerke hout antwoordde wethouder mr. dr. J. Hazenberg (Prot. Chr.), dat B. en W. er ook bij het maken van dit bouwplan naar gestreefd hebben de huur zo laag mogelijk te houden, maar dat de wet van de economie zich nu eenmaal niet laat dwingen. Wanneer men de bouwwijze en het comfort van de nieuwe woningen in aanmerking neemt, ten opzichte van andere woningen in Wassenaar met een lagere huur, dan is een huur prijs van 8,50 zeker niet te hoog. Verplaatsing sportvelden. Een ander punt, dat aanleiding gaf tot discussies was dat van de voor deze bouw noodzakelijke ver plaatsing van de sportvelden van de S.V. Wassenaar. De heer A. J. van Bemmelen (KVP) achtfe het onjuist, dat de kosten van deze omlegging gerekend worden bij de grondkesten voor de woningbouw. De heer C. E. van den Berg vroeg, of verplaatsen van de sportvelden ook een verbetering van de sport velden met zich mee zou brengen. In dat geval zou een deel van die kosten billijkheidshalve verhaald moeten worden op de sportvereni ging. Spr. verwees naar het voor beeld van een andere sportvereni ging in deze gemeente (hier werd Blauw Zwart bedoeld), die wel een hogere huurprijs voor haar terreinen moest betalen, toen aan deze terrei nen verbeteringen waren aange bracht. Weth. Hazenberg verzekerde even- LISSE Zilveren Jubileum. Op Dinsdag 1 April a.s. zal het vijf en twintig ja ren geleden zijn, dat de heer J. Za- neveld in dienst der gemeente trad als gemeente-ontvanger. De heer Zaneveld volgde zijn vader in deze functie op die op 1 April l927 wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd ontslag nam, nadat hij de gemeente gedurende ruim 40 ja ren had gediend. Gedurende de 25 jaren dat de heer Zaneveld in dienst der gemeente is geweest,heeft hij vele duizendtallen mensen ten zijne kantore gekregen en zijn de bedra gen, welke door hem betaald zijn ge durende deze periode onuitspreke lijk. De heer Zaneveld geniet het ver trouwen van de gemeente en is bij zijn collega's een graag geziene figuur terwijl hij bij de Lissenaren in hoog aanzien staat. wel, en zijn verklaring werd nog bevestigd door weth. ir. H. W. van der Voort, ,dat het alleen maar de bedoeling is, de S.V. Wassenaar vel den terug te geven, van dezelfde kwaliteit als de velden, die tot nu toe werden gebruikt. De raad ging daarna zonder stem ming met de voorstellen van B. en W. accpord. Veiligheid Rijksstraatweg. Het tweede, punt, dat uitvoerig be sproken werd, was de kwestie van veiligheid op de Rijksstraatweg. B. en W. hadden voorgesteld, gelden beschikbaar te stellen voor de in middels reeds aangebrachte flikker lichten bij het Dierenpark en voor een verkeerslichten- en flikkerlicht- installatie bij het Kerkehout. De heren Boender, v. d. Vis, mr. J. Blom en A. C. Duyvestijn legden er de nadruk op, dat het plaatsen van verkeerslichten langs de weg, zoals nu gebeurd is, een weinig ideale op lossing is. Vooral bij helder weer is het gevaar groot, dat automobilisten de lichten niet opmerken. Al deze sprekers pleitten voor het aanbren gen van de lichten midden boven de rijweg. De voorz. antwoordde, dat het in de onderhandelingen met Rijkswa terstaat nogal wat moeite had gekost om de lichten geplaatst te krijgen. Voor lichten boven de weg voelde men bij deze instantie niet veel. Nu blijkt, dat velen de mening zijn toe gedaan, dat dit een betere oplossing zou betekenen, wilde de voorz. gaar ne toezeggen, deze kwestie met Rijkswaterstaat nogmaals te zullen opnemen. Wat de voorzieningen bij het Ker kehout, in verband met de tunnel be treft voor welke voorzieningen B. en W. een crediet vroegen van 66.000,werd door verschillen de sprekers, o.m. door mr. L. G. Hortensius en mr. P. J. M- Aaliberse Vele autoriteiten en brandweerlieden sloegen geslaagde demonstratie gade De leden van de Wassenaarse ge meenteraad hebben gisteren de de monstratie met de z.g. hoge-druk- mistbrandspuit gekregen, waarom zij gevraagd hadden. Na afloop van de raadsvergade ring begaven de vroede vaderen zich naar het terrein achter het Politie bureau, waar de demonstratie zou plaats hebben. En behalve de leden van dc raad en B. en W. verzamel den zich daar vele burgemeesters, wethouders en brandweercomman danten uit verscheidene omliggen de plaatsen zoals Oegstgeest, Rijns burg, Lisse, Hillegom, Katwijk, Val kenburg, Noordwijkerhout, Voor schoten en Voorburg en vertegen woordigers van de Rijksinspectie van het Brandweerwezen en van diver se bedrijfsbrandweren uit cfe om trek. Zij werden welkom geheten door de commandant van de brandweer, commissaris J. J. Maandag, die en kele van de grote voordelen van de mistbrandspuit boven de „gewone" brandspuit opsomde. Een van die voordelen is bijvoorbeeld de moge lijkheid om veel sneller bij een brand op te treden. De mistbrand spuit voert in een tank van 2000 liter het water mee. Er gaat dus geen tijd verloren met het uitleggen van slan gen naar open water of op de water leiding. Doordat het water onder ho ge druk verstoven wordt tot een soort mist, kan met deze spuit met 200 liter water een even groot ef fect worden bereikt als met een ge wone spuit met 200.0 liter. De water- De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De duivel in de vrouw", strikt volwassenen. Lido: „Strijd zonder genade", volwassenen. Luxor: „Ich mach dich glücklich", alle leeftijden. Trianon: ,,Een banneling van de eilanden", volwassenen. Rex: „De geheimzinnige duik boot", 14 jaar. HILLEGOM Hondenwee. Mevr. van der Z. uit de Hoogewerfstraat werd op de Vosselaan van haar fiets geslingerd door twee loslopende vechtende hon den. Zij liep daarbij zulke kneuzin gen op, dat ze per taxi naar huis moest worden gebracht. 5 Auto's beschadigd. Ter hoogte van bloembollenschuur der N.V. De Groot Co. aan de Weeresteinstraat ontstond een autobotsing waarbij 5 wagens werden beschadigd; een daarvan moest met 'n kraanwagen worden weggesleept. schade bij het blussen van een brand is dus aanzienlijk kleiner. Na deze inleiding van de heer Maandag werd met de demonstratie onder leiding van de ondercomman dant, de heer G. J. Boven, begonnen. Een vriendelijk uitziend huisje, dat was volgestopt met alle mogelij ke brandbare materialen, werd in de brand gestoken. En toen de vlammen flink naar buiten sloegen rukte de mistbrandspuit uit. In een minimum van tijd werd met enkele flinke miststoten het vuur geblust. En na dat men voor alle zekerheid nog enige tijd had nageblust bleek, dat slechts een hoeveelheid van 100 liter water was gebruikt! De waterscha de in het huisje was dan ook uiterst klein. Vervolgens werd een grote plas ruwe olie aangestoken. De spuit ruk te uit en ongeveer 22 seconden nadat de auto bij de brand was gearriveerd, waren de vlammen verdwenen. Ten slotte werd de olieplas nogmaals aan gestoken en nu rukten tegelijkertijd de nieuwe en de oude spuit uit.%Nog voordat de mannen van de oude spuit de gelegenheid hadden hun slangen uit te leggen, hadden de „mistspuiters" hun werk al gedaan. Deze demonstratie heeft wel bij zonder duidelijk aangetoond, dat deze mistbrandspuit voor Wassenaar een zeer belangrijke aanwinst is. En het is volkomen verklaarLaar, dat vele brandweermannen uit de om geving, die van deze demonstratie getuige waren deze nieuwe aanwinst met wat steelse blikken bekeken! 31. Ridder Karei was nu Humpo Hotsflots tot op zes treedjes genaderd en hij was al bijna zeker van zijn overwinning op de nietige Markies, toen de vaas, die Humpo op het meest geschikte ogenblik had losgelaten, hem midden in het ridderlijk gelaat trof. Ridders schijnen er absoluut niet tegen te kunnen, dat men hen vazen in het gezicht werpt, want Ridder Karei verloor zijn evenwicht, mompelde eer» heel lelijk woord en viel met een gerinkel van brekend aardewerk alle treedjes weer af, die hij zoeven met moeite had beklom men. Hij legde op de manier in min der dan geen tijd deze afstand af en bleef beneden versuft liggen temid den van de scherven, terwijl zijn knuppel dwars over zijn rug een plaats vond, zonder hem evenwel pijn te doen. „Dat is dat!" mompelde Humpo Hotsflots, die natuurlijk niet meege gaan was op deze reis. „Die heeft voorlopig zijn bekomst! Even luiste ren, of ik nog geluid hoor. Maar het was doodstil en het bleef zwaard met de daaraan gehechte zo. Alles ademde een diepe rust. VRIJDAG. Experimentele televisie-uitzending van de AVRO. 20.1521.45: 1. Televizier; 2. „De instrumenten van het orkest", film; 3. „Telemimiek". Pauze. 4. Dans met piano- en accordeonbegeleiding. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VA RA; 19.30 VPRO; 21.00 VARA; 22.40 VPRO; 23.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gramo- foonmuziek; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Gramofoonmuziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gra mofoonmuziek; (9.30—9.35 Water standen). VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie; 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Schoolradio; 10.50 Gramofoonmuziek; 11.20 Radiofeuil leton; 11.35 Pianorecital. AVRO: 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Sport en prognose; 13.00 Nieuws; 13.15 Mede delingen of gramofoonmuziek; 13.20 Metropole orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 „Die Walküre", le acte, opera (gr.pl.) (plm. 15.25 Voordracht); (plm. 15.45 Pianorecital). VARA: 16.00 Joodse liederen; 16.30 Voor de Jeugd; 17.00 Gramofoonmuziek; 17.20 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Pianospel; 19.10 „Wat doet Uw man?", klankbeeld. VPRO: 19.30 „Wat dunkt U van den Chris tus?" causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20,05 Boekbespreking; 20.10 Gramofoonmuziek; 20.30 „Benelux", causerie; 20.40 „Leven op de aarde", causerie. VARA: 21.00 Gevarieerd programma; 21.30 De Ducdalf; 21.50 Buitenlands overzicht; 22.05 Rhyth- mische muziek; 22.30 Gramofoonmu ziek. VPRO: 22.40 „Vandaag", cau serie; 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 ,.In huwelijk en gezin", causerie; 23.3024.00 Om roeporkest. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Ge wijde muziek; 8.45 Gramofoonmuz.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gramo- foon'muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Hobo en piano; 11.30 Gramo foonmuziek; 12.00 Gevarieerde mu ziek; 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen; 12.33 Amusementsmuziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Vocaal ensemble; 13.45 Gramofoon muziek; 14.00 „Welke eenjarige bloemplanten zaaien we onder glas?" causerie; 14.15 Gramofoonmuziek; 14.30 Harpensemble; 15.00 Vocaal kwartet; 15.25 Gramofoonmuziek; 15.40 Voordracht; 16.00 Viool en piano; 16.30 Voordracht; 16.50 Gra mofoonmuziek; 17.00 Verzoekpro gramma voor de jeugd; 17.30 „In dienst van het Vaderland". 17.40 Gra mofoonmuziek; 17.45 Fries program ma: 18.00 Nieuws; 18.15 Orgelconcert; 18.35 Gramofoonmuziek: 18.40 Radio- krant; 19.00 „Die Meistersinger von Nürnberg", opera, (grapl.) 23.30 Nieuws; 23.4524.00 Avondoverden king.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2