DUINSTREEK Uitgebreid programma voor Koninginnefeest in Leiden unstleven in Leiöen Leidse Gemeenteraad was binnen één uur uitgepraat Jiattvpa Matóféetó en het geheimzinnige kasteel"^ DINSDAG 16 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Een zeepkistenrace! Meer belangstelling van burgerij gevraagd Zo langzamerhand begint het de Leidenaars duidelijk te worden, dat Koninginnedag een nationale feestdag is, die door de hele bevolking gevierd dient te worden. In Leiden, waar 3 October hèt feest is, stuit dit vaak op moeilijkheden, maar het bestuur van Koninginnedag zet zijn streven om deze dag door de hele bevolking te la ten vieren, onverminderd voort. Jaar lijks wordt het programma aantrek kelijker en uitvoeriger, dit jaar zelfs met een Zeepkistenrace op het Schut tersveld! Op de jaarvergadering van „Konin ginnedag", die gisteravond in „In den Vergulden Turk' werd gehouden, is het nieuwe programma bekend ge maakt. De vorig jaar goed geslaagde Rijwiel- en Bromfietstocht is op Za terdagmiddag 26 April gesteld, om een zo groot mogelijk aantal inschrij vers te krygen. Start tussen half twee en half drie op de Burcht. Ook de zeepkistenrace, voor het eerst in Leiden, is op deze Zaterdag middag gesteld, van 2 tot 4 uur op het Schuttersveld. Hieraan kunnen jon gens van 10 tot 14 jaar deelnemen. Aangezien er op het Schuttersveld geen helling is zullen de „racewagens" door „duwkracht" voortbewogen wor den. Kinderfeesten. Het programma van Woensdag 30 April opent om zeven uur met een reveille van vier bands door verschil lende stadswijken. Om half negen volgt de gebruikelijke aubade van de schoolkinderen op het Stadhuisplein. Naar verwachting zullen 3.000 kinde ren hieraan deelnemen. Na de toe spraak van de burgemeester zal de kinderschaar gesplitst worden; een deel gaat naar het feest in de Stads gehoorzaal, de rest naar het sportter rein aan de Zoeterwoudse Singel, waar kinderspelen worden georgani seerd. Ondertussen zal om kwart over ne gen de parade begonnen zijn, een mi litaire mars door de stad, waaraan vermoedelijk 1.400 manschappen wordt deelgenomen. Om half elf wordt een prot. kerk dienst gehouden. In de kath. kerken* zal op Zondag 27 April na de Hoog mis het Te Deum Laudamus gezon gen worden. Van tien tot twaalf uur zullen op straat aan oranje-dragende kinderen prijzen worden uitgereikt. Voor de sportliefhebbers. Ook de sportliefhebbers krijgen hun deel. Om 12 uur start op de Burcht de Oranje wandeltocht (25 km.) voor wandelaars van 16 jaar en ouder. Om één uur starten de deelnemers tussen 11 en 16 jaar voor de 15 km. In de Leidse Hout wordt 's middags om twee uur een voetbal- Halve dag vrij Aangezien de ervaring ge leerd heeft, dat een hele vrije dag voor vele bedrijven op gro te moeilijkheden stuit, heeft het bestuur van „Koninginne dag" besloten de organisaties van Leidse werkgevers te ver zoeken zoveel mogelijk het per soneel een vrije middag te ge ven op Woensdag 30 April. Het programma in de ochtend uren is daarom practisch geheel voor de jeugd gereserveerd. Dat er voor het Leidse feest ook be langstelling buiten de stad be staat, blijkt wel uit het voorne men van Leo Pagano om van de zeepkistenrace op Zaterdagmid dag een reportage te maken voor uitzending door de K.R.O.! periodiek af. Zoals te verwachten was, stelde de heer S. Platteel tra ditie-getrouw voor de heren bij ac clamatie te herkiezen. Hetgeen ge schiedde. Nq, de pauze vertoonde de voor zitter enige films, die betrekking hadden op zijn reis naar Amerika, waarover we reeds eerder schreven. De eerste film handelde over het ontstaan van de Hooverdam en de tweede over de Amerikaanse Orkaan- dienst, die op komst zijnde orkanen registreert en waarschuwingen geeft aan bedreigde gebieden. Tenslotte zij nog vermeld, dat deelnemers aan de wedstrijden op het sportterrein z»ch Donderdagmid dag 3 April tussen half vijf en zes uur in Den Burcht moeten aan melden. NIEUWE BESTUREN VAN DE LEIDSE STUDENTENCORPORA. Het bestuur van de R.K.S.V. „St. Augustinus" te Leiden is voor het jaar 19521953 als volgt samenge steld: J. W. Hoobroeckx, praeses; P. J. Mols, vice-praeses; mej. E. M. J. Conijn, ab-actis Ia; A. Zecha, Quaes tor; P. M. Schenk, ab-actis II; V. C. Groenendijk, assessor. Het bestuur van het Leidse Stu dentencorps (Collegium Civitas Aca demica Lugduno-Batavae Supre- mum) is dezer dagen samengesteld als volgt: H. L. J. Roel vink, praeses; J. W. Witsen Elias, ab-actis; A. S. Muller, quaestor; C. van Lookeren Campagne, assessor I; H. E. T. E. Mathon. assessor II. De Vereniging voor Vrouwelijke Studenten te Leiden heeft thans het volgende bestuur: mej. M. Meurs, praeses; A. A. Driebergen, ab-actis; E. v. d. Sluys, quaestrix; A. E. Vol kers, assessor I; H. v. d. Hoogenband, assessor II. LEIDEN KRIJGT KRAAKGAS UIT ROTTERDAM Levering begint nog dit jaar Nog in de tweede helft van dit jaar zullen de installaties te Pernis van de Bataafse Petroleum Maat schappij Kraakgas (gassen van hoge waarde, die bij het raffineren vrij komen) gaan leveren aan de gemeen te Rotterdam, die een deel hiervan verder zal leveren aan Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam en Gouda. Hiervoor zal een buizennet ter waar de van 3.000.000 gulden moeten worden aangelegd. PATER IGN. SMEETS O.F.M. Do zeereerw. pater Ign. Smeets O.F.M., oud-rector en eerste pastoor van de Leonardus-parochie, thans rector bij de Zusters Ursulinen tt Horst (L,)t werd vorige week Don derdag voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden. Naar wij hedenmorgen hebben vernomen is de thans 87-jarige pater Smeets lijdende aan bronchitis, doch thans weer herstellende. ZEVENDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „Cocktailparty" van Eliot. Gisteravond is in de zevende abon nementsvoorstelling T. S. Eliot's „Cocktailparty" in de Schouwburg opgevoerd. Het is geen gewone ge zellige „cocktailparty", zoals dat in society-kringen gebruikelijk is, doch een dramatische geschiedenis, welke zich afspeelt rondom het huwelijksle ven van het echtpaar Chamberlayne. Dit wordt doorkruist door een jonge dame Celia en het conflict loopt zo hoog, dat een psychiater er aan te pas komt. Het drama eindigt met de dood van Celia, die als liefdezuster naar een zendingspost is gegaan en daar vermoord is. Eliot heeft van dit drie- hoeksgeval iets zeer bijzonders ge maakt, waardoor het is uitgeheven boven het niveau, waarop zulke drie- Dinsdag 18 Maart. In de afgelopen nacht is ingebro ken in een perceel aan de Haarlem merstraat, waarin een kaaswinkel is gevestigd. Uit de toonbanklade werd een bedrag van 881,meegenomen. De dader(s) heeft (hebben) zich toe gang tot de winkel verschaft door openschuiving van een raam. De Po litie stelt een onderzoek in. Wij blijken vorige week een gru welijke vergeetachtigheid aan dc dag gelegd te hebben. Omdat wij u niets verteld hebben over het feest, dat de Het secretariaat van de onlangs in T p^1.11„ottn .f Leiden opgerichte Raad van Maat- L Panhuysen gevierd JteefJ bu schappelijk en Cultureel Overleg, die in de plaats is gekomen van de Ver eniging „Katholiek Leiden", is in handen gelegd van mej. E. Aalders, Mare 25, tel. 24727. Onder voorzitterschap van burge- het afschaffen van de paardenmarkt meester jhr. mr. F. H. van Kinschot, kwam de Gemeenteraad van Leiden gistermiddag voor het eerst sedert de behandeling van de begroting 1952 in openbare ergadering bijeen. Na de woordenvloed bij de begrotingsbe handeling wilden de vroede vaderen thans kort zijn; binnen één uur was de agenda van 18 punten afgewerkt! Aan mej. A. P. Schilthuis werd ontslag verleend als secretaris van het College van Curatoren van het Gymnasium. Tot opvolger werd be- wedstryd gespeeld, vermoedelijk tus- noemd de heer E. Brederveld, hoofd- sen het Ned. Militair elftal en een A T« -c -d- combinatie van Leidse spelers, met in de pauze wielerwedstrijden op de sintelbaan. commies A. In de vacature E. Pe- linck werd ir. J. J. Terwen gekozen als lid van de Monumentencommis sie. Eervol ontslag werd verleend aan mej. M. B. Panman, onderwij- De kinderen, die de hele morgen j zpres aan de OpleicVihgsschool Mare- reeds bezig gehouden worden, krij-1 singel. Voor het huishoudkundig gen ook 's middags hun deel. Van 2i onderwijs aan de openbare school tot 4 uur en van half vijf tot half Ivoor V.G.L.O. werd 2.375 beachik- zeven geeft het bekende kindercircus haar gesteld. „Elleboog" uit Amsterdam twee voor- Bij het voorstel tot aanvaarding stellingen in de Stadsgehoorzaal. Het van het legaat-mademoiselle Mar- vorig jaar zijn deze uitstekende voor- guerite Challand aan „De Lakenhal", stellingen een groot succes gewor- vroeg de heer Gosling (P. v. d. A.) den, zodat dit programmanummer I naar de band, die de erflaatster met herhaald wordt. i Leiden verbond. De voorzitter had I nagezocht, dat de grootmoeder van Om vier uur is er een muzikale mademoiselle Challand uit de familie werd aangenomen. De verordening op de winkelslui ting werd gewijzigd, waardoor kap perszaken 's Zaterdagsavonds om 8 uur moeten sluiten. De heer Knetsch (prot. chr.) vroeg of deze wijziging wel nodig was, nu de nieuwe winkel sluitingswet in de maak is. Dc voor zitter meende, dat deze nog wel eni ge tijd op zich kon laten wachten, terwijl hij deze nuttige wijziging niet langer wilde uitsteller- Rondvraag. de fa. B. de Koning aan de Haarlem merstraat. De zilveren jubilaris trad in 1927 in dienst als accountant. Tot 1 Febr. 1951 was hij onafgebroken als zodanig werkzaam, waarna de heer Panhuysen werd benoemd tot procu ratiehouder. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de directeur, de heer Sanders, hem hartelijk toegesproken en het niet bij woorden gelaten. Ook het personeel zorgde er voor, dat de jubilaris het middelpunt was van een gepaste feestvreugde, j Een uitermate belangrijke bijeen- komst houdt de Ned. R.K. Midden standsbond, afd. Leiden, a.s. Maan dagavond om 8 uur in „In den Ver gulden Turk", wanpeer rector J. Th. M. Kraakman spreekt over het zeer actuele en interessante onderwerp „Problemen rond het geld in de kerk". Voor deze belangrijke bijeen komst heeft het bestuur ook de dames uitgenodigd en aangezien er ruime gelegenheid tot vragen stellen zal zijn, kunnen we er op rekenen, dat over „ons dure geloof" hartige woor den gesproken zullen worden! Van zelfsprekend. dat er een enorm grote opkomst zal zynll! STADSKOK rondgang, waarbij de deelnemers aan de beide Oranje-wandeltochten zich zullen aansluiten. Om half vijf zullen in Den Burcht de prijzen worden uitgei-eikt. 's Avonds om acht uur is er weer feest in de Stadsgehoorzaal. Het en semble van Adri van Oorschot uit Amsterdam zal een cabaret-voorstel ling geven. Om acht uur vangt ook de laatste muzikale rondgang aan als besluit van het feest. Er wordt geen vuurwerk gegeven; de kosten zouden te hoog worden. Beperkte geldmiddelen. In zijn welkomstwoord wees de voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbergh, er op, dat de activiteit van „Koning innedag" nog te zeer geremd wordt door de beperkte geldmiddelen. De subsidie van de Gemeente is prac tisch alleen toereikend voor de kin derfeesten. Nog teveel Leidenaars houden zich helaas afzijdig. In zijn jaarverslag memoreerde de secretaris, de heer J. C. J. Lamber- mont. een kleine teruggang in het ledental (van 995 naar 965) en de '■ennin^meester, de heer F. J. de Jonv. had een batig saldo van f 239,69. In de kascommissie werden benoemd de heren C. P. de Bie, N. Kriek en J. H. Zierfusz. De bestuursleden Lambermont, C. Lau en C. J. van Leeuwen traden GESLAAGD VOOR ALG. TUINBOUWCURSUS Voor de drie-jarige Algemene Tuinbouwcursus zijn geslaagd de heren D. Bol, Leiden en W. A. v. d. Pol, Zoeterwoude, met zeer veel vrucht, J. Ouwerkerk, D. v. d. Kraatg, W. Kanbier, W. v. d. Born, H. de Graaf, en H. Belt, allen te Leiden, H. J. v. d. Berg en J. Kalt- r.cr, Sassenheim, C, J. Beyk en J. Glasbergen, Oegstgeest, en G. van Delft, Katwijk aan den Rijn, allen met veel vrucht, D. Vink. Rijnsburg en W. v. d. Voort, Oegstgeest, met vrucht. Scholte stamde, die mogelijk verwant is aan de familie Van der Werff. Met gevoelens van grote erkentelijkheid werd het legaat verschillende voor werpen, waaronder enige zaken die betrekking hebben op burgemeester Pieter Adr.zn. Van der Werff, en 5000 Zwitserse francs (f 4.335, aanvaard; Er werd 5.100 beschikbaar ge steld voor het inrichten van percelen weiland in de Stadspolder tot volks tuinen. Dit complex zal aan de Leid se Bond van Volkstuinverenigingen verpacht worden. B. en W. vroegen 27.000,voor ruiling van grond in de Bos- en Gasthuispolder tegen grond in Lei derdorp. naar aanleiding waarvan de heer Stolp (Prot. Chr.) beiwaar maakte tegen het feit, dat de grond- elagen van de berekeningen niet vol doende aan de Raadsleden bekend waren. Spr. verzocht voortaan de accountantsrapporten ter inzage te le««en. De Gemeentebegroting en de begro tingen van enige takken van dienst over 1951 werden gewijzigd, even als de dito's van 1952. De rekening en verantwoording van de Armenraad over 1950 wer den goedgekeurd, nadat de heren Geertsema (WD) en Questroo (prot. chr.) enige opmerkingen over de rapporten van de Gem. Accountants dienst gemaakt hadden en door weth. Menken van antwoord gediend wa ren. De verordening betreffende hef fing en invordering van leges- en ex- peditiegelden werd gewijzigd, nadat de heer Woudstra (prot. chr.) enige opmerkingen gemaakt had en de heer Geeitsema (WD) zijn voorstel tot wijziging van het voorstel had inge» trokken. Ook de verordening op de straat- politic werd gewijzigd. De verorde ning betreffende levensmiddelen-af val en dierlijke cadavers werd in getrokken. Het voorstel tot instelling van een hoeksverhoudingen maar te vaak worden uitgebeeld. De Nederlandse Comedie heeft er een bewonderens waardige vertolking van gegeven, al kon ook dit gezelschap de moeilijk heid van dit spel in verzen dat meer literatuur dan toneel is niet geheel opheffen. Eliot geeft vele diep gaande gedachten, welke bij lezing kunnen worden o%er\vogen, doch op de planken noodzakelijkerwijze teloor moeten gaan. Het spel, dat vrij lang duurt, vond evenwel toegewijde aan dacht en veel waardering. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OOSTELIJKE WIND. Vannacht en morgenochtend hier en daar mist en in het het Noorden van het land plaat selijk lichte nachtvorst. Overi gens veranderlijke bewolking, droog weer, zwakke tot matige Oostelijke wind, en weinig ver andering in temperatuur. 17 Maart: zon op 6.50, onder 18.48; maan op 1.16, onder 8.27 uur. Mevr. Gouds waard-Knipscheer (V. V.D.): Heeft de Leidse Brandweer de beschikking over zuurstofmaskers, wanneer die bij rookontwikkeling nodig mochten zijn? En hoe staat het met de nieuwe brandweer-unifor men? Do voorzitter: De Brandweer beschikt over de nieuwste zuurstof maskers. Naar de uniformen-kwestie zal ik informeren. De heer Kortmann (K.V.P.): De verlichting van de Johan de Witt- straat is bedroevend slechts. Rechts brandt er geen enkele, links slechts en enkele lantaarn. En kunnen de steunpunten van de spoorbomen mid den op de overgang aan de Haagweg niet voorzien worden van reflectoren? 's Avonds zijn de steunpunten zeer J slecht te zien. Weth. van der Kwaak. ^er List; Johan Gerardus Jozef, z. v. Burgerlijke Stand Geb.: Hendrik Hubertus. z. v. H. H. Hasselbach en D. Peddemors; Hen- drika Gerarda d, v. K. Offerman en C. van W'eeren; Fredrik, z. v. F. Ar- noldus en W. Blansjaar; Jeroen, z. v. D. van tier Boon en A. Panschina; Antonius Gregorius Josephus z. v. A. G. M. Durville en A. M. Dekker; Margaretha Irene, d. v. H. P. Zwei stra en M. E. Roelandse; Maria Wil- helmina, d. v. C. C. van der Nat en E. Slingerland; Johannes Petrus, z. v. J. A. M. Gordijn en C. H. M, Hoff mann; Johanna Elizabeth Maria, d v, P. J_. van den Berg en F. G. van HILLEGOM K.J.M.V. NODIGT ORGANISATIE LEDEN UIT VOOR BLOEMEN- FEESTEN. De K.J.M.V. te Hidlegom heeft alle leden van haar organisatie uitgeno digd op Zaterdag 19 en Zondag 20 April naar de bollenstreek te komen. Voor logies en maaltijden zal wor den gezorgd. Het ligt in de bedoeling de K.J.M.V.-ers gelegenheid te geven de bloemenfeesten in de Bollenstreek mee te maken. Wedstrijd opnaamstelling hyacin then. Ei- waren 47 deelnemers voor de wedstrijd van opnaamstel- ling van hyacinthen. De resultaten waren over 't algemeen zeer goed. De heer G. Verstegen, die de broei van dit grote sortiment verzorgde, heeft alle eer van z'n werk. De prijswinnaars zijn: L. H. Blom en A. M. Otto, beide te Bennebroek en P. van de Doe, André van Ger- ven, M. D. Krieger, Nico Lieverse, Piet van' der Lans, J. W. Nederstigt, Hennie Schoonderwoerd, J. G. Stok man, Gerard Versteeg en Gerard Weijers, allen te Hillegom. LEIDSCHENDAM Dronken bromfietser. De politie heeft ter ontnuchtering gearresteerd een zekere P. J. S. uit Leiden, die blij kens zijn capriolen op de bromfiets te diep in het glaasje had gekeken. Daar hij het verkeer in gevaar bracht, heeft de politie er voor gezorgd, dat hij tenslotte heelhuids thuis is terug gekeerd. MSSE VUILNIS STOUTER AANGEREDEN. Maandagmiddag reed de gemeen telijke vuilnisauto naar het begin punt om vuilnis op te halen. Net was men hiermede begonnen nabij het perceel Hereweg, toen een bestel auto slipte tegen de viulnisauto aan kwam en de vuilnisstorter J. M. aan reed. M. werd tegen de grond ge smakt. De geneesheer, dr. Van Dijk, constateerde een beenbreuk en de patiënt werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, na dat een noodverband was aangelegd. De politie maakt van een en ander rapport op. SASSENHEIM Toneel verenigin „EIckerlyk". Gis teren hield de toneelver. „EIckerlyk" haar jaarvergadering. Uit het jaar verslag van de secr. bleek o.a., dat de tonelisten 500 voor de harmonie hadden bijengebracht door extra-op voeringen. Bij de bestuursverkiezing gekozen mej. Emmy v. Reisen. De Kraan en Vrijburg herkozen. In plaats van mej. Jeanne Zwaan, die wegens a.s. huwelyk moest bedanken, werd gekozen mej. Emmy v Reicen. De vergadering besloot zich aan te slui ten by het W.K. A. en deel te ne men aan de toneelspelerscursus in Lisse. VOORSCHOTEN WASSENAAR Aanrijding. Op de Rijksstraatweg wilde B. uit Amsterdam als bestuur der van een motorrijwiel, komende uit dc richting Den Haag, ter "hoogte van den Deyl keren en kwam daar bij in aanrijding met een uit de rich ting Leiden komende motor, bestuurd door W. uit Amsterdam, met op de duo de 19-jarige mej. E. uit Amster dam. Door de aanrijding werd mej. E. in het zyspan van een langs die weg geparkeerde motor geslingerd en vrij ernstig boven haar linker oog ge wond. Zij is, nadat door dr. Hubbeling eerste hulp was verleend, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Beide motoren werden bescha digd. Tegen B„ die geen voorrang verleende, werd proces-verbaal opge maakt. Laatste Berichten KONINKLIJK BEZOEK AAN AMERIKA VOOR DE TELEVISIE. De Nederlandse televisie-stichting heeft besloten in de televisie-uitzen dingen bijzondere aandacht te wijden aan het bezoek van H. M. Koningin Juliana en Z K. H. Prins Bernhard aan de Verenigde Staten. Waarschijn lijk zal de heer D. Simons in opdracht van de Nederlandse televisie-stich ting binnenkort naar Amerika ver trekken. Het is de bedoeling repor tages van het bezoek van hare ma jesteit gedeeltelijk op tc nemen in de Dinsdag- en Vrijdagavond uitzendin gen en zo mogelijk enige extra-uit zendingen aan het bezoek te wijden. HOCKEY. OM HET STUDENTEN- KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. A.s. Donderdag in Nijmegen. Donderdag a.s. wordt in het Gof- fertstadion te Nijmegen een hockey- tournooi gehouden om het studen tenkampioenschap van Nederland, waarvoor alle universiteiten en ho gescholen konden inschrijven. Het zijn dus geen inter-academiale wed strijden, waaraan slechts de erkende corpora kunnen deelnemen. Er wordt gespeeld in twee afde lingen. In de eerste spelen Gronin gen, Amsterdam en Leiden; in de tweede Rotterdam, Delft en Nyme- gen. Dc wedstrijden beginnen om 11 uur, waarna om kwart voor vier do finale volgt tussen de winnaars van de twee afdelingen. Ik zal de verlichting laten onderzoe ken. Weth. Jongeleen: ik zal het aan brengen van reflectoren overwegen. De heer Piena (P. v. d. A.): Heeft de Gemeente reeds geprobeerd geld te verkrijgen by de Regering voor het uitvoeren van objecten als werk verruiming? Weth. Menken: Na de persberichten hebben we ons onmid dellijk met Den Haag in verbinding gesteld. Zee spoedig zal overleg mét de Regering plaats hebben. De heer Lardee (prot. chr.): Is het juist, dat twee ambtenaren door de stad lopen, om de reclameborden bij winkeliers te controleren? Weth. Jongeleen: Inderdaad. Wanneer voor reclameborden aan de gevels geen vergunning gegeven is of deze niet verlengd worden, moeten ze verwij derd worden. Om vijf minuten voor drie klonk de laatste slag van de voorzittersha mer. H. A. Oostdam en J. A. v. d. Vlugt; j Motors botsten tcger. elkaar. Zon Maria Cornelia Helena, d. v. H. A. dagmiddag botsten op de Hofweg 2 Oostdam en J. A. v. d. Vlugt; Wil-1 motorrijders teger elkaar op. De ene lem, z. v. W. Laterveer en C. Braam- 4 ::J v zeel; Jan, z. v. C. van der Leek en A. M. Lek; Johan Frans, z. v. W. H. de Leeuwerik en F. M. Carelsen; Cornelis Richard, z. v. C. Boekkooi en J. H. Elfert; Piet, z. v. W. File- mon en J. van der Blom; Hendrikus Johannes, z. v. W. van der Star en M. K. Ganzevles; Yvonne Paulina, d. v. P. J. Hagen en J. J. P. van Riek; Nicolaas, z. v. N. Rooseboom en P. H. Teekman; Philippina Adriana Elisabeth, d. v. P. W. J. van der Drift en M. C. P. van Schie; Corne lis, z. v. A. Montanje en S. de Zwij ger; Wilhelmina Cornelia, d. v. H. van Duijn en M. Zuijderduijn. Overleden: A. Schiettekatte, wed. van Deurloo, 70 j.; M. Spee, dochter 15 j.; P. J. Knijncnburg, wedn., 81 j.; E. M. Laman, man, 87 j.; motorrijder F. uit Haarlem bekwam daarbij een schedelbasisfractuur en de andere, de heer v. Dr. uit Voor schoten bekwam een beenbreuk en een hersenschudding. De E.H.B.O. was spoedig ter plaatse en bracht hulp. Op advies van dr. Olthuis wer den beide patiënten naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Zinkdieven gepakt. Door de po litie zijn aangehouden W. v. E, en H. T. uit Leiden. Peiden zijn in verze kerde bewaring gesteld, nadat zy een bekentenis hadden afgelegd. Zij had den zich schuldig gemaakt aan dief stal van zink, dat. afkomstig was van de fabriek var dc Diastatische pro ducten aan de Rijndijk te Voorscho ten. 29. Humpo Hotsflots greep de knuppel, die hy van de poortwachter had afgenomen, stevig in zyn beide handen en klom twee treedjes de trap op, zich zodoende verschuilend achter de muur, vastbesloten zyn huid zo duur mogelijk te Verkopen Hij hoorde Karei Krappensteyn met rasse schreden naderen en hief de markt voor nuchtere kalveren en tot knuppel in de lucfot. „Kom nu maar op," fluisterde hij, meer tegen zich zelf dan tegen zijn aanvaller. „De Markies is gereed en staat zijn man netje" Toen de ridder dan ook zijn hoofd om de hoek van het poortje stak. liet Humpo Hotsflots met kracht de knuppel neersuizen ophet uit gestoken zwaard van Ridder Karei, die tenslotte óók niet gek bleek te zijn. De knuppel kwam met 2ulk een kracht op het zwaard van de ridder neer, dat hij in tweeën spleet en hal verwege het zwaard onwrikbaar bleef zitten. „Ohél" riep Humpo in gedachten, „alle verftubetjes en pen selen nog aan toe! Nu ben ik ont wapend." Hij raapte nog gauw de helm op, die door de slag van zijn hoofd gerold was en stoof zo snel hij kon de trap op naar boven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Maart. Groente. Rode Kool 10—22.—Gele Kool 1.7013.60, Boerenkool ƒ610.60, Prei 1533.Kroten, gekookt f 3638.Uien 734.Peen 1440.—, Spruiten 1840.—, An dijvie 58.—, Stoofsla 6176.— j Witlof 2561.Winterpeen 18. Appelen ƒ28.— Spinazie ƒ43—56.— per 100 kg.; Salade ƒ6—27.— per 100 stuks; Selderie 2.50—2.90 per 100 bos. 18 Maart Varkens. Aanvoer 271 vette varkens. Prijzen: zware 204206.lichte 200—202. zouters 180—200.—, zeugen 170— 182. Handel vrij goed. Bovendien 16 nuchtere kalveren 3U50. BODEGRAVEN, 18 Maart. Kaas. Aanvoer 23 partijen. Prijzen le soort 2.36—2.40, 2e soort 2 32—2.35 en extra tot 2,60 per kg. Handel ma tig- ROTTERDAM, 18 Maart. Vee. Aanvoer 5552 totaal, waarondet* 775 vette koeien, 1402 gebruiksvee, 90 vette kalveren. 187 graskalveren, 2375 nuchtere kalveren, 152 varkens, 252 biggen, 214 paarden, 13 veulens, 24 schapen, 11 weide-zuiglarrumercn, 51 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.89—3.10, 2.65—2.80 en 2.35260 vette kalveren 2.70 2.80, 2.50—2.60, f 2.35—2.45 per kg. levend gewicht, graskalveren 350—250200,, nuchtere kalveren 50—4743, biggen 585240. slachtpaarden 2.30 2 20 en 2.10 per kg. levend gewicht; schapen f 1.40 1.201.00, kalf. en melkkoeien 975870—770, varekoe:en 780 680600, vaarzen 750680600, pinken 560460360 per stuk Vette koeien aanvoer korter, han del kalm, ruim prijshoudend; vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel traag, pryzen vooral niet hoger; gras- kalveren aanvoer iets groter handel willig, piyzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer iets groter, handel slepend, pryzen iets lager; biggen aanvoer iets ruimer, handel redelijk, ruim prijshoudend; slachtpaarden aanvoer iets mihdeV, handel lui, prijs houdend, schapen aanvoer klein handel traag, prijzen onverandehd kalf- en melkkoeien aanvoer groter, handel stil, prijzen stabiel; vare- koeien aanvoer tamelijke handel re delijk. ruim prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer groter, handel traag, pryzen onveranderd.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3