Meerburg dwong DSO een gelijk spel a£ (1-1) De strijd om het League- kampioenschap duurt voort De kath. gymnasten uit bisdom Haarlem bijeen MAANDAG 17 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 [n een aantrekkelijke en sportief gespeelde wedstrijd, waarbij vooral voor half time door beide elftallen prima voetbal werd gespeeld zijn de punten *erlijk gedeeld, hetgeen de verhouding goed weergeeft. De eerste aanvallen zijn voor Vïeerburg doch de stevig ingrijpende Bchterhoede van DSO .geeft de Meerburg-Voorhoede geen kansen lot schieten. Na enig terreinverken- nen gaat ook de DSO-voorhoede tot tanvallen over en het blijkt al spoe- fiig, dat deze aanvallen, alhoewel minder in getal dan bij Meerburg, uiterst gevaarlijk zijn. Speciaal het middenveld wordt in deze periode ioor de Meerburg halflinie beheerst, Fvaarbij vooral het prima spel van Piet Zandbergen opvalt. Als ieder- Éen denkt, dat uit de vele aanval len van Meerburg spoedig een doel punt zal komen, komt het eerste rncces voor DSO. De bal wordt n.l. uit het middenveld goed aangege ven naar de DSO-midvoor en deze passeert handig Owel, een sterk ichot volgt en keeper Pelk is on houdbaar gepasseerd (01). Door üeze tegenslag wordt er zo mogelijk nog harder gewerkt in de Meerburg gelederen en even voor half time komt dan het verdiende doelpunt uit een aanval van links, gele id door Th. Zandbergen, die een afgemeten voorzet geeft naar de vrijstaande Jan Zandbergen^ die met een ju- weel van een doelpunt de gelijkma ker scoort (11). Na half time zijn de eerste aan vallen voor DSO en steeds weer zweeft de bal voor het Meerburg- fioel, waar in deze periode werkelijk bergen werk verzet worden door het schitterend spelende drietal ZandbergenOwe!van Mil en in laatste instantie keeper Pelk. Als Meerburg dan na deze periode zich weer wat losgewerkt heeft, krijgen wij meerdere aanvallen van Meer burg-zijde te noteren, waarbij Jan- son éénmaal een niet te missen kans krijgt en vlak daarna Romijn doch in plaats van zelf te schieten de bal voor het doel plaatst. De laatste 10 minuten kenmerken zich in een uitermate harde strijd, waarbij bei de doelen beurtelings in gevaar TEYLINGEN—WSB 2—3 De eerste aanval was voor Tey lingen, doch een vliegend schot ging naast. Een WSB-aanval on dergaat het zelfde lot. Een hard schot van de linksbuiten van WSB tipt Giele uit doel. Van Oost lost een keurig schot op doel waaruit de WSB-back corner werkt, welke geen resultaat oplevert. Als v. Elk de bal vrij krijgt door het missen van de WSB-back, volgt een on houdbaar schot (1—0). Een tweede kans voor Tey lingen komt als Ver- degaal alleen voor de keeper komt, doch hij schiet hoog over. Dan wordt het Teylingen-doel met drie schoten bekogeld, waaruit de bal tweemaal naast doel en eenmaal in keepers handen belandt. Even voor rust valt v. Elk uit. Na de rust komen de WSB'ers veel meer voor het Teylingen-doel, Bij een der aanvallen blijven de backs staan, waarbij Marijnen een onhoudbare kogel inzendt (11) WSB blijft aanvallen, doch de ach terhoede weet van opruimen. Als Teylingen bij een aanval op doel af gaat werkt de achterhoede corner. De linksbuiten neemt deze, zet keu rig voor en het is Zoet, die een ju weel van een doelpunt inkopt (2—1). De WSB'ers zetten er alles op om de achterstand in te halen. Dit ge lukt als van Togt op korte afstand inschiet (22). Aan beide zijden volgen de aanvallen elkaar op, maar doelpunten blijven uit. Bij een vrije trap voor Teylingen van dertig me ter afstand, schiet de linksbuiten buiten bereik van Kortekaas keihard tegen de bovenlat. Verdegaal is in tussen ook uitgevallen. Als scheidsrechter dc tijd opneemt, is het J. Marijnen, die de bal in ver meend buitenspel onhoudbaar in schiet (23). WARMUNDA—LISSE 3—2 Warmunda trapt af en er is direct te zien, dat zij haar huid duur zal verkopen. Hoewel het positiespel van Lisse beter is afgewerkt wor den de gasten toch op eigen helft teruggedrongen. Voorlopig tenmin ste, want langzaam weten zij zich los te werken en door goed samen spel komt het eerste doelpunt na 10 minuten (01). Warmunda laat het er niet bij zitten en weet verschil lende goede aanvallen op te bou wen, doch de Lisse-defensie weet meester te blijven van de situatie. Bij een van deze aanvallen weet dc midvoor twee spelers te omspelen cn lost in zeer moeilijke positie een hard schot, waaruit de bal onbereik baar voor dc keeper in het net ver dwijnt (11). Aangemoedigd door dit succes gooide Warmunda er no« een schepje op, doch Lisse werkt wat zij kan cn zo golft het spel heen en weer in een hoog tempo. Maar beide achterhoeden weten alle ge vaar te keren. Na de thee zien we direct een aanvallend Lisse, dit weet enige cor ners te forceren en het tempo wordt nog eens opgevoerd zodat wij een spannende aantrekkelijke strijd te zien krijgen. Lisse is de eerste die na weifelen van de Warm. keeper het eerst weet te doelpunten (12). Tien min. later is het Jan Meskers, die uit een goede voorzet van Hulst er 22 van maakt. Nu zijn de kan sen weer gelijk en beide elftallen vechten voor de overwinning en ge ven elkaar geen streep toe. Ongeveer 8 min. voor het einde weet War munda de leiding te nemen, als een door Lisse weggewerkte bal door de linksback wordt opgevangen en doorgespeeld wordt naar de naar binnen gekomen Hulst, die er met een fraai schot 32 van maakt. Hiermede komt het einde van deze spannende strijd die voor Warmun da 2 kostbare puntjes opleverde. verkeren, doch doelpunten blijven uit. Als wij dan na het eindsignaal het terrein verlaten hebben wij ge noten van een sportief gespeelde wedstrijd, een propaganda voor de voetbalsport en heeft Meerburg uit de laatste vier wedstrijden zes pun ten vergaard, hetgeen zij te danken heeft aan de uitermate goede club geest en de intensieve training. L.F.C,WOERDEN 1—1 een toch nog spannende wed strijd, waarin Woerden alles op alles zette om beide punten te bemachti gen, gezien de positie die zij bezet ten op de ranglijst (zij verkeren nog steeds in gevaar) werden de punten tenslotte broederlijk gedeeld. On danks LFC een viertal invallers had, was het spel, dat vertoond werd, beter dan dat van Woerden, welk elftal elf forse knapen telt, die het vak verstonden om nogal te fel ,op de bal te zitten". Van de aftrap ontwikkelt zich een snel spel van beide zijden, met LFC in de meerderheid. Toch moet achterhoede van LFC op haar hoede zijn doch zij staat haar man netje, en tenslotte is de invaller-kee per Selier steeds op zijn post. Na 30 min. moet hij zwichten bij een keu rige kopbal door de midvoor uit een goede voorzet (01). Met deze stand breekt de rust aan. Na de rust is LFC over het alge meen meester van het terrein ge weest. Het is Rinkens, die de par tijen met een hard schot juist onder de lat op gelijke voet weet te bren gen (11). Fel zet Woerden zo mo gelijk alles op alles, doch tot scoren komt zij niet, daar zij een verdedi ging tegenover zich geplaatst ziet, die van geen wijken weet. Met on veranderde stand breekt het einde aan. HAASTRECHT—ALPHIA 4—2. Alphia heeft het in de tegen Haas trecht gespeelde wedstrijd niet tot een overwinning kunnen brengen. Het eerste doelpunt kwam al n minuten. Hiervoor zorgde de mid denvoor van Haastrecht, die een fout van doelman D. Mulder afstrafte. Doch weldra maakte S. Bouthoorn gelijk, maar geen vijf minuten later kregen de Haastrechters opnieuw een voorsprong (21). Na 20 minu ten spelen werd het zelfs 31 door een stevig schot van de rechtsbuiten. Na de rust was Alphia geruime tijd de meerdere in het veld, hetgeen tot uiting kwam in een nieuw doelpunt (32), dat gemaakt werd door S. Bouthoorn, die na een schijnbewe ging van W. de Jong, de bal over nam en hem in het doel deponeerde. Voordat het einde kwam slaagden de gastheren er evenwel bij een door braak in, de stand op 42 te bren gen, waarmede het einde.kwam. DE NEDERLAN ELFTAL-CLUB. De Wageningen-speler Charley van der Weerd is op advies van twee specialisten op het gebied van ortho- paedie op non-actief gesteld en zal voorlopig niet meer aan de training van de spelers van de Nederlands elftal-club deelnemen. De gedwon gen rusttijd van van der Weerd is zo lang, dat hij voor de rest van het seizoen niet meer op de oefenavon den zal verschijnen. De toestand van Rinus Bennaars, die tijdens de wedstrijd tegen de Rode Duivels te Gent een hersen schudding had opgelopen, is redelijk wel. Hij vertoeft nog altijd in het ziekenhuis. Inmiddels zijn Jacques Alberts, Cor van der Gijp en Wim Hendriks op de trainingavond van de Neder lands elftal-club verschenen; de club bestaat thans uit 21 spelers, van der Weerd niet meegerekend. HET VOORLOPIGE NEDERLANDSE JEUGDELFTAL Met het oog op de jeugdwedstrijd tegen België op 6 April te Antwer pen te spelen, zal Woensdagavond 19 Maart om 20.00 uur in het olym pisch stadion te Amsterdam een licht wedstrijd worden gespeeld tus sen het voorlopige Nederlandse jeugdelftal en een elftal van Am sterdamse 2e en 3e klassers. Het jeugdelftal speelt in de vol gende opstelling: Doel: Tap (Hermes-DVS). Achter: Blaus (Helmondia) en Boskamp (Ajax). Midden: van der Hurk (Eindho ven), Utermark (BW) en van Woerden (Feijenoord). Voor: Vreeken (ADO), G. de Wit (TSC), van der Hoek (Feijenoord), van der Wel (Ajax) en Rijnvis (BMT). Reserves: J. van Putten (UVS), Okhuyzen (Velox), Elzer (Ajax) en Visser (DOS). Van de Engelse velden Tommy Lawton voerde Brentfort ter overwinning Indien Arsenal van plan mocht zijn voetbalhistoïie te maken door. dit sei zoen zowel het League-kampioenschap als de F. A. beker te winnen dan zullen de Londenaren in de komende wedstrijden heel wat beter voor de dag moeten komen dan zij Zaterdag deden in de wedstrijd tegen Fulham, die met 00 eindigde. De gunners hebben in 1952 nog geen nederlaag gele den, maar ditmaal waren zij er toch al heel dicht aan toe in de ontmoeting met hun voor degradatie in aanmerking komende stadgenoten. Fulham was voor het grootste deel van de wedstrijd in de aanval en slechts door slecht schieten ontging hun de overwinning, die alleszins verdiend was geweest. Manchester United heeft zijn lei-lig, maar Portsmouth dacht er anders derspositie verstevigd door een over- over en een geweldig offensief werd winning op Wolverhampton Wande-1 nu door de zuiderlingen ontketend* rers. De United heeft thans twee Weldra was het 32 door Harris, punten voorsprong op Arsenal. Bo- maar toen leek het toch werkelijk vendien is het doelgemiddelde van gebeurd mét Portsmouth, want Mil- Manchester United beter dan dat vanburn kreeg een strafschop te nemen. Arsenal, dat een moeilijke taak zal In het volgend ogenblik grepen de hebben de topplaats te bereiken. Misschien brengt pas de laatste wed strijd van het seizoen die, waarin de beide rivalen elkaar te Manchester ontmoeten, de beslissing. De „big match" Newcastle United Portsmouth werd door 60.000 toe schouwers bijgewoond en spyt zul len zij van hun tocht naar het veld van Newcastle niet gehad hebben. Evenals verleden week in de ont moeting voor de cup was het een prachtige hoogstaande wedstrijd, die vrijwel hetzelfde verloop had als de bekerstrijd van de vorige Zaterdag. Ook nu nam Portsmouth reeds spoe dig na het begin de leiding door Philips en weer was het Milburn, zonder twijfel Engelands beste aan valler van het ogenblik, die dé par tijen op gelijke voet brachti Voor rust stelde hij de Chileen Robledo in staat Newcastle de leiding te geven. supporters van de thuisclub vertwij feld naar hun hoofd, want Milburn, de man met het dodelijk schot, mis te, Tot overmaat van ramp voor Newcastle eindigde Philips van Portsmouth de wedstrijd, zoals hij hem begonnen was, n.l. met een doel punt. Met dit zo moeizaam verworven punt blijft Portsmouth in de run ning voor het kampioenschap, maar de derde plaats hebben zij af moe ten staan aan Tottenham, dat een beter doelgemiddelde heeft. Nu de velden weer droog en snel zijn heb ben de Spurs hun alles overrompe lende vorm van verleden jaar her vonden. Ditmaal moest Sunderland het gelag betalen, waarmee de Spurs in vier achtereenvolgende overwin ningen de doelcijfers op 110 brach ten. De terugkomst van Tommy Law- Toen Mitchell een kwartier voor het ton naar een Londense club zoals einde een derde doelpunt voor de bekend werd de vroegere aanvals- gastheren maakte, leek de zege vei-j leider van het Engelse elftal Vrijdag j.l. voor 12.000 pond sterling door Notts County aan Brentford overge daan had 31.000 toeschouwers naar Griffin Park gelokt, waar men sedert veertien jaar zo'n drukte niet gezien had. Lawton heeft zelf niet kunnen scoren, maar met de meester lijke wijze, waarop hij de Brentford- aanval leidde, had hij een overwe gend aandeel in de 31 overwinning op Swansea. De situatie aan de top van de tweede divisie blijft verward. Nottingham Forest blijft met twee punten voorsprong op zijn naaste concurrenten aan de leiding. De uitslagen luiden: Bolton Wan derersChelsea 30; BurnleyDer by County 01; Charlton Athletic Manchester City 00; FulhamAr senal 00; Manchester UnitedWol verhampton Wanderers 20; Midd lesbroughBlackpool 10; New- casle United—Portsmouth 33; Pres ton North EndAston Villa 22; Stoke CityHuddersfield Town 00; Tottenham HotspurSunderland 2 0; Westbromwich AlbionLiverpool 3—3. Tweede divisie: Birmingham City Sheffield United 30; Brentford Swansea Town 31; Cardiff City Barnsley 30; Doncaster Rovers Bury 11; EvertonLuton Town 1 3; Leeds UnitedBlackburn Ro vers 10; Leicester CityWest Ham United 31; Nottingham Forest- Coventry City 31; Rotherham Uni ted—Hull City 1—1; Sheffeild Wed nesdayQueens Park Rangers 21; SouthamptonNotts County 40, DAMMEN. OM HET PERS. DAMKAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van de 9e ronde van groep A van het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap Nederland, welke te Rotterdam werd gespeeld, luiden: Y.' de JongDe Graag 11; Kei lerDukel 11; BeersW. de Jong 02; Van ZuilekomBizot 11; RoozenburgStuurman 20. De uitslagen van de 10e ronde lui den: LarosBizot 20-; Y. de Jong Stuurman 20; Keiler-—Roozenburg 11; BeersVan Zuilekom 20. De uitslagen van de partijen van de tiende ronde van de groep B te Utrecht gespeeld luiden: Van DijkVan Maurik 2—0; Hofman H. de Jong 02; VosLammers 20; BergsmaHartgers 20; Metz Bandstra 11HuismanDrenth 1—1. De aprtij tussen Bandstra en Huis man uit de negende ronde eindigde in remise. Dames West le klasse: HHYCTO GO 1—0. Tweede klasse A: Groen Geel Zandvcort 31 (G.G. kampioen); H HYC 2—Ever Swift 8—0; Leiden 2— BNC 1—3; MRHCHLC 1—1. Tweede Klasse B: Tempo '34Vic toria 06. AsvionRBC 32; Zuid- wijkGroen Geel 2 04. Pastoor v. d. Lugt sprak over de jeugdvorming in de sport Onder grote belangstelling van nagenoeg alle aangesloten verenigingen werd gistermiddag in hotel „Brinkman" te Haarlem de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de Ned. Katholieke Sportbond, afd. gymnastiek in het Bisdom Haarlem, een vergadering, welke naast de gewone agenda punten weer genoeg stof van actualiteiten opleverde om met recht op het praedicaat „vruchtbaar'' aanspraak te mogen maken, vooral door het be hartigenswaardige woordje van pastoor Th. W. M. van der Lugt, die de katholieke sport en niet in het minst de gymnastiek zulk een warm hart toedraagt. Openingswoord van de voorzitter Te ruim 1 uur opende de heer J. van Warmerdam, deze jaarvergade ring met een herdenking van het óverlijden op 29 Dec. 1951 van de heer P. van Dijk uit Rotterdam, die jarenlang heeft behoord tot de voor aanstaande krachten van de katholieke gymnastiekbeweging in ons bisdom. Hij werd deswege benoemd tot erelid van de bond. Voor zijn zielerust werd een gebed gestort. De voorz. sprak vervolgens een uit voerig openingswoord, waarin hij dank bracht aan al degenen, die er toe hadden bijgedragen de kath. gym nastiek ook in het afgelopen jaar wee** op een hoger peil te brengen en wierp vervolgens een terugblik op het afgelopen jaar, dat hij zeer suc cesvol en hoopvol noemde, omdat er meer werd bereikt dan in enig voor afgaand jaar, omdat zowel het aan tal leden, als het aantal verenigin gen weer is vooruitgegaan, omdat nieuwe mogelijkheden zijn ontdekt en uitgebuit, omdat de onderlinge samenwerking en het wederzijds be grip voor eikaars positie steeds groeiende is. Na een korte beschouwing over het feit, dat het in dc katholieke sport en dus ook in de gymnastiek niet alleen gaat om het spel, om de vorming van het lichaam, maar ook om de vorming van de ziel, wees spr. erop, dat dus inderdaad een goe. de vorming der leden noodzakelijk is, wil de vereniging aan het gestel de doel beantwoorden. Op die vor ming komt het aan en daarom beval spr. toch vooral de deelname aan de te organiseren bestuurskadeicuisus- sen aan. Spr. gaf vervolgens een overzicht van hetgeen werd bereikt inzake de normen der Dame^-ocfenstof, doch moest ook constateren, dat inzake de gewenste uitbreiding van de bestaan de kledingvoorschriften voor dames nog geen resultaat werd verkregen. Vcorts memoreerde de voorz. ook de dam en mej, J. van Schaik bij enkele ressultaten van de nationale wed strijden in rhythmische gymnastiek, welke voor de deelnemende vereni gingen uit ons bisdom zeer bijzonder wqren. Tenslotte deed spr. een be roep op alle verenigingen om het be stuur in zijn streven te steunen en de gyfhnastiek in het bisdom Haar lem nog* hogerop te voeren. Na het openingswoord van de voorzitter volgden enkele mededelin gen en het lezen van de notulen der vorige vergadering, welke onder dank werden goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris werd onder dank goedgekeurd, dat van de penningmeesteresse onder voorbehoud, omdat de vergadering nog enkele inlichtingen wilde heb ben over sommige posten. Aange zien de pennmgmeesteresse door om standigheden niet aanwezig kon zyn, konden bedoelde punten niet volledig worden toegelicht. De verslagen van de kascommissie en van de secretaresse van de Tech nische Commissie werden zonder be- .spreking goedgekeurd. De voorzitter deelt vervolgens me de, dat bij de Nationale Technische Commissie de landelijke vaardig- heidsproeven voor dames in bewer king zijn. De bondswedstrijden zullen in Ja nuari 1953 worden gehouden. Daar aan voorafgaande zullen selectiewed strijden worden gehouden. De plaats van de Bondswedstrijden zal nader worden bekend gemaakt. Naar aanleiding hiervan verzocht de voorz. de kringen om de selectie uiterlijk in November te houden. Tenslotte deelde de voorz. mede, dat geen enkele kring zich aangebo den heeft voor het houden van een selectiedag, zodat het bestuur heeft gefneend dezelfde turners als het vo. rig jaar weer deel te laten nemen, Aan deze ploeg van 12 turners zullen er nog 8 worden toegevoegd. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heer J. van Warmer- candidaatstelling werden herkozen. De bestuursleden, aangewezen door de kringen Amsterdam en Rotterdam waren opnieuw aangewezen, voor Noord-Holland werd de heer de Bruin aangewezen, terwijl Rijnland nog een persoon zal aanwijzen. Pastoor v. d. Lugt oyer de jeugdvorming in de sport. De geest, adviseur, pastoor Th. v. Lugt. kreeg vervolgens na een korte pauze de gelegenheid een en ander te zeggen over de jeugdvor ming in de snort. Deze inleiding was geïnspireerd door de in de vorige jaarvergadering gestelde vragen over de finantiële steun van de zijde der kerkelijke overheid aan de spprt hier gym nastiekverenigingen, die toch ook een belangrijk werk in de jeugd vorming behartigen. Pastoor v. d. Lugt wees erop, dat er in zekere zin gesproken kan wor den van conflicten tussen jeugd- en spo^beweging, die als 't ware tot een „Lebensraumconflict" zouden voeren. Spr. ging dan na welke terreinen deze beide vormen van jeugdvorming be strijken en waarbij de persoonlijk heidsvorming meer en meer op de voorgrond treedt. Ook bij het onder wijs zag men dit reeds en spr. consta teerde, dat er een andere waardering over de verschillende vormen in de opvoeding naar voren komen. Met nadruk stelde pastoor v. d. Lugt in verband hiermede vast, dat de mens is een twee-eenheid, welke in de opvoeding niet te scheiden is. De lichamelijke opvoeding is een persoonlijkheidsvorming en heeft dan alleen waarde, indien men zich dit doe- voor ogen stelt. Het is een soort emancipatiestrijd van de sportbewe- ging Het moet er echter niet alleen een zijn naar buiten maar ook naar binnen. De prestaties en de uitvoe ringen mag men niet tot hoofddoel maken, maar dit moet eericht zijn op de mens en de menselijke vorming. De lichamelijke opvoeding moet door zichzelf tot haar recht komen, niet door het houden zo nu en dan van een Triduum, als van buiten erop geplakt. Spr. benadrukt hier, dat men een geestelijke oefening niet behoeft na te laten, maar het mag niet het enige cachet zijn. dat tot de geestelij ke.'de persoonlijkheidsvorming leidt. Hiertoe te komen is vooral de taak van de technische leider. Men zal zich afvragen, of het tot heden dan niet goed gegaan of goed gedaan is? Zeer zeker mag dit riiet gezegd worden, maar andere tijden stellen andere eisen en daarom moe ten technische leiders en besturen hun tijd begrijpen en zich op de hoogte stellen van de nieuwe eisen, die de huidige tijd stelt. Een middel hiertoe vindt men in de kadercursussen, omdat daarin de psychologen van de huidige tijd laten zien wat de wetenschap aan nieuwe methoden heeft gevonden om te ko men tot de zozeer gewenste persoon lijkheidsvorming. Tenslotte weidde spr. nog verder uit over de zekere gelijkberechting, welke de sport voor zich opeist ten aanzien van de andere vormen van jeugdopvoeding. Men staat hierbij tegenover een groeiproces, dat niet met één slag gemeengoed is gewor den van iedereen. Doel van jeugdvor ming en sport liggen op eenzelfde niveau: persoonlijkheidsvorming, maar een gelijkberechting van beide ligt, naar spr. meent, niet op de voor grond. Dit vooral in verband met de finan tiële steun, welke van kerkelijke zij de meer aan de een dan aan de an der gegeven wordt De geldmiddelen vereisen ongetwijfeld een grondige bestudering, maar over de moeilijk heden daaromtrent mag men ook niet te licht oordelen, concludeert spr onder aanhaling van verschillen de voorbeelden waarop hij besloot met de verwachting uit te spreken, dat zijn woorden verhelderend heb ben mogen werken om het eigen belang toch ook niet te eenzijdig te zien. Op deze uiteenzetting volgde nog een uitgebreide discussie, waarbij o.m. werd gevraagd wat men dan te doen heeft, indien een technisch leider niet-katholiek is Pastoor v. d. L\igt antwoordde hierop, dat ook de ze technische leiders weten waar het om gaat bij de katholieken en zo no dig kan het bestuur hier aanvullend optreden. Op een vraag vanuit de vergade ring wat een bestuur heeft te doen, indien een pastoor zoal niet tegen werkt, doch allerminst ook niet mee werkt voor de sportbelangen, zeide pastoor v. d. Lugt, dat hij hiervan gaarne bericht had, om het hoor en wederhoor te onderzoeken. Hierop sprak de voorzitter een welgemeend woord van dank tot pastoor v. d. Lugt voor zijn inleiding. Het komend programma. Tenslotte deelde de voorz. een en ander mede over het komend pro gramma der Nationale Gymnastiek Federatie. De nationale kampioenschappen in 1952 zullen in Terwinselen worden gehouden, de persoonlijke kampioen schappen zullen dit jaar waarschijn lijk niet gehouden worden. Verder vroeg de voorz. de aandacht voor het nationaal optreden op 2 en 3 Augustus te Breda. De begroting voor 1952 werd hier na goedgekeurd en de contributie bleef als voor 1951 gehandhaafd. Na rondvraag volgde sluiting der vergadering. Nieuw Ned. record van Het I| Op 3x100 m. wisselslag Gistermiddag, even voor 1 u. tikte Gerrit Dikstaal als naatste zwemmer van de ploeg van het „IJ", die in het sportfondsenbad Oost te Amsterdam een aanval deed op het Nederlands record 3 x 100 meter wisselslag esta fette heren in een nieuwe recordtijd aan. Het record, dat sinds 21 Mei 1950 op naam van het Eindhovense „Aegir" met 3 min. 26.9 sec. stond, was met 3.2 sec. verbeterd en ge bracht op 3.23.7. De tijdwaarnemers drukten de volgende tijdens af: 3.23.9, 3.23.7 en 3.23.4. Geslaagde recordpoging van „Aegir" zender succes. De recordpoging, die de Eindho vense zwemclub „Aegir" gistermid dag om kwart voor 2 in het Eind hovense sportfondsenbad ondernam op het eigen Nederlands record 3 x 100 meter wisselslag estafette heren is wel geslaagd, maar zal doordat een driekwartier voordien door de Amsterdamse zwemclub „Het IJ" een betere tijd werd gemaakt, dus niet als nieuw Nederlands record in aanmerking komen. De tijdopnemers noteerden respect. 3.24.1, 3.24.1 en 3.23.6, zodat 3.24.1 als officiële tijd aangenomen werd. VOLLEYBAL KATH. DISTRICT LEIDEN. LeidenWings. Hedenavond wordt in de zaal van het R.K. Lyceum Mariënpoelstraat te Leiden een volleybalwedstrijd ge speeld tussen het Leidse team van het kath. district en het kampioens- herenteam le klasse Den Haag Wings 1. Aanvang 8.30 u. Dit is een proef wedstrijd voor de officiële ontmoeting Leiden—Den Haag, die op Zaterdag 26 April te Wassenaar zal worden gespeeld. AFDELING DEN HAAG. Profwijk speelde in de eerste klas se heren een vry matige wedstrijd tegen Blokkeer. De eerste game bracht een regelmatige overwinning voor de P.W.-ers: 1511. Het eind van de tweede game gaf spanning, maar tenslotte won P.W. toch met 1715. Ook de derde game was voor Profwijk: 158. LUW kwam tegen VPSV niet ver der dan een gelijk spel: 22. Profwijk 2 stelde irr een slechte wedstrijd teleur tegen DES 2, door met 13 te verliezen. De gamestan- den waren: 159, 815, 815,1015. Voor deze week luidt het program ma: OlympicProfwijk; Blokkeer LUW en Olympia 2Profwijk 2. Afdeling Leiden: Ook verleden week verloor de damesploeg van Stadhuis weer, nu van NRM. Door de slechte prestaties van Stadhuis bezet Profwijk A nu de eerste plaats met 27 uit 18. Stadhuis bezet de tweede plaats met 21 uit 15 en NRM de der de met 21 uit 16. De verdere uitslagen luiden: LUW—N Brunh. 2 0—3 (regl.); N. Brunh. 1LUW 03. Heren: In deze klasse gaat Prof wijk A aan kop, gevolgd door HVL en Sleutelring. De uitslagen waren: DonarHVL 03; Profwijk AProf wijk B 3—0; HVL—NRM 3—1; Sleu telringStadhuis 31. WIELRENNEN RONDE VAN NEDERLAND BESLOTEN MET TIJDRIT. Het ligt in het voornemen van de organisatoren twee tijdritten op te nemen in het schema van de Ronde van Nederland 1952. Déze tijdritten zijn bedoeld om de strijd zoveel mo gelijk te verlevendigen en de ver starring in het algemeen klassement tegen te gaan. De eerste rit tegen het horloge zal worden gehouden op de dag dat de ronde van haar Belgische uitstapje terugkeert naar Nederland. Hij zal in de ochtenduien van Don derdag uit de tweede Belgische etap peplaats door het Zuidlimburgse heu velland leiden. Inzake de plaats van aankomst is nog niets bekenrIn de middaguren van dezelfde dag volgt nog een korte etappe, die noordwaarts leidt. Een belangrijke noviteit is zonder twijfel de vaststelling van de twee de tijdrit, die zal worden gehouden als laats etappe van de ronde op Zondag 8 Juni. Op de eerste plaats betekent dit een bijzonder attractie voor de toeschouwers bij de finish in het olympisch stadion, die regel matig van de stand van zaken on derweg in het algemeen klassement op de hoogte zullen worden gehou den. In niet mindere mate is deze tijdrit echter van betekenis voor de mogelijkheid om de strijd tot de laat ste dag open te houden en te voor komen, dat vóór de start van de laat ste rit het resultaat van de ronde al in kannen en kruiken is. Het is nog niet bekend langs welke route de renners naar het olympisch stadion zullen worden geleid. SwiftCombinatie. De uitslag van de tweede competitierit is als volgt: A. klas: 1. Jac. de Groot 108 km. in 3 uur 3 min. 18 sec.; 2. J. Slingerland; 3. J. Duivenvoorde. B-klas: 1. M. Zoet, 2. B. Kruit. C-klas: 1. J. Riethoven, A. Kruit, P. Schoo. IJSHOCKEY TOURNOOI OM HET WERELD B- KAMPIOENSCHAP. Voor een groot aantal toeschou wers werd te Luik een aanvang ge maakt met het tournooi om het zg. wereld B-kampioenschap ijshockey. Onze landgenoten verloren deze ont moeting met 73 (10, 31, 32). De wedstrijd NederlandOosten rijk eindigde in een gelijk spel: 55.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6