Reserve 2e luitenant Herman Stikvoort met militaire eer ten grave gedragen Het echtpaar Viveen-Wetter jubileerde op Nieuw-Voordorp Parochie Maria ad Mare te Noordwijk heeft een lagere school Oegstgeest huldigde K. Veen MAANDAG 17 MAART 1952 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Indrukwekkende stoet trok door Voorschoten] (Foto: N-J v d Horst) I De heer L. v. d. Bijl dankte namens Hedenmorgen is onder geweldige Leeuwarden naar voren, waarna het de familie de kerkelijke, militaire en belangstelling, waaruit het mede- stoffelijk overschot langs een haag burgerlijke autoriteiten voor de be leven bleek van de Voorschotenaren van militairen de kerk werd binnen- langstelling. cn de waardering van burgerlijke en gedragen -Luitenant v. Stralendorff voerde De plechtige H. Mis van Requiem bevel over de militairen, die aan werd opgedragen door majoor-aal- de begrafenisplechtigheid hun mede moezenier P. W. Blanken met assis- werking verleenden. Van hun be tentie van luitenant-kolonel R. H. M. langstelling gaven blijk kolonel S. Verhoeven, aalmoezenier van het dis- Fideldeij en kolonel T. Beets uit trict Den Haag, en kapelaan A. J. van Voorschoten. 0°str°ni. I Er waren kransen van de chef Na de H. Mis werd de kist door luchtmacht, generaal Aler, van de of- n- .raire-i la-r u grieve gedragen. fioieren var de vlieg >*S'J Leeuwar- waar de absoute werd verricht door den van de onderofficieren en van de aalmoezenier van de vliegbasis het personeel van de vliegbasis, een Leeuwarden. Het vuurpeloton loste I laatste groet in bloemen van de col li161' vo« waarna de ouders en iega's van het squadron 326b, twee familieleden bloemen op de kist kransen van de hockeyclub Zuijd- strooiden. wijck en een van It.-kol. B. de Vries Aan de groeve werd nog een kort van het commando luchtverdediging, woord f esproken door de squadron- De garnizoenscommandant van Lei commandant van de overledene, ma- den werd vertegenwoordigd door de joor Hansen. 1ste luitenant Reijden. militaire autoriteiten, op het R.K. kerkhof te Voorschoten met militaire eer het stoffelijk overschot teraarde- besteld van de Donderdagmiddag door een vliegongeluk om het leven gekomen reserve 2c luitenant-vlie ger H. Stikvoort. Het was een bijzonder indrukwek kende begrafenis. Om half elf stelde de stoet zich op -bij de ouderlijke woning van de overledene. Voorop stond de luchtvaartkapel uit Nijme gen, het tamboercorps met omfloer ste trommels en de bazuinblazers. Daarachter stelde zich het vuurpelo ton op onder commando van luite nant v. d. Pol. Onder doodse stilte werd de kist, bedekt met de uniformpet en de on derscheidingstekenen van de veron gelukte vlieger, door leden van de Kon. Luchtmacht uit huis gedragen, waarbij een groep officieren de ere haag vormde. Toen de kist in de lijkwagen was geplaatst werd een zee van bloemen door militairen uit de woning ge dragen en gedeeltelijk op de kist ge legd. Daarna zette de stoet zich in beweging. Achter de wagen met het stoffelijk overschot liepen tien mili tairen van het luchtvaartcorps, die ieder een krans of "een bloemstuk droegen en naast de wagen schreden de militairen, die de kist naar bui ten hadden gedragen en als slippen- dragers fungeerden. Vervolgens kwamen de officieren en commandanten van de lucht macht, direct voor de vietr volgauto's met ouders en naaste familie en burgemeester C. J. v. d. Hoeven. De stoet werd gesloten door een honderdtal militairen van het com mando luchtvaarttroepen uit Nij megen. De droeve stoet volgde de route Pauwenstraat, Schoolstraat, Kon. Julianalaan, Leidseweg naar de St. Laurentiuskerk. De luchtvaartkapel speelde treur muziek afgewisseld met tromgerof fel en bazuin epochal. De belangstelling langs de weg was buitengewoon groot. De schoolkinde ren stonden voor de hekken langs ae diverse scholen opgesteld en sloe gen, evenals vele volwassenen, de stoet gade. Het verkeer werd door de politie van de luchtmachttroepen en de rijks- verkeerspolitie in goede banen ge leid. Bij de kerk trad majoor-aalmoeze nier P. W. Blanken van de vliegbasis VOORSCHOTEN PLANNEN VOOR VOLKSTUIN COMPLEX. Het probleem vai een volkstuin complex heeft het college van B. en W. lange tijd vele zorgen gegeven. Verschillende mogelijkheden zijn on der het oog gezien, doch de voor dit doel geschikte grond kon niet worden verkregen. Thans zijn B en W. er in geslaagd een voorstel te doen. Dank zij de medewerking van het R.K Armbestuur (eigenaar) en de heer N. J. v .d. Valk (pachter) is het mo gelijk om onder bepaalde voorwaar den een perceel grond van 7570 m.2 te pachten. Deze grond is gelegen achter de Nieuw Voordorpstraat en grenst aan de sloot van Huize Nieuw Voordorp naar de Vliet. Deze grond is voor het beoogde doel geschikt. De jaarlijkse kosten voor de gemeente bedragen pachtprijs aan het R.K. Armbestuur 58.67. een jaarlijkse vergoeding aan de heer N. J. v. d. Valk ƒ1.50.; onderhoud geschat op 50; totaal 258.37. De gemeente zal deze grond ver pachten tegen ee nprijs van 0,03 per m2, terwijl het slechts mogelijk zal zijn 6100 m2 te verpachten. De jaar lijkse opbrengst bedraagt dan 183, zodat op de exploitatie een tekort aanwezig is van 75.37. Rekening houdend met de dringende noodzaak om spoedig geschikte grond voor volksthuinen beschikbaar te stellen, adviseren B. en W. deze pachtverbin- tenis aan te gaan. Op deze manier zal voor de meest dringende gevallen 'n oplossing verkregen kunnen worden. j ZINKDIEFSTAL Vannacht om 12 uur zagen enige bewoners van de Rijndijk, dat twee mannen met één rijwiel voorbijlie pen en ter hoogte van perceel 72 iets in de langs het fietspad lopende sloot wierpen. De onmiddellijk ge waarschuwde politie viste op de laan. Reeds Zaterdagmorgen omstreeks 8 uur nam het feest ter ere van de heer en mevr. ViveenWetter op Nieuw Voordorp een aanvang. De kinderen waren in een grote zaal opgesteld en aan het einde stonden dc versierde zetels voor de zilveren directie. Toen het echtpaar was binnenge leid, overhandigden twee kleine meisjes in het wit gekleed aan ieder een feestcorsage. Onder leiding van mevr. E. C. Snoeck Henkemans Bachofner zongen vervolgens allen een welkomstlied, waarvan de woor den waren geschreven door mej. M. Gorissen. Hierna boden een meisje en jongetje van de kleinsten en een meisje en jongen van de grootste kinderen een theebeurs aan me vrouw en een bureaulamp aan mijn heer aan als een geschenk van alle kinderen. Namens het personeel ont ving het echtpaar van mej. M. Go- rissen een eetkamerlamp. Onnodig te zeggen dat dit begin van deze feestdag op de heer en mevrouw Vi veen een diepe indruk maakten. Om 10 uur vond in deze zelfde, met bloemen versierde zaal een in tieme huldiging plaats in tegen woordigheid van het bestuur, bur gemeester C. J. v. d. Hoeven, verge zeld van de gemeente-secretaris J. de Bres en vele genodigden. Bij af- wezigheid van de voorz. oppnde de vice-voórz. ds. J. Poot de rij van sprekers en vergeleek de heer en mevrouw Viveen op deze dag met een zilveren echtpaar. Uw functie heet wel directeur en directrice, al dus spr., maar wij kunnen beter zeggen, gy zjjt vader en moeder. Namens het bestuur bood ds Poot een radiotoestel aan. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven wenste namens het gemeentebestuur aangegeven plaats een hoeveelheid zink op, die zoals spoedig daarna bleek ontvreemd was van een veestal van de fa. S. aan de Dijk- hoflaan. Vermoed werd, dat de da ders via de laan van de veehouder Van W. de polder in gevlucht waren. Uit de daarnaast? stromende wate- ^n6 hebben. Het ring werd een zo goed als nieuwe fiets opgevist. Latere voorbijgangers beweerden twee mannen gezien te hebben in een groentetuin a Haagweg, even voorbij de Vink Ook hier werd een onderzoek ingesteld. De politie is er echter nog niet in geslaagd de daders te vinden, alhoe wel de gevonden fiets enige aanwij zingen gaf, die alsnog tot aanhou ding van de beide mannen kunnen leiden. KINDJE WAS ZOEK. Zondagmiddag om omstreeks 3 uur was een kindje uit de Bethlehem- straat zoek. Er ontstond nogal enige consternatie. Na veel gezoek werd het kind op de Hofweg gevonden. Het was met enige kameraadjes mee gelopen. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten is in openbare vergadering bijeengeroepen o. Vrij dag 21 Maart a.s. 's avonds te 8 uur. Agendapunten zijn o.a.: Aanschaf fing schoolbanken ten behoeve van de R.K. Jongensschool. Pachten en verpachten van grond voor volks tuinen. Beschikbaarstelling van een crediet van 150.voor het aan brengen van een beplanting rondom de opslagplaats 'van de dienst van openbare werken aan de Raadhuis- het echtpaar geluk en vond 25 jaar opvoeden een buitengewoon jubi leum. Vele ouders met 2 of 3 kinde ren weten geen raad met de proble men. Spr. hoopte, dat het echtpaar nog lange jaren tussen de kinderen zal zijn in het belang van de jeugd. De directeur van Neerbosch, de heer van Lindonk, bracht de geluk wensen van deze inrichting over. Spr. herinnerde aan de humor van de heer Viveen en de leidende kracht van mevrouw. Steeds hebt gij voor ogen gehad, dat God u op deze plaats heeft gezet en voor deze taak geroepen. Namens, allen van Neer bosch bood de heer v. Lindonk een geschenk aan. Mede namens zijn collega de heer G. v. d. Schinkel, sprak de heer N. J. Schut als hoofd van de Herv School het echtpaar toe. Spr. noem de Nieuw Voordorp de grootste klant van de school en spr. prees de samenwerking. Mej. G. de Ruiter bood met een hartelijke toespraak 'mede namens de oud-leidsters de dames de Groot en Derksen een stoel aan. Nadat nog mevr. H. A. S. Romijn- Oostveen, namens de leden van de raad de gelukwensen had aangebo den, sprak de heer Viveen een woord van dank. In de middaguren was er een re ceptie, die buitengewoon druk was bezocht en velen het jubilerende echtpaar geluk zijn komen wensen, 's Avonds was er feest voor de oud pupillen en Zondag vóór de kinde ren van Nieuw Voordorp. Commissieschoolverzuim. In de commissie tot wering van school verzuim is voor het jaar 1952 geko zen tot voorz. de heer C. Robbertsen, Willem de Zwijgerlaan 67 en tot secr. de heer G. C. Verrips, Kon. Wilhel- minalaan 5. Banken R.K. Jongensschool. Momenteel heeft de R.K. Jongens school 144 banken, terwijl het aantal leerlingen 288 bedraagt. Met ingang van 1 September a.s. kan de. Jon gensschool rekenen op een toename van ongeveer 24 leerlingen. Hier voor zijn I2r banken benodigd. Het is echter gewenst enige bank.n spe ling te hebben. Het schoolbestuur van de R.K. Jongensschool heeft der halve een verzoek ingediend voor de aanschaffing van een 20-tal school banken. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG WEER. In de nacht en vroege ochtend weinig wind, plaatselijk mist en hier en daa: lichte nachtvorst. Morgen overdag droog en tame lijk zonnig weer. Zwakke tot ma tige wind tussen Oost cn Zuid en ongeveer dezelfde middagtem- peraturen als vandaag. 16 Maart: zon op 6.52, onder 18.47; maan op onder 7.58. Laatste Berichten LAATSTE UREN VAN TIGNES. Later bezetten politieversterkingen, met machiepistolen gewapend, het raadhuis, de kerk, het postkantoor en andere strategische posities in Tignes. Voorts werden posities ingenomen op de hoofdweg die naar het dorp leidt. Op het dorpsplein keken de nog achtergebleven inwoners zwijgend toe; de mannen somber, de vrouwen huilend. Alle tegenstand en hoop schijnt vervlogen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 17 Maart. Vee Aanvoer: 1344 totaal waarvan 781 vette koeien en ossen en 563 varkens. Prijzen: vette koeien 2.85—3.05, 2.652.80. 2.352.60 en varkens 2.04, 2.02 en 2.per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer kor ter, handel tamelijk, prijzen iets ho ger; varken aanvoer iets ruimer, han del traag, pry zen iets stijver, prima's boven notering. WASSENAAR NUTSSCHOOLKWESTIE VOOR GED. STATEN Verleden jaar September heeft de gemeenteraad medewerking gewei gerd aan het stichten van een z. g. Nutsschool in Wassenaar. Het Stich tingsbestuur is tegen deze raadsbe- slissing in beroep gegaan bij Ged. Staten. Op 20 Maart a. s. zal in een openbare vergadering van Ged. Sta ten verslag worden uitgebracht in zake dit beroep. In deze vergadering, waarvoor een uitnodiging is gericht tot de gemeenteraad, zal gelegen heid gegeven worden aan belang hebbenden, hun eventuele bezwaren of belangen nader mondeling toe te lichten. B en W stellen de raad voor als vertegenwoordigers aan te wijzen de heren K. Huibregtse ,weth. van on derwijs ej^, N. Vlaar, chef van de afdeling financien van de gemeente secretarie. Verbetering verkeerssituatie bij de Papegaaienlaan De verkeerssitua- bij de kruispunten Papegaaien- laanBackershagenlaan en Pape- Op regelmatige wijze gaat de ont wikkeling van de nieuwe parochie te Noordwijk aan Zee onder bescher ming van Maria ad Mare'voort. Heel bescheiden werd het parochiale leven begonnen met H. Missen in het Ca sino en Waikiki. Vorig jaar kwam de mooie kerk aan de Nieuwe Zeeweg tot stond, en kort daarna werd besloten tot het bouwen van eqn nieuwe school voor de „Zeese" kinderen. Er moest veel geschipperd worden over de bouw wijze, de plaats waar dc school zou komen en vele moeilijkheden moes ten overwonnen worden. Toch kon binnen het "jaar de vlag op het nieu we gebouw geheven worden, waar mede een vurige wens van het school bestuur, doch vooral van vele ouders in vervulling is gegaan. Nadat vanmorgen een gezongen H. Mis met algemene H. Communie voor de kinderen in de parochiekerk had plaats gehad, waarbij de leerlingen de wisselende gezangen uitvoerden, had te 10 uur de plechtige inzegening van de school plaats door deken Brinkman, waarbij een groot aantal genodigden tegenwoordig waren. Wy merkten o.m. op B. en W. en veel x-aadsleden, deken Brinkman, pastoor Bende, de parochiekapelaans, pater Peterse, alle hoofden der Noordwijkse scholen, het R.K. Kerk en Schoolbestuur van Zee, de heer H. G. de Boer oud-hoofd der R.K. Jon gensschool, de heer B. Ike gem.-secr., het hoofd der school, de heer Haak^ het onderwijzend personeel met Een oplossing menen B en W te kunnen vinden in het aanleggen van een parallelweg langs de Zuidzijde van de trambaan in de Papegaaien laan. Daarvoor is evenwel nodig, dat het uitbreidingsplan wordt herzien. Om te voorkomen, dat vóór de totstand koming van deze herziening werken zullen worden uitgevoerd, die later in strijd zouden blijken te zijn met het plan van uitbreiding, stellen B. gaaienlaanSchëuwweg, waar 't ver- en W. de raad voor te bepalen, dat keer gedwongen is tweemaal de Vaoï de. HAAGS GERECHTSHOF. Dat viel mee. Het Haagse Ge rechtshof bevestigde het vonnis waarbij een 27-jarige magazijnchef te Leiden wegens heling werd ver oordeeld tot twee maanden gevan genisstraf, maar bepaalde dat deze straf voorwaardelijk zal zijn. De ver oordeelde had bij de vleeswarenfa- briek Vianda geld aangepakt van ar beiders, die vleeswaren hadden ver duisterd. De proc. generaal had be vestiging zonder meer gevorderd. Vorstverlet. In eerste instantie was een Leidse aannemer tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld omdat hij geknoeid had met vorstverletformuliercn. Het Haags Gerechtshof verminderde deze straf tot zes weken. De proc. generaal had bevestiging geëist. trambaan te kruisen, achten B en W verre van ideaal. Als straks de Prin- senweg naar de Backershagenl zal zijn doorgetrokken, en dus het ver keer over de Papegaaienlaan druk- ker zal worden, is het nemen van heer Putman, maatregelen dringend noodzakelijk. I Na verwelkoming door voor dit gedeelte van de gemeente een herziening van het uitbreidings plan in voorbereiding is. hun dames, de directeur der Gemeen tebedrijven, de architect ir. Siebers, de opzichter, de heer Hortlink en de Pastoor De nieuwe school te Noordwfjk/Zee is gebouwd midden in de duinen op het z.g.n. Golfterrein ter hoogte van het vroegere Iloogwakersbosje. Bende, droeg Ir Siebers met woorden van dank aan vele medewerkers het gebouw qan de R. K. Onderwijs- stichting over, waarna deken Brink man de plechtige inzegening van het schoolgebouw voltrok. Pastoor Ben de wees hierna op de belangrijke dag, welke deze was voor het katho lieke gedeelte van Zee en op de noodzakelijkheid van een Kath. school ter Zee, welke hij noemde een kroon op het werk van de parochie waar voor hij O. L. Heer dank bracht. Verdere sprekers. De deken sprak zijn grote voldoe ning over de uitgroei van de pa rochie van St Jeroen en wees op het speciale karakter en de sfeer, die van een katholieke school uitgaat. Burgemeester van Berckel felici teerde namens het Gemeentebestuur de R. K. Schoolstichting met de tot standkoming van dit schone school gebouw, waaraan het gaarne had me. degewerkt Dc heren Neefjes, Sis termans en Kok spraken nog waar derende woorden namens de ver schillende onderwijsinrichtingen te Noordwijk. Als voorz. van de R. K. Schoolstichting dankte pastoor Ben de voor de gesproken woorden en sprak hierbij de wens uit dat het onderwijzend personeel met aan het hoofd de heer Haakman hun beste krachten zullen schenken aan de kin deren van de parochie» van Maria ad Mare, onder de sohutse van Christus Koning. Nadat de heer Haakman dank had gebracht voor de grote medewerking welke hij had ondervonden by de inrichting van de school, deed hU gaarne de toezegging al zijn krachten in samenwerking met mej. Lager- wey en de heren v. d. Voort, Mooye- kind en Verstecge te zullen inspan nen voor het katholiek onderwijs aan de kinderen van Zee. Hierna werd dc nieuwe school, welke bestaat uit 6 leslokalen waar in van alle /.ijden, zon en licht kan doordringen, bezichtigd. Rijdt niet „met de drank in". Verbond voor Veilig Verkeer Ambtenaar die in de oorlog zijn zware taak wist te volbrengen Het was verheugend te kunnenroepen. Wanneer we terugdenken aan consatcrcn, dat de gemeentenaren dej de jaren van druk, zorg en nood, persoon en vooral het werk van de heer K. Veen, vroeger hoofdambte naar ter secretarie en een bekende figuur uit het verzet, nog niet ver geten waren, ondanks dat de heer Veen wegens gezondheidsredenen enige tijd geleden ontslag heeft moe ten nemen. Een groot aantal belangstellenden vulde de zaal van „Irene", waar een uit de burgerij gevormd comité een huldigingsmiddag had belegd. Van hun belangstelling gaven o.m, blijk burgemeester Du Boeuff cn echtgenote, verschillende gemeente raadsleden, ds Callenbach, kapelaan W. de Bot, de heer Jac. Kranenburg namens de Stichting 1940/'45, de heer N. van Weizen voorz. der O.V., de heer G Sanders, oud-voorz. der O.V., politiechef Koerten en vele an deren. Gevoelens van dankbaarheid. De voorz. van het Huldigings comité, de heer J. A. Heidsma, sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde uit over de grote opkomst. Deze be langstelling, aldus spr., is een ver tolking van de in deze gemeente le vende gevoelens tegenover U, mijn heer Veen, die nu in ons midden bent. Het woord ambtenaar heeft geen sympathieke klank, maar gij waart ambtenaar met liefde voor Uw arbeid, met de volle inzet van Uw persoon, en daarom ook zeer gezien bij de gemeentenaren. En vooral toen zij steun nodig hadden, in de bange jaren van de oorlog, hebt gij hen met raad en daad terzijde gestaan. Deze bescheiden huldiging moge dan een klein blyk van waardering zijn voor de wijze waarop gij Uw werk hebt verricht. De heer G. Sanders, die oud-wet houder T. van Egmond moest ver vangen, was zeer dankibaar, dat hij hier het woord mocht voeren. Wij allen, aldus spr., hebben vele ver plichtingen aan U, en daarom ook is deze huldiging in breder kring opgezet. Burgemeester Van Gerre- vink noemde U een zeer bekwaam man; doch in de kracht van Uw le ven is U een plotseling halt toege- dan zien we ook weer de men. zoals gij, die oprezen en wisten wat toen hun taak en hun plicht was, die ondanks het grote gevaar toch dóór gingen. Wij horen weer het schok kende bericht van Uw plotselinge arrestatie, we zien weer Uw hulpe loosheid na dat ernstige ongeluk, waarbij nog Uw zorg uitging naar de bescheiden, die moesten verdwijnen. Wij denken weer aan de rechtszit ting en aan Uw wyze houding. Gy hebr echter de consequentie hiervan moeten aanvaarden: een ernstig ge schokte gezondheid, die U heeft ge dwongen Uw werkzaamheden stop te zetten. God heeft echter gewild, dat ge gesoaard bleef voor Uw vrouw, en Hij zal U ook de kracht schenken om de huidige stand van zaken te aanvaarden. Wij hebben willen zeggen hoe Uw menslievend heid en rechtvaardigheid werden ge waardeerd cn wij zullen daarvoor altyd dankbaar blyven. Daarna werden de heer cn mevr. Veen namens de burgerij enige ge schenken aangeboden, waaronder en. kele Perzische kleden en een schrijf machine. Oorlogsvrienden aan het woord. Namens de Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen sprak de heer Smit, die enkele herinneringen aan de bezettingstijd ophaalde en de heer Veen een boekwerk aanbood. De heer Broek, sprekend namens L.O. Oegstgeest, herinnerde er aan, dat toen na de oorlog een Vertrou- wensraad uit de Illegaliteit moest worden opgericht, de heer Veen van zelfsprekend als voorzitter werd gekozen. Hij dankte hem zeer har telijk voor zijn vele werk in het be lang van de Illegaliteit, de L.O. en de onderduikers. De heer Speyer, die bij de heer Veen een tijdlang een toen/1 uóhtsoord had gevonden tijdens de oorlog, dankte persoonlijk en ook uit naam van allen in de illegaliteit. Gy hebt aldus spr., altijd klaargestaan voor iedereen, die bij U kwam. Wy hebben het goed overleefd, doch U heeft j een ramp getroffen, waardoor gij ontijdig Uw geliefde abbeid hebt moeten neerleggen Wees er echter van verzekerd, dat onze harten steeds voor U blijven openstaan. Tenslotte nam dc heer Veen, zicht baar onder de indruk van deze over weldigende huldiging, het woord. Ik heb mij, aldus spr., nooit „ambte naar" gevoeld, doch steeds er naar gestreefd, mij in dienst te stellen van do gemeenschap. Het antwoord op de vraag, in hoeverre ik daarin ben geslaagd, is dan ook aan de ge meenschap. Doch wanneer ik de he den gesproken woorden de de aan geboden geschenken mag zien als een bewijs, dat ik daarin toch niet geheel en al gefaald heb, dat mijn ambtelijke loopbaan, die ik ontijdig heb moeten afbreken, dus min of meer geslaagd mag worden genoemd dan ben ik u allen daarvoor zeer dankbaar. Want dit is een grote pleister op de wonde, die geslagen is door het feit, dat ik mijp werk in dienst van dc overheid niet meer zal kunnen vervolgen. Immers ik had mijn vak met hart en ziel lief; doch ik heb geleerd te aanvaarden en te berusten, en het zal mij mis schien gemakkelijker vallen na deze middag. Moge ik tenslotte mijn ver ontschuldigingen aanbieden voor de tekortkomingen in mijn werk en mij in uw vriendelijke herinnering aan bevelen. En daarna kwamen velen de heer en mevrouw Veen persoonlijk de hand drukken met als eersten bur gemeester Du Boeuff en echtgenote, die nog een prachtige vaas cn een bouquet bloemen overhandigden. Daarna volgden vele officiële per sonen, vrienden en bekenden. Tewaterlating M. S. Slenk. Zater dag werd van de Scheepsweif Gebr. Akerboom N.V. de eerste van de twee in aanbouw zijnde Betonnings- vaartuigen voor de Waddenzee met goed gevolg te water gelaten. Ge noemde schepen zijn in aanbouw voor rekening van het Ministerie van Marine en zullen ter beschikking ge steld worden van het Loodswezen. De schepen worden van alle moder ne comfort voorzien o.a. centrale verwarming, ijskast enz. Ook wordt het schip voorzien van moderne na vigatie middelen, waaronder een echolood en radio-installatie. De mo tor is oen 80 PK 8 cyl. Kromhout dieselmotor, terwijl de anker en hijs lier worden aangedreven door een 10 PK Samofa dieselmotor. De af metingen van de schepen zijn 19.90 x 5.30 x 2.20 x 2.95 Mtr. De motoren installaties werden verzorgd door de fa. M. C. Pieterse te Voorschoten.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3