k Kath. Groentehandelaren hielden congres in Leiden Inbraak in Leids belastingkantoor Driemanschap stond terecht unstleven in Leiöen „Strand" aan Hoge Morsweg Koninklijke onderscheiding Luilekkerland van banket trok grote belangstelling Het bezoek aan de Lakenhal DONDERDAG 13 MAART 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Leidse afdeling 15 jaar De afdeling Leiden en Omstreken „St. Petrus" van de Ned. Kath. Bond van Detailhandelaren in Aardappe len, Groente en Fruit „St. Walfridus" had ter gelegenheid van het 15 jarig bestaan gisteren de eer het landelijk congres iu de Sleutelstad te mogen ontvangen. Deze 18e algemene jaar vergadering, waaraan ruim 200 af gevaardigden uit alle afdelingen van het land deelnamen, ving om tien uur aan in de foyer van de Stadsgehoor zaal, nadat de bondsadviseur, rector R. L. M. v. Ginkel uit Wijk aan Zee om negen uur in de Hartebrugkerk een H. Mis had opgedragen. Na een welkomstwoord van de heer G. A. Sassen, voorzitter van de Leidse afdeling, die zijn vreugde er over uitsprak, dat Leiden tot con- gresstad was uitverkoren, hield de heer P. J. v. d. Mey zijn openings rede, waarin hij de ontwikkeling van de P.B.O., voor zover het deze branche betrof, schetste en vervol gens wees op de verhouding met de N.R.K.M., waartoe nog niet alle af delingen en bloc zijn toegetreden. De heer G. P. A. van Kessel, se cretaris-administrateur van de bond, meldde in zijn jaarverslag een kleine stijging van het aantal leden, nadat vorig jaar een daling geconstateerd was. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. A. Sassen, Leiden, en J. H. G. Nelissen, Roermond, geko zen in de plaats van de heren J. J. Baltus, Beverwijk en F. A. A. Bak ker, Den Haag. De heren C. J. van Hagen, Leidschendam, J. J. Heusens, Kerkrade, en J. H. Rekveld, Delden, werden herkozen. Tot bondsvoorzit ter werd de heer P. J. van der Mey herkozen. Federatie-moeilijkheden. Uitvoerig werden de moeilijkhe den in de federatie besproken. Uit een toelichting bleek, dat de algeme ne bond aanvankelijk geen genoegen wilde nemen met een gelijke verde ling van zetels in het federatie-be stuur. Toen zowel de kath. als de christelijke bond op hun standpunt van gelijke zetelverdeling bleven staan, wilde de algemene bond wel toegeven, mits voorzitter en secreta ris van de federatie uit de algemene bond benoemd zouden worden. Ook hiermede konden beide confessione le bonden het niet eens zijn. Na deze uiteenzetting kreeg het hoofdbestuur van de vergadering opdracht voet bij stuk te houden en de secretaris plaats voor de kath. bond op te blij ven eisen. Voorstellen. Bij het punt voorstellen van de af delingen stelde de kring Noord Hol land voor een heffing bij de veilin- Burgerlijke Stand Geboren: Sylvia Raymonde Thel ma, dr. van F. Breedveld en G. Le pelaar; Prijna, dr van W. de Geus en M. E. Hartevelt; Barbara Johanna Bardiena, dr van W. van den Wijn gaard en J. B. van der Leek; Rudolph Jacobus, zn van A. van Buiten en A. Goor; Annetje, dr van C. van Bee- len en M. Plug; Geertruida Liesbeth, dr van H. M. J. van Dee en H. van der Does; Corrie, dr van J. Taf fijn en M. A. Bourgonje; Arie zn van J Taffijn en M. A. Bourgonje; Elisa beth, dr van M. de Lange en J. C. van Driel. Overleden: F. L. G. Boks, 66 jaar. Gehuwd: H. C. Quast en P. C. Storm; H. van den Berg en J. H. Duijker; W. van den Berg en J. J. van Winkel; D. Bavelaar en A. M. gen in te stellen voor het fonds - ciale voorzieningen. Het bondsbe- stuur nam dit voorstel over om het in de federatie met de andere bonden te bespreken en de mogelijkheid on der ogen te zien. De afdeling Twente stelde voor een overly densfonds in te stellen. Ook de mogelijkheid hier van zal door het bondsbestuur on derzocht worden. Nogmaals kwam de P.B.O. aan de orde, waarbij door het bondsbestuur werd medegedeeld hoe de stand van zaken was bij de vorming van een bedrijfschap. vergadering, die 's middags Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlandse Taal- en Letter kunde (Cum laude) de heer M. C. van den Toorn Voorschoten. Gepromoveerd tot dctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Studie on the antigenic composi tion of influenza virus B strains" de heer L. M. Brans te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Over de physiologische betekenis van het D-aminozuur oxydase" de heer D. W. van Bekkum te Leiden. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Fabiola", strikt volwasse nen. Lido: „Hotel Sahara", 18 jaar. Luxor: „Geen uitweg". 14 jaar. voor een lunch in°ïn den Vergulden Trianon: „Hoffmann's Vertellingen", Turk onderbroken was, werd des 18 jaai. avonds om kwart voor zeven doorlRex: „De vallei van de haat", 18 voorzitter van der Mey gesloten. jaar. Toen een ambtenaar van het be lastingkantoor voor de directe belas tingen aan de Breestraat te Leiden, in de vroege morgenuren van 28 Sep tember van het vorige jaar, op kan toor arriveerde, kwam hij tot de ont dekking, dat de brandkast, die in de personeelskamer stond openstond. Op de vloer voor de kast lagen in een chaos documenten en open geld- trommels. Het was evident, dat ge routineerde inbrekers in de afgelopen nacht een bezoek aan het kantoor hadden gebracht en aldra bleek, dat zij geluk hadden gehad; deze bruta le inbraak had hen 5C 909 gulden opgeleverd, welk bedrag behoorde aan de Staat der Nederlanden. Als verdacht van deze inbraak werden enige tijd later door de po litie gearresteerd de 41-jarige ver warmingsmonteur IV. A. van der V. uit Den Haag, de 45-jarige C. P. S loswerkman eveneens uit Den Haag, en de 61-jarige J. C. K., loswerk man uit Leiden. Het bleek een goede vangst te-zijn geweest, want alle drie arrestanten bekenden met elkander de inbraak in het belastingkantoor te hebben gepleegd. Hedenmorgen verschenen zij ge drieën voor de rechtbank te 's-Gra- venhage, gepresideerd door mr. Ma- rinus. Een complete set inbrekers werktuigen, alle vervaardigd dooi de monteur van der V. lagen als stukken van overtuiging op de groe- ne tafel uitgestald. behandeling van de^e zaak deeltelijk voorwaardelijke gevange nisstraf op te leggen, daar hij hem niet als mededader, doch als mede plichtige van de gehele inbraak wil de zien. De raadsvrouwe van C. S. mevr. mr. B. Testa-Everard, wees er de rechtbank op, dat haar cliënt wei nig plezier van zijn inbraak heeft ge had. Een gedeelte van de buit werd hem ontstolen en de rest viel na zijn arrestatie meteen weer in handen van de politie. Mr. J. van Uden, de raadsman van K. verzocht de rechtbank eveneens aan zijn cliënt een clemente straf op te leggen. Hij wenste het gepleegde feit niet te kleineren en he. uitge breide strafregister van K. werpt al dus de verdedigex-, ook gein hoop vol licht op de toekomst; doch zijn cliënt is niet werkschuw. Pleiter was de mening toegedaan dat K. wan neer hij eenmaal weer werk had een bruikbaar mens zou blijken. De rechtbank zal over 2 weken in deze zaak uitspraak doen. ROTTERDAMS TONEEL SPEELDE „OTHELLO". Mr. William Shakespeare zou zijn voorhoofd gefronsd hebben, indien hij gisteravond de voorstelling van zijn „Othello" in de Leidse Schouw burg had bijgewoond. Dat gefrons zou niet veroorzaakt zijn door de wijze van uitvoering deze was, wat de hoofdrollen betreft, voortreffe lijk maar door de aanwezigheid van grote scharen jonge cn jongere lieden, voor wie de „Othello" zeker niet is bedoeld. Men kan zelfs de vraag stellen, of dit stuk, door de schrijver gedacht in de zeer beperkte mogelijkheden van „The Globe" 's toneel-uitrusting vandaar de kwis tige scène-wisselingen bij de te genwoordige ormantisohe decors en requisieten niet in de sfeer terecht komt van het Parijse sidder-theater Grand-Guignol. Met name de ter gend-langzame en onheilspellend voorbereide wurgerij, gevolgd door de gebruikelijke overhoop-stekerijen aan het slot, doen wel hevig drake rig aan. „Het Rotterdams Toneel" heeft de „Othello" volledig, zonder compromis, gegeven, een onderne ming, welke in 't bijzonder van de naamgevende hoofdpersoon, een zeer zware taak vergde en het talrijk pu bliek tot middernacht bijeenhield. Niettemin achten wij het een cul tuurdaad van betekenis Shake- soeare's werk voor de vele bewon deraars van En^elands grootste to neelschrijver en dichter weer ten le ven te roeDen, een ooging, waarin het Rotterdams gezelschap zeer goed is geslaagd. „Othello" is het drama van de laster en de argwaan, waar van de vaandrig Jago (Frits van Dijk) en de Moorse veldheer in dienst der Venetiaanse republiek (Ko van Dijk) de vertolkers zijn. De aarts-lasteraar Jago werd in zijn ge huichelde vriendschap en duivelse gemeenheid een van Shakespeare's meest huiveringwekkende scheppin gen lenig en sluw uitgebeeld, in nauwsluitend samenspel met de hartstochtelijke en tot razernij ge- braohte Othello en het deerniswek kend figuurtje van Desdemona (An drea Domburg). Het stille spel van Desdemona, de belaagde onschuld, verscherpte door zijn ingetogenheid de tragische tegenstelling tussen haar en haar goedmoedige maar on bekookte gemaal. Ook de twee an dere vrouwenrollen van enig aanbe lang, Emilia (Nell Knoop) en Bian- ca (Ellen de Thouars) konden in vele opzichten bevredigen. Door ziekte had in de mannelijke bijrollen een onvex-wachte wijziging in de verde ling plaats, daarmee rekening hou dend, kan men voor behaalde zwak heden in de vervulling daarvan enive welwillendheid aannemen. Zij deden echter weinig toe of af aan WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. .Opgemaakt te 10 uur). ENKELE OPKLARINGEN. Overwegend droog weer met enkele opklaringen. Matige Noordelijke tot Noord-Oostelijke wind. Ongeveer dezelfde tempe ratuur. 14 Maart: zon op 6.56, onder 1843; maan op 22.29, onder 7.23 uur. de beklemmende ontvouwing van het drama, dat voornamelijk neer kwam op Othello, Jago en Desdemo na, een drietal dat de opvoering heeft gedragen tot het verschikkelijk einde en de toeschouwers in de be nauwende ban bracht van dit hevig- hartstochtelijk drama. Over de lieve Leidse jeugd gespro ken. De Leidse Politie heeft gisteren 0 (}e i4-jarige J. V. en de 15-jarige L. Aer_::2_lttmg met erg geCompli" O aangehouden wegens diefstal van Donderdag 13 Maart. der Belastingen te Leiden le ad., is geslaagd voor het examen van ad junct-commies van 'sRijks Belastin- ceerd te zijn. Via een raam aan de achterzijde van het belastingkantoor waren zij gedrieën in de nacht van 27 op 28 September het belastingkantoor bin nengeklommen. Met een snijbrander werd de brandkast geopend en het drietal verdween weer even onop gemerkt als het was binnengekomen. Voor de rechtbank legden zij we derom een volledige bekentenis af. Voor S. en K. was het overigens niet enige rijwielen en van onderdelen van auto's. Gisteravond vierde de Leidse afde ling van de Algemene Bond van Ambtenaren het vijfjarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal, die o.m. werd bijge woond door weth St. Menken en eni ge hoofden van takken van dienst. Op 1 Jan. 1947 werd de Bond opgericht met 40.000 leden. Thans zijn het er de eerste keer dat zij met de justi-57.000. Enige maanden later kwam de tie in aanraking kwamen. Zij had- j Leidse afdeling tot leven met 700 le den beiden reeds een xxeeks van ver-den, welk aantal thans is uitgegroeid oordelingen, wegens allerlei delicten, tot 840. Dit alles deelde de heer A. v. achter de rug. Van der V. was echter in zijn leven slechts eenmaal tot 14 dagen voor- waardelyke gevangenisstraf veroor deeld en hij werd in een reclasse- ringsrapport uiterst reclassabel ge noemd. De officier van justitie eiste tegen van der V. een jaar en 6 maanden gevangenisstraf, tegen S. drie jaardenavond of Vrijdagavond de thans tegen K. met het oog op dxens Rossen, bondssecretaris mede, toen hij op dit eerste lustrumfeest een her denkingstoespraak hield. Hierna werd door het Ned. Cabaret een program ma gebracht, waarmede de aanwezi gen zich uitstekend geamuseerd heb ben. Het bestuur van de Kath. Athl. Ver/ „De Bataven" verzoekt de leden he- leeftijd 2 jaar en 6 maanden gevan genisstraf. Alle drie met aftrek van Paauw; J. Beij en J. G. C. le Mair; i voorarrest en met bevel tot inbeslag- P. van den Oever en J. Pikaar; H. neming van de inbrekex-swerktuigen. L. J. Gabriëls en W. H. Schmidt; H. Mx*. K. Eriks verzocht de rechtbank Sloos en W. H. Merkus. aan zyn cliënt van der V. een ge- circulerende loten van de loterij ten bate van de Bataven af te rekenen bij de heer P. van Dam, Lange Schei straat 3. De trekking moet beslist voor het einde van deze maand plaats vindemi Gisteren vierde de heer M. Keere- weer zijn zilveren jubileum in dienst van bakkerij Spxuyt aan de Lage Rijndijk. De jubilaris werd met z'n echtgenote en dochter 'smiddags ont vangen en toegesproken door de pa- troon, die een enveloppe met inhoud aanbood. Namens het personeel ont ving de heer Keerëweer een vulpen en namens de Leidse afdeling van de Ned. Bakkersbond werd het diploma voor 25 jaar trouwe dienst uitge reikt. Het verdere feest werd in hui selijke kring gevierd. Bet personeel van de Leidse On derwijsinstellingen genoot gister avond van een filmvoorstelling in café „Royal". Nadat de heer P. J. E. M. van Etten o.a. de directie verwel komd had, werden enige populair- wetenschappelijke films van de N.V. Shell-Nedexiand vertoond. Men zag de ontwikkeling van de Helicoptère, het nachtelijk sportvervoex*. de jaar lijkse luchtvaartshow van de Britse vliegtuigindustrie, de geboorte van een oliebron en de verwerking van aardolie, met twee speciale Shell-kro- nieken tot slot. Eindeliik weer eens belasting- nieuws! De heer J. A. J. de Klerk, adjunct-commies-titulair ter Inspectie De Ned. Ver. van Ex-pol. Gevange nen uit de Bezettingstijd, district Leiden, organiseert op Donderdag 20 Maart a.s. een filmavond in Het Gul den Vlies, waarop de A.N.W.B. ver tonen zal „De horizon wijkt" en „Rid ders van de weg". Er wordt tevens een kleine tentoc nstelling gehouden betreffende het werk van deze bond, welke vanaf 7 uur te bezichtigen zal zijn. A s. Zaterdagavond om half zeven /ertrekken de heren-leden van de Ned Kath Mi-'denstandsbond, afd. Leiden, vanaf de Boerhaavelaan per bus naar Noordwijkerhou', waar des avonds de Middenstandsretraite aan vangt. Ei zijn nog enige plaatsen vrij; v/ie alsnog meewil, moet zich deksels snel aanmelden oij de heer F C. de Hcsson, Gangetje 6, tel 23963. En de Leidse K.J.M.V -leden wor den hedenavond tuisen 8 en 9 uur verwacht Tan de ►lomanuszaal achter dc HartebrugkerR waar zij hun spoorkaartje voor de Stille Omgang van a r. Zaterdag Zondag in ont vangst knrnen nemen. De K.J M.V. neemt een bloc deel en geen enkel lid blijft achter! STADSKOK Wie regelmatig de spoorwegovergang aan de Hoge Morsweg, op de grens tussen Leiden en Oegstgeest, moet passeren, heeft het idee, dat hij op Duin- rell of aan het strand is! Aan weerszijden in de slraatweg opgebroken en ook aan de spoorbaan ter plaatse wordt gewerkt. De oorzaak hiervan is de aanleg van de nieuwe spoordijk, die direct voorbij de Virxkbrug begint op te lopen, zodat deze overgang enigszins omhoog gebracht moest worden, mede om straks een wissel te kunnen leggen voor aansluiting van de oude baan op de nieuwe. Het gèvolg hiervan is, dat de toch al- hoge spoorweg overgang nog iets hoger wordt. Tegelijkertijd wordt een deel van de Hoge Morsweg tot aan de Shell-opslagplaats opnieuw bestraat en verbreed, het geen een aanmerkelijke verbetering betekent. (Fc;o: „De Leidse Courant") De mensen geloven toch nog steeds noemen. Op lange tafels stond het aan het sprookje van Luilekkerland; zij kwamen gisteravond in grote drommen naar het Gulden Vlies, om in de bovenzaal te genieten van de rijke aanbiik, die een grote hoeveel heid kostelijk banketwerk hen bood. Het was de vierde na-oorlogsc ban ketbakkersshow, bedoeld als open bare les aan het einde van de cursus, die jaarlijks door de Ned. Banket- bakkersbond, afd. Leiden, aan de banketbakkersleerlingen wordt ge geven. De cursus, die drie maanden duurde, stond onder leiding van de heer P. N. Veenboer, die gisteravond met welgevallen de resultaten van zijn ruim 70 leerlingen mocht be schouwen. Daar waren garneerstuk- jes, sierletters, taartrandjes, schildjes van marsepein, suikertrekwerk, ijs- bakjes, taarten enz., teveel om op te In 1951 met 2.551 gestecen Zoals gisteren in een deel van onze oplage bericht, heeft de heer A. van Oosten zijn 45-jarig jubileum gevierd in dienst van de N.V. Kon. Zeep-,. Eau de Cologne en Parfumerieënfabriek v.h. Sanders en Co., ter gelegen- heid waarvan burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot hem de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitreikte. De heer Van Oosten, die binnenkort met pensioen gaat, ontving van de bedrijfsdirec teur, de heer P. A. de Jong e*n geschenk. Op de foto ziet men, dat de heer de Jong (geheel rechts) ook mevrouw van Oosten met een geschenk ver rast. In het midden de heer van Oosten. (Foto: „De Leidse Courant") LISSE „ST. BARBARA" VERGADERDE. De 47e jaarvergadering van de R.K. Begrafenisvereniging „St. Bar- bax-a" werd in het KAB-gebouw ge houden. De voorz., de heer P. Kortekaas, richtte het woord tot de heer A. Augustinus, die heden het feit her dacht, dat hij vóór 25 jaren als penn. der vereniging werd benoemd. Hij feliciteerde de zilveren jubilaris met'zyn jubileum en verklaarde dat hij steeds zijn beste krachten heeft gegeven aan de vereniging. Dezer dagen verscheen het jaar verslag 1951 van het stedelijk mu seum „De Lakenhal", waarin gewag gemaakt wordt van de aanzienlijke wijziging, die de historische afdeling ondergaan heeft. Er is gestreefd naar een dusdanige rangschikking, dat de bewaarde voórwerpen en schilderijen, aange vuld met enige moderne stukken, een zeker veibaal vormen. Door in voeging van enige zaken won de nieuwe historische afdeling ook aes- tetisch aan kwaliteit, al blijft de be schikbare ruimte, die niet altijd pas send is, een probleem. Bovendien is de Leidse geschiedenis, behalve het beleg en ontzet en buskruitramp, betrekkelijk weinig spectaculair, zo dat het „verhaal" in de nieuwe af deling niet vloeiend geworden is. Het 18e éeuws tafel- en gebruiks- zilver kreeg een afzonderlijke vitri ne in de gele Paoenzaal, terwijl de waardevolle collectie drinkglazen uitvoerig beschreven in de nieuwe catalogus, thans in één vitrine zijn samengebracht. Uitbreiding van het museum blijft urgent, ook met het oog op tijdelijke tentoonstellingen. De directeur, de heer E. Pelinck, betreurt, dat de in September 1950 aanhangig gemaakte voorstellen slechts gedeeltelijk aan vaard werden. Wel werd het pand Oude Singel 26 aangekocht. - 3 Het aantal bezoekers over 1951 ™te bijgedragen tot het verheugende vertoonde een zeer lichte daling van feit, dat na een kleinp inzinking van 8.681 op 8.680, voor zover het beta-1 1950, net bezoekersaantal zich weder- lende bezoekers betrof. Het aantal' om in stijgende lijn beweegt." kosteloze bezoeken steeg van 8.424 tot 11.015, zodat een totale stijging van 17.105 tot 19.656, dus 2.551, ge boekt kon worden. Het museum werd bezocht door 57 klassen met 1.706 leerlingen en door 16 gezelschappen met 548 personen. De met November ingevoerde schoolkaarten vonden bij enkele onderwijsini-iclxtingen veel aftrek. Het vrij en ongedwon gen i'ondlopen in het museum blijkt aan een bepaalde behoefte van de jeugd te voldoen. Tenslotte lcofnt de directeur tot de volgende conclusie: „Dat door de ongunst der tijden niet alleen de zo zeer gewenste uit breiding van het museumgebouw, maar zelfs ook enige, noodzakelijk vooraf te verwezenlijken, kleinere voorzieningen thans blijven rusten, moge samen met het feit dat de van gemeentewege beschikbare midde len bij het huidige prijsniveau op de kunstmarkt wel zeer bescheiden zijn, misschien niet bepaald stimulerend werken, hier staat echter tegenover, dat e.' immer een brede schare van „vi'ienden" is, die door schenkingen, bruiklenen of anderszins een blij moedige steun vormen. Hun streven wordt thans niet allee.i gesymboli seerd door, maar ook ge-bundeld in de tot nieuw leven gekomen Vereni ging van Belangstellenden in de La kenhal. De intensivering van het jeugdbe- ::oek heeft bovendien in niet geringe smaakvol uitgestald. De banketbakkers zelf hadden lei- aanvulling een grote verscheidenheid aan dragant, gelegenheidstaarten, suikertrekwex-k, koekjes e.d. ingezon den, waarvan vooral de bruidstaar ten grote belangstelling trokken, niet het minst omdat een compleet bruidspaar, levensgroot aangekleed door de firma's Lampe en Peek Cloppenburg, als trekpleister fun geerde. Ook de grote collectie prach tig opgemaakte paaseieren had veel (bekijks. Mooi was ook het stuk cacao-schilder werk van de heer Veenboer en de grote pauw met rijke verendracht van mai-sepein. De oud leraren C. J. M. Titulair en C. Pe- terse hadden een apart hoekje ver zorgd van getrokken suiker, bruids taarten en boetseerwerk. Bij elkaar een echt Luilekkerland, waar het publiek niet op uitgekeken raakte. Onafgebroken stroomden de toe schouwers de trap op; hexdiaalde ma len ontstonden er opstoppingen en tevergeefs drong voorzitter Van der Reyden de kijkers op enige spoed aan. Nadat de jury, bestaande uit de heren J. G. Kluit, oud-banketbakker te Leiden, broeder Adelbertus van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout, en M. Felis, oud-voor zitter van de Le'dse afdeling, hun werk gedaan hadden, verwelkomde de heer W. F. van der Reyden, voor zitter van de Leidse afdeling, de vele aanwezigen en gaf de heer Felis, na mens de juiry, een1 kort overzicht van hetgeen er te zien was, aange vuld met enige opmerkingen over het door de leerlingen ingezondene Orn half tien werden de prijaeni bekend gemaakt. De eerste prijs vervolgcursus werd toegekend aan J. de Vetten. Beeinnex-scorsus garne ren: le prijs P. A. Oudshoorn en J. Alkemade, 2e, H. Bosaards en A. Teunissen; 3e, J. J. de Jong en A. Smittenaar. Marsenein: le prijs, N. v. d. Poel- 2e, M. J. G. van Dungen; 3e, J. de Koning. Suiker trekken: le prijs, W. A. Groenendijk; 2e, B. Hammes; 3e, T. Schrcder. De prijs- w'nnaars ontvingen sigaretten of vakliteartuur als pi-ijs. De overige geslaagde cursisten kregen evenals de pi-ij swinn aars een diploma. De show is hedenmiddag van 2 tot 5 en hedenavond van 7 tot 11 nog te bezichtigen. MARKTBERICHTEN GOUDA, 13 Maart Kaas. Aan voer 14 wagens en 9 auto's. Prijzen: le soort 2.382.43, 2e soort 2 32 2.37, en extra kwal. 2.45 per kg. Handel kalm.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2